PDA

Zobacz pełną wersję : [Shogun 2] Ród w Multi



Frem
17-03-2011, 03:22
Czy zna ktoś Ród lub może założymy jakiś Ród ? Bycie w rodzie daje dużo profitów w postaci umiejętności. Ale póki co gram sam i nie znam nikogo kto gra w shogun 2, a tym bardziej nie jestem w żadnej grupie steam.

Ensis
17-03-2011, 04:46
Ja proponuję zrobić ród z naszej grupy społecznościowej na steamie.

Niko
17-03-2011, 06:17
Ja bym bardzo chetnie zagral razem z wami w jednym rodzie

lucas01
17-03-2011, 06:19
Również jestem za.

Ensis
17-03-2011, 06:21
Wstępujcie do społeczności.totalwar.org.pl. W rodzie jest już nas 5.

17-03-2011, 07:56
Już się robi :D

domek
17-03-2011, 10:20
Z chęcią i ja dołączę, może jeszcze dziś będę miał Gierkę (zależy czy się wyrobie) - a jak nie to jutro na 100%, może zainteresuję się bardziej MP.

Kretson
17-03-2011, 13:15
Cóż, ja tez się piszę, tylko... jak dołączyć do rodu (w społeczności już jestem)

Frem
17-03-2011, 13:49
Już się przyjąłem. Czy kim są oficerowie w rodzie ?

Dejmien
17-03-2011, 15:33
Możecie napisać coś o tych rodach, jak zdobywa się te punkty rodowe, co to jest to kółko zaznaczone na mapie awatara itp.

Amrod
17-03-2011, 15:46
Punkty rodowe zdobywa się, bodaj za własne osiągnięcia na mapie kampanii dostępnej w trybie multi (nie mówię o kampanii online) tzn. przez zwycięstwa. Wcześniej musisz być w klanie. A te żółte kółko to niestety nie wiem. Może to lider rodu wskazuje cel ataku?

voitek
17-03-2011, 15:57
Zloty znacznik to tylko wskazowka od oficerow klanu na zdobywaniu jakiego terenu rod ma sie skupic

Frem
18-03-2011, 12:17
Kto jest oficerem u nas w grupie? Niech zmieni znacznik na inną prowincję, gdzie jest mniejsze zainteresowanie.

VonBudyniov
18-03-2011, 21:09
Witam jestem tutaj nowy, ale z chęcią przyłączyłbym się do jakiegoś polskiego rodu. Są jakieś wymagania jakie trzeba spełnić żeby móc dołączyć? Jaka jest pełna nazwa rodu?

Gibril
18-03-2011, 22:51
Ród rośnie w siłę....

sosu
19-03-2011, 00:05
@VonBudyniov musisz wstąpić do społeczności na Steamie totalwar.org.pl. Gdy to zrobisz to na ekranie wyboru rodu bedziesz miał po lewej stronie nasz. Klikasz dołącz i po sprawie :P

Frem
19-03-2011, 07:40
Znacie jakiś klan, który gra w multi w shoguna 2 i podbija prowincje jako ród ? Jakoś ten nasz społecznościowy ród jest słaby, nie ma organizacji, mamy jedną prowincję na zadupiu taką tini mini. I nawet nie wiadomo, czy ktoś nim zarządza. Dla mnie to za mało :>

-=Azrael=-
19-03-2011, 13:56
Witam !

Od dzisiaj bede aktywnie uczestniczył w walce naszego rodu. Mam jednak prośbę:
-Ustalmy kto dowodzi i ogolnie jkaies zasady
-Postarajmy chociaz w weekendy ustawiac sie o podobnych godzinach by robic bitwy 2x2 i inne.
-Świentmy pomyslem byloby wejscie razem na team speaka gdyz mam wiele pytan i rad, to bylaby dobra droga na ich wymiane.

Pozdrawiam

Lee
20-03-2011, 01:02
Czy wam też dzisiaj (albo właściwie w nocy z wczoraj na dzisiaj :)) nie działała mapa rodów i strona rodu??

Yarden
20-03-2011, 13:16
Mi od wczorajszego wieczoru, kiedy chcę wejść na stronę naszego rodu, wyskakuje komunikat o pobieraniu danych rodu, po czym Shogun mi się zwiesza. Denerwują też te statystyki, nie jestem jakiś super, ale na 11 stoczonych bitew 6 wygrałem, a na profilu awatara pisze że stoczyłem 12 (raz wyszedłem bo nie wyświetliło mi się menu wyboru armii i moją jedyną jednostką był generał, natomiast przeciwnik miał armię za 10 tys lol) bitew, z czego 1 wygrałem a 2 przegrałem - a reszta co, remis? :P

Też chętnie bym się poumawiał i pograł z Wami, ale póki co ten multi jest taki zabugowany... na razie gram sobie w singla głównie.

Paris
23-03-2011, 13:33
Ja ma to samo od wieczora 22.03 jak chce coś tam robić związanego z naszym rodem to gra się wyłącza i wyskakuje do windowsa.

Yarden
23-03-2011, 14:02
Póki co już wszystko jest ok, poza "Tchórzem bez honoru" oraz tym, że wszystkich na liście publicznej mam zapisanych jako "unknown".
A na mapce póki co nie jest źle, tylko trzeba się wziąć za zachodnie prowincje, bo wschodnie mamy albo opanowane albo mamy w nich niezłe wpływy.

Memnon[pl]
23-03-2011, 16:44
Nasz rod jest 2 na liscie w naszej lidze...niezle jak na razie:-)...Bierzmy sie panowie do roboty i nie odpuszczajmy:-)...

Yarden
27-03-2011, 19:28
Kurczę coś ostatnio Via Militera wyrosła niesamowicie, mamy do nich stratę ponad 8 prowincji (możliwe że jak zaraz wejdę to się okaże że i z 12). Sprawdzałem statystyki - stosunek zwycięstw do porażek wygląda podobnie. Ktoś się orientuje dlaczego tak tracimy?

Frem
28-03-2011, 05:01
Może, większość z nas gra w kampanie i olewa multi ?

Lee
28-03-2011, 12:36
Ja Wam powiem tak - paru zwycięskich bitew z początku mi nie zaliczyło, a wczoraj zostałem dorzucony do gry do gościa z rangą 9, ja miałem 3 - gdy zobaczyłem poziom jego jednostek - oko mi zbielało. Gdy samuraje z rusznicami zaczęli ostrzał to poczułem się jak w NTW...I tu pytanie, któe już się pojawiało. Jak zrobić, by doświadczenie uzyskiwały te "lepsze" jednostki a nie ashigaru...

28-03-2011, 14:34
wie moze ktos jak wlaczyc widok mapy rodowej na totalwar.pl a dokladniej w War Room? bo na okladce instrukcji pisze ze jest niby taka opcja a ja narazie tylko mam podglad mojego generala i nic wiecej nawet statystyk nie mam :(

Hades
29-03-2011, 18:55
Czy dołączenie do rodów daje jakieś bonusy ?
Czy ktoś z Was dołączył do jakiegoś dobrego rodu ?
Możecie jakiś polecić ?

Yarden
30-03-2011, 08:18
Tak, nasz :mrgreen: . Jeśli się przyłączyć do rodu mającego za specjalność np. jazdę, jak my, to Twoja kawaleria będzie miała bonusy.

Amrod
30-03-2011, 13:21
A jakie konkretnie bonusy? Ja widzę tylko unikalne cechy dla jednostek weteranów po ulepszeniu za pomocą żetonów klanowych.

Kubilay
30-03-2011, 13:39
pewnym "bonusem" z racji przynależności do rodu jest możliwość udoskonalenia jednostki za żetony w taki sposób, że ród specjalizujący się w łucznictwie pozwala udoskonalić umiejętności łucznicze (ale już np. nie kawaleryjskie) itd itd Ale chyba są również "zdolności" nie przypisane pod żadną specjalizację ..o ile dobrze pamietam.

Hades
30-03-2011, 15:46
czyli w rodzie totalwar.org.pl żetony dostanę tylko dla jazdy ? Jak tak to słabo, bo jej nie używam, a siłę opieram na samurajach z katanami.

Amrod
30-03-2011, 18:19
@Kubilay, o tym właśnie napisałem, a innych "bonusów" trwałych, niewydatkowych, nie widzę. Z tym że, klan łuczniczy może ulepszać też jednostki kawaleryjskie, za wyjątkiem cech dostępnych dla klanu specjalizującego.

@Hades, nie. Jednostki weteranów można ulepszać za punkty doświadczenia i za żetony klanowe. Te ostatniej, gdy weteran będzie miał 5 level. Możesz tymi żetonami ulepszyć jakąkolwiek cechę lub dodać nową, ale niektóre będą tylko dla specjalizacji klanu (klan łuczniczy może zwiększyć bodajże zasięg ostrzału, klan miecza może uzyskać zdolność banzai itd).

Ziag
03-04-2011, 09:18
ODPOWIEDZI:

1. Żetony rodowe dostaniesz za zdobywanie prowincje dla swego rodu i wyjajesz je na ulepszenie dodatkowych zdolnosci dla weteranów jesli osiagną oni odpowiedni lvl do tego, np samuraje z katanami wymagaja 9 lvl

2. Żetony rodowe dostajesz do specjalizacji Avatara jaką wybrałeś na początku gry i niezalezy ona od specjalizacji jaką wybrał założyciel twego rodu.

3. Żetony rodowe możesz wydac na każdą jednostke łuczników, samu , konnice różnica jest tylko taka żę jeśli specjalizujesz sie w konnicy to twoje umiejętności dodatkowe dla konnicy są lepsze niż do pozostałych jednostek, to samo ma się jeśli specjalizujesz sie w łucznictwie twoi łucznicy mają lepsze umijetnosci dodatkowe niż łucznicy kolesi który wybrał konnice.

4. Żetony rodowe i tak opłaca się wydawac dopiero kiedy twój avata będzie walczył z funduszami z górnej pułki bo tak jednostka dopakowana w umiejetnosci rodowe bedzie kosztowała około 1600 golda :P

PROPOZYJCE:

Zapraszam do mojego rodu "Honor i OJczyzna" mój nick na STEAM "Ziag". Obecnie zajmujemy 1 mijsce w 7 lidze a awansowalismy z 8 :P.

Ziag
03-04-2011, 22:01
Poprawka do punktu 2 i 3

Wygląda na to iż w encyklopedi Shoguna 2 chłopcy zabardzo się zamotali, specjalizacja avatara na początku nie ma znaczenia daje ona tylko 1 budynek wiecej np dojo łuczników na starcie ale w trakcie dalszej gry to wszystko się równoważy (skoro niema przycisku zmiany specjalizacji to innej opcje nie ma na wytłumaczenie tego)

Co do specjalizacji rodu jako takiego jeszcze tego nie rozkminiłem ponieważ przy tworzeniu rodu nie pamiętam abym wybierał tam specjalizacje rodu. Mój ród ma specjalizacje mieczy tak przynajmniej pisze w info. Jeśli encyklopedia nie myli się co do zdolnosci rodu to znaczy ze dany ród daje określone specjalizacje ale zeby to sprawdzic musze z kims porównac dodatkowe ulepszenia np samu z pozyczonymi mieczami z kimś z innego rodu o innej specjalizacji:) a to potrwa bo na czacie publicznym nikt nie rozmawia.

Utu(Sigil)
22-04-2011, 11:12
Tak ładnie szło nam na początku, a teraz nie możemy utrzymać nawet jednej prowincji,za malo nas by cokolwiek znaczyć w kampanii multi.Jedyna szansa byłaby w połączeniu sił różnych polskich klanów-nie wydaje mi się żeby SB,Arma et Lorica czy Imperium Polskie lepiej sobie radziły,chociaż może się mylę.

Maharbal
23-04-2011, 07:53
Nie wiem w której lidze gracie, ale mój klan jest aktualnie w drugiej, i nie mamy perspektyw na awans wyżej. Za dużo klanów aktywnie bierze udział w walce o prowincje, a jest ich w dodatku dużo więcej niż nas (taka Hermandad de la Guardia, bardzo dobry zresztą hiszpański klan, to około 50 gości, z których wielu gra regularnie ; inny klan zrzesza blisko 300 członków, i nawet jeśli duża część z nich nie gra w ogóle to jak to się mówi oni nas mogą ,,zarzucić kapeluszami").
Strategia gry w lidze jest taka, żeby utrzymać tyle prowincji, żeby chociaż zająć to 2 miejsce. A można przecież próbować układów z innymi rodami.

Amrod
23-04-2011, 09:15
Tak, to jest problem, może powinni to jakoś dodatkowo przeliczać, preferując mniej liczebne klany. Któryś z użytkowników dał link do wywiadu i tam wypowiedzieli się, że pracują nad usprawnieniem trybu awatara., bo póki co obserwują jak to będzie działać. A to już powoli widać.

Luuu
23-04-2011, 17:57
I co widać? Wielki chaos. Jak można nazywać ligą zbieraninę klanów, czy też "stowarzyszeń", które nie mają kompletnie żadnych ograniczeń dotyczących członkostwa. Praktycznie żadnych reguł gry. Nie wiem jak wy to postrzegacie, ale dla mnie przy tego typu rywalizacji słowo "ród" traci na znaczeniu.
To nawet śmieszne... Ja będąc w takim rodzie 150 osobowym membersa spotkałem po 3-4 dniach gry. Co dodatkowo nasuwa mi na myśl stwierdzenie, że to jeden wielki pic.
Rozwiązanie? Np.. Niech ród znaczy to samo co naród. Niech Polacy mają swój własny, Hiszpanie swój, Niemcy swój itd... problem z głowy. Przynajmniej czułoby się jakąkolwiek więź. Oczywiście to luźna idea, tak na szybko.
pozdro

Ziag
23-04-2011, 22:37
No kiszka jest nie ma wyklarowanego polskiego dużego rodu, sam mam swój ród 14-sto osobowy bo nie mogłem znaleść polskiego rodu który by nas skupił. Obecnie znajdujemy sie tak 2-4 mijsce w lidze cały czas skaczemy ale bez szans Ukrainców jest 100 a Duńczyków 80 i jeden dzin i wylatujemy z awansu.

Do tego zmiana rodu oznacza utrata żetonów rodowych które wydalismy już na weteranów

Nalcor
24-04-2011, 16:55
No nie gadaj, zmieniałem ród już 3 razy i nie straciłem żadnych żetonów. Nawet tych których nie zdążyłem wydać.

Luuu
24-04-2011, 18:50
to w końcu traci się te żetony przy zmianie rodu czy nie? Może ktoś jeszcze potwierdzić

Volomir
27-04-2011, 21:36
Niech ktos lopatologicznie wytlumaczy jak wstapic do tego naszego rodu :? Jestem w spolecznosi, wchodze do multi, rozwijam rody i... mam lige 1, grupe 1 i nie wiem ktory z rodow to niby ten nasz. Jak próbuje na jakis wejsc to mnie wywala z gry, zeby bylo smieszniej.

Frem
29-04-2011, 11:27
Szukaj jakiegoś aktywnego rodu, ten z forum jest prawie martwy. Ciągle przegrywamy obecnie, prawie nikt nie gra.

DeathStar
01-05-2011, 09:54
No nie gadaj, zmieniałem ród już 3 razy i nie straciłem żadnych żetonów. Nawet tych których nie zdążyłem wydać.

Witam. Przy zmianie rodu traci się te żetonu, za które kupiło się umiejętności specjalne dla jednostek w których dany ród się specjalizuje.
Jeśli Twój ród specjalizuje się w konnicy i kupiłeś np. dla gwardii umiejętność "Przerażenie" (tylko ród specjalizujący się w konnicy może w tę umiejętność wyposażyć kawalerie) to przy zmianie rodu jednostka straci tę umiejętność a żetonu rodu wydane na nią (20!!!) niestety przepadną.

Rafi
03-05-2011, 10:32
Nam po cięzkich bojach się udało - awansowaliśmy do I ligi, ale o zwycięstwie nie ma mowy, większość klanów z ogromną ilością członków, u nas tylko 13. Podbijamy wyspę Sado, morze obok i z 2 prowincjami trzymamy się do końca :)

Utu(Sigil)
03-05-2011, 14:27
Gratulacje,to i tak piekny wynik przy tak niewielkiej liczbie.

Amrod
03-05-2011, 14:30
A jaką macie specjalizację klanu? Ale wynik niezły jak na taką liczbę, fakt.

Maharbal
03-05-2011, 15:34
Kawaleria.

Jurand
03-05-2011, 21:34
Nam po cięzkich bojach się udało - awansowaliśmy do I ligi, ale o zwycięstwie nie ma mowy, większość klanów z ogromną ilością członków, u nas tylko 13. Podbijamy wyspę Sado, morze obok i z 2 prowincjami trzymamy się do końca :)


Z czego aktywnie gra chyba 8 .Liga jest "straszna" ludzi w innych rodach po kilka set,a nas garstka kilku fanatyków.Heh "termopile"

Witia
03-05-2011, 23:11
No ;) Niby taka mała rzecz, gra komputerowa, a cieszy ;) Warto było naparzać.

Amrod
02-06-2011, 23:19
Ktoś zauważył jakieś problemy z trybem awatara? Najpierw wyrzuciło mnie z grupy rodu, a teraz nie ładują się żadne klany, a ród w którym byłem wydaje się zresetowany (mogę wybrać specjalizację)?

Asuryan
03-06-2011, 18:46
Co tydzień jest reset posiadłości rodu (zajętych prowincji). Co tydzień są tez przemieszania w lidze rodów (2 górne awansują, 2 dolne spadają ligę niżej). Może ród spadł poza ostatnią ligę?

Ja mam pytanie - jak wyznaczyć oficera w rodzie. proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

Amrod
03-06-2011, 18:49
Nie o to chodzi, a o to http://forums.totalwar.com/showthread.p ... ders-DOWN! (http://forums.totalwar.com/showthread.php/19392-Ladders-DOWN!)! Nikt naprawdę się nie spotkał z tym problemem?

Oficerem/dowódcą rodu jest założyciel grupy steam. W grupie Steam można dodatkowo nadawać oficerów, ale i tak ten najwyższy, czyli założyciel, jest najważniejszy i tylko on może wybierać specjalność (na początku).

Asuryan
03-06-2011, 18:52
Założyłem grupę steam, dołączyłem do swojego klanu, a znacznika na mapce nie mogę przesunąć - dostaję informację że może to zrobić tylko wyznaczony oficer...

Amrod
03-06-2011, 18:56
Społeczność -> Grupy -> Panel Administratora -> Zarządzaj członkami.

I tak w zasadzie nie ma to znaczenia, bo każdy gracz, członek rodu, może gdziekolwiek stawiać pionek. Ten znaczek wskazuje tylko preferowaną drogę podboju.

Asuryan
03-06-2011, 19:05
Czyli zdobycie zaznaczonej nim prowincji nie daje dodatkowych żetonów (żetonu)?

Amrod
05-06-2011, 22:05
Tego nie wiem, to ile punktów można zdobyć jest opisane na oficjalnym blogu. Może tam znajdziesz odpowiedź.

Ziag
26-06-2011, 22:15
Walka na żetonie nie daje żadnych profitów jak narazie przynajmniej do uzyskiwanych żetonów rodowych. Zawsze za zwycięstwo dostajesz jeden. Co do dodatkowych punktów dla rodów to tez nie ma znaczenia ale pewnosci nie ma bo gra buguje. Chciałem to sprawdzić ale jest ciężko bo nieraz walcząc na prowincji sasiadujacej z jedna zdobyta zdobywałem po 45pkt kiedy innym razem po 25 więc cięzko mi powiedzić (dodam że nie maiłem w świcie profitów do dodatkowych pkt dla rodu).

Boa morte
12-10-2011, 22:52
gra ktoś w społecznościowym rodzie w to jeszcze poza mną? sam nie awansuje do trzeciej ligi chociaz prowadzimy jeśli NEDKILL nie wziął się do roboty.

Rue
12-10-2011, 23:11
Jeśli chcesz zawalczyć w pierwszej lidze to zapraszamy do rodu Sacred Band.

Boa morte
13-10-2011, 09:34
Dzięki za zaproszenie ale nie mam aż tyle wolnego czasu i aż tak dobry nie jestem.