PDA

Zobacz pełną wersję : Wasalizuj lub bądź wasalizowany nowa mko, bądź wko



Knecht
18-02-2011, 22:22
Chcę założyć nową mko bądź wko jeśli będzie dużo chętnych, z moimi zasadami wasalizacji, poprawionymi. A wyglądają tak:

http://www.focus.pl/uploads/pics/800px_Prussian_Homage.jpg

WASALIZACJA
czyli żywot seniora i wasala w KO, by Knecht ;)

ZASADA 1
Frakcja A może zaproponować frakcji B wasalizację, nie koniecznie musi być ona wynikiem już prawie wygranej wojny przez frakcję A,
lecz może być ona zaproponowana w przeróżnych sytuacjach ale które przyniosą symbiozę i obopólną korzyść obydwu frakcjom,
ponieważ ważne jest aby wasalizacja była owocną współpracą pomiędzy dwoma graczami. Frakcja B może również
sama wystąpić z propozycją zwasalizowania przez frakcję A (np. gdy frakcja B jest zagrożona przez inną obcą frakcję i poszukuje silnego sprzymierzeńca - silna karta przetargowa)

ZASADA 2
Zwasalizowana frakcja B staje się automatycznie sojusznikiem frakcji A, wasal musi słuchać się seniora i stawiać się na każde jego wezwanie ze swym pocztem (tzn. armią). Również wasal nie może wypowiedzieć posłuszeństwa swojemu panu (seniorowi), jedyną możliwością gdy wasal może wypowiedzieć posłuszeństwo swojemu seniorowi jest wówczas gdy senior przegrywa w danej wojnie i stracił 70% ziem (%-do ustalenia lub może zostać) i jego państwo chyli się ku upadkowi, wówczas wasal może wypowiedzieć posłuszeństwo, ale nie może zaatakować swojego byłego już seniora przez 8 tur (do ustalenia).

ZASADA 3
Każdy akt zwasalizowania danej frakcji musi być oznajmiany w ambasadach, tzw. złożenie hołdu lennego.

ZASADA 4
Zwasalizowana frakcja może prowadzić politykę zewnętrzną(zagraniczną) ale w porozumieniu z seniorem.

ZASADA 5
Każdy akt wypowiedzenia pon-a/sojuszu przez obcą frakcję wobec wasala jest równoznaczne z zerwaniem pon-a/sojuszu z jego seniorem, działa to również w drugą stronę.

ZASADA 6
Jeśli wasal rezygnuje z dalszej gry z różnych przyczyn, wówczas jego państwo przejmuje jego senior,
aby nie przedłużać kolejki(np. gdy kolejka seniora i wasala nie są pod rząd) może on (lecz nie musi jeśli nie chce) wcielić państwo wasala do własnego.

INTERWENCJA MG
(ta zasada jest tylko po to jak jakiemuś wasalowi zacznie odbijać, więc trzeba zachowanie takiego wasala ograniczyć zasadą)
ZASADA 7
Jeśli wasal nie słucha się seniora, wówczas senior może to zgłosić MG, który wg ustaleń seniora wyegzekwuje je od wasala. W przypadkach skrajnych gdzie wasal mimo wielu upomnień nie wypełnia zalecenia seniora, to MG i senior mogą zadecydować o wyrzuceniu gracza a frakcję wasala dać nowemu graczu lub zostanie przejęta przez seniora.

-------------------------------------------------------------------

Parę rzeczy do ustaleń ale na razie niech zgłaszają się gracze a potem gdy już będziemy mieć team na KO to wspólnie zadecydujemy. Chcę aby zgłaszali się sumienni gracze a nie "destrojerzy kampanii", przewidziana jest nawet selekcja jak będzie dużo chętnych :D
Oczywiście gramy na modzie wwmwe 2.0, a jeśli Rapsod się zgodzi możemy zagrać na wersji 2.03 w której została poprawiona Kastylia, Aragonia, Polska i Węgry pod względem jednostek, drobne zmiany ;)

1. Knecht

Avasil
18-02-2011, 22:40
1. Knecht
2. Avasil

Draken
19-02-2011, 13:52
1. Knecht
2. Avasil
3.Drakensang

Andzia
19-02-2011, 15:31
Obecnie się wstrzymam się od zapisywania ale będę obserwował temat i jak mi stan liczbowy spodoba się to może się zapiszę póki co to nie :P

Matisek
19-02-2011, 15:38
jak wrócę z obozu, to chętnie zagram, ale wracam dopiero 3 marca, więc nie ma sensu się zapisywać (chodzi mi oto, że jeśli kampanie nie ruszy do mojego powrotu, to możliwe, że po powrocie się zapiszę).

janker92
19-02-2011, 15:40
Zapisuję się.

Mnil
19-02-2011, 17:44
mogę spróbować ;)

Mefisto7
19-02-2011, 21:58
A ja się pytam tylko po co zakładać nową KO akurat jasno podkreślając naszą wasalizację? Akurat jej forma, zasady - spokojnie mogą być wprowadzane w każdej innej ko - już się toczącej. Ustalenie przez nas jej zasad było wg mnie tylko po to żeby jakoś zgrupować możliwości i pomóc w zorganizowaniu się tym, którzy na coś takiego by się zdecydowali.

Ja od początku mówiłem o wasalizacji, jako o opcji możliwej do użycia w każdej ko i wspominając o niej chciałem rozbudzić w innych chęć podejmowania się takich ciekawych zabiegów, (wojen bardziej realistycznych, mających na celu nie-rozbudowywanie wielkich imperiów kosztem innych państw, ale zyskiwanie wpływów, kasy - wygrywając wojny wielo-narodowe.)

Jak już, to nie wiem... Niech tutaj będzie przymus wasalizowania, bo inaczej to będzie po prostu zwykła ko (zgodnie z moją ideą), a w takim razie po co ta pompa na początku? ;)

Knecht
19-02-2011, 22:53
Po pierwsze kto by ci zezwolił na wprowadzenie tych zasad ? Bo na pewno w każdej KO byliby przeciwnicy tych zasad, więc zbieram graczy którzy chcą na nie grać i zobaczyć jak to wyjdzie. Bo może się okazać że KO na nich będzie fajna i odbije się szerokim echem i nawet począfkowi sceptycy zapiszą się później do KO z takimi zasadami, więc na razie zbieram ekipę, jak nie chcesz to nie musisz się zapisywać...

Mefisto7
19-02-2011, 23:22
Wiem że nie muszę.

A kto mi zabroni? Śmieszne założenie. KAŻDA jedna zasada z tych na niebiesko będzie automatycznie wprowadzona co do państw, które się do nich odwołują zawiązując taki związek. Jest sobie wko30, państwo A chce zwasalizować państwo B. Oba państwa podejmują decyzję o takim związku i MG od razu patrzy na wasala pod względem tychże niebieskich zasad. Wasal zgodziwszy się na zwasalizowanie, od razu zgadza się na bycie sądzonym według tych zasad.

Także nie gadaj mi tu o jakimś zabranianiu. ;)

Knecht
19-02-2011, 23:35
Ale chodzi o to że potem jakby takiemu wasalowi odechciałoby się być wasalem to zrywałby wszelkie stosunki z seniorem, a MG nic by nie mógł zrobić bo ten wasal powie że nie ma w regulaminie tej KO lub ogólnie w zasadach KO tych że zasad, bo ich nie ma na razie. A pozostałym graczom tej danej KO byłoby wsio ryba czy wasal zdradza seniora i zrywa z nim stosunki bo nikt się ich nie pytał czy chcą grać na te zasady, po za tym graczę danej KO musieliby zezwolić na ich wprowadzenie bo kilka zasad wpływa na grę innych graczy i na dyplomację, chodzi o zasadę 5.

Mefisto7
19-02-2011, 23:41
Właśnie przecież zaprzeczyłem wszystkiemu co teraz napisałeś...
Nieważne że nie ma w regulaminie, bo wasal podpisując umowę, skazywałby się na przestrzeganie zasad. I umowa społeczna z MGami ustalałaby kary za nie stosowanie się do nich.

Knecht
20-02-2011, 00:08
mefisto
Dobra nie chce mi się dalej dyskutować na ten temat, po prostu chcę założyć nową KO z tymi zasadami i tyle, gdzie zapiszą się na nią gracze którzy chcą na nie grać i nie będzie trzeba dawać żadnego przymusu wasalizowania tak jak pisałeś o tym, bo graczę tózy wykażą entuzjazm grania na nie na pewno kogoś zwasalizują.

Marat
20-02-2011, 16:42
Temat oczyszczony ze zbędnego spamu. Kolejne posty nie na temat będą karane ostrzeżeniami.

Knecht
20-02-2011, 17:24
Na razie są:
1. Knecht
2. Avasil
3. Drankensang
4. Janker92
5. Mnil

Andzia - ?
Matisek - ?

Jeszcze załatwię paru ;)

Krzyzak
20-02-2011, 18:08
Knecht odpisz mnie, bo ja mam problemy z tym modem.

Avasil
01-03-2011, 16:58
bump, brak chętnych? :<
Może lepiej by było Knecht jakbyś to nazwał po prostu "kolejna mko/wko" :D

Ja tak przypominam, że te zasady wasalizacji, to tylko jak ktoś kogoś wasalizować chce, zmuszony chyba nie jest, prawda?

Knecht
01-03-2011, 23:30
Nie jest zmuszony, ale ostatnio coś mało graczy jest w KO i mniej gra i chyba dlatego mało chętnych.

OskarX
02-03-2011, 07:41
To zamiast robić nową kampanię, weźcie te co już są...

Matisek
03-03-2011, 16:46
wróciłem i mogę grać, tylko nie wiem, czy w 6 osób jest sens...

Adixis
04-03-2011, 13:59
Knecht zwasalizuje avasila i drakensanga, a janker mnila i ciebie i będzie fajna gra.

Mnil
09-03-2011, 19:46
what are you talking about?

w wko 29 system wasalizacji już działa ;)

Knecht
09-03-2011, 19:53
O Boże :D Mnil zwasalizował sobie Joopitera :mrgreen: Jak do tego doszło i na moich zasadach ta wasalizacja jest ? :P

Mnil
09-03-2011, 20:23
mniej więcej.

Taka sytuacja zaistniała ;)

Joopiter
09-03-2011, 20:36
Nie "zwasalizowal sobie" tylko sam to zaproponowalem. Nie wyszla mi tamta KO, masa bledow, wiec trzeba szukac pomocy silniejszego. Nie widze w tym nic sensacyjnego.

Nie ma specjalnie zadnych zasad, po prostu razem konsultujemy ruchy, ale to Mnil ma decydujace zdanie.

SirZielarz
09-03-2011, 21:52
Od jakiejś KO trzeba w końcu zacząć, wiec czemu nie od tej. Wpiszcie mnie na listę.

Knecht
10-03-2011, 11:44
Nie "zwasalizowal sobie" tylko sam to zaproponowalem. Nie wyszla mi tamta KO, masa bledow, wiec trzeba szukac pomocy silniejszego. Nie widze w tym nic sensacyjnego.

Nie ma specjalnie zadnych zasad, po prostu razem konsultujemy ruchy, ale to Mnil ma decydujace zdanie.
No ale jakbyś nie wyszedł z tą propozycją to by cię zniszczył :D Oj Joopi nie bądź taki skromny... :mrgreen:

Joopiter
10-03-2011, 14:49
Dlaczego mialby mnie niszczyc, skoro mielismy sojusz i gralismy razem walczac ze wspolnym wrogiem? :?

Knecht
10-03-2011, 15:29
Ja tam nie wiem jaką sytuacje tam mieliście :mrgreen:

blackhand
12-03-2011, 12:05
Nieskromnie powiem, że to ja walczyłem z Joopiterem. :P

Niestety, ten ruch z wasalizacją zupełnie mnie zaskoczył i prawdopodobnie będzie mnie kosztować porażkę. Powiem, że daję to bardzo duże możliwości wzmocnienia się w sumie niewielkim kosztem. Np. zamiast niszczyć ostatnią, dużą, armię Sycylii, to ją zwasalizować i dołączyć praktycznie tą armię do swoich.

A co tam, mnie też zapisz. Choć nie wiem, czy to wszystko dojdzie do skutku.

Mefisto7
31-03-2011, 22:32
Co do sytuacji Zjednoczonego Królestwa Włoch to między Sycylią a Mediolanem nastąpił hołd wasalny, a między Mediolanem a Wenecją - swoista UNIA. Ja tam jestem od początku za nadaniem mojej unii wartości prawnej, stwarzającej kolejny atut polityczny. Wy tam rozdzielacie odpowiedzialność wojenno - paktową, a ja bym był za wykorzystywaniem takiego formalnego połączenia unią.
Przykład hmm
MKO9 w połowie 2010r... Ja i Janker - siły islamu. W obliczu szykującej się wojny ze światem zaplutych katolików, połączyłem się z Jankerem unią, dająć mu moje jeszcze nie wygasłe pakty z chrześcijanami, ochraniając go przed niczym nieskrępowaną agresją z ich strony.
Właśnie za taką mocą prawną unii jestem. Tam ostatecznie zbagatelizowali to Pop i Milanos - chwała im, ale nie wszyscy byliby tak wyrozumiali. Dlatego chciałbym odgórnego wpisania unii jako regulaminowej niepodważalnej możliwości paktowego wycyckania przyszłych wrogów.