PDA

Zobacz pełną wersję : Mount&Blade-Ogniem i mieczem....



Gaius Julius
07-05-2011, 22:39
Witam,
zakupiłem aktywowałem i pojawia się komunikat "Gra aktywowana" nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że pod spodem pojawił się napis aktywowań pozostało: 2 :o

Czy ktoś umie to wyjaśnić psia mać?

Asuryan
08-05-2011, 00:39
A co tu wyjaśniać - ten produkt można aktywować do trzech razów... a później ewentualnie pozostaje ponowne jego kupno.

Centi
08-05-2011, 06:26
Dokładnie tak, sam nieźle się zdziwiłem jak to zainstalowałem. Potem musiałem robić formata i teraz pozostała mi tylko 1 aktywacja. Ta gra i to co wymyślili z aktywacją to ogółem rzecz biorąc jedno wielkie nieporozumienie.

kuroi
08-05-2011, 07:48
Kupiłeś "stare" OiM? To na silniku starego M&B? Utopiłeś hajs w łajnie... :roll:

Gaius Julius
08-05-2011, 10:53
normalnie aż chce mi się komuś przywalić za ten numer :evil: przynajmniej na steamie nie będzie jaj, i tam kupię OiM jak mi moja pójdzie w lamusa :?

OiM dzikie pola poza tym, grafa mnie średnio interesuje


mam nauczkę na przyszłość żeby sprawdzać dwa razy gry zanim się je kupi(opinie itp)

czy ta gra Ogniem i mieczem dzikie pola to ta sama wersja co zwykłe ogniem i mieczem?

Asuryan
08-05-2011, 13:50
czy ta gra Ogniem i mieczem dzikie pola to ta sama wersja co zwykłe ogniem i mieczem?
Niezupełnie - do Dzikich Pól doszło multi i graficzne rozróżnienie żywki wierzchowca od jeźdca. Dzikie Pola są na silniku Warbanda a zwykłe Ogniem i mieczem na silniku zwykłego Mount & Blade. To co występuje na steamie pod nazwą With Fire and Sword za niecałe 15 euro to oczywiście... Dzikie Pola, a nie zwykłe Ogniem i Mieczem :mrgreen: Z tym że na steamie nie ma polskiej wersji językowej...

kuroi
08-05-2011, 17:08
Już szerzej tłumaczę:

Około roku 2009 wyszło pierwsze OiM na silniku starego M&B zwanego przez modderów Vanilla. Ta wersja nie posiada trybu multiplayer.

W grudniu roku 2010 powstało OiM:Dzikie Pola, na silniku Warbanda, posiada multi, nowe animacje etc.

W ostatnich dniach wyszło M&B:WFaS czyli nic innego, jak nowa, zagraniczna wersja OiM:Dzikie Pola przetłumaczona na inne języki oraz troszkę dopieszczona. Jest to wydanie dla zachodnich odbiorców i tylko troszkę różni się od naszego OiM:DP.

Nie wiem, jak mają się do siebie nasza oraz ich wersja gry jeśli chodzi o serwery.


Dodam też, że istnieje darmowy mod do Warbanda pod tytułem With Fire and Sword. To właśnie na nim opierali się twórcy gier i to od niego ściągnęli pomysły oraz sama nazwę. Mod jest w wersji beta(v0.331) i ma jedynie tryb MP z 4 grywalnymi frakcjami (RON, Tatarzy, Kozacy oraz Imperium Osmańskie)
Temat moda na oficjalnym forum developera TaleWorlds (http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,155620.0.html)
Mod jest bardzo przyjemny i ma wiele ciekawych opcji jak np. gwizdanie na konia, dzięki czemu do Ciebie przybiegnie, budowa okopów, działa, granaty, ruchome tarcze, łamiące się kopie i wiele innych. :)

Gaius Julius
12-05-2011, 21:43
dobra, nie ważne....

chciałem się teraz tak zapytać, otóż dołączyłem do Rzeczpospolitej i chciałbym wiedzieć czy będę mógł rekrutować husarię i inne Polskie jednostki, (ta walka najemników to o kant d**y za przeproszeniem :? )

Asuryan
12-05-2011, 23:50
Dopóki nie będziesz miał własnej wsi z polskimi mieszkańcami - to nie. A z owej wsi będziesz móc rekrutować chłopstwo, które odpowiednio rozwijając będziesz mógł z czasem przekształcić w husarię... Jest jeszcze inny, szybszy sposób na posiadanie husarii - poluj na bandytów i armie wrogów posiadające polskich jeńców (po zwycięstwie będziesz mógł ich zrekrutować). A najemnicy nie są tacy źli, jak wyda się majątek na ich najlepsze wyposażenie.

kuroi
13-05-2011, 12:56
Dopóki nie będziesz miał własnej wsi z polskimi mieszkańcami - to nie. A z owej wsi będziesz móc rekrutować chłopstwo, które odpowiednio rozwijając będziesz mógł z czasem przekształcić w husarię... Jest jeszcze inny, szybszy sposób na posiadanie husarii - poluj na bandytów i armie wrogów posiadające polskich jeńców (po zwycięstwie będziesz mógł ich zrekrutować). A najemnicy nie są tacy źli, jak wyda się majątek na ich najlepsze wyposażenie.
A więc tego nie naprawili względem starego M&B i Warbanda?
Idioci.... :lol:

Asuryan
13-05-2011, 16:40
Nie dość że nie naprawili, to wręcz spierniczyli - w odróżnieniu od zwykłego M&B i Warbanda chłopstwo możesz rekrutować dopiero gdy będziesz właścicielem ich wsi (czyli w przypadku RON nie wcześniej niż przed obroną Częstochowy i odbiciem Warszawy). Wcześniej możesz rekrutować tylko odbitych jeńców, najemników z tawern i obozów. Najemnikom z obozów możesz kupować lepsze wyposażenie. Tak przynajmniej jest w zwykłym Ogniem i Mieczem. Nie wiem jak wygląda to w Dzikich Polach oraz w steamowym With the fire and sword - ale podejrzewam że podobnie.

Gaius Julius
08-06-2011, 00:14
chyba kolejny bug, mimo iż jestem członkiem szlachty,(dodam, że nie wykonywałem misji Potop) mam ponad 1,000 sławy, 11 albo więcej sławy i całkiem dobre stosunki z królem i nadal nie mogę rekrutować husarii...

a jeśli chodzi o te aktywacje to dowiedziałem się, że po wykorzystaniu wszystkich po 2 tygodniach dostaje się 1 aktywację, nie wiem tylko czy po kolejnych idzie do dwóch nie sprawdzałem, ale wątpię

Asuryan
08-06-2011, 12:47
Jakiej husarii? Masz polską wieś? Jeśli tak, to rekrutujesz z niej ochotników i dopiero tych mozolnie zmieniasz na husarzy... Jeśli nie masz posiadłości, to zapomnij o rekrutowaniu innych jednostek niż najemnicze (za wyjątkiem odbicia jeńców).

Samick
08-06-2011, 17:27
Dodam też, że istnieje darmowy mod do Warbanda pod tytułem With Fire and Sword. To właśnie na nim opierali się twórcy gier i to od niego ściągnęli pomysły oraz sama nazwę. Mod jest w wersji beta(v0.331) i ma jedynie tryb MP z 4 grywalnymi frakcjami (RON, Tatarzy, Kozacy oraz Imperium Osmańskie)


Ciekawy modek, chociaż nie wiem jak strzelać z działa, a druga sprawa, szkoda, że AI się gubi bardzo szybko przy oblężeniach. Kolejna rzecz to fakt, że nie ma trybu singleplayer. :(
Pomijam fakt, że śmiesznie wygląda jeździec, który zaszarżował na wbite pale i dalej żyje razem z wierzchowcem. ;/

kuroi
08-06-2011, 18:15
Ciekawy modek, chociaż nie wiem jak strzelać z działa
By wystrzelić z działa trzeba je załadować. Obok działa powinien być stos kul( na niektórych mapach niestety o nich zapomniano) wystarczy przytrzymać F patrząc na nie, następnie podejść do działa, wcisnąć/przytrzymać F, wymierzyć i strzelić. ;)
Artyleria jest stosunkowo niecelna, ale jak walnie to śmierć na miejscu. :)


Pomijam fakt, że śmiesznie wygląda jeździec, który zaszarżował na wbite pale i dalej żyje razem z wierzchowcem. ;/
To niestety zawdzięczamy silnikowy Warbanda i wątpię, czy da się coś z tym zrobić. :|
Chociaż może...

Samick
09-06-2011, 22:20
Sądząc z twojej wypowiedzi nikt nie planuje by wydać nową grę z nowym silnikiem, prawda?

Grafika jest ładna, ale mogłaby być gorsza gdyby ktoś tylko zadbał właśnie o takie smaczki jak ten co napisałem (ten z palami). Bo liczy się przede wszystkim grywalność. ;]

kuroi
10-06-2011, 15:44
Sądząc z twojej wypowiedzi nikt nie planuje by wydać nową grę z nowym silnikiem, prawda?

Grafika jest ładna, ale mogłaby być gorsza gdyby ktoś tylko zadbał właśnie o takie smaczki jak ten co napisałem (ten z palami). Bo liczy się przede wszystkim grywalność. ;]
Co planuje TaleWorlds nie wiem, ale mając doświadczenie z ich poprzednich gier, śmiem twierdzić, że "nowy silnik" będzie w praktyce tym samym co poprzednio ale z kilkoma dodatkowymi bajerami tak, jak to było w Warbandzie.
Wszyscy gadają, że "TW jest biedne i nie stać ich na lepszy silnik". To nie może być prawda. Skoro beta tej gry powstała praktycznie w garażu, to jej rozwinięcie nie powinno być drogie.
Co więcej, jest masa modderów-pasjonatów, którzy chętnie pomogliby przy grze za darmo/prawie za darmo. Widać to po modach, które na ogół są po prostu znacznie lepsze niż Native, czemu nie ma co się dziwić.

W każdym bądź razie, następna gra z serii M&B(o ile takowa powstanie) na pewno nie będzie przełomem, będzie raczej podobna do poprzedniczek.

Gaius Julius
11-06-2011, 12:30
Jakiej husarii? Masz polską wieś? Jeśli tak, to rekrutujesz z niej ochotników i dopiero tych mozolnie zmieniasz na husarzy... Jeśli nie masz posiadłości, to zapomnij o rekrutowaniu innych jednostek niż najemnicze (za wyjątkiem odbicia jeńców).
ano takiej, że jak się wchodzi do miasta,(np Lwów czy Warszawa) idzie się do centrum miasta i tam powinien być kasztelan, bo zagadnięciu do niego powinna być lista jednostek i stamtąd można brać husarię

Niko
11-06-2011, 17:50
Po Pierwsze: Gdy chcecie usunąć OiM:DP(albo zwykłe) wchodzicie do folderu w którym jest zainstalowana gra uruchamiamy lunch.exe (nie pamiętam czy tak się nazywało) i w tedy powinno nam się pojawić takie samo okienko jak przy wpisywaniu cd-keya. Gdy pojawi się to okno dajemy na "DEAKTYWACJA" wpisujemy cd-key i produkt dezaktywowany mamy znowu możliwe 3 aktywację ;) dopiero potem usuwamy grę :D

Po Drugie: Teraz w zwykłym OiM jak i w DP po najnowszym patch-u nie możemy z chłopów robić Husarii ani innych jednostek.

Po Trzecie: Aby zrobić Husarię lub inne jednostki (nie najemników np. Pancernych) musimy posiadać miasto a w nim odpowiednio rozwinięte budynki a także odpowiednich ludzi.

Po czwarte: Kasztelan nie jest we wszystkich miastach. Można go z rekrutować w swoim mieście.

PS Polecam kupić Warbanda i wziąć udział w "Bitwie Pod Grunwaldem 2011" (dokładne informację uzyskacie jak naciśniecie na obrazek w moim podpisie :D )

kuroi
11-06-2011, 20:30
Po Drugie: Teraz w zwykłym OiM jak i w DP po najnowszym patch-u nie możemy z chłopów robić Husarii ani innych jednostek.

Po Trzecie: Aby zrobić Husarię lub inne jednostki (nie najemników np. Pancernych) musimy posiadać miasto a w nim odpowiednio rozwinięte budynki a także odpowiednich ludzi.
No prosze, bardzo duży postęp, husarz z chłopa to był kompletny absurd. :)

Asuryan
12-06-2011, 00:03
W końcu. Wygląda na to że muszę pobrać tego patcha i zobaczyć jak się na nim gra w zwykłe OiM.

Samick
12-06-2011, 00:37
Po Drugie: Teraz w zwykłym OiM jak i w DP po najnowszym patch-u nie możemy z chłopów robić Husarii ani innych jednostek.

Po Trzecie: Aby zrobić Husarię lub inne jednostki (nie najemników np. Pancernych) musimy posiadać miasto a w nim odpowiednio rozwinięte budynki a także odpowiednich ludzi.
No prosze, bardzo duży postęp, husarz z chłopa to był kompletny absurd. :)

Wiem, że ryzykuję ostrzeżeniem, ale zwrócę uwagi, że wszystko było możliwe. Jeśli pan chciał to mógł wziąć chłopa jako pocztowego do chorągwi husarskiej. A z czasem elitarność husarii zaczynała spadać. Wystarczyła znajomość husarskiego sposobu walki.

A teraz pytanie do tematu:
http://www.gram.pl/gra_8A7fG,6_Mount_Bl ... eczem.html (http://www.gram.pl/gra_8A7fG,6_Mount_Blade_Ogniem_i_Mieczem.html)

Czy Ogniem i Mieczem z tej edycji to Ogniem i Mieczem Dzikie Pola z możliwością gry przez net, czy też nie?

voitek
12-06-2011, 00:57
Wiem, że ryzykuję ostrzeżeniem

Zaraz pojdziesz pod topor katowski

Centi
12-06-2011, 07:09
Czy Ogniem i Mieczem z tej edycji to Ogniem i Mieczem Dzikie Pola z możliwością gry przez net, czy też nie?


Nie, bo to jest pierwsza część Ogniem i Mieczem a nie Dzikie Pola. Jeśłi to kupisz to będziesz mógł zagrać w sieci tylko w Warbanda.

Samick
12-06-2011, 12:39
Dzięki za odpowiedź. Mimo, że nie brzmi nawet w najmniejszym stopniu optymistycznie. Jak mniemam nie ma taniego wydawnictwa OiM:DP?

Centi
12-06-2011, 22:10
Dobrze mniemasz, z tego co widzę to same Dzikie Pola kosztują więcej niż ta kolekcja do której dałeś link (o jakieś 10zł). Czy warto wydać pieniądze to nie wiem, bo nie grałem - wiem tylko żeby te pierwsze OiM omijać szerokim łukiem. ;)

kuroi
13-06-2011, 06:45
Dzięki za odpowiedź. Mimo, że nie brzmi nawet w najmniejszym stopniu optymistycznie. Jak mniemam nie ma taniego wydawnictwa OiM:DP?
Jeśli nie lubisz szastać pieniędzmi to lepiej kup samego Warbanda.
Jest do niego od groma modów,(pewnie więcej niż do RTW i M2TW razem wziętych) więc zbyt szybko się nie znudzisz. ;)
Dodatkowo pod warbanda powstaje mod multiplayer WFaS, jest po peostu genialny. Ludzie, którzy grali w niego i w grę twierdzą, że mod jest przyjemniejszy. Ma wiele fajnych opcji, których OiM nie ma.

Samick
14-06-2011, 22:49
Są jeszcze jakieś inne mody z XVI/XVII wieku poza WFaS oraz ten o wojnie osiemdziesięcioletniej?

Ewentualnie coś ze średniowiecza?

(do Warbanda oczywiście)

robercik8211
21-06-2011, 06:56
Nie wiem, ale radzę nie kupujcie dzikich pól! Mnie wywala do pulpitu co jakieś 5 minut. Chociaż jest o niebo lepsze od normalnego OiM, to i tak pozostawia wiele do życzenia.
Także radzę, z kupowaniem poczekajcie na patch 1.150 (teraz jest 1.139)

pretorian
21-06-2011, 07:30
Hmmm... gram w Dzikie Pola i jeszcze ani raz mnie nie wywaliło lub coś w tym stylu ;)

adriankowaty
18-01-2012, 04:53
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak walczyć lancą, piką kawaleryjską, kopią husarską itp. z grzbietu konia w Ogniem i Mieczem? W intrukcji nie było to podane zbyt jasno. Nie umiem sprawić, by lanca była w poziomej pozycji.

Pampa
18-01-2012, 06:14
Trzeba operować dobrze myszką, a temat o M&B już jest... :roll:

o tutaj : viewtopic.php?f=25&t=264 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=264)

Samick
18-01-2012, 10:33
I nawet jest specjalny dla Ogniem i Mieczem (o czym sobie przypomniałem po pierwszym przeniesieniu).

Lanca to nie tylko dobre operowanie myszką, to jest potrzebne by trafić. O wiele ważniejsze jest osiągnięcie pewnej prędkości, dopiero wtedy lanca automatycznie opada w dół (a przynajmniej tak jest w Warbandzie).

K A M 2150
18-01-2012, 11:31
To zależy czy się zaznaczyło odpowiednie opcje w ustawieniach. Jeżeli nie zaznacza się ułatwionego sterowania lancą, to trzeba wcisnąć X i wtedy ona opada. Tak samo jest na multi, bo tam tylko X działa.


I tu jawi się moje pytanie, czy wchodzi o OiM na silniku zwykłego M&B, czy OiM Dzikie Pola na silniku warbanda.

adriankowaty
18-01-2012, 15:07
A można dla samego Ogniem i Mieczem otrzymać instrukcję (pełną) władania Lancą? Bo ta w podręczniku jest - mówiąc delikatnie - zbyt ogólnikowa.

adriankowaty
17-06-2012, 19:18
Wie kto, jak zyskać główną fabułę od Szwedów?

kuroi
17-06-2012, 21:03
Nie jestem pewien, ale Szwedzi chyba nie mają własnej fabuły.
Jeśli dobrze pamiętam, to tylko RON, Moskwa i Kozacy mają fabułę.

adriankowaty
18-06-2012, 14:52
Te 3 to wiem, że mają. Liczyłem, że też i Szwedzi.

Asuryan
18-06-2012, 15:06
Szwedzi i Tatarzy nie mają.

adriankowaty
18-06-2012, 15:09
Niech to! Edit:
Co dodają "Dzikie Pola"? Oprócz multi i cofnięcia czasu?

Gorn-95
12-08-2012, 20:45
Gdy aktywacje się skończą Można zadzwonić do CDprojekt i pogadać z nimi.

Samick
22-08-2012, 12:41
Po 3 aktywacjach, system automatycznie dodaje kolejną po 30 dniach.