PDA

Zobacz pełną wersję : [Shogun 2] Świta generała



Amrod
18-03-2011, 23:16
Temat założony z myślą, abyście podawali swoje ulubione zestawy świty, ale powód jest inny. Czy ktoś może zauważył błędne działanie tych ulepszeń? Mam wątpliwości co do Lepkie ręce handlarza (nie pamiętam konkretnej nazwy), winien on zmniejszać o 10 amunicję przeciwnika, ale nie zauważyłem tego w bitwie, chociaż powinno to być zauważalne skoro zmniejszenie wynosi -50% (łuki mają 20 amunicji).

Myślę, że ciekawym zestawieniem jest:
Faktoria handlowa - zmniejsza o 5% koszty rekrutacji
Dodatkowo świta +3 ataku wręcz i +2 obrona wręcz.

Ktoś zauważył lub sprawdził błędne działanie innych świt?

.:PW:.Hektor
19-03-2011, 14:46
Ja używam niedoświadczony kucharz + dodatkowe 3 obrony dla piechoty + dodatkowy 2 ataku dla cav.

Frem
21-03-2011, 07:33
Na stałe używam

+3 obrona wręcz
-2 atak wręcz
-5% kosztów

Moim zdaniem najlepsze ustawienie :D

Yarden
23-03-2011, 14:27
Niedoświadczony kucharz fugu, faktoria handlowa i pole ćwiczebne, czyli odpowiednio -2 dla wrogiej piechoty, -5% kosztów rekrutacji jednostek, +3 do obrony dla własnej piechoty. Chyba najlepsze zestawienie, dopóki ma się tylko 3 możliwe miejsca do wyboru. Odkąd gram tym zestawem, przegrałem tylko raz (kiedy gość miał armię w połowie z yari-cav i wielkej gwardii oraz konnych łuczników).

Memnon[pl]
11-04-2011, 11:46
Raczej standardowo uzywam:
-2 atak,-5% koszty,+3 obrona,+5 do celnosci lukow.
Natomiast jezeli biore armie z duza iloscia lukow to zazwyczaj uzywam:
-2 atak,+5 celnosci,+ 5 do szybkosci przeladowan,+5 amunicj
takie ustawienie niezle sie spisuje przy duzej liczbie mnichow z lukami.Moja najlpesza wygrana bitwa z takim ustawieniem to: straty po mojej stronie-57,po stronie wroga 985 :)
(zaznaczam ze mam 4 mnichow veteranow na 7 lvl 8-) a to zmienia bardzo duzo)

Kubilay
11-04-2011, 14:46
Memnon, to już możesz spokojnie załozyć klasztor! ;) (z ciekawości, po ile tacy mnisi z 7 levelem?)

Amrod
11-04-2011, 17:37
Kurcze, a mi ciągle tylko ashigaru awansuje na weteranów, a żaden mnich nie chce :?

Memnon[pl]
11-04-2011, 19:45
Memnon, to już możesz spokojnie załozyć klasztor! ;) (z ciekawości, po ile tacy mnisi z 7 levelem?)
1325-z wszystkimi ulepszeniami.Najwazniejsze:zasieg- 200,celnosc- 70 :D .Przy takich parametrach niszcza 2 oddzialy ashigaru z lukami ze stratami walsnymi najwyzej 5-8 ludzi 8-)
P.S.-pomysle nad klasztorem :lol:

Witia
12-04-2011, 18:51
Kurcze, a mi ciągle tylko ashigaru awansuje na weteranów, a żaden mnich nie chce :?
To nie graj ashigaru. Proste.

Amrod
12-04-2011, 19:14
Bystry jesteś, ale to żadne rozwiązanie ;)

Witia
13-04-2011, 09:16
Nie żadne, tylko jedyne sensowne. Awans na weterana jest przyznawany za zabicie odpowiedniej ilości żołnierzy wroga w trakcie bitwy. Jeżeli będziesz miał dużo słabych jednostek to z intuicyjnie rozumianej matematyki wynika, że dzielnik będzie większy i tym samym uśredniona ilość wrogów zabitych na jednostkę odpowiednio mniejsza.

Wywal z armii ashigaru i graj samymi samurajami i mnichami. Bez ashigaru naprawdę da rady grać, nawet na 5k.

Amrod
13-04-2011, 09:30
Nie neguję tego, niestety u mnie najwięcej zabijają łucznicy i zawsze oni awansowali pomimo faktu, że boje mieli toczyć mnisi. Od wczoraj właśnie biorę samych weteranów i zwykłe jednostki, które chcę awansować i w końcu odnosi to skutek.

Powracając do tematu. Jest fajny przedmiot, który znacznie zwiększa obszar aury i skraca czas regeneracji przegrupowania. Dobre dla tych co nie inwestują w rozwój dowodzenia generała a na przykład w walkę.

Rafi
13-04-2011, 11:07
A macie odblokowane jakieś przedmioty legendarne? Ktore pojawiaja sie losowo po wgyranych bitwach? Ja zdobyłem Lancę "Ważka" która dodaje generałowi premie do ataku i walki z jazda, nie pamietam dokładnie o ile pkt. ale generał zrobiony na walke wrecz z tym przedmiotem wymiata.
Mam tez podobny problem z weteranami, chciałbym awansować Mnichów z Łukami i Jazdę z Katanami, a po prostu nie mogę. Mimo tego iż biorę samych weteranów, a te jednostki zabijają po ok. 70-80 ludzi (najczęsciej najwiecej w całej armii) po prostu po bitwie nie pojawia sie okno z pytaniem czy chce ich na weterana. Raz doszło nawet do takiej kuriozalnej sytuacji gdzie na średnich unitach (jazda 40, piechota 80) moi jeźdźcy z katanami zabili 120 ludzi, a na weta awansowali ashigaru z pożyczonymi mieczami (80 zabitych)...

Memnon[pl]
13-04-2011, 14:38
Moze zle wykorzystujecie mnichow z lukami?Ja mam juz ich 6( 4 jest juz bardzo blisko 8 lvl).Natomiast co do jazdy z katanami to faktycznie bardzo ciezko ich awansowac na veteranow.Mnie sie jeszcze nie udalo chociaz probowalem juz baaaardzo duzo razy.

Amrod
13-04-2011, 18:06
Rafi, a masz miejsce na nowych weteranów? Ich liczba jest uzależniona od levelu. Spróbuj też tego co pisał Witia rano, ustaw wszystkie jednostki weteranów i tę jedną, którą chcesz awansować.

Witia
13-04-2011, 19:14
A prawda jest taka że najłatwiej awansuje się na bitwach 5k z ziomkami robiącymi ashigaru spam. Szczególnie jeżeli chcesz awansować jazdę z katanami. Po prostu wbij się w mieczników i czekaj.

Amrod
05-06-2011, 22:09
W sumie ten ashigaru spam nie jest zły. Ulepszenie 4 jednostek z mieczami daje siłę porównywalną z katanami, że o przewadze liczebnej nie wspomnę. Do tego zmniejszenie kosztów o jakieś 15% robi swoje (5% handlarza i 10% mówcy), które można przeznaczyć na lepszą kawalerię. Szkoda tylko, że jeszcze nie spotkałem się z klanem łuczniczym i zwiększonym zasięgiem łuczników ashigaru.

Udało się komuś zdobyć większą liczbę legendarnej świty? Macie jakieś sposoby na zwiększenie szans? Wydaje mi się, że to musi od czegoś zależeć, nawet ostatnio zdarzyła mi się sytuacja, że w trzech kolejnych bitwach coś się dropnęło, po zmianie prowincji na której stał pionek.

gombrowitch
07-06-2011, 05:59
Ja biorę wysłannika shoguna, +2 do ataku dla mieczników, +3 do obrony dla mieczników (lub analogiczne pod mnichów, zależy czym gram. Zastanawiam się nad przerzuceniem się na mniszki) i kucharza.

Witia
08-06-2011, 09:38
W sumie ten ashigaru spam nie jest zły. Ulepszenie 4 jednostek z mieczami daje siłę porównywalną z katanami, że o przewadze liczebnej nie wspomnę. Do tego zmniejszenie kosztów o jakieś 15% robi swoje (5% handlarza i 10% mówcy), które można przeznaczyć na lepszą kawalerię. Szkoda tylko, że jeszcze nie spotkałem się z klanem łuczniczym i zwiększonym zasięgiem łuczników ashigaru.

Mnie właśnie strasznie interesuje jak walczy się z gościem, który jest w rodzie łuczniczym i ma wklepane szkolenie kisho i ostrzał z ukrycia ;)

Jakoś nie mogę się przekonać do tych ashigaru, choć tak naprawdę nigdy nie rozwijałem ich na weteranów, ale często spotykam gości opierających armie o ashigaru z mieczami i yarii i powiem Ci, że marnie te armie wypadają. Na 14k z piechoty biorę 2 no dachi z 48 szarży, 3 katany na wysokich poziomach i 2 naginaty. Jeżeli jeszcze do tego wezmę 2 mnichów łuczników na odpowiednio wysokim poziomie, to wróg pada jak porażony.


Odnośnie świty, u mnie standardem jest -5% kosztów rekrutacji, -2 dla ataku piechoty wroga i gostek od wielkiej gwardii. Potem w zależności od chętki i bitwy biorę gościa od nijów, budynek wzmacniający pancerz, zmniejszone straty jazdy, zwiększony atak piechoty.

gombrowitch
10-06-2011, 19:14
A może mi ktoś powiedzieć, co daje specjalność rodu miecze: zmniejszone straty piechoty z mieczami? Mniej ich ginie, robią się bardziej zabójczy, czy co? Czy może szybciej się odnawiają po bitwie, przez co można ich cały czas używać?

Amrod
01-08-2011, 12:10
Też mnie to zastanawia gombrowitch, aczkolwiek tłumaczenie jest chyba mylące i chodzi o uzdrowienie jakiegoś procentu jednostek po bitwie. Niepotwierdzone.

Czy ktoś może ma jakiś sposób na szybsze uzyskiwanie świty? Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo uzyskania świty z dodatku Ikko Ikki można zwiększyć przez większą liczbę jednostek mnichów w armii. Podobnie ze świtą dotyczącą awatara, gdy ten ma rozwinięte drzewko walki.

Sareth4
01-08-2011, 13:59
Tak w taki właśnie sposób można zyskac te świty. Co wcale fajne nie jest , bo kupiłem Ikko na samym początku , jednostki ( oprócz kawalerii ) wcale nie powalają chyba , że umie się nimi dobrze posługiwac , natomiast świty są świetne. Brakuje mi jeszcze dwóch , ubolewam szczególnie nad tą odejmująca statystyki wrogim weteranom.

Generalnie im więcej zabijesz daną jednostką tym lepiej. Np. ostatnio za mojego gienka ,który zabił 60 ludzi dostałem jakąś katanę dla niego. Podobnie jest właśnie z Ikko - grałem tymi jednostkami kilka razy , ale prawie zawsze dostawałem za to świtkę.

Amrod
01-08-2011, 16:41
Jakąś katanę? Ta katana dodaje atrybut AP do ataku :D No to trzeba będzie znowu przestawić się na awatara z walką wręcz. Te legendarne rzeczy są niezłe. Niestety mi trafiła się tylko taka, która zwiększa zasięg aury i skraca czas przegrupowania. Co niby jest fajne przy awatarze nie nastawionym na dowodzenie, bo właściwie mamy taką samą aurę jego działania. Również brakuje mi tej świty o której piszesz. Z jednostek faktycznie, nic specjalnego, aczkolwiek bohater z naginatą jest całkiem niezły i jazda mnichów ulepszona do okrzyku bojowego. Mniszki też fajne, chociaż szkoda, że nie mają właśnie tego okrzyku. Bardziej opłacalni wydają mi się zwykli mnisi (okrzyk, większa liczebność).

gombrowitch
02-08-2011, 22:26
A teraz wyszło jakieś nowe dlc i ma chyba ciekawsze jednostki.

Zib
09-08-2011, 00:39
Sposób na świtę? Grać, grać, grać i mieć farta, szybszego nie ma.Co jakiś czas coś się złapie, ale im dalej tym ciężej niestety.
Ja sam nie wiem kiedy odblokowałem całą świtę ikko-ikki, miałem wrażenie że jest od początku, jedyne co to nad Znużonym światem siedziałem , ale go chyba wymodliłem:) 75% napotkanych, jest albo zbulwersowanych albo pytają się skąd ją mam :)