PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozwijać handel morski?



czajna
05-07-2011, 09:48
Witajcie,

szukałem w Internecie informacji na temat handlu morskiego. Wiele osób pisz, że handel może przynosić ogromne dochody. Sam próbowałem, jednak w moim przypadku są to dochody minimalne, więc coś muszę robić źle. Gram Polską, na Pomorzu zbudowałem port i stocznie, do tego punkt handlowy i budynek "kupiec". Zbudowałem 3 barki, ustawiłem je na morzu na sąsiednich polach.

Czy ktoś może mi poradzić jak się zabrać za tworzenie tych szlaków handlowych tak aby to działało?

Pozdrawiam

Goblin_Wizard
05-07-2011, 10:38
No więc po kolei:


twoje okręty muszą być ustawione na kolejnych morzach tak aby zachować ciągłość szlaku handlowego[/*:m:3bn846vd]
prowincja z której chcesz eksportować musi mieć port i budynek kupiecki (nie wiem jak to się nazywa w polskiej wersji).[/*:m:3bn846vd]
prowincja do której chcesz eksportować swoje dobra musi mieć wybudowany port.[/*:m:3bn846vd]
musisz być w dobrych stosunkach z frakcja do której należy taka prowincja (tzn wystarczy być neutralnym).[/*:m:3bn846vd]
twój szlak handlowy nie może być blokowany w żadnym miejscu. Sprawdzasz to wciskając "V". Wszystkie morza na szlaku powinny być zielone. Pola czerwone oznaczają blokadę przez wroga flotę. Pola żółte i reszta oznaczają, że nie ma tam Twoich okrętów.[/*:m:3bn846vd]
jeśli prowincja do której chcesz eksportować produkuje ten sam towar co Twoja to nici z handlu. Musisz znaleźć taką, która produkuje co innego albo zupełnie nic.[/*:m:3bn846vd]

Z podstawowych informacji to chyba wszystko. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

czajna
05-07-2011, 17:56
Dzięki za odpowiedź. 224 floreny rocznie wpadają do skarbca z handlu :)

pitagoras14
05-07-2011, 20:31
Dochód z handlu na początku rozgrywki jest niezastąpiony w tworzeniu dużego i silnego państwa. Flote przydaje się także rozbudowywac gdyż według mnie ma kluczową rolę w podbijaniu wrogów. Dzięki niej możesz dokonac szybkiego desantu na tyły wroga i szybko transportowac wojsko.