PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystanie floty kupieckiej.



Senior
13-09-2009, 16:08
Jak korzystać ze statków kupieckich?
W instrukcji jest napisane:
"...Obszary handlowe to morskie tereny z potencjałem rozwoju handlu. Umieszczenie floty kupieckiej w takim miejscu zapewni znaczny wzrost dochodów..."

Postawiłem swój statek handlowy na szlaku handlowym w pobliżu portu kupieckiego państwa z którym mam umowę i jakos nie zauważyłem wzrostu dochodów. Jak więc używać tych statków?

Pop517
13-09-2009, 16:12
no więc muszisz wysłać je na np.wybrzeże kości słoniowej(afryka)no wiesz tam gdzie masz wybór międze mapką indi europy i ameryki są takie małe kułeczka i wysyłasz tam indiamany

Crawler
13-09-2009, 17:13
A dokładniej skieruj kursor na koniec mapy, masz tam wyznaczone pola w formie kwadratów skieruj na nie swoją flotę handlową a będziesz miał do wyboru możliwości wysłania jej na szlaki handlowe, tak jak kolega wyżej napisał, skieruj statki kupieckie na te wyznaczone pola i już możesz cieszyć się handlem :)

duralex
13-09-2009, 21:24
Ja ma pytanie co do portów rybackich czy one dają pieniądze, czy trzeba budować jakieś staki żeby łowić ryby? :)

Lesio
14-09-2009, 10:20
Ja ma pytanie co do portów rybackich czy one dają pieniądze, czy trzeba budować jakieś staki żeby łowić ryby? :)

Porty rybackie dają określony dochód finansowy ( są trzy poziomy rozwoju portu rybackiego ) i bonus do wzrostu liczby ludności prowincji, stąd też gdy ma się już dużo portów handlowych warto budować porty rybackie. Nie trzeba budować żadnych statków do połowów dorszy :)

Oreius11
14-09-2009, 19:28
A ja dodam małą podpowiedź...patrz ciągle w zakładkę handel i sprawdzaj czym się najbardziej oplaca handlować. Z reguły największy dochód przynoszą kości słoniowe, to wysyłaj swoje indiamany do wybrzeży kości słoniowych 8-).

duralex
25-09-2009, 18:47
Dzieki za odpowiedź :) , dopiero teraz gram potega morska i nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia....
Ile Indianmanow mozna ustawic na jednym slocie, czy sa jakies limity i czy sie oplaca dac duzo na jednym czy lepiej po jednym na kazdym slocie handlowym???

Lesio
25-09-2009, 19:10
W pierwszej kolejności zajmij jak najwięcej slotów. Następnie zwiększaj ilość indiamanów i ewentualnie okrętów osłony. Z własnych dośw. uważam, że 10-12 indiamanów na jednym slocie to najbardziej opłacalna ilość. Przy większej ilości dochód z jednego statku jest już minimalny. Zawsze też istnieje możliwość, że handel padnie (blokada portów) i witaj bankrucie :shock:

duralex
25-09-2009, 19:50
Dzieki Lesio

Widze, że juz masz ta gre niezle rozpracowana, a co sie tyczy floty oslonowej to czy warto skladac ja z okretow wojennych, bo moze lepiej sie oplaca robic to z ciezkich kupieckich, ktore dodatkowo w momentach spokoju maga tez handlowac???

Lesio
26-09-2009, 06:50
Dzieki Lesio

Widze, że juz masz ta gre niezle rozpracowana, a co sie tyczy floty oslonowej to czy warto skladac ja z okretow wojennych, bo moze lepiej sie oplaca robic to z ciezkich kupieckich, ktore dodatkowo w momentach spokoju maga tez handlowac???

Hej. Jeśli grasz Hiszpanią lub Niderlandami masz do dyspozycji galeony/fleuty. Zauważ jednak ile kosztuje ich utrzymanie. Jako okręty handlowe są zupełnie nieopłacalne. Jako flota wojenna szczególnie w późniejszych etapach gry gdy komp buduje większe okręty także się raczej nie sprawdzają. Co prawda udało mi się raz 1 fleutą zatopić trzy pirackie szebeki ale to był jednorazowy wyczyn :D . Teraz w wersji 1.4 górą są okręty zwrotne i szybkie np. 48-działowe fregaty. Okręty wojenne na szlakach handlowych możesz w razie zagrożenia szybko połączyć w jedną flotę, którą możesz wykorzystać do działań ofensywnych. Zresztą najlepiej dochodzić metodą prób i błędów do własnych rozwiązań taktycznych. Każdy lubi co innego. Jednak manewrowanie flotą 6 galeonów to koszmar.

duralex
27-09-2009, 18:55
Wlasnie gram niderlanadami i mam te fleuty, ale teraz wezme pod uwage co napisales:) i zmienie troche taktyke...

Biniu
03-10-2009, 00:43
A co zrobić,żeby móc podpisać umowę handlowa z paroma państwami? Zawsze wyświetla mi się komunikat,że mam za mało statków handlowych. Muszę wybudować więcej portów? A może chodzi o tę jednostkę o której wspominaliście? Wysłać ją do portu innego państwa?

Nagano
03-10-2009, 07:59
W miarę rozwoju twoich portów handlowych masz więcej slotów (pustych miejsc). Dzięki temu możesz podpisać kolejne umowy handlowe z państwami, ale jest jeden warunek. Tamte państwa również muszą mieć wolne sloty! A nie zawsze mają...

No i tak jeszcze wspomnę, że z państwami którymi graniczysz terytorialnie możesz podpisać umowę handlową bez udziału portów. Po prostu będzie handel drogą lądową.

Barsa
12-11-2009, 11:51
Odkurze temat... Nie gralem zbyt wiele w kampanie i teraz mam taki problem. Grajac wczesniej Turcją zauwazyłem, ze dzieki kazdemu z portów mialem dodatkowo mozliwosc zrobienia szlaków handlowych(handlowalem z polową swiata).. teraz gram Hiszpania i dziwi mnie kilka rzeczy:

- niby w opisie portu handlowego jest napisane, że kazdy port handlowy zwieksza liczbe szlaków handlowych o 2, tylko, że zrobiłem mała symulacje i zbudowałem porty w Belgii, Gibraltarze i w Sevilii... czyli razem(z tymi co byly juz wczesniej) wszystkich handlowych mam 6 x 2 = 12 szlaków ale jak zauwazylem moge podpisac umowy tylko z 6 panstwami. Tak wiec konkludując, czy zwiekszac liczbe szlaków mozna tylko budując porty handlowe w Metropolii i regionach z nią graniczących? Bo tak mi wychodzi z analizy 3x2...

- w Turcji wiekszosc portów generowałą szlaki wewnetrzne, tzn. np. z Syrii do Salonik, z Aleksandrii do Efezu, czy jakos tak...ale chyba nie wszędzie tak było, tak wiec czy szlaki miedzy naszymi regionami tworzą sie tylko, miedzy metropolią i regionem, w którym jest jakis towar typu bawełna czy cukier(na to mi wyglada, bo np. jest szlak z Haiti do Walencji + "doswiadczenia tureckie")?