PDA

Zobacz pełną wersję : Wznawiam problem z uruchomieniem Napoleona



Michał von PL
20-03-2011, 13:35
Witam,
nie mam już pomysłu dot. problemu z uruchomieniem napoleona. Gdy włączam gre widnieje napis "Napoleon" i napisy. I tak pozostaje. Nie działają wtedy żadne komendy typu ctr+alt+delete, alt+f4, alt+tab itd. ale myszka działa i jest ciągle klepsydrą. Raz zostawiłem komputer podczas uruchamiania gry, wróciłem po 2 h i gra sie odpaliła. Co dziwne przy moim starym sprzęcie na średnich ustawieniach śmigało, aż sie zdziwiłem. Gdy próbowałem włączyć na nowo Napoleona nic. Nadal tak samo sie zawiesza. Dodam że Empire tw działa i też śmiga na średnich ustawieniach.

Sformatowałem dyski, zaktualizowałem sterowniki, zainstalowałem napoleona w jęz. angielskim itd. wszystkie porady jakie znalazłem na forach i google nie działają.

Procek: AMD Athlon 64 1.8GHz
Grafika: Nvidia GeForce 6600
Ram: 1.5 GB

Proszę o rady.

RAFALK2006
21-03-2011, 08:29
Z Napoleonem w ogóle są ostatnio problemy, u mnie zarówno Napoleon jak i empire odpalają pogram około 10-30min i nagle wszystko mi się zawiesza. Pomaga tylko twardy reset.
A dziej się tak zarówno w singlu jak i multi. Też nie wiem już co robić.
Coś mi się zdaje że STEAM nie wyrabia, albo dali jakiś lipny patch i tyle.

roman zabawa
23-03-2011, 19:20
Mam identyczny problem na Windows XP.
Na 7 startuje bez problemu.

RAFALK2006
24-03-2011, 05:06
Mam identyczny problem na Windows XP.
Na 7 startuje bez problemu.


Czyżby spisem Microsoft/STEAM ????

Michał von PL
24-03-2011, 14:30
Również mam XP i na nim nie che się odpalić, jak próbowałem na 7 odpaliło po paru sek

macie jakieś propozycje jak to naprawić ?

Michał von PL
31-03-2011, 14:29
Słyszałem że podobno w niektórych przypadkach pomaga instalacja SP3 ( service pack 3 czy jakoś tak ) ale u mnie wyskakuje bład podczas instalacji tego patcha. Może ktoś wie o problemie Q327101

kirlan
01-04-2011, 12:10
SP3 o ile pamiętam jest w minimum 2 (albo i w 8) wersjach - zaleznie od zainstalowanych składników XP-ka i jego DOKŁADNEJ wersji (home / proffesional, ile bitowa , składniki aplikacji serwera microsoft - czy są , jakie?)

Na instalowanie SP3 jest ostatni moment ( o ile nie jest za późno) gdyż pod systemy XP bez tej aktualizacji microsoft nie wypuszcza już nic nowego => wiele nowych programów i programików nie zadziała, a nowsze aktualizacje nie pójdą bez starszych.

Też miałem problem z SP3 do XP! :evil: na podstawie doświadczeń polecam:
Jeśli nie było aktualizacji W PEŁNI automatycznych:

[spoiler:6d43owsy]NAJPIERW polecałbym zmusić kompa żeby znalazł dostępne uaktualnienia windowsa ale ich NIE pobierał i NIe instalował!

Ręcznie wybrać wszystko co naprawdę dotyczy (szczepionki antywirusowe z poprzednich miesięcy można sobie odpuścić, pomiń aktualizacje modułów których nie masz)

Pobrać co potrzebne, zainstalować i sprawdzić jeszcze raz co jest dostępne. Znowu wybrać te dotyczące i tak w kółko aż pierwszym na liście stanie się "SP3 - zbiorcza aktualizacja[/spoiler:6d43owsy]

Michał von PL
02-04-2011, 13:41
nie jestem mocno zorientowany gdzie i jakie pobrać te aktualizacje? prosze jak byś mógł mi wytłumaczyć, z góry dziękuję

adolf95
04-04-2011, 14:03
Mam ten sam problem tylko sie laduje i laduje ...

CO robic ? (gra w EN) jest zainstalowana original

a jak mysliscie przyjmia mi w media jak zwroce ?

Michał von PL
26-04-2011, 14:49
ROZWIĄZANIE

Witam w czasie świąt skołowałem sobie Windows 7 Ultimate. Po 21 sec. z zegarkiem w ręku Napoleon odpalił 8-) . Kosztowne rozwiązanie ale pomogło ;) .

Jeżeli moderator uważa to za dobre rozwiązanie proszę zmienić temat i dodać [ROZWIĄZANIE]

Jeszcze jedno pytanie poza napoleonem. Jestem zielony o co chodzi z tą klasyfikacją w systemie. Mam 3,6 i to jest taka ocena komputera? na tok mojego myślenia

Jok4r
24-06-2011, 13:12
Też miałem to ale zrobiłem. Ustawcie steam język na polski. Ściągnijcie stery do karty dźwiękowej.
Powinno pomóc.
Jak nie działa to ściągnijcie demo Shoguna II odpalcie wyłączcie i włączcie Napoleona. DZIAŁA.

Napoleon8898
10-07-2011, 10:17
Mi wyskakuje ciągle ''Program Napoleon total war przestał działać'' i się ładuję wymagania są ok więcej niż minimalne no i nie dawno grałem... co robić ?!

Rue
12-07-2011, 14:50
Masz jakieś mody?Coś kombinowałeś w plikach?Sprawdź spójność plików gry.Masz najnowszą wersję gry?Spróbowałeś re-instalu?

Zib
14-07-2011, 20:33
Problem pojawil się dokładnie po DLC z Hiszpanią.
Problem występuje do dziś bez zmian, i zapowiada się że tak zostanie.
Mam jednak jeden kuriozalny sposób jak szybko odpalić grę, choć samego problemu to nie rozwiązuje.
Otóż, zauważyłem że kiedy rozmawiam przez steam(głosowo) gra odpala się bez problemu.Więc kiedy chcę zagrać muszę do kogoś zadzwonić, a on odebrać.Wystarczy że pojawi się kursor zamiast klepsydry i można się rozłączyć.Przy potrzebie restartu napoleona, chyba nie potrzebowalem znów się łączyć, chyba że był resetowany komputer.

Wnioski z tego? Albo steam, albo dźwięk, tylko jaki to ma wpływ na odpalanie napoleona...

Konrad III
16-07-2011, 08:53
A może komp się zawiesza, gdy macie za dużo procesów włączonych? ja teraz po każdym uruchomieniu kompa wyłączam prawie wszystkie dostępne z 87 na 55 i śmiga bez problemów.

Kuba67
22-07-2011, 13:25
Gdzie mogę znaleźć savy ? Bo dużo się w tej grze narobiłem...

Rue
22-07-2011, 13:35
C:/users/AppData/Roaming/The Creative Assembly/Napoleon/save games.Tylko musisz mieć włączone "pokaż ukryte pliki i foldery. ;)

Kuba67
22-07-2011, 13:59
Ale mam nadzieję że takiej opcji nie trzeba zaznaczyć w Napoleonie bo mam taki przypadek jak Napoleon8898.

[EDIT] Mam zaznaczyłem w ''organizuj'' no i jak kopiuję tam link to pisze że może być źle wpisana :(

Moja wersja to edycja specjalna zainstalowałem ją 30 czerwca.

Kuba67
24-07-2011, 21:42
Udało się wszystko jest zapisane mam ochotę tańczyć z radości !