PDA

Zobacz pełną wersję : Szybka pomoc



Strony : [1] 2

Kyuzo
22-02-2011, 19:10
Temat przeznaczony na pytania dotyczące problemów technicznych związanych z grą lub steam`em gdzie mam nadzieje będzie można liczyć na szybką odpowiedź :idea:

tomciopogromcio
22-02-2011, 21:20
Chciałem pobrać demo ze Steam, ale muszę najpierw go zainstalować jednak wyskakuje mi błąd: http://img406.imageshack.us/i/beztytuugaj.jpg/, napisałbym do steam support ale z tego co patrzyłem mogę czytać tylko o już istniejących błędach napisać nie mogę, a mojego nie znalazłem i nie mogę pisać na forum steam :/. Wiecie o co chodzi?

Temat dołączony, Ensis.

boniek.jj
22-02-2011, 22:27
Witam!
Pobrałem Demo Shoguna 2 ze steam .I gdy włączam to pojawia się pierwszy obraz,i nagle gra przestaje działać(brak odpowiedzi).Co mogę zrobić?? pozdrawiam

Dobra.Problem rozwiazany...Dzięki!!!

Ensis
23-02-2011, 04:30
Jaki masz sprzęt i system?

manolito
24-02-2011, 09:07
mam taki problem, ni to z gruchy ni z pietruchy, demko potrafi zwiesić kompa (tak w kampanii jak i na polu bitwy - obraz staje się czarny i słychać powtarzające się trzaski) do tego stopnia, że "pomaga" jedynie twardy reset. (reszta gier chodzi bez zarzutu)

mój sprzęt to e8400, radek4870, win7(64)

Mnil
24-02-2011, 09:42
ja bym upatrywał problemów w win7 64 bitowym, bo różne rzeczy on potrafi, ale kto wie...

może po prostu w demku leży problem, które coś "odwala" na Twojej konfiguracji...

voitek
24-02-2011, 12:07
ja smigam na win7 64 i zadnych problemow nie mam, probowales po prostu ponowic instalacje albo sprawdzic íntegralnosc plikow gry?

reedeye
24-02-2011, 12:11
To nie win7, to karta graficzna. Też mam radeona i też miałem takie problemy w Napoleonie, zainstalowałem stare sterowniki, chyba 9.1 i od tamtej pory śmiga.

Ale sprawdź jeszcze w eventLogu czy pojawiły się jakieś błędy związane z usługami amd/ati.

manolito
24-02-2011, 20:16
wgrałem najnowsze stery do grafy, jak na razie gram od dwóch godzin i wszystko śmiga jak ta lala, zdaje się, że problem rozwiązany;)

nazgool
27-02-2011, 08:25
A ja mam pytanie trochę z innej beczki :)
Czy ściągając demko na jednym kompie (laptop) mogę później odnaleźć ten plik instalacyjny i przenieść na drugi ( stacjonarny), czy tez od razu zachodzi instalacja ściąganej zawartości ?

Ensis
27-02-2011, 09:56
Spróbuj, ale mi się wydaję ze będzie wszytko działać. Nie zapomnij o plikach z :\Program Files\Steam\SteamApps. Po skopiowaniu można jeszcze w steamie zrobić sprawdzanie spójności gry.

nazgool
27-02-2011, 10:24
Wielkie dzięki Ensis :) Zrobię tak jak mówisz i napiszę czy zadziałało. Głównie chodzi mi tylko, żeby mój mobilny internet z Playa nie ściągał 6 GB przez 6 dni :P.

EDIT: Nie zadziałało jak należy. Sprawdził integralność plików i powiedział, że jest ok ale dema nie chce uruchomić. Rzeźbi tylko stery directX i wskakuje później na stronkę (w steamie) z intrem.

Tomcionix The Knight
03-03-2011, 21:35
Ja mam taki problem: Mnisi-wojownicy nie mają dłoni ?! (Wiem że gram na średnich detalach ale myślę że nie przez to występuje problem) Dołączam zdjęcie i proszę o pomoc.

Kyuzo
04-03-2011, 14:05
To raczej problem z modami do dema, a nie ustawieniami grafiki :idea:

Gaius Julius
07-03-2011, 17:38
też mam to. To nic innego jak tylko bug, a grałem na wysokich detalach...mam tylko nadzieję, że w pełnej wersji to naprawili

TheDoc
07-03-2011, 18:12
Mam taki problem w demie, że nie wszystkie nazwy osad wyświetlają się na mapie kampanii. Ktoś to może też ma?

Ryuu
15-03-2011, 11:51
Ja mam taki problem że jak skończę zdobywać zamek to nie che mis ie się wczytaj mapa japonii tylko mam ekran logowania i ciągle ten czerwony pasek przeskakuje ;/

gombrowitch
16-03-2011, 09:18
Gra wywala się do pulpitu po kliknięciu w Mapę podboju w kampanii wieloosobowej. Da się z tym coś zrobić?

lucas01
16-03-2011, 21:10
Po zainstalowaniu najnowszego patcha ok 48mb nie mogę uruchomić shoguna. Pisze że mam nie kompletną instalację

voitek
16-03-2011, 21:12
Kazdy to ma

sosu
16-03-2011, 21:14
Dokładnie też to mam. Mam nadzieje, że ten patch poprawi masę błędów jakie posiada shogun 2. Myślę, że za taką sytuację polecą głowy w TCA

Sareth4
16-03-2011, 21:19
Co z tym zrobić?

sosu
16-03-2011, 23:16
Myślę, że po prostu trzeba poczekać aż panowie z CA "wszystko" naprawią. Napisałbym tu coś jeszcze o wydawaniu gry w wersji beta ale się powstrzymam

voitek
16-03-2011, 23:22
Juz dziala od jakiegos czasu

TheDoc
17-03-2011, 09:52
Wam też znikają ciała zabitych?

kaeszet
17-03-2011, 19:10
Czy macie możliwość gry w kampanię multi? Ja przy próbie dołączenia do gry mam CTD.
I co może być powodem problemu, że w ustawieniach grafiki nie mogę wybrać antyaliasingu (jest tylko nieaktywna opcja)? Dodam, że na przykład w NTW mam możliwość płynnej gry na max detalach więc teoretycznie nie powinno być problemu.

lucas01
17-03-2011, 19:29
Wam też znikają ciała zabitych?

Nie u mnie są

powerade12
17-03-2011, 20:52
Witam, mam taki problem: gdy włączam grę, to pokazuje się logo twórców itp, ale w pewnym momencie kursor "przykleja się" do ekranu, po kilku sekundach robi się czarny ekran i komputer się resetuje. Pomożcie proszę!

TheDoc
17-03-2011, 21:53
Czy macie możliwość gry w kampanię multi? Ja przy próbie dołączenia do gry mam CTD.
I co może być powodem problemu, że w ustawieniach grafiki nie mogę wybrać antyaliasingu (jest tylko nieaktywna opcja)? Dodam, że na przykład w NTW mam możliwość płynnej gry na max detalach więc teoretycznie nie powinno być problemu.


A na jakich ustawieniach graficznych grasz?

kaeszet
17-03-2011, 22:16
Na pytanie odnośnie grafiki sobie odpowiadam sam - na forum steam'a doczytałem, że patch, który umożliwi obsługę dx11 i antyaliasingu wyjdzie za 2 do 4 tygodni (mam GeForce GTX 470), stąd w tej chwili brak możliwości wyboru.

I ponawiam pytanie odnośnie tej kampanii multi, bo na to nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.

Swoją drogą to ilość opisywanych problemów na przykład na forum steam'a jest ogromna, mi osobiście najbardziej się podoba ten (http://www.youtube.com/watch?v=0_JdwhuvApc) ;)

powerade12
18-03-2011, 06:20
Zapomniałem dodać, że oczywiście wszystkie wymagania sprzętowe do shoguna 2 mam spełnione...

kwiato666
19-03-2011, 13:44
Witam serdeczenie, mam pewien problem,mianowicie nie wyswietla mi ramek jaki zasieg ma dana jednostka na polu bitwy przykladowo podczas rozstawiania jednostek, lub tez jaki zasieg maja lucznicy lub general bezsporednio podczas bitwy. Wlasnie u znajomego zaobserwowalem ze wszystko jest jak trzeba, nie wiem skad ten problem, w samych opcjach graficznych detale w wiekoszsci ustawione sa na wysokie,pomijajac cienie,trawe i niebo, natomiast w opcjach interfejsu poznaczane mam wszystkie opcje dotyczace jednostek i pokazywania tego zasiegu.Za wszelkie porady bede wdzieczny.

Ivan
19-03-2011, 15:14
Zainstalowałem grę. Nie mam jednak internetu na komputerze do grania (tam jest zainstalowany S2 - na chwilę podłaczyłem Internet) - jak odpalić grę bez dostepu do Neta?

Gaius Julius
19-03-2011, 15:34
jak komp się sam resetuje to bankowo zasilacz

A jeśli chodzi o grę, był update i jak po nim się gra?

nki85
19-03-2011, 16:15
po aktywowaniu shoguna online, musisz w steam przeiść do trybu offline i możesz grać

Amrod
19-03-2011, 18:06
To co kolega wyżej napisał + radziłbym wyłączyć automatyczne instalowanie aktualizacji, jeżeli zamierzasz grać off-line.

manolito
19-03-2011, 20:53
Gaius, Julius. to nie jest zasilacz, mam ten sam błąd, wszystkie inne gry chodzą mi bez zarzutu, a tylko shogun mi "Craszuje"

KOSAmisiu
20-03-2011, 08:38
Podpisuje sie do pytania u mnie tak samo brak znacznikow mam wszystko pieknie zaznaczone co i jak ale nadal ine pokazuje mi zasiegow np. lucznikow :/ mam nadzieje ze wyjdzie na dniach jakis patch naprawiajacy to. pozdrawiam

Gaius Julius
20-03-2011, 11:31
to sprawdź każdy podzespół....

a propos shoguna 2 to czy po update jest poprawa? Jak się gra? Czy warto kupić?

manolito
20-03-2011, 12:35
GAJUS JULIUS, sprawdzanie sprzętu nie ma sensu, fora są pełne graczy z identycznymi problemami, a to mało prawdopodobne by nagle wszystkim padły zasilacze itp. bo akurat uruchomili jak się okazuje mocno zabugowanego shoguna.

Kyuzo
20-03-2011, 14:20
Hmm może spróbujcie odznaczyć je w opcjach. Zrestartować grę i zaznaczyć jeszcze raz.

KOSAmisiu
20-03-2011, 16:47
Hmm może spróbujcie odznaczyć je w opcjach. Zrestartować grę i zaznaczyć jeszcze raz.

Niestety probowalem te sposoby i nic :( a moze jest jakis magiczny skrot na klawiaturze co wlacza i wylacza te opcje ?

tratox
20-03-2011, 18:06
15gb to duża i złożona gra, jakby chcieli naprawić wszystkie błędy przed premierą to by beta testy jeszcze z rok trwały i wszyscy by narzekali że się opóźnia , lepiej że jest niż by trzeba było czekać pół roku a błędy będą naprawiać, ja u siebie zauwarzyłem tylko błędy z multi innych nie doświadczyłem

kwiato666
20-03-2011, 19:54
Po zaznaczaeniu w opcjach graficznych podswietlenia oraz w interfejsie rozwiazalo problem. pozdrawiam

manolito
20-03-2011, 21:35
tratox, zazdroszczę, że nie masz takich problemów jak ja, nie mniej jednak zupełnie mnie nie interesuje czy to jest "duża i złożona gra", gdy wydaję na produkt 129 zł no to musi chodzić sprawnie jeśli z mojej strony spełniam wszystkie wymagania zalecane, zawarłem z nimi umowę, ja im daję kasę, a oni w zamian sprawny produkt, jak narazie jedna ze stron nie wywiązała się z tej umowy.

pawelK
20-03-2011, 21:58
U mnie gra działa bez zarzutu. No był mały problem z paczem ale już w porządku. Mam wrażenie że gra sypie się na kompach które ledwo spełniają wymagania i dodatkowo są zawalone masą śmieci (u mojego kumpla na przykład).
Lecz nie o tym chciałem pisać. Ano jest jeden problem zaznaczam dwie jednostki łuczników i je przesuwam o kilka kroków do przodu a tu nagle jedna z nich zaczyna iść do tyły!. Kilka razy próbowałem i wciąż to samo. Potem jeszcze raz toczyłem tę bitwę i wszystko w porządku o co może chodzić? Miał ktoś podobnie?

lupsonic
23-03-2011, 15:29
tratox, zazdroszczę, że nie masz takich problemów jak ja, nie mniej jednak zupełnie mnie nie interesuje czy to jest "duża i złożona gra", gdy wydaję na produkt 129 zł no to musi chodzić sprawnie jeśli z mojej strony spełniam wszystkie wymagania zalecane, zawarłem z nimi umowę, ja im daję kasę, a oni w zamian sprawny produkt, jak narazie jedna ze stron nie wywiązała się z tej umowy.

No niestety mam taki sam problem. Według supportu na stronie CD Projekt winne są nieaktualne sterowniki i bios. Sęk w tym że wczoraj wszystko aktualizowałem i problem nie zniknął. Widzę że jest to dość powszechne, mam nadzieję że twórcy widzą co sie dzieje i pracują intensywnie nad naprawą tego błędu.

Adi625
23-03-2011, 19:34
Chciałem zapytać czy u Was żołnierze z jednostek generalskich mają jakieś dziwne balony na plecach? Nie wiem czy to bug czy co...

Kyuzo
24-03-2011, 06:19
:shock: :? :) :D :lol:

To nie bug.

Nalcor
24-03-2011, 19:00
Było już podawane w jakimś temacie, te "balony" :D

http://www.youtube.com/watch?v=26o9LiaB ... r_embedded (http://www.youtube.com/watch?v=26o9LiaB0Zg&feature=player_embedded)

Adi625
24-03-2011, 22:13
Teraz widzę jak się wygłupiłem tym postem :oops: .Nalcor dzięki za super filmik to naprawdę niesamowite :shock:

syroppp
25-03-2011, 18:27
Witam

Mam ten sam problem co wielu...restartuje mi kompa po odpaleniu gry. Takich cudow to ja jeszcze nie mialem :))

Wiadomo juz moze o co kaman czy kaska wywalona w bloto? Jesli wywalona to zycze powodzenia wydawcom, stracili na prawde wielu chetnych na zakup oryginala w przyszlosci...

Co za wtopa

arturius-6
26-03-2011, 18:33
nie wiem czy ktoś już spotkał się z tym problemem ale podczas gry czasami wskażnik myszki zamienia się w tarkę za pomocą której nie mogę zaznaczyc ani wydać jednostce rozkazu proszę o pomoc

keylast
26-03-2011, 23:06
Gra śmiga cudnie, multi działa, jednym słowem miodzio. Kampania rozwinięta,idzie nieźle, a tu... Gwałtu rety olaboga!
Tura 99 > klik na "koniec tury" > inne klany wykonują swoje ruchy i CRASHHHHH - równie niespodziewany jak strzała w plecach bohatera Takedy. Wcześniejsze savy nic tu nie zmieniają. Wygląda to jak kryzys Tury 100.

Jakieś sugestie?

Kyuzo
27-03-2011, 07:50
Mam ten sam problem co wielu...restartuje mi kompa po odpaleniu gry.
Inne gry działają ci dobrze ? Jaki masz sprzęt w tym również zasilacz ? Zaktualizowałeś sterowniki i bios płyty głównej ?

nie wiem czy ktoś już spotkał się z tym problemem ale podczas gry czasami wskażnik myszki zamienia się w tarkę za pomocą której nie mogę zaznaczyc ani wydać jednostce rozkazu proszę o pomoc
"tarkę" to znaczy w co ;) Shogun 2 mimo wyjątkowo dobrej optymalizacji jest bardzo wymagającą grą od strony sprzętowej. Taka sytuacja może mieć związek z ustawieniami grafiki sprawdź czy na niższych też będziesz miewał takie problemy.

Gra śmiga cudnie, multi działa, jednym słowem miodzio. Kampania rozwinięta,idzie nieźle, a tu... Gwałtu rety olaboga!
Tura 99 > klik na "koniec tury" > inne klany wykonują swoje ruchy i CRASHHHHH
Tu niestety nie mam pomysłu. W trakcje kampanii jeszcze ani razu nie miałem CTD. Hmmm na TWC tez nie bardzo można znaleźć jakieś porady...

bober1441
27-03-2011, 09:00
1.A więc wszystko fajnie. Grałem kampanię, aż tu nagle komunikat, że straciłem (chyba) bawełnę z Chin. Szlak handlowy nigdzie nie był zablokowany, nie straciłem żadnej prowincji. A więc patrzę na faktorię handlową, moja flota wciąż tam jest, jednak nie handluje i nie da się z nią nic zrobić. Nigdzie odpłynąć. Skończyło się to zatopieniem floty... Czym mogło to być spowodowane? Zwyczajny bug?

2. 193 tura... Podbita większość Japonii. Klikam na zakończenie tury. Wszystkie klany wykonały swoje ruchy i kamera się zatrzymała w miejscu ruchu ostatniego z klanów. Po chwili wywala mnie do pulpitu i komunika: Shogun 2 total war przestał działać.
Ponowne próby przejścia tej samej tury nie skutkują.

Gram na detalach wysokich
Komputer:
AMD Phenom II 955 BE
Powercolor Radeon hd4890
Goodram ddrIII 4gb
płyta główna jakaś z ghigabyte chipset chyba 770
zasilacz bequiet purepower 530W
Windows 7 64 bit

Kyuzo
27-03-2011, 10:59
Odp. 1 Faktycznie wygląda na bug`a...

Odp. 2 Niestety CTD w czasie kampanii są na te chwilę zagadką... Jak znajdę jakieś porady nie omieszkam się nimi podzielić 8-)

Herr Mec
27-03-2011, 15:42
Witam!

Pan Szogun Drugi to moje pierwsze zetknięcie z serią Total War, zatem grę rozpocząłem od samouczka. Niestety, w pan Samouczek komunikaty w rodzimym języku przekazuje mi bardzo małym fontem - do odczytania z z odległości max 10-15 cm od ekranu, co nie jest zbyt komfortowe. Czcionka w pozostałych elementach gry (np. w statsach po walce), też do największej nie należy. Gram na rozdziałce 1024x768 i wsjo na maksa w ustawieniach graficznych. Czy ktoś może wie, jak zwiększyć rozmiar czcionki w grze (w samouczku?), by była do odczytania z normalnej odległości (czyli cirka about 70 cm od ekranu)?

N3q
27-03-2011, 15:51
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewiem problem i przeszkadza on w grze, no cóż dokładnie ją uniemożliwa. Mianowicie podczas gry w kampanie multiplayer z moim kolegą po kilki turach nie mogę przekazac tury dalej. Po prostu ikona zmiany tury robi się szara i nie da się na nią kliknąć. Próbowałem także enterkiem i też się nie da, podobnie wtedy nie da się ani zapisać ani wczytać gry. Cóż mysłałem ze pogram sobie w kampanie multiplayer jednakze chyba nie da rady. Jeśli ktoś miał pdoobny problem i go rozwiązał proszę o pomoc.

falcao_82
28-03-2011, 07:50
Witam wszystkich. Przymierzam sie do kupna Shoguna. Mam pytanie czy ktoś wie czy ma ona blokadę regionalną. Mój znajomy jest przynajmniej raz w tygodniu na Ukrainie i pomyślałem że mógł by mi jej tam kupić. Na Ukrainie wychodzi coś około 40 zł za grę. Czy jak będę ją chciał zainstalować w Polsce Steam nie wyrzuci mi jakiś komunikatów ??? Orientuje sie ktoś??

PioterC
28-03-2011, 07:59
Ja gram na 1600x900 i też muszę nieraz się przysunąć blisko, żeby coś przeczytać dokładnie, a wzrok mam raczej dobry... ta czcionka to jak na ściągawki niemalże... 1-2 pkt-y więcej by im nie zaszkodziło...

Nalcor
28-03-2011, 11:52
Na TWcenter jest coś takiego:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=437102

Nalcor
29-03-2011, 19:33
Na podstawie jakich danych liczona jest tabelka 1vs1 w multi ? Mam wyniki w okolicy 55/17 seria zwycięstw 20 ileś a jestem gdzieś na szarym końcu. Na jakiej podstawie? Irytuje mnie to....

Hades
29-03-2011, 19:57
a ja mam problem w multi. Po bitwie jest ten ekran ładowania. Pasek dochodzi do połowy i zaczyna wariować, tak się trzęsie. NIc innego nie pomaga tylko alt+F4. Statystyki się zapisują, ale jest to strasznie irytujące.
Są na to sposoby ?

mix
29-03-2011, 21:44
Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak się włącza opcję "dymu"(po tym jak strzelcy strzelą takie białe obłoki) w Shogun 2 ( zajefajna gra)

Jeszcze gdybyście mogli mi powiedzieć czy da się coś zrobić z szybkością gry ( chodzi mi o to żeby ruchy żołnierzy były płynne( czy trzeba coś zmienić w ustawieniach))

Herr Mec
30-03-2011, 05:40
Na TWcenter jest coś takiego:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=437102

Niestety, u mnie nie zadziałało, a i z lektury przywołanego wątku wynika, że to w Szogunie nie śmiga.

Pocieszające nieco jest, że na twcenter kilka osób zgłosiło ten problem i prosiło o moda, więc może ktoś litościwy zajmie się tą kwestią w najbliższym czasie.

falcao_82
31-03-2011, 08:56
Mam pytanie. Czy może ktoś wie czy jest możliwość zmiany aby jeden rok trwał nie cztery tury a np osiem ???

Herr Mec
01-04-2011, 00:15
Pierwszy (chyba) działający (na pewno) mod: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=439339.

Jego wadą jest brak powiększenia okna tekstu - powoduje to np. konieczność scrollowania wiadomości samouczka.

Czesio133
01-04-2011, 13:27
Nie wiem czy istnieje już taki temat, ale chciałem się zapytać czy może inny klan kompa zostać szogunem. Bo jak narazie grałem 2 rodami i nic takiego nie mam. Jest tylko klan co ma wojne z szogunem i ma prowincje obok niego ale sie nie kwapi aby go zająć.
Poza tym czy jakby jakiś klan zajął szoguna to też by mu wszyscy wojne wypowiedzieli??

arturius-6
01-04-2011, 21:05
Mam cztery pytania :
1 Czy da się zwiększyć maksymalne przybliżenie kamery ?
2 Czytałem na temat wymuszenia antyanalisingu , jest tam mowa o nvidi i mam pytanie czy na radeonie też można to wymusić ?
3 Czy istnieje już PFM do shoguna 2 ?
4 Czy można nagrywać fimiki podczas gry?

Niko
02-04-2011, 09:38
Ja mam taki problem a zarazem pytanie. Czy podczas bitwy ten animowany generał po lewej ma za sobą jakieś czerwone lub w innym kolorze tło?? Bo u minie jest białe a na niektórych filmikach widziałem że ma np czerwone a do tego gdy zmieniamy jednostkę to ten animowany generał też się zmienia. U was też tak jest?

Witia
05-04-2011, 09:44
Witam.

Kiedy wyłączam Shoguna, to bardzo często pozostaje w tle aktywny proces. Innymi słowy wracam do Windowsa, ale w procesach Shogun ciągle jest aktywny i aby ponownie go uruchomić muszę wyłączyć proces, wraz z procesem Steama i uruchomić wszystko ponownie. Niby nic strasznego, tylko że za każdym takim 'restartem' kasują mi się wszystkie ustawienia graficzne i przy każdym włączeniu gry na nowo muszę wszystko ustawić od początku, co zabiera jednak trochę czasu.

Wiecie o co kaman ?

Kyuzo
05-04-2011, 14:41
Spróbuj odznaczyć we właściwościach Shoguna w zakładce aktualizacje:
'Włącz synchronizację ze Steam Cloud...'

Fitor
05-04-2011, 17:10
Witam,
Mam pytanie. Czy da się wyłączyć filmiki w Shogunie ? Chodzi mi o te pokazujące się tylko 1 raz (np. stworzenie nowej jednostki). Prawie zawsze grę mi wyrzuca do Windowsa po zmianie tury i początku nowej.

Gibril
06-04-2011, 10:29
2. 193 tura... Podbita większość Japonii. Klikam na zakończenie tury. Wszystkie klany wykonały swoje ruchy i kamera się zatrzymała w miejscu ruchu ostatniego z klanów. Po chwili wywala mnie do pulpitu i komunika: Shogun 2 total war przestał działać.
Ponowne próby przejścia tej samej tury nie skutkują.
Też tak miałem....pomogła zmiana ustawień grafiki na niższe....nie wiem jeszcze czy poprawa jest trwała, bo cały czas jestem w tej samej turze (zaawansowany etap gry)....ustawienia wrócą na wyższe i spóbuję....dam znać co wyszło.

arturius-6
08-04-2011, 06:49
Ja mam taki problem a zarazem pytanie. Czy podczas bitwy ten animowany generał po lewej ma za sobą jakieś czerwone lub w innym kolorze tło?? Bo u minie jest białe a na niektórych filmikach widziałem że ma np czerwone a do tego gdy zmieniamy jednostkę to ten animowany generał też się zmienia. U was też tak jest?

Na filmikach widziałeś inne tło tak , zgaduję że to te same co ja oglądałem są to filmy od CA z przed premiery to poprostu wersje beta co do zmiany "generała" to jest to całkowicie normalne wyświetla się poprostu twarz przedstawiciela jednostki wybranej przez ciebie.

MegaArtur
09-04-2011, 12:12
Cześc jestem nowy mam pytanie czy można jakoś edytować tekstury żołnierzy w shogun2 ?

koxus
09-04-2011, 17:20
Cześc mam problem z odpaleniem Shoguna a polega na tym że gra zatrzymuje się na ekranie początkowym i resetuje mi się komputer, zainstalowałem sterowniki do karty graf. i zaktualizowałem BIOS, dzięki czemu z dumą mogę powiedziec że teraz jest zwiecha przy ekranie startowym i wywala na pulpit z błędem pliku Shogun.exe (więc jest postęp :D) co teraz spróbowac zrobic? moze reinstal?

Czesio133
12-04-2011, 17:16
Mam problem. Otóż gdy na początku grałem w samouczek i miałem bitwę o zamek to były niedaleko tego zamku budynki do zajęcia, które zwiększały, np.: morale. Gdy zacząłem kampanie i miałem bitwy o zamek to nie zwróciłem uwagi, że ich nie ma. Potem jak już zobaczyłem, myślałem, że w małych zamkach tego nie ma, ale gdy w bitwie o zamek szoguna tych budynków nie było to już jest chyba coś nie tak. Macie jakieś pomysły jak włączyć lub co zrobić aby one były. Bardzo mi zależy bo momentami takie budynki by mi się przydały.

Veloviraptor
15-04-2011, 15:07
Ja mam taki problem ponoć wyszły pathe do shoguna 2 a u mnie steam ich nie pobiera mimo że mam włączone automatyczne aktualizacje .

domek
15-04-2011, 19:54
Może nie zauważyłeś tego? - zmień język na angielski i zobacz, czy zacznie Ci ściągać patcha, steam -> ustawienia -> interfejs -> wybierz język

@kosus, jaki masz sprzęt?

@MegaArtur

W mp możesz zmienić kolor swoich podopiecznych, - a reszta to zabawa w modowanie ;-)

N3q
15-04-2011, 21:24
Witam. Postanowiłem, że nie będę zakładał nowego tematu a zapytam tutaj. Mianowicie gram sobie z kolegą w kooperacje. Problem pojawia się dokładnie w 53 turze. Ja atakuję i klikam na automatyczne rozstrzygnięcie bitwy a kolega nie widzi okna bitwy. Nic mu się nie pojawia. Na dodatek dodam, że to już drugi raz podczas naszych rozgrywek. Specjalnie zaczynaliśmy od nowa i znów wszystko na marne. Proszę o pomoc.

Nalcor
16-04-2011, 19:49
Wyjaśni mi ktoś zasadę działana tabelki rankingowej?

Mam statystyki 80w/19p i znajduje się na pozycji 22tysiące którejś razem z graczami o statystykach 0/4 1/4 etc. Kompletnie tego nie rozumiem i jest to strasznie irytujące.

Pozdrawiam.

domek
17-04-2011, 09:22
Statystki są budowane w oparciu o poziom punktów umiejętności, im większe tym wyżej jesteś w rankingu, zdarzało Ci się, że wychodziłeś z gry przy pomocy alt f4, lub ktoś opuszczał rozgrywkę w podobny sposób? - jeżeli tak, być może padłeś ofiarą, lub zasłużenie straciłeś pkt umiejętności, co automatycznie zrzuca się w rankingu na dalszy plan.

melo
17-04-2011, 13:40
Witam,

otóż mam problem z grafiką w grze. wszystkie ustawienia są ustawione na Ultra, rozdzielczość 1680:1050. podczas bitwy, kampanii itd grafika jest tragiczna. próbowałem zmienić na ustawienia wysokie, normalne i niskie i ciągle to samo. tekstury rozmazane, otoczenie pikselowate... kompa mam dosyć dobrego (przynajmniej tak myśle). problem może być chyba jedynie karta graficzna, bo wiem, że Nvidia nie jest zalecana do gry w Shoguna. parametry:

Procesor: Intel Core 2 Duo 3.00ghz, 3.00ghz
Karta graficzna Nvidia Geforce 9800GTX
Ilość ramu: 4,00 gb.
Windows Vista.

sprawdzałem spójność plików na steamie i wyskoczył błąd z 4 plikami, ale po ściągnieciu nadal to samo. sterowniki zaktualizowane dzien przed kupieniem gry. inne gry z tego roku, typu AC Brotherhood, COD Black Ops, Crysis 2 chodzą na najwyższych.

pozdrawiam

Amrod
17-04-2011, 14:45
Niedługo ma wyjść łatka, która wprowadzi DX11 i AA.

Andzia
17-04-2011, 14:58
AA nie zostało jeszcze udostępnione (stanie się to wraz z jakimś patchem na początku maja) ale tryb AA będzie jedynie dostępny dla kart obsługujących DirectX 10.1 lub 11 a Geforce 9800GTX obsługuje tylko DirectX 10 więc jeśli chcesz lepszą grafikę to dopiero w maju i po zmianie karty na np.Radeona 6850 (ok.600zł) i może po lekkim podkręceniu proca

melo
17-04-2011, 15:00
ok, trudno. dzięki

raikinnen
21-04-2011, 00:16
Chciałem pograć trochę w tu wpadka: na mapie strategicznej nie mogę sterować kamerą. Nie działa WSAD z klawiatury ani kursor myszy dopiero jak kliknę na miniaturę mapy to kamera przeskoczy w to miejsce, klawiatura oczywiście sprawna, w opcjach sterowanie domyślne, inne skróty z klawiatury działają, np K otwiera panel dyplomacji. Co jest?

Żeby było śmieszniej zacząłem nową kampanię i kamera działa a w starej 82 tura stoi i nic jej nie ruszy, nie pomogło zakończenie rundy.

domek
21-04-2011, 10:59
Zakładając, że jest to oryginał, to reinstalacja powinna pomóc, spróbuj sam zmieniać ustawienia - może to coś da.

Remloth
22-04-2011, 12:37
Pierwszy moj post na tym forum. Jesli taki temat byl bardzo przepraszam. Nabyłem dzisiaj oryginalnego Shoguna 2. Zainstalowalem. I... działa mi wszystko, zainstalowal nawet jakiegos patcha przez steama ale jak klikam na wlasna bitwe wywala mnie do windowsa. Co jest nie tak?

Veloviraptor
22-04-2011, 15:42
Ściągnołem sobie mod dodający nowe jednostki ale gdy próbuję go otworzyć w PFM to wywala błąd powie mi ktos dlaczego tak się dzieje ?
Dodam że orginalne pliki pack otwiera bez problemu.

raikinnen
22-04-2011, 20:16
Chciałem pograć trochę w tu wpadka: na mapie strategicznej nie mogę sterować kamerą. Nie działa WSAD z klawiatury ani kursor myszy dopiero jak kliknę na miniaturę mapy to kamera przeskoczy w to miejsce, klawiatura oczywiście sprawna, w opcjach sterowanie domyślne, inne skróty z klawiatury działają, np K otwiera panel dyplomacji. Co jest?

Żeby było śmieszniej zacząłem nową kampanię i kamera działa a w starej 82 tura stoi i nic jej nie ruszy, nie pomogło zakończenie rundy.

Eeee... I reinstalka nie pomogła, coś w save się zwaliło, ale żeby w taki głupi sposób? W bitwie działa tylko ta mapa kampani. Na TWcenter szukałem i nikt nie miał takiego problemu, gdyby komuś wpadł jakiś pomysł to będę wdzięczny za info.

fecio7
27-04-2011, 19:15
Witam mam problem. Po 105ej turze wywala mnie do windowsa. Ma ktoś może jakiś pomysł???
Z góry dzieki

Andsztal
29-04-2011, 22:52
Witam mam problem. Po 105ej turze wywala mnie do windowsa. Ma ktoś może jakiś pomysł???
Z góry dzieki

Mam podobny problem. Gram klanem Shimazu, jest 103 tura, klikam na jej zakończenie, przewijanie tury dochodzi to Hattori i wtedy gra crashuje. Sprawdzałem pliki gry, coś tam ściągnęło ale nic nie pomogło, więc wziąłem się za reinstall gry. Jak można było podejrzewać to również nic nie pomogło, gra dalej crashuje.

Pociesza mnie jedynie to, że nie jeden ma taki problem a na TWC jest już temat o CTD przy klikaniu na koniec tury (szczególnie "popularne" jest to w 56 turze grze klanem Date) więc pozostaje mieć nadzieję, że CA to zauważy i naprawi najbliższym patchem.

Knecht
03-05-2011, 22:28
Gdzie jest mój temat o odblokowaniu klanów ? :?

Kyuzo
04-05-2011, 07:44
Tutaj, bo temat dotyczył modowania viewtopic.php?f=329&t=8419 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=329&t=8419)
Wybacz, że nie zostawiłem cienia wątku...

ACHILLES RK
07-05-2011, 17:18
Witam!!!
Mam problem ze schowaniem zakładek jednostek w trakcie bitwy. :evil: :evil: :evil:
Próbowałem to zrobić zmieniając ustawienia w pliku preferences.txt. zamieniłem MINIMALISED_UI:FALSE na MINIMALISED_UI:TRUE ale niestety bez efektu. :?: :?: :?:
Proszę o odpowiedź,dzięki z góry. :D

Tomcionix The Knight
10-05-2011, 18:44
Witam, mam problem ze spadkami płynności animacji tzn. Gdy dzieje się walka czasami animacje chodzą tak jakby poklatkowo :x .
Takie coś występuje gdy oddalam kamerę, bo gdy przybliżąm jest lepiej. Oczywiście kamera gdy nią poruszam się nie zacina.
Ten sproblem dzieje się gdy trwa walka.
Przetestowałem FRAPSEM i...
Gdy wojska stały w spoczynku-ok. 37-40 fps
Gdy trwała walka całkiem soprej armii-ok. 20 fps
Mój komp:
Windows XP 32 bit SP3
Proc: AMD Athlom 64 X2 Dual Core Processor 4400+
2 GB RAM
Karta graficzna: Geforce GTX 460 SE
Proszę o pomoc.

voitek
10-05-2011, 18:54
Jak oddalasz to zamiast jednostek wlacza sie cos w rodzaju obrazkow 2d zamiast normalnych modeli. Sprobuj zwiekszyc szczegolowosc jednostek

Tomcionix The Knight
10-05-2011, 19:23
Mam szczegółowość jednostek na Ultra.

Crawler
11-05-2011, 20:32
Mam podobny problem, jednostki tak jak by klatkowały w sumie niezależnie od ustawień grafiki i rozdzielczośći, AMD x2 2,4ghz, gefroce 9600gt, 2giga ram, win XP. To samo dzieje się przed jak i po wydaniu patcha, dodam że kamera chodzi bardzo płynnie również podczas tego zjawiska.

Chaak
22-05-2011, 20:19
Mam mały problem z grafiką. Większość ozdób na hełm jest cała czarna. Jest jakiś sposób na to?

Linki do screenów:
http://imageshack.us/photo/my-images/837/13589108.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/220/54766939.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/694/64803935.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/101/31050684.jpg/

WiP
26-05-2011, 22:40
Witajcie!

Mam nielichy problem z uruchomieniem gry. Szogun Limited Edition bez modów i tym podobnych, na XP więc pod DX9.

Wszystko było dobrze. Wyszedł ostatnio taki duży patch i gra nadal bez problemu się uruchamiała (choć benchmark - nowość z tego patcha nie działał w sposób analogiczny do tego opisanego poniżej). Dzisiaj/wczoraj wyszedł kolejny mniejszy patch i teraz nie mogę uruchomić gry. Pokazuje się ten pierwszy ekran startowy (taki beżowo-żółty z napisem Shogun2), gra się wczytuje, a później zamiast menu wyskakuje łindołsowe "Wystąpił problem z aplikacją Shogun2.exe i zostanie ona zamknięta." tło robi się czarne, ale kursor zmienia się na taki jaki jest w Szogunie w menu. Nic nie zmieniałem w plikach gry czy ustawieniach, tylko ta nowa łatka...
Nie palę się do reinstalacji z powodu stosunkowo lichego łącza.

Jakiekolwiek pomysły? Ktoś też tak ma?

Kyuzo
28-05-2011, 06:44
Do tego ostatniego patch`a wyszedł mini patch (ok. 24 mb) właśnie w związku z takimi problemami więc teraz powinno już być ok.

jarekmlx
28-05-2011, 12:44
Ja też mam problem aby uruchomić gre po ostatnim patchu i łącznie z tym małym 24mb :( u mnie wczytuje się ekran z tytułem gry i wszystko zamiera, kursor tez nie moge ruszyc po prostu nic :(( czekałem tak ponad 20 min, do systemu nie moge wyjsc , musze wtedy zresetowac komputer. Mam xp 32bit dodatek oczywiscie sp2 grafike ASUS EAH 4850 512M , jestem w trakcie przeinstalowania gry, uruchomie ją tym razem bez patchy i dam znać czy jest ok. Jak ktos coś wie w temacie prosze o pomoc.

p.s rozwiązałem problem : dodatek sp3 pod win XP 2002r. załatwia sprawe z uruchomieniem gry pod tym systemem z Directx 9.0

WiP
28-05-2011, 19:29
U niektórych pomaga usunięcie folderu "34330" ze Steam\userdata\. Mnie pomogło.

UWAGA! To jest opcja dla tych, którzy nie grają w multi, bo w tym folderze są dane awatara.

Veloviraptor
01-06-2011, 08:29
Ja mam takie pytanie, a mianowicie po założeniu nowego konta na laptopie i skasowaniu starego zainstalowałem shoguna 2 od nowa ale zauważyłem że nie ma pliku App/Creative Assembly/Shogun2. W związku z tym czy mógłby mi kyoś powiedzieć gdzie teraz znajdują się pliki skryptu i zapisy gry ?
PS. Dodam że mam windows 7.

Rue
01-06-2011, 14:11
W opcjach folderów->widok->->ukryte pliki i foldery, zaznacz "pokaż ukryte pliki i foldery".

Veloviraptor
01-06-2011, 16:26
U mnie nie ma takiej opcji.
PS. Mam jeszcze jedno pytanie u mnie we własnych bitwach grafika jest bardzo ładna a w bitwach w kampanii jednostki są rozmazane i brakuje im oczu nie wiem od czego to jest zależne czy spotkał się już ktoś z takim problemem ?

arturro
13-06-2011, 18:48
co się stało z tematem bugi w shogunie 2? był i się zmył...

Kyuzo
14-06-2011, 20:05
Temat jakoś specjalnie się nie rozkręcał, ale skoro pytasz to znów jest tam gdzie był.

OskarX
30-06-2011, 12:49
Dzisiaj doszła do mnie kolekcjonerka Shoguna 2, chcę aktywować ją na steam w celu instalacji i gry, więc wpisuję kod z tyłu instrukcji i po 5 minutach wyskakuje takie okno [w załączniku]
Zrestartowałem kompa, zapytałem znajomego na steam który właśnie grał w Shoguna, mówi ,że nikt nie miał takiego problemu i serwery są aktywne. Kupiłem oryginalną grę, żeby teraz nie móc grać przez tego głupiego steama? To jak, mam czekać do jutra, czy coś robię źle?

pretorian
30-06-2011, 13:06
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=433337 dokładnie post nr 29

Tutaj masz wszystko wyjaśnione krok po kroku. Sam miałem taką sytuacje, a mianowicie mimo iż chciałem zainstalować z płyty grę steam usilnie dążył do ściągnięcia całej gry z serwerów i występowała taka sytuacja jak u Ciebie.

Na naszym forum też gdzieś jest poruszony ten temat ale to byś musiał poszukać.

Powodzenia

OskarX
30-06-2011, 14:20
Ale ja nie mam problemu z tym, że steam mi chce pobierać grę, jak to jest opisane w tym artykule i poscie nr 29, tylko z tym, że nie mogę aktywować cd-keya Od rana juz sie z tym męczę i dodatkowo dodam ,ze probowalem zmienic język na ang czy miejsce na Filipiny reinstalowalem steama i nic. W nocy zobacze jeszcze raz albo sprobuje na inne jak nie da rady to moze napisac do supportu steam

Wreszcie się udało!!! Teraz tylko zainstalować z płyt i można grać-ale głupio tak czekać do nocy, żeby aktywować grę

robik
01-07-2011, 15:32
Mam taki problem. Otóż zakupiłem jakiś czas temu DLC Ikko-ikki clan pack, wszystko działało aż do dzisiaj. Pobrał mi się jakiś patch czy coś (chyba a'propos tych narzędzi) poczekałem aż się ściągnie, włączyłem grę, wchodzę w bitwy historyczne i... zniknęła mi bitwa pod Nagashimą, więc wchodzę w menu kampanii, wybór rodu i... nie ma klanu Ikko-ikki. Jedyne co pozostało mi po dodatku to szata Ikko-ikki w kampanii awatara. Sprawdzałem spójność plików, coś ściągnęło ale nadal nie ma dodatku. Prosiłbym o szybką pomoc w tej sprawie.

PS: Sprawdziłem na TWC. Inni gracze posiadający ten dodatek mają lub mieli to samo, podobno to od tego nowego patcha, będzie trzeba poczekać na patcha naprawiającego ten patch... :D

Link do tematu na TWC: http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 852&page=2 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=463852&page=2)

N3q
01-07-2011, 16:25
Cóż, dobrze wiedzieć, że nie tylko mi "zniknął" w magicznych okolicznościach Ikko Ikki pack. Już myślałem, że to kolejny bug, który dotyczy tylko mnie. Powinni to jak najszybciej naprawić, a znając CA to poczekamy z tydzień -.-

wojtusik
11-07-2011, 13:31
Witam! Ja mam problem z komunikatem "Total war: Shogun 2 przestał działać", który wyświetla się w pewnym momencie kiedy naciskam jakiś przycisk. Jest do dość irytujące szczególnie, że gra uruchamia się bardzo długo. Nadmieniam, że wszystkie sterowniki mam aktualne. Od razu mówię, że mnie nie dotyczy rozwiązanie problemu stąd: viewtopic.php?f=351&t=8083 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=8083) ponieważ ja w ogóle nie posiadam takiego folderu.
PS: Jeżeli ktoś już przedstawiał ten problem w tym temacie i został on rozwiązany to przepraszam. Po prostu nie chciało mi się czytać 6 stron postów.

OskarX
11-07-2011, 16:41
Jak ci się nie chce szukać, to za szybko sobie nie pograsz. Masz windows xp?

wojtusik
11-07-2011, 19:23
Nie, mam Windows 7 32-bit.
PS: Grać gram bo gra crashuje po jakimś setnym naciśniętym przełączniku, więc starcza na jakąś godzinę gry.

aras667
19-07-2011, 20:17
Mam mały problem z grafiką. Większość ozdób na hełm jest cała czarna. Jest jakiś sposób na to?

Linki do screenów:
http://imageshack.us/photo/my-images/837/13589108.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/220/54766939.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/694/64803935.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/101/31050684.jpg/

Sprawdziłem u siebie i kolor jest to związane z kolorem mono a dokładnie z kolorem wzoru.

Danewcieło
20-07-2011, 13:04
Jak poprawić płynność gry? Chciałbym żeby chodziła mi na wysokich z kilkoma włączonymi 'bajerami' i żeby nie przycinało na dużych bitwach 3 vs 3. Mam AMD Phenom II X4 840, GTS 450, 8GB RAM, Windows 7 64 bit.

gombrowitch
21-07-2011, 08:10
Kupić mocniejszą kartę graficzną.

rychu80
26-07-2011, 17:33
Witam,
Grając w shoguna zauważyłem że w czasie bitwy ciała zabitych po jakimś czasie znikają. Nie wiem czym to jest spowodowane. Szukałem odpowiedzi w innych tematach lecz nic nie znalazłem.
Z góry dzięki.

Gaius Julius
27-07-2011, 18:47
nie zauważyłem żeby u mnie jakoś ciała znikały, możliwe iż u ciebie jest to spowodowane małą ilością RAM'u ;)

Asuryan
30-07-2011, 00:10
Witam a mnie po tej paczce gra się rozkraczyła i mi się nie uruchamia :( pokazuje finalizację instalacji do 1% i potem mam informację o błędzie i nieudanej instalacji :( :( Ktoś może mi pomóc i wyjaśnić łopatologicznie co mam zrobić?
Też byłbym wdzięczny. Nie pomogło ani sprawdzenie integralności plików, ani reinstalka całej gry.

Mosca
30-07-2011, 06:51
reinstalka nie pomogła błąd ma kod 55 postępowałem tak jak pisali w pomocy i też nic :( Może ktoś jednak by się skusił i zaproponował jakieś rozwiązanie bo inaczej to tak jak wcześniej kolega pisał chyba trza zrobić i odpuścić

Mosca
30-07-2011, 09:16
witam a ja mam taki problem.Po ostatnim dlc gra przestała mi działać :( Wyskakuje mi finalizacja instalacji dochodzi do 1% i pisze że jest błąd steam instalacja nie ukończona.błąd ma kod 55 robiłem tak jak napisali w pomocy na steamie ale nic nie dało.Robiłem reinstalkę gry steama i też nic.Wcześniej działało przed tą paczką bez zarzutu.zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić formatu kompa.ale to ostateczność i nie wiem czy pomoże.Pisałem w innym dziale o tym ale jedyna rada jaką dostałem to żebym sobię odpuścił grę w serię TW :) Do takiego wniosku być może dojdę samodzielnie po kolejnych nieudanych próbach uruchomienia legalnie zakupionej gry :( :( Może ktoś coś podpowie liczę na Waszą pomoc.Pozdrawiam

Gaius Julius
03-08-2011, 10:30
na Twoim miejscu spróbowałbym wpisać kod tego błędu w wyszukiwarkę google ;)

mr.jedi1
05-08-2011, 10:39
Witam. Po zainstalowaniu nowego patcha i DLC, gdy uruchamiam grę i klikam "własna bitwa" to natychmiast gra się zacina i przestaje działać, pozostaje tylko wyłączyć ją w procesach. Czy ktoś miał coś podobnego? Proszę o pomoc!

Kriss94
05-08-2011, 17:48
Witam, mam problem z odpaleniem gry. Mianowicie po instalacji i ściągnięciu gry w końcu klikam "play" wyskakuje mi okienko z "Play shogun 2", "encyklopedia" i jakieś benchmarki. No to klikam te play shogun 2 i przez chwilę pokazuje że się ładuje i tyle, ikonka znika i nic się nie dzieje dalej. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i dalej tak samo.
Jeżeli taki problem już się pojawił to dajcie link do rozwiązania.
Co mam robić? Mój sprzęt:
win7 64bit
4gb ram
AMD athlon 4x 3gb
Radeon HD 5700 1gb

Z góry dzięki.

Gaius Julius
05-08-2011, 19:17
AMD Athlon 4x 3gb
lol?

czegoś jednak grze brakuje do odpalenia, teoretycznie gra powinna wszystko czego jej trzeba zainstalować, sprawdził bym też system czy jakieś śmieci się nie zagnieździły...

Kriss94
05-08-2011, 19:23
jak mam sprawdzić czy "jakieś śmieci się nie zagnieździły"?


AMD Athlon 4x 3gb
lol?
i co masz do mojego procesora :D

gombrowitch
05-08-2011, 20:38
Nie wiem, czy ta zintegrowana karta graficzna nie jest przeszkodą.

Mosca
06-08-2011, 11:16
wpisywałem kod i robiłem tak jak jak nakazali i nic.Ale okazało się że problem tkwił w antywirusie po wyłączeniu zapór wszystko wróciło do normy :D

Kriss94
06-08-2011, 13:38
to co mam w końcu zrobić żeby ta gra zaczęła działać??

Asuryan
06-08-2011, 17:53
U mnie także najnowszy patch był blokowany przez osłony avasta. Wystarczyło je wyłączyć.

mr.jedi1
08-08-2011, 12:02
Witam. Gdy włączam Shoguna i klikam "własna bitwa" gra od razu się zawiesza i jedynym wyjściem jest wyłączenie jej w procesach. Myślę, że winny jest nowy patch i DLC. Problemy zaczęły się po ich instalacji, wcześniej wszystko działało. Zainstalowałem grę od nowa ale to nie pomogło. Bardzo proszę o pomoc!! Z góry dzięki.

i5-760
GTX470
4 gb RAM
Windows 7

Gaius Julius
10-08-2011, 22:30
niemożliwe,
mam najnowszy patch, DLC, kartę nvidii...ja jakoś n ie mam takich problemów

Zib
10-08-2011, 23:37
1Oczywiście po pierwsze sprawdź spójność plików.
2Sprawdź czy masz aktualne sterowniki.
3Daj ustawienia graficzne na niskie i odpal wtedy.
4Ustaw Directa 9.
5Sprawdź czy działa multi, kampania

mr.jedi1
11-08-2011, 14:35
Zrobiłem wszystko tak, jak pisałeś Zib i nadal nie działa.
spójność plików - wszystko ok
sterowniki - pobrałem wszystkie najnowsze
Multi i kampania działają a ja nadal nie mogę włączyć "własnej bitwy" bo wyrzuca do Windowsa ;(

Scooter
12-08-2011, 09:32
Czy miał ktoś z Was problem , że podczas ładowania bitwy multi , po wczytaniu sie juz bitwy pojawia sie komunikat "desynchronizacja gry-nastąpiło wyjście"??? Kur... oprócz tego porażki zalicza - co za szajs :?

gombrowitch
12-08-2011, 09:59
Zdarza się. Zdarza się też "utracono połączenie ze steam".

kirlan
13-08-2011, 07:56
Internet z kablówki albo "mobilny" ? Jak tak to się przyzwyczaj. Jak nie ochrzań dostawcę że łącze się sypie. Albo od razu go zmień.

13-08-2011, 14:58
Witam.

Chciałbym kupić sobie Shoguna 2. Specjalnie chcę go kupić dopiero teraz ponieważ wiem, że w seriach Total War wychodzi dużo dodatków. I postanowiłem poczekać, aż będzie można kupić go razem z wydanymi DLC, żeby nie przepłacać.
Niestety słabo czytam po angielsku więc nie jestem w stanie zobaczyć jakie są w ogóle DLC do Shoguna. Jeśli się nie mylę to jest obecnie jeden DLC z jakimiś dodatkowymi jednostkami i drugi z jakąś nową kampanią.
Chciałbym, jeżeli jest to możliwe kupić sobie Shoguna 2 razem ze wszystkimi obecnymi DLC. Lecz nie orientuje się w cenach i nie wiem gdzie kupić byłoby najrozsądniej?

Proszę o pomoc!

kirlan
13-08-2011, 15:46
Z tego co wiem to drugi DLC do tej gry wyszedł dopiero co / własciwie to dopiero wyjdzie (jest o tym artykuł na naszej stronie totalwar.org.pl ). Pierwszy DLC też w sumie niedawno się ukazał ...(i tez jest o tym na stronie).

Na początek polecam poczytać te artykuły i skorzystać z linków tam zawartych (prowadzących do konkretnych wątków w tym forum),

Potem poczytaj te wątki - w nich jest też o tym o co pytasz (gdzie kupić - są linki).

Jedno podpowiem: jak chcesz koniecznie kupić razem grę z dwoma DLC to na sklepy "realne" raczej nie licz w najbliższym czasie - wątpię by na półki sklepowe w naszym kraju trafiło to prędzej niż za kilka tygodni. Oczywiście zakładam że w tej chwili się już "drukują" krążki DVD zawierające grę i te dodatki ... bo jeśli nie ... raczej nie czekaj aż będzie na półce.

A jakoś nie słyszałem o nowym wydaniu krążkowym gry ...
Zwłaszcza że drugi DLC ma być dostępny NA NECIE dopiero we wrześniu ...

Wnioski sam wyciągnij.

==================
Natomiast co innego zwykłe wydanie + samodzielne opłacenie dodatków i ściągnięcie ich z neta .
Zwykłe wydanie widziałem ostatnio nawet w hipermarketach, że o Empiku nie wspomnę, Niestety nie pamiętam konkretnych cen. Jak następnym razem będę to zanotuję i podam.

Jeśli nie masz awersji do sprzedaży internetowej to polecam wykorzystać jakąś porównywarkę cen. Albo serwis aukcyjny, no ale tam trzeba uważać i radzę raczej pilnować żeby "sprzedającym" był przedstawiciel jakiegoś sklepu - szansa rośnie że gra nieużywana. (kupując używane gry pamiętaj o kwestii rejestracji gry - konto steam).

Nie zagwarantuję ci uczciwości konkretnego przedstawiciela sklepu - sprzedawcy ,ale wiedz są to często ludzie których zadaniem jest tak naprawdę promowanie sklepu internetowego POPRZEZ wystawianie na aukcjach i sprzedaż niektórych przedmiotów dostępnych w sklepie. Normalnych pełnowartościowych przedmiotów (przeważnie). CZASEM po bardzo okazyjnej cenie, a czasem o dziwo na aukcji drożej sprzedają niż normalnie w sklepie internetowym ... mniejsza o szczegóły. W każdym razie ceny w sklepach internetowych zmieniają się każdego roboczego dnia. Nierzadko bywa że "porównywarka" nie nadąża za tymi zmianami ... a co dopiero jakikolwiek forumowicz .... do tego co chwila nowe przedmioty na aukcjach ... więc ...

Poluj!

Jak upolujesz i dostarczą, pozostaje kwestia ściągnięcia dodatków z neta - ale to już poznasz z artykułów na stronie i wątków które wskazałem.

==================
A czy jest jakaś wersja gry do ściągnięcia z neta RAZEM z dodatkami i czy będzie to tańsze niż opcje które powyżej opisałem ...
W tym już ci niestety nie potrafię pomóc
================
PS
Udanych zakupów i miłej gry! 8-)

PS 2
Ja bym jednak jeszcze poczekał z pół roku (aż dojdą kolejne łatki i rozszerzenia od producenta, darmowe mody od graczy, a cena gry i DLC chociaż ciut spadnie, a najlepiej aż się pokaże drugie krążkowe wydanie gry)

13-08-2011, 17:50
PS 2
Ja bym jednak jeszcze poczekał z pół roku (aż dojdą kolejne łatki i rozszerzenia od producenta, darmowe mody od graczy, a cena gry i DLC chociaż ciut spadnie, a najlepiej aż się pokaże drugie krążkowe wydanie gry)

Dzięki za dobrą radę i wyjaśnienie. Rzeczywiście poczekam chyba, aż pokaże się drugie wydanie gry na płycie.

Jeszcze raz. Dzięki!

Haller
14-08-2011, 15:55
Witam! Może tutaj znajdę odpowiedź... czemu cholerka gra, nie może znaleźć żadnych serwerów, ani nie wyszukuje żadnego gracza? : / Robiłem reinstalke, bawiłem się z zaporami, antyvirami, spójnościami plików... bez efektu : / Ciągle komunikat o trwaniu wyszukiwania gracza... czym może być to spowodowane?

Gaius Julius
17-08-2011, 22:34
albo net - coś ci co chwile przerywa lub masz bezprzewodowy typu shajs orange everywhere
albo antivir - u mnie, nie wiem jak, ale bez żadnego powodu mi jedną grę zablokował

warto byłoby także poszukać w opcjach, w grze, odpowiedzi

kirlan
18-08-2011, 09:19
A jak masz ustawiony serwer DNS? inne strony normalnie chodzą? Z googla normalnie korzystasz?

A korzystasz z serwera proxy - jeśli tak to spróbuj NIE korzystać.

Koniecznie prześwietl antywira - zgadzam się z przedpiszcą że to może blokować - zezwól aplikacji gry na nawiązywanie połączeń internetowych
( ... :roll: i na rolę serwera chyba też zezwól).

Czy antywir / firewalll blokuje jakieś protokoły internetowe? - spróbuj odblokować

Lisek
23-08-2011, 11:54
Witam.
Zakupiłem Shoguna 2 i muszę powiedzieć, że ta gra to jakiś koszmar. Naprawdę nie wiem kto piszę o niej pochlebne recenzje :x .
Nie dość, że były problemy z instalacją i ściągało się ogromne uaktualnienie to potem nie chciała się uruchomić :evil: . Na szczęścia pomogła ekipa Cenegi pl. Poza tym jest w grze kilka błędów (lub poronionych pomysłów twórców), które bardzo mi przeszkadzają i bardzo bym prosił o pomoc w ich naprawieniu. Do rzeczy:

1. Brak wody: w bitwach lądowych (rzeki), na mapie kampanii (nie ma rzek, a wokół Japonii rozciąga się dno oceaniczne) i w bitwach morskich :!: (statki unoszą się w powietrzu :o ). Dodam, że woda w bitwach morskich zniknęła mi prawdopodobnie po zmianie ustawień grafiki.

2. Znikające ciała zabitych - po krótkiej chwili zabici znikają z pola bitwy.

3. Na mapie kampanii nie ma zaznaczonych granic między regionami.

4. Na mapie kampanii nie wyświetla się zasięg ruchu.

Szczególnie zależy mi na na punktach 1 i 2. Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi to naprawić. Mój komputer to:
Pentium D CPU 2.80 GHz (x2)
2 GB RAM, NVIDIA 9800gt.
System XP Media Center Edition, Service Pack 3

Pozdrawiam.

Kyuzo
23-08-2011, 12:55
Ad. 1 Prawie na pewno związane jest to ze sterownikami grafiki. Ściągnij najnowsze.

Ad. 2 Powiązane jest to z jednym z ustawień graficznych. Jeśli dobrze pamiętam z detalami jednostek. Ustaw je na maksa i sprawdź.

Ad. 3 i 4 prawdopodobnie mają tę samą przyczynę co problem ze znikającą wodą.

Poza sterownikami gafiki dobrze jest zaktualizować też stery płyty głównej i DirectX.

Możesz napisać co doradzili ci ludzie z cenegi w związku z nieuruchamianiem się gry ?

Lisek
23-08-2011, 14:02
Witam.
Zapomniałem dodać, że czasem na mapie kampanii pojawiają się różnokolorowe smugi. Zdarza się to kiedy ustawiam widok ->pojawiają się smugi ->przesuwam kamerę w inną stronę -> smugi znikają. Ogólnie z mapą kampanii są duże problemy z wyświetlaniem. To także jest problem z sterownikami do karty graficznej?

Mój problem z uruchomieniem gry polegał na tym, że po zniknięciu okna steam "przygotowanie do uruchomienia..." nic się nie działo.
Rozwiązaniem tego problemu jest odinstalowanie pakietów Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008. Następnie należy zainstalować je w wersjach jakie są dołączone do Shoguna.

http://www.cdprojekt.pl/support/article ... ikat_bledu (http://www.cdprojekt.pl/support/article/3086/5727/Gra_nie_uruchamia_sie_nie_pojawia_sie_zaden_komuni kat_bledu) <- tutaj jest to dokładnie opisane.


Edit: rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów (oprócz znikających ciał) było uaktualnienie karty graficznej. Wielkie dzięki dla urzytkownika Kyuzo.

Nalcor
31-08-2011, 13:38
Wróciłem do shoguna po miesięcznej przerwie, kupiłem DLC, odpalam multi i gram. Pierwsza walka - utracono połączenie z serwerami Steam - Myślę trudno, gram dalej. 2 i 3 walka zakończyły się wywaleniem do pulpitu po jakichś 20 minutach. 4 Walka znowu jakieś problemy ze steam :evil: Grając wcześniej nie miałem żadnych problemów - ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu. Spieprzyli coś w grze czy tylko ja mam takie problemy ?

bart945
01-09-2011, 09:49
Takie małe pytanko. Czy da się jakoś zedytować save żeby np cofnąć rozgrywkę o parę tur? Z góry dzięki.

Rue
01-09-2011, 10:12
Nie słyszałem o czymś takim.

K A M 2150
01-09-2011, 21:35
Winą są zapisane armie z moda, na którym zapewne grałeś. Teraz nawet po reinstalacji gra stara się wczytać tamten plik i przez to wyrzuca. Musisz wejść w Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun2\battle_preferences i usunąć plik .sp_battle_setup.battle_preferences

Dla pewności wyczyść też folder army_setups


Mi pomogło ; )

AlGhouti
03-09-2011, 11:41
Witam . Mam problem podczas grania zacisna sie gra wchodzi czarny ekran z poziomymi paskami na srodku ekrany a potem wchodzi niebieski ekran z bledami i restartuje sie komp . Czasem robi sie to po 2h grania czasem po 15 minutach. Moj komp:
Plyta glowna - Gigabyte 8800gma - ud2h
Ram - Kingstona 6gb HyperX 1600Mhz
Procek - AMD Phenom 955 x4 3.2 GHz
Grafa - Radeon HD 5850 Powercolor
Zasilacz - Cooler Master 620 Wat
Windows 7 Monitor Samsung rozdzielczosc 1920 - 1080
Dawałem Kompa na gwarancje i nie maja pojecia dlaczego tak sie robi twierdza ze u nich chodzi wszystko dobrze .
na slabszych grach restartuje sie jeszcze rzadziej .
Temperatury monituje i jest wszystko wporzadku nie przekraczają 60 stopni .
Prosze o pomoc .

DC285
04-09-2011, 12:54
Nie wiem czy dobry dział , chyba nie , jak coś to usuńcie .
Mam problem że gdy zmieniam widok swojego generała-awatara w multi to podczas bitwy on i tak wygląda zupełnie inaczej , jakbym go wgl nie modyfikował .
Da się coś z tym zrobić ?

Matyjas
10-09-2011, 18:03
Witam

Mam problem z tą grą jak z żadną inna a mianowicie nie wiem dlaczego przy włączaniu się gry ekran powitalny shogun 2 zawiesza się po czym cały komputer się restartuje. Poczytałem trochę na forum o sterownikach kart i innych sposobach ale dalej to nic nie daje. Gra jest oryginalna więc nie powinno być z nią problemu. Gdyby coś wiedział lub mógł cokolwiek doradzić to proszę o szybki wpis ponieważ chciałbym sobie troszkę pograć ;)

gombrowitch
11-09-2011, 08:12
Spróbuj ściągnąć grę przez steam.

Matyjas
11-09-2011, 10:15
Spróbuj ściągnąć grę przez steam.

Otóż tak zrobiłem... Kod kupiłem na allegro i grę ściągało mi blisko 22 godz.

gombrowitch
11-09-2011, 14:39
No to nie wiem. Sprawdzałeś integralność plików? Z Deusem miałem tak, że się ściągnął, zainstalował, odpalałem grę i zacinał się przy początkowym filmiku. Steam coś dociągnął i zaczęło działać.

tomciopogromcio
14-09-2011, 13:45
Tak jak w temacie, po wyjściu z gry ciągle restartują się na bardzo wysokie grafiki (a gra trochę wolno chodzi i nie komfortowo w takich muszę trochę obniżać - wychodzą własne, trochę wysokich trochę średnich) i interfejs cały (napisy się wyłączają, i interfejs bitwy się zmienia cały czas na taki sam). Jak to zachować???

Host
17-09-2011, 15:58
Witam. Od dość dawna borykam się z tym problemem. A mianowicie jak gram to po pewnym czasie (czasami jest to 5 minut czasami 5 godzin) wyskakuje mi błąd "program przestał działać".

Robiłem wszystko zgodność z xp , uruchom jako administrator itd.

http://c.wrzuta.pl/wm17621/c26c4380000318cd4e74b39d/shogun2_problem (http://w150.wrzuta.pl/obraz/0ekfR1hvzMU/shogun2_problem)

Inter(R) Core(TM) 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
Typ systemu : 32-bitowy system operacyjny
Pamięć (RAM) : 3070 mb
Windows : VISTA

Host
19-09-2011, 18:26
Jest tu ktos? ; O

DonVega
20-09-2011, 05:46
Po 1 Gra powinna mieć ściągnięte najnowsze patche a system najnowsze stery do grafiki.
Po 2 Sprawdzić Visual C++ i inne wspomogajace programy - czyli to co gra wymaga :)
Po 3 Sprowadzić integralność plików gry ( przez STEAM )
Po 4 - a jak to nie pomoże zmienić na system na WIN 7 to już w ostateczności- będzie mniej problemów :)

Mi ten problem wyskakuje tez na Win 7 - mimo sterów i innych - może to gra może co innego - ale tak rzadko że nawet nie zawracam na to uwagi. Najczęściej kiedy robie alt+tab. Ale od czasu kiedy seria TW przeszła na STEAM - to trzeba się przyzwyczaić do dziwnych zachowań tej serii gier :)

Host
20-09-2011, 16:27
Zmienić Viste na 7? Myślisz że specjalnie kupie nowego windowsa do jednej gry? Aktualizację na steamie się automatycznie sciągają ;>

Po 3 Sprowadzić integralność plików gry ( przez STEAM )

Tzn?

pretorian
20-09-2011, 16:44
Zmienić Viste na 7? Myślisz że specjalnie kupie nowego windowsa do jednej gry? Aktualizację na steamie się automatycznie sciągają ;>

Po 3 Sprowadzić integralność plików gry ( przez STEAM )

Tzn?

Wchodzisz do biblioteki, następnie na shogunie ppm i właściwości. Przechodzisz do plików lokalnych i sprawdzasz spójność plików gry.

Ot co...

ACHILLES RK
24-09-2011, 08:26
Witam!Mam pytanie jak pozbyć się unit card w czasie bitwy?!Wprowadziłem zmiany w pliku preferences.script a mianowicie:1.minimised_ui true;2.ui_card_mode 2; a także wpisałem do pliku user.script ale nie widać efektów w grze!Wiem iż jest możliwość pozbycia się unit card jeżeli wgram DARTH MOD ponieważ występują tam ustawienia usuwające unit card.Jednak nie chcę wgrywać tego modu iż bazuję na modzie RADIOUS.Muszę stwierdzić iż w MEDIEVALU II nie było takiego problemu gdyż można było takie ustawienia wykonać w interfejsie bitwy jednak w SHOGUN 2 ktoś o tym zapomniał :evil: Dziękuję z góry za szybka odpowiedź.Mój numer GG 8143617.

Ithriel
24-09-2011, 19:40
Chcę kupić Shoguna i tak się zastanawiam, czy mogę grać w multi z ludźmi, którzy kupili sobie dlc, nie mając go?

Rue
24-09-2011, 20:06
Oczywiście że tak.

raikinnen
28-09-2011, 22:17
Wczoraj zakupiłem nowe DLC, po drodze były problemy z transakcją PayPal, ale w końcu patrzę i jest. Zagrałem kilka tur i parę bitew w nowej kampanii. A dziś Shogum nie uruchamia się, sprawdziłem integralnośc plików, 2 dociągnął, startuje ale DLC już nie mam :( Co dziwne za koncie paypal mam całą kasę, jakby transakcja nie doszła do skutku. Ale przecież nie przyśniło mi się to! Było jakieś demo 1 dniowe, promocja?

DC285
30-09-2011, 22:11
Miałem tak samo , tyle że nie zaczynałem gry gdyż coś mi tu nie pasowało że mam pełne konto paypal i dlc i miałem racje , za jakieś 5h jak odpaliłem nie było już tego i musiałem kupić dlc no i zakupiłem i tym razem wszystko poszło gładko jak zawsze ^

01-10-2011, 14:59
Cześć.

Chciałem się zapytać. Czy ktoś z was się może orientuje, czy jest albo ukaże się Shogun 2 razem ze wszystkimi obecnymi DLC w wersji pudełkowej?

Proszę o odpowiedź.

Sareth4
01-10-2011, 16:48
Bardzo możliwe , ale doczekasz się pewnie tego wtedy jak już będziesz grał w nową cześc Total Warów.

slawekk
03-10-2011, 15:29
Cudnie nowy dodatek i gra chodzi jak bym cofnął się do technologi MMX :evil:

Przed dniem wydania Shogun2 działał dobrze bez zwiech i wywalania do systemu, po zakupie dodatku i gry w nową kampanie prawie każda walka kończy się po jej zakończeniu zawieszeniem na ekranie ładowania(9/10), co jakiś czas na mapie Kampanii to samo brak odpowiedzi Shogun wisi.
I to nie ważne że mam starego AMD X2 2.4Ghz, 2GB i GF9600 bo przed 27.09.br można było w to grać i po 12h bez marudzenia a teraz pożal sie boże. Co ciekawe na innyc forach widze podobny problem i brak rozwiązania.

Gaius Julius
05-10-2011, 17:26
sterowniki, sterowniki i jeszcze raz sterowniki. Odinstalować i zainstalować najnowsze. A jak nie pomoże to nie wiem, to musi być coś z grą skoro wcześniej działało (licha łatka?)

gombrowitch
05-10-2011, 18:01
U mnie działa bez problemów. Najgorzej było zaraz po premierze.

kirlan
07-10-2011, 07:23
Nie wiem jak w tym przypadku ale ...

"pełne" albo "nowsze/lepsze" wersje gier bywają dużo bardziej wymagające (mniej starannie zaprogramowane)

("po co płacić programistom za optymalizację gry, niech se userzy kupią nowego sprzęta")
:evil:


JEŚLI to o to chodzi
to
rozbuduj sprzęt
albo
czyść system ze zbędnych obciążeń

Zobacz na przykład http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535 i kolejny (na następnej stronie).
Defragmentacja dysku i przydzielenie odpowiedniej ilości RAM wirtualnego też może co nieco poprawić.

AlGhouti
07-10-2011, 08:12
Witam :) Mam takie pytanie do was czy też ktoś ma tak , że jak łucznicy strzelają płonącymi strzałami to gra zaczyna przeskakiwac ? i czasem mam tak ze mi zaczynają jednostki slajdować hym ?
Moj Komp:
Procek : AMD Phenom 955 4x3,2Ghz
Karta : Radeon HD 6970 Asusa 2GB
Ram : Kingston HyperX 8GB
Gram na rozdzielczośći 1920x1080 mam wszystko włączone oprócz AA i Synchronizacji pionowej .
Jeszce takie pytanie czy używacie najnowszych sterowników ATI czy macie jakieś wypróbowane ?
pozdrawiam

kirlan
10-10-2011, 07:29
Brzmi jakby efekt "ognia" przeciążał kompa (a konkretnie najprawdopodobniej kartę grafiki).

Jaka częstotliwość odświeżania ustawiona? Jaka zalecana dla ekranu (zakładam że monitor LCD?), przez jaki kabel podłączony monitor? Są inne gniazda wejściowe do monitora?

Próbowałeś przestawić szczegółowość gry na mniejszą? Jakie efekty?

AlGhouti
10-10-2011, 07:47
60Hz i taka jest zalecana , tak LCD Monitor Samsung 1920x1080 - niestety wejscie w monitorze mam tylko na D-Sub . Ustawienia grafiki nie mają wpływu

Isiam
12-10-2011, 16:01
Witam
Ściągnołem(Steam) Shoguna 2 i jak włączam go wyskakuje mi niebieski ekran i błąd CHDaud.sys. Jak go(błąd) "usunąć"?
Specyfikacja:
Procesor:Genuine Intel®(Core Duo?) CPU T2400 @ 1.83GHz 2 rdzenie
Ram:2046mb
Karta graficzna:NVIDIA GeForce Go 7400
Win XP

Z góry dzięki

Rozwiązanie:
[spoiler:2ml82k8i]1. Click Start, click Run, type dxdiag in the Open box, and then click OK
2. Click the Sound tab.
3. Under DirectX Features, move the Hardware Sound Acceleration Level slider to the left to half-acceleration or basic acceleration
4.Click Exit, and then start the game.
Źródło: http://forums.station.sony.com/eq2/post ... c_id=44998 (http://forums.station.sony.com/eq2/posts/list.m?topic_id=44998)[/spoiler:2ml82k8i]

Gaius Julius
12-10-2011, 21:55
z tego co wiem to Shogun 2 jest na Vistę i Win7 tylko, nie jestem pewien, ale Twój system jest problemem

Rue
12-10-2011, 23:00
Raczej to nie wina systemu.
[spoiler:3gzxwfxl]
Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP2/ Windows 7 z najnowszymi aktualizacjami
Procesor: Intel Pentium IV 2.6 GHz lub AMD Athlon 64 2.6 GHz / Intel Dual Core 2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz (musi obsługiwać SSE2)
Pamięć RAM: 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista/7
Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 256 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 6600GT lub ATI Radeon x1300)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c

Miejsce na dysku twardym: 16 GB
Napęd: DVD-Rom x8

Zalecane:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista SP2/ Windows 7 z najnowszymi aktualizacjami
Procesor: Intel Core i5 lub odpowiednik AMD
Pamięć RAM: 2 GB dla Windows XP / 4 GB dla Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: zgodna z DirectX 11 (AMD Radeon serii 5000/6000 lub GeForce serii GTX400 lub nowsze)

Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c


Miejsce na dysku twardym: 16 GB

Napęd: DVD-Rom x8[/spoiler:3gzxwfxl]
Ja bym spróbował tego:
[spoiler:3gzxwfxl]

Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

lub

Sprawdź spójność plików gry. W tym celu należy w menu Biblioteka Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na tutule gry, wybrać Właściwości i przejść na zakładkę Pliki lokalne. Na zakładce tej kliknij przycisk Sprawdź spójność plików gry i zaczekaj na zakończenie weryfikacji. Jeśli Steam wykryje jakiekolwiek błędy, automatycznie naprawi instalację gry.

lub

Wyłącz program Steam, następnie wejdź do folderu w którym został on zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\Steam) i usuń plik ClientRegistry.blob. Uruchom Steam ponownie, zaczekaj na zakończenie aktualizacji plików platformy i spróbuj ponownie uruchomić grę.

[/spoiler:3gzxwfxl]

Być może błąd ten spowodowany jest brakiem zainstalowanego lub uszkodzonego pakietu sterowników DirectX systemu Windows.
Wtedy powinieneś pobrać i zainstalowac najnowsze sterowniki DriectX.

Mam nadzieję że pomogłem.

Gaius Julius
13-10-2011, 15:58
poszperałem i okazało się, że błąd CHDaud.sys to albo wirus albo część HDAudio drivera. Tak więc zacząłbym od przeskanowania komputera i sprawdzenia sterowników graficznych na wszelki wypadek i innych

14-10-2011, 15:59
Witam.

Mam jedno pytanie co do edycji specjalnej Shoguna 2. W opisie jej zawartości pisze, że zawiera DLC z "kontem punktów doświadczenia dla awatara".

Mógłby ktoś mi wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tym kontem punktów doświadczenia?

Rue
14-10-2011, 21:26
Dostajesz punkty za które w drzewku z doświadczeniem twojego avatara wydajesz na polepszenie dowodzenia,walki wręcz itp.

15-10-2011, 11:40
Można mieć kilku awatarów? I czy wydanie owych punktów jest jednorazowe(tylko na jednego awatara)?

Rue
15-10-2011, 11:53
Avatara możesz mieć tylko jednego na jednym koncie steam.Punkty umiejętności możesz zresetować, kosztuje to trzy żetony rodowe.

15-10-2011, 19:48
Rozumiem wszystko. Dzięki za wytłumaczenie. :)

Gaius Julius
15-10-2011, 22:29
a jak stoisz ze sterownikami?

gombrowitch
25-10-2011, 14:20
Rozegrałem mecz (minimalnie przegrałem). Oglądam powtórkę, a tu... wygrana. Da się coś z tym zrobić, czy trzeba czekać na patch?

Amrod
25-10-2011, 15:08
Na TWCenter już informowali o tym, ale jakoś nie zauważyłem specjalnego odzewu ze strony CA co do tego problemu. Nie wiadomo jaki to ma dla nich priorytet.

Boa morte
25-10-2011, 17:04
też tak miałem, Heir of Cartage w ostatnim lets playu też na to trafił i śmiesznie to wyglądało jak on opowiadał jak było naprawde a na filmiku jego wojsko troche było blazowane. Ciężko będzie coś takiego udowodnić, potrzeba sfilmować na żywo walkę i liczyć by jej powtórka tym razem wyglądała inaczej.

K A M 2150
31-10-2011, 17:56
To już cecha wszystkich TW. Powtórki w tej serii to nie nagranie filmiki, tylko po prostu komputer odtwarza ruchy, które wykonał gracz i AI, a że walka w TW zawsze zawiera elementy losowe powtórki różnią się od bitwy.

Pancerniak
02-11-2011, 12:54
A ja mam taki problem. Otóż gram w demo i nie mogę zmienić ustawień na wysokie. Maksymalne jakie mogę mieć, to średnie. Czy mam za słaby komputer, czy to ograniczenie dema? W "Napoleon Total War" mam to samo, a w Empire wszystko już jes w porządku.

Kyuzo
03-11-2011, 16:22
Spróbuj tego

Zablokowane ustawienia grafiki
[spoiler:2wdf136m]Można je odblokować w pliku preference, który powinien się znajdować w
Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun2\scripts

ważne żeby w opcjach folderów zaznaczyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów.
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost9186843 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?s=2d4738aed9ce1dd9815a5b1bbdeab22f&p=9186843#post9186843)[/spoiler:2wdf136m]
[spoiler:2wdf136m]write_preferences_at_exit false; # write_preferences_at_exit , Write preferences at exit #
app_multirun false; # app_multirun , Allow multiple instances of the application #
x_res 1920; # x_res , Fixed window width #
y_res 1200; # y_res , Fixed window height #
x_pos 0; # x_pos , Window position #
y_pos 0; # y_pos , Window position #
vfs_log_level 0; # vfs_log_level , 0 - off, 1 - mod-user, 2 - dev #
unit_test false; # unit_test , unit test (for daily build) #
campaign_unit_multiplier 0.75; # campaign_unit_multiplier , Set default unit multiplier for campaign #
naval_fleet_multiplier 0.75; # naval_fleet_multiplier , Set default fleet size for battles #
gfx_first_run false; # gfx_first_run , First time application run #
gfx_video_memory 1024000000; # gfx_video_memory , Override available video memory (bytes) #
gfx_fullscreen true; # gfx_fullscreen , Run the application in fullscreen or not #
gfx_vsync true; # gfx_vsync , vertical synchronization #
gfx_hdr true; # gfx_hdr , Use high dynamic range rendering pipeline #
gfx_shadermodel 3; # gfx_shadermodel , Set shader model, 0-SM3LQ, 1-SM3, 2-SM4, 3=SM4.1, 4=SM5 #
gfx_aa 8; # gfx_aa , Set antialiasing, 0-no, 3-8x #
gfx_texture_filtering 5; # gfx_texture_filtering , Set texture filtering, 0-bilinear, 5- anisotropic 16x #
gfx_texture_quality 3; # gfx_texture_quality , Set the quality of textures. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ssao true; # gfx_ssao , Enable Screen Space Ambient Occlusion buffer #
gfx_dx11 true; # gfx_dx11 , Enable DirectX 11 rendering #
gfx_distortion true; # gfx_distortion , Enable Distortion Effect buffer #
gfx_depth_of_field false; # gfx_depth_of_field , Enable Depth of Field effects #
gfx_deferred_shading true; # gfx_deferred_shading , Enable deferred shading #
gfx_hardware_shadows false; # gfx_hardware_shadows , Enable hardware shadows #
gfx_sky_quality 3; # gfx_sky_quality , Set the quality of sky. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_quality 3; # gfx_unit_quality , Set the quality of units. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ship_quality 3; # gfx_ship_quality , Set the quality of ships. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_building_quality 3; # gfx_building_quality , Set the quality of buildings. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_water_quality 3; # gfx_water_quality , Set the quality of water. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_scale 2; # gfx_unit_scale , Set unit scale. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_shadow_quality 4; # gfx_shadow_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_tree_quality 4; # gfx_tree_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_grass_quality 4; # gfx_grass_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_terrain_quality 1; # gfx_terrain_quality , Set unit scale. 0 - low, 1 - high #
gfx_gamma_setting 2; # gfx_gamma_setting , Set gamma correction #
gfx_brightness_setting 1.2; # gfx_brightness_setting , Set brightness #
gfx_disable_terrain_ao_gpu false; # gfx_disable_terrain_ao_gpu , Disable terrain ambient occlusion term. Supported only on ShaderModel 3.0 #
gfx_screenshot_folder ./screenshots; # gfx_screenshot_folder , Folder to where save screenshots relative to Empire directory #
gfx_fixed_env_map ; # gfx_fixed_env_map , cubemap for fixed env.map #
gfx_effects_quality 3; # gfx_effects_quality , Set effects quality. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_vignette true; # gfx_vignette , Enable vignette #
gfx_picture_in_picture True; # gfx_picture_in_picture , Enable picture_in_picture #
camera_move_speed 50; # camera_move_speed , Set camera movement speed #
camera_turn_speed 1; # camera_turn_speed , Set camera turn speed #
default_camera_type 2; # default_battle_camera , default battle camera: 0-totalwar 1-rts 2-debug #
enable_sound true; # enable_sound , enables all audio content (default = true). If disabled none of the database or sound pack files are loaded. #
fix_res true; # fix_res , Forbid window resizing #
fix_window_pos true; # fix_window_pos , Forbid window repositioning #
mouse_wheel_sensitivity 50; # mouse_wheel_sensitivity , mouse wheel sensitivity: default value = 50 #
invert_cam_x_axis false; # invert_camera_x_axis , invert camera tilting up/down #
invert_cam_y_axis false; # invert_camera_y_axis , invert camera panning left/right #
minimised_ui false; # minimised_ui , show minimised ui #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
show_selection_markers false; # show_selection_markers , Show the selection markers under the units #
show_path_markers false; # show_path_markers , Show paths in naval battles #
show_target_zones False; # show_target_zones , Show firing arcs etc #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_card_mode 0; # ui_card_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_radar_mode 2; # ui_radar_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_land_unit_ids 2; # ui_land_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_naval_unit_ids 2; # ui_naval_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_mouse_scroll true; # ui_mouse_scroll , Allow/disallow scrolling of the map by putting the cursor at the edge of the screen #
battle_time_limit -1; # battle_time_limit , Sets the time (in minutes) for each battle. -1 for unlimited #
battle_difficulty 0; # battle_difficulty , Sets the handicap for battles. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
autoresolve_difficulty 0; # autoresolve_difficulty , Sets the handicap for battles that are autoresolved. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
campaign_difficulty 0; # campaign_difficulty , Sets the handicap for campaigns. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
battle_advice_level 2; # battle_advice_level , Sets advice level in the battle game #
campaign_advice_level 2; # campaign_advice_level , Sets advice level in the campaign game #
info_panel_mode 1; # info_panel_mode , Sets info panel options. 0 - only in campaign, 1 - campaign and battle cards, 2 - campaign and battle cards and battle units #
campaign_time_limit -1; # campaign_time_limit , Sets the time (in minutes) for each round of the campaign. -1 for unlimited #
show_cpu_moves true; # show_cpu_moves , Show/hide the movement of the ai pieces on the campaign map #
automanage_regions false; # automanage_regions , Let the AI manage taxes etc in players regions #
limitless_ammo true; # show_cpu_moves , Enable/disable Infinite ammo on battlefields #
occupiable_building_markers true; # show_occupiable_building_markers , Enable/disable occupiable building markers on battlefields #
allow_drop_in_battles true; # allow_drop_in_battles , Allow invititations to other peoples campaign battles when playing a single player campaign #
friend_only_drop_in_battles true; # friend_only_drop_in_battles , invite only friends to your campaign drop in battles when playing a single player campaign #
multithreaded_model_enabled true; # multithreaded_model_enabled , Run the battle model on a separate thread #
battle_camera_shake_enabled False; # battle_camera_shake_enabled , Enable battle camera shake effects #
subtitles false; # subtitles , Display subtitles during movies #
sound_master_volume 100; # sound_master_volume , master sound volume 0-100 #
sound_music_volume 100; # sound_music_volume , music sound volume 0-100 #
sound_speech_volume 100; # sound_speech_volume , speech sound volume 0-100 #
sound_sfx_volume 100; # sound_sfx_volume , sfx sound volume 0-100 #
sound_master_enabled true; # sound_master_enabled , master sound enabled #
sound_music_enabled true; # sound_music_enabled , music sound enabled #
sound_speech_enabled true; # sound_speech_enabled , speech sound enabled #
sound_sfx_enabled true; # sound_sfx_enabled , sfx sound volume enabled #
sound_provider 0; # sound_provider , sound provider index (0-?) #
sound_channels 256; # sound_channels , Number of sound channels. Fewer channels means fewer sounds but faster performance. #
voice_chat_enable true; # voice_chat_enable , Enables VOIP functionality in Steam. (default = true) #
voice_chat_microphone_gain 100; # voice_chat_microphone_gain , voice_chat_microphone_gain (0-100). #
voice_chat_microphone_gain_boost true; # voice_chat_microphone_gain_boost , Boost microphone gain. #
voice_chat_volume 100; # voice_chat_volume , Voice chat volume (0-100). #
voice_chat_quality 2; # voice_chat_quality , Voice chat quality (0-2, 0 = low, 1 = medium, 2 = high). #
voice_chat_transmit_only_when_key_pressed true; # voice_chat_transmit_only_when_key_pressed , voice_chat_transmit_only_when_key_pressed (otherwise always trasnmitting). #
bink_use_thread true; # bink_use_thread , tells bink to use asynchronous update, increased performance on some systems, decreased on others. (default = true) #
number_of_threads 0; # number_of_threads , Set the number of threads 0 = explicit number #[/spoiler:2wdf136m]
FAQ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=8048)

N3q
03-01-2012, 19:36
Cześć wszystkim. Mam pewien problem, a raczej ma go mój kolega. Otóż podczas promocji na steamie zakupiliśmy sobie dlc "Rise of the Samurai". Wszystko szło sprawnie, zaczęliśmy rozgrywkę, która także szła sprawnie. Problem pojawił się następnego dnia. Postanowiliśmy skończyć to co zaczęliśmy, ja włączyłem grę bez problemu, natomiast znajomy do teraz boryka się z pewnym problemem. Mianowicie kiedy włącza grę i pojawia się napis Shogun 2 Total war, gra po pewnym momencie wyłącza się i wyskakuje znane wszystkim posiadaczom windowsa visty "Program Shogun 2 Total War przestał działać". Próbowaliśmy już chyba wszystkiego, przeinstalowanie gry nie pomogło. Zainstalowanie na nowo bibliotek C++ także nie pomogło. Dodam także, że sterowniki są w porządku, także to sprawdzaliśmy. Sprawdzenie spójności plików, za każdym razem, coś wykazuje, ale kiedy po ściągnięciu włącza się gra nic się nie zmienia. Może wy drodzy forumowicze macie jakieś pomysły? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

kirlan
06-01-2012, 17:26
Tak na początek
1) SKAN FIZYCZNY dysku twardego
2) test pamięci RAM (np Memtest)
3) reinstal Microsoft NET Framework
4) zwiększyć limit pamięci wirtualnej (wirtualny RAM czyli plik wymiany czyli plik stronicowania)

13-01-2012, 19:42
Cześć.

Mam oryginalnego Shoguna 2 i nie miałem dotychczas z nim żadnych problemów. Niestety po ostatniej aktualizacji gdy wchodzę w grę psuje mi się grafika. Wygląda to tak:

http://img59.imageshack.us/img59/8276/2012011300003r.jpg

http://img806.imageshack.us/img806/5170/2012011300002.jpg

Gdy zmniejszam parametry graficzne owy błąd ciągle zostaje. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Pomocy!

Wielki Mistrz Malborka
15-01-2012, 21:57
Tak jak przy każdym problemie, sprawdź spójność plików, przy ściąganiu patcha coś się mogło popsuć, jak to nie pomoże to nowe sterowniki do karty graficznej lub reinstal gry

karus73
16-01-2012, 12:03
gram na ASUS K70IO. Problem polega na tym iż czasem w oknie dyplomacji gra mi się wiesza. Wygląda to tak, że twardziel chodzi, muza cichnie ... i nic więcej. Muszę się wylogować i od nowa.
Czasami jest ok, tzn. zrobię w tym okienku co trzeba i gram dalej.
ps. na stacjonarnym, na którym w sumie nie grywam gra działa normalnie - ale tam b. krótko grałem.
Gra była raz reinstalowana.

kirlan
17-01-2012, 11:38
"twardziel chodzi"
- tylko "się kręci"
czy
- jest zapis/odczyt - mruga lub świeci się dioda , a dysk "trzeszczy" intensywnie

karus73
17-01-2012, 14:22
w sumie słuszna uwaga. Na pewno miga dioda ;)
Dźwięku brak w ogóle - 'słychać' jak się wyłącza - następuje błoga cisza.

kirlan
18-01-2012, 11:10
W takim razie obstawiam następująco
:arrow: 1) palnięcie jakiegoś kodeka - reinstalka kwestii dźwiękowych - wszelkie kodery / dekodery/ odtwarzacze/ winampy , pluginy, itp . a na końcu wywal sterowniki karty dźwiękowej, UWAGA! ponowną instalkę zacznij od sterownika właśnie.
albo..
:arrow: 2) sprawdź ustawienia karty dźwiękowej - czy jest odtwarzanie wszystkich typów plikó - czy któryś nie jest wyiszony
(hmmm. :roll: jeśli dysk twardy z lekka chodzi - dioda mruga od czasu do czasu lub pulsuje miarowo albo dysk chodzi intensywnie : trzeszczy jak szalony a dioda zapisu/opdczytu świeci ciągłym swiatełkiem to ... raczej nie o to chodzi, ale sprawdź!)
lub
:arrow: 3) jakiś problem z plikami lub konkretnym plikiem dźwiękowym - poszatkowany uszkodzony , zmazany - 1) SKAN PEŁNY FIZYCZNY dysku twardego , potem 2) reinstalka gry


----------
osobiście obstawiam to trzecie ale że jest najbardziej czasochłonne to zacznij od punktu 2 potem 3, a na końcu 1

(jedynka jest max irytująca, co prawda zjmie nieco mniej czasu niz pełny fizyczny skan a potem reinstalka gry, ale ciężko obczaić czy już wszystko "dźwiekowe" odinstalowane a potem czy wszystko zainstalowane ponownie, )

killman268
26-01-2012, 14:55
Witam mam poważny problem otóż od kąt zpaczowałem grę do wersji 1.1 cała mapa jest widoczna. Po prostu po zakończeniu pierwszej tury mapa się odkrywa i leci rodami pokazując ich ruch.Nawet jak wezmę opcje nie pokazuj ruchu komputera nadal mapa jest pokazywana. Co mam robić? Za pomoc z góry thx.

Aro137
31-01-2012, 17:36
Cześć
Gra jest oryginalna? Jeśli tak to sprawdź spójność plików w steam.

Matyjas
01-02-2012, 13:25
Witam

Tak więc odrazu przejdę do rzeczy a mianowicie... W wersji demo mieliśmy okazje rozegrania bitew w których to występowały różnego typu budynki np. uzupełniające strzały łucznikom. Moje pytanie brzmi następująco, czy istnieje możliwość aby w pełnej wersji w bitwach były również dostępne tego typu budynki.

Jeśli temat już był zakładany to przepraszam za niedopatrzenie i spam.

04-02-2012, 20:32
Zaktualizowałem sterowniki i wszystko działa :D

Optymista24
10-02-2012, 08:30
Witam jestem "nowy" na tym Forum, wczoraj nabyłem shoguna 2 . wchodząc w zakładkę Ustawień graficznych strasznie się zdziwiłem
a mianowicie nie mogę wybrać ustawień ultra tylko te "wysokie" gram na wysokich nic się nie tnie mam najnowsze sterowniki, Patrzyłem shoguna na moim starszym laptopie, gdzie mam nieco gorsza kartę grafiki tam ultra mogę włączyć czy ktoś spotkał się z czymś takim albo wie dla czego tak się dzieje ? mam kompa Asusa k73s z karta grafiki GT540M(1 giga ) plus jakąś kartę ekonomiczna i nie wiem czemu ale jak daje shogun 2 ustawienia to wykrywa mi tylko tę ekonomiczna .Pisze tak jakbym miał kartę tylko kolo 500 mega family bo on się jakoś tam tak zwie(ta ekonomiczna) i maks gram na wysokich nie mogę je dać na ultra ;( nie wiem co mogę zrobić kompa nie chce mi się formatować za dużo tego na nim mam :) pozdrawiam ,a dodam jeszcze że wszelkiego rodzaju opcje "poświaty" wygładzenie krawędzie mlsa mogę włączyć bez problemu tam gdzie jest rubryka po prawej stronie na dole poza oczywiscie krwią która trzeba dokupić problem tylko skala jednostek ultra i ich graficznych walorów plus ultra walory świata jak i jego otoczenia .

http://www.fotoszok.pl/show.php/842824_749678.jpg.html

Polakko
10-02-2012, 21:19
Prosze pomóżcie, ostatnio w Szogunie 2 mi się coś zbugowało i nie mogę zahostować bitew bo w momęcie jak daje utwórz bitwe, pojawia mi się to menu, ten górny pasek (ta mapa podboju awatara, strona klanu, armia itd.) tak do połowy się "wysuwa" i nic nie mogę zrobić, w składnie armi zawsze mam avka(jako gen.) z chyba 5 okrętami a bitwa jets ustawiona na lądową...... i pomaga tylko reset lub CTRL+ALT+DEL (mam windowsa 7), wychodze do takiego menu, daje anuluj i mam pulpit i błąd Shogun2 Total War.exe ...... Pomóżcie!

Wielki Mistrz Malborka
10-02-2012, 22:43
Może po dobierance ci się naprawi, poszperaj też w ustawieniach armii z tego menu górnego skoro mówisz że coś ci się z armiami psuje.Oczywiście zweryfikuj pliki ;) to często pomaga

Kyuzo
13-02-2012, 08:15
Spróbuj tego:

Zablokowane ustawienia grafiki
[spoiler:2hlgif5q]Można je odblokować w pliku preference, który powinien się znajdować w
Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun2\scripts

ważne żeby w opcjach folderów zaznaczyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów.
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost9186843 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?s=2d4738aed9ce1dd9815a5b1bbdeab22f&p=9186843#post9186843)[/spoiler:2hlgif5q]
[spoiler:2hlgif5q]write_preferences_at_exit false; # write_preferences_at_exit , Write preferences at exit #
app_multirun false; # app_multirun , Allow multiple instances of the application #
x_res 1920; # x_res , Fixed window width #
y_res 1200; # y_res , Fixed window height #
x_pos 0; # x_pos , Window position #
y_pos 0; # y_pos , Window position #
vfs_log_level 0; # vfs_log_level , 0 - off, 1 - mod-user, 2 - dev #
unit_test false; # unit_test , unit test (for daily build) #
campaign_unit_multiplier 0.75; # campaign_unit_multiplier , Set default unit multiplier for campaign #
naval_fleet_multiplier 0.75; # naval_fleet_multiplier , Set default fleet size for battles #
gfx_first_run false; # gfx_first_run , First time application run #
gfx_video_memory 1024000000; # gfx_video_memory , Override available video memory (bytes) #
gfx_fullscreen true; # gfx_fullscreen , Run the application in fullscreen or not #
gfx_vsync true; # gfx_vsync , vertical synchronization #
gfx_hdr true; # gfx_hdr , Use high dynamic range rendering pipeline #
gfx_shadermodel 3; # gfx_shadermodel , Set shader model, 0-SM3LQ, 1-SM3, 2-SM4, 3=SM4.1, 4=SM5 #
gfx_aa 8; # gfx_aa , Set antialiasing, 0-no, 3-8x #
gfx_texture_filtering 5; # gfx_texture_filtering , Set texture filtering, 0-bilinear, 5- anisotropic 16x #
gfx_texture_quality 3; # gfx_texture_quality , Set the quality of textures. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ssao true; # gfx_ssao , Enable Screen Space Ambient Occlusion buffer #
gfx_dx11 true; # gfx_dx11 , Enable DirectX 11 rendering #
gfx_distortion true; # gfx_distortion , Enable Distortion Effect buffer #
gfx_depth_of_field false; # gfx_depth_of_field , Enable Depth of Field effects #
gfx_deferred_shading true; # gfx_deferred_shading , Enable deferred shading #
gfx_hardware_shadows false; # gfx_hardware_shadows , Enable hardware shadows #
gfx_sky_quality 3; # gfx_sky_quality , Set the quality of sky. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_quality 3; # gfx_unit_quality , Set the quality of units. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ship_quality 3; # gfx_ship_quality , Set the quality of ships. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_building_quality 3; # gfx_building_quality , Set the quality of buildings. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_water_quality 3; # gfx_water_quality , Set the quality of water. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_scale 2; # gfx_unit_scale , Set unit scale. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_shadow_quality 4; # gfx_shadow_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_tree_quality 4; # gfx_tree_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_grass_quality 4; # gfx_grass_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_terrain_quality 1; # gfx_terrain_quality , Set unit scale. 0 - low, 1 - high #
gfx_gamma_setting 2; # gfx_gamma_setting , Set gamma correction #
gfx_brightness_setting 1.2; # gfx_brightness_setting , Set brightness #
gfx_disable_terrain_ao_gpu false; # gfx_disable_terrain_ao_gpu , Disable terrain ambient occlusion term. Supported only on ShaderModel 3.0 #
gfx_screenshot_folder ./screenshots; # gfx_screenshot_folder , Folder to where save screenshots relative to Empire directory #
gfx_fixed_env_map ; # gfx_fixed_env_map , cubemap for fixed env.map #
gfx_effects_quality 3; # gfx_effects_quality , Set effects quality. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_vignette true; # gfx_vignette , Enable vignette #
gfx_picture_in_picture True; # gfx_picture_in_picture , Enable picture_in_picture #
camera_move_speed 50; # camera_move_speed , Set camera movement speed #
camera_turn_speed 1; # camera_turn_speed , Set camera turn speed #
default_camera_type 2; # default_battle_camera , default battle camera: 0-totalwar 1-rts 2-debug #
enable_sound true; # enable_sound , enables all audio content (default = true). If disabled none of the database or sound pack files are loaded. #
fix_res true; # fix_res , Forbid window resizing #
fix_window_pos true; # fix_window_pos , Forbid window repositioning #
mouse_wheel_sensitivity 50; # mouse_wheel_sensitivity , mouse wheel sensitivity: default value = 50 #
invert_cam_x_axis false; # invert_camera_x_axis , invert camera tilting up/down #
invert_cam_y_axis false; # invert_camera_y_axis , invert camera panning left/right #
minimised_ui false; # minimised_ui , show minimised ui #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
show_selection_markers false; # show_selection_markers , Show the selection markers under the units #
show_path_markers false; # show_path_markers , Show paths in naval battles #
show_target_zones False; # show_target_zones , Show firing arcs etc #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_card_mode 0; # ui_card_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_radar_mode 2; # ui_radar_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_land_unit_ids 2; # ui_land_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_naval_unit_ids 2; # ui_naval_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_mouse_scroll true; # ui_mouse_scroll , Allow/disallow scrolling of the map by putting the cursor at the edge of the screen #
battle_time_limit -1; # battle_time_limit , Sets the time (in minutes) for each battle. -1 for unlimited #
battle_difficulty 0; # battle_difficulty , Sets the handicap for battles. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
autoresolve_difficulty 0; # autoresolve_difficulty , Sets the handicap for battles that are autoresolved. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
campaign_difficulty 0; # campaign_difficulty , Sets the handicap for campaigns. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
battle_advice_level 2; # battle_advice_level , Sets advice level in the battle game #
campaign_advice_level 2; # campaign_advice_level , Sets advice level in the campaign game #
info_panel_mode 1; # info_panel_mode , Sets info panel options. 0 - only in campaign, 1 - campaign and battle cards, 2 - campaign and battle cards and battle units #
campaign_time_limit -1; # campaign_time_limit , Sets the time (in minutes) for each round of the campaign. -1 for unlimited #
show_cpu_moves true; # show_cpu_moves , Show/hide the movement of the ai pieces on the campaign map #
automanage_regions false; # automanage_regions , Let the AI manage taxes etc in players regions #
limitless_ammo true; # show_cpu_moves , Enable/disable Infinite ammo on battlefields #
occupiable_building_markers true; # show_occupiable_building_markers , Enable/disable occupiable building markers on battlefields #
allow_drop_in_battles true; # allow_drop_in_battles , Allow invititations to other peoples campaign battles when playing a single player campaign #
friend_only_drop_in_battles true; # friend_only_drop_in_battles , invite only friends to your campaign drop in battles when playing a single player campaign #
multithreaded_model_enabled true; # multithreaded_model_enabled , Run the battle model on a separate thread #
battle_camera_shake_enabled False; # battle_camera_shake_enabled , Enable battle camera shake effects #
subtitles false; # subtitles , Display subtitles during movies #
sound_master_volume 100; # sound_master_volume , master sound volume 0-100 #
sound_music_volume 100; # sound_music_volume , music sound volume 0-100 #
sound_speech_volume 100; # sound_speech_volume , speech sound volume 0-100 #
sound_sfx_volume 100; # sound_sfx_volume , sfx sound volume 0-100 #
sound_master_enabled true; # sound_master_enabled , master sound enabled #
sound_music_enabled true; # sound_music_enabled , music sound enabled #
sound_speech_enabled true; # sound_speech_enabled , speech sound enabled #
sound_sfx_enabled true; # sound_sfx_enabled , sfx sound volume enabled #
sound_provider 0; # sound_provider , sound provider index (0-?) #
sound_channels 256; # sound_channels , Number of sound channels. Fewer channels means fewer sounds but faster performance. #
voice_chat_enable true; # voice_chat_enable , Enables VOIP functionality in Steam. (default = true) #
voice_chat_microphone_gain 100; # voice_chat_microphone_gain , voice_chat_microphone_gain (0-100). #
voice_chat_microphone_gain_boost true; # voice_chat_microphone_gain_boost , Boost microphone gain. #
voice_chat_volume 100; # voice_chat_volume , Voice chat volume (0-100). #
voice_chat_quality 2; # voice_chat_quality , Voice chat quality (0-2, 0 = low, 1 = medium, 2 = high). #
voice_chat_transmit_only_when_key_pressed true; # voice_chat_transmit_only_when_key_pressed , voice_chat_transmit_only_when_key_pressed (otherwise always trasnmitting). #
bink_use_thread true; # bink_use_thread , tells bink to use asynchronous update, increased performance on some systems, decreased on others. (default = true) #
number_of_threads 0; # number_of_threads , Set the number of threads 0 = explicit number #[/spoiler:2hlgif5q]

FAQ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=8048)

Optymista24
13-02-2012, 11:21
Spróbuj tego:

Zablokowane ustawienia grafiki
[spoiler:2m6wk0l5]Można je odblokować w pliku preference, który powinien się znajdować w
Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun2\scripts

ważne żeby w opcjach folderów zaznaczyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów.
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ost9186843 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?s=2d4738aed9ce1dd9815a5b1bbdeab22f&p=9186843#post9186843)[/spoiler:2m6wk0l5]
[spoiler:2m6wk0l5]write_preferences_at_exit false; # write_preferences_at_exit , Write preferences at exit #
app_multirun false; # app_multirun , Allow multiple instances of the application #
x_res 1920; # x_res , Fixed window width #
y_res 1200; # y_res , Fixed window height #
x_pos 0; # x_pos , Window position #
y_pos 0; # y_pos , Window position #
vfs_log_level 0; # vfs_log_level , 0 - off, 1 - mod-user, 2 - dev #
unit_test false; # unit_test , unit test (for daily build) #
campaign_unit_multiplier 0.75; # campaign_unit_multiplier , Set default unit multiplier for campaign #
naval_fleet_multiplier 0.75; # naval_fleet_multiplier , Set default fleet size for battles #
gfx_first_run false; # gfx_first_run , First time application run #
gfx_video_memory 1024000000; # gfx_video_memory , Override available video memory (bytes) #
gfx_fullscreen true; # gfx_fullscreen , Run the application in fullscreen or not #
gfx_vsync true; # gfx_vsync , vertical synchronization #
gfx_hdr true; # gfx_hdr , Use high dynamic range rendering pipeline #
gfx_shadermodel 3; # gfx_shadermodel , Set shader model, 0-SM3LQ, 1-SM3, 2-SM4, 3=SM4.1, 4=SM5 #
gfx_aa 8; # gfx_aa , Set antialiasing, 0-no, 3-8x #
gfx_texture_filtering 5; # gfx_texture_filtering , Set texture filtering, 0-bilinear, 5- anisotropic 16x #
gfx_texture_quality 3; # gfx_texture_quality , Set the quality of textures. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ssao true; # gfx_ssao , Enable Screen Space Ambient Occlusion buffer #
gfx_dx11 true; # gfx_dx11 , Enable DirectX 11 rendering #
gfx_distortion true; # gfx_distortion , Enable Distortion Effect buffer #
gfx_depth_of_field false; # gfx_depth_of_field , Enable Depth of Field effects #
gfx_deferred_shading true; # gfx_deferred_shading , Enable deferred shading #
gfx_hardware_shadows false; # gfx_hardware_shadows , Enable hardware shadows #
gfx_sky_quality 3; # gfx_sky_quality , Set the quality of sky. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_quality 3; # gfx_unit_quality , Set the quality of units. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_ship_quality 3; # gfx_ship_quality , Set the quality of ships. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_building_quality 3; # gfx_building_quality , Set the quality of buildings. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_water_quality 3; # gfx_water_quality , Set the quality of water. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_unit_scale 2; # gfx_unit_scale , Set unit scale. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_shadow_quality 4; # gfx_shadow_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_tree_quality 4; # gfx_tree_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_grass_quality 4; # gfx_grass_quality , Set unit scale. 0 - off, 4 - ultra #
gfx_terrain_quality 1; # gfx_terrain_quality , Set unit scale. 0 - low, 1 - high #
gfx_gamma_setting 2; # gfx_gamma_setting , Set gamma correction #
gfx_brightness_setting 1.2; # gfx_brightness_setting , Set brightness #
gfx_disable_terrain_ao_gpu false; # gfx_disable_terrain_ao_gpu , Disable terrain ambient occlusion term. Supported only on ShaderModel 3.0 #
gfx_screenshot_folder ./screenshots; # gfx_screenshot_folder , Folder to where save screenshots relative to Empire directory #
gfx_fixed_env_map ; # gfx_fixed_env_map , cubemap for fixed env.map #
gfx_effects_quality 3; # gfx_effects_quality , Set effects quality. 0 - lowest, 3 - ultra #
gfx_vignette true; # gfx_vignette , Enable vignette #
gfx_picture_in_picture True; # gfx_picture_in_picture , Enable picture_in_picture #
camera_move_speed 50; # camera_move_speed , Set camera movement speed #
camera_turn_speed 1; # camera_turn_speed , Set camera turn speed #
default_camera_type 2; # default_battle_camera , default battle camera: 0-totalwar 1-rts 2-debug #
enable_sound true; # enable_sound , enables all audio content (default = true). If disabled none of the database or sound pack files are loaded. #
fix_res true; # fix_res , Forbid window resizing #
fix_window_pos true; # fix_window_pos , Forbid window repositioning #
mouse_wheel_sensitivity 50; # mouse_wheel_sensitivity , mouse wheel sensitivity: default value = 50 #
invert_cam_x_axis false; # invert_camera_x_axis , invert camera tilting up/down #
invert_cam_y_axis false; # invert_camera_y_axis , invert camera panning left/right #
minimised_ui false; # minimised_ui , show minimised ui #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
show_selection_markers false; # show_selection_markers , Show the selection markers under the units #
show_path_markers false; # show_path_markers , Show paths in naval battles #
show_target_zones False; # show_target_zones , Show firing arcs etc #
ui_order_button_mode 0; # ui_order_button_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_card_mode 0; # ui_card_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_radar_mode 2; # ui_radar_mode , Only applicable with minimised ui. 0 = always, 1 = slide on, 2 = never #
ui_land_unit_ids 2; # ui_land_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_naval_unit_ids 2; # ui_naval_unit_ids , 0 = always, 1 = on mouse over, 2 = never #
ui_mouse_scroll true; # ui_mouse_scroll , Allow/disallow scrolling of the map by putting the cursor at the edge of the screen #
battle_time_limit -1; # battle_time_limit , Sets the time (in minutes) for each battle. -1 for unlimited #
battle_difficulty 0; # battle_difficulty , Sets the handicap for battles. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
autoresolve_difficulty 0; # autoresolve_difficulty , Sets the handicap for battles that are autoresolved. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
campaign_difficulty 0; # campaign_difficulty , Sets the handicap for campaigns. Positive gives advantage. -2 is vhard, -1 is hard, 0 normal, 1 easy #
battle_advice_level 2; # battle_advice_level , Sets advice level in the battle game #
campaign_advice_level 2; # campaign_advice_level , Sets advice level in the campaign game #
info_panel_mode 1; # info_panel_mode , Sets info panel options. 0 - only in campaign, 1 - campaign and battle cards, 2 - campaign and battle cards and battle units #
campaign_time_limit -1; # campaign_time_limit , Sets the time (in minutes) for each round of the campaign. -1 for unlimited #
show_cpu_moves true; # show_cpu_moves , Show/hide the movement of the ai pieces on the campaign map #
automanage_regions false; # automanage_regions , Let the AI manage taxes etc in players regions #
limitless_ammo true; # show_cpu_moves , Enable/disable Infinite ammo on battlefields #
occupiable_building_markers true; # show_occupiable_building_markers , Enable/disable occupiable building markers on battlefields #
allow_drop_in_battles true; # allow_drop_in_battles , Allow invititations to other peoples campaign battles when playing a single player campaign #
friend_only_drop_in_battles true; # friend_only_drop_in_battles , invite only friends to your campaign drop in battles when playing a single player campaign #
multithreaded_model_enabled true; # multithreaded_model_enabled , Run the battle model on a separate thread #
battle_camera_shake_enabled False; # battle_camera_shake_enabled , Enable battle camera shake effects #
subtitles false; # subtitles , Display subtitles during movies #
sound_master_volume 100; # sound_master_volume , master sound volume 0-100 #
sound_music_volume 100; # sound_music_volume , music sound volume 0-100 #
sound_speech_volume 100; # sound_speech_volume , speech sound volume 0-100 #
sound_sfx_volume 100; # sound_sfx_volume , sfx sound volume 0-100 #
sound_master_enabled true; # sound_master_enabled , master sound enabled #
sound_music_enabled true; # sound_music_enabled , music sound enabled #
sound_speech_enabled true; # sound_speech_enabled , speech sound enabled #
sound_sfx_enabled true; # sound_sfx_enabled , sfx sound volume enabled #
sound_provider 0; # sound_provider , sound provider index (0-?) #
sound_channels 256; # sound_channels , Number of sound channels. Fewer channels means fewer sounds but faster performance. #
voice_chat_enable true; # voice_chat_enable , Enables VOIP functionality in Steam. (default = true) #
voice_chat_microphone_gain 100; # voice_chat_microphone_gain , voice_chat_microphone_gain (0-100). #
voice_chat_microphone_gain_boost true; # voice_chat_microphone_gain_boost , Boost microphone gain. #
voice_chat_volume 100; # voice_chat_volume , Voice chat volume (0-100). #
voice_chat_quality 2; # voice_chat_quality , Voice chat quality (0-2, 0 = low, 1 = medium, 2 = high). #
voice_chat_transmit_only_when_key_pressed true; # voice_chat_transmit_only_when_key_pressed , voice_chat_transmit_only_when_key_pressed (otherwise always trasnmitting). #
bink_use_thread true; # bink_use_thread , tells bink to use asynchronous update, increased performance on some systems, decreased on others. (default = true) #
number_of_threads 0; # number_of_threads , Set the number of threads 0 = explicit number #[/spoiler:2m6wk0l5]

FAQ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=8048)

korzystałem z tego forum jak kolega wyżej(ang) dał linka ale to nic nie pomaga tzn zmieniłem scrypt lecz za każdymrazem gdy uruchomie shoguna 2 to on automatycznie się zmienia na taki jaki był niewiem jak zrobić blokade w pliku by go nie zmieniało robiłem też tryb Ofline w Steam i tez nie pomaga :(
ciagle widzi tę słabszą kartę


znalazłem coś takiego dla siebie będę to próbował bo widzę z ta karta nie tylko jest mój problem żałuje ze nVidia nic sobie z tego nie robi ani nikt patcha do tych kart nie wydal by przynajmniej wprowadzić zmienność plików w systemie pod te grę eh
http://translate.googleusercontent.com/ ... post297123 (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=en&tl=pl&u=http://forums.totalwar.com/showthread.php/32364-FINAL-Solution-for-OPTIMUS-nvidia-cards%3Fp%3D297123&usg=ALkJrhgxZQIJ1ldTx2jXYNkS75iXuhr81g#post297123)

Niko
13-02-2012, 18:27
Siema

Mam taki problem że podczas bitwy morskiej flagi na statkach są czarne. Widać tylko (nie wiem jak to się dokładnie nazywa :D ) to logo klanu.

Mój komp:

Grafika
Radeon 6850 windforce
Procek AMD Phenom II x4
Ram: 4Gb

W grze ustawienia mam na full i wszystko śmiga nic się nie zacina.

O co może chodzić??

ManUtd
13-02-2012, 19:54
Każdy tak ma, tak po prostu jest.

kirlan
15-02-2012, 19:28
jak daje utwórz bitwe, pojawia mi się to menu, ten górny pasek (ta mapa podboju awatara, strona klanu, armia itd.) tak do połowy się "wysuwa" i nic nie mogę zrobić, ... i pomaga tylko reset lub CTRL+ALT+DEL (mam windowsa 7), wychodze do takiego menu, daje anuluj i mam pulpit i błąd Shogun2 Total War.exe ...... Pomóżcie!
sprawdź
1) wielkość wirtualnego RAM - powiększ lub pozostaw do decyzji systemowi = "zmienną wielkość"
2) wolne miejsce na poszczególnych partycjach twardego dysku - wywal trochę śmieci, zgraj na DVD stare dokumenty zbiory fotek itp - zrób trochę miejsca poprostu.
3) skanowanie fizyczne dysku twardego

17-02-2012, 21:08
Cześć.

Pojawił mi się problem w Shogun 2, a dokładniej to gra wyłącza mi się po kliknięciu na ikonkę dyplomacji. Dyplomacja nie włącza się, a zamiast tego gra wyłącza mi się jakbym zakończył proces gry. Jeszcze wczoraj wszystko płynnie działało. Błąd ten uniemożliwia mi grę. Czy da się coś zrobić?

Proszę o pomoc!

Optymista24
17-02-2012, 21:38
hej mam problem z mapą tzn klikam w jakieś miejsce na nie przerzuca mnie oczywiscie na mapie tam gdzie chce <mapa w trakcie bitwy < i obraz schodzi w dół widać np morze w trakcie bitwy lądowej muszę jakby rolka myszki jechać w dol by podnieść mapę do normalnego widoku wcześniej tego nie miałem a druga rzecz opcje ciągle włączam grę i muszę wchodzić w opcje zakładek "pokaz informacje pokaz flagi i podświetlenia jednostek bo mi się resetują i staja się wyłączone mógłby ktoś coś doradzić

kirlan
28-02-2012, 14:03
Jesik
Skanowałeś dysk twardy (fizycznie)?
Sprawdzałeś "integralność plików"
A jak kwestia pakietu bezpieczeństwa - chroni w trybie rzeczywistym?, regularnie skanujesz antywirusowo?
Defragmentacja twardziela też czasem czyni cuda, choć tym razem może niekoniecznie.

kirlan
29-02-2012, 17:26
:arrow: wersja prostsza ale uciązliwsza

start >> panel sterowania >> system >> sprzęt >> menadżer urządzeń >>

teraz wybierz z listy tę gorszą kartę PRAWY klik ->> wyłącz

wciskaj OK , pozamykaj panel sterowania , uruchom system ponownie (koniecnie przez menu)

- lub

pozwól systemowi samemu się zrestartować jeśli to zaproponuje.


=============================
:arrow: wersja szersza , trudniejsza ale full komfort

start >> panel sterowania >> system >> sprzęt >> profile sprzętu

utwórz nowy profil KOPIUJĄC profil obecny - od razu nazwij go jakos sensownie - np wys_grafa

ustaw też żeby wybierał automatycznie pierwszy profil z listy po 15 sekundach - jeśli użytkownik nie wybierze (strzałkami z klawiatury) profilu.

Wciskaj OK , reset systemu .

Po załadowaniu systemu zrób jeszcze jeden reset i teraz strzałką ( w trakcie ładowania systemu) wybierz ten drugi profil

Teraz wyłącz zbędną (słabszą kartę grafiki ) - tak jak opisano w "wersji prostszej"

------
Możesz utworzyć jeszcze i trzeci profil sprzętowy (nazwij go np slaby) też w oparciu o profil główny , ale tym razem wyłącz dobra kartę a słabą włącz w menadżerze.
---------------
No i teraz w trakcie startu systemu wybierasz to co ci pasuje bardziej.


================================================== ============
================================================== ============

Jak to będzie za mało to trzeba w BIOS'ie ustawić priorytety grafiki, a może nawet wyłączyć gorsza kartę ,ale to już wymaga znajomości KONKRETNEGO BIOS'u - tyle typów ile producentów płyt głównych.

Scooter
29-02-2012, 17:50
Jak zrobisz to napisz jak Ci chodzi na ultra i ile masz fpsów ;)

Optymista24
01-03-2012, 17:56
eh robiłem punkt 1 pierw miałem czarne okno po wyłączeniu gorszej karty zintegrowanej (której niestety nie da się wyłączyć w biosie wiele mężów próbowało ) wiec zresetowałem za drugim razem to samo znowu czarne tło po wyłączeniu ale jak dałem reset to zobaczyłem potem ze karta się wyłączyła nie moglem ustawić rozdzielczości tzn moglem wybrać z pośród tylko dwóch rozdziałek i miałem za duże ikony ale cóż starałem się odpalić shoguna dwa razy niestety bez skutecznie białe tło i "program przestał działać " a co do drugiego sposobu nie widzę w win 7 w ogóle czegoś takiego jak ustawianie profili szukałem nawet w Google w tym menadżerze urządzeń wiem ze to w Xp jest eh tylko że ja mam 7 wersje 64 bit



PS. nie wiem jak działa na ultra FPs i może się nie dowiem ale na wysokich z wszelakimi bajerami działa bardzo dobrze

Optymista24
01-03-2012, 17:58
dz Kirlan wszystko chodzi użyłem CClean jakieś naprawy raportów i inne takie i wszystko jest ok :)

Erazm
12-03-2012, 00:01
Po co to komibowanie, klikasz prawym na plik odpalajacy grę i bierzesz uruchom z procesorem graficznym o dużej wydajnośći (nvidia), pojawią się dostępne ustawienia ultra.Pozdro

Optymista24
12-03-2012, 14:12
eh to tak nie działa niestety ta karta właśnie ma z tym problem nawet jak dajesz z układem nvidia on i tak widzi drugą karte mimo ze grasz na nvidi ale nie odblokowuję opcji ultra wiele osób ma z tym problem czytałem na jakimś forum :) narazie gram na wysokich może ktoś patcha z tym wyda ale wątpie czasem sprawdzam te forum co jest po ang to tam o tym piszą :)

kirlan
12-03-2012, 14:48
ustawiałeś / zmieniałeś priorytet kart graficznych w BIOS ?

Erazm
13-03-2012, 14:47
Ja mam taką samą kartę gf 540m 1Gb i po instalacji gry nie miałem dostępu do ust.ultra a zrobiłem tak jak napisałem w poprzednim pośćie i ustawienia zostały odblokowane.Myślę więc, że rozwiązaniem jest pobranie najnowszych sterów do grafiki:D...
ps. sprawdż też jaki profil wydajnośći masz ustawiony w panelu sterowania.Pozdro

piterus
22-03-2012, 22:35
Witam, odniósł ktoś wrażenie że po patchu na ustawieniach ultra, grafika wygląda gorzej? - mam na myśli np. wygląd jednostek (brak odbić, blasków itp.) czy po prostu tylko u mnie się coś spitoliło...?

karus73
23-03-2012, 07:29
ja mam wręcz odwrotne wrażenie, że jest z tym lepiej.

Niko
23-03-2012, 15:51
U mnie jest tak jak mówi "piterus". Jest mniej odblasków a zbroje są tak jak jak by wyblakłe.

piernik
23-03-2012, 18:57
Witam,

Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie wielkości Shoguna na twardym? Zajmuje mi 25 GB:/
Można to jakoś "ściaśnić" ??

Doom82
25-03-2012, 18:29
Hej mam problem tego typu ze gram ok 4-5 minut i gra mi sie wiesza !!! nie wiem o co chodzi :/!! I to w roznych momentach czasami przed bitwa , czasami podczas bitwy a czasami jak nacisne cokolwiek !! ??
Zainstalowalem nowe sterowniki do grafy i na steamie sprawdzilem spojnosc plikow i wszystko jest ok !! A gra dalej nie chodzi . Ach kiedys gra chodzila bez problemu.

Procesor: AMD Phenom(tm) II X6 1075T Processor 3.0 Ghz
Karta graficzna: GeForce GTS 250
Ilość ramu: 8.00 GB
Windows 7

Kyuzo
25-03-2012, 19:12
@piernik chyba nie :roll:

@Doom82 hmm wygląda, że masz raczej problem ze sprzętem/oprogramowaniem a nie samą grą.
Dużo masz programów działających w tle antyvirusy, aktualizacje windows`a itp. spróbuj je powyłączać i zagrać.
Ewentualnie zrób test dysku i pamięci operacyjnej.
Warto też sprawdzić temperaturę pracy komputera może karta graficzna się grzeje.
Inne gry ci dobrze działają ?

I sprobuj tego


Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

Doom82
26-03-2012, 09:52
Wiec tak inne gry chodzą bez żadnych przygód np ( Tropico 3 ) na wysokich detalach .Sprawdzałem temp grafy i ok 60C podczas gry wiec ok.
Odinstalowałem pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008 i zainstalowalem nowe.
Sprawdziłem dysk twardy jest ok.
A gra dalej sie wiesza :(.A i jeszcze jedno nie wiem czemu ale gra nie chce mi chodzic na directx 11 mam tylko wybor 9 lub 10 :/.

Kyuzo
26-03-2012, 10:50
Hmm Tropico 3 to raczej nie najlepszy przykład do porównania z S2, ale rozumiem, że kłopoty masz wyłącznie z S2.
Reinstalowałeś grę ?

Natomiast co do DirectX to nic dziwnego, bo 11 obsługują dopiero GeForce z serii GTX/GTS 4xx i wyższych.

Doom82
26-03-2012, 11:11
Co do gier to Tropico 4 a nie 3 i np TW Empire czy na Full Skyrim wiec grafa powinna byc ok.Gre zainstalowalem 2 dni temu wiec hmmmm dalej nie wiem co mam robic ??

karus73
26-03-2012, 12:19
zainstalowałem nowego pacza. Po zainstalowaniu nie mogę łączyć flot - max 6 okrętów mam ustawione (małe jednostki i floty). Grałem kampanie uesugi i te floty co miały po 10 dalej mają, ale jak coś poprzemieszczam to już nie mogę dać więcej niż 10 - najbardziej przeszkadza to przy statkach kupieckich, gdzie wyprodukowałem wcześniej na styk i teraz nie wiem co z nimi zrobić :(
ps.mam moda realmdivide, ale to nie powinno tu przeszkadzać ...
nie wiem czy grać od nowa czy kontynuować ?

kirlan
26-03-2012, 13:10
@Doom82
może nie pocieszy cię to, nie jest to tez nic odkrywczego, ale sprawdź / wykonaj:
- oczyść pulpit - powinny być na nim TYLKO skróty (w tym te "systemowe" typu "moje dokumenty" ,wszystkie inne pliki przenieś gdzieś "głębiej" na twardziela
- JEŚLI KOMP jest PO GWARANCJI : otwórz obudowę i DOKŁADNIE odkurz kompa wewnątrz , a ZWŁASZCZA mostek północny i mostek południowy [spoiler:9dc95y5x](mostek północny= "coś w pobliżu procesora, pewnie z radiatorem, ale bez wiatraka) (mostek południowy= układ scalony na płycie głównej, ten bez radiatora - który? za długo tłumaczyć - odkurz wszystkie!!)[/spoiler:9dc95y5x] nie zapomnij o innych elementach: procek, twardziel, zasilacz - wyciągnij tyle kurzu ile zdołasz
- zdefragmentuj dysk twardy
- sprawdź ustawienia wirtualnego RAM : zwiększ limit jeśli masz ustawiony "na sztywno", i /lub zwolnij miejsce na dysku twardym jeśli zostawiłeś wolną rękę systemowi (chodzi wo wolne miejsce na tej partycji gdzie masz plik wymiany (czyli wirtualny RAM) .
- jeśli komp jest PO gwarancji to otwórz pokrywę i "wyciągnij a potem od razu włóż z powrotem wszystko co się da / co tyko potrafisz: kartę graficzną, dźwiękową, kości pamięci, wszelkie "wtyczki" i "taśmy"
- podobne wyciąganie i podłączanie wykonaj dla wtyczek na zewnątrz (to mozesz nawet jak komp na gwarancji)
- jeśli możesz podłącz do kompa inną klawiaturę, mysz, monitor (ZUPEŁNIE INNĄ!! w inne gniazdo - np użyj myszy USB jeśli teraz masz PS2, użyj moniitora DVI jak masz D-SUB)- oczywiście zainstaluj odpowiednie sterowniki.
- poczytaj poniżej porady odnośnie zwalniania miejsca na dysku twardym:

===============================

@piernik & @Doom82

Obydwu zalecam oczyszczenie RAM i Dysku twardego ze zbędnych śmieci , zaczynając od oczywistośści typu "ciasteczka", przez zbędne dodatki systemu, po deinstalacje zbednych czcionek (jeśli jest ponad 200 a nie tworzycie zawodowo grafiki) - więcej o tym piszę
>> tutaj << (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535) oraz w >> tym poście << (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392)

][G][ illusionist
27-03-2012, 18:10
Wiec tak inne gry chodzą bez żadnych przygód np ( Tropico 3 ) na wysokich detalach .Sprawdzałem temp grafy i ok 60C podczas gry wiec ok.
Odinstalowałem pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008 i zainstalowalem nowe.
Sprawdziłem dysk twardy jest ok.
A gra dalej sie wiesza :(.A i jeszcze jedno nie wiem czemu ale gra nie chce mi chodzic na directx 11 mam tylko wybor 9 lub 10 :/.


60C na stresie to takie sobie "ok" , napisałeś, że gra Ci się wiesza. Sprecyzuj, czy obraz zastyga czy wyrzuca Cie do Windowsa (CTD) Jeżeli zastyga to raczej na bank z kartą graficzną coś nie halo, jak wyrzuca do pulpitu to bym szukał winy w pamięci.
Btw: dużo osób po patchu ma crashe.

Noxvind
30-03-2012, 18:20
Witam. Kupiłem sobie dziś Total War Shogun 2 Zmierzch Samurajów.

Mam dość spory problem z instalacją gry, a dokładniej z instalacją Steam-u. Brakuje mi biblioteki Steam.dll (wyskakuje mi taki błąd podzczas instalacji). Chodzi o to że ja nie chcę żadnego *** Steamu, chcę zainstalować samą grę. Można to jakoś obejść? Powtarzam że nie chce Steamu. ;)

Pozdrawiam.

----------------------

Już nie ważne. Okazuje się że Steam-u w legalny sposób nie "przejdę".

][G][ illusionist
01-04-2012, 21:51
O_o
Fakt, że 75% gier opiera się teraz na platformie steam, która pomijając liczne denerwujące błędy nadal jest najlepszym sposobem integracji gier / społeczności / graczy za pomocą jednej aplikacji nie kumam jak można jej po prostu "nie chcieć"

Kupując telefon, jesteś zmuszony wybrać operatora sieci by móc łączyć się z innymi, technologii nie przeskoczysz. Podobnie działa steam - pozwala Ci kontaktować się z posiadaczami tego samego produktu , przy okazji segregując Twoje gry i pilnując by były zawsze zaaktalizowane i gotowe do działania. Skoro producenci decydują się na steam to Ty, kupując ich produkty - też musisz.

Nie obejdziesz. Ah dobra.... obejdziesz - Crack'owaną wersją gry. Tylko wtedy po kiego grzyba oryginała kupowałes.

Oczywiście, możesz odpalać steam w wersji off-line. Ale jesteś wtedy ograniczony tylko do gry w kampanie i pojedyncze bitwy.

karus73
02-04-2012, 07:26
Oczywiście, możesz odpalać steam w wersji off-line. Ale jesteś wtedy ograniczony tylko do gry w kampanie i pojedyncze bitwy.oczywiście o ile to działa ...

Gen. Foch
08-04-2012, 12:23
Na przykładzie napoleona można grać w nim multi nawet jak się steamowo zrobimy na offline ;) Nie żebym używał bo jak moge grać to wole pograc z kuplami ale kiedyś tak przez przypadek zrobiłem ;)

P.S Pomoże ktoś ? viewtopic.php?f=351&t=10271 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=10271), mam podobny problem dotyczący Directx co Doom82

karus73
10-04-2012, 12:42
jak w szogunie zmienić język na angielski ? Tzn za jakiś miesiąc chciałbym znów po polsku, jest gdzieś taka opcja ?

Gen. Foch
10-04-2012, 15:36
To masz wbijasz do steam biblioteka gier klikasz właściwości gry potem język i masz ;)

Gen. Foch
10-04-2012, 15:36
Na przykładzie napoleona można grać w nim multi nawet jak się steamowo zrobimy na offline Nie żebym używał bo jak moge grać to wole pograc z kuplami ale kiedyś tak przez przypadek zrobiłem

P.S Pomoże ktoś ? viewtopic.php?f=351&t=10271, mam podobny problem dotyczący Directx co Doom82

Ghastly
27-04-2012, 19:35
Mam problem z Shogunem. Grę zainstalowałem kilka dni temu (pierwszy raz) i od tamtego czasu gra regularnie co kilkadziesiąt (czasem częściej) minut się zawiesza. Gdy wciskam alt + tab to pokazuje się okienko "program przestał nieoczekiwanie działać". Nie wiem o co chodzi, tym bardziej, że dzieje się to tylko podczas grania w kampanii. Rozegrałem prawie wszystkie samouczki, rozegrałem 3 potyczki przez multi i ani razu się nie zawiesiło. Strasznie jest to irytujące, tym bardziej po ciężkiej, wygranej bitwie...