PDA

Zobacz pełną wersję : Ulepszenia a morale



.:PW:.Hektor
14-02-2011, 17:28
W różnych odsłonach TW ta kwestia różni się diametralnie. Ja "specjalizuję" się w RTW i ETW (w inne części mało grałem) i np. w takim Empire było tylko doświadczenie i w statystykach jednostek dało się wyczytać ich morale. Co 2^ doświadczenia poczynając od 1 morale rosło o 1. I teraz pojawia się moje pytanie jak ta kwestia jest rozwiązana w moim ulubionym "Rołmie". Tam morale wg mnie podnosi i ulepszenie w a/d i dodanie doświadczenia czy inaczej zwanego walorem. Już wielokrotnie spotykałem się z sytuacją gdzie np. taka jazda grecka zaraz po wjeździe prosto w łuczników wroga uciekała w popłochu a jeśli wyposażę ją w ulepszenia typu g/g to sytuacja diametralnie się zmienia. Ja nie zagłębiałem się w ten problem bardziej, nie grzebałem w plikach gry i nie wiem jak to dokładnie wygląda. Jakby mógł ktoś ze bardziej doświadczonych userów oświecić mnie.

marcinek131314
26-03-2011, 17:08
Na pewno nie wiem ale na oko widać że morale zależne są od wytrenowania... widać to na przykładzie hastatii którzy po wyjściu z koszar uciekają z pola bitwy jak dzieci. jednak już po jakimś czasie widać że walczą coraz dzielniej najpierw trzy brązowe potem srebrna, dwie a potem to już nie ma na nich siły wśród barbarzyńskich oddziałów...