PDA

Zobacz pełną wersję : INVASIO BARBARORVM 2: CONQVESTVS BRITANNIAE



Marat
29-04-2011, 16:22
Z racji na różnicę do podstawowej wersji moda, wydzieliłem temat i troszkę uzupełniłem ;) ...
Eutyches


http://img7.imageshack.us/img7/6097/87861936.jpg
---------------------------------------------------------------------------

Wszelkie informacje o modzie , wraz z plikami do ściągnięcia ;)

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=447212

Submod muzyczny:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=493025

Nowy link do submodu muzycznego, jeszcze ciepły z gamefrontu
http://www.sendspace.pl/file/929139c0cd ... ic-mod-1-0 (http://www.sendspace.pl/file/929139c0cd0ad9a2c3e36f3/vltimvs-romanorvm-mvsic-mod-1-0)
---------------------------------------------------------------------------
Jeszcze nowszy link do submodu muzycznego ;)

http://www.speedyshare.com/UVjDd/Vltimv ... od-1.0.rar (http://www.speedyshare.com/UVjDd/Vltimvs-Romanorvm-Mvsic-Mod-1.0.rar)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
The Romano-British and the Darkening World Around Her
http://img191.imageshack.us/img191/5011/mapregions.jpg

Boniek
29-04-2011, 18:09
Również ściągam, nie mogę się doczekać aż to odpalę :)

Pan Toranaga
29-04-2011, 19:26
Cześć
Powiedzcie mi czy ten mod IB dotyczący podboju Wielkiej Brytanii nadpisuje oryginalne pliki gry?
Mogłby ktoś napisac parę wskazówek po polsku, jak to zainstalować (chodzi mi o ten mod dotyczacy podboju WB)??
Czy ten mod obejmuje tylko Wielką Brytanie, czy też inne jakies obszary??
Czy moglby ktos zarzucić z tego moda mapę Wielkiej Brytanii z prowincjami??

Dziekuję

Marat
29-04-2011, 20:01
Mod jest pod Kingdoms 1.5, więc tworzy osobny modfolder, można śmiało instalować. A jak? Po prostu klikamy dwa razy na pierwszy part i potem nas już instalator poprowadzi jak we wszystkich programach. Odpalamy z ikonki która pojawi się na pulpicie.
Mapa jest ogromna, więc screenów nie dam. Obejmuje też Bretanie, Normandie i Belgie. Jest nawet mur Hadriana ;)

Pan Toranaga
30-04-2011, 10:41
ŚCIAGNEŁEM i zainstalowałem i zaczęłem grać. Na razie bardzo mi się podoba, zagrałem jakieś 30 i nie było żadnego wywalenia z gry. Gram na razie na poziomie średni/średni. Bardzo fajna mapa, o taką mapę Wielkiej Brytanii mi chodziło. Wg mnie mod mogłby dotyczyć tylko samej Wielkiej Brytanii bez tej części kontynentalnej (północna Francja,Belgia,północne Niemcy). Na razie nic specjalnego o AI kompa powiedzieć nie mogę.
Nie wiem czy to tak ma być, ale ja nie mam kupców, są na mapie rózne dobra, ale nie ma kupców,żeby ich wysłać do poszczególnych towarów handlowych.Chyba , że to takie założenie twórców moda z brakiem kupców.

Moglby mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tymi skryptami:
cripts
GrnEyedDvl’s six turns per annum script 0.1
Historic events script 0.1
Spawn armies script 0.2
Spawn AI starting armies script 0.1
Cities core level scripts 0.1
Kingdoms scripts 0.4
Kingdoms scripts 0.5
Kingdoms money (influenced by konney from MTW2 workshop) scripts

Jestem laikiem dotyczacym modów, a nie raz czytałem, że cos sie robi przy jakis skryptach itp.


Kolejna sprawa, czy ten patch do tej wersji beta moda coś znasczącego wnosi do gry?? Czy mam go rozpakowac i wrzucić do folderu gdzie mam mod??

Boniek
30-04-2011, 12:27
Tak zdecydowanie powinieneś go rozpakować :) A skrypty są po to by np dodać wrogom kasy, lub powiększyć ich armie. Ja tam osobiście takich praktyk za bardzo nie lubię, ale i tak nie jest tu ich tak dużo jak choćby w Third Age...

Marat
01-05-2011, 10:07
Ktoś wie, gdzie jest muzyk z tego moda? Bo w folderze Sounds nie widze.

01-05-2011, 13:27
Czego nie widzisz szlachetny Maracie? :D Muzyka jest bardzo dobra, jak pod tego moda, czego tam nie masz? Na pewno wiesz, to taki żart :?: ,
ale może kogoś ta muzyka zainteresuje, i nie wie... pięknie zrobiona kompilacja jest w events.dat, i wiadomo w Music.dat...
Specjalnie przesłuchałem ze względu na Gary Stadlera , i to co jest na liście, jest i w sounds zawarte
-----------------------------------------
Qntal: Levis(opening tune)
Aryeh Frankfurter: Bagpipe Tune From North Rada:
Jennifer Pratt-Walter: Lament for Hector the Hero
Enya:The Celts
Enya: March Of The Celts
Enya: Dan Y Dwr
Enya: Epona
Enya: Bard Dance
Gary Stadler with Stephannie: Ehsellyei
Jen Anderson: Ancient Celtic
Hans Zimmer: Do You Think I'm Saxon?(war tension)
Highlander Charge(war)
Lesiëm: Britannia (credits part)
------------------------------------------------
dodatkowo można, dla tych co nie wiedzą rozpakować sobie część muzyki używanej w bitwach tym plikiem
extract_sounds.bat
spyta się to potwierdzać i zrobi w sounds dodatkowy folder e:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\IB2_Britanniae\data\sounds\data\sounds\mu sic\

Marat
01-05-2011, 14:29
Po włączeniu music.dat mam muzyke z Teutonic, a po rozpakowaniu nic mi się nie pojawiło, dlatego też się zapytałem ( zawsze staram się sam rozwiązać problem, nim napiszę posta ) ;) Dzięki, teraz mogę sobie poszukać na YT.

PS: Głownie chodziło mi o muzyke z menu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ioEExSYX58A

Pan Toranaga
02-05-2011, 08:33
Gram dalej i mod robi się coraz ciekawszy, bardzo też mi się podoba klimat modu. Gram królestwem Catuvellauni, łatwo nie jest, udało mi się odeprzeć wiele ataków królestwa Saksonów i Jutów. W ciezkich bitwach rozbiłem im duże armie, mam skarbiec na minusie i wydawałoby się, że w końcu dobije Sasów, ale w tym momencie zaatakowało mnie Regnum Britanniae . Czuję, ze mnie rozwali, bo nie mam kasy i zbyt licznej armii, żeby wojowac z dwoma różnymi królestwami.

02-05-2011, 10:38
Ciekawy mod, rozgrywka, muzyka ma to cos w sobie, te przejście pomiędzy starożytnością a średniowieczem idzie zauważyć...Wydzieliłem temat, i zmieniono trochę instalkę, poprawiono od razu z fixem, plik exe- instalacyjny jest większy...

02-05-2011, 21:20
Kontynuując kolejny monolog w dziale z modami :lol: , udał im się mod o starożytności, dlatego malkontentów oczekujących na jakikolwiek mod o starożytności pod Medka 2 nie rozumiem, udała im się wersja o Brytanii, jak i o schyłku Cesarstwa Zachodniorzymskiego :D Jest ciekawe zachowanie AI kompa, co wcześniej zauważono, jak i balans jest zasługujący na uwagę, ale grałem z doskoku, więc jak ktoś w to gra niech mnie poprawi że się mylę, albo potwierdzi moje zdanie... ;)

Pan Toranaga
03-05-2011, 22:10
Mod bardzo wciąga. Podoba mi się ten czas przejsciowy miedzy starozytnoscią a średniowieczem na Wyspach Brytyjskich. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem było zrobienie w tym modzie polnocnej Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Mod moglby wg mnie tylko dotyczyc Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jezeli jest ta pólnocna Francja, to mogliby zrobic tam wiecej prowincji. Wg mnie na mapie mozna byloby sobie podarowac Danię i poludniowa Norwegie, tym bardziej, ze sa tam tylko 2-3 prowincj

Ai kompa na mapie kampanii radzi sobie calkiem dobrze. Z kolei na mapie bitewnej zalezy to od tego jakimi jednostkami komp dysponuje, jak ma słabsze jednostki, to jest łatwo, jak silniejsze , to juz tak prosto nie jest. Do tego dochodzi problem z kasą, zwlaszcza jak toczy sie wojne z dwoma roznymi wrogami.

Denerwujacym mnie zwyczajem jest dodawanie jednostek kompowi jak go oblegam, albo jak zaczyna przegrywac. Mialem taka sytuacje obleglem kompa w jednym miescie, gdzie mial generala i 4 jednoski, po 1 turze oblezenia mial juz generala i chyba 7-8 jednostek, a po 3 turze mial juz chyba ze 20 jednostek.
Podobne tez mialem , ze nagle na mapie kampanii pojawila sie armia kompa z 20 jednostkami . Komp przegrywal i chyba z tąd pojawienie sie tej armii.

__________________________________________________ __________________________________________

Kolejne moje spostrzezenia:

1.Jak walczyłem z Jutami, to w czasie obleżenia wróg dostawał 4-5 jednostek na turę w oblezonym mieście. Teraz jak walczę z Królestwem Brytanii, to nie ma ono czegoś takiego, są tylko te jednostki wroga w miescie, które byly na początku oblęzenia. Moze to wynika z tego, ze Jutowie mieli mniej prowincji pod kontrolą i komp dzieki temu dostawał wzmocnienia do oblęzonych miast.

2. Na mapie bitewnej komp radzi sobie raz lepiej raz gorzej. Jezeli ma dobre jednostki- zwlaszcza ciężką piechotę- to łatwo nie jest. Wg mnie o wiele ciekawiej i lepiej działa komp na mapie kampanii.

3.Piraci-ci to naprawdę potrafią napsuć życia i rujnować budżet. W czasie walk z Sasami byłem ciągle na minusie z kasą, głownie przez piratów, którzy zablokowali mi kilka portów.Nie mialem swojej floty, wiec piraci sobie bardzo dlugo pouzywali i zrujnowali mi mocno budżet, nie dosc ze wojna, to jeszcze blokada. Byl czas, że doszedłem do ok. -125000. Prawie byłby moj koniec, ale wykaraskałem się dzieki temu, ze do wojny z Sasami i Jutami wlaczyl sie moj sojusznik-Królestwo Brytanii. Oprocz tego parę razy zastosowałem taktykę calkowite zniszczenia zdobytego miasta.

4.Tamiza moglaby miec jakis bórd albo most, nie mowie o poczatkowej jej czesci, ale chociaż zeby cos takiego bylo w środkowej albo koncowej.

5.Na północ od miasta Causannae jest rzeka, której nie da sie przejsc, tez nie ma żadnego brodu albo mostu i trzeba maszerowac naookolo rzeki.

5.Moglyby byc jakies 4 -5 prowincje w dzisiejszej Kornwalii, a tak sa tam 2.

29-06-2011, 10:25
gra ktoś w moda? Czy tradycyjnie czeka na EB 2? Jeszcze inne są mody o starożytności pod Medka 2, i wcale nie najgorsze :mrgreen:

Pan Toranaga
09-07-2011, 15:24
Ja caly czas gram w tego moda. Aktualnie mam podbitą tak w ok.60% Brytanie i toczę zazarte walki z Piktami, którzy maja chyba jakies nieprzebrane zasoby ludzkie. Zazwyczaj rozmwalam ich w bitwach, ale oni ciagle maja dużżżżżo wojska. Oprocz moje królestwa Catevullauni i Piktów sa jeszcze na Brytanii chyba 4 mniejsze organizmy panstwowe. Natomiast cala Irlandię opanowała jakas tamtejsza frakcja. Na kontynencie w polnocnej Francji rzadzi panstwo Novovidum (nie pamietam dokladnej nazwy), a dalej na wschod od nich jest duze panstwo Alemannów , a od tych dalej na wschod duze panstwo Turyngów. Merowingowie maja chyba tylko 2-3 prowincje na obszarze dzisejszej Belgii.

Ogolnie zamierzam grać az do calkowitego opanowania Wysp Brytyjskich, a pozniej moze rzuce rekawice tym państwom, co są na kontynencie. Jak gdzie wczesniej pisalem, na poczatku gry i w trakcie walki z dwoma czy trzema panstwami bylo trudno, zwlaszcza z kasą, teraz to chyba mam najwiecej kasy ze wszytkich panstw.

Zastanawiam sie , czy nie powinno byc jakis wiekszych limitow na czerpanie wojsk, bo ci Piktowie ciagle maja nowe armie, ktore rozwalam, a jencow wybijam, a ich dalej jest duzo.

Herod
05-09-2011, 10:22
Mod. Jest. Wielki.

Zwłaszcza system ekonomi. Fajny.

[spoiler:2wz5c6lr]
NEW TRADE BONUS MONEY SYSTEMS
Cattle/land, money and gold

Cattle/Land and Money Systems
Types Income (Effecting trade base income bonuses and building trees)

1-LAND /CATTLE
-Gaels
-Pict's
-Germanic
Base level needed:
Building-
1-market corn exchange or Livestock Cattle
2-Cattle Farming: Land Owners
Gaels: bóaire Bó Aires/Cerdí/láech
Picts...same Bó Aires/Cerdí/láech
Germanic Land Owners/Ceorle-Artisans/Craftsmen
3-Ruling Assemblies ...unique buildings
(needed: Barb Gov Center )
-Gaels: The Céile: at feis
-Germanic:folkmoot (in its ancient form)
a-Franks: Warriors Assembly
-Pict's: on Chambered Cairn on Moot Hill at Scone where the druids meet.
The Druids acted as judges

MONEY
-Romans
-Romano British
Base level needed:
1-Building-market corn exchange or
Livestock Cattle
Levels:
2-Merchant(money lending)
3-Roman govcenter for pop Assimilation)
4-Curiales class: Land Owners
5-Treasury Treasury (needed provincial civil gov)
Cattle was worth about 1/2 a solidus. A cattle type trade bonus is less then a money based trade bonus. Having a large Roman curial class of land owners will bring noticeably higher trade base bonus return in comparison to the Germanic/Gaelic/Pict/land cattle trade gains.
The game for all the cultures is based on a numerical values but at least the two different income types can be somewhat reflected.

-Both systems have the same points...corn exchange(grain)and livestock but quickly diverge with provinces population upgraded settlements

-The different types economy reflects the trade bonuses effects on ports, markets and the various other economically type driven buildings. The Money system is the most sophisticated and generates the higher bonuses but is the most expensive and more technologically challenging to construct. The Romans and more so the Romano British can digress and begin building the barter type economic systems, but thus forfieting the ability to build the higher level economic and technicalogical buildings that generate incolme in terms of money. This reflects the so called dark ages in ways of loss of certain technologies.

-Eventual Goal: Roman(limited) and Romano factions will have a choice between the two economic systems. The money system being the more difficult.[/spoiler:2wz5c6lr]

Kilkaset... dużo jednostek. Niespecjalnych graficznie, ale z ładnymi efektami. NIE MA takich znakomitych efektów brudzenia się śniegiem/błotem w żadnym innym modzie. Tutaj się brudzisz nawet podczas marszu. Modele, uzbrojenie etc zgodne z historią. Nawet oficery pomiędzy oddziałami się różnią wyglądem.

Muzyka... to trzeba poprawić. Ładna na mapie kampanii i w menu, ale bitwy. Ale to jest chwila roboty, nawet mojego Drakkara można zainstalować.

Mapa... wydaje się, że mała (Kawał Galii, Germanii z półwyspem Jutlandzkim, Irlandia i Brytania ze Szkocją). Wystarczy odpalić... ta mapa jest największą mapą regionalną, jaką widziałem). Być może większa nawet od mapy globalnej z podstawki. Mnóstwo miasteczek, a rzeki zgodnie z historią są żeglowne. Wsiadasz na okręt Alemanami i płyniesz na może północne, lub aby kogoś z zaskoczenia złupić.

Pan Toranaga
10-10-2011, 10:49
Witam
Dalej gram w tego moda. Aktualnie mam podbitą w 85% Wielką Brytanię. Po ciężkich bojach pokonałem wreszcie Piktów. W Wielkiej Brytanii są teraz tylko 3 państwa: moje, Krolestwo Venedotii (ok.12 prowincji) i jeszcze jakies małe panstewko na obszarze Szkocji skladajace sie z 2 prownicji. Tymczasem Irlandia została zjednoczona przez państwo Connacht (nie pamietam dokladnej nazwy), jest tez jeszcze jedno panstwo wyspiarskie na wyspach miedzy Irlandią a Szkocją, panstwo to sklada sie chyba z 2 wysp.

Tymczasem na kontynencie potezne panstwa maja Alemmanowie, Turyngowie i panstwo Novovidum. Merowingowie dalej maja 2-3prowincje.

Zrobilem sobie podglad mapy i w Irlandii i tych powyższych państwach stoją wielkie armie, nie wiem, czy tak ma być , czy komp caly czas nadal produkuje wojsko. Zamierzam niebawem-po calkowitym podboju W.Bytanii-zaatakowac Irlandię i zmierzyc sie z jej wielka armią.

Mogloby byc tez ciekawie, jakby ten państwa z kontynentu i Connacht z Irlandii probowały atakowac Wielka Brytanie. Nie wiem tez czemu państwa z kontynentu nie prowadza juz ze soba zadnych wojen np.Alemmanowie z Turyngami czy Novovidum z Alemmanami itp.


__________________________________________________ __________________________________________________ ____________
Witam

Kolejna moja relacja z gry. Udało mi się podbić całą Wielką Brytanie. Po pokonaniu Piktów, ostatnim wiekszym panstwem w Wielkiej Brytanii było królestwo Venedotii mające ok 12 prowincji i leżace na terenie obecnej Walii. Od tego panstwa udało mi się kupić 4 prowincje, pozniej jednak nie chcieli nic juz sprzedawac, wiec doszło do wojny. Nie była ona tak długa jak z Piktami, ale dość uciązliwa. Na bolu bitwy calkiem dobrze radziła sobie wroga kawaleria, ktora miala w miare przemyslane manewry i czasami doprowadzała do szewskiej pasji moja piechotę. Ostatecznie królestwo Venedotii zostało wcielone do mojego państwa.

Jeszcze w czasie trwania wojny z Venedotią , zaczełem probowac kupic jakies prowincje w Irlandii od tamtejszego królestwa Connacht, które miało opanowaną całą Irlandię. Connacht sprzedało mi 3 prowincje i ... wypowiedziało mi wojnę. Trwała jeszcze wojna z Venedotią i myslalem, że szybko strace swoje 4 prowincje w Irlandii. Wojska Connacht jednak szybko sie nie posuwały, zaczełem powoli przerzucac swoje armie z Wielkiej Brytanii do moich irlandzkich prowincji. c.d.n.


ps. Czy komp w tym modzie moze w nieskonczonosc produkowac jednostki wojskowe??? W OKNIE DYPLOMACJI Connacht jest napisane , ze jest bankrutem, ale ciagle mam wielkie armie i chyba produkuje nadal nowe jednostki. Z jednej strony te wielkie armie to duze wyzwanie, ale z drugiej troche malo realne, zeby mogli je oni utrzymac, jak nie maja kasy.

Araven
10-10-2011, 11:37
Aż sobie pobiorę w tym tygodniu tego moda i zagram - zachęciłeś mnie ;) . Toranaga te armie dodatkowe są ze skryptu jak Marat pisał wyżej (Spawn armies script czy coś podobnnie). Nawet jak AI nie ma kasy to i tak dostaje te dodatkowe armie, skrypt określa kiedy to następuje, np. po tym jak stracą jakieś prowincje konkretne albo w określonej turze. Jak pobiorę moda to popatrzę na to co ma w tych swoich skryptach i czy aby nie przesadzili z tym armiami dla kompa. Znaczy powiadasz mod stabilny i ciekawy? patch 1.066 masz? znaczy ten ostatni? Pozdrawiam.

Pan Toranaga
31-10-2011, 10:39
Witaj
Jezeli chodzi o stabilność moda, to chodzi super. Niemiałem do tej pory chyba zadnego wywalenia, a rozegrałem juz bardzo wiele tur. Na początku, jak sie jest małym państwem, to jest ciężko. Gram królestwem Catavelluani (czy jako to sie pisze) i na poczatku mialem cięzkie boje z Sasami i Anglami, brakowało tez kasy, byłem tez wtedy blisko klęski, na szczescie uratowal mnie wtedy moj sojusznik, ktory tez rozpaczal wojne z Sasami. Pozniej - w miare zwiekszania sie panstwa- nie ma jakiegos wiekszego problemu z kasą, ba jest jej nawet bardzo dużo. Jedyne co mnie troche irytuje, to te wielkie armie kompa. Włączylem sobie podglad mapy i ogladalem armie Allemanaów, Turyngów, królestwa Connacht z ktorym walcze i panstwo Novovidum, mają one gigantyczne ilości wojsk na mapie i wiekszosc z nich jest obsadzona po 24 jednostki w jednej armii. Tak jak pisalem z jednej strony jest to wyzwanie, zeby jakos pomyslec i rozwalac przewazajace sily wroga, ale z drugiej troche to irytujace, ze rozwalasz, a tu znowu nowe. Na poczatku jest ok, ale z rozwojem gry komp ma coraz wiecej, mimo ze nie ma kasy zeby utrzymac tyle wojska.

Mod napewno ciekawy, fajnie oddaje sytuacje na Wyspach Brytyjskich z czasu po ewakuacji wojsk rzymskich z Brytanii i najazdu Piktów, Szkotów z Irlandii, Anglow,Sasów i Jutów na obszary bylej rzymskiej prowincji w Brytanii. Wg mnie mod ma fajny klimat końca czasów rzymskich i poczatków wczesnego średniowiecza. Dla mnie mapa kampanii moglaby miec tylko ten obszar, tj. tylko Wyspy Brytyjskie bez tego obszaru w polnocnej Europie. Z drugiej strony jak sie uporam z Connacht w Irlandii, to rzuce wyzwanie Allemanom i reszcie na kontynencie.


__________________________________________________ __________________________________________________ ________________



Dalszy raport z mojej gry.

Powoli zaczęłem uzyskiwac przewagę nad Connach w Irlandii. Dobrze, ze mialem dosc duzą flotę, dzieki ktorej dosc szybko przerzucilem do Irlandii swoje wojska z Anglii. Poczatkowo stalem i bronilem te cztery moje prowincje w Irlandii (3 wczesniej kupilem od Connacht, a ta jedną zdobylem w poczatkowej fazie wojny), komp przesuwal swoje jednostki w stronę tych moich 4 prowincji, poczatkowo tez atakowal, zwlaszcza jak mialem mniejsze siły.

Postanowilem caly czas bronic te 4 prowincje, dzieki flocie przerzucalem tam tez nowe jednostki tworzone w Anglii, rowniez tez zabieralem do Anglii wykrwawione armie z Irlandi, zeby je spokojnie odbudować. Rozpoczelem tez swoja flotą rajdy po wybrzeżu Irlandii, gdzie atakowalem miasta przybrzeżne Connacht. Na poczatku chcialem je tylko łupic i niszczyc, zeby podkopać Connach ekonomicznie, ale tez z czasem zaniechalem tego i zaczelem calkowicie zajmowac przybrzezne miasta Connacht w polnocnej i zachodniej Irlandii. Wróg musial przerzucac w te rejony swoje wojska, dzieki czemu zelżal nacisk wroga na te moje 4 irlandzkie prowincje na pd-wsch wyspy. Rozpoczelem tez masową akcję przekupywania wrogich oddziałów, w tym celu przerzucilem do Irlandii duża liczbę dyplomatow, dzieki ktorym wiele oddziałów Connacht zostalo rozwiazanych,a niektore wrogie jednostki przechodzily pod moje rozkazy (byly to zazwyczaj jednostki lekkiej jazdy). Te jednostki robily pozniej rozne akcje dywersyjne i odciagaly wrogie wojska od wazniejszych celów.

Na dzien dzisiejszy Connacht ma w Irlandii z 4 prowincje i szykuję sie koniec tego krolestwa.

Herod
08-11-2011, 20:18
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=493025

Vltimvs Romanorvm, mój submod muzyczny dla tego moda. Muzyka z podstawki mnie zbyt drażniła.


__________________________________________________ ____________

Jeżeli Torunaga uważasz iż AI jest za słabe (kampanijne) to polecam zainstalować AI z Call of Warhammera. Tylko uwaga jest taka iż przy tym respawnie armii wroga to gra będzie ciężka, bo AI z CoW potrafi namieszać.

Pan Toranaga
25-01-2012, 15:00
Witam
Jest nowy patch do tego moda ma numer 1.0.66.

Araven
25-01-2012, 19:47
Może zagram wreszcie w tego moda. Samego moda mam pobranego, a jak wyszedł patch to może spróbuję. :mrgreen:

Pan Toranaga
27-02-2012, 08:34
Mod wciagajacy i klimatyczny. Bardzo podoba mi sie mapa, a zwlaszcza wielka ilośc prowincji na Wyspach Brytyjskich. Troche gorzej wg mnieprezentuje sie mapa północnej Francji, gdzie moglby byc o 4-5 wiecej prowincji.

Gram teraz Królestwem Nowiodunum (nie pamietam dokladnie nazwy), które ma swoje położenie w połnocno-wschodniej Francji. Od razu po 2-3 pierwszysch turach (gram na najwyzszych poziomach trudnosci) nastapila na moje ziemie inwazja Franków, której ledwo co zdolałem sie przeciwstawić, do tego doszły problemy z kasą, ze az mialem na minusie 43tys. Dopiero po jakis 10-12 turach udało mi sie wrocic na plus i stawic wiekszy opór Frankom. Zamierzam podbic wszystkie prowincje na kontynencie, a to oznacza walke z Frankami, Turyngami, Alemmanami, Fryzami i Królestwem Brytani, potem zastanowie sie czy atakowac Wyspy Brytyjskie.

Jezeli chodzi o bitwy, to zastanawiam sie , czy kawaleria generałow nie jest za silna, no i wojska kompa za łatwo jakos daja sie zachodzic od tyłu.

Mode ten ma napewno jedna wielka zaletę- nie ma prawie wogole wywalania na pulpit, sprawidzilem to grajaca wczesniej bardzo dlugo Krolestwem Catavultanti.


__________________________________________________ ________________________

Witam
Mój kolejny krótki raport z gry.

Po jakims czasie udało mi się odbić moje stracone na rzecz Franków prowincje. Oprócz tego zdobyłem na Frankach 4 prowincje, 2 udało mi się złupić, mialem też dużą zapaść finansową, bo doszedlem az do 75tys. na minusie. Do tego wszystkiego moja armia , nie dość ze mniejsza niz Franków, była mocno wykrwawiona.Udało mi sie w końcu wyjść na plus i zamierzałem rozwalic Franków do końca. Wtedy jednak zaatakował mnie sojusznik Franków - Alemannowie. Straciłem na ich rzecz 2 prowincje. W trackie oblezenia przez nich jednego mojego miasta stracilem dosc liczna armie stojaca w tym miescie. Moje inne wojska -mimo wygrywanych bitew z Alemannami- potracily wielu zołnierzy, znowu tez zaczelo brakowac kasy i nie moglem uzupelniac stanów. Na szczescie jeszcze przed strata tych dwoch prowincji, zrobilem w nich totalne czyszczenie, czyli zniszczylem wszystko, co dalo sie zniszczyc, żeby dostac choc troche kasy. Tymczasem Frankowie złapali drugi oddech i rozpoczeli ataki na moje prowincje na północy, a Alemmanowie ciągle zagrazali na południu. Mimo uzupelnien moja armia jest o wiele mniejsza niż nawet same armie Franków, a co dopiero polaczonych sil frankijsko-alemannskich. Podejżewam, że przegram, bo ani Frankowie, ani Alemannowie nie zgadzaja sie na pokój.


Mój kolejny raport
Wdałem sie w bardzo ciezkie walki z Frankami i Alemannami. Udawało mi się rozbijac ich armie, ale w kazdej bitwie tez tracilem ludzi i byłem tez na duzym minusie w kasie (okolo - 90000). W pewnym momencie calkowicie zaczelem watpić, czy uda mi sie ich jakos troche opanować. Frankowie zdobyli mi jedna prowincję, a póxniej zadali dużą kleskę w otwartej bitwie, gdzie stracilem wielu żolnierzy, w tym momencie myslalem, ze bedzie koniec. Jedynym sukcesem w tym czasie bylo zdobycie jednej prowincji buntowników na wybrzeżu i wejscie w sojusz z Turyngami, choc ci ostatni nie wystapili zbrojnie przeciw moim wrogom. Posciagałem załogi garnizonów do moich dwóch mocno poszarpanych armii polowych. Jedna taka armia zrobila rajd po wybrzezu Franków i zdobyla i calkowicie zniszczyla 2 frankijskie prowincje, dzieki temu troche spadlem z minusowej kasy. Wpadłem na pomysl, zeby zdobyte prowincje dawac nawet za darmo moim sojusznikom Turyngom i w ten sposob odgradzac sie od Frankow i Alemmanów. Moja armia z wybrzeża frankijskiego skierowala sie w glab panstwa Frankow i zdobyla ich jedna prowincje , ktora oddałem Turyngom, pozniej tez dalem im kolejna zdobyta na wybrzezu Franków. Jednoczesnie tez moja druga armia polowa zdobyla moje miasto, ktore wczesniej zdobyli Frankowie, armia ta tez rozbila doszczetnie pomoc frankijską idaca na odsiecz. Ponownie wrocilem na pluc w kasie i zaczelem uzupelniac wykrwawione jednostki, a takze rozwijac moje miasta. Nadal nie jest kolorowo, ale mniej juz watpie w wygrana, choc napewno bedzie cieżko.

W bitwach ai kompa spisuje sie tak sobie, lepiej zdecydowanie radzi sobie na mapie strategicznej, zwlaszcza jeszcze jak sie walczy z dwoma komputerowymi państwami, to jest ciezko.



__________________________________________________ ____________________
Dalej ciągle walcze z Alemannami, mimo że pokonuję ich, oni wracaja wciąz z nowymi siłami. Maja tanie i liczne jednostki, którymi ciągle zalewaja mi moje państwo. Te ich jednostki-mimo ze tanie- są całkiem dobre pod wzgledem parametrów obrony i ataku, a oprócz tego duze liczebnie. Mam ciągle problemy z kasą, często jestem na minusie. Z Frankami na pewien czas mialem spokój, sami poprosili o przerwanie wojny, jednak juz po kilkunastu turach znowu zaczeli najeżdżać na moje państwo. Generalnie gra na najwyższych poziomach trudności jest bardzo ciekawa i trzeba dobrze mysleć, żeby jakos przetrwac, zwalszcza jak sie walczy przeciwko dwóm państwom na raz.

Herod
02-03-2012, 11:40
Jak nie chcesz, aby twe posty zaczęły znikać w trójkącie moderatorskim to zacznij stosować opcję "edytuj". Możesz też kopiować treść swego ostatniego posta, usuwać tenże i wklejać tekst do nowego.

inquisitor
03-04-2012, 17:14
Nikt więcej nie gra w tego świetnego moda ?

Bardzo podoba mi się mapa która jest zrobiona naprawde bardzo dobrze, ilość frakcji też jest dobra.
Grywalność jest świetna, naprawdę gorąco polecam, bo jest bardo klimatycznie i dosyć ciężko !
Z submodem muzycznym muzyka jest wgniatająca w fotel - czuć w niej epickość i klimat tamtych czasów - zwłaszcza w kawałku który leci w menu.
Jedyne co mi się nie podoba to wykonanie jednostek, o ile większość prezentuje niezły poziom, to niektóre są wymodelowane i oteksturowane na odwal się.

Bardzo polecam tego moda dla wszystkich, nie tylko fanów tamtego okresu ale poprostu dla każdego !

Pomyśleć że jest to tylko zagryzka przed IB2 Flagelum Dei !

Mam jeszcze pewne pytanie do znawców, moglibyście podać Polskie nazwy nacji występujących w modzie ?

Aha i jeszcze bytanie o IB2 Flagelvm Dei, czy to będzie mod nie obejmujący jednego regionu a cały "świat", coś takiego jak Barbarian Invasion ?

Pan Toranaga
10-04-2012, 08:04
Czy ktos bardziej obeznany moze mi powiedziec, co trzeba zrobic, żeby komp nie dostawał/produkowal wielkiej liczby jednostek??? Troche odechciewa mi sie grać, jak widzę 50-60 armii , ktore maja od 12-19 jednostek.

Araven
10-04-2012, 08:18
Niemal na 100% komp dostaje spamowe armie ze skryptu. Można je zmniejszyć albo usunąć. Jest to w pliku campaign script w world/maps/campaign i w tej kamapnii jaką grasz bo nie wiem czy w tym modzie jest jedna kampania czy kilka. samego moda mam od dawna ale nie zainstalowałem na razie. Brak mi czasu na gę w te co mam, dlatego nie instaluje nowych. Pozdrawiam.

edit: ew. Wstaw ten plik na sendspace to go obejrzę. Pozdrawiam.

Pan Toranaga
14-04-2012, 21:48
http://www.sendspace.pl/


dalem tam ten plik, przepraszam ze troche późno, ale mialem duzo spraw na głowie, pozdrawiam

http://www.sendspace.pl/file/b07693f161b84e965b5fc34


Na razie wzielem sie na pewien sposób: blokuję statkami przejscia przez rzeki, dzieki temu ograniczam chyba ruchy armii kompa. Choc z drugiej strony na mapie tez sa przejscia lądowe, ktore moge tylko juz zablokowac swoimi armiami, ale tych w porównaniu do kompa mam mniej i poza tym kosztują mnie one.

Araven
19-05-2012, 16:34
Wreszcie zainstalowałem. Dziś w telewizji Król Artur po raz któryś z koleji, ale czasy mniej więcej z tego moda. Zagrałem na razie Custom Battle no ciekawie, muza też klimatyczna. Pogram nieco. Pozdrawiam.

Edit: Toranaga Ty grasz na submodzie muzycznym czy na muzie z moda?

Pan Toranaga
20-05-2012, 22:26
Witam

Gram na muzie z moda, dla mnie na razie wystarczy. Postanowilem też byc ambitny i na razie Twoich poprawek zmniejszajacych nadprodukcje wojsk dla kompa nie zainstalowalem, postanowilem że zrobię to dopiero w kolejnej swojej grze, a na razie dalej prowadzę swoją kampanię i powoli niszcze Alemannów, później zamierzam rzucic wyzwanie Turyngom ( mają tyle wojska, że hoho). W dalszej kolejnosci zniszcze resztki Franków i Fryzów, a później zaczne podbijac Wyspy Brytyjskie.

Mam ciekawa sytuację: na obszarze Norwegii są dwa miasta, jedno leżace na wybrzeżu podbiłem, a drugie leżace w głebi lądu jest chyba nie do podbicia, bo nie można sie do niego dostać, czy mozna cos z tym zrobic (no chyba ze ja gdzies przeoczyłem mozliwosc dojscia do niego). Podpowiem też , że na obszarze Norwegii są bogate łowiska ryb i chyba dwie kopalnie złota, juz zamierza tam wysłac swoich kupców, żeby osiagali z tego dochody.

W sumie na tej mapie gry twórcy moda mogliby cos zrobic z tą Danią, dać tam jakies 2-3 miasta, bo tak to jest ona jakas bezużyteczna.

misiek1205
21-07-2012, 11:48
Jest spolszczenie do tego moda?

Araven
21-07-2012, 13:17
Nie ma.

Grogmir
26-07-2012, 11:47
Mod jest świetny, choć to dopiero beta. Gram Regnum Britanniae (frakcja chyba najbliższa legendarnemu Arturowi, Romano-Bryci zaczynający w Kornwalii i Bretanii) i jest niesamowity klimat. Zacząłem od podbijania okolicznej rebelii i rozbudowywania gospodarki (bardzo fajny model ekonomiczny), aż zaatakowała mnie frakcja Catuvellauni, czyli zdrajców, którzy sprowadzili Sasów do Brytanii. ]:-> Powoli ich podbijałem swoją niewielką, ale elitarną armią, praktycznie bez żadnych kłopotów - aż do oblężenia Londinium.

Straciłem jakieś 2/3 swojej armii, w tym 1200 Sasów, których podkupiłem od wroga i rzuciłem jako mięso armatnie oraz elitarną jazdę (Teulu) z trzema złotymi odznakami... ale miasto zdobyłem, splądrowałem, daje mi ponad 9k przychodu na turę i mogę tam rekrutować najbardziej zaawansowane jednostki, co będzie niezbędne do wyparcia Sasów i Anglów, z którymi teraz sąsiaduję. Ci pierwsi już mnie zaatakowali - ciekawe jak ich piechota wytrzyma uderzenie doborowej brytońskiej jazdy.. ;)

Araven
26-07-2012, 14:30
Jest tzw. Patch II balansujący rozgrywkę, dopiero go wgrałem. Zmienia też AI, w tym bitewne. Oto link http://www.mediafire.com/?u2gvwglu6afzhi2 Też zagram Regnum Britanniae muza powala.

Grogmir
26-07-2012, 22:49
Mam go wgranego - powiedz mi Aravenie, czy z nim rok trwa u Ciebie 12 tur? Bo ja tak mam, a ponoć powinien trwać 4-6 tur maks i nie wiem, czemu jestem w tym osamotniony. :p

Araven
27-07-2012, 08:45
Tak 12 tur, może to po tym patchu II, generalne zacząłem wojnę z Sasami, chyba za szybko, nie nastarczam z rekrutacją, za szybko na nich uderzyłem dwoma armiami, trzeba było większe siły zebrać. Ale jest ciekawie. Ściągam wojsko z każdej osady, masakra. Ale jest nielekko. :mrgreen:

gelo441
17-11-2012, 10:59
klikam na ściągnij i pisze, że nie odnaleziono plików. Ze wszystkimi chyba modami tak mam oprócz dlv falcom i królestwa polskiego. Co zrobić?

Araven
17-11-2012, 11:18
To wina serwera na jakim byly mody. Trzeba poczekac aż Twórcy zaladuja na jakiś inny serwer z jakiego bedzie można pobrać.

Wonsz
27-01-2013, 12:51
Witam zainstalowałem moda i mam pytanie: Jaką frakcje polecacie na początek?

Araven
03-02-2013, 13:14
Jest Patch.II.6 z grudnia 2012. Niedawno go wrzuciłem, co nieco poprawek i fiksów.

Lwie Serce
01-03-2013, 17:06
No rozegrałem sobie 2 bitwy w tym modzie, i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczony, szkoda że linki do submoda muzycznego nie działają, klimatu nie ma aż tak fajnego. Jednostki są ładnie zrobione. Zastanawiam się nad frakcją jaką będę grał, może Rzymem spróbuję ;) Tak czy siak pierwsze wrażenie pozytywne.

02-03-2013, 09:04
Lwie Serce do muzyki padł? Kiedy wreszcie zrobi się bazę plików forumową? :twisted: Postaram się wrzucić to, ale to kolejny plik przeze mnie wrzucony, a przecież jak ktoś jakiś plik pobrał może przecież wrzucić w neta? Trochę współpracy szlachetni gracze ;)
edit:
link zablokowany jest gamefrontu dla naszej części świata , a nie że padł i idzie ściągnąć... ;)

Lwie Serce
02-03-2013, 09:16
Byłbym wdzięczny jakbyś wrzucił, uwielbiam brytyjski klimat z tych starożytnych czasów, i ze średniowiecznych... ;)
PS. Eutychesie pamiętasz o tym problemie z tym modem o którym na czacie pisałem? Wystarczyło zrobić następną kopię Medka i na nią instalować, na poprzedniej pewnie zbyt wiele modów mam ;)

02-03-2013, 10:52
Aktualizacja tematu.
Nowy link do submodu muzycznego, jeszcze ciepły z gamefrontu
http://www.sendspace.pl/file/929139c0cd ... ic-mod-1-0 (http://www.sendspace.pl/file/929139c0cd0ad9a2c3e36f3/vltimvs-romanorvm-mvsic-mod-1-0)

Lwie Serce
03-03-2013, 17:39
Pograłem sobie Romano-Brytami i gra się super, submod muzyczny znacznie dodaje klimatu w grze. Mod jest fajnie zbalansowany, każda jednostka ma minimum 2 HP co sprawia że walki są dłuższe i ciekawsze. Gwardie przyboczne wodzów są strasznie ciężkie do pokonania, ja swoim Teulu które liczy około 20 ludzi mogę bić po 3 oddziały w miarę dobrej piechoty w walce wręcz, bez szarży, to ogromna potęga. Świetnie mi się gra, dzięki Eutychesowi bo bez tego submoda to nie byłoby to samo :D

tusek21
03-03-2013, 17:49
Jest spolszczenie do tego moda?

Lwie Serce
03-03-2013, 17:50
Nie ma.

tusek21
03-03-2013, 17:57
Toż będe musiał sie zadowolić spolszczeniem uniwersalnym.

03-03-2013, 22:06
Aktualizacja pierwszego posta, o nowy link do submoda muzycznego, bo tamten ma tendencję do wypyszczania się o kasę ;)

Pan Toranaga
18-04-2013, 06:13
Mam taki problem. Znowu ściagnełem sobie tego moda , zrobiłem instalację, klikam na ikonke, która pojawiła mi sie po instalacji na pulpicie i mam taki komunikat : ,,System windows nie moze odnaleźc pliku kingdoms.exe.Upewnij sie, ze wpisana nazwa jest poprawna i sprobuj ponownie''. Mod nie daje rady się odpalić.

Araven
18-04-2013, 06:48
A masz tą wersję z 7zip czy tą z instalatorem? Ja pobieram z 7zip. Z komunikatu jaki masz wynika, że masz niewłaściwe miejsce instalacji. Niedługo zainstaluję, to zedytuję posta i napiszę co i jak.

BRITANNIAE II INSTALL INSTRUCTIONS FOR 7z THE FILES
Part 1:
Extract and click on mods folder: Copy or paste your mods folder within your Medieval II Total War folder
Part 2:
Extract and click on data folder: Copy or paste your data folder within your IB2 Britanniae folder
IMPORTANT: IB2 Britanniae II Patch II.6:
Extract-Copy or paste your mods folder and Maximum Campaign Script within your Medieval II Total War folder

Czyli pobierz te pliki z 7zip drugie od góry. Ja wypakowałem kolejno 7zipem Part I, Part II i Patch II.6.
Potem wchodzisz do Part II kopiujesz data i wrzucasz go do katalogu moda w partI czyli skopiowany data z part II wklejasz do Part I do mods IB2_Brittanniae i nadpisujesz. Potem wchodzisz do Patcha kopiujesz z niego folder mods i wrzucasz do Part I i nadpisujesz. Po tych wszystkich operacjach folder mods w Part I ma mieć 2.74 do 2.78 GB, jak tyle ma skopiuj mods z part I i wklej do mods w katalogu Medka II, tam gdzie masz inne mody. Potem wejdź do mods do moda IB2-Britanniae zrób skrót do pliku Executive i graj.

Pan Toranaga
18-04-2013, 10:22
Ok dzieki. Ja mialem sciagnietego moda z tym automatycznym instalatorem, teraz wiem już o co chodzi. Dziekuję.

18-04-2013, 10:37
Czy jest ktoś zainteresowany submodem muzycznym do tego moda? Bo linki wygasły, te które wstawiłem, a nie chce mi się ponownie wrzucać, ci którzy pobrali prosiłbym o jakąś inwencję i wrzucenie w neta, zawsze czyjaś praca związana z upiększeniem modyfikacji nie pójdzie na darmo... :D

Lwie Serce
18-04-2013, 14:16
Jak będzie ktoś chciał submoda to mogę wrzucić, ale niech napisze bo jak nie ma zainteresowanych to nie ma sensu wrzucać hehe.

Grogmir
23-06-2013, 15:49
Radzę śledzić ten temat (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?579534-IB2-Britanniae-II-Expansion-Mod&p=12963646#post12963646), gdyż już za moment powinien pojawić się olbrzymi Expansion Mod do IB 2, zmieniający naprawdę masę rzeczy. ;) Także ja już zacieram rączki i w międzyczasie proszę o wrzucenie submoda muzycznego na jakiś serwer. ;)

Anymou$
02-07-2013, 14:49
Padły linki. Part 2 moża pobrać ale 1 to już nie. Ma ktoś działające linki albo mógłby wrzucić ten mod? IB2:AFRICA VANDALORVM też nie da się pobrać. Pomocy, chciałbym w to zagrać!

Araven
02-07-2013, 14:59
Nic nie padło, zaczęło mi pobierać, zajrzyj na ich stronę, link także w poście nr 1 jest kilka linków, http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=447212

Grogmir
02-07-2013, 15:48
Africa Vandalorum jest niestety raczej słaba, a co do tej świetnej modyfikacji o Brytanii - myślę, że do jutra pojawi się Expansion Mod, który zmieni bardzo dużo w rozgrywce, więc warto się wstrzymać ze ściąganiem. ;)

Mumia
04-07-2013, 13:42
Mam mały problem z modyfikacją. Mianowicie po zainstalowaniu, uruchamiam, włączam kampanię, wybieram frakcję klikam "graj" i gra się zawiesza. Muzyka leci dalej jednak nie uruchamia się żaden ekran ładowania. Sprawdzałem 5 frakcji i działo się tak dla każdej. Reinstalacja, uruchamianie w zgodności czy jako administrator nie pomogło. Gdy zrzucam na pasek wyskakuje "brak odpowiedzi". Z załapaniem czekałem ~30 min i nic nie ruszyło.
Wersja instalatora, bez steama na wersję 1.5 i bez submoda.
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Anymou$
04-07-2013, 14:34
Mam ten sam problem pomóżcie! Tylko mi nie działa nic: własna bitwa, szybka bitwa, kampania. Próbowałem wersje z instalatorem i 7zip.

Wonsz
04-07-2013, 15:56
Naprawdę przez 30 min nic nie ruszyło? mi też nie odpala od razu ale nie po aż 30 minutach.Zazwyczaj muszę poczekać 3 minuty i kampania się włącza.

Araven
04-07-2013, 16:05
Ile wam zajmuje mod 2,74 gb na dysku 2,77 gb u mnie, na stronie 3 pomagałem jednemu koledze, może i wam się przyda wszystko poinstalowaliście i prawidłowo? Usuńcie map.rwm z katalogu base i spróbujcie odpalić.

Grogmir
05-07-2013, 13:20
Jest już nowa wersja, zatytułowana "IB 2 Britanniae Expansion"! Właśnie instaluję, ponoć bardzo dużo zmian. ;)

Araven
09-07-2013, 07:17
Pobrałem i zainstalowałem.
Edit: Grogmir, grałeś coś? Duże różnice w stosunku do wersji bez Expansion? Mapa teraz wymiata. Zmiany w rozgrywce też wygląda znaczne.

Grogmir
09-07-2013, 08:31
Grałem, grałem. Świetnie odwzorowany okres chaosu politycznego i religijnego, wcale nie jest łatwo utrzymać nowych poddanych w ryzach. Bardzo podoba mi się także model ekonomiczny, choć mam wrażenie, że porty dają za duże zyski - po 20 turach Regnum Britanniae, rozbudowie portów i zdobyciu 4 miast mam dochód 25k na turę, mimo king's purse -4000. No i nie wiem, czy to bug, ale członkowie rodziny nie mogą zdobywać tytułów regionalnych (comites civitatus i dux), za to zwykli generałowie już tak - a skoro nie można rekrutować tych ostatnich, to po jakimś czasie nie ma komu dawać tytułów. Nie wiesz, jak to zmienić?

Araven
09-07-2013, 11:35
Rekrutację zwykłych generałów można dopisac łtwo w export_descr_buildings, podaj budynek w jakim byś ich chiał i nazwę frakcji i ich dopiszę. Spróbuj pzrenieść tyttuł regionalny ze zwykłego gienka na tego z rodziny, powinno się dać.

Arroyo
09-07-2013, 14:31
Zainstalowałem i chcę zagrać, ale pojawia mi się jeden błąd - gdy daję na start game to się nic nie ładuje, a gra stoi w miejscu. Jak wychodzę do managera zadań, to wyskakuje brak odpowiedzi. Coś nie tak z modem czy jak?

Araven
09-07-2013, 14:55
Działa bez zarzutu. Co zainstalowałeś part i i II, czy też Expansion czyli part III. jak part III to odpalaj z executive.exe. Dobrze poinstalowałeś? Mod z dodatkiem expansion zajmuje 2,86 gb do 2,89. Tyle masz?

Arroyo
09-07-2013, 15:15
Mam i part I i II, jak i Expansion. Całość zajmuje mi od 2,86 do 2,87 GB. Instalowałem wg instrukcji.

Edit: odpalałem teraz z pliku executive.exe, lecz to nic nie zmienia.

Araven
09-07-2013, 15:34
Part I się instaluje do głównego, part II się wypakowuje i wkleja ręcznie do moda a part III do głównego. Tak zrobiłeś?

Arroyo
09-07-2013, 15:35
Tak, lecz to nic nie zmienia. Dokładnie ten sam problem, co inni - zawieszenie się gry, brak ekranu ładowania i czekanie ok. 30 minut wkurza mnie...

... nie ma na ten błąd rozwiązania?

EDIT: udało się, problem leżał w nieusuniętym (w tym wypadku) pliku map.rwm

Po przegranej godzince i wypróbowaniu dwóch frakcji (Alemanów i Rzymu) stwierdzam, że Rzym ma najciężej - może i ma mnóstwo fajnych i mocnych jednostek, lecz co z tego, skoro forsa idzie w dół po ponad 15k. Lecz mimo wszystko polecam mod, nie ma tam bugów czy jakiś błędów. Wreszcie dobra część Invasio Barbarorum.

Araven
09-07-2013, 20:09
Mnie działa bez usuwania map.rwm.

urquart
10-07-2013, 12:48
Witam, ja mam z kolei inny problem. Na mapie kampanii i bitwy ikonki jednostek wyglądają tak samo - wszyscy to chłopi :D . Grę zainstalowałem poprawnie, I, II i ext. Ma ktoś może pomysł co jest skopane? ;)

Araven
10-07-2013, 15:54
Usuń map.rwm ale to raczej nic nie da. Zrób reinstalację.

urquart
10-07-2013, 16:17
Usuń map.rwm ale to raczej nic nie da. Zrób reinstalację.
zastosowałem obie opcje, nic nie dały :x
czy możliwe jest, że pliki są niekompletne?

Araven
10-07-2013, 16:38
Nie bardzo, ile Ci zajmuje mod, kilka postów wyżej pisałem ile powinien zajmować. Na ich pierwszej stronie sa opisy Virtual coś tam i innych problemów, poczytaj. Może zmień program do wypakowania? Jak pobierałeś spakowane 7zipem nim rozpakowuj.
Edit: odpalasz z executive.exe oczywiście?

urquart
10-07-2013, 16:52
Nie bardzo, ile Ci zajmuje mod, kilka postów wyżej pisałem ile powinien zajmować. Na ich pierwszej stronie sa opisy Virtual coś tam i innych problemów, poczytaj. Może zmień program do wypakowania? Jak pobierałeś spakowane 7zipem nim rozpakowuj.
Edit: odpalasz z executive.exe oczywiście?
przepraszam, ale d..., dam sobie już spokój, bo szlag mnie trafi :twisted:

Araven
10-07-2013, 18:04
Pobierz z innych linków.

urquart
11-07-2013, 06:27
Pobierz z innych linków.
zdecydowałem się zainstalować ręcznie i problem zniknął, ale teraz podczas bitew nie podświetlają się jednostki i banery.
a DISABLE_ARROW_MARKERS ma wartość 1. To już zaczyna być zabawne :D

Araven
11-07-2013, 06:49
Spróbuj tak:
[game]
morale = 1
mute_advisor = 1
allusers = 1
unlimited_men_on_battlefield = 1
advisor_verbosity = 0
sub_faction_accents = 1
show_banners = 1
disable_arrow_markers = true

Borsuk
11-07-2013, 13:53
hej

zainstalowałem IB2 na kingdoms z patch'em 1.5 - wersję z instalatorem - wyrzuciłem map.rwm i szlag mnie trafia ponieważ po kliknięciu start campaign dalej widzę to samo okno, muzyczka leci i nic się nie dzieje. Pomóżcie proszę

w konfiguracji IB2 mam takie coś:

dzięki z góry


[features]
mod = mods/IB2_Britanniae
editor = true

[video]
movies = false
tga_width = 1650

[log]
to = logs/M2TW.system.log.txt
level = * error
file = game.script.* logs/pkh.script2.log.txt
file = game.script* logs/pkh.script.log.txt
file = game.script logs/pkh.scriptoutput.log.txt

[io]
file_first = true
disable_file_cache = true

[misc]
show_hud_date = true
bypass_to_strategy_save = 1

[game]
morale = 1
mute_advisor = 1
allusers = 1
unlimited_men_on_battlefield = 1
advisor_verbosity = 0
sub_faction_accents = 1
show_banners = 1
disable_arrow_markers = true

[multiplayer]
playable = true
## faction mask for setting default starting factions in hotseat campaign
factions = 1 #1 = england, 2 = france, 4 = hre, 3 = england+france, etc

[hotseat]
scroll = false ## disable start turn scroll in hotseat campaign
turns = false ## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
disable_console = false ## enable cheat console in hotseat campaign.
admin_password = password ## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
update_ai_camera = true ## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
disable_papal_elections = false ## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
autoresolve_battles = false ## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
validate_diplomacy = false ## disable diplomacy validation for incoming propositions
save_prefs = true ## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
autosave = true ## autosave hotseat game at start of players turn
save_config = true ## save config file in save dir containing information about next players turn
close_after_save = false ## close medieval II directly after a hotseat autosave
gamename = hotseat_gamename ## sub directory name for hotseat save games
validate_data = true ## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
allow_validation_failures = false ## prevent game to load if savegame or data validations fail

Araven
11-07-2013, 14:05
Witaj. Poczytaj poprzednie posty, czy dobrze zainstalowałeś. Sprawdź ile Ci mod zajmuje. Instalowałeś Part I i II, czy tez jeszcze III. Jak III to czy odpalasz z executive.exe ? Jaki masz system operacyjny? Grę masz na dysku z systemem czy na innym dysku, lub chociaż na innej partycji?

Borsuk
11-07-2013, 14:13
hej
zrobilem tak jak pisza. wrzucilem nawet na c:. zainstalowalem I, II i III czesc. wyrzucilem rwm.map i dalej to samo. gra oryginal i bez steam'a. probowalem tez na d:. ta sama zwalka.

Borsuk
11-07-2013, 14:19
reinstalowalem medka i kingdoms. ver. 1.5. robilem wszystko tak jak podaja i w tej kolejnosci. instalowalem z wersji 7z i instalatora. i to samo.

Araven
11-07-2013, 14:27
Nie pisz posta pod własnym postem używaj opcji edytuj. Ja też mam Win7 64 bitowy. Po pierwsze wyłącz UAC, w Win7 poczytaj co to w necie i wyłącz je. Po drugie na Win7 wręcz nie wolno instalować gier na partycji systemowej, a już napewno nie w Program Files. Jak wyłączenie UAC nie pomoże, to odinstaluj Medka i Kingdoms, wyłącz UAC, i zainstaluj ponownie Medka i Kingdoms ale na innej partycji niż Win7 a jak da radę to i na innym dysku i dopiero instaluj mody.

urquart
14-07-2013, 15:34
Dzięki Araven za pomoc, w końcu się udało, ale uczucia mam mieszane. Mapa wspaniała, ale strasznie niezbilansowane jednostki, poza tym jednostajna muzyka i masa irytujących niedoróbek. W porównaniu z częścią moda o czasach Juliana Apostaty niestety wypada o wiele słabiej.

Araven
15-07-2013, 06:35
W expansion długo nie grałem, ale poprzednia wersja była dość zbalansowana, były jednostki elitarne i przeciętne. Jak zagram za jakiś czas to zobaczę jak z tym balansem obecnie.

urquart
15-07-2013, 19:35
W expansion długo nie grałem, ale poprzednia wersja była dość zbalansowana, były jednostki elitarne i przeciętne. Jak zagram za jakiś czas to zobaczę jak z tym balansem obecnie.
Spróbuj zaszarżować ciężką kawalerią na kiepskich łuczników albo marynarzy, ci ostatni powinni nazywać sę U.S.Marines :) . Szarża na tyły jednostki związanej walką wręcz to kpina. W tym czasie nie zaczęto zaczeto używać jeszcze strzemion, ale jazda i tak powinna przejść po piechocie nie przerywając snu :lol: . Jedyna szansa na wywołanie paniki to zabicie wrogiego generała, a i tak jednostki walczą do ostatniego żołnierza. Na wojnie nie byłem, ale jestem w stanie wyobrazić sobie szarżę ciężkiej jazdy i efekt, który wywołuje :D

Grogmir
15-07-2013, 20:02
Zauważ, że w modzie jednostki mają bardzo wysokie morale, obronę i po 2hp, a wszystko po to, by bitwy trwały jak najdłużej. Co do jazdy - wiadomo, że w walce wręcz na dłuższą mete nie jest zbyt skuteczna, ale dobrze przeprowadzona szarża powoduje wysokie straty u przeciwnika.

urquart
16-07-2013, 06:30
Zauważ, że w modzie jednostki mają bardzo wysokie morale, obronę i po 2hp, a wszystko po to, by bitwy trwały jak najdłużej. Co do jazdy - wiadomo, że w walce wręcz na dłuższą mete nie jest zbyt skuteczna, ale dobrze przeprowadzona szarża powoduje wysokie straty u przeciwnika.
Ale co ma wspólnego z realizmem jeden wiejski łucznik broniący się do końca otoczony przez ciężką piechotę? Nie wiem jaką wartością jest długość bitwy, bo przy tych konfiguracjach ogranicza zamysł taktyczny. Jeśli chodzi o straty, to wybacz, ale bawiłem się specjalnie pod tym kontem i testowałem różne możliwości i efekt zawsze był mizerny. I nikt mnie nie przekona, że banda chłopów powstrzymująca szarżę 5 jednostek kawalerii ze wszystkich stron to to, co warto znosić dla wydłużenia czasu bitwy. :D

BlackWood
16-07-2013, 21:35
Ustaw sobie poziom bitewny na medium.Wszelkie ustawienia wyżej dla każdej modyfikacji(jak i podstawki), dodają bonusy komputerowemu przeciwnikowi.
Nie wprowadzają ulepszeń AI, wiec nie dziw się że jakiś łucznik walczy z ciężkim piechurem jak równy z równym.

Poziom Medium polecają zawsze twórcy modów, gdyż jednostką całkiem zmodyfikowano statystyki(są mocne jednostki i te przykokszone coś jak w RSII czy EB, dowalisz bonusu masz kompletny cyrk na polu bitwy), tak jak w przypadku IB2:CB gdzie próbuje się zrekonstruować choć troszeczkę bitewne realia.
Poziom medium wyrównuje morale i bonusy i jest taki jak ma być ;)
Są one zgoła inne od tych średniowiecznych.Uwierz mi twórcy IBII to fachowcy w tym temacie, mający na swoim koncie nie jedną udaną modyfikację pod BI(stary romek). Wystarczy przeglądnąć forum i działy na jakiś tworzą. Jest to Ogromna baza informacji na temat tego okresu w historii Antyku, uzbrojenia, wyglądu żołnierzy itd.

Odnośnie modyfikacji to jest dobrze zrobiona i odwzorowana historycznie. Bitwy klasa, tak jak powinno być, zmęczenie ludzi jest największym zagrożeniem na polu bitwy.Często odporność i udane manewry są kluczem do sukcesu.

Pozdrawiam!

urquart
17-07-2013, 15:45
Moich prób dokonywałem na poziomie medium, tyle tytułem wyjaśnienia i pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić. Nic nie przekona mnie, że atak ciężkiej jazdy na tyły łuczników niewywołujący właściwie żanych spektakularnych efektów to realizm ;) . Przestudiowanie przebiegu starożytnych bitew pokazuje, że wynik powinien być dewastujący. Co robi łucznik, kiedy widzi szarżującą na niego kawalerię? Spiernicza gdzie pieprz rośnie :P , to nie Azincourt. Tutaj tymczasem kawaleria staje w miejscu i mieli z wieśniakami kilka dobrych minut z efektem zawzyczaj znikomym. Kiedy widzę po stronie łuczników opis ,,zwycięstwo jest całkiem możliwe" :shock: to zastanawiam się czy twórcom moda o to chodziło. Do czego w takim razie w tym modzie służy kawaleria, skoro flankowanie i wyjście na tyły jest tak beznadziejnie nieskuteczne???

BlackWood
18-07-2013, 14:22
Nie cygań, grałeś na Hardzie lub wyżej tylko ci teraz głupio ;) . Temat łuczników i jednostek jazdy był już dużo razy wałkowany. Zatem, jednostek kawalerii mamy kilka typów, cięższą, lekką a co najważniejsze ich skuteczność w szarży i typ terenu na jakim dokonują pojedynku.
Pamiętaj też że łucznik łucznikowi nie równy. Są jednostki które używają łuków, ale także posiadają włócznie do obrony i miecze.Wiec o jednostce typu super lekkiej do końca nie ma mowy.
To że łucznicy przetrzymują atak jazdy nie znaczy to że po sekundzie mają wiać gdzie pieprz rośnie. Jeśli teren pozwala stawiają czoło, z reguły spowalniają konnice, ale nie ma mowy o zwycięstwie. Wiec w czym problem?
O realizmie też do końca nie możemy pisać, a tylko o wydłużeniu starć. Mod nie jest zły, ja tam nie mam problemu z rozbiciem wrogich jednostek(w tym łuczników). Czekam tylko na odpowiedni moment, kiedy to morale i zmęczenie spada przeciwnikowi w dół.

Pozdrawiam

Constantin
04-08-2013, 18:25
Grając w tego moda zauważyłem , że imperium rzymskie w trybie gry custom battle może rekrutować katafraktów , natomiast w trybie kampanii nie mam takiej możliwości. Czy wie ktoś jakie budynki należy wybudować aby można było rekrutować ten typ jednostki ?

Araven
04-08-2013, 18:48
Podaj nazwę jednostki to sprawdzę, znaczy angielską nazwę nacji jaka ich rekrutuje i nazwę jednostki.

Constantin
04-08-2013, 19:08
frakcja :Imperium Romanum

nazwa jednostki: Equites Clibanarii (albo Equites cataphractarii)

Araven
04-08-2013, 19:11
Equites Clibinarii, fakt nie ma ich w rekrutacji, ale można dodać w export_descr_buildings.

Constantin
04-08-2013, 19:15
dzięki za odpowiedź ,jest gdzieś opisane jak dodać tą jednostkę do kampanii ,(z drugiej strony dodając ten typ jednostki czy to będzie zbyt niehistoryczne) .

Araven
04-08-2013, 19:21
Jak już to w stajniach najwyższego poziomu, dodaj to co pogrubiłem i powinni być po kilku turach, zrób kopię oryginalnego pliku export_descr_buildings nim dokonasz zmiany. Niektóre mody nie przyjmują zmian w tym pliku na stare savy, ten raczej przyjmie.

earls_stables city requires factions { venice, } and building_present_min_level govbuild roman_gov_center
{
capability
{
recruit_pool "Roman_gold_HA" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, } and hidden_resource dioc_gaul and hidden_resource dioc_capital
recruit_pool "Equites Maure" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
; recruit_pool "Equites Dalmatae" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
recruit_pool "Equites Clibanarii" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
recruit_pool "Equites Armaturae" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
recruit_pool "Equites Sagitarii" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
recruit_pool "Equites Promoti" 1 0.6 4 4 requires factions { venice, }
recruit_pool "Candidati" 1 0.4 3 2 requires factions { venice, }
cavalry_bonus 2 requires factions { greek, southern_european, } and building_present_min_level horsestrading horsetrading1
heavy_cavalry_bonus bonus 2 requires factions { greek, southern_european, } and building_present_min_level horsestrading horsetrading1

Constantin
04-08-2013, 19:27
dzięki za szybką odpowiedź

Grogmir
14-10-2013, 13:08
Jest już nowa wersja (Expansion II) mojego ulubionego moda pod Medka, poprawiająca naprawdę sporo rzeczy! Zwłaszcza tych irytujących, jak niemożność osiągnięcia wyższego poziomu Law niż 125%, co utrudniało zarządzanie osadami. Do tego dodali trochę nowego contentu, jak custom settlements z bodajże De Bello Mundi. Szkoda tylko, że nie udaje mi się póki co odpalić kampanii (gra zawiesza się po kliknięciu "start" w menu wyboru frakcji), bo już napaliłem się na poprowadzenie ostatnich pogańskich plemion Irlandii na podbój Wysp... Komuś się udało zagrać?

edit: dzięki, działa już. ;)

Wonsz
14-10-2013, 13:17
Grogmirze poczekaj ja tak mam w MXL ale po kilku minutach kampania się odpala.

Araven
14-10-2013, 16:12
Czyli mówicie, że to Expansion II. Wygląda, że cała instalka jest od nowa.

Grogmir
15-10-2013, 08:39
Nie całkiem, trzeba mieć zainstalowane IB 2 Part 1&2, nie potrzeba Expansion I.

Araven
15-10-2013, 10:35
Ja mam bodajże Expansion I, ale prawie nie grałem. Czyli jak coś muszę poinstalować od nowa.
Poczekam na opinie, bitwy dalej takie długie ?

Grogmir
15-10-2013, 14:13
Nie no, na Expansion I możesz spokojnie wgrać od razu II, po prostu nie jest on wymagany, ale nie przeszkadza. ;) Ja jak będę miał czas (pewnie koło weekendu) to pogram dłużej i napiszę spostrzeżenia tutaj i na TWCenter, bo twórcy/twórca bardzo chętnie odpisują i uwzględniają propozycje graczy w kolejnych patchach. Narzekałem swego czasu wraz z innymi na niezbalansowany system porządku publicznego i ponoć w tej wersji zostało to poprawione. ;)

Araven
15-10-2013, 15:19
Czekam na Twoją relację Grogmirze.

Zachar
17-10-2013, 12:33
Postanowiłem powrócić do tego moda wraz z nowym dodatkiem i niestety przy ładowaniu paska kampanii wyskakuje mi błąd :
"A fatal graphics error has occurred and teh game will now shut down. This is normally caused by having your game graphics options set too high, please try running the game again & lowering your graphics settings before entering a battle" - ustawienie nawet najniższych parametrów nie pomaga

Dodam że starsza wersja działa bez zarzutu. Custom battle w expansion II również ładuje bez błędu.
Może mógłby ktoś mi pomóc? na forum twcenter doradzają usuniecie pliku medieval2.preference.CFG ale niestey u mnie nie pomaga :(
Dodam, że najnowsze sterowniki pod kartę mam zainstalowane i w licznych modach na medka, jakie mam zainstalowane problem ten nie występuje.

Grogmir
17-10-2013, 12:52
Cześć Zachar. ;)

Instalowałeś całego moda od nowa, łącznie z partami 1&2? Ewentualnie znalazłem w kwestii preference


Delete it, again, start a vanilla campaign, exit, and set the file to read-only.


Spróbuj też napisać bezpośrednio na forum IB 2 na TWCenter, szybko odpisują. Pozdrawiam. ;)

Zachar
18-10-2013, 17:09
Problem rozwiązany. Wszystkiemu winna była stara instalka :) ściągnąłem sobie tą 7ip i wszystko ładnie śmiga

Pan Toranaga
31-01-2014, 08:56
Sciagnełem te wszystkie czesci moda i zaczełem instalowac. Juz na początku instalacji pierwszej częsci pokazał mi sie komunikat :the destination directory doesn't exist. Do you want it to be created? . Dałem , że idę dalej poinstalowałem i okazało się, ze jak chcialem walaczyc moda, to wyskoczył jakis komunikat, ze komp nie może czegos znaleźć albo jakis bład.

Araven
31-01-2014, 09:09
Part I, II i III oraz Patch II Expansion sie instaluje kolejne do Twój katalog Medievala II i nic więcej. Nie ten co podaj instalator.

Pan Toranaga
31-01-2014, 17:42
Ok dzieki za odpowiedx, teraz wszystko gra. Mam tylko jeszcze małe pytanie- po zainstalowaniu moda , na pulpicie pojawiły się ikonki : IB2 Britanniae Expansion II i IB2 Britanniae II. Czy czyms róznia się gry po wybraniu pierwszej badz drugiej ikonki, czy nie wazne ktora wyiobre i wszystko jest tak samo???

Araven
31-01-2014, 18:15
Nie pierwszy raz mody instalujesz. Czytaj opisy instalacji, nim cokolwiek zainstalujesz.
Różnie się mody instaluje, raz do głównego Medka, raz do mods, albo jeszcze inaczej.
Expansion to chyba ten najnowszy. Jak go zainstalowałeś to raczej tylko jego masz. Sprawdź po prostu czy odpali z obu i czy są jakieś różnice.

Pan Toranaga
02-02-2014, 11:11
W sumie wszystko jest chyba tak samo, nie ważne z której ikonki odpalam moda. Zreszta gram z tego IB2 Expansion. Bitwy gram na medium, a kampanię na najwyższym poziomie. Czy przy najwyższym poziomie kampanii komp moze dostawac jakies wielkie bonusy do swoich działań na mapie kampanii?

Araven
02-02-2014, 11:35
W campaign_script w katalogu world można to sprawdzić.
Na VH, zwykle jest agresywniejszy i ma wyższe bonusy, kasa. dodatkowe jednostki itp.

bolko1
09-02-2014, 09:58
Pobierz z innych linków.
zdecydowałem się zainstalować ręcznie i problem zniknął, ale teraz podczas bitew nie podświetlają się jednostki i banery.
a DISABLE_ARROW_MARKERS ma wartość 1. To już zaczyna być zabawne :D

Witam Wszystkich jestem nowy na forum.

Proszę o pomoc -podczas bitew nie podświetlają się jednostki i banery. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe, (chociaż gram już długo - od pierwszego Medka ), to jednak trudno mi dowodzić nie wiedząc, której jednostce wydaje rozkaz patrząc na pole bitwy.Klikając na panelu jednostek ikonę oddziału nie wiadomo gdzie się on znajduje- dopiero podwójne kliknięcie przybliża mniej więcej obszar na polu bitewnym w którym oddział walczy, klikanie na jednostki na polu bitewnym nie wywołuje żadnej reakcji - nie podświetla ani oddziału ani flagi. proszę o pomoc . pozdrawiam

Araven
09-02-2014, 10:09
Witaj.
Wejdź w plik Configuration w katalogu głównym moda, użyj na nim opcji edytuj i w disable_arrow_markers, zrób jak niżej:
[game]

disable_arrow_markers = false

Napisz czy pomogło.

bolko1
09-02-2014, 10:53
Dzięki pomogło - pojawiło się podświetlenie jednostek, flagi pozostały nieruchome ale to szczegół ważne że położenie jednostki po kliknięciu na nią na polu bitewnym jest widoczne raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Araven
09-02-2014, 11:04
By wyłączyć flagi, zmień w tym pliku z show_banners = 1 na show_banners = 0

Pan Toranaga
11-02-2014, 14:29
Mod po kolejnych ulepszeniach alej trzyma klimat i jest bardzo ciekawy. AI kompa tez całkiem dobre (zwlaszcza jest trudno jak sie walczy na raz z kilkoma przeciwnikami). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to koszt utrzymania generalów ( zwłaszcza u Rzymian i głównej frakcji brytyjskiej) i wysokie koszty utrzymania wojsk u Rzymian .

Araven
11-02-2014, 15:53
A kim grasz?
Może też zainstaluję. Bitwy były dość długie dawniej.
Nic się nie zmieniło?

Pan Toranaga
11-02-2014, 16:24
Witaj . Najpierw grałem tą najwiekszą frakcją brytyjską- Concilium Britanniae. Grałem na najwiekszych poziomach trudnosci. Walczac z jednym przeciwnikiem dawałem sobie dobrze radę, jednak jak przylaczyly sie do akcji na mnie inne frakcje, to juz bylo bardzo cięzko, do tego doszly koszty utrzymania generałów i armii, miałem gigantyczny minus na kasie i przegrałem. Tak jak bylo gdzies wpomniane, lepiej grac na medium/medium , komp nie ma tez wtedy jakis wielkich bonusów , jednak najgorszy jest ten koszt utrzymania generałów i czesciowo niektorych jednostek wojskowych Consilium Britanniae. Kolejna frakcje , ktora zaczelem grac- tak zeby sobie ja sprawdzic- to byli Rzymianie z kontynentu. Tutaj również wielkie koszty generałów i olbrzymie koszty utrzymania armii (jeszcze wieksze niz w Consilium Britaniae) psują wg mnie grę i tez jak zaatakuje nas kilka roznych przeciwnikow, to szybko mozna skonczyc grę, grałem tu rowniez na najwyzszych poziomach. Wrociłem znowu do gry Consilium i tym razem pozmieniałem koszty utrzymania generałów (zrobiłem to dla wszystkich frakcji, pozmieniałem wszystkim te koszty o mniej wiecej połowe) i zaczelem grac na pozimie medium/medium (zeby komp nie dostawal jakis wielkich bonusów) i teraz gra się całkiem dobrze, jest dalej trudno, ai kompa nadal dość dobrze sie zachowuje zarowno na mapie kampanii i w bitwach, trzeba na prawdę sie nameczyc, zeby odpierac przeciwnikow i cos pozajmowac. Tak jak wspomniałem pozmienialem tylko koszty utrzymania generałów, choc uwazac, ze ta frakcja brytyjska mogla by miec tez troche obnizone koszty utrzymania wojsk. Jezeli chodzi o Rzymian, to tam jakbym mial znowu nimi grac, to chyba raczej na pewno bym cos pozmienial w kosztach utrzymania wojsk, bo sa gigantyczne.

bolko1
12-02-2014, 14:41
Witam. mam pytanie czy w tym modzie nie ma możliwości rekrutowania kapłanów, księży ? Nawracanie odbywa się tylko poprzez budowę budynków religijnych, czy jest inna możliwość ?

Jak można zmienić koszt utrzymania jednostek tak dla laika :mrgreen: bo faktycznie koszty zaporowe.

Lwie Serce
12-02-2014, 17:44
Koszt utrzymania? Wchodzisz w folder data, później w export_descr_units i szukasz interesującej Cię jednostki.
Będziesz miał takie coś (podaję z innego moda ale w innych jest analogicznie).

type eorlingas
dictionary eorlingas ; Eored Lancers
category cavalry
class heavy
voice_type Heavy
banner faction main_cavalry
banner holy crusade
soldier eorlingas, 30, 0, 1
officer rohan_captain_early_flag
mount eorlingas horse
mount_effect elephant -4, camel -4
attributes sea_faring, hide_forest, hardy, can_withdraw, can_formed_charge, knight, free_upkeep_unit
formation 2, 4.4, 3, 6, 2, square
stat_health 1, 3
stat_pri 7, 9, no, 0, 0, melee, melee_blade, piercing, spear, 25, 1
stat_pri_attr no
stat_sec 5, 5, no, 0, 0, melee, melee_blade, blunt, mace, 25, 1
stat_sec_attr ap
stat_pri_armour 6, 4, 4, metal
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 6
stat_ground 0, 0, -2, -1
stat_mental 15, normal, trained
stat_charge_dist 45
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 1, 950, 330, 100, 100, 950, 3, 150
armour_ug_levels 2, 3
armour_ug_models eorlingas, eorlingas_upg
ownership milan
era 0 milan
era 1 milan
era 2 milan
recruit_priority_offset 10
Zaznaczyłem na żółto linijkę odpowiadającą za sprawy pieniężne ;) Pierwsze to czas produkcji, drugie koszt produkcji, a trzecie koszt utrzymania. Po prostu zmieniasz liczby, na takie jakie Ci odpowiadają.

A co do kapłanów... cóż dawno w moda nie grałem, ale wydaje mi się, że kapłanów nie było :) Wydaję mi się, jeśli jest inaczej to prosiłbym kogoś bardziej ogranego w IB o sprostowanie ;)
Pozdrawiam.

Pan Toranaga
12-02-2014, 21:38
Kapłanów nie ma. W niektórych frakcjach- zwłaszcza Rzymianie i częściowo Consilium Britannae- warto troche pozmniejszac koszty jednostek, a na pewno pozmieniac koszty utrzymania generałow.

bolko1
13-02-2014, 08:39
Dzięki za pomoc. Świat bez kapłanów ? :o Koszty faktycznie wysokie zagrałem Jutami po kilku turach gruby minus mimo, iż dostałem podarunek 40000 od Conslium -chyba trudniej jest utrzymać tylko nasz Sejm. pozdro

Il Duce
31-03-2015, 22:24
Pozwolę sobie odkopać temat jako że właśnie skończyłem krótką kampanię jako Regnum Britonum. Zacznę od tego że jest to nacja miła dla początkujących. Mamy granicę tylko z jednym państwem któremu nie w głowie ofensywne działania bo zaczyna z dwoma wojnami i dużym niezadowoleniem w osadach więc mamy wolną rękę do rozbudowywania swojego królestwa jako że wokół naszych granic aż roi się od miast buntowniczych. Bitwy były długie ale mi to akurat nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, była to miła odmiana po błyskawicach z najnowszych odsłon TW. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić są wręcz absurdalne koszty utrzymania jednostek,zwłaszcza generalskich( standard to około 1600, u Rzymian jest to aż 2200!), dlatego polecam przysiąść po instalacji i pogrzebać trochę w plikach, mało roboty a gra się o wiele przyjemniej. Co do braku kapłanów, powiem szczerze że go nie odczułem ich ,świątynie dobrze sobie radzą z nawracaniem. Polecam wszystkim niezdecydowanym, mało znana tematyka a zarazem niezwykle ciekawa.

Rhaegrim
12-11-2015, 15:58
Pobawię się w nekromancję i powiem, że wróciłem sobie do tego po dłuższej przerwie i po moim zmaganiach z Concilvm Britanae. To jest do duże państwo na wyspie. Po wywaleniu skryptu z garnizonami grało mi się o wiele przyjemniej, choć zostawiłem oryginalne utrzymanie. Mod ma fajny klimacik, jednak uważam, że część utworów powinno się wymienić na jakieś lepsze. Enya nijak mi tu pasuje. Pogrywam sobie obecnie Piktami a potem polecę Ebrauc (Eboracum)

Pan Toranaga
30-04-2018, 17:10
Pytanie do Aravena- czy masz może jakieś ,,poprawki'' ograniczające spam armii w tej najnowszej odsłonie moda IB2-CONQUESTUS BRITANNIAE EXPANSION2 ??? Gram dalej w Last Kingdom, ale z ciekawosci wrociłem tez do tego moda, ale spam armii kompa powala mnie na kolana. Wiem, że kiedyś miałem od Ciebie ,,poprawki'' do wczesniejszej wersji moda.

Araven
30-04-2018, 18:00
Hej. Do tej nie mam.

Pan Toranaga
30-04-2018, 21:42
Wielka szkoda, bo mod nadal fajowy, tylko spam armii go maltretuje.

Chciałem się jeszcze dopytać, gdzie można i co trzeba zrobić,żeby ewentualnie samemu ograniczyć spam armii kompa i gdzie można wyłączyć (chyba można?) skrypt dający kompowi wojska garnizonowe podczas oblężenia miasta kompa.