PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Przesuwanie armii



Jazon92
06-04-2011, 22:07
Dopiero zaczynam gre w Rome Total War i mam pytanie kiedy mam ustawione oddzialy w linii prostej co trzeba nacisnać aby poszli do przodu i ustawili sie rowno. Zawsze kiedy chce przesunac ich do przodu kazdy oddzial staje na skos jeden z przodu drugi z tylu. Pomocy ::D

Solve Lind
06-04-2011, 23:31
Opisz troszkę dokładniej w czym rzecz, a najlepiej zrób screenshota ;)

tomciopogromcio
07-04-2011, 11:41
Wiem o co mu chodzi, też mnie to denerwuje. Gdy mamy np. zaznaczone wszystkie jednostki w oddziale i chcemy podejść spokojnie takim ustawieniem co ustawiliśmy przed bitwą do przeciwnika (bo on się nie rusza), klikamy bliżej niego mając zaznaczonych wszystkich a oni nie idą równo tylko to ustawienie skręcają. Np. w empire czy napoleonie jeszcze lepiej klika się i przytrzymuje strzałkę w przód i wszyscy są przesuwani równo w przód puszczamy i tam idą.

Maharbal
07-04-2011, 12:07
Najwygodniej ustawiać prawym przyciskiem myszy, bo jak już to autor tego tematu zauważył, po kliknięciu lewym jednostki mają tendencje do zajmowania co najmniej dziwnych pozycji 8-)

Presidente
07-04-2011, 13:30
Wybierz na początku jakiś szyk, który jest w grze (na przykład ten z konnicą na skrzydłach) a potem naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk myszy i przeciągnij go. Dzięki temu będziesz mógł ustawić szerokość i głębokość szyku oraz dokładny kierunek.
Czasami tylko jednostki, które były w danym miejscu w szyku przechodzą troszeczkę w inne miejsca.

Solve Lind
07-04-2011, 13:54
To oto chodzi? Ja zawsze jak chce iść w kierunku przeciwnika nie zmieniając szyku a ten nie jest na przeciwko mnie to najpierw odwracam formację: zaznaczam wszystkich "ctr+a" a potem przekręcam tak by stali frontem do wroga przyciskami "<" lub ">" zależy w którą stronę. Jak wykonają taki manewr to klikam na przeciwnika i spokojnie sobie już w ładzie na niego maszerują. używanie < i > jest lepsze od podobnego zabiegu myszą bo nie zmienia głębokości szeregu.

tomciopogromcio
07-04-2011, 13:55
Akurat w Rome nie wiem jak wybrać jakiś szyk systemowy ani nawet pogrupować jednostki :P. Najbardziej intuicyjne jest to w napoleonie wszystko ;].

kuroi
07-04-2011, 18:06
Akurat w Rome nie wiem jak wybrać jakiś szyk systemowy ani nawet pogrupować jednostki :P. Najbardziej intuicyjne jest to w napoleonie wszystko ;].
Wybierz kilka jednostek i w interface powinien być symbol bodajże białego sztandaru(nie flagi!) O ile dobrze pamiętam.
jak je zgrupujesz, to w prawym dolnym rogu jest malutka ikonka wybierania formacji.

Dodam, że formacja skręci, zależnie od tego, w którą stronę od środka formacji każemy im iść.
Czyli trzeba szukać środka całej formacji i od niego patrzeć na przód, wtedy grupa pójdzie mniej więcej prosto.

Presidente
07-04-2011, 18:22
To oto chodzi? Ja zawsze jak chce iść w kierunku przeciwnika nie zmieniając szyku a ten nie jest na przeciwko mnie to najpierw odwracam formację: zaznaczam wszystkich "ctr+a" a potem przekręcam tak by stali frontem do wroga przyciskami "<" lub ">" zależy w którą stronę. Jak wykonają taki manewr to klikam na przeciwnika i spokojnie sobie już w ładzie na niego maszerują. używanie < i > jest lepsze od podobnego zabiegu myszą bo nie zmienia głębokości szeregu.

Tego sposobu z < i > nie znałem. Dzięki