PDA

Zobacz pełną wersję : <<< M G >>>



Sayeer
13-04-2011, 22:18
Hasła wysyłacie na priv, w temacie wpisując nazwę swojej frakcji.

Avasil
15-04-2011, 10:49
Żeby nie śmiecić w ambasadzie HRE.
Genua wypowiedziała HRE wojnę, po części dlatego, że nie chciała sprzedać Bolonii Wenecji. Teraz się próbuje wycwanić i nie tracić jej za darmo, tylko sprzedać Sycylii. Mam turę przed Sycylią, czyli i sfinalizowaniem transakcji. W Bolonii jest jeden oddział, mogę ją spokojnie oblec znaczącą przewagę, blokując wszelkie przejścia armii niemieckiej(prosta sprawa, są w górach).

Pop mówi, że jeśli oblegam, to złamałem regulamin, bo de facto należy do Sycylii. Moim zdaniem, bzdura.

Zgodnie z regulaminem(i poprawką Marata):

Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
Pop złamał go, handlując. Zrobił to po wypowiedzeniu mu wojny przez Genuę. Świadomy, że Wenecja błyskawicznie może ją zająć i zrobi to. Wydaje mi się, że nikt MG o zgodę tutaj nie pytał. Ale wpływ na wojnę ma, znaczący. Z Sycylią Genua i Wenecja mają pony co prawda, ale brak dobrej prowincji, która daje duży dochód oraz miejsce rekrutacji blisko frontu, to spore osłabienie. Aha, i HRE samo wypowiedziało wojnę Wenecji stawiając fort na jej prowincji.

Co więcej, moim zdaniem mówienie, że w takiej sytuacji ja łamię regulamin, jest co najmniej dziwne. Nie widzę punktu, który stoi przeciw mnie, jedynie wspomniany, który ciężko inaczej zinterpretować. Poza tym, równie dobrze w ten sposób państwa mogłyby się umawiać, a potem zmieniać zdanie, aby unikać oblężenia. Czy jeśli zapowiem, że sprzedam wszystkie swoje prowincje np. Bizancjum(jak uzbiera pieniądze, aby mi zapłacić), to będą nietykalne? ^^

Pop517
15-04-2011, 10:55
gdybym wojska nie wycofał na moje tereny było by nieco inaczej ponieważ ja to zrobiłem tylko dlatego że sprzedałem Bolonie i nie bawmy się w to kto wojnę wypowiedział niezgoda na pon z twojej strony i gadka knechta oznacza wojnę i tyle
że zacytuje Maha

Skoro miasto od początku należało do mefista, i Abu go nie zdobył, mefisto miał prawo je sprzedać/przekazać nacji neutralnej. Złamania zasad nie było. Mówi o tym punkt 6 e) regulaminu.
no chyba że się coś zmienił podczas mojej przerwy w grze
Edit;jeśli mg uzna racje avasila to proszę o zezwolenie na wyburzenie wszystkiego z boloni w mojej turze bo gdybym wiedział wcześniej że nie mogę sprzedać to i tak bym to wyburzył a swoje wojska wycofał i na jedno by wyszło
Edit2; czy ja się chce z tobą wykłócać avasil przedstawiłem już jak ja to widzę i teraz tylko decyzja mg ;)

Avasil
15-04-2011, 11:09
Standardowo:

e)Zabrania się handlowania osadami z państwami neutralnymi i sojusznikami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.
W naszej wersji(która mam nadzieję trafi do regulaminu):

Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.

Napisz w jaki sposób to rozumiesz, że mogłeś to zrobić. Wydaje mi się, że panuje tu określone prawo, a nie prawo zwyczajowe, więc prosiłbym opierać się na regulaminie, bo mało mnie interesuje zdanie Maharbala w innej KO, nie znam zaistniałej tam sytuacji, nie znam jego. Znam obecną i znam regulamin. Ale i w tym celu napisałem tutaj, do MG. Wydaje mi się, że w tej sprawie punkty są jasne i nie bardzo jest tu nad czym dyskutować, heh...

I nie, nie chodzi mi o nie wiadomo co, tylko żebym mógł spokojnie to oblegać, a Sycylia nie przyjmowała oferty, i tak jestem zyskowny, do tego mam już gotową turę.

Sayeer
15-04-2011, 11:41
Nikt regulaminu nie złamał. Cesarz mógł sprzedać Bolonię Sycylii, ale nie stanowi to ochrony dla tego miasta przed atakiem ze strony Wenecjanina.
Ta sytuacja nie jest nadzwyczajna, budynki nie mogą zostać wyburzone podczas oblężenia.

Avasil
15-04-2011, 11:47
Zabrania się handlowania osadami przed podpisaniem rozejmu z wrogiem/zniszczeniem nacji. Mg ma prawo uczynić wyjątek od tej zasady, jeśli uzna, że taka wymiana nie będzie miała większego wpływu na wojnę.

Aha, i sprawy nie ma. Zerknąłem w grę, przepraszam. Nie ma tam nawet propozycji sprzedania. Chyba, że Sycylia ją w swojej turze wyśle HRE, a miasto jest OBLEGANE. Chyba nie wolno sprzedawać miast pod oblężeniem..

Pop517
15-04-2011, 11:48
no ale dyplomacje my prowadzimy na forum więc w chwili w której maryniasz napisał zgoda ta prowincja należy do Sycylii

maryniasz
15-04-2011, 11:50
Miasto zostalo przez dyplomate wystawione sycylii do sprzedania, defacto jest to juz nasze miasto i dlatego pop zostawil tam juz tylko jedna jednostkę, trzeba troche myslec... Zazwyczaj tak się to robi, Sycylia traktuje Bolonię jako swoje miastro bo przed pierwszą turą nad bramą będzie widniała jeszcze flaga Sycylii, Jesli Wenecja zaatakuje to miasto potraktuje to jako wypowiedzenie wojny. A zadne pony nie bedą obowiązywac.

Avasil
15-04-2011, 11:52
I miałeś wojnę z Genuą, zanim wykonałeś turę, czy złożono propozycję.. I co, tak ta prowincja będzie należeć do Sycylii przez 20 tur, a HRE czerpać dochód? Ale naprawdę nie mam ochoty się kłócić. Dla mnie sprawa jest prosta.

Skoro regulamin zdaniem MG nie został złamany, OK. Uważam inaczej, ale nie sprzeczam się, w ten sposób po prostu i tak Was wyprzedzam, huh.

Nie, nie ma oferty sprzedaży Bolonii w grze, przed chwilą sprawdzałem.
Dla mnie to śmierdzi zwykłym kombinowaniem.

@DOWN - W takim razie moje przeoczenie. Ale nie zmienia to faktu, że choć możecie sobie uważać prowincję za swoją, fizycznie taka nie jest.

I naprawdę nie rozumiem jakim prawem sprzedawanie prowincji graniczącej z własnym wrogiem bez podpisania pokoju nie jest złamaniem regulaminu, byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi to wyjaśnił, bo dopóki tak się nie stanie będę podirytowany, o.

maryniasz
15-04-2011, 11:55
To skoroś taki mądry to sprawdź nie oblegając osady... nie wiesz, że jeśli osada jest oblegana to wszystkie propozycje odnośnie niej znikają??... Nie atakuj miasta i wtedy sobie przeklikaj... No chyba, ze ja jestem debilem i ściągam inną turę, bo u mnie wyskakuje propozycja kupna...

PS; W pierwszej turze Sycylia będzie już władać tą prowincją... czytać posty wyżej...

@DOWNodp: To tak jak fizycznie nie ma żadnej wojny... na każdego twojego posta mam odpowiedź ;)

Avasil
15-04-2011, 13:07
Fizycznie wojna jest, HRE mi ją wypowiedziało, ma fort na mojej granicy.
Nieważne.

Rozumiem mogę oblegać Bolonię bez przeszkód, traktując ją jako prowincję HRE(póki fizycznie taka jest), tak? Sycylia mu nie zapłaciła, prowincji nie dostała.

Normalnie bym o to nie pisał, bo uważam to za oczywiste, ale nie chcę się potem przejechać.

Sayeer
15-04-2011, 13:39
HRE ma pozwolenie na przekazanie miasta Sycylii, Wenecja może rozpocząć oblężenie tego miasta (będącego wówczas pod administracją niemiecką), z zachowaniem PON z Sycylią jeśli taki istnieje.

Avasil
15-04-2011, 14:11
Ok, sprawa załatwiona, dziękuję :)

maryniasz
15-04-2011, 17:11
Nie istnieje, jasno określiłem w postach wyżej, że atak na to miasto oznacza wojnę ;)

Avasil
15-04-2011, 17:16
To Twoje ustalenie. Akceptując sojusz, nie było o tym mowy.. Bo też można powiedzieć, że "każdy fort postawiony niedaleko mojej granicy oznacza wypowiedzenie paktów przez frakcję, która się tego dopuściła". Co najwyżej ty możesz to zerwać. Niedobrze już mi się robi od tych kłótni, naprawdę musimy to ciągnąć?

maryniasz
15-04-2011, 17:21
NIe, poprostu do gory napisalem ze jesli zaatakujesz to mamy wojne i zaden sojusz nas nie obowiazuje, ciezko to przeczytac??? pisze jasno i wyrazie, nie trzeba sie gruszek na wierzbie doszukiwac.

Avasil
15-04-2011, 17:22
Ok, rozumiem że mi ten sojusz wypowiadasz, w porządku, nie ma o co się denerwować.

Sayeer
15-04-2011, 17:28
Między Wenecją a Sycylią nie ma Sojuszu. Nie mogło dojść do jego podpisania, z tego względu że gryzie się on z podpisanym wcześniej Sojuszem między HRE a Sycylią. Między HRE a Wenecją prowadzone są obecnie działania wojenne. PON ze strony Sycylii nie był proponowany.

maryniasz
15-04-2011, 17:29
Dziękuję ;)

Avasil
15-04-2011, 17:44
Mam kilka godzin, więc w takiej sytuacji zrobię ją jeszcze raz.
Maryniasz nie zaczął i wie, że będę poprawiał. Pobrał z czystej złośliwości, proszę nie brać tego pod uwagę.

maryniasz
15-04-2011, 18:04
Złośliwosc była po twojej stronie atakujac prowincje ktora chcialem kupic, trzeba było się sluchac jak prosilem.

Avasil
15-04-2011, 18:20
chill
Tak jak napisałem w temacie kolejki.

Przepraszam najmocniej wszystkich współgraczy, że w ogóle poruszałem publicznie ten temat i w ten sposób rozpoczyna się KO. Szczerze, to do niedawno nie spodziewałem się, że będę brał udział w tego typu bezsensownych kłótniach.

Andzia
16-04-2011, 18:18
viewtopic.php?f=359&t=8286&p=172657#p172657 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=359&t=8286&p=172657#p172657)

Niech MG wypowie się na ten temat odnośnie wstrzymywania tur z powodu "czekania na czyjąś odpowiedź"

Mnil
16-04-2011, 18:26
brak mi słów.

maryniasz
17-04-2011, 00:03
Swoją drogą Andzia zamiast pisać głupie posty i prosić o interwencję MG napisałbyś wprost co i jak w ambasadzie i byłoby po problemie... Ale nie, ciężko napisać głupie "NIE"... bo to kutwa kosztuje znacznie więcej niż prośba MG o interwencje... pomyśl trochę...

Sayeer
22-04-2011, 11:15
Hasła przesłali: kamilios, mefisto7, blackhand, janker92, Abu Yusuf, pop517, Piter, Avasil, maryniasz, Mariooooo, Seban, Marat, Andzia, Innocenty III, Knecht, Joopiter, Nihilus, Volfgan, Mnil

Hasła przesłali wszyscy, niedługo sprawdzę ich poprawność

maryniasz
27-04-2011, 22:06
lepiej napisz kto nie przeslal ;)

Innocenty III
27-04-2011, 22:31
Volfgan i Mnil

Innocenty III
08-05-2011, 11:45
wpadłem chyba na jeszcze jeden bug odnośnie omijania fortów. W tej kolejce miałem zająć 1 fort, Mnil postawił kolejny tuż za nim

http://www.speedyshare.com/files/28353659/biz1.bmp

chciałem spróbować coś wykombinować, żeby załoga z 2 fortu włączyła się do bitwy więc większość armii ustawiłem pomiędzy oboma fortami.

http://www.speedyshare.com/files/28353679/biz2.bmp

po zdobyciu 1 fortu armia miała możliwość obejścia 2 fortu co przy zwyczajnym zdobywaniu nie było możliwe

http://www.speedyshare.com/files/28353691/biz3_.bmp

w pierwszej chwili jako, że nie jest to zakazane postanowiłem to w pełni wykorzystać, no ale ograniczyłem się tylko do oblężenia fortu od drugiej strony co poza 1 polem ruchu korzyści mi żadnych nie daje.

w związku z powyższym proponuję może też zmienić regulamin i zakazać omijania fortów w jakikolwiek sposób, jeśli w normalnych warunkach ominięcie go jest niemożliwe..

Marat
08-05-2011, 11:57
W sumie to pisałem na początku KO:


1. Zakaz przechodzenia obok fortów dzięki bugom ( tym znanym i tym które dopiero odkryjemy ).

Mnil
08-05-2011, 15:35
jednak Innocenty trochę z drugiej strony ten fort oblężyłeś, wbrew regulaminowi...

Joopiter
08-05-2011, 18:40
Mylicie pojecia. To nie jest przechodzenie kolo fortow, po prostu jesli dwie armie biora udzial w bitwie/oblezeniu, to ta, ktora nie atakuje po bitwie moze zrobic normalny ruch, mimo, ze stoi na czerwonym polu.

Sprobujcie sobie na singlu, to dziala wszedzie. Armia, ktora atakuje i po ataku ma stanac na czerwonym polu fortu, nie moze sie potem ruszyc, musi co najwyzej oblec fort. Ale armia, ktora dotad stala na czerwonym polu i nie mogla sie ruszyc, po wzieciu udzialu w bitwie ma juz normalny ruch i jesli z tego czerwonego pola, na ktorym stoi ma jakies wyjscie (na screenie Twoja armia moze isc na polnoscny wschod), moze sie ruszyc. Troche pogmatwalem, ale chyba wiadomo, o co chodzi.

Juz wczesniej kilka razy zwrocilem na to uwage, choc nigdy nie mialem takiej sytuacji, zebym mogl to jakos specjalnie wykorzystac. Zwrocil mi na to uwage niedawno Rapsod, ktory gdyby to wykorzystal, mogl zrobic w TA spore straty "mojemu" Rohanowi.

Kwestia tego, czy tego zabraniac, czy traktowac jako trick. Moim zdaniem to pierwsze, bo jest mozliwosci wykorzystania tego, do zwyklego omijania fortow (jak w tym przypadku pomiedzy Innocentym i Mnilem). Dodam taki punkt o zakaznie do kolejnego glosowania nad zmianami.

Mnil
08-05-2011, 21:25
po co miały by być forty, skoro wiele z nich można by oblegać przez turę a potem obejść...

dobrze mówisz.

Avasil
04-06-2011, 09:59
Nie wiem czy w końcu już Sayeerowi działa to forum, czy nie, ale:
Turcja mimo trwania pona ze mną(do 15 tury) zatopiła mój statek nad Cyprem. Statek o strategicznym znaczeniu(miał za zadanie pokonać/zatopić kolejny Egiptu, aby zatrzymać jego armię w Nikozji). Sztuk jeden.

To jest złamanie regulaminu.

Joopiter
04-06-2011, 11:51
To ja zatopilem te statki, Mnil tylko stanal obok nich ;) Zgodnie z ostatnia poprawka do regulaminu zdaje sie, ze to dozwolone. Chyba, ze sie myle.

Mnil
04-06-2011, 12:03
wsparcie po prostu, pon trwa dalej ;)

Avasil
04-06-2011, 12:13
Mnil stał obok tego, który wystawiłem i uciekł pokonany pod Akrę, tak?
Miałeś coś na zachodzie, że dopadłeś i ten nad Cyprem? oO

No i tak czy owak mam wojnę z Turcją, która wzięła udział w ataku co najmniej na jeden mój statek(wydawało mi się, że Mnil mi zatopił jeden, ale skoro mówicie że nie :P ):

f)Gdy państwo, z którym mamy PON (lub pomiędzy nami trwa okres nieagresji po zerwaniu paktów) chroni jednostki lub okręty swojego sojusznika, z którym mamy wojnę stawiając swoje jednostki obok nich, mamy prawo zaatakować jednostki naszego wroga, a fakt wzięcia udziału w bitwie jednostek frakcji, z którą mamy PON nie powoduje zerwania tych paktów.
Nie ma tu mowy o sytuacji, gdy to gracz A stawia swój statek obok swojego sojusznika B, aby ten z jego pomocą zaatakował niewinny statek gracza C, z którym ma pona, a gracz B wojnę :P

Mnil
04-06-2011, 12:18
jasnym jest chyba iż działa to w obie strony...

Joopiter
04-06-2011, 12:23
Heh w sumie racja, ten punkt nie ma tu zastosowania :D Pytanie tylko, czy zostal zlamany jakis inny punkt? Skoro to Egipt zaatakowal, a Turcja tylko sie wlaczyla?

Niech rozstrzyga MG, dobrowolnie poddamy sie kazdej karze (jesli to my zawinilismy). Ja mowiac szczerze nie wiedzialem w ogole, ze Turcja ma z Toba PON, przeoczylem to.

Mnil
04-06-2011, 12:25
Niech MG rozpatrzy.

Ja zaś zgłaszam zburzenie budynków w obleganej osadzie gruzińskiej Gandzy, proszę to sprawdzić i wymierzyć karę.

dowód:
save z poprzedniej tury:
http://www.speedyshare.com/files/287981 ... _zapis.sav (http://www.speedyshare.com/files/28798136/Szybki_zapis.sav)

Avasil
04-06-2011, 12:28
Dla mnie nie, bo to takie wymuszone zrywanie pona w trybie natychmiastowym, mój statek nikogo nie chronił, jedynie stał sobie grzecznie :D

Moim zdaniem to reguluje wypadki, gdy właśnie ktoś celowo sobie broni(albo otacza) statki, czy armie swojego sojusznika. :) No ale mogę się mylić.

@Joopiter: Hmm, sam nie wiem w takiej sytuacji, byłem przekonany, że żaden Twój statek nie miał prawa tam dojść i to Turcja mi zatapiała(a skoro ma turę przed, to żadne wyjaśnienie by nie łagodziło :P ), tak to przewinienie jest niewielkie, bo na dobrą sprawę pokonałbyś mój statek pod Cyprem samemu, prawda?

Sayeerowi nie działa forum, ale dam mu znać na gg, że jednak sytuacja nie tak jak myślałem i oceni, chyba że zgadzacie się z moją interpretacją regulaminu, w takiej sytuacji proponuję proste wynagrodzenie w postaci.. Oszczędzenia basileusa :P I nie trzeba zawracać MG głowy :D

Joopiter
04-06-2011, 12:43
Nie no, Basielus to inny rejon, nie ma szans :) Biz wystawia nam swoich genkow wiec bedziemy ich kosic dalej.

Sam nawet nie wiem jaka rekompensate zaproponowac, no bo nie wiem czy w ogole jest tu jakas nasza wina :) Jak co, to zaproponuj cos, tylko sensownego :P

Avasil
04-06-2011, 13:02
500 florenów, aby złamanie regulaminu zostało ukarane? :lol:
Choć faktycznie, przy takiej sytuacji to nie wiadomo czy w ogóle jest o czym mówić, na dobrą sprawę Turcja mi uszkodziła może 1/3 statku, tak? :P

Joopiter
04-06-2011, 14:42
Nie wiem, pewnie z 1/2 by sie uzbieralo :P Ok, to dostaniesz 500 florenow, mysle, ze Mnil tez sie z tym zgodzi.

Sayeer
04-06-2011, 15:19
Avasil dostanie od Państwa Papieskiego odszkodowanie w wysokości 1000 florenów, ponieważ przepis był do tej pory niejasny. Takie akcje są dopuszczalne, armia posiłkowa jest uznawana za armie tego kto atakuje, a wojnę nie wypowiedziała Turcja tylko Egipt także do złamania PON nie doszło.

Mnil dostanie od Państwa Papieskiego kwotę o wartości wzniesienia wyburzonych budynków, a Andzia wpłaci dla Państwa Papieskiego zysk jaki otrzymał z wyburzenia.

Andzia
04-06-2011, 16:17
Chwila, chwila od kiedy jest burzenie budynków karane ? Chcę widzieć punkt w regulaminie mówiący że burzenie budynków jest niedozwolone

Avasil
04-06-2011, 17:16
6g

g)Zabronione jest burzenie budynków w oblężonej osadzie.

Mnil
05-06-2011, 22:55
tyle że gruzja nie ma chyba dyplomaty przypadkiem na "islandii"

proponowałbym inną karę, jak np zamrożenie jednostek, zamiast tej wpłaty dla papierza, ale niech MG decyduje.

Andzia
06-06-2011, 06:28
zamrożenie jednostek = przegrana w wojnie

byłoby to zbyt dużo jak na zburzenie tylko 2 budynków

Mnil
20-08-2011, 22:25
Kolejny raz Andzia zburzył mnóstwo budynków w Kutaisi!!! Należy się podwójna kara, drugi raz za pierwszym razem szanowny MG mnie olał i nic nie zapłacił Andzia.

Frakcja jego jest zniszczona i znów nie zapłaci kary pieniężnej. Żądam więc po raz kolejny zapłaty za zburzone budynki i zadośćuczynienia za brak ukarania Andzi - brak kary = surowce an forty i jednostki = moja duże przez to stary. Zburzone budynki miały wartość ok: 5000 + zadośćuczynienie.

Andzie zaś proponuję na czarną listę za notoryczne łamanie regulaminu, lub chociaż ostrzeżenie.


Czekam na sprawdzenie i rozpatrzenie.

Sayeer
21-08-2011, 09:26
Przecież dostałeś pieniądze za ostatnie wyburzenie, a Andzia te parę groszy nie mógł wpłacić bo był już na minusie i wpłata została przełożona.
Jeśli Andzia powinien trafić na czarną listę, to ty tym bardziej za wymianę miastami w celu pozyskania darmowych jednostek. Nie mam ochoty użerać się z co niektórymi, wy tworzycie tą kampanie, ja tu tylko byłem do egzekwowania kar, ale jeśli niektórzy czują się bezkarni i decyzje MG podważają decyzjami admina, z którym są w sojuszu w kampanii to jest to jakieś nieporozumienie. Każdy oczekuje uczciwej gry, miałem chęci żeby tego przypilnować, ale po ostatnich akcjach i braku szacunku dla stanowiska MG rezygnuje z tej funkcji.

Mnil
21-08-2011, 09:40
jesteś beznadziejny, wymieniłem miasta i cofnąłem, bo zmiana do regulaminu weszła - jednostki skasowałem.

dzięki Bogu że rezygnujesz, w końcu może ktoś bezstronny obejmie stanowisko ;)


zaraz kogoś poszukamy, proponuję np Matiska, co wy na to? ;)

Joopiter
21-08-2011, 10:46
Nie mam ochoty użerać się z co niektórymi, wy tworzycie tą kampanie, ja tu tylko byłem do egzekwowania kar, ale jeśli niektórzy czują się bezkarni i decyzje MG podważają decyzjami admina, z którym są w sojuszu w kampanii to jest to jakieś nieporozumienie.
Czy to jakas aluzja do mnie? Jesli tak, to o co Ci chodzi? Jaka decyzje MG podwazylem?

Knecht
21-08-2011, 11:36
dzięki Bogu że rezygnujesz, w końcu może ktoś bezstronny obejmie stanowisko ;)


zaraz kogoś poszukamy, proponuję np Matiska, co wy na to? ;)
No ciesz się, że MG którym był aktywny gracz zrezygnował z tej funkcji, a proponujesz kogoś kto ostatnimi czasy mało albo w ogóle już nie gra w KO ale proszę bardzo, żebyś tylko potem się nie wnerwiał jak zgłosisz naruszenie regulaminu, a nowy MG nie odwiedzi tego działu w ogóle albo po jakimś tygodniu odpisze. Będzie to sam co z wko29, czyli będziemy pewnie bez MG.

Sayeer
21-08-2011, 12:05
Nie chodzi o to, że coś podważyłeś, bo nic takiego z Twojej strony nie miało miejsca, decyzje MG podważa Mnil, twierdząc, że według opinii Admina jednostki zostały pozyskane z rekrutacji, a te co otrzymał z wymiany usunął, dlatego też ja jako MG nie mogę mieć tutaj nic do gadania. Można też wspomnieć o zastraszaniu, że z kimś pogada i wtedy zobaczymy, oskarżaniu o granie na czyjąś korzyść, o domniemanym uzyskiwaniu korzyści od Innocentego w innej kampanii za wydawanie decyzji na jego korzyść, a gram przecież tylko w jednej i to takiej gdzie on nie bierze udziału. Chłopak jest według mojej oceny oderwany od rzeczywistości, marny prowokator i w tak toksycznej atmosferze mistrzować się po prostu nie da. Gdyby wszyscy gracze byliby Joopiter Twojego pokroju, to o uczciwość bym się nie martwił, a i MG byłby pewnie zbyteczny, o opinie Twojej osoby możesz być spokojny, ale czasem ludzi ze swojego kręgu nie potrafisz twardą ręką ustawić do pionu, a kiedyś tyle chamstwa i prowokacji na tym forum nie było.

Joopiter
21-08-2011, 12:24
Jesli chodzi o te jednostki z wymiany to sam zwracalem uwage Mnilowi, ze ma je usunac. Tych kilku kurdyjskich wojownikow maszerujacych na zachod zdaje sie, ze naprawde bylo zrekrutowanych, ale to mozna sprawdzic, mam poprzednie savy.

Co do reszty - jestes MG i nie musisz sie przejmowac zadnymi opiniami przeciez. Wiadomosci na PW, gg czy inne mozesz ignorowac. Wydajesz decyzje i nikt nie ma nic do gadania. Prosze, bys zostal na stanowisku.

Natomiast zachowanie Andzi naprawde jest karygodne. Zastanowie sie co z tym zrobic.

Abu Yusuf
21-08-2011, 12:52
Jak dla mnie pyskówki Mnila są karygodne.

Mnil
21-08-2011, 21:13
śmieszne Abu, śmieszne, czekam na przykłady moich pyskówek...


Seyeer jak widzisz Joopiter potwierdza moją wersję.
Mi mówisz o toksycznej atmosferze?
Pytanie mi się cały czas nasuwa, dlaczego nie zauważyłeś matactwa Andzi a do mnie się czepiasz o uczciwie zrekrutowane jednostki?? - co Joopiter potwierdza bo sam kazał mi skasować i to uczyniłem.

Abu Yusuf
21-08-2011, 23:40
Chociażby ten post powyżej, podważasz neutralność DOBROWOLNEGO MG , który jest tu tylko po to żebyś TY mógł bez zakłóceń grać.

Mnil
22-08-2011, 08:37
Mam powody (i dowody) co do tego, więc podważam, wolny kraj.

Abu Yusuf
23-08-2011, 00:28
Sobie podważaj, nie masz tutaj żadnej mocy sprawczej - Saayer nie przejmuj się.

Mnil
23-08-2011, 23:56
Boże, widzisz, a nie grzmisz.

Avasil
24-08-2011, 09:10
Mnil, ja na Twoim miejscu zamiast ot tak bezpodstawnie obrażać i oskarżać o coś Sayeera, podałbym te Twoje dowody, bo równie dobrze mogę wyssać sobie z palca, że mieszasz w plikach gry i powinni Ciebie zbanować :P Na tej samej podstawie co Sayeer jest "beznadziejny".

Mefisto7
24-08-2011, 12:02
O, a jak tu przeczytałem ten dialog, to zawiadamiam, że w wko29 Andzia też zburzył mi właśnie budynek w mieście, które oblegałem, a więc notoryka, notoryka...

Mnil
24-08-2011, 13:13
Mnil, ja na Twoim miejscu zamiast ot tak bezpodstawnie obrażać i oskarżać o coś Sayeera, podałbym te Twoje dowody, bo równie dobrze mogę wyssać sobie z palca, że mieszasz w plikach gry i powinni Ciebie zbanować :P Na tej samej podstawie co Sayeer jest "beznadziejny".

Nie obrażam broń Boże, tylko twierdzę że mnie nie słucha i nie jest uczciwy ;(

Mnil
29-08-2011, 17:29
to ,gramy bez mg?

Innocenty III
30-08-2011, 07:53
wygląda na to, że większość jest za tym, żeby Sayer został więc jeśli nie ma nic przeciwko chyba jest ten sam mg. Inna sprawa, że nie rozumiem o co chodzi z podważaniem decyzji mg przez adminów itd., przecież jest regulamin, w którym mamy zapis, iż jego decyzje są ostateczne zatem bez specjalnego oglądania się na innych powinien je egzekwować..

Mnil
30-08-2011, 09:55
ja proszę tylko o wyjaśnienie sytuacji z Andzią.

Avasil
30-08-2011, 10:33
Tu już poza jakimś wynagrodzeniem Ci przez papiestwo, to raczej kwestia nie Sayeera, a opiekunów działu(w wko29 to samo).

Joopiter
30-08-2011, 11:38
wygląda na to, że większość jest za tym, żeby Sayer został więc jeśli nie ma nic przeciwko chyba jest ten sam mg. Inna sprawa, że nie rozumiem o co chodzi z podważaniem decyzji mg przez adminów itd., przecież jest regulamin, w którym mamy zapis, iż jego decyzje są ostateczne zatem bez specjalnego oglądania się na innych powinien je egzekwować..
Pytanie, czy sam Sayeer chce zostac? Ja rowniez jestem za tym, by zostal, ale on sam musi tego chciec. A na razie nie odzywa sie juz kilka dni.

Nikt przeciez nie podwazal decyzji MG...

ja proszę tylko o wyjaśnienie sytuacji z Andzią.
Policz ile byly warte te budynki i popros Papiestwo w swjej turze o rekompensate. Chyba, ze Sayeer wroci i wyda do tego czasu inna decyzje.

Mnil
30-08-2011, 12:05
już wcześniej wyliczyłem że około 5k strat. Inna sprawa że wcześniej prze brak kary dla niego też odbił się nieco na moich stratach, ale to już trudno.

Knecht
30-08-2011, 14:41
Sayeer napisał mi że już nie chce tu być MG, a jego ostatnią decyzją jest to że Mnil ma usunąć jednostki z wymiany, czyli 3 oszczepników tureckich, a 5 łowców powinien usunąć Bułgar.

Joopiter
30-08-2011, 17:50
To akurat juz dopilnowalem wczesniej.

Szkoda, o taka pierdole stracony MG. Jakies propozycje na nowego?

Errichto
10-09-2011, 18:09
Litwin zerwał pona. Węgier ustawił wojska na ziemiach litewskich, tuż przy granicy. Zaatakowanie tych wojsk liczy się jako mój atak na Litwę (i anulowanie okresu ochronnego)? Co jeśli zaatakuję i od razu (w tej samej turze) wrócę na swoje ziemie?

Mariooooo
10-09-2011, 20:26
zdaje się że wtedy mogę Cię od razu atakować bez czekania tych 2 tur

Avasil
10-09-2011, 20:38
Wejście na czyjeś terytorium bez zgody na przemarsz = wypowiedzenie wojny.
Czyli skoro np. masz jeszcze 2 tury okresu ochronnego po wypowiedzeniu Ci pona, to niezależnie czy wejdziesz na jego teren, czy go zaatakujesz, oznacza to wypowiedzenie wojny z Twojej strony, czyli wtedy i on może robić co chce.

Knecht
11-09-2011, 01:58
Litwin zerwał pona. Węgier ustawił wojska na ziemiach litewskich, tuż przy granicy. Zaatakowanie tych wojsk liczy się jako mój atak na Litwę (i anulowanie okresu ochronnego)? Co jeśli zaatakuję i od razu (w tej samej turze) wrócę na swoje ziemie?
ale ten przykład pokazuje pewne... nie oszukujmy się, cwaniactwo tym bardziej że Nihilus pisał w ambach że narazie nie chce pomocy Litwy a tymczasem korzysta z jego ziem, ja tam nie mam do nikogo urazy, ani nie chcę też nikogo urazić ale ten przykład powinien być w pewnym sensie traktowany tak samo jak z podstawianiem statków na morzu przez frakcję 3, która nie toczyła dotychczas wojny.

Nihilus
11-09-2011, 16:46
Cwaniactwo? Ustawiłem tam armie bo to było najdalsze miejsce do którego sięgałem zasięgiem. Mam sojusz z Litwą więc mogłem sobie pozwolić na stanie na jego ziemiach.
26 sierpnia wykonałem ruch a 30 sierpnia został zerwany pon bez porozumienia ze mną jak pisze w tej samej ambasadzie, na którą się powołujesz. Nic nie było uzgadnianie by Marioo nie musiał czekać regulaminowych 3 tur.

Inna sprawa że wyszło na to że wykonałem bardzo korzystny ruch bo armia okazała się być nietykalna. 8-)

Joopiter
30-09-2011, 16:44
3 forty biz w prowincji Adana

http://i54.tinypic.com/2wecbwg.jpg

Kazdy z nich na swoj sposob przeszkadza (polnocne w dojsciu do Cezarei, zachodni do duzej armii Biz). Nie mamy MG, wiec pytam bezposrednio Innocentego (lub Avasila, ktory robil ture) - jaka kare proponujecie? ;)

Avasil
30-09-2011, 21:09
Ech, chyba już tam był i nie zauważyłem albo po prostu zapomniałem, bo wydaje mi się, że własnie gdzieś reagowałem na taką sytuację, jeżeli któregoś by brakło albo był przestawiony, to na pewno tak aby dalej chronić armię, a co najwyżej dać dostęp do Cezarei. Ciężko tu wymyślić mi jakąś karę, gdyby nie było tego fortu ponad waszym, to jak wyglądałaby sytuacja?

Joopiter
30-09-2011, 23:06
Moglibysmy zdobyc balista ten zachodni fort, generalem przejsc na gore i odciac od siebie te 2 wasze armie. Musielibyscie decydowac, gdzie poslac baliste - na ratunek polnocnej armii, czy zostawic w obronie Ikonium. A tak jeden z mozliwych planow juz zrobic nie mozemy ;)

Nie no, 1000 dla Turcji i kwita. Nie sposob tutaj orzec sprawiedliwej kary.

Avasil
01-10-2011, 07:07
Ok, w porządku, to moje niedopatrzenie, a nie Innocentego, to zapłacę z własnej kieszeni :D

Joopiter
01-10-2011, 14:57
Heh, zauwazylem tez, ze w prowincji Cezarea takze sa 3 forty...

http://i51.tinypic.com/2podrfp.jpg

Tutaj nie przeszkadza to az tak, wiec kary nie trzeba, ale prosze, byscie na to uwazali w kolejnych turach ;)

Avasil
20-12-2011, 00:01
Wydaje mi się, że fort turecki między Erzurum, a Trebizondem należy do Kapadocji(Cezarea) gdzie obok już są dwa forty :P

Mefisto7
11-03-2012, 22:05
Janker (Francja) wyszedł z BLOKOWANEGO portu statkiem i zaatakował mój z armią. Szczęściem - nie zatopił, ale szkoda jest. Co teraz?

( i nie ma MG :| )

janker92
12-03-2012, 00:08
A nieprawda to, regulaminu nie złamałem, po prostu sobie zniszczyłem port i wypłynąłem na pełne morze, bo nie blokowały mnie Twoje okręty ;)

Mefisto7
12-03-2012, 11:19
Aaaa... Cholera. No fakt. :? Wybacz, tedy.

blackhand
03-04-2012, 18:21
Mamy z AleCzemuNie mały zgrzyt jeśli chodzi o zasady regulaminu.

Otóż Dania wypowiedziała wojnę Szkocji i natychmiast wylądowała na moim terenie. Ja oczywiście zaraz po tym wypowiedziałem Danii wojnę, licząc się z tym, że będę musiał czekać dwie tury. Kiedy jednak zorientowałem się, że Duńczycy są już na moich terenach, pomyślałem, że jest to atak i mogę ich spokojnie zaatakować. Jednak, gdy spytałem się ACN, po co mnie zaatakował, zauważył, że wylądował przed wypowiedzeniem wojny Szkocji, i także zanim ja zerwałem sojusz.

Ogólnie problem polega na tym, że ja myślę, że wylądowanie i przebywanie armii na moich ziemiach oznacza atak i mogę kontratakować, a ACN uważa, że powinien mieć jeszcze jedną kolejkę ruchu zanim będę mógł atakować.

Spór w sumie nie jest o byle co, bo choć główna część armii ACN jest na lądzie i nie mogę jej w tej chwili zaszkodzić, to wszystkie jego balisty stoją na łodziach tuż obok, które mogę zatopić.

Tu wszystko rozbija się o fakt, że nie ma za bardzo kto rozsądzić to wszystko, bo Sayeera, zdaję się, nie ma. Przydałoby się wybrać, i tu piszę do wszystkich graczy, na teraz i na przyszłość, osobę albo organ np. kolegium, żeby jednak ktoś do sędziowania był.

Nihilus
04-04-2012, 00:31
Moim zdaniem już samo wkroczenie innej armii na Twój teren bez pozwolenia może spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią-atakiem. Terminy wypowiedzenia sojuszów nawet nie wchodzą w rachubę. Wylądował to musi liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Moje zdanie. MG może zarządzić inaczej. Ale nie uśmiecha mi się czekać na Sayeera jak go nie ma bo już przy opóźnieniu Mnila stwierdziłem, że "pałka się przegła" :lol:

Avasil
04-04-2012, 00:52
Sayeer zrezygnował.

PlanB
04-04-2012, 07:13
A dlaczego nie wchodzą w rachubę?Miałem z blackiem sojusz więc i prawo przemarszu,wypowiedziałem wojne jego wasalowi,in zrywa nasz sojusz.Ale to już po zrobieniu mojej tury.Ja uważam że mam teraz jako poszkodowany 2 tury.
Ale skoro Saayer zrezygnował,to co nam pozostaje?Znaleźć nowego MG najlepiej,bo jak nie on to zostaje tylko Kolegium do roztrząsania sporów.

Piter
04-04-2012, 13:55
Nie wiem jak się interpretuje regulamin, ale przejście przez teren gracza z zamiarem ataku na jego wasala (co logicznie musi się skończyć zerwaniem sojuszu) to jednak naruszenie terenów Black'a i koniec sojuszu z winy ACN.

PlanB
04-04-2012, 14:44
Atak na wasala nie jest jednoznaczny z atakiem na seniora
Logicznie czy nie wszystko zrobiłem zgodnie z regulaminem i teraz black powinien czekać 2 tury z atakiem na mnie.
Zresztą i tak to kolegium będzie musiało zdecydować,bo jak Avasil napisał MG nie ma

Mefisto7
15-04-2012, 14:50
Gracz angielski (blackhand) zbytnio się panoszy grając papieżem i zaatakował mój fort na ZIEMIACH NEAPOLU! Proszę o interwencję.

blackhand
15-04-2012, 17:50
?
Ja nie robiłem ostatnio za papieża. :?

Właściwie to chyba powinienem, ale ktoś musiał inny zrobić.

Mefisto7
15-04-2012, 19:05
Tedy trzeba nam wyjaśnić tę zagadkę. Mnil, który dawał turę dla Anglii raczej tego nie zrobił.

Abu Yusuf
16-04-2012, 10:04
Więc pewnie papa jest AI, brawo :)

blackhand
16-04-2012, 18:24
Ups... :?

EDIT: Chociaż nie, chwileczkę. Na samym początku kolejki (2, 3 strona tematu) napisałem, że zrobiłem za papieża. Wydaję mi się też, że gdzieś w temacie podawałem hasło. Niemożliwe, że jest AI, chyba, że w jakiś niesamowity sposób się zmienił.

Mnil
27-04-2012, 23:11
dawid96 ruszyl pokonane armie, o czym pisalem w temacie.

Proszę o potężną karę i odstąpienie od oblężenia moich fortów - zniszczylo mi to zamysl dalszych ruchow.

Domen
12-08-2012, 12:01
Sayeer,


Hasła przesłali: kamilios, mefisto7, blackhand, janker92, Abu Yusuf, pop517, Piter, Avasil, maryniasz, Mariooooo, Seban, Marat, Andzia, Innocenty III, Knecht, Joopiter, Nihilus, Volfgan, Mnil

Hasła przesłali wszyscy, niedługo sprawdzę ich poprawność

Jeśli masz jeszcze hasło do Litwy (Mariooooo) to byłoby świetnie, bo Mariooooo długo opóźnia i ktoś z sojuszników mógłby za niego wykonać turę.

Ktoś jeszcze ma hasło Litwy?

blackhand
06-12-2012, 22:08
Maur dostanie większość ziem hiszpańskich (oprócz Toledo), w zamian za pokój. Maur ma wojnę z w zasadzie wszystkimi, więc chyba nikomu nie przeszkadza?

Mefisto7
06-12-2012, 22:49
Dla wyjaśnienia:
Przechodzą do mnie wszystkie prowy z półwyspu. Toledo jest stolicą Hiszpanii i po prostu Black nie mógł zgodzić się na moją propozycję dyplomatyczną uwzględniającą Toledo. Blackowi zostaje Tuluza, Bordeaux, Claremont, Poitiers.

Wszystko wychodzi z faktu, że najechałem Hiszpanię w ostatniej turze zajmując 3 prowki naokoło. Black nie ma wyjścia, jak przystać na moją bratnią "propozycję". ;) Nie mam z nikim żadnych paktów, wszyscy wrogami IslamU - a prowy nie mają żadnego najbliższego kontaktu z jakąkolwiek armią wrogą Hiszpanii lub mi. Stąd raczej oczywistym jest stan bezsprzeczności tego zabiegu z normami.

Arrim
10-02-2013, 21:53
Uwaga, uwaga! :mrgreen:

Domen poprosił mnie, abym został MG w tej KO, więc od teraz przejmuję wszystkie funkcje Mistrza Gry - będę przetrzymywał Wasze hasła, wykonywał tury Papieża, karał za nieprzestrzeganie regulaminu i rozwiązywał sporne kwestie w KO.

Jeśli macie jakieś wątpliwości, to piszcie.

Domen
10-02-2013, 21:58
Od razu pierwsza decyzja dla MG (Kolegium KO mi napisało, że nie mają czasu w każdej KO bez MG się udzielać i mam poszukać "sobie" MG):

viewtopic.php?f=3&t=9452&p=272215#p272215 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=9452&p=272215#p272215)

:P

Arrim
10-02-2013, 23:09
Domen otrzyma 7200 florenów za stracone budynki, a Nihilus jest zobowiązany do zapłaty Papieżowi sumy 2465 florenów za zysk ze zniszczenia budynków w trakcie oblężenia.
Dodatkowo Domen w ramach rekompensaty otrzyma 9000 florenów. Ta suma może wydawać się przesadzona, ale jeśli ktoś ma do tego zastrzeżenia, to mogę tej osobie wyłożyć mały wykład z tego, dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję.

Nihilus
11-02-2013, 17:41
Ta suma może wydawać się przesadzona, ale jeśli ktoś ma do tego zastrzeżenia, to mogę tej osobie wyłożyć mały wykład z tego, dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję.

Może ja za Ciebie wyłożę mały wykład dlaczego podjąłeś taką a nie inną decyzję. Po co masz się męczyć. Podjąłeś taką decyzję i zawyrokowałeś takie koszta jakich sobie zażądał Domen w temacie kolegium. Ni mniej ni więcej. A że Domen Cie poprosił o mistrzowanie to można rzec, że jesteś "jego" człowiekiem i zrobiłeś dokładnie tak jak chciał.

Domen
11-02-2013, 19:18
Może ja za Ciebie wyłożę mały wykład dlaczego podjąłeś taką a nie inną decyzję. Po co masz się męczyć. Podjąłeś taką decyzję i zawyrokowałeś takie koszta jakich sobie zażądał Domen w temacie kolegium. Ni mniej ni więcej. A że Domen Cie poprosił o mistrzowanie to można rzec, że jesteś "jego" człowiekiem i zrobiłeś dokładnie tak jak chciał.

OMG. Jeśli chcesz podważyć decyzję MG - to idź z tym do Kolegium KO. :roll: Od tego oni są, żeby rozpatrywać apelacje od wyroków MG.

Ja właśnie dlatego poszukałem MG dla tej KO, bo Kolegium stwierdziło, że od decyzji w takich sprawach jest MG:


Zachar
13:47:00
bo ja jestem zdania jak joop po części że kolegium nie jest od zastepowania mg w każdej ko w której go nie ma

Ja
13:47:21
moge poprosic ACN zeby zostal MG
13:47:47
i od razu mi zasadzil odszkodowanie

Zachar
13:47:57
dobry pomysł

Zachar
13:58:39
nie wróży dobrze tej ko brak mg... skończy się pewnie jak w wk30

Arrim
11-02-2013, 19:27
Tak Ci się kolego wydaje. Fakt, opierałem się na tym, co Domen napisał w Kolegium, ale wszystko jest dla mnie tam jasne i oczywiste. Domen musi dostać taką kwotę, by mógł wybudować zburzone przez Ciebie budynki, a Ty musisz zapłacić tyle, ile zyskałeś dzięki temu nieregulaminowemu czynowi.
Wartość rekompensaty jest jak najbardziej sprawiedliwa, gdyż Domen przez okres 3 tur nie może rekrutować jednostek, które normalnie by mógł posiadając garnizon zamkowy. Ponadto jeszcze dodatkowa tura za stajnie i kolejne tury za zbudowanie warsztatu kowala. Łącznie Domen traci 9 tur, w czasie których mógłby rozbudować do wyższego poziomu inne budynki.
Jeśli nadal coś Ci się nie podoba, to mogę poświęcić z godzinkę i odwzorować tury w dwóch sytuacjach - w pierwszej, w której frakcja Bizancjum zdobywa osadę na poziomie twierdzy ze zbudowanym garnizonem zamkowym, stajniami i warsztatem kowala i druga sytuacja - Bizancjum zdobywa twierdzę ze zburzonymi w czasie oblężenia w/w budynkami. Wtedy tak naprawdę można w sposób rzeczywisty ocenić, ile Bizancjum straciło na Twoim oszustwie.

Zachar
11-02-2013, 19:33
proszę nie wklejać prywatnych rozmów bez moje zgody!!!

Domen
11-02-2013, 19:41
Gdyby Nihilus nie wyburzył wszystkiego, to zbudowałbym w tej fortecy Plac Musztry (3 tury) i już mógłbym szkolić Spieszonych Bizantyjskich Lansjerów. Następnie Warsztat Płatnerza (czas budowy 4 tury) i Koszary (czas budowy 4 tury) - i mam Spieszonych Łacinników. W międzyczasie mógłbym szkolić Mieczników Spathathoi (a potem także tych Lansjerów). Teraz muszę "zadowolić się" chłopami itp. ...


proszę nie wklejać prywatnych rozmów bez moje zgody!!!

Kiedy wypowiadasz się jako Członek Kolegium Kampanii Online to to jest prywatna rozmowa :?: :!:

Następnym razem informuj, kiedy piszesz prywatnie a kiedy w sprawach służbowych.

Bo ja zwracałem się z pytaniem, czy Kolegium podjęło decyzję - tak się tamta rozmowa rozpoczęła. Więc nie traktowałem tego jak prywatną :!:

Zachar
11-02-2013, 20:00
Kiedy rozmawialiśmy kolegium nie podjęło jeszcze ostateczne decyzji.
Widać zaszło więc nieporozumienie bo ja uznałem tą rozmowę za prywatną.
Proszę zatem na przyszłość cytować mnie z wypowiedzi na forum. Rozmowa na gg ma dla mnie zawsze charakter prywatny

Domen
11-02-2013, 20:04
Proszę zatem na przyszłość cytować mnie z wypowiedzi na forum.

To proszę odpowiadaj na forum - ale nie w temacie, którego nikt nie widzi poza członkami Kolegium, tylko w tym ogólnodostępnym. Bo jaki sens ma odpowiedź, której pytający nie może przeczytać :?: Notabene Joopiter (przewodniczący Kolegium) poradził mi dokładnie to samo - żebym sobie poszukał MG, bo Kolegium nie jest od takich spraw. Jeśli nie podoba Ci się cytowanie słowo w słowo, to mogę streścić to co pisałeś. To w sumie nie jest chyba aż tak dramatyczna różnica, czy zacytuję kogoś dosłownie, czy streszczę własnymi słowami - poza tym, że to drugie wymaga więcej czasu, więc poszedłem na łatwiznę i wkleiłem.

Ale dobra, skoro chcesz to następnym razem streszczę pokrótce zamiast Kopiować / Wklejać. ;) Sorry za to.

Nihilus
17-02-2013, 12:10
Wypłacono Domenowi pierwszą ratę odszkodowania za zburzenie MOICH budynków w MOIM zamku zbudowanych przez MNIE w wysokości 4 000 florenów. Mam nadzieje, że poszkodowanemu już lepiej i nie odczuwa już tak dotkliwie straty nie swoich budynków.

Domen
17-02-2013, 13:42
Już mi lepiej. ;) Ale kasy od Węgier nie chcę - Papież mi wypłaci odszkodowanie. Ty tylko zapłać Papieżowi to co za zburzenie dostałeś.

Nie do końca się jednak zgodzę z przynależnością zamku i budynków. Przyznam tylko rację, że Ty je zbudowałeś (ale już powinny być moje). :P

Nihilus
17-02-2013, 16:19
Teraz już są Twoje. A raczej gruzy, które z nich zostały :D
Nie chcesz? To mam Ci płacić te 9 000 czy nie?

Domen
17-02-2013, 16:20
Spytaj MG czy Ty masz płacić czy Papież. Bo sam nie wiem. W każdym razie ja już do Papieża wysłałem dyplomatę z prośbą o kasę.

A z tego co widziałem, Ty powinieneś zapłacić Papieżowi te ok. 2130 florenów zwrotu za zyski ze zburzenia budynków (mi się ta kasa akurat nie należy).

Jeśli wysłałeś już kasę, to w sumie nie musisz powtarzać tury jeśli nie chcesz. Po prostu odrzucę propozycję (o ile dostanę kasę od Papieża).

Arrim
21-02-2013, 09:35
Nihilus, jeśli dla Ciebie to nie kłopot wypłacić Domenowi kasę z konta Węgier, to nie ma problemu. Pisałem, że Domen dostanie od Papieża odszkodowanie, ale jeśli Tobie już nie zależy na niczym, to płać ze swoich. Przy najbliższej turze wypłać też papieżowi te 2132 florenów.

Nihilus
23-02-2013, 17:30
Zależy mi, więc Domen jak chcesz większy stopień trudności kampanii to nie przyjmuj propozycji dyplomaty. :P
W tej turze na konto papieża poleci wymieniona kwota.

Arrim
23-02-2013, 18:23
Wręcz musi nie przyjąć tej propozycji, bo Mnil jako Papież zaakceptował jego propozycję wypłaty odszkodowania. Cwaniak siedzi cicho i liczy, że zgarnie 2x więcej kasy :P.