PDA

Zobacz pełną wersję : Bułgarzy



Volfgan
15-04-2011, 19:46
Witaj

Sojusze:
Gruzja
Litwa
Turcja
Egipt

Pony:

Wojny:

Mnil
15-04-2011, 19:53
Sojusz proponuje Turcja ;)

Seban
16-04-2011, 13:11
privietojcie wolzanie kazanscy, ze weschodu przybysze. szto powiet'ie na nieagresywnojski paktna tur 15

Joopiter
16-04-2011, 14:01
Witaj Bracie w wierze! Czy zechcesz dolaczyc do unii muzulmanskiej i podpisac z nami wieczysty sojusz?

Volfgan
16-04-2011, 14:48
Zgadzamy się na sojusz z Turcją i Egiptem, odmawiamy Ruskom.

Mefisto7
16-04-2011, 16:03
( A to się wypchaj - dialog dyplomatyczny z takim to świetna sprawa,eh. kolejny Kretson)

Seban
16-04-2011, 17:08
azyali nieprzyjatielstwo obraliscie. obaczym, tak i jak pieczyngom dalesmy rady tak i bulgarow za itil przepedzimy, jesli zajedzie takowa potrzeba. a ruski to jest jezyk, a rod to rusini, dlategom i ta zniewage opamietamy

Andzia
03-05-2011, 20:28
Po abdykacji Przywódcy Bułgarów Volfgana regencję nad Bułgarami Nadwołżańskimi objął Król Gruziński Andzia. Regent przejmuję całkowicie spuściznę polityczną swego poprzednika.

Mefisto7
03-05-2011, 21:35
(eee, a tak na marginesie to z jakiej racji Gruzin objął jurysdykcję nad Bułgarami? Mi w wko29 jakoś nie chciano dać takiego prawa, jak i Garindorowi w BC16...)

Andzia
03-05-2011, 21:49
Z tej beczki mi pozwolono że póki co jestem zwykłym sojusznikiem robiącym tury za sojusznika wkrótce MG określi status mój wobec Bułgarii

Marat
03-05-2011, 22:11
A ty teraz za kazdym razem będziesz to wypominał? Takie są zasady i MG tak zadecydował.

Mnil
05-05-2011, 14:19
co za głupota, może ja bym sobie wziął kijów czy węgry i atakował nimi moich wrogów?

niesprawiedliwość...

Mefisto7
05-05-2011, 17:14
Zróbmy jakiś bojkot. To, że MG nagle wyszedł sobie z kaprysem takiego nadania praw, nie powinno oznaczać prawa absolutnego.
Tak. Będę wypominał swoją sytuację, kiedy jest na to odpowiedni czas i miejsce. Ustalone zostało ówczesnym sprzeciwem - że takie coś jest niedopuszczalne, to ma takie być także i teraz.

Marat
05-05-2011, 17:22
Kto coś takiego ustalał? Zasada ta przeszła i obowiązuje w kampaniach, to że Rapsodowi w jednej z KO odwaliło, nie oznacza, że zasada nagle jest nieważna. A kto ma jeszcze jakieś wątpliwości, to proszę zajrzeć tutaj, na drugiej stronie Joopiter potwierdza wprowadzenie zasady.
viewtopic.php?f=3&t=7252&start=0 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=7252&start=0)

Andzia
05-05-2011, 18:26
Tak jak mówiłem w innym temacie już --> Robię turę jako "regent" czyli aż do momentu znalezienia gracza który przejąłby w pełni Bułgarii.

Joopiter
05-05-2011, 18:42
Andzia moze przejac Bulgarow. Nie moze tylko wypowiadac nimi zadnych wojen (chyba, ze Bulgarzy zostana zaatakowani), ani przesylac sobie pieniedzy.

Sayeer
05-05-2011, 19:41
Ta zasada wprowadzona do tej KO znacznie usprawni jej przebieg. Nie wiem czemu chcecie to bojkotować, wykonywanie tur przeze mnie za Bułgarię to tylko stracone godziny, tak samo wolałbym aby w wk 30 tury za Anglię wykonywał np. Gruzin, a niżeli czekać aż zrobi to MG.

Marat
05-05-2011, 20:27
Nie masz się co tłumaczyć, bo ta zasada została jakiś czas temu przegłosowana i obowiązuje w każdej KO, a już na pewno w tych nowych. Tylko z tego co widzę, nie została dodana do ogólnego regulaminu.

Mariooooo
05-05-2011, 21:24
Wojna Bułgar-Kijów była planowana od początku tej ko( o czym świadczy odrzucenie pon-a ) , to że volf nie wypowiedział oficjalnie wojny nie powinno niczego zmieniać . Jak to sobie wyobrażacie ? Kijów będzie miał coś na kształt stalowego pona z Bułgarem , który nie będzie mógł go tknąć ? Efekt będzie taki że absolutnie niezagrożony kijów będzie mógł rzucić wszystkie siły na Litwę ( w tym miejscu polecam odpalić grę i porównać te dwa kraje ) a następnie już zupełnie spokojnie spokojnie zaatakować bułgarów.
Wnioskuje by w tym przypadku Chanat Bułgarów Nadwołżańskich mógł wypowiedzieć wojnę Księstwu Kijowskiemu

Marat
05-05-2011, 21:32
Jeszcze lepiej niech MG tylko klika klepsydrę i będzie święty spokój.

Andzia
05-05-2011, 21:35
Ludzie, może ochłodźcie zanim coś napiszecie, jedynym waszym argumentem za tym żeby Bułgaria nie mogła wypowiadać wojny jest ten że obawiacie się że Gruzja będzie wspomagać Bułgarów, wy naprawdę jesteście ślepi ? Gruzja ma wojnę z turkami więc jak niby miałaby wspomóc Bułgarię ? Boicie się ataku dwóch nacji naraz ? To wtedy wnioskuję o wprowadzenie następującej zasady:


Jeśli nacje B przejmuje jej sojusznik (nacja A) może on tylko wypowiadać przejętą nacją B wojnę nacji C tylko w wypadku gdy jego ojczysta nacja A nie będzie w trakcie wojny z nacją C, ponadto zabrania się przesyłania pieniędzy między tymi nacjami (w tym wypadku nacja A i B)

Co to daje w praktyce ? Gruzja ma zakaz wysyłania wszelakiej pomocy Bułgarii oraz wszczynania wojny z Kijowem, w tym miejscu powinni być wszyscy zadowoleni gdyż Gruzja i Bułgaria wtedy są osobne politycznie nacjami, nikt nie powinien się bać podwójnego ataku więc wszystko teraz powinno być w porządku.

Marat
05-05-2011, 21:48
Tu nie chodzi o to, że ktoś się czegoś boi. Tu chodzi o stosowanie się do regulaminu. Geneza tej zasady jest prosta, to miało być ułatwienie. Granie przez jednego gracza dwoma nacjami to patologia, która powinna być po prawdzie zakazana. i przez długi okres tak było. Jednak dochodziło do wyjątków, gdy np. ktoś blisko współpracował, to zamiast MG on robił tury, bo bardziej się przykładał. Ludzie na to przymykali oko. Oczywiście nie zawsze tak było, czasami ludzie domagali się zakazania gry dwoma nacjami ( bo im nie szło, bo kogoś nie lubili, bo dawało to przewagę ) - i właśnie tu postanowiono dodać tą zasadę, żeby sojusznik tymczasowo mógł przejąć nacje alianta. Tylko, że nacja taka jest jakby w zamrożeniu, tak na prawdę tury powinien robić za nią MG, tylko że to nie jest wygodne. Dlatego nie ma się tu co spierać, tylko szukać gracza na tą nacje.

Andzia
05-05-2011, 21:54
I tu jest właśnie problem, chętnych jest coraz to mniej do grania w KO, ja nie mówię że przejmuję na zawsze Bułgarię, ja jestem tylko zastępcą aż do momentu znalezienia kogoś chętnego, niech volfgan napisze że wypowiada wojnę Kijowi jako jego ostatnia wola w tej ko