PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywny atak



.:PW:.Hektor
11-02-2011, 19:35
Jako wielki fan RTW oglądam sobie filmiki Prince of Macedon'a i właśnie patrze na filmik (http://www.youtube.com/watch?v=fptqXaKnee0). generalnie PoM pokazuje bardzo oczywiste rzeczy ale rozwalił mnie tym alt atakiem. To, że łucznicy atakują wręcz po przytrzymaniu klawisza alt to wiedziałem ale nie miałem pojęcia, że to wtedy katafrakci wyjmują swoje pałki. Myślałem, że to zależy od sytuacji a tu "kabush" okazuje się, że to można sobie samemu włączyć. Kiedyś na multi koleś mi coś o tym napomknął ale nic nie zauważyłem stwierdziłem, że coś mu się pomieszało. I teraz pojawia się moje pytanie. Czym różni się atak pałami od ataku dzidami? Rozumiem, że do szarży lepsza będzie kopia/lanca czy co tam kawaleria używa. I czy opłaca się tymi maczugami atakować piechotę czy jakieś rydwany czy co? I które jednostki tak potrafią?

kuroi
11-02-2011, 20:15
Zmienić broń potrafią wszystkie jednostki, które mają dwie bronie.
W to wliczają się łucznicy konni i milicja konna.

taka mozliwośc ma większość jednostek, po prostu sprawdź sobie na skirmishu czy mają broń boczną i już. (A większość konnych z wyższej półki ja ma)Ewentualnie możesz to sobie sprawdzić w pliku export_descr_unit.

Amrod
11-02-2011, 20:24
Co do ataku bronią zastępczą, to zazwyczaj ma szybszy czas ataku (mniej czasu między kolejnymi uderzeniami), a w przypadku ataku buławami przez katafraktów to ma ona dodatkowo atrybut ap (czyli ignoruje 50% pancerza jednostki przeciwnej).

.:PW:.Hektor
11-02-2011, 21:49
Czyli powinno się atakować tylko bronią zastępczą Amrod? Ta 1 też ma na pewno swoje dobre strony.

kuroi
12-02-2011, 10:18
Czyli powinno się atakować tylko bronią zastępczą Amrod? Ta 1 też ma na pewno swoje dobre strony.
To zależy.. Szarża to oczywiście z bronią pierwsza(lanca) ale jeśli chcesz, by po wbiciu się we wroga walczyli dalej, to niech wezmą broń zastępczą.
Chociaż i tak konnica jest najskuteczniejsza gdy szarżuje, ucieka i ponawia.

Amrod
12-02-2011, 10:43
Tak jak Kuroi napisał, najlepiej szarżować z primary weapon, gdyż jak zaszarżujesz z altem to efekt szarzy będzie słabszy, ale za to szybciej przechodzą do ataku z drugą bronią. To ma swoje plusy i minusy.

Witia
12-02-2011, 16:11
Nie wiedziałeś o 'mace ataku' ? :D Stary, tożto podstawa !

Jeżeli dowolna jednostka kawalerii mająca drugą broń walczy w zwarciu to zawsze klikaj alt i wyciągaj broń zapasową. Jest po prostu efektywniejsza w walce bezpośredniej, a katafrakci ze swoimi pałkami po prostu rozwalają system.

.:PW:.Hektor
12-02-2011, 19:23
Znaczy ja widziałem, że tam walczą inaczej ale robiłem to tylko przez przypadek jak się rzucałem kupą razem z łucznictwem do ataku. ^^ Ja raczej większość czasu grałem w ETW. Zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie, podobało mi się, grałem w klanie i było fajne. Nie rozumiem czemu wszyscy się zachwycają NTW. Dla mnie ETW było lepsze. Może tylko te bugi denerwowały i to AI jednostek. Ale to było do ogarnięcia. Trzeba było mieć na to sposób.