PDA

Zobacz pełną wersję : Kara kulturowa



danieldamian PL
09-04-2011, 17:05
Proszę (znowu :?: :!: :D ) o powiedzenie o co w tym wszystkim chodzi. No i jak to zwalczać?

eeerobert
09-04-2011, 17:22
Wydaję mi się, że chodzi o budynki danej kultury. Im więcej, lepszych budynków tym bardziej osada jest przywiązana do danej kultury. Jeżeli w grasz np. frakcją rzymską, a w twoim mieście są budynki greckie to dostajesz karę kulturową, która zmniejsza zadowolenie mieszkańców. Takie są moje obserwację, jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Maharbal
09-04-2011, 18:43
Kara kulturowa jest wynikiem istnienia w osadzie budynków pochodzących z obcej kultury-a więc Egipt po zajęciu Antiochii będzie miał karę kulturową za budynki z kultury greckiej. K.k znika całkowicie po wybudowaniu budynku administracji na wyższym poziomie, a zmniejsza się, jeśli nadbudowujemy obiekty obcej cywilizacji tymi z naszej.
Oczywiście najtrudniej ją zwalczać mają barbarzyńcy, gdyż ich miasta mogą się rozwinąć najwyżej do 3-go poziomu. Nie zlikwidują więc całkowicie k.k. za obiekty cudzej kultury, w osadzie gdzie został postawiony budynek administracyjny co najmniej 3-go poziomu.

Bardzo to denerwujący element, ale bardziej irytująca jest z pewnością ta &*@$# odległość od stolicy.

danieldamian PL
09-04-2011, 18:48
A co z zamieszkami? Jak je tępić?

Maharbal
09-04-2011, 18:53
Pozwolić się zbuntować a potem wyrżnąć 8-)

tomciopogromcio
10-04-2011, 01:55
Albo jak ja na m/m daję radę utrzymywać porządek wszędzie, nędze nie przekroczy 100% i stolica dokładnie na środku i zdobyłem 50 osad bez żadnego buntu to samo w BI (i karę kulturową jak najszybciej zbijam jak i religię na swoją ;)).