PDA

Zobacz pełną wersję : Napoleon total war vs Empire total war



vinett
26-04-2011, 10:52
Witam!
Zamierzam kupno tej gry. Mam nadzieje, że mi doradzicie, która gra jest lepsza.

Szukałem podobnego tematu, ale nic nie znalazłem
Pozdrawiam

Aro137
26-04-2011, 12:26
Napoleon jest przede wszystkim lepiej zoptymalizowany, ma bardzo dobrą grafikę i wciąga jak... :D Empire z kolei ma gorszą optymalizację, dużo bugów, większą mapę (w Napoleonie jest tylko Europa a w Empire Ameryka N i S choć nie całe i Indie) oraz więcej państw do wyboru. Bodajże jest wydanie złota kolekcja gdzie są obie gry plus DLC.
Proszę link:http://www.3kropki.pl/p/6/4/0/empire_i_napoleon_total_war_zlota_kolekcja.php
Doradziłbym ci właśnie kupno tego pakietu :)

stanislao
01-05-2011, 09:27
Plusem Empire jest to, że masz ogromną mapę składającą się z obszaru Europy, obu Ameryk oraz Indii. Gra ta umożliwia Ci ponadto dość swobodne postępowanie - można w dość łatwy sposób dobierać sobie sojusze oraz kształtować świat pod swoje dyktando. Podstawową wadą jest konsekwensja tegoż stanu rzeczy. Gra jest dość nudna. Nie znajdowałem się grając w Empire w jakichś mega trudnych sytuacjach. Wrogów łatwo się pokonuje.

W Napoleonie sytuacja jest niejako odwrotna. Mapa jest duża, ale tylko Europę obejmuje (pomijając mniejsze kampanie Napoleona). Gra jest trudniejsza. Walcząc z wrogami trzeba się natrudzić. Minusem jest to, że prowadzenie swobodnej dyplomacji jest już prawie niemożliwe. Masz blok państw profrancuskich i antyfrancuskich. Swoje położenie bardzo trudno jest zmienić ;) . Oczywiście dla jednych graczy to jest minus dla innych plus :D . Mi akurat to się nie podoba :) .

Wielki Mistrz Malborka
28-05-2011, 12:58
Ja mam empire ale ktoś mi kod zhackował a słyszałem o tej grze takie opinie że nawet mi się szukać nie chce, widziałem filmiki na youtube to gra jest wg mnie beznadziejna a w napoleonie kampania jest bardzo fajna i trudna nawet na łatwym poziomie trudności ze względu na ekonomię bo to już nie jest tak jak w rome że masz 10 armii po 20 jednostek i przychód 20000 na turę tutaj musisz się liczyć z ekonomią i dyplomacją oraz rozważnie wynajdywać technologie a największy plus napoleona to genialne multi i szybkość tej gry, choć na multi niektórzy mają kompa który ma 7 lat a neta kilkanaście kb/s i lagują ale jeśli masz minimalne wymagania to nie powinno ci się ciąc a gra będzie się ładować szybko (u mnie włącza się w 10 sekund) a multi jest na prawdę super, wg mnie lepsze niż w szogunie bo tam przedobrzyli a ci z moich kolegów co mają empire to mówią że w multi jest tyle bugów że ich odrzuca

Asuryan
28-05-2011, 13:58
Minusem Napoleona w porównaniu z Empire jest o wiele mniejsza ilość grywalnych frakcji. Niewątpliwym plusem za to są kampanie multi, realniejszy system uzupełnień jednostek, możliwość wyboru postępowania z podbitą prowincją. Głównie tych trzech rzeczy brakuje w Empire.

william/kaszanka
24-06-2011, 08:26
Cóż tutaj powiedzieć w Napoleonie jest dużo lepsza gra multi (moim zdaniem) jeszcze jak sciągniesz NTW3 to już wgl miodzio;]

Lecz gdy chcesz grać na singlu to Empire

Moja rada http://www.gram.pl/sklep/pc/empire-total-war-napoleon-total-war-game-of-the-year-edition masz tutaj Napoleona Empire i DLC za 110 zł. ;)

Otto
18-07-2011, 10:23
W Napoleonie walczy się lepiej (nowocześniejsze i lepiej specjalizowane jednostki), natomiast szkoda, że mapa taka mała.... w porównaniu z Empire........

Rue
18-07-2011, 11:45
Boli tylko że w Napoleonie strzela pierwszy szereg.

Barturus
18-07-2011, 23:03
Mam obie gry mają i muszę powiedzieć, że swój fajny klimat. Największym plusem jest możliwość gry Polską no i epicka kampania rozgrywana na 4 kontynentach. Może i jednostki są praktycznie takie same, ale to nie ważne. W Napoleonie dynamiczniejsze są bitwy morskie i multi jakoś bardziej przypadł mi do gustu. Kolejny plusem są Bitwy Napoloena, wielka frajda połączona ze zdobywaniem wiedzy historycznej. Krótko mówiąc obie gry polecam.

Drattius
21-07-2011, 21:37
Napoleon nie ma elementu "polskości". A jakby było chociaż Księstwo Warszawskie z jedną prowincją to by chciało się grać. Nie bawi mnie granie pod cudzymi barwami. :P

Sareth4
21-07-2011, 22:45
Da się grać Księstwem , wystarczy mod lub zmiana linijki tekstu w grze.

Drattius
21-07-2011, 23:09
Nie jestem kultystą modów, szczerze ich nienawidzę. :P A co do tej zmiany w linijce, gdzie i jak? I w którym scenariuszu to będzie dostępne?

stanislao
22-07-2011, 12:48
napoleonie kampania jest bardzo fajna i trudna nawet na łatwym poziomie trudności ze względu na ekonomię

Polemizowałbym. Niewątpliwie na samym początku gry sytuacja ekonomiczna może doskwierać (trudniej o kasę, niż w Empire), ale z czasem sytuacja się znacząco poprawia.

koszters
26-07-2011, 10:21
Nie czytałem postów wyżej, ale szczerze odradzam kupna E:TW nie dość, że po każdej instalacji ściąga się 2 gb patchy ( skandal ) to gra nie zachwyca, ma sporo bugów. Na Twoim miejscu kupiłbym N:TW a potem shoguna. Empire to taka demówka napoleona

Asuryan
26-07-2011, 14:13
Empire to taka demówka napoleona
Pod pewnymi względami jednak lepsza od pełnej gry. Konkretnie to pod względem ilości grywalnych frakcji, agentów i kontynentów.

Kuba67
26-07-2011, 16:32
Ja szukam Empire w sklepach mam Napoleona, Medievala II, Rome total war ,Rome total war Aleksander, Rome Total war barbian invasion. Chce mieć wszystkie tytuły ( no nie mediewal i shogun ale shogun 2 tak). Polecam Empire z recenzji wynika że jest ok ! W kampaniach jest więcej frakcji ( gra obejmuje chyba lata 1700-1799 czyli cały XVIII wiek) więc kampania włoska będzie ale tam są bardziej losy całej europy. No i Ameryka... a Napoleon oferuje lepszą ( z każdym następnym tytułem) grafikę. Wciągające bitwy. Wiele bitew historycznych... no i fajny filmik jedyny w moich ''zbiorach'' z polskim dubbingiem ciekawe czy empire też ma... w dodatku Napoleon ma ''mnóstwo'' dodatków oraz opcji w menu... wiele filmików już nie narratora lecz żołnierza wielkiej armii edycja specjalna jest TYLKO na zamówienie musisz wybrać to zależy jakie czasy wolisz jakie rozgrywki no a poza tym jest jeszcze gra połączenie dwóch gier więc wiesz...


Przed bitami są świetne komentarze Napoleona połączone z filmem... jednak pełną satysfakcję daje granie polską da się też w Napoleonie ale trzeba coś tam może krótko itp. ''pomajstrować'' no i pewnie daje adrenalinę walka z zaborcami :)...

Polecam jednak kupić grę połączenia dwóch...

Bessieres
10-08-2011, 17:35
Empire tylko z modami, niby patche coś tam poprawiły ale nadal AI szokuję głupim postępowaniem. Jedyną zaletą w porównaniu do Napoleona jest większa mapa co pozwala na dłuższą rozgrywkę, tak że pomimo iż NTW został później wydany zdążył mi się znudzić gdy gra w Empie wciąż mnie cieszy :P

Tom_P
18-08-2011, 07:38
Napoleon nie ma elementu "polskości". A jakby było chociaż Księstwo Warszawskie z jedną prowincją to by chciało się grać. Nie bawi mnie granie pod cudzymi barwami. :P

No jakby nie było, Księstwo Warszawskie przez większość swego czasu spędziło na walce w interesie Francji, więc nie widzę problemu.

Radzę po prostu po zajęciu terytorium Księstwa wyszkolić Legię Nadwiślańską, a inne jednostki jak piechota liniowa czy konnica tam rekrutowane nazywać po prostu jednostkami historycznymi walczącymi w barwach Księstwa. Ja tak zrobiłem i pasuje. Tylko żal że nie narysowano granic prowincji tak by oddawały historyczne granicie Księstwa w zaborach pruskim i austriackim :evil: ;)

A skoro już w temacie - klimatem wolę epokę napoleońską, dlatego wybór staje się oczywisty. Jednak lubię też powalczyć w barwach np. czerwonych kurtek albo poprowadzić armię Karola XII bądź Fryderyka II, no i jest też Rzeczpospolita. Empire ma też swoje plusy, czyli polecam zawsze zakup pakietu zbiorczego ;)