PDA

Zobacz pełną wersję : Multiplayer - pytania / problemy



arturius-6
20-03-2011, 14:15
mam pewien problem w grze wieloosobowej , w ekranie edytowania generała mogę zmieniac zbroje ale na ekranie bitewnym te zmiany się nie zapisują moglibyście coś poradzić ?

Tomcionix The Knight
23-03-2011, 17:14
Mam taki problem. Gdy gram przez multiplayer, podczas bitew awatary (Generałowie) innych graczy są tacy sami jak mój, tylko mają inny kolor.

Musashi Miyamoto
23-03-2011, 23:53
Zmiany w wizerunku avatara nie przekładają się na jego widok na placu boju (boisku). Problem już znany.

Nalcor
24-03-2011, 14:43
Ale to chyba nie u wszystkich, u mnie jak najbardziej zmiany są widoczne ;)

Niko
24-03-2011, 15:58
U mnie zmiany też są widoczne np mogę zmienić twarz, kolor zbroi itp. a na polu bitwy widać te zmiany :)

arturius-6
01-04-2011, 21:29
ok bardzo fajnie że u niektórych wszystko chodzi świetnie ale u innych nie więc może moglibyście coś z tym zrobić

Niko
02-04-2011, 08:42
A co my możemy z tym zrobić? Pisz do CA może w odpowiedzi na twój list wypuszczą patcha.

predatorrafi
05-04-2011, 15:54
Witam. Ja niestety mam inny problem z awatarem. Chodzi o jego koszt, a raczej o koszt jego gwardii. Mam 5 gwiazdek, a on kosztuje 900. U znajomego, który ma 7 gwiazdek nic nie kosztuje... Obydwaj mamy wykorzystane na maksimum (na poziom) umiejętności w drzewku rozwoju. 900 to dobry oddział piechoty za darmo, no i niestety w oblężeniach widać tą przewagę, gdy na małych oszczędnościach stać mnie na generała i 2 oddziały wojsk, a atakującego na ok 10 oddziałów. A i jeszcze jeden problem mam, bo u mojego generała przed bitwą, gdy ustawiam armię nie ma żadnej "belki" doświadczenia, zaś u innych są. W bitwie mam, a w ekranie wojsk - nie... Dziwna sprawa z tym. Mógłby ktoś doradzić w czym problem? Czy coś robię nie tak? Wiem, że Shogun II jest porządnie zabugowany, ale tutaj chyba musi być jakaś zależność.

P.S. Na początku kariery w multi kosztował 0...

korkoran
12-04-2011, 22:56
Witam,

W Shoguna gram z kolegą w trybie współpracy. Mamy już koło 50 tury. Do tego momentu nie było większych problemów (kolega okazjonalnie łapał crasha), ale kiedy chciałem zagrać perwszą dużą bitwę morską to zawsze kolege wywala z komunikatem o desynchronizacji. Ja gram na ustawieniach ultra/wysokich, a kolega na średnich. Ma ktoś może pomysł z czym to może być związane?

Amrod
12-04-2011, 23:02
Może jedna z maszyn nie "nadąża". Zmniejszcie ustawienia na minimalne na czas tej bitwy (łącznie z powyłączanymi efektami jak SSAO i podobne, również niższą wersję shaderów). Problem mogą sprawiać też aplikacje działające w tle (przeglądarki, komunikatory).

korkoran
12-04-2011, 23:07
Możliwe, kolega ma laptopa (nvidia 9600 i chyba q2d 2.0). Zawsze to jego wywala, a ja zawsze zakładam grę. Spróbuję obniżyć ustawienia u siebie i u niego i zobaczymy :).

Amrod
12-04-2011, 23:15
A, i dzisiaj wyszedł patch, więc koniecznie go zainstalujcie ze Steama. Więcej w tym temacie viewtopic.php?f=239&t=8237 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=239&t=8237) Wprawdzie nie ma mowy tam o desynchronizacji, ale to zawsze jakiś pakiet stabilizujący grę.

N3q
21-04-2011, 18:58
Witam mam pewien problem oraz mam także nadzieję, że ktoś z was zna rozwiązanie. Gram sobie z kolegą w kooperacje. Problem pojawia się dokładnie w 53 turze. Ja atakuję i klikam na automatyczne rozstrzygnięcie bitwy a kolega nie widzi okna bitwy. Nic mu się nie pojawia. Na dodatek dodam, że to już drugi raz podczas naszych rozgrywek. Specjalnie zaczynaliśmy od nowa i znów wszystko na marne. Proszę o pomoc.

Iuz
22-04-2011, 07:38
Nic się z tym nie zrobi, ja już nie mogę dokończyć 3 wspólnych kampanii...
Ta gra to jeden wielki bug...

william/kaszanka
24-04-2011, 21:35
Koszt rosnie wraz z rozwojem poziomu tak samo jak jednostki weteranow.

Tez mam problem z avatarem na bitwie nie zmienia sie ani troche natomiast na edytorze avatara jest taki jakim chce zeby byl... Moze juz ktos to rozwiazal???

ManUtd
29-04-2011, 15:34
To czy wizerunek jest dobrze oddany zależy od tego czy gwardia ma łuki - jeśli tak to będziesz mieć standardowy, a taki wizerunek jaki ustawiłeś będzie miał generał wroga/sojusznika pod warunkiem że ten nie ma łuku.
Ale jak to rozwiązać to niestety nie wiem. I chyba nie wie nikt.

Wielki Mistrz Malborka
04-05-2011, 17:31
Witam. Ja niestety mam inny problem z awatarem. Chodzi o jego koszt, a raczej o koszt jego gwardii. Mam 5 gwiazdek, a on kosztuje 900. U znajomego, który ma 7 gwiazdek nic nie kosztuje... Obydwaj mamy wykorzystane na maksimum (na poziom) umiejętności w drzewku rozwoju. 900 to dobry oddział piechoty za darmo, no i niestety w oblężeniach widać tą przewagę, gdy na małych oszczędnościach stać mnie na generała i 2 oddziały wojsk, a atakującego na ok 10 oddziałów. A i jeszcze jeden problem mam, bo u mojego generała przed bitwą, gdy ustawiam armię nie ma żadnej "belki" doświadczenia, zaś u innych są. W bitwie mam, a w ekranie wojsk - nie... Dziwna sprawa z tym. Mógłby ktoś doradzić w czym problem? Czy coś robię nie tak? Wiem, że Shogun II jest porządnie zabugowany, ale tutaj chyba musi być jakaś zależność.

P.S. Na początku kariery w multi kosztował 0...

Jeśli jest to twój kolega z drużyny i podczas wybierania armii kliknales jego wizerunek to tam widać tylko podstawowe ceny tak jak np mnisi na 9 poziomie a ty bedziesz widzial poczatkowe 900 tak samo jest z avatarem a jeśli on ci tak powiedział że nic nie kosztuje to ma farta :roll:

Wielki Mistrz Malborka
08-05-2011, 13:51
też miałem to samo albo podobnie, nie znam dokładnie twojego problemu, kliknij obserwacje mi pomogło

piciek
12-05-2011, 13:58
A ja mam nawet dwa problemy z kooperacją, jedna to jest ta co kolega ma powyżej (zaczęło się od 110 tury) i drugi problem to taki, że podczas gdy ja zakończę turę, u kolegi nic się nie zmienia - dalej wyświetla, że to moja tura. Niestety później dochodzi do takiego momentu, że nic nie można zrobić... Tylko wyjście z gry!


Pierwszy problem już występował przed aktualizacją z DirectX 11 lecz tak jak wspomniałem - od 110 tury
Drugi problem wystąpił tuż po aktualizacji.

Chciałbym się spytać, czy wy też macie ten problem (nr. 2) ?

Zib
16-07-2011, 22:01
Nic podobnego nie znalazłem.
Od około 5 dni mam problem.Po wbiciu na multi i rozegraniu pierwszej bitwy STW2 zaczyna szatańsko przerywać i lagować.Na menedżerze zadań zauważyłem, że gra cały czas zmienia status z uruchomionej na brak odpowiedzi i odwrotnie.
Nic specjalnego nie instalowałem.Sterowników nie ruszałem.Spójność defragmentacja plików, reinstal, nie skutkują.Wirusy też wykluczone.
Jestem totalnie zirytowany.To już druga gra za którą płacę, a przestaje nadawać się do grania, co oczywiście PANOWIE Z CA mają głęboko w d*****.Napoleon od 6 miesięcy nie działa, setki tematów o tym samym problemie, a on nadal nie rozwiązany...

Yo.

PS:Po sprawdzaniu spójności plików ściąga mi plik 23,9mb.Za każdym razem.

Danewcieło
18-07-2011, 20:29
Witam. Mam pewien problem z całą serią Total war. Gdy gram w multi gra ciągle LAGUJE. Nawet jak hostuję, albo gram z przyjacielem z Polski. Nie wiem w czym jest problem. Komputer jest świetny(8 GB RAM, GTS 450, AMD Phenom ii x4 840) . Nawet specjalnie powyłączałem różne bajery w grafice. Internet też jest dobry, 6mb/s w nocy 10. Więc nie wiem czemu gra aż tak laguje. Macie jakieś rady?

Zib
19-07-2011, 09:41
Może antywirusy, zapora coś mieszają?

Danewcieło
20-07-2011, 13:00
Antywir wyłączony, zaporę może też wyłączę. Nie wiem w czym jest problem, bo ludzie z podobnym PCtem grają bez problemu na ultra

Aro137
28-07-2011, 16:11
Zadzwoń do dostawcy internetu i zgłoś problem ;) Z takim netem nie powinieneś mieć problemów :shock: Osobiście mam 512 kb/s i u mnie wszystko cacy :D

Konrad III
04-08-2011, 22:55
Albo problem jest z netem u Ciebie albo u pozostałymi osobami z jakimi grasz ;) to główna przyczyna.

Jurand
05-09-2011, 06:21
Mam identyczne objawy co wyżej .POMOCY!!!!!!!

Wcześniej działało idealnie.

Gaius Julius
13-09-2011, 17:52
fajnie byłoby poznać wasz sprzęt, bo jasnowidzem nikt tu nie jest ;)

william/kaszanka
17-09-2011, 09:54
Graliśmy wczoraj z kumplem KO dzisiaj próbójemy wczytać zapisy a tu : "Nieokreślony błąd" :roll:

Może ktoś wie co poradzić??

Zib
23-09-2011, 10:01
Problem tkwi, a raczej zaczął tkwić albo w płycie głównej ASUS M2N-e, albo w procku AMD 3200. Po którejś aktualizacji się po...psuło. Jura zmienił sprzęt już i ma ok, ja też na czasie zmieniam, więc pozostanie po tym problemie tylko przykre wspomnienie.
Z Napoleonem zawieszającym się na ekranie startowym też problem tkwił w sprzęcie.
Żal tylko przez tyle czasu "władze" nie kiwnęły nawet palcem. A pomoc techniczna od nas jak i ta z oficjalnego forum po wymianie 3 postów, czy maili olała sprawę.

Klierowski
28-09-2011, 14:21
Witam mam duży problem -kiedy znajdę już drużynę,wybiorę armie nikt z nas nie może zaznaczyć gotowości do bitwy...
Myślę że to ja sprawiam problem bo wszyscy inni mają kilka poziomów a ja 0 .
Zaznaczam że mam zawsze pieniędzy na plusie bądź na zerze i mam zróżnicowaną armie czyli 2x samuraje,2x ashgaru z mieczami i 2x ashgaru z pikami i łucznicy...
O co kur** chodzi...płacę za oryginalną grę i nie mogę grać multi ?.

SaintII
27-11-2011, 22:00
Witam
Mam problem aby usunąć nieaktywnych graczy z klanu , w poradniku czytałem że wystarczy wyrzucić z grupy steam ale niestety po wejściu na listę graczy w shogunie gracze którzy są wywaleni z grupy dalej widnieją na liście proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Saint

Aro137
29-11-2011, 17:41
Chyba musisz odczekać kilka godzin/dzień nie wiem dokładnie ile :P po tym ich usunie.

SaintII
30-11-2011, 01:32
Niestety tak się nie dzieje ale dziękuje za pomoc.
i czekam na dalsze podpowiedzi

gombrowitch
11-02-2012, 20:35
Już kilka razy przytrafiło mi się, że pomimo posiadania odpowiedniej świty nie mogłem wybrać ninja. Wie ktoś może o co chodzi? To jest normalne? Rok po premierze i ciągle takie buble. :/

http://www.youtube.com/watch?v=-r9Ew9wp ... 2pDacshjqX (http://www.youtube.com/watch?v=-r9Ew9wpS0I&feature=plcp&context=C3d4ff98UDOEgsToPDskLmGF5GPpRSaU2pDacshjqX )

DonVega
12-02-2012, 08:31
Po pierwsze nie czyścić zawartości armii tylko modyfikować
Druga metoda - zdjąć świtę odpowiedzialną na ninja - zatwierdzić i ponownie wybrać - powinno być ok

Wuanden
21-03-2012, 12:19
Dziś umówiłem się z kolega na kampanie multiplayer. Gdy przeglądam listę gier żadna nie daje możliwości dołączenia do niej. Przycisk "dołącz" jest nieaktywny. Co do .... Czy dostałem jakiegoś bana czy co? mam darth moda w najnowszej wersji, ale grę odpalam normalnie, co jest grane?
Edit. Odinstalowałem DM i to pomogło, ale nie wiem jak skonfigurować DM żeby działało multi bez odinstalowania. Do zamknięcia.

dziadek
05-04-2012, 14:58
"Błąd tworzenia rozgrywki" taki tekst wyskakuje mi podczas tworzenia kampanii online. Nie mogę również dołączyć do innych. Nie widzę żadnych pokoi. Dodatkowo gdy chce tworzyć avatara wywala mnie. Kampania offline działa jak najbardziej, bitwy również. Spotkał się ktoś z takim problemem??

Amrod
05-04-2012, 15:59
Miałem ten sam problem. Taki sam komunikat przy tworzeniu bitew na liście. Kombinowałem ze trzy godziny, restarty gry, Steama. Co pomogło? Ano nic. Tego wieczoru nie uruchomiłem trybu awatara. Na drugi dzień ruszyło.

kirlan
12-04-2012, 15:53
Jak masz neostradę albo inny internet ze zmiennym IP to spróbuj tego:
rozłącz się z internetem i połącz ponownie po minucie i spróbuj grać i .. tak z 10 razy

adi
08-07-2012, 09:20
Tak sobie czytam o problemach technicznych w seriach total war i dochodze do wniosku,ze wiekszosc problemow graczy, to wina ich kompow i tego,ze cos tam namieszali;).

cegiel
03-12-2012, 20:21
Witam.Nie zapisują się moje dokonania w podbojach awatara tzn. miałem już 3 level ,wyłączyłem grę i za jakies 2 godziny znowu chciałem pograc i niby ten sam awatar jest ale level 0.Miał ktoś coś podobnego?

JanHetman
27-12-2012, 11:36
To chamski błąd Shoguna, czasem nie zapisuje lvl.
Pamiętam, jak siedziałem dłuższy czas i odblokowywałem 3 plansze morskie (bitwy morskie to nie mój atut ;\), po czym czekała mnie nie miła niespodzianka..

Nie jestem co do tego pewien, ale może być to spowodowane wrogim/twoim rozłączeniem interneta (dlatego też polecam grać na niskich detalach, rzadzej rozłącza).

Pozdrawiam!