PDA

Zobacz pełną wersję : Eksperyment mający na celu sprawdzenie możliwości SI (mapy).



eeerobert
25-04-2011, 19:29
Wiem, że temat brzmi poważnie, ale wcale nie będzie tu długich wypowiedzi itd. Otóż przejdźmy do rzeczy. Odblokowałem rebeliantów i postanowiłem nimi "zagrać". Tak właściwie to przełączyłem wszystkie osady na automat, bitwy na automacie, nic nie robię i obserwuję co się dzieje. Oto mapa po 15 turach:[attachment=2:7cup48rf]rebels15a.jpg[/attachment:7cup48rf] W 15 turze dżihad na rebeliancki Bagdad. Brak wojen i sojuszy. Jako, że niektóre regiony słabo widać to: Genua-Mediolan, Ajjaco-rebelianci, Rodos-rebelianci, Ikarlion-Wenecja, Akka-rebelianci, Nikozja-Bizancjum. Dania mocno ucierpiała na nieudanych próbach ataku na Antwerpię, ale za to jest najbogatsza. Sytuacja po 30 turze:[attachment=1:7cup48rf]rebels30a.jpg[/attachment:7cup48rf] W 16 turze Turcja przyłączyła się do dżihadu i zwołana została krucjata na rebeliancką Antiochię. W krucjacie biorą udział: Francja, Polska i Mediolan, Hiszpania. W 2 tury po zwołaniu Turcy zdobyli miasto. Genua-Mediolan, Ajjaco-Sycylia, Rodos-rebelianci, Ikarlion-Wenecja, Akka-Egipt, Nikozja-Bizancjum. Sojusze: Maurowie-Hiszpania, Maurowie-Francja. Wojny: Maurowie-Sycylia, Mediolan-Turcy. Co ciekawe, zauważyłem, że heretycy poruszają się sami, niezależnie ode mnie, choć mogę nimi również ruszać normalnie.
Postaram się na bieżąco uaktualniać wraz z dalszą grą, zapraszam do komentowania.

Po 45 turze:[attachment=0:7cup48rf]rebels45b.jpg[/attachment:7cup48rf] 32 tura-sukces dżihadu-Turcy zdobywają Bagdad. 40 tura-Mediolan zdobywa Antiochię-sukces krucjaty. 43- :shock: Dania wyeliminowana poprzez wymarcie dynastii. Poza tym Hiszpania parokrotnie próbowała zdobyć Dublin, a Portugalia jak widać poczyniła spore postępy kolonialne w Brytanii. Genua-Mediolan, Ajacco-Mediolan, Rodos-Bizancjum, Ikarlion-Wenecja, Akka-Egipt, Nikozja-Bizancjum. Sojusze:Francja, Maurowie, Niemcy-we wzajemnym sojuszu, Wenecja-Francja, Wenecja-Niemcy, Maurowie-Hiszpania, Polska-Wenecja, Bizancjum-Mediolan. Wojny: Turcja-Hiszpania, Turcja-Francja, Wenecja-Bizancjum, Maurowie-Sycylia, Niemcy-Sycylia, Mediolan-Sycylia.

eeerobert
26-04-2011, 09:45
Sytuacja po 60 turze:[attachment=1:e5cvcgbq]rebels60a.jpg[/attachment:e5cvcgbq]Genua-Mediolan, Ajjaco-Mediolan, Rodos-Wenecja, Ikarlion-Wenecja, Akka-Egipt, Nikozja-Bizancjum.
Sojusze:Egipt-Niemcy, Niemcy-Francja, Niemcy-Polska, Polska-Wenecja, Francja-Wenecja, Francja-Anglia, Wenecja-Sycylia, Wenecja-Turcja, Sycylia-Turcja, Węgry-Turcja, Węgry-Wenecja, Wenecja-Papiestwo, Hiszpania-Maurowie, Mediolan-Bizancjum, Szkocja-Portugalia.
Wojny:Turcja-Hiszpania, Turcja-Bizancjum, Hiszpania-Portugalia, Hiszpania-Anglia, Anglia-Portugalia, Bizancjum-Wenecja, Wenecja-Mediolan, Mediolan-Egipt, Mediolan-Francja, Mediolan-Maurowie, Mediolan-Sycylia, Sycylia-Niemcy, Sycylia-Maurowie, Maurowie-Papiestwo.
Sytuacja po 75 turze:[attachment=0:e5cvcgbq]rebels75a.jpg[/attachment:e5cvcgbq]Genua-Francja, Ajjaco-Maurowie, Rodos-Wenecja, Ikarlion-Wenecja, Akka-Egipt, Nikozja-Bizancjum. W 68 turze pod Erywaniem pojawili się Mongołowie, splądrowali Tibilisi i idą na północny-zachód. Co ciekawe, Anglia (jak widać) została wyparta z Wysp Brytyjskich. Ciekawa jest również bierna postawa frakcji wobec rebelianckiej Skandynawii, chociaż Niemcy próbowały zdobyć Arnhaus, a Szkocja Oslo.
Sojusze:Szkocja-Portugalia, Bizancjum-Mediolan, Bizancjum-Ruś, Ruś-Węgry, Węgry-Turcja, Turcja-Sycylia, Turcja-Wenecja, Turcja-Francja, Francja-Anglia, Francja-Niemcy, Francja-Wenecja, Wenecja-Sycylia, Wenecja-Polska, Polska-Niemcy, Niemcy-Egipt, Niemcy-Maurowie, Maurowie-Hiszpania.
Wojny:Turcja-Mongolia, Ruś-Polska, Polska-Węgry, Francja-Mediolan, Mediolan-Egipt, Mediolan-Maurowie, Mediolan-Wenecja, Wenecja-Bizancjum, Maurowie-Sycylia, Sycylia-Niemcy, Sycylia-Papiestwo, Niemcy-Portugalia, Portugalia-Hiszpania, Hiszpania-Szkocja,

Dagorad
30-04-2011, 21:16
Kiedyś jak byłem, nie powiem nawet jaki a może raczej kiedy miałem po prostu za dużo czasu rozegrałem kilka (2 podajże) takie kampanie w których nic nie robiłem. Grałem Anglią i Sycylią, pamiętam tylko wynik gry Anglią jako że była to pierwsza z jednych wersji nie miałem problemu z desantami, wynik był dość jednoznaczny a mianowicie wszystko podbite przez Timurydów, wystarczył bunt jakiejś osady żeby zaraz wysłane zostało na nie kilkadziesiąt armii.

eeerobert
01-05-2011, 11:26
Hmm, ja na razie eksperyment zawieszam, ze względu właśnie na to że znalazłem lepsze zajęcia, a zainteresowanie jak widzę mizerne. Może kiedyś do tego wrócę.

marcsus
01-05-2011, 12:42
Zainteresowanie małe może dlatego, że nie jest to eksperyment, tylko coś w zamierzeniu Facebookowego "lubie to"... a to dwie różne rzeczy

Matisek
02-05-2011, 10:07
wg. mnie, każdy kto by chciał sobie sprawdzić, jak będzie się toczyła kampania bez gracza, poszuka, jak odblokować rebeliantów i sam se zrobi to co Ty. Będzie wiedział więcej i będzie mógł grać więcej niż 1 takich kampanii, a wyniki mogą być przecież różne.

ałtsajder
02-05-2011, 11:35
Eksperyment ciekawy...
Powiedz jeszcze na jakim poziomie to rozgrywałeś...

Obserwuje zachowanie Polski....Przyznam, że wiele razy podchodziłem do kampanii ale tylko ostatnim razem Polska stała się imperium...jest drugą(jak jestem pierwszy) do największej, najsilniejszej, a pierwszą przy finansach i produkcji...Ja gram Szkocją...
Jest to nie jesdyny dowód, że powodzenie AI jest losowe..

eeerobert
02-05-2011, 16:57
Gram na średni/średni, właściwie to powinienem to napisać już na początku, jak będę miał kiedyś za dużo czasu to być może będę kontynuował.

Mnil
06-05-2011, 21:43
czekamy na azteków :P

SanSanus
18-11-2011, 20:36
Nieee no super pomysł. Zawsze się zastanawiałem hmmm "jak by to było gdyby mnie nie było" xD . Proszę o kontynuacje, ciekawy pomysł.
Chcę zobaczyć sytuacje po 150 turze. Ciekawe.. portugalia podbija Anglię, Polska niepokonana przez Danię.. nono ciekawe co to będzie z mongołami. ;)

Aha i jeszcze najciekawiej jest na najtrudniejszym.