PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania w sprawie DLC



Zaskroniec
07-07-2011, 16:40
Wczoraj kupiłem edycją specjalną Shoguna 2 i jednym z bonusów jest kod na dlc do Shoguna.Czy jak je zainstaluję to gra się nie zepsuje?Mam takie pytanie ponieważ kiedyś kupiłem Crysisa 2 edycją limitowaną i gdy wprowadziłem kod (tylko na rzeczy do multiplayera) to gra mi się trochę popsuła (np. pokazywał mi się inny level niż miałem,wszystkie umiejętności miałem ale tak na prawde nie były odblokowane i przez to nie dało się grać w multi,na szczęscie w singlu wszystko działało).Dlatego się pytam (na wszelki wypadek nie rozpoczołem grać w multi i kampani) czy na pewno nic się nie popsuje?? Mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Amrod
07-07-2011, 16:52
100% gwarancji nikt Ci nie da, ale jeszcze na forum nie słyszałem problemów z DLC z edycji specjalnej. Były problemy z DLC Ikko-ikki po aktualizacjach, ale szybko je naprawiali. W każdym razie żadne problemy z uruchomieniem nie powinny wchodzić w grę.

Zaskroniec
07-07-2011, 17:10
Mi bardziej chodzi oto czy np. w multi będę miał inny level niż normalnie albo w singlu cos się popsuje.
PS.A może odpisać mi ktos kto ma Edycję Specjalną i ten kod użył??

Amrod
07-07-2011, 17:24
Nikt na forum nie zgłaszał takich problemów. Ja też nie miałem takich problemów. To zupełnie inni twórcy, więc nie powinieneś się obawiać takich samych błędów po tej grze. Tryb on-line jest zupełnie odrębny od tego co się dzieje w single-player, a DLC do edycji specjalnej polega raczej na odblokowaniu czegoś co jest już w grze.

OskarX
07-07-2011, 17:44
Ja też mam edycję kolekcjonerską, wprowadziłem kod od razu po zainstalowaniu gry i jest wszystko okey.

Zaskroniec
07-07-2011, 19:43
A mi coś nie chce sie zalapać.Klikam zaktualizuj i steam pisze że już zauktalizowałem grę ale naprawdę to ja nie wpisałem tego kodu!Co trzeba zrobić by to się odblokowało?

Amrod
07-07-2011, 19:50
DLC aktywujesz tak samo jak dodajesz nową grę, czyli przez "Aktywuj grę...". Nic Ci się nie będzie ściągać przy DLC, chyba że aktualizacja, której nie masz.

Zaskroniec
08-07-2011, 09:27
Ale jak wpisuje muj klucz produktu to mi pisze że zaktualizowałem już grę.A tego kodu nie wpisałem.Jak to zrobic?Kieruję się tak jak jest na karteczce ale mi nie wychodzi :(

Rue
08-07-2011, 09:48
Sprawdź czy masz klan Hattori? Jak tak to już masz dlc zainstalowane.

Zaskroniec
08-07-2011, 11:42
Nie mam go.Poda ktoś dokładną instrukcję?Tam jak steam pisze że mam napisać klucz produktu to można tam napisać ten kod na dlc czy jak? :?:

Amrod
08-07-2011, 11:52
Tak, tam wpisujesz kod. Tak jak wyżej napisałem, DLC aktywujesz tak samo jak grę.

Zaskroniec
08-07-2011, 11:58
Dokładnie w tym miejscu?Tylko ten kod z karteczki mam wpisywać?

Amrod
08-07-2011, 12:27
Tak, w tym. Najpierw kod gry, potem po aktywacji gry, tak samo aktywujesz kod DLC.

Zaskroniec
08-07-2011, 17:48
Ale mi chodzi oto że jak wpisuje kod gry to mi wyskakuje coś takiego.A później są okienka takie jakbym instalował Shoguna 2.

Niko
08-07-2011, 18:58
To w takim razie zrób tak:
wejdź do bibliotegi w setam----> znajdź na liście gier Shoguna 2-------> naciśnij prawym przyciskiem myszy na niego------->poszukaj na liście która ci się rozwinęła "Wyświetl dostępne DLC"------> wciśnij to.
Wyświetlą ci się wszystkie DLC które masz aktywowane jeżeli znajdziesz te które masz razem z grą to jest wszystko ok.

Zaskroniec
08-07-2011, 19:25
Ale ja ich nie aktywowałem !! Proszę o dokładną instrukcję jak te dlc uzyskać.Gdzie mam ten kod wpisać?Prosiłbym o zdjęcie.

Niko
08-07-2011, 19:33
A sprawdzałeś tak jak ci napisałem?? Ja jak kupowałem Napoleona miałem jakieś tam DLC sam go nie aktywowałem dopiero później zobaczyłem że jest aktywowany.... SPRAWDŹ U SIEBIE.....

Zaskroniec
08-07-2011, 19:42
Sprawdziłem i nie ma!!Proszę o pomoc!

Niko
08-07-2011, 20:20
Wprowadzanie kodu DLC/Innej gry :
Wchodzisz do steam------>Biblioteka-->lewy dolny róg "Dodaj Grę"-wciskasz-------->"aktywacja produktu w steam"-wciskasz---->"Dalej"-wciskasz---->"Zgoda"-wciskasz------>wprowadzasz klucz/cd-key--->"Dalej"-wciskasz.

Powinno ci się ukazać okienko że produkt został aktywowany jeżeli się nie pokaże to........nie wiem. Może......zhakowali ci klucz.......... :? :?: (mało prawdopodobne)

Zaskroniec
08-07-2011, 20:52
Ale tam mi pisze że mam wprowadzić klucz produktu.To ja mam dać ten kod z instrukcji czy z tej karteczki? :shock:

Amrod
08-07-2011, 21:15
Najpierw z instrukcji, potem jeszcze raz, ale z karteczki.

OskarX
09-07-2011, 08:36
Wkładasz plyte do środka, pisze, zeby aktywowac produkt ,wiec wpisujesz kod z instrukcji i intraluje ci się gra. Masz gre, jak chcesz dlc to na steam bierzesz dodaj nową grę wpisujesz kod z tej kartki od dlc i powinno byc, ze aktywowales produkt. Potem jak mozesz grac klanem hattori to znaczy ,ze się udało

Zaskroniec
09-07-2011, 09:57
Aha.Mam już zainstalowaną grę(i trochę w nią pograłem) i mam dać aktywacja produktu i tam wpisać od razu kod z karteczki,tak?

OskarX
09-07-2011, 10:05
Gry-aktywacja produktu steam i wpisujesz kod z kartki

Rue
09-07-2011, 10:06
Kod do instalacji gry to z instrukcji,do dlc to z karteczki. :roll:

Zaskroniec
09-07-2011, 12:19
Dziękuję za pomoc.Dlc działa i bardzo się z niego cieszę (warto było kupować edycje specjalną :mrgreen: ).Temat do zamnknięcia.

DC285
30-09-2011, 22:21
No cóż , dla mnie to dosyć ważne więc mam nadzieje że ktoś mi coś pomoże , tak więc problem jest taki - podczas bitew w nowej kampanii z dlc wszystkie jednostki mają biały kolor odzienia ( chyba że jest to pierwsza bitwa po wczytaniu zapisu wtedy kolory są ok ) było tak też i w podstawowej kampanii ale tam wystarczyło zrestartować grę i już było ok a poza tym zdarzało się to bardzo rzadko a tu...każda bitwa po 1 jest już bitwą biało odzianych armii , a co jeszcze gorsze jest masakryczne ścinanie podczas bitew które pojawia się nagle i sprawia że wszystko strasznie zamula tak że nie ma właściwie co grać ( chyba że mała bitwa z npc 1h ktoś lubi ) co ciekawe w podstawce kampanii nigdy mi się to nie zdarzało , nie ogarniam o co chodzi a jak wiadomo zabija to całą przyjemność bitew własnoręcznych w kampanii .

Dodam że to chyba nie opcje gdyż mam Shoguna 2 od jego wydania i tak jak mówiłem normalnie wszystko ok chodzi na wysokich ustawieniach tylko ta kampania jest jakaś taka zryta , ale w razie czego podaje najważniejsze elementy kompa :
- 4 GB RAM
- Procesor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 2.40GHz
- Karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc .

Gaius Julius
30-09-2011, 23:13
hm procek jak cie mogę...

trochę tu zalatuje uszkodzoną grafą(?)

dziwne, że tylko dodatek tak wariuje. A próbowałeś może przeinstalować grę/dodatek i sterowniki? Sam kiedyś na GF9600GT miałem problemy z Shogunem 2 (bohomazy na ekranie itp) rozwiązaniem okazały się najnowsze sterowniki ;)

DC285
01-10-2011, 00:27
Faktycznie , pojawił się nowy sterownik , ściągnąłem go , zainstalowałem i odpaliłem na próbę bitwe z kampanii (ale że to była pierwsza po wczytaniu kolory ubrań i tak by były normalne więc tego nie sprawdziłem) i wydaje mi się że już te lagi mocne zostały usunięte choć nadal są takie lekkie raz na jakiś czas , no nic zobaczę jak dalej będzie w kampanii , ale każdy inny pomysł również mile widzany .

Rue
01-10-2011, 06:13
Warto sprawdzić też integralność plików gry.

DC285
01-10-2011, 10:25
Sprawdzałem już wcześniej , wszystko ok jeśli chodzi o integralność ^

Gaius Julius
01-10-2011, 17:36
sprzęt do wymiany jeśli marzysz o graniu przy wysokich ustawieniach grafiki i płynności.

Jeśli chcesz zostać przy Nvidii to popatrz na coś pokroju GTX'a 2xx
a jeśli chodzi o procek to albo Intel Core Quad 95xx albo Intel Core i5 lub i7 na LGA 1155 lun 1156(tylko, że wtedy oznacza także wymianę płyty głównej)

DC285
02-10-2011, 00:02
haha nie ogarniam , od początku wydania grałem na wysokich i wszystko jest płynnie jeśli do mnie ta wiadomość twoja ostatnia , tylko problemy wystąpiły z tą kampanią ( i to nie płynności ogólnej tylko tak jak opisywałem ^ )

Gaius Julius
02-10-2011, 11:08
jak miałem gorszy sprzęt niż teraz to też myślałem, że GTA IV mi chodzi płynnie i prawie na full a jak zmierzyłem FPS to wyszło marne ledwo ~27 FPSów

Twój sprzęt jest średni...

W każdym razie posprawdzaj sterowniki