PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją lub uruchomieniem gry



radi
15-03-2011, 16:58
Witam

Kupiłem dzisiaj grę. Przebiegła cała instalacja. Gdy klikam ikonkę gry to zaczyna mi wchodzić do tego steama (uruchamianie gry). Ciągle dostaję komunikat o tym, że serwery steam są zajęte i nie mogą się zająć moją sprawą. Co za debilizm, żeby sobie nie można było zagrać w gierkę, bo jakieś serwery są zajęte. Czy ktoś miał to samo ?

Na opakowaniu jest informacja tylko taka, że do aktywacji gry wymagane jest łącze internetowe. Czy jest wobec tego możliwe granie w grę bez tego łącza internetowego po już dokonanej raz aktywacji i instalacji ? Czy da się grać nie przez tego steama, przez którego nie da się uruchomić gry ?

z góry dziękuję za odpowiedź

gombrowitch
15-03-2011, 17:07
Podłączony musisz być zawsze (przynajmniej tak jest z Modern Warfare 2), żeby odpalić grę.

Też mam problem. U mnie gra się odpaliła, ale wszystko było po angielsku. Przeszedłem sobie tutorial kampanii i tutorial bitwy, ale jednak nie po to kupowałem polską wersję, żeby grać po angielsku. W większości opcji pewnie bym się połapał, ale na pewno łatwiej byłoby po polsku. Teraz gra już się nie odpala także i u mnie. Na razie próbuję ją przeinstalować, ale przez steama, a nie przez płyty DVD.

.:PW:.Hektor
15-03-2011, 17:27
Nie nie musisz wystarczy, że uruchomisz grę w trybie steam offline. I tak nie jest na MW 2.

Edit:

To teraz niech mi ktoś jeszcze powie co zrobić żeby się instalował z płytki a nie ściągał te 15GB z ultra wolną prędkością 70 kb/s!!!

Kyuzo
15-03-2011, 17:39
Też miałem komunikat o zajętym serwerze i też mi zaczęło ściągać ze steam`a mimo że instalację opadałem z płyty.
Tylko aktywacja klucza zadziałała.

Zatrzymałem pobieranie i usunąłem zawartość lokalną.

Po ponownym odpaleniu instalacji z płyty wszystko było już w porządku.

Ewentualnie można spróbować tego https://support.steampowered.com/kb_art ... -FSQM-0382 (https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382)

Ensis
15-03-2011, 17:39
Instalujesz z dvd, wyłącz steama włóż dvd i rób poklei jak każe. Przed instalacją usuń wszystkie pliki S2 ze stema.

.:PW:.Hektor
15-03-2011, 17:42
Ok już się robi daj mi swoje GG lub steam żeby być w kontakcie. teraz taki problem, że pobierania nie da się zatrzymać. Klikam i nic. Napiszcie do mnie na GG! Dobra zatrzymałem zrobiłem tak jak pisze w tym linku ale utknęło najpierw na przygotowywaniu plików lokalnych a teraz na weryfikacji. OMG! How i realy hate steam! Super dzięki za pomoc teraz już nic się nie da robić! Super! Miałem nadzieję, że jeszcze dzisiaj sobie zagram ale teraz wątpię czy zagram w tym tygodniu!

ufkir1
15-03-2011, 21:19
Mam problem!Kupilem dzisiaj gre i w ekstazie mysla ze zaraz sobie pogram zwolnilem sie z pracy i polecialem do domu zainstalowac gierke.Niestety Ekstaza szybko zamienila sie we frustracje bo sie okazalo ze gra zawiesza sie zaraz po wlaczeniu.Ma moze ktos ten sam problem lub wie jak go rozwiazac?

Windows 7 64bit
ATI Radeon HD 6970
i7 Intel Core
4Gb Ram

Pozdrawiam

sosu
15-03-2011, 21:48
Mam chyba ten sam problem co ufkir1 włączam grę oglądam intro i pojawia si czarny ekran muzyczka w tle i nic się nie dzieje.Dodam ze za pierwszym razem gra uruchomiła sie dobrze, wiec włączyłem kampanie. Jednak pech chciał ze miałem CTD i od tamtej pory nie wczytuje nawet menu głównego. Pomocy

Mój komputer:
karta graficzna Geforce 8800 GTS
procesor Inel Core 2 Duo E4400
2GB ram DDR 2
system operacyjny Windows 7 64 bit

Kyuzo
16-03-2011, 05:44
@ufkir1 zawiesza się to znaczy, że masz czarny ekran czy widzisz cały czas pierwszy ekran gry,bo jak to drugie to poczekaj...

@sosu a miałeś jakiś komunikat przy tych CTD ? Może spróbuj reinstalacji albo sprawdź w steam`ie integralność plików lokalnych i zrób defragmentacje.

Kretson
16-03-2011, 06:29
Witam,
ja z kolei mam problem natury takiej:
Klikam graj, wyświetla się okienko uruchamianie i po poru sekundach wyłącza się. Czym to może być spowodowane?

Nagah
16-03-2011, 08:01
Witam,

Miałem to samo, zmieniłem język instalacji na Angielski i problem się rozwiązał.

Podobnie było z Empire po jednym z patchem.

ufkir1
16-03-2011, 10:27
[quote="Kyuzo"]@ufkir1 zawiesza się to znaczy, że masz czarny ekran czy widzisz cały czas pierwszy ekran gry,bo jak to drugie to poczekaj...

po wlaczeniu gry pojawia sie pierwsze okno a po chwili automatycznie wychodzi z gry i pojawia sie komunikat ze program nie odpowiada. w chwili obecnej probuje ponownej instalacji
ale tym razem po angielsku

ponowna intalacja nic nie dala :/

sosu
16-03-2011, 19:49
Ok jakoś sobie poradziłem z poprzednim problemem natomiast występuje kolejny. Po wygrani przeze mnie bitwy pasek ładowania mapy kampanii dochodzi do polowy i gra się zawiesza. O co chodzi??? Dodam, że robiłem formata tydzień temu także wszystkie stery aktualne.

edit: okazało się,że to jedna bitwa wykrzacza a mianowicie jak gram klanem Oda to na końcu 1 tury atakuja mnie połączone siły 2 klanów i po rozegraniu tej bitwy gra nie wczytuje mapy kampanii

Wyglada na to, że to sprawka systemu gdyż wszyscy którzy mieli błąd posiadają win 7 64 bit.Mam nadzieję, że poprawią to jakoś szybko w pierwszym patchu

mirekm61
16-03-2011, 20:41
Ja również mam kłopot z uruchomieniem gry po odpaleniu jej po chwini wyskakuje mi komunikat
"Program Total War Shogun 2 przestał działać" i koniec gry nie widzę nawet intra,
o co chodzi ?


Mój komputer:
karta graficzna ATI 5750
procesor AMD X3 455
4GB ram DDR 2
system operacyjny Windows 7 64 bit

pawelK
16-03-2011, 21:20
Widzę że wszyscy "szczęśliwi " użytkownicy korzystają z win7 64bit.
Ja też posiadam ten system i nie miałem problemów dopiero jak chciałem doinstalować edycje specjalną. teraz pisze do mnie że gra nie jest w pełni zainstalowana a nic nie ściąga (pobrało poprzednio cały DLC)
Instalacja nie została w pełni zakończona (15).
Coś takiego mi wyświetla.

lucas01
16-03-2011, 21:22
Problem jest patch który wyszedł parę minut temu. Przez niego nie da się na razie uruchomić gry

pawelK
16-03-2011, 21:27
No to po prostu świetnie. Steam rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodam jeszcze to co pisałem Gdy kupiłem Empire "A piraci sobie grają całkowicie bezstresowo". Jak można wypuścić pacza który psuje grę?

voitek
16-03-2011, 21:29
No to po prostu świetnie. Steam rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodam jeszcze to co pisałem Gdy kupiłem Empire "A piraci sobie grają całkowicie bezstresowo". Jak można wypuścić pacza który psuje grę?

Nie psiocz na steama bo to nie wina tej platformy

lucas01
16-03-2011, 21:30
No niestety nie popisali się. Ciekawe ile każą czekać

Sareth4
16-03-2011, 21:32
Super , pół dnia mnie w domu nie było potem nauka , na wieczór chciałem jedną bitwę zagrać to se zagrałem .... no cóż mam nadzieje , że przynajmniej rano już będzie działało.

pawelK
16-03-2011, 21:35
No to po prostu świetnie. Steam rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodam jeszcze to co pisałem Gdy kupiłem Empire "A piraci sobie grają całkowicie bezstresowo". Jak można wypuścić pacza który psuje grę?

Nie psiocz na steama bo to nie wina tej platformy
No jak nie musiałem się zgodzić na automatyczną aktualizację bo dorzucałem DLC. A oni ot tak za zupełną darmochę dowalili mi pacza po którym zamiast grać spać idę. Podziękować im mogę bo jutro w pracy będę bardziej wypoczęty.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Dziękuję. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

voitek
16-03-2011, 21:38
Wina lezy tylko i wylacznie po stronie CA

Aktualizacje mozesz wylaczyc

sosu
16-03-2011, 23:39
A widzisz może to wina DLC bo ja też je mam. Miałem nadzieje że patch rozwiąże moje problemy; jak narazie progresu nie widać a szkoda bo gra zapowiadała się bardzo ciekawie a ciągłe problemy mogą ją zabić :|

Asuryan
17-03-2011, 01:14
Też mam DLC i patcha mi nie ściągnęło. Mogę grać normalnie - przynajmniej w wersję angielską (bo taką sobie zainstalowałem od samego początku).

Sareth4
17-03-2011, 06:11
U mnie już działa - rychło w czas :?

gombrowitch
17-03-2011, 09:16
Ogólnie gra jest niezbyt stabilna. Mam wrażenie, jakbym kupił betę. Tylko cena nie ta.

lucas01
17-03-2011, 12:30
Ja tam nie narzekam na stabilność. Przy becie to ja się czułem jak kupiłem empire.

Achilleus
17-03-2011, 19:30
Mam wrażenie, że obecnie większość gier w dniu premiery to "bety", ewentualnie "RC". Dlatego na razie z Shogunem II poczekam aż to i owo naprawią. Podobnie było z Civilization V. Dopiero po ostatniej łatce, czyli ponad pół roku po premierze (!) gra wreszcie zaczyna działać tak, jak powinna od samego początku.

pretorian
17-03-2011, 19:51
Gra jest stabilna od pierwszego uruchomienia. Mój komputer nie jest pierwszej młodości i po tym co zobaczyłem w demku to myślałem, że sobie nie pogram... a tu miła niespodzianka. Gram na średnio-wysokich ustawieniach i jest lepiej niż się spodziewałem. Jestem w 100% zadowolony z produktu. Szkoda, że Empire taki nie był :(

kristos
17-03-2011, 21:33
Witam
Zainstalowałem Shoguna 2 , po pobraniu aktualizacji przy pierwszym uruchomieniu podczas ładowania gry wywaliło mi windowsa do niebieskiego ekranu .
Zaktualizowałem sterowniki do GeForca , aktualizacje windowsa , directx .
Próbowałem także zmienić wersje gry na angielską ( pomaga podczas czarnego ekranu ) , ale
za każdym razem wywala mi grę podczas ładowania .
Czy ktoś ma podobny problem ?
Windows XP oraz Shogun 2 oryginalne .
Moja konfiguracja
Windows XP SP3
GeForce 9800 GT
Intel Core 2 E8400 3.00 GHz
Proszę o Pomoc
Pozdrawiam

Kyuzo
18-03-2011, 07:13
Co do złowrogiego niebieskiego ekranu windows`a na oficjalnym forum totalwar jest już o tym sporo tematów.
Wychodzi na to, że w tym konkretnym przypadku najbardziej pomocna okazuje się aktualizacja biosu płyty głównej.
http://forums.totalwar.com/showthread.p ... reen-Fixes (http://forums.totalwar.com/showthread.php/10773-List-of-Blue-Screen-Fixes)


Ogólnie zawsze warto dbać o aktualizacji wszystkich możliwych sterowników, a od czasu do czasu warto zrobić format partycji systemowej i zainstalować od nowa windows`a.
System operacyjny (OS) ma to do siebie, że im dłużej działa tym... gorzej :twisted:

Poza reinstalacją OS, która jest jednym z bardziej radykalnych sposobów na poprawienia wydajności komputera zawsze warto dbać o 'czystość' naszego systemu. Programów do czyszczenia rejestru czy usuwania niepotrzebnych plików powinno się używać regularnie.
Nie mówiąc już o takich podstawach jak właściwa konfiguracja windows`a, defragmentacja dysku (byle nie za pomocą samego windows`a) czy porządny antywirus i firewall (poniżej win7 zdecydowanie nie systemowe).

Czasem warto też sprawdzić odpowiednim programem diagnostycznym twardy dysk czy pamięć operacyjną, bo może się okazać, że mimo iż z pozoru wszystko działa nasz sprzęt jest już uszkodzony.

sosu
18-03-2011, 14:10
Jak komuś zawieszało grę podczas przechodzenia z bitwy do mapy kampanii to jest na to sposób. A mianowicie trzeba zaktualizować sterowniki do karty dźwiękowej i chipset płyty głównej. Rozegrałem już ponad 10 bitew w kampanii i mnie jak narazie nie wywaliło

Podgora
18-03-2011, 14:25
Witam.
Ja mam taki problem że po włączeniu gry odpla mi się pierwsze logo potem czarny ekran a potem wiadomość o błędzie i wywala mnie do pulpitu.
Może jest to wina procesora mam Intel Pentium IV (na minimalnych powinno mi pójść).
Jeszcze dodam że demo chodziło bez zarzutu.

stormlake
18-03-2011, 17:12
Jak komuś zawieszało grę podczas przechodzenia z bitwy do mapy kampanii to jest na to sposób. A mianowicie trzeba zaktualizować sterowniki do karty dźwiękowej i chipset płyty głównej. Rozegrałem już ponad 10 bitew w kampanii i mnie jak narazie nie wywaliło

W wine procesora to raczej nie uwierze. Poinstaluj najnowsze sterowniki do dziweku, grafiki.
Jak nie pomoże, sprawdź czy nie ma nowego biosu do plyty głownej.
Powyłaczaj jak najwiecej programów działajacych w tle itd ... Jak nie pomoze zostaje czekac na jakiegoś pacha lub pisać do support-u.

Amrod
18-03-2011, 22:44
Ktoś miał taki problem, że po ALT-Tabie wywaliło mu 2/3 plików gry? przynajmniej na tyle wskazuje Steam pobierając na nowo 11 000 MB, mając 4 000 w katalogu common.

manolito
19-03-2011, 11:38
to jest jakaś tragedia, oczywiście też jestem tym szczęściarzem posiadającym win7/64 i oczywiście tez podczas grania mam czarny ekran na którego jedynym lekarstwem jest twardy reset, i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach za którymś tam resetem wysypał mi się OS ;( to jest żenada, czy oni tam od czasów empajera niczego się nie nauczyli?

mirekm61
19-03-2011, 21:08
Tak się składa że mam w domu dwa komputery jeden dla domowników( Inel core 2 duo 2400, płyta Gigabayte i grafika GF240) oraz mój ( AMD X3 450 płyta Gigabayte GA-MA770T grafiaka to Radeon 5750) system operacyjny to Win7 64-bit i RAM 4 Gb dla obu komputerów.
Po zainstalowaniu gry na kompie (mój) Shogun nie startuje wywala mi komunikat" Progam Total War: Shogun2 przestał działać" natomiast na drugim kompie(domownicy) gra działa bez problemu.
Może ktoś umie mi to wyjaśnić co jest nie tak, na starszym sprzęcie gdzie sterownik do wszystkiego nie są najnowsze gra działa(ostatnia aktualizacja biosu rok temu i reinstal systemu), natomiast na sprzęcie nowym składanym 3 miesiące temu nie działa.Sterowniki do kart graficznych są aktuale w obu kompach.Czy ktoś wie w czym problem.Tylko proszę nie mówcie że mam wszystko aktualizować,tak doradzano mi w Cd-projekt najnowsze sterowniki do karty graficznej, karty dźwiękowej. Jednak to chyba nie w tym problem bo gra dalej nie działa.
Pozdr.

Niko
19-03-2011, 22:24
U mnie z kolei po patchu w ogóle się nie włącza :cry:
Jest czarny ekran a po chwili raport o błędach :cry:
Wystąpiło to po raz pierwszy gdy chciałem oblegać zamek "ręcznie" w tedy mnie wywaliło i do tej pory nie chce się włączyć :cry:
Zrobiłem nawet reinstal i to samo cały czas :cry:
Wiadomo coś na temat patcha który ma to wszystko poprawić?

Neton
20-03-2011, 10:42
Mam to samo
Przed poprawką grama mi śmigała aż miło w singlu i multi.
Po patchu grać się nie da. Co chce oblegać zamek samodzielnie to gra się wywala.
W multi nie mogę grać bo mnie wywala.
Nawet bitwy nie mogę rozegrać normalnie bo co którąś mnie wywala.
Przed poprawką nie miałem nic do zarzucenia . Teraz nie mogę grać :evil:

nki85
20-03-2011, 11:52
i ja też tak mam (jedyny plus to wiem że nie jestem sam)

tak się wkurzyłem że odinstalowałem

Osgiliath
20-03-2011, 12:46
Nie wiem co Wy macie za problemy z odpaleniem tej gry.

Mam win7/64, grę zainstalowało bez problemów, patcha mi ściągnęło, zero jakichś czarnych ekranów, czy wywaleń do windowsa. Gra się stabilnie i bez żadnych problemów.

Na pewno to gra jest w 100% wszystkiemu winna, że nie odpala jak powinna, albo wysypuje OS :shock: :lol: no ale wszak to beta przeca jest, podobnie jak od Empire...

Przerobiłem alt-tab, bo musiałem coś w necie wyszukać i gra spokojnie po ponownym użyciu klawiszy wróciła do gry i nic żadne 11 GB się nie ściąga ;)

Talion
20-03-2011, 14:48
Właśnie kupiłem grę, zainstalowałem Steam i... no właśnie. Steam chociaż już dwa razy instalowany i uaktualniany nie chcę działać. Zawsze podczas wczytywania strony głównej zacina się i muszę go wyłączać. Czy jest sposób zainstalowania Shoguna bez logowania się na Steam online?

RAFALK2006
21-03-2011, 08:09
Właśnie kupiłem grę, zainstalowałem Steam i... no właśnie. Steam chociaż już dwa razy instalowany i uaktualniany nie chcę działać. Zawsze podczas wczytywania strony głównej zacina się i muszę go wyłączać. Czy jest sposób zainstalowania Shoguna bez logowania się na Steam online?

Więc tak bez STEAM nie pograsz, no chyba że piracką wersją.
Zrób tak odinastaluj STEAM, podaj mi na PW (bo nie wiem czy będę miał czas szukać) konfig kompa.
STEAM zainstaluj (jeśli możesz) na innym dysku, najlepiej dużym bo w folderze gdzie zainstaluje się STEAM będą z automatu (nie da się tego obejść) instalować wszystkie gry wydawane przez STEAM lub wymagające aktywacji.
Jeśli będziesz chciał pograć w Empire czy Napoleon - Total War zainstalują się one właśnie w tym folderze.
Poza tym aby bezstresowo wszystko zainstalować proponuję zrobić to rano, wtedy serwery STEAM są najmniej obciążone. Instaluj między 4.00 a 7.00 i wszystko powinno być ok.
A jeśli chodzi o zacinanie STEAM to także ma związek z obciążeniem serwerów STEAM.
Zrób jak powiedziałem wszystko zainstaluj rano i nie powinno być problemu.

mirekm61
24-03-2011, 17:12
Hej

Piszę to do wszystkich którym pojawiał się taki komunikat i nie było można grać. Przeglądając wczoraj fora natrafiłem na stronę gdzie ktoś opublikował swój plik "preferences.script" dla niewtajemniczonych mieści się on : Windows Vista / Windows 7 C:\users\YOUR PROFILE NAME\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Shogun2\scripts.
Porównując pliki zauważyłem że mój pilk ma datę utworzenia 22.02.11 tj datę kiedy instalowałem demo gry.Oczywiście przed instalacją gry odinstalowałem demo.
Plik ten skasowałem i gra się uruchomiła :lol:
Widocznie deinstalator tam tego nie skasował a swoją drogą to dlaczego pełna wersja instaluje się w tym samym katalogu co demo ? Z tego co się doczytałem to plik "preferences.script" tworzy się z pierwszym uruchomieniem gry.
A teraz mały komentarz po kłopatach z uruchomieniem. Zadzwoniłem do CD Projekt ( wsparcie techniczne) i przedstawiłem problem.Tam poinformowano mnie że napewno mam nieaktualne sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, nie aktualny bios, może jakiś program w tle itp. Chociaż wszystko mam aktualne bo kompa skaładałem w lutym tego roku.Pytałem się nawet czy jak miałem przedtem zainstalowane demo gry to ma to jakieś znaczenie odpowiedź była że nie. Z tego wnioskuję że pracujący tam ludzie to za dużo wiedzy praktycznej nie mają.Tylko umieją powtarzać wyuczone formułki że sterownik , że bios ... :( . Jak ktoś zadzwoni mało zorientowany ( ja informatykiem nie jestem) to nic z tego nie zrozumie.
Mam nadzieję że może to komuś kto miał demo i teraz nie może grać pomogę.

Talion
01-04-2011, 22:59
Hmm Steam już mi działa, ale chce ściągać 16 G gry.
Wkładałem płytę, ale nie uruchamia się instalacja automatycznie. Kiedy jednak wchodzę do folderu, to widać tam tylko i wyłącznie możliwość instalacji przez Steam, a nie z płyty.

02-04-2011, 09:32
Masz dokładna odpowiedź u polskiego dystrybutora tej gry, w dziale technicznym. Jest to przypadłość steama, a biorąc pod uwagę na jakim poziomie jest w Polsce internet, staje się to uciążliwym błędem.
http://www.cdprojekt.pl/support/article ... wac_z_plyt (http://www.cdprojekt.pl/support/article/3086/5379/Steam_pobiera_gre_z_Internetu_zamiast_instalowac_z _plyt)

Tomcionix The Knight
11-04-2011, 17:03
Witam od niedawna mam straszny problem z uruchomieniem gry. Jeszcze nie dawno gra działała bez zarzutu, ale pewnego razu (podkreślam, od poprzedniego uruchomienia nic nie zmieniałem) gra nie chcę się włączyć.
No to tak:
1. Uruchamiam grę ikoną na pulpicie.
2.Pojawia się okienko Steam (przygotawanie do uruchomienia bla bla...)
3.Okienko znika i... nic. Żadnego erroru, dosłownie nic.
4. Naciskam ctrl+alt+delete i wyskakuje mi menadżer zadań.
5. Klikam aplikacje a tu... nic nie ma ?!
[spoiler:2bb6agou]http://i54.tinypic.com/35lc7dh.jpg[/spoiler:2bb6agou]
6. Wchodzę w procesy, szukam, jest shogun 2 ?!
[spoiler:2bb6agou]http://i56.tinypic.com/15ryzxg.jpg[/spoiler:2bb6agou]
7.Okeeeej ?! Wyłączam wszystko i znowu klikam na ikonę gry.
8.No i wyskakuje jakiś Mutex error (wydaje mi się że wyskakauje bo teoretycznie Shogun jest włączony ale nie jest !)
[spoiler:2bb6agou]http://i53.tinypic.com/2uzz58y.jpg[/spoiler:2bb6agou]
9.No to zakańczam proces Shogun 2.exe i tak wkólko gdy chcę w zagrać grę. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Oczywiście parę razy już reinstalowałem, uruchamiałem ponownie komputer itd. i CIĄGLE TO SAMO !
Proszę o pomoc !!!

Amrod
11-04-2011, 17:48
Próbowałeś sprawdzić spójność plików?

Tomcionix The Knight
11-04-2011, 18:09
Tak nie wykryło żadnych zastrzeżeń.

Achilleus
12-04-2011, 18:47
Korzystając z pewnego bonusu zakupiłem Total War: Shogun II wcześniej niż planowałem, tzn. zanim ustabilizują tę grę no i mam za swoje. Baaaaardzo dawno nie widziałem BOD, a tutaj 3 próby uruchomienia i 3x ten sam efekt! Weryfikacja plików gry nic nie daje. Co ciekawe na oficjalnym forum twierdzą, że to z całą pewnością... nie jest wina gry a sterowników. LOL. Szkoda tylko, że demo działało bez zarzutu. Jestem zniesmaczony :evil:

Iuz
13-04-2011, 07:03
Opiszę moje przeboje związane z uruchomieniem gry, może komuś się to przyda ;)
Pobrałem grę ze steama, instalacja gry i pierwsze uruchomienie (system operacyjny windows 7 64 bit), włączył się ekran początkowy i za moment błąd aplikacji i wywalenie do pulpitu. Sprawdziłem spójność plików gry, robiłem defragmentację, instalowałem najnowsze sterowniki, biblioteki, aktualizacje windowsa. Wszystko to na darmo, za każdym razem wywalało do pulpitu, lub w ogóle gra nie startowała.
Dopiero po zmianie języka gry na angielski.(Zaloguj się na swoje konto w programie Steam. Przejdź na zakładkę "Biblioteka" i kliknij prawym przyciskiem myszy na tytule gry, której język chcesz zmienić.Z menu wybierz "Właściwości".Przejdź na zakładkę język i z rozwijanego menu wybierz język w którym chcesz uruchomić grę.) zaczęła pobierać się aktualizacja, po jej pobraniu zero problemów gra wystartowała. Potem zmiana języka na polski, znów pobrała się aktualizacja i od tego momentu mogę normalnie grać.

Achilleus
13-04-2011, 19:11
Niestety u mnie nie pomogło :roll:

Tomcionix The Knight
13-04-2011, 20:41
Niestety mi też nie :( .

Iuz
14-04-2011, 06:50
Niestety u mnie nie pomogło :roll:
Widzę, że u Ciebie występuje zupełnie inny błąd. Piszesz o BOD (domyślam się, że chodzi o Bsod - niebieski ekran śmierci). Przepisz dokładnie rodzaj błędu z bsod. Na 90% to wina sprzętu w kompie.


Niestety mi też nie :( .
Gra jest instalowana z płyty czy ze stema. Jeżeli z płyty, ściągnij wersję na stemie i postępuj z moimi wskazówkami w poście wyżej.

Tomcionix The Knight
14-04-2011, 19:04
Co ?! Mam sciągać całą grę ze Steama :shock: . No nie wiem, ile bedzie to się sciągać :o (O Matko mam tylko 2,5 mb's :? ).
A co, wersja sciągnięta różni się czymś od płytowej ?

PS. Podkreślam ten problem nastąpił nagle ,,Ni z gruchy, ni z pietruchy''. A do tego nie zmieniałem żadnych ustawień od ostatniego uruchomienia.

Iuz
15-04-2011, 07:20
Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy wywal plik scripts z folderu
Windows XP: C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun 2\scripts
Windows Vista i Windows 7: C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming \The Creative Assembly\Shogun2\scripts
w 7 musisz pokazać ukryte pliki, żeby zobaczyć ten folder.
Po usunięciu zmień język gry na angielski zrób spr. poprawności plików i spróbuj uruchomić grę.

Tomcionix The Knight
16-04-2011, 12:52
Niestety ale nic nie pomogło, usunąłem ten plik scripts i nic. Dalej to samo. :( :( :( :( :( :(

Achilleus
17-04-2011, 22:40
Niestety u mnie nie pomogło :roll:
Widzę, że u Ciebie występuje zupełnie inny błąd. Piszesz o BOD (domyślam się, że chodzi o Bsod - niebieski ekran śmierci). Przepisz dokładnie rodzaj błędu z bsod. Na 90% to wina sprzętu w kompie.

Chodziło mi o BSOD, ale zrobiłem tzw. "literówkę". Niestety na niebieskim ekranie nie wyświetla się żadna konkretna informacja dotycząca kodu błędu czy coś w tym stylu.

Tomcionix The Knight
26-04-2011, 20:06
Dobra, dzięki za pomoc : ;) . Niestety nic nie pomagało :x dlatego przeinstalowałem na nowo windowsa i wrzystko śmiga :D .
Jeszcze raz DZIĘKI :) .

Chaak
11-05-2011, 21:33
Witam
Jakieś 3 tygodnie temu ostatni raz grałem w Shoguna i nie miałem z nim żadnych problemów. Dzisiaj próbowałem go włączyć i się nie udało. Nie wyskakuje mi żaden błąd, kursor na chwilę zmienia się w klepsydrę, a Steam przez jakąś sekundę pokazuje status "w grze" i na tym koniec:(. Po kliknięciu "graj" pokazuje się jeszcze tabelka, której kiedyś nie było, a można w niej wybrać włączenie gry, encyklopedię i chyba test grafiki. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?

Mnil
11-05-2011, 22:43
typowy obiad steamowy ;)

może to być chwilowy problem ze steamem
może to być błąd w spójności plików (sprawdź)
może to wymagać po prostu reinstala

sam tak miałem np. z emipre i któryś z tych wymienionych czynników zawsze był powodem.

Chaak
11-05-2011, 23:09
Ok, reinstal pomógł. Dzięki za pomoc.

misza
11-07-2011, 08:20
A ja mam tak. Zainstalowałem grę z płyty. Poczekałem bagatela 3 godzinki na uruchomieni i kiedy już przebiegał mi po plecach dreszczyk podniecenia zaczęło zaciągać DirectX i dalej nic... po prostu okienko znika i nic się nie dzieje. Miał ktoś coś podobnego?
:cry: :?:

OskarX
11-07-2011, 09:20
Ja nie, ale najlepiej sam ściągnij najnowszego DirectX

misza
11-07-2011, 21:00
Zainstalowałem DirectX. Przeinstalowałem grę… i jest dokładnie to samo!!!! Co za dno!

kirlan
11-07-2011, 21:39
@misza
Podaj więcej szczegółów na temat ustawień jakie masz na kompie - system, RAM, oraz ZWŁASZCZA SZCZEGÓŁY grafiki - karta (producent,model, wielkość), monitor, jakie ustawienia obrazu.

misza
11-07-2011, 22:00
System win7 64 bity, karta Geforce 9800 GTX/9800 GTX+, procek AMD 9650 Quad-Core 2,30 GHz, 4 GB Ramu.
Zastanawiam się czy przyczyną takiego problemu nie jest to, że zarejestrowałem się na stare dawno nie używano konto steama??!!
EDIT:
Instalacja przebiega tak, że najpierw wszystko pięknie idzie z płytki a kiedy odpalam grę z ikony na pulpicie steam zaciąga aktualizacje, co trwa średnio 3 godzinki. Kiedy już się dokona ów magiczny proces wciskam graj i… zaciąga directaX, mimo że mam zainstalowaną najnowszą wersję. Potem wszystko znika jak gdyby nigdy nic. Co ciekawe steam pokazuje, że grałem w sensie, że kiedy grano dzisiaj itd. :roll:

Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim... Kyuzo

superbatman
12-07-2011, 14:12
Witam!
Otóż mam następujący problem z grą shogun 2 total war wygląda on tak:
Instalacja przebiega bez problemu, aktualizacja także.
Natomiast gdy już klikam na ikonkę odpalającą grę nie dzieje się nic.
Gdyby chociaż błąd wyskakiwał czy cokolwiek, a tu 5 sec.klepsydra i koniec.
A gdy chce uruchomić grę w wersji "Benchmark DX 11 Graphics Hihg 1080p" wyskakuje mi wiersz poleceń, i oczywiście gra nie uruchamia się.
Z góry dziękuje za udzieloną pomoc!

misza
14-07-2011, 13:55
Alleluja udało mi się odpalić grę. Pomogło skromne przeinstalowanie systemu! To znaczy wiem że się opala ale byłem już tak skonany że nawet sobie nie zagrałem tak że jeszcze wszystko przede mną. Pozdrawiam szczęśliwych użytkowników steama! :twisted:

Niko
20-07-2011, 19:53
Ja mam ten sam problem. Drugi raz instalowałem i to samo włączam Shogun 2 total war ładuję się ale nie włącza :evil: Dodam że mam nowy komputer. Na starym (dużo słabszym) chodził normalnie. Mam windows 7. Naprawdę nie ma innego wyjścia jak tylko reinstal??

Theoden18
21-07-2011, 10:59
Nie umiem skończyć instalacji bo na kiedy wciskam graj i jest finalizowanie instalacji zatrzymuje sie na 1% a następnie wyskakuje napis: Instalacja Total War: SHOGUN 2 nie została ukończona (55).
Jest też strona tylko jak robię to co tam piszą nadal nie działa .Może coś źle robię.
Prosiłbym o instrukcje co włączyć czy coś usunąć poprostu co robić?

Prosze o pomoc!!!

Rue
21-07-2011, 11:05
Po instalacji ściąga się jeszcze aktualizacja.

Theoden18
21-07-2011, 12:11
Po tej podstawowej instalacji?i Jak aktualizować

Rue
21-07-2011, 14:01
Gra się aktualizuję automatycznie.

Theoden18
21-07-2011, 15:22
No nie wiem chyba sie zaktualizowało już ale nadal nie działa

Kriss94
07-08-2011, 21:49
i jak, rozgryzł już ktoś jak odpalić grę mając problem że po "odpaleniu gry" nic się nie dzieje? Bo nie chciałbym przy reinstalacji win7 utracić moich wszystkich plików.

Tofik
08-08-2011, 08:41
Mam problem z uruchomieniem gry. Otóż polega on na tym, że gdy ją uruchamiam na chwilę pojawia się okienko "Przygotowanie do uruchomienia Shogun 2 Total War" i nic się nie dzieje, gra się nie uruchamia.

Weryfikowałem pliki gry przez steam kilkukrotnie i zawsze pobierał się ten sam plik, ale gra nadal nie działa.

kirlan
08-08-2011, 09:11
nic sie nie dzieje?
- a próbowaliście wywalić DirectX i zainstalowac od nowa starszą wersję (np 9 c ) ?
trzeba to zrobić ręcznie bo producent (Microsoft) nie raczył był przewidzieć możliwości ludzkiej deinstalacji.
Jak ręcznie deinstalować Direct X
[spoiler:285iql4u]1) odnajdź katalog:
C:\WINDOWS\system32\DirectX\

lub jemu odpowiadający - w systemach 64 bitowych

2) zrób jego kopię zapasową lub kopię zapasową systemu
3) wywal WSZYSKO z tego katalogu , a jak nie wszystko się da to jak najwięcej - wywalaj ostatecznie![/spoiler:285iql4u]

potem ręczny miękki reset systemu (start >> wyłącz .... odczekaj 2 minuty dla 1000% pewności ... normalnie uruchom komputer). jeszcze jeden miękki reset dla pewności absolutnej

Następnie zainstaluj Direct X Z PŁYTY

Najlepiej jak w czasie reinstalki odłączysz internet - zeby systemu nie kusiło na necie szukać "lepszego" czyli nowszego DirectX. Ja wogóle zablokowałem automatyczne aktualizacje. Co jakiś czas "ręcznie" sprawdzam i decyduję co aktualizować a co nie.

Niko
08-08-2011, 12:00
Miałem ten sam problem ale postępowałem według tej (http://www.cdprojekt.pl/support/article/3086/5727/Gra_nie_uruchamia_sie_nie_pojawia_sie_zaden_komuni kat_bledu) "instrukcji" i działa wszystko znakomicie. :D

Kriss94
08-08-2011, 20:55
Miałem ten sam problem ale postępowałem według tej "instrukcji" i działa wszystko znakomicie. :D

Dzięki, teraz wszystko działa. 8-)

Tofik
08-08-2011, 21:00
Dzięki.

Niko
09-08-2011, 08:28
Spoko. Forum jest od tego aby na nim sobie pogadać i od czasu do czasu pomóc w czymś :D

kirlan
09-08-2011, 09:10
Dzięki Niko za link i za przywrócenie wiary w to że przynajmniej dystrybutor ciut lepiej niż producent dba o graczy! :)

Jeszcze mała prośba do panów Kriss94 i Tofik:

Proszę napiszcie KTÓRE spośród tych rad zastosowaliście? Wszystkie? kilka? Jedną?- które konkretnie?

To pozwoli wysnuć wnioski co do mechanizmów / źródła problemu. A w efekcie być może uda się w przyszłości utworzyć jeszcze lepsze procedury niż te na stronie dystrybutora.
----------------
PS.
Miłej gry ! 8-)

Tofik
09-08-2011, 12:23
Ja użyłem sposobu trzeciego ze strony, którą "dał" Niko.
3) Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

Niko
09-08-2011, 12:30
Ja to samo robiłem ;)

Kriss94
09-08-2011, 14:09
Punkty 3,4,5 po kolei + aktualizacja sterowników do karty graficznej.

kirlan
10-08-2011, 09:04
Dziękuję !

To się przyda do porad ! Nie tylko do tej części gry!

Jako moderator Apeluję też do następnych osób aby
standardowo po rozwiązaniu problemu technicznego podawać
z czego się korzystało, co pomogło, jaki był efekt (zwłaszcza jeśli połowiczny)!

toyota1
19-10-2011, 08:44
Witam. Jestem na forum nowy, ale z grami TW mam do czynienie od pierwszego Shoguna. Obecnie mam problem techniczny, który polega na tym, że Shogun2 nie chce mi się załączać, pojawia się okno rozpoczynające inicjację gry i kursor zmienia się w klepsydrę o po chwili wszystko znika i gra się nie rozpoczyna. Przeczytałem już forum i sprawdziłem wszystkie metody, synchronizacja plików, reinstalacja gry i itp. Sprawdziłem sterowniki grafy i nic. Nadmieniam, że NTW i ETW działają normalnie. Sytuacja ta zaczęła się po ściągnięciu ostaniego patcha i dcl.
Mój komp ma procesor Intel Core Duo E7300 i grafa Ge Force 9400 GT, 3GB RAM, system Vista.

Proszę o pomoc.

Rue
19-10-2011, 09:22
Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

Może to pomoże.

toyota1
19-10-2011, 11:59
Dzięki. Spróbuję.

toyota1
24-10-2011, 08:56
Dzięki pomogło.

maku
24-10-2011, 17:13
Cholercia, a u mnie nic z tego. To co pomogło powyżej nie działa u mnie. Mi grę wyrzuca do windowsa w trakcie ładowania bitwy, w mapie kampanii jest normalnie. sterowniki up to date, dane gry sprawdzone, język też zmieniałem na ang i na polski na powrót i na angielskim zostawiłem i w żadnym z tych języków nie działa. a demo działało elegancko. dodam jeszcze że benchmarki też dochodzą do momentu ładowania bitwy i wywala do systemu jako że "benchmark stopped by user". DXa też instalowałem z stw2 folderu. od grafiki sterowniki od nowa zainstalowalem najnowsze.

Konfiguracja pc to i5 quad 8gb ramu gf gtx280 win 7 64 (próbowałem juz "przesterowac" na drivery do xp i tez nic)

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? czy jeśli odinstaluję grę to będzie mi ją ściągało ponownie czy można zrobić reinstall na tych plikach które już mam? szkoda znowu ściągać 20gb czy ileś tam..

reinstalka systemu nie wchodzi w grę..

pls help az mi sie lezka w oku kreci za czasami dema shogun tw tyle czekalem na druga czesc i nie idzie pograc...

kirlan
25-10-2011, 06:38
Antywirus nie histeryzuje ? Zapora / firewall ?
...
A system? nie masz przypadkiem czegoś w stylu kontroli użycia procka / ochrony "anty-przegrzaniowej"

[spoiler:xwg9ika9]Jak "mądry" program nadzorczy uzna że uzycie zasobów kompa zbyt duże, to przerywa aplikację. Przerywa żeby "chronić przed przegraniem, zamianą w kompa-zombiaka (rodzaj zahakowania)," czy jakie tam zagrożenie sobie program w swej "inteligencji" ubzdura.
Antywiry też działają podobnie, ale cel wyłcącznie ochrona logiczna -przez zmianą w zombie, zrobaczeniem, eksplozyjnym zatrojanowaniem[/spoiler:xwg9ika9]

maku
25-10-2011, 15:06
zapory, programy nic nie krzyczą.. z resztą anty vir się skńczył a zapora chyba systemowa jest tylko..

procek ma dodatkowe chłodzenie, żadnych ekstra programów które by ingerowały.. z resztą na słabych ustawieniach graficznych wylacza sie tak samo.. robie od wczoraj updaty windowsa moze to cos da ale troche tego jest ciagle cos ciagnie i instaluje..

Gaius Julius
26-10-2011, 18:22
a skąd te sterowniki jeśli można wiedzieć? Ze strony producenta czy z www.pliczek.pl (http://www.pliczek.pl)?

maku
27-10-2011, 15:24
nie no od producenta.. sterowniki nvidia sam steam odsyła do strony producenta. reszta czyli płyta, dźwiękówka, bios ze strony msi, program live update. windoz juz sie zupdatowal i wciaz nic. wylaczam programy z tla, antywirus inny zainstalowalem, firewalla poza systemowym nie mam...

za to ustawione mam "compatibility" na steam, windows kuma go jako niekompatybilny wiec jest "ustawiony" pod xp sp2. nie mogę znaleść opcji żeby to odwrócić, nie wiem kiedy to zrobiłem czy przed czy po instalacji shoguna ale info że steam nie powinien być ustawiony w ten sposób dostałem dziś w postaci okienka po starcie windowsa po raz pierwszy (a przestawiłem to kilka dni temu co najmniej)

opcję tę można znaleźć w panelu sterowania pod nazwa troubleshooting. wybierasz program klikasz next i win wybiera CI "odpowiednie" dostosowanie. ale jak to cofnąć? ni bata nie umiem :( jednakże nie chce mi się wierzyć że to byłoby powodem, bo napoleon działa bez problemu i demo shoguna rowniez...

maku
30-10-2011, 18:03
Wciąż chętnie przyjmę wszelkie porady..

Regulus
01-12-2011, 09:34
Steam - błąd

W tej chwili gra jest niedostępna. Spróbuj ponownie za jakiś czas.

Wszystko fajnie, tylko, że już drugi dzień z rzędu mam taki komunikat. Pytanie czy to normalne, że nie można uruchomić gry przez parę dni, a może jakiś błąd, który wymaga reinstalacji?
Inne gry działające przez steam, np. Empire, uruchamiają się bez problemu.

Rue
01-12-2011, 10:00
http://www.cdprojekt.pl/support/article ... ikat_bledu (http://www.cdprojekt.pl/support/article/3086/5727/Gra_nie_uruchamia_sie_nie_pojawia_sie_zaden_komuni kat_bledu)

Regulus
01-12-2011, 11:52
Pomogło, dzięki.

Ronin
01-12-2011, 21:29
Witam no i jako szczęśliwy posiadacz Windowsa7 64 bit mam problem z odpaleniem gry pod Steamem klasycznie jak tu już czytam gra piszę że się uruchamia wskakuje ikonka na2 sekundy że niby jest uruchomiony a potem nic się nie dzieje. Przeinstalowałem 2 razy co było męczarnia z moim łączem 1MB/s Sterowniki wszystkie najnowsze z neta ściągnięte i cały czas to samo. Pozostaje mi jeszcze tylko pobawić się w odinstalowanie Virtual Machine 2005 i 2008 ale tu rodzi się pytanie w mojej głowie czy Wirtual Machine 2010 też odinstalowywać? bo tego nie jestem pewien?

Rue
02-12-2011, 12:14
Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.
Nic nie piszą o 2010 więc nie.

Ronin
03-12-2011, 21:19
Przeinstalowałem grę i teraz pokazuje mi się inny komunikat mianowicie

Konfigurowanie Początkowe Instalacja DirectX for Windows po czym komunikat znika po parunastu sekundach i nic się nie dzieje dalej o co może chodzić bo już mnie powoli szlag zaczyna trafiać ? Musze dograć Direct X 11 ? ale przecież mam Windows7 64 bit to powinien już być w systemie chyba że czegoś nie wiem?

PS. Poradziłem sobie okazało się że wadliwym jest plik z lokalizacją językową polską gdy zmienimy ją na angielską i uruchomimy grę wszystko jest ok a po uruchomieniu gry w lokalizacji angielskiej możemy ją z powrotem zamienić na polska i później już gra działa normalnie. W sumie tak już kiedyś było po jakimś patchu w Empire i najwyraźniej w Szogunie też tak jest. Już myślałem że nie odpalę tej gry na Windzie7 ale jednak udało się rzutem na taśmę hehe.

Tomek1989dgl
05-02-2012, 14:13
dzisiaj mam problem z uruchomieniem shoguna wlacza sie logo i nic dalej i program przestal działac przeinstalowałe mi to samo :/ a wczoraj grałem normalnie

Aro137
06-02-2012, 20:11
Oryginalna gra?
Jeśli tak to, weź udział w becie steama (steam/ustawienia/udzial w testach beta/beta update). U nie których pomaga, można wrócić do starej wersji steama jakby co.

Rue
08-02-2012, 09:04
Tomek1989dgl spróbuj tego:


1) Upewnij się, że Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe gry. Jeśli wymagania nie są spełnione, gra może nie działać.

2) Zainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej, dźwiękowej oraz chipsetu płyty głównej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

3) Odinstaluj przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń programy (Windows XP) lub Panel Sterowania -> Programy i Funkcje (Windows Vista i Windows 7) pakiety Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008, a następnie zainstaluj je ponownie w wersjach dołączonych do gry. Insalatory pakietów (pliki o nazwach vcredist_x86) znajdziesz w folderze C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\total war shogun 2\redist.

Podany folder jest domyślnym katalogiem instalacji Steam - jeśli program ten został zainstalowany w innym folderze, ścieżka do plików będzie się różnić.

4) Sprawdź spójność plików gry. W tym celu należy w menu Biblioteka Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na tutule gry, wybrać Właściwości i przejść na zakładkę Pliki lokalne. Na zakładce tej kliknij przycisk Sprawdź spójność plików gry i zaczekaj na zakończenie weryfikacji. Jeśłi Steam wykryje jakiekolwiek błędy, automatycznie naprawi instalację gry.

5) Wyłącz program Steam, następnie wejdź do folderu w którym został on zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\Steam) i usuń plik ClientRegistry.blob. Uruchom Steam ponownie, zaczekaj na zakończenie aktualizacji plików platformy i spróbuj ponownie uruchomić grę.

kirlan
28-02-2012, 14:14
Tomek1989dgl

Po pierwsze sory że dopiero teraz piszę

Poza tym co przedpiszcy podali ...
zrób to co standardowo przy uszkodzonych plikach czyli:
:arrow: skan antywirusowy kompa
:arrow: PEŁNY skan FIZYCZNY dysku twardego

Ronin
25-03-2012, 16:24
Jeżeli wczoraj było ok to zmień lokalizację językową z Polskiej na Angielską. Jeżeli ci się uruchomi to następnie znowu zamień lokalizację językowe i powinno już być ok. U mnie działa nie trzeba przeinstalowywać całości. Po prostu CA coś zrąbało ze skryptem w wersji Polskiej i czasami się po prostu ta wersja językowa zacina. :)

Gen. Foch
03-04-2012, 21:26
żadne z powyższych rozwiązań mi nie pomogło a problem jest taki sam, ponieważ posiadam windows 7 64 bit. Jestem żywo zainteresowany tym DirectX czuje, że to tu czai się błąd. Karta graficzna to Geforce GTX 260 ( starszawa ale daje rade ) CPU to Intel Core(TM)2 Duo E7500 3 GHz kart dźwiękowej nie znam nie ma jej w wykazie sprzętu ale windows ją wykrywa i aktualizuje tak jak wszystko ;) Tak próbowałem każdego rozwiązania z językami przeczytałem całe 6 stron proszę o pomoc wszelkie pomysły biorę na poważnie.

P.S Nie mogę się doczekać bitew pancerników w nowym shogunie

zobacz swój post na ten temat - osobny wątek - tam podałem odpowiedź

--kirlan --

Gen. Foch
06-04-2012, 17:19
Jestem posiadaczem Win 7 64 bit, problem dotyczy odpalania gry. Wyświetla się ekran startowy gry po czym się wyłącza. Zastosowałem już sprawdzanie spójności plików gry, zmiana języka gry na nag. i z powrotem, usuwanie plików ( nie pamiętam, które to dokładnie były ale to te najczęściej usuwane ) oraz jestem w trakcie drugiej próby odinstalowania Microsoft Visual 2005 i 2008 ( aktualizacje, są także zrobione ). Gra działała normalnie aż pewnego dnia coś skopało mi się z Windowsem i gra została odinstalowana, tak pokazał mi to Win. ( działała jeszcze przez pewien czas ale nie mogłem otworzyć bitwy ). O dziwo po tym błędzie napoleon total war, który nie działał poprawnie naprawił się i nawet nie usunął. W każdym razie wielokrotnie próbowałem instalować shoguna i za każdym razem nie działał zapomniałem o nim aż do czasu kiedy kupiłem dodatek Zmierzch Samurajów. Znowu nie działał ale tym razem dogłębnie przeszukałem fora, nie tylko ja mam taki problem. Moja karta graficzna to GeForce Gtx 260 9 ( daje rade ) CPU to Intel Core(TM)2 Duo E 7500, a pamięć ram to 4 GB. Wymagania sprzętowe, są spełnione Shogun działał normalnie nawet na najwyższych ustawieniach.

P.S Interesuje mnie rozwiązanie problemu za pomocą DirectX coś czuję, że to tam kryje się błąd ale nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem ;/
Przejrzałem także już ten temat viewtopic.php?f=351&t=8008 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=8008) dokładnie, więc proszę mnie tam nie odsyłać oczywiście inne tematy tez przeczytałem.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i propozycje rozwiązania problemu Gen. Foch

kirlan
12-04-2012, 15:28
Niczego nie obiecuję ale zobacz >>tutaj<< (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=190339#p190339)

Gen. Foch
16-04-2012, 15:31
Wiesz co to ogólnie nie jest głupi pomyśl tylko mam problem taki, że nie moge znalezć tego folderu Directx wiem, że tam jest bo jak instaluje directa to jest pokazany ale jak normalnie wbijam, żeby z niego wszystko pokasować to go nie ma nie znam niestety formułki w uruchom aby odpalić ten folder.

karus73
16-04-2012, 17:44
dxdiag ;)

Gen. Foch
17-04-2012, 18:22
karus73 dzięki za chęci ale nie o to mi chodzi chodzi mi mniej więcej o coś takiego Komputer/Dysk C/Windows/System32/Directx i tego ostatniego nie moge znaleźć bo chyba jest zablokowany. I teraz mam z tego Directx wykasować wszystko i wgrać od nowa Diretx 9 ;) Jednak, że nie jestem geniuszem jesli chodzi o infe to czekam na propozycje lub uwagi odnośnie moich błędów.

kirlan
21-04-2012, 07:37
Pewnie masz ukryty folder
- zaloguj sie jako administrator
- jak jeszcze nie widzisz to popraw opcje folderów - niech NIE ukrywa systemowych plików i folderów
wtedy znajdzie ci folder poprzez wyszukiwanie
================
Inna sprawa że mozna poszukać plików direct X właśnie poprzez dxdiag-a, o ile pamiętam to jest taka karta albo opcja "pokaz pliki ddirectx" i tam masz pełną listę wraz z opisem WERSJI pliku (a chyba nawet numeru direct X z której plik pochodzi - to jest zlepek plików wprowadzanych w różnych wersjach : jedne pojawiają się juz od direct x 8 inne od 9 albo 10 a jeszcze inne są nie zmienione od wersji 5.0- o ile dobrze pamiętam - ((( teraz działam na innym kompie (win 7)więc się lekko gubie) ))) :roll:

Gen. Foch
21-04-2012, 11:42
Nie wiem czy po prostu nie przeinstaluje systemu na inny albo coś np Win 32 bit.

Hitman_47PL
18-06-2012, 14:23
Witam.
Mam pewien problem z grą Shogun 2: Total war. A mianowicie podczas włączania gry pojawia mi się okienko z napisem Shogun 2: Total war. Widnieje on przez około minutę i gra się sama z siebie wyłącza. Posiadam oczywiście oryginalną grę. Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.

Chaak
18-06-2012, 16:23
Sprawdź spójność plików gry, zazwyczaj pomaga w podobnych sytuacjach (Shogun 2->właściwości->pliki lokalne->sprawdź spójność plików gry).

Hitman_47PL
18-06-2012, 18:55
Już próbowałem, nie działa :(

18-06-2012, 19:36
Zainstalowałeś Service Pack?

Hitman_47PL
18-06-2012, 19:55
Nie wiem czy się to przypadkiem nie instaluje automatycznie... a gdzie mogę znaleźć tego Service Packa?

18-06-2012, 21:38
Jeśli masz Windows Vista lub Windows 7 to :
Start>>>Panel Sterowania>>>Zabezpieczenia>>>Sprawdź czy są aktualizacje

Możesz wkleić też " Panel sterowania\Zabezpieczenia\Windows Update " i sprawdź czy są aktualizacje :P

Hitman_47PL
20-06-2012, 19:59
Mam ciągle problemy z zainstalowaniem Service Pack. Wyskakuje mi nieznany błąd. Może jakieś inne propozycje?

kirlan
21-06-2012, 09:52
Po pierwsze jaki właściwie masz system??
1) zrób screena z informacjami o systemie - pierwsza strona podstawowych informacji wystarczy o(albo z pomoca "informacje o systemie" - gdzieś w menu akcesoria narzezia systemowe, albo poprzez uruchom: Dxdiag - w obu przypadkach pierwsza strona na początek wystarczy

2) Nie ma takiej opcji zeby nie poszedł ci service pack!! Tylko nie zrozum mnie źle: Ja nie twierdzę że zmyślasz, po prostu nie można tego odpuścić!! Podaj ile masz wolnego miejsca na dysku twardym oraz jaki i skąd servicepack instalowałeś - pisz krok po kroku , jakbyś przedszkolakowi tłumaczył. Byc może tak namierzę problem.

3) Ile masz wolnego miejsca na twardzielu i jak masz ustawiony wirtualny RAM / plik wymiany / plik stronicowania

4) Skanowanie antywirusowe PEŁNE WSZYSTKICH PLIKÓW (kilka godzin) zrobione? Najlepiej jakbyś od razu zaczął od utworzenia bootowalnego dysku z AKTUALNYM antywirusem i AKTUALNĄ bazą zagrożeń , zabootuj z niego i GRUNTOWNIE przeskanuj kompa (także sektor startowy twardziela). Pobierzne skanowanie nie ma większego sensu.

5) PEŁNY GRUNTOWNY FIZYCZNY skan dysku twardego w poszukiwaniu błędów z opcją autonaprawy i odzyskiwania (pól dnia) , na pobieżny (20 minut ) nie trać czasu - to za mało

6) Odpal HD tune - niech ci sprawdzi twardziela - wyniki sfotografuj i podaj linka (HD tune czasem załączają do PC WORD-ów itp)

7) w wolnej chwili odpal MEMtest (też dodają do czasopism) - pokaz wyniki - jak twój RAM się miewa (choć moim zdaniem na 95% to nie o to chodzi - jakby to był RAM miałbyś znacznie gorszą postępującą kaszanę z WSZYSTKIM) no ale sprawdź - to tylko 15 - no góra 40 minut , a będzie można coś na 100% wykluczyć.

Hitman_47PL
07-08-2012, 13:24
Po pierwsze jaki właściwie masz system??
1) zrób screena z informacjami o systemie - pierwsza strona podstawowych informacji wystarczy o(albo z pomoca "informacje o systemie" - gdzieś w menu akcesoria narzezia systemowe, albo poprzez uruchom: Dxdiag - w obu przypadkach pierwsza strona na początek wystarczy

2) Nie ma takiej opcji zeby nie poszedł ci service pack!! Tylko nie zrozum mnie źle: Ja nie twierdzę że zmyślasz, po prostu nie można tego odpuścić!! Podaj ile masz wolnego miejsca na dysku twardym oraz jaki i skąd servicepack instalowałeś - pisz krok po kroku , jakbyś przedszkolakowi tłumaczył. Byc może tak namierzę problem.

3) Ile masz wolnego miejsca na twardzielu i jak masz ustawiony wirtualny RAM / plik wymiany / plik stronicowania

4) Skanowanie antywirusowe PEŁNE WSZYSTKICH PLIKÓW (kilka godzin) zrobione? Najlepiej jakbyś od razu zaczął od utworzenia bootowalnego dysku z AKTUALNYM antywirusem i AKTUALNĄ bazą zagrożeń , zabootuj z niego i GRUNTOWNIE przeskanuj kompa (także sektor startowy twardziela). Pobierzne skanowanie nie ma większego sensu.

5) PEŁNY GRUNTOWNY FIZYCZNY skan dysku twardego w poszukiwaniu błędów z opcją autonaprawy i odzyskiwania (pól dnia) , na pobieżny (20 minut ) nie trać czasu - to za mało

6) Odpal HD tune - niech ci sprawdzi twardziela - wyniki sfotografuj i podaj linka (HD tune czasem załączają do PC WORD-ów itp)

7) w wolnej chwili odpal MEMtest (też dodają do czasopism) - pokaz wyniki - jak twój RAM się miewa (choć moim zdaniem na 95% to nie o to chodzi - jakby to był RAM miałbyś znacznie gorszą postępującą kaszanę z WSZYSTKIM) no ale sprawdź - to tylko 15 - no góra 40 minut , a będzie można coś na 100% wykluczyć.

Przepraszam że przez tak długi czas nie odpowiadałem na wasze posty, ale byłem na długich wakacjach.
1) Chciałem przesłać plik dxdiag, ale na tym forum rozszerzenie dxdiag jest niedozwolone. Dlatego przepisze najważniejsze informacje.
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 32-bit.
Procesor: AMD Athlon II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0 Ghz
Karta Graficzna: Geforce 9800GT
Ram: 4096MB RAM
Plik stronicowania: 4252MB użytych, 2399MB dostępnych.
Wersja programu Directx: Directx 11

Resztę informacji postaram się podać w najbliższym czasie.

07-08-2012, 13:43
Eeee tam ;) , wystarczyło początek skopiować dxdiaga i wkleić do posta :)
Win 7 i i dirext11 ma swoje fochy spróbuj to zrobić, nim rozpierniczysz system i sprzęt. Ponieważ ustawienie wielkości czcionek bezpośrednio ma reakcję na gry pod DirectX 11, wiem to dziwne, ale tak to działa, piszę z własnej praktyki...Jeżeli używasz DirectX 11 to spróbuj zmienić na domyślne w panelu zarządzania wielkość czcionek na domyślny lub mały
powinieneś szukać tego
Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran
tam będziesz miał opcje z czcionkami
zrób na domyślne mniejsze-> 100%
kliknij zastosuj
wyjdź z tego, przeładuj kompa
odpal potem grę :)
-
masz tam także ustawienia DPI, jeżeli nic nie ruszałeś ustawień, to ich nie dotykaj ;) ...
*
Jak to nie pomoże, to wyeliminujemy jedną rzecz, ale cały czas aktualna, z czcionkami..
pozdrawiam

Hitman_47PL
07-08-2012, 13:47
Problem wyeliminowany. Czcionka jak była, tak jest na 100%.

07-08-2012, 13:50
Tzn. co- gra chodzi? nie chodzi? dpi ruszane było? ;)

Hitman_47PL
07-08-2012, 14:05
W dpi nic nie było ruszane. Gra nie chodzi.

07-08-2012, 14:22
Napisz o Szlachetny sympatyku tej gry co zrobiłeś, by reaktywować ;) te steamowskie ścierwo, bo są zawsze jakieś problemy z tą platformą, ale lepszej chyba nie ma póki, co :) ja ma identyczne win7, ale 64 bitowego, dlatego ciekawi mnie ta sprawa...Dlatego jak znajdziesz chwilę napisz co zrobiłeś i metodą prób wyeliminuje się. Jeżeli cd projektu porady techniczne nie pomogły, to kirlan na pewno coś wymyśli:)
A swoją drogą pewnie do cd projektu zaglądałeś? 8-)
pozdrawiam

Hitman_47PL
08-08-2012, 17:08
Na cdprojekt jeszcze nie zaglądałem, a w sprawie shoguna robiłem tylko to co mi poradzili na tym forum. Przy okazji odwiedzę stronę cdprojektu.

Arturo_Pl
11-08-2012, 15:36
Witam,kupiłem Shoguna 2 razem z dodatkiem "Zmierzch Samurajów".Najpierw zainstalowałem zmierzch i teraz nie mogę zainstalować podstawki.Odinstalowywałem i instalowałem z płyty podstawki,jednakże nadal instalował się zmierzch...nie wiem co mam zrobić pomocy ;D

Zaskroniec
11-08-2012, 21:15
W zmierzchu samurajów jest już podstawka wystarczy że podasz na steamie kod z podstawki i już.

grumsha
16-08-2012, 11:43
Witam mam problem taki minowicie wczoraj odpalilem po dluzszej przerwie shoguna, który działał mi wcześniej bez zarzutów gra sie załadowala pierwsza bitwa na mapie kampanii i "shogun 2 tota war przestał działać"...zrobiłem reinstal gry prawie 3h czekałłem na update ze steam...odpalam a tu ekran ładowania z napisami początkowymi z prawami autorskimi itp i "shogun 2 total war przestał działać" zrobilem wszytko co bylo napisane na forum i nie wiem co dalej robić...
specyfikacja mojego komputera:
windows 7 64bit
procesor AMD phenom black edition 4x 3,2ghz
8gb pamieci ram
grafika Asus AMD Radeon 7850 HD 2 GB pamięci GDDR5
nie wiem co mam już robic...prosze o pomoc

Burn.
16-08-2012, 13:17
Mam takie pytanie dzisiaj kupiłem shogun 2 zainstalowałem wszystko pięknie ładnie no i zaczęła pobierać się aktualizacja. Tylko w
tym jest problem, ponieważ pobiera się ona cholernie powoli (10 min chyba 1 %). I pytanie : czy u każdego tak się dzieje (tzn tak długo się pobiera) czy to może być wina neta? Net 2Mb/s (średnie pobieranie to jakieś 150 kb/s).

P.S Wymaganie wszystkie spełniam.

EDIT
To jak już wiem, że to wina neta :) to mam pytanie. Czy można ominąć tą aktualizacje czy one jest wymagana bo pisze ze będzie pobierać jakies 6-7 h :(

grumsha
16-08-2012, 13:25
wejdz w steam na górze bedziesz mieć zakladke biblioteka gier wejdz tam w shogna i bedziesz widziec ile z jaka predkoscia Ci gre pobiera niestety tam jest pare giga do pobrania :) mi z netem 6mb/s robilo sie ponad 3h
niestety nie da sie tego anulować....sam bym chciał to zrobić bo chyba jakiś felerny update jest bo mi gre wyłacza przy odpalaniu...i weź kup sobie oryginała...

Arturo_Pl
17-08-2012, 13:33
a jak to zrobić ?? ;d

Amrod
18-08-2012, 00:00
Z górnego Menu -> Gry -> Aktywacja produktu -> Dalej -> Zatwierdzasz licencję "Oddam wam moją nerkę" -> "I psa też" -> Wpisujesz kod -> Zatwierdzasz.

Hitman_47PL
29-08-2012, 21:55
Na cdprojekt raczej nie mam żadnej pomocy, ale może wysłać ten problem do pomocy technicznej cdprojekt?

Hitman_47PL
17-09-2012, 16:56
Mam pytanie, czy jeszcze jest ktoś aktywny na tym temacie?

Hitman_47PL
18-09-2012, 18:24
Chciałbym też wam oznajmić iż mam taki sam problem nie tylko z tą grą. Mam też problem z takimi grami jak Portal 2 czy FIFA 13 DEMO.

Sunzi
25-12-2012, 23:42
Witam, mógłby mi ktoś podać jakiś inny sposób na instalację Shoguna 2 przez Steam, ale z płyty? Sposoby podane w tym temacie i na innych forach niestety u mnie nie działają... Gdy daję instalację wyświetla się okno z pobieranym plikiem 146mb lub czasami 6mb i zwyczajnie zaczyna pobierać grę.
Pozdrawiam

Rafi
26-12-2012, 19:41
kutwa ja mam to samo, wczoraj instaluje shoguna i 14.8 GB do ściągnięcia! a z moim netem to 30 godzin sciagania.

Sunzi
27-12-2012, 09:17
Ech... ja sobie już go ściągnąłem na szczęście ściągało mi z prędkością 2000 kB/s :shock: . Miałem zamiar również kupić dodatek do niego, ale boję się że znowu będę musiał pobierać z internetu, ale tym razem już taka szybkość mi się nie przytrafi.

Rafi
27-12-2012, 10:24
Nie wiem od czego to zależy, ale jak niedawno kupowałem cdkeya do Football Managera na steamie i sciagałem, to mi szło 1700-2200 KB/S, a teraz idzie 150 :roll:

Myc
01-01-2013, 15:34
Witam.
Niedawno kupiłem tą grę i jak chce ją zainstalować z płyty to steam zawsze próbuje ją w całości ściągnąć z internetu, napisałem w tej sprawie do cdprojekt, a oni mi odpisali:

"Problem występuje po ostatnich aktualizacjach Steam i zmianie formatów instalacji niektórych gier. Zgłosiliśmy problem wydawcy, firmie Sega - aktualnie czekamy na informację, czy da się zaistniały problem w jakikolwiek sposób rozwiązać.
Na chwilę obecną instalacja możliwa jest wyłącznie poprzez program Steam (pobranie plików gry)."

Jest jakiś sposób żeby jednak z tej płyty zainstalować tą grę, jednocześnie nie narażać się na bana?