PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprowadzić Indian do zwycięstwa?



KrystianBorys
27-02-2011, 09:31
Witam. Zawsze zastanawiałem się jaką taktykę przyjąć dla Indian. Na przykład Hiszpanią wszystko jest jasne. Szarże konkwistadorów i ostrzał z artylerii oraz muszkieterów załatwia sprawę. Doradźcie mi, jak ustawiać azteków/tlaxcalan/tarascan, żeby wygrać z hiszpanami i z innymi plemionami na polu bitwy. ;)

Presidente
27-02-2011, 16:07
Co do Hiszpan to nie pozwól używać im artylerii i dąż do zwarcia aby nie użyli kawalerii może zdaje się to być trudne ale zawsze staraj się mieć przewagę liczebną albo jakieś wsparcie, używaj również strzelców. Co do reszty nie powinno być tak trudno.

Nezahualcoyotl
27-02-2011, 16:14
Pedz jak najszybciej do zwarcia z przeciwnikiem,oddzialy indian z wloczniami trzymaj na flankach na wypadek ataku kawalerii,nie zaluj pociskow na Hiszpanow bo jak dadza noge to ciezko jest ich polapac bez koni :lol: ;)

KrystianBorys
27-02-2011, 17:00
Jeszcze jedno pytanko, którzy najlepsi: jaguarzy, wojownicy orła, czy cuaechiqueh?

Nezahualcoyotl
27-02-2011, 17:11
W zasadzie nie ma zbyt wiekszych roznic pomiedzy tymi jednostkami oprocz kosztu zaciagu i utrzymania ;) Wojownikow Bractw Jaguara i Orla traktuj jako swego rodzaju elite(czym byli w rzeczywistosci)armii dobrze walczaca przeciw opancerzonym Hiszpanom ;)
Zas Cuahchiqueh to weterani i wojenne wygi co niejeden obsydianowy mecz wyszczerbili na karkach wrogow.Swietnie sie nadaja jako swoisty "kregoslup" armii ;)
Tutaj mozesz zapoznac sie ze szczegolowa charakterystyka poszczegolnych jednostek:
http://totalwar.honga.net/versions.php

Czynczyl
27-02-2011, 18:05
Moim zdaniem Tarascanami najłatwiej się gra ;)
Prowadzisz ekspansję no północ ścierając się walce z Chichimecami i Apaczami lub na południe,co moim zdaniem jest łatwiejsze.Północne granice państwa Azteków zawsze są słabo bronione i są zajęci wieloma walkami na drugim końcu imperium,więc nie napotkasz tam sporego oporu.A co do bitw,to kryje po krzakach elitarne jednostki,takie jak Jaguarzy,a gorsze jednostki ustawiam tak,aby pierwsze starły się z wrogiem ;)

KrystianBorys
03-03-2011, 10:23
Wiecie gdzie można w apaczach koitsenko rekrutować? Bo jakoś nie znalazłem. Aha jeszcze jedno. Lepiej używać łuczników czy oszczepników?

Presidente
03-03-2011, 17:19
http://totalwar.honga.net/index.php?encode=en > do koistenko. A co do łuczników i oszczepników to raczej twój wybór czy w wolisz dalszy zasięg czy większe obrażenia, ale najlepiej mieć obie te jednostki.

mateo450
30-01-2015, 00:23
Natychmiastowy atak i przewaga armii . Ja jedną armie hiszpańską atakowałem dwoma azteckimi.