PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka ruchu



PLrc
05-06-2011, 11:43
Witam. Miałem problem z grą i namieszałem trochę w plikach, przez co teraz gra wyświetla mi ścieżkę ruchu wszystkich komputerowych graczy. Niby nic wielkiego, ale przeszkadza to w grze, w trakcie wojny, gdy przeciwnik przemieszcza swoje armie o więcej niż jedną turę drogi. Widzę wtedy wszystkie planowane posunięcia mojego przeciwnika.

Co mam zrobić, żeby to naprawić? ;> Bardzo proszę o pomoc.

PLrc
07-06-2011, 00:56
Widzę, że nie umiecie mi pomóc, rozumiem.

W takim razie mam pytanie: czy u Was grze wyświetlana jest ścieżka ruchu graczy komputerowych, czy to tylko mi się tak zdawało, że nie jest? Już sam nie wiem, czy coś namieszałem, czy wszystko jest o.k.

Piter
07-06-2011, 12:08
Też tak kiedyś miałem, ale w podstawce, za to sporadycznie, przeinstalowałem grę i było o (choć teraz też się raz na kilkadziesiąt tur coś takiego mi pokaże). Nie mam pojęcia jak to naprawić poza reinstalką.

PLrc
07-06-2011, 18:45
Dzięki, bo juz zaczynałem wątpić. Ja właśnie przeinstalowałem gierę, usunąłem przedtem nawet folder z grą, żeby nie zostały żadne pliki, ale nie pomogło. Dziwne, czyżby Medek zapisywał jeszcze jakieś pliki poza folderem gry, czy co?

Araven
07-06-2011, 18:50
Napisz na PW do moderatora Kirlana od spraw technicznych. Ci napewno pomoże. Pozdrawiam.

07-06-2011, 19:05
Jaki masz system windowsa? Odinstalowałeś grę i wywaliłeś wszystko co miało wspólnego z grą? Jaka wersja gry?
Czy jesteś w trzech osobach :mrgreen: ? Lub mniej? Chodzi mi o twoje konto. :lol:
prosiłbym o odpowiedź :D

PLrc
07-06-2011, 19:07
Mam Windowsa 7 zainstalowanego na laptopie. Wersja gry to 1.3 (kupiłem Medka + dodatek w Topsellerze). Po odinstalowaniu wywaliłem główny folder z grą, następnie zainstalowałem w to samo miejsce.

07-06-2011, 19:08
Mam Windowsa 7 zainstalowanego na laptopie. Wersja gry to 1.3 (kupiłem Medka + dodatek w Topsellerze). Po odinstalowaniu wywaliłem główny folder z grą, następnie zainstalowałem w to samo miejsce.
Nie odpowiedziałeś na pytanie odnośnie konta? :D

PLrc
07-06-2011, 19:10
Czy jesteś w trzech osobach :mrgreen: ? Lub mniej? Chodzi mi o twoje konto. :lol:
prosiłbym o odpowiedź :DKurcze, faktycznie założyłem już kiedyś konto na forum (co najmniej jedno, co najwyżej dwa), ale to było dawno i zapomniałem do niego hasła jak i loginu. Przepraszam, mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany z tego powodu? ;>

07-06-2011, 19:18
Czy jesteś w trzech osobach :mrgreen: ? Lub mniej? Chodzi mi o twoje konto. :lol:
prosiłbym o odpowiedź :DKurcze, faktycznie założyłem już kiedyś konto na forum (co najmniej jedno, co najwyżej dwa), ale to było dawno i zapomniałem do niego hasła jak i loginu. Przepraszam, mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany z tego powodu? ;>
My Kotołaki to nie-ludzie, jak sama nazwa wskazuje, a nick też jest wiele mówiący :lol: nie jesteśmy pazerni na ludzkie konta, niestety nie będziesz zbanowany :lol: Więc istoto ludzko, na drugi raz spróbuj skontaktować się droga emailową z jakimś adminem, masz kontakt na stronie głównej, ale nie widzę problemu, korzystaj z tego, tamte niech będą nie ruszane...
Ad rem
Win7 zachowuje pliki na dysku systemowym, musisz poszperać
I jak znajdziesz pliki, mogą być w tzw. ukrytych na partycji systemowej,
możliwe że przypadkiem masz zainstalowaną grę na domyślnym katalogu...
Po tym wszystkim jak jeszcze raz zainstalujesz grę, spaczuj ją do wersji 1.5 :D
pozdrawiam
edit:
zerknij jeszcze tutaj, jakby dalej wariował, dużo porad odnośnie win7
http://www.porady.org/wylaczenie-kontro ... stratorow/ (http://www.porady.org/wylaczenie-kontroli-konta-uzytkownika-uac-tylko-dla-administratorow/)

PLrc
07-06-2011, 19:38
My Kotołaki to nie-ludzie, jak sama nazwa wskazuje, a nick też jest wiele mówiący :lol: nie jesteśmy pazerni na ludzkie konta, niestety nie będziesz zbanowany :lol: Więc istoto ludzko, na drugi raz spróbuj skontaktować się droga emailową z jakimś adminem, masz kontakt na stronie głównej, ale nie widzę problemu, korzystaj z tego, tamte niech będą nie ruszane...O.k. Dzięki. :)

Ad rem
Win7 zachowuje pliki na dysku systemowym, musisz poszperać
I jak znajdziesz pliki, mogą być w tzw. ukrytych na partycji systemowej, możliwe że przypadkiem masz zainstalowaną grę na domyślnym katalogu...
Po tym wszystkim jak jeszcze raz zainstalujesz grę, spaczuj ją do wersji 1.5 :D
pozdrawiamDobrze, spróbuję pokombinować. Co do patcha 1.5, to wyczytałem, że jest do Królestw. Te mam już w wersji 1.5.

PLrc
13-06-2011, 23:16
Nawet przeinstalowałem Windowsa. Nie pomogło, wciąż ten irytujący bug! Co jeszcze mogę zrobić? ;>

14-06-2011, 09:03
Nawet przeinstalowałem Windowsa. Nie pomogło, wciąż ten irytujący bug! Co jeszcze mogę zrobić? ;>
Daj screena bo coś mi się nie chce wierzyć. ;)

chochlik20
29-08-2011, 12:14
a nie masz przypadkiem zaznaczone w menu kampanii pokaż ruchy komputera lub wyłączonej mgły wojny?

kirlan
30-08-2011, 09:10
1) To nie może być błąd systemowy ani problem ze sprzętem. Więc wszelkie skany, sterowniki itp nic nie pomoże.
2) To z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ jest kwestia związana z samymi ustawieniami gry. Inna sprawa to ustalenie czy da się to jakoś po ludzku przestawić, czy tez trzeba by pogrzebać w kodzie.

Z tego co piszesz wynika że nie jest to też kwestia przekręcenia ustawień po instalacji czyli

MASZ "STAŁY" BŁĄD W USTAWIENIACH GRY

Na początek tak jak zasugerował przedpiszca: spróbuj popatrzeć przez normalny interfejs gry zanim weźmiesz się za ręczne naprawianie kodu.

Możliwe że będziesz miał spokój po podmianie jakiegoś pliku na plik do usera któremu gra działa normalnie .

lub opcja ostateczna: edycja kodu gry.

No ale jakie ustawienia, jaki plik, która linijka w kodu w jakim pliku - to już pytania do kolegów którzy mają tę grę.

Przedpiszca zdaje się wskazał dobry trop - teraz jeszcze pozostaje kwestia gdzie (w jakim pliku i jakiej składni) te ustawienia są przechowywane.