PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Jak zagrać Polską?



macieksos
12-09-2009, 14:35
Witam Od razu pisze że jestem początkującym graczem kilka dni temu kupiłem total war 2 + dodatek wcześniej grałem tylko w szoguna ale to ładnych parę lat temu jak ta gra miała premierę. Widziałem na screenach że można grać polska. Jednak ja w dodatku Medieval II Total War Teutonic nie mogę znaleźć polaków mam Litwinów krzyżaków i jeszcze dwa kraje... wiec jakby ktoś mógł napisać co zrobić żeby zagrać polakami byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam


******
Pisownia poprawiona.
Samick

Haller
12-09-2009, 14:57
Wchodzisz do folderu gdzie zainstalowałeś gre np:

C:\programfiles\SEGA\Medieval2totalwar\mods\teuton ic\data\world\maps\campaing\imperial_campaing

I w tym folderze szukasz pliku o nazwie descr_strat, otwierasz go i wszystkie nazwy państw spod linijki end unlockable skopiuj do linijki campaing playable, gdy to zrobisz, nie zapomnij skasowac tych nazw z pod linijki end unlockable


:mrgreen:

Abu Yusuf
12-09-2009, 15:18
chyba że wolisz zagrać "uczciwe" bez mieszania w pliku to poprostu wygraj kampanie krzyżacką jakąkolwiek z dostępnych frakcji ;)

OskarX
13-09-2009, 10:42
Ale nie dawaj mongolow i tatarów bo nie bedziesz mógł grac, tylko te frakcje które mozna odblokować+ papiestwo

Kosma
26-09-2009, 16:06
Witam również jestem świeżak. Mam samą wersję podstawową Medieval'a i również pragnę zagrać rodzimą frakcją. Uczyniłem tak jak mówiono, wziąłem krwiożerczych dojczów(Cesarstwo) i najechałem na Polskę ( :( ). Nad wszystkimi miastami powiewa flaga Rzeszy, ale czy to wystarczy? Czy może trzeba podbić Polskę a następnie wygrać całą kampanie (oby nie bo zaznaczyłem dużą) ? Może trzeba zrobić coś jeszcze zanim całkowicie podbije frakcje (chociaż wyskoczył mi komunikat , że frakcja została zniszczona)


Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Soul of Night
26-09-2009, 21:29
Witam również jestem świeżak. Mam samą wersję podstawową Medieval'a i również pragnę zagrać rodzimą frakcją. Uczyniłem tak jak mówiono, wziąłem krwiożerczych dojczów(Cesarstwo) i najechałem na Polskę ( :( ). Nad wszystkimi miastami powiewa flaga Rzeszy, ale czy to wystarczy? Czy może trzeba podbić Polskę a następnie wygrać całą kampanie (oby nie bo zaznaczyłem dużą) ? Może trzeba zrobić coś jeszcze zanim całkowicie podbije frakcje (chociaż wyskoczył mi komunikat , że frakcja została zniszczona)


Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Zobacz do Wielkiej Kampanii - powinna być Polska odblokowana teraz już. Jak nie możesz w plikach gry odblokować. Albo ukończyć całą Wielką Kampanię.

Kosma
27-09-2009, 08:34
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem wtedy od razu po zdobyciu ostatniego miasta i wtedy nie było, może trochę pospieszyłem się z pisaniem na forum. Później pograłem trochę Cesarstwem i jak kończyłem to spojrzałem na kampanię i Polska jest.


Swoją drogą przeszedłem niezły "samouczek" dzięki temu :P

Badboy1322
28-12-2010, 10:32
sory za odświeżanie starego tematu ale mam problem, zrobiłem sposób pierwszy i niestety mi nie działa ;/

Matisek
28-12-2010, 17:24
wielki mi problem 8-)
Wejdź w folder o takiej ścieżce:
D:\medek\data\world\maps\campaign\imperial_campaig n

Przy czym
D: - nazwa dysku na którym masz zainstalowanego Medievala
medek - nazwa folderu Medievala
Pomiędzy tymi dwoma folderami możesz mieć jeszcze jakieś Sega, program files etc. ale w każdym bądź razie wejdź w folder Medka (Medievala) i potem:
data\world\maps\campaign\imperial_campaign

W folderze imperial_campaign znajdź plik
descr_strat
wejdź w jego właściwości (PPM--> właściwości) i odznacz opcję "tylko do odczytu".
Następnie otwórz plik notatnikiem i będziesz miał takie coś:

; Custom campaign script generated by Romans Campaign Map Editor

campaign imperial_campaign
playable
england
france
hre
spain
venice
sicily
milan
scotland
byzantium
russia
moors
turks
egypt
denmark
portugal
poland
hungary
papal_states
end
unlockable
end
nonplayable
aztecs
mongols
timurids
slave
end


start_date 1080 summer
end_date 1530 winter
timescale 2.00

i dalej masę tekstu i cyfr.
Ja mam już zmienione w tym pliku rzeczy, bym mógł grać Polską, jednak Ty możesz mieć inne.
Teraz z linijki unlockable i nonplayable skopiuj wszystkie frakcje, które tam masz oprócz [!] aztecs, mongols, timurids, slave i wklej do playable.

Tak by u Cb w pliku było tak jak jest u mnie.

Zapisz plik i sprawdź czy działa teraz.