PDA

Zobacz pełną wersję : Wasalizacja - co i jak ?



MasterPL
20-03-2011, 21:45
Nie znalazłem w miarę "świeżego" tematu o wasalizacji, więc zakładam nowy. Napiszę o mojej obecnej sytuacji :

Po dłuższym czasie spędzonym w BC postanowiłem wrócić do podstawki i zagrałem Polską. Wreszcie się do niej przekonałem :) Powiem wprost : Ta ich szlachta wymiata. Mniejsza z tym. Spróbowałem zagrać kampanię terytorialną (vh/h) i przejąłem parę okolicznych prowincji. Utrzymywałem dobre stosunki z Danią, Węgrami i Rusią. (HRE za Chiny nie chciało przyjąć sojuszu). O dziwo pierwsze zaatakowały mnie Węgry. Pokonałem ich wielką armię złożoną z milicji ok. 1000 osób i udałem się na podbój. Sytuacja przedstawia się tak : tura = 0,5 roku. Jest tura bodajże 23. Mam zajęty Budapeszt, oblegam Bran i podążam do Bukaresztu. Jednak nie chcę zajmować Sofii i mam pytanie, czy dałoby się ich jakoś tam zwasalizować w tej jednej prowincji, bo kiedy ją zajmę to zapewne Bizancjum przyjdzie. Mógłbym nawet im oddać Bukareszt, Budapeszt, Iasi (Branu za Chiny nie dam) byleby mieć spokój z tamtej strony. Węgry mają sojusz tylko z HRE i wojnę ze mną.

Proszę o szybką pomoc i konkretną odpowiedź !!!

demon 96
26-03-2011, 14:10
Jeśli chcesz im oddać jakieś prowincje to wyślij do nich dyplomate w czasie wojny zaproponuj im zostań waslem a wzamian zaproponuj kilka prowincji i troche kasy.

MasterPL
26-03-2011, 16:55
Czy wy mnie naprawdę uważacie za takiego nooba ? Jeśli tak to proszę oszczędźcie sobie tego tłumaczenia, bo to denne. Pytam tylko czy jest to MOŻLIWE? A nie jak to zrobić ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania ...

Z góry sory za takie zachowanie, ale jak tu się nie wnerwić ? To ma być konkretna odpowiedź ... ?

Krzyzak
26-03-2011, 18:08
Tak, da się tylko jest to trudne. Musiałbyś miec reputację Rzetelny, w miarę dobre stosunki z innymi państwami. Poza tym w tej Sofii musiałoby byc jakieś 5 oddziałów maksymalnie, bo zakładam że w polu żadnej armii nie mają. Oczywiście dodatkowo masa pieniędzy i prowincje byłyby priorytetem.

MasterPL
26-03-2011, 18:19
O kasę to się nie martw, bo mam i mnoży mi się. Dzięki za odpowiedź. W sofii 5 oddziałów. Król i książę też się liczą ?

Nezahualcoyotl
27-03-2011, 10:45
Naslij jeszcze szpiegow oraz sabotazystow w celu siania niepokoju wsrod populacji miasta orza burzenia co sie tylko da(wowczas Madziarowie beda bardziej lapczywi na zloto ;) )

Avasil
06-04-2011, 16:18
Bardzo łatwo kogoś zwasalizować, kiedy prosi Cię o pokój. Grałem tak Szkocją, walczyłem z Maurami.
Zaproponowali mi zawieszenie broni, ich największym priorytetem był właśnie pokój. Zażądałem, aby byli wasalami, tak po prostu i ku memu zaskoczeniu zgodzili się, za darmo ;)

Achilleus
08-04-2011, 08:20
No chyba, że z "prośbą" o pokój idzie w parze żądanie zapłacenia trybutu ;)

chkaplan
21-02-2013, 07:20
No chyba, że z "prośbą" o pokój idzie w parze żądanie zapłacenia trybutu ;)

jak ich oblegasz to proszą za darmochę !!!

Rotnis
21-02-2013, 18:27
Brawo za odświeżenie tematu sprzed 2 lat postem nic nie wnoszącym do dyskusji :lol: :roll:
Żeby nie było offtopu, to u mnie w SS 6.4 Bizancjum wlazło do Italii i zwasalizowało Państwo Papieskie :D

fate
03-04-2013, 11:36
a ja zwasalowałem mieli 1 prowincje i w nastepnej kolejce mnie zaatakawoli na podtswace

Nezahualcoyotl
03-04-2013, 16:38
a ja zwasalowałem mieli 1 prowincje i w nastepnej kolejce mnie zaatakawoli na podtswace

Jak widac edukacja polskiego spoleczenstwa idzie ku dobremu :shock: :?


*************
Już zwróciłem na to uwagę, mam nadzieję, że to ostatni komentarz w tej sprawie. :)
Samick

fate
05-04-2013, 22:53
a ja zwasalowałem mieli 1 prowincje i w nastepnej kolejce mnie zaatakawoli na podtswace

Jak widac edukacja polskiego spoleczenstwa idzie ku dobremu :shock: :?


*************
Już zwróciłem na to uwagę, mam nadzieję, że to ostatni komentarz w tej sprawie. :)
Samick

Wytłumacz się, przepraszam ale pisałem jedną ręką to pozory jestem człek świadomy choć bywam pozorantem.
:arrow: