PDA

Zobacz pełną wersję : Ulubiony klan



Raku
09-09-2009, 21:10
Moim ulubionym jest Takeda, ze względu na tańsze jednostki jazdy i ciekawą pozycję startową. Rozproszone ziemie zarówno utrudniają grę jak i dają ciekawe możliwości rozwoju i ekspansji. No i lubie czarny kolor ;)

tomsn
09-09-2009, 22:30
Imagawa - pozycja startowa podobna do Takedów. Od razu położony nacisk na działania "agenturalne". Fajny Mon i kolor takoż. To taki niepozorny klan, ale można kierować nim jako dwa osobne, lub poswięcić od razu jedną pozycję i mozolnie odbijać się z drugim. Zwykle sporą rolę wyznaczam shinobi - dobre rozpoznanie to w tym przypadku klucz do (niełatwej) bramy pałacu w Yamashiro

lukazus
10-09-2009, 08:48
Mój ulubiony to Mori, ze względu na mnichów, choć nigdy nie przeszedłem nim gry do końca... Poza nim lubię Hojo i Shimazu głownie za ich bezpieczne położenie na krańcach wysp dzięki czemu mogłem spokojnie bawić się agentami 8-)

Memnon[pl]
16-10-2009, 13:02
Mój to Uesugi-fajny niebieski kolorek :D ,bardzo łatwa pozycja startowa.Pierwszy klan którym przeszedłem Shoguna.

17-10-2009, 08:57
Ulubione klany w kolejności:

1. Mori - piękny Mon i kolor, doskonali mnisi-wojownicy sohei. Najlepszy daimyo-generał Mori Motonari, którym kilka razy zdobyłem całą Japonię. Nie mają jednak wielu błyskotliwych dowódców, zdaje się najlepszy to Kikawa Motoharu (4 gwiazdy).

2. Uesugi. To ze wzgledu na Uesugi Kenshina - Smoka z Echigo (zdaje się 5 gwiazd)

3. Takeda. Tu ze względu na Shingena - Tygrysa z Kai. Poza tym ogólnie kawaleria w moich bitwach to obok sohei jedna z głównych sił uderzeniowych ;)

Olafinh0
17-10-2009, 20:38
widać, że jeszcze ktoś w to gra :)
moim ulubionym klanem jest Mori, fajne położenie, ale grać się nie da bo ekran sie robi czarny co ok. minute na 3 sekundy

X71
26-02-2010, 03:17
Wielu w to jeszcze gra niekoniecznie takich co korzystaja z tego forum ;) Wracajac do tematu to Uesugi byl moim pierwszym i najbardziej ulubionym klanem.

Leszek1973
26-02-2010, 22:11
Moim ulubionym klanem jest klan Oda. Kultową jednostką - Yari Ashigaru. Natomiast ulubioną postacią -Toyotomi Hideyoshi.
Jeżeli miałbym uszeregować klany z punktu widzenia trudności gry w kampanii typowałbym tak (od najłatwiejszego, do najtrudniejszego):
1.Shimazu
2.Uesugi.
3.Hojo.
4.Mori
5.Imagawa
6.Oda
7.Takeda

Horvath
27-02-2010, 11:51
Ja tam lubię wszystkie, ale przeszedłem Szoguna Odą, chyba dlatego, że miałem szczęście, ponieważ mój sojusznik Shimazu był bardzo potężny zdobył pół mapy i nie miał następcy, a więc przejąłem po nim wszystkie ziemie.

zakjacku
07-04-2010, 14:41
Moim jest Uesugi, gdyż wygrałem nim jako pierwszym klanem. Ostatnio wróciłem do Shoguna i ponownie nim wygrałem(na ekspercie), choć trochę oszukiwałem. Robiłem co jakiś czas kilka save'ów i jak mi nie szkło to wracałem do starszych zapisów. Poza tym kiedyś wygrałem Hojo (na ekspercie bez chachmentów), Shimazu i chyba Mori, ale to na najniższym poziomie.

Po kilku tygodniach chcę wam powiedzieć ze podbiłem Japonię na poziomie Ekspert klanami, według kolejności zdobywania Japonii i poziomu kierowania klanem: Uesugi, Hojo, Shimazu, Mori, Oda. Zostały mi Imagawa i Takeda i nimi także zdobędę Japonię. :D

Mati_00
25-10-2010, 18:55
Witam,

pierwszy raz grałem w Shoguna klanem Shimazu, na nim uczyłem się grać, co nie było łatwe ;)

Potem długo walczyłem klanem Hojo...Następnie klan Takeda, aż w końcu ostałem przy klanie Uesugi i zawsze nim gram, gdy teraz zaczynam "Shoguna" :)

Pozdrawiam
Mati

Antysocjalista
25-10-2010, 19:05
Oda - bo gra nimi to prawdziwe wyzwanie, i to czyni ją najciekawszą.