PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto kupować Rome Total War Antologia?



KLAssurbanipal
28-08-2009, 14:08
Skład pakietu: Rome: Total War + Rome: Total War Barbarian Invasion + Rome: Total War - Alexander

http://www.gram.pl/prod_8gzlG,0_Rome_To ... logia.html (http://www.gram.pl/prod_8gzlG,0_Rome_Total_War_Antologia.html)

Opis i cechy:
Rome: Total War to nowa generacja epickich gier strategicznych, której akcja toczy się w okresie ekspansji Imperium Rzymskiego (od 270 p.n.e. do 14 n.e.). Gracz uczestniczy w wydarzeniach znanych z historii starożytnej, takich jak Wojny Punickie i powstanie Spartakusa. Gra przebiega w dwóch trybach: rządzenie imperium przebiega w trybie turowym, a rozgrywanie bitew w czasie rzeczywistym. Poznaj innowacyjną taktykę walki i stocz potyczki w czasie rzeczywistym z udziałem nawet 10 000 żołnierzy. Przeżyj bitwy z udziałem największych przywódców starożytności: Juliuszem Cezarem, Spartakusem i Hannibalem, aby zwiększyć lub zniszczyć potęgę Imperium Rzymskiego. Obejmij dowództwo i buduj potęgę gospodarczą, religijną i militarną przez stulecia.

Barbarian Invasion jest dodatkiem, który przenosi akcję gry w późniejszy okres (363 - 476 n.e.), kiedy potężne do tej pory Imperium Rzymskie rozpada się na dwie części, a Europę atakują plemiona barbarzyńskie. Dodano dziesięć nowych frakcji, specjalne cechy wybranych wojsk, nowe drzewo technologiczne oraz "Religię" - nowy czynnik rządzenia krajem.

Alexander umożliwia graczowi wcielenie się w słynnego Aleksandra Wielkiego i rozegranie spektakularnych bitew stoczonych przez niego. Dodano cztery nowe frakcje i ponad 60 nowych jednostek.

* Wiernie odtworzone realia tamtego okresu: formacje wojskowe, uzbrojenie i machiny wojenne.
* Ponad 30 frakcji (w wersji podstawowej i w dodatkach).
* Ponad 100 rodzajów jednostek militarnych.
* 10 000 pól bitewnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.
* Rozbudowany edytor terenu i edytor frakcji.
* Najlepsza Gra Strategiczna roku 2004 według IGN, Gamespy i Gamespot.

Wymagania sprzętowe:Procesor Intel Pentium III / AMD Athlon 1.0 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna klasy GeForce 2 / Radeon 7200 z 64 MB RAM, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0b, 2.9 GB wolnej przestrzeni dyskowej, Windows 98SE/Me/2000/XP

28-08-2009, 15:54
Podałbyś chociaż źródło. :wink:

KLAssurbanipal
28-08-2009, 15:57
W zasadzie to można nabyć teraz jedynie w takiej formie, więc wszedzie gdzie jest RTW w sklepach to własnie Antologia. :D

http://www.gram.pl/prod_8gzlG,0_Rome_To ... logia.html (http://www.gram.pl/prod_8gzlG,0_Rome_Total_War_Antologia.html)

Herod
28-08-2009, 16:00
Skład pakietu: Rome: Total War + Rome: Total War Barbarian Invasion + Rome: Total War - Alexander
* Wiernie odtworzone realia tamtego okresu: formacje wojskowe, uzbrojenie i machiny

Akurat.
Co nie zmienia faktu, że sam pakiet jest godny tych 59 złociszy. Bo Romek to póki co IMO najlepsza gra całej serii.

Ci co jeszcze nie grali (a są tutaj tacy?) powinni teraz pomaszerować raźnie do sklepu.

kamilo251196
01-09-2009, 19:38
Alexander dla mnie to beznadzieja Barbarian Invasion fajne choć trzeba zdobyć wymagane prowincje,a w rome mało grywalnych frakcji. Choć i tak Rome jest świetny.

chochlik20
07-09-2009, 11:56
W romie jak odblokujesz sobie wszystkie nacje to nie jest ich tak mało, za mało jest miast do zdobycia :evil: ale od czego są mody ;) barbantian invasion brakuje uniwersalnych oddziałów, grając np Burgundami czy Alamanami nie widzę dużej różnicy, jednostki identyczne :/ a co do aleksndra to jest klęska kampanie można przejść bez większych problemów

10-09-2009, 10:33
Panowie .. kupujac antologie gracie we wszystkie mody pod rtw , bez problemu.Mody pod RTW to jest to... tak jak byscie kupowali ze 20 gier ..Sama podstawka jest chora moim zdaniem (z perspektywy czasu),ale mody to arcydzieła ktore zmieniaja b .duzo, od wygladu graficznego po formacje czy sama mechanike gry!!!!Narzekacie na Alexandra ok..ale zagrajcie sobie w Europe Barbarorum na tym dodatku .. to zobaczycie róznice.Obecie duzo dobrych modów wychodzi własnie na Alexa ...Silnik BI tez miażdzy.Modeling ktory jest na b.wysokim poziome w RTW ratuje ta serie i bije na głowe nawet nowsze produkcje.Polecam kupic Antologie własnie dla modów..POzdrawiam goraco! ;)

mr_matthew
10-09-2009, 16:20
mam pytanie, nie wiem gdzie to powiniennem dac wiec pisze tutaj. Kupilem dzisiaj sobie roma antologie, mam akurat 3 dni wolnego to pomyslalem tak dla relaksu mozna by pograc troszke w wersji przyspieszonej czyli na kodach. Kiedys gralem i pamietam ze zeby dzialała tylda trzeba bylo cos zmienić w pliku config.cfg, tyle ze jak zainstalowalem dzisiaj wszystko to nie moge znalezc tego pliku, nie dziala rowniez bezposrednie wcisniecie tyldy w trakcie gry. Wiem ze zaraz bedzie ze po co kupowalem jak chce grac na kodach, ale kody czasami ulatwiaja, jak np. widok calej mapy i nie trzeba godzinami siedziec i grac, a mozna sie rozluznic. Jesli ktos wie co mam zrobic zeby uruchomic konsolke w ktorej bede mogl wpisac kody to bardzo dziekuje za odpowiedz

Mopek
22-09-2009, 15:12
W Empiku Antologia kosztuje tylko 39.90
Opłacalna cena

Samick
14-01-2011, 17:55
Odświeżam temat, bo dzisiaj w szczecińskim Media Markt przy Mieszka I, widziałem Rome: Total War Antologię za 20 zł. Promocja obowiązuje od 14 stycznia do 14 lutego. Antologia wydana w ramach TopSeller.

kacpers12
19-02-2011, 18:14
http://www.agard.pl/index.php?p386,rome ... -antologia (http://www.agard.pl/index.php?p386,rome-total-war-zlota-edycja-antologia)

.:PW:.Hektor
22-02-2011, 19:56
* Rozbudowany edytor terenu i edytor frakcji. Co to znaczy? Edytor terenu (bitew). Widziałem w starej wersji a co to jest edytor frakcji? Czy może istnieje jakiś patch dla tych co mają już RTW a chcieliby mieć takie bajery?

Zaskroniec
09-07-2011, 10:03
Tak jak w temacie.Mam już Shoguna 2 i zastanawiam się czy nie kupić sobie później Rome.Nie kosztuje dużo(około 25 zł) więc mam tylko pytanie czy to dobra częśc serii którą warto kupić.

Andzia
09-07-2011, 10:08
Właśnie teraz jest bardzo opłacalne kupować reedycje TW :P Po za tym RTW z dodatkiem BI i ALX posiadają sporą rzeszę modów tak jak M2TW z Kingdoms więc jak podstawka znudzi się zawsze można skorzystać z modów :D

MateuszKL
09-07-2011, 13:41
Ja grywam w Medka 2 i Romka, a czasem też w M1 i gry wydają mi się nadal świetne i grywalne. Ale znam takich oszołomów, dla których już w M2 "grafika jest za słaba". Ale jak dla mnie to nic tylko kupować - wiele zabawy przed Tobą przy starszych grach serii.

Maharbal
10-07-2011, 22:28
RTW to najlepsza część serii. Ominięcie jej to co najmniej błąd.

Xalos
10-07-2011, 23:20
Jak wyżej... Jedna z najbardziej klimatycznych strategii!!!

grattz
11-07-2011, 20:30
Oczywiście że warto . Za takie pieniądze gra do której wrócisz nie raz.
Rome jest super ale dla mnie jednak najbardziej klimatyczny był Shogun Kupiłem sobie go nawet po latach ale nie da się w niego grać na nowych kartach graficznych :(

kirlan
11-07-2011, 21:56
Ja niedawno dorwałem właśnie za 24,90 PLN ; wersja z obydwoma dodatkami - jeszcze nie zdążyłem zainstalować.
(Tak, tak Rzymie! Nadchodzę!! :twisted: )
Zwykle czekam aż cena gierki spadnie poniżej 20 PLN ale miałem cykora po przygodzie z Silent Hunterem II : czekałem aż stanieje, czekałem ... a teraz to już chyba tylko na serwisach aukcyjnych jest dostępny :( ...
Możliwe że na Rome to jest ostatni moment na spokojny zakup. No i teraz jest na 1 płytce / za cenę 1 pudełka: gra + 2 dodatki. 8-) ;
A czy warto?? Sądząc po wpisach na tym forum, screenach i wieeeeeeelu recenzjach : WARTO - ze względu na sporą grywalność, klimat, i liczne mody. Choć podobno to nie to co LEGENDARNY Shogun 1 (znaczy Rome jest lepszy, jest krokiem na przód ale nie tak gigantycznym jak Shogun 1 - bo Shogun 1 to był początek zupełnie nowego gatunku.
Czy mnie się Rome podoba? - Wstępnie tak. Dogłębnie przekonam się (mam nadzieję) wkrótce.

Przyłączam się też do tych którzy polecają także Shoguna 1 i Medievala 1. [spoiler:3kno2zvl]To prawda że na najnowszych kompach są kłopoty z ich uruchomieniem, ale jeśli się uda to nie poczujesz "pixelozy jak niektórzy sugerują, a nawet jeśli to zapewniam że jest to pixeloza klimatyczna i bardzo intelektualnie wymagająca (na hardzie przynajmniej) - AI jest naprawdę, wysokie. Komp na hardzie jest bardzo trudnym przeciwnikiem , nie dla tego że ma full kasy i extra jednostki tylko przez to że nieźle je wykorzystuje. I nie robi głupot które występują ponoć od Rome wzwyż z tragicznym apogeum w Empire. W Shogunie 1 i w Medieval 1 (ale zwłaszcza w Shogunie 1 - w tej wersji BEZ DODATKU komp znajdzie KAŻDĄ słabość twojej armii i KAŻDY błąd gracza. BA! Z czasem nawet "uczy się " twojego stylu walki i stosuje kontr-styl. Więc musisz wykazać się inwencją ...co chwilę walczyć inaczej ... nieszablonowo ... Gra w Shoguna 1 to naprawdę Sztuka Walki - przez duże S![/spoiler:3kno2zvl]

Xalos
12-07-2011, 08:52
No właśnie mam shoguna 1 i mi nie działa :/
Kiedyś jak miałem jeszcze starszy sprzęt to pamiętam, że nie potrafiłem przejść samouczka 8-)
Tego starcia gdzie trzeba było pokonać 1 oddziałem łuczników 1 oddział włóczników bodajże...
A teraz po prostu się nie włącza, a jak nawet to i tak grać się nie da :|

Sorry za spam...

koszters
12-07-2011, 13:42
Tak jak w temacie.Mam już Shoguna 2 i zastanawiam się czy nie kupić sobie później Rome.Nie kosztuje dużo(około 25 zł) więc mam tylko pytanie czy to dobra częśc serii którą warto kupić.

Ja akurat wczoraj zakupiłem z tesco za 25 zł i jestem bardzo zadowolony. Mimo że nie mogę dołączyć do nie których gier w MP ( błąd GS ) zabawa jest przednia. Polecam

Maharbal
12-07-2011, 14:56
Mimo że nie mogę dołączyć do nie których gier w MP ( błąd GS ) zabawa jest przednia.

To akurat wynika z konfliktu ip z innym graczem. W każdym razie optymalnie powinno dać się wchodzić do około 80 % gier.

Lukasz
12-07-2011, 15:18
Podpinam sie pod temat. Warto kupic R:TW lub Antologie? Mam tylko E:TW i nawet plynnie mi dziala, czyli z Rome nie bedzie problemu.Ile kosztuje? Gdzie kupie? Ostatnio w Auchan widzialem za 30 zl. Jak wyglada kampania?

Maharbal
12-07-2011, 15:35
Up: kup to się przekonasz :P Ze swej strony gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

Lukasz
12-07-2011, 15:56
Podobno Viste nie obsluguje... tak widzialem na pudelku z gra jak byla za 120 zl.
Gra potrzebuje Steam? W E:TW bylo tak ze zainstalowalem 15gb z plytki z potem musialem przez steam sciagac 2gb patchy itp...W Rome tak samo jest?

kirlan
13-07-2011, 09:07
24,90 to typowa teraz cena. do kupienia - jak wyżej: hipermarkety, markety osiedlowe, w empiku tez chyba widziałem. Szukaj także w "osiedlowych sklepach sieciowych ogólnych" na dziale z różnościami.

Lukasz
13-07-2011, 10:09
Potrzebuje Steam? Nie chce skonczyc tak jak z E:TW ze potem musialem 8h sciagac 2gb...

koszters
13-07-2011, 10:44
Podobno Viste nie obsluguje... tak widzialem na pudelku z gra jak byla za 120 zl.
Gra potrzebuje Steam? W E:TW bylo tak ze zainstalowalem 15gb z plytki z potem musialem przez steam sciagac 2gb patchy itp...W Rome tak samo jest?


Nie, nie potrzeba steama.
Gra jest w wersji 1.5, czyli finalnej. nie trzeba nic ściągać.
Działa na Windows7, nie wiem jak jest z Vistą

Lukasz
13-07-2011, 11:16
Zasysam narazie demo, jutro podejde do sklepu to moze kupie (jak bedzie).

EDIT:
ehh Antologia 40zl... a obok MedievalII+Królestwa za 40zl. Pokusa ;) Kupilem M:TW II.

Zaskroniec
19-07-2011, 12:09
Sorka że nie na temat ale spytam się.Dobry jest Medieval 2?I gdzie ty widziałeś Rome antologie za 40 zł?Bo ja w empiku widziałem za 25 zł.

19-07-2011, 12:35
Empik? Medieval nawet niezly jest.

Zaskroniec
20-07-2011, 19:46
Czy R:TW zadziała na Viscie?Proszę o odpowiedź.

20-07-2011, 20:59
Dziala, dla pewnosci pobierz demo.Mi smiga demo nawet przy 10k chlopa na ekranie.

Zaskroniec
21-07-2011, 09:01
A podasz linka do dema?(wiem że mogę zobaczyć w google ale mi chodzi o takie demo którego ściągnięcie jest na 100 procent bezpieczne).

21-07-2011, 09:22
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1835 Jedyny komunikat, który moze sie wyswietlic przy odpalaniu gry to taki ze twój DirectX nie jest kombatylny do DirectX 9.0? Cos takiego.

Zaskroniec
26-07-2011, 10:09
Ściągnołem demo i oto moje wrażenia.Sterowanie i interfejs (oraz trochę rozgrywka) jest inne a byłem przyzwyczajony do Shoguna 2 więc musiałem się przyzwyczaić.Demo jest całe po angielsku a angielski jest u mnie słaby więc nie rozumiałem zbyt co tam pisze.Gra mi działa i raczej jestem zadwolony i może kupię Rome ale to dopiero później.Szkoda ze były tylko dwie bitwy a nie było kawałka kampanii i zażądzania miastem. ;)
EDIT:Kupilem dzisiaj tą edycje.Na razie gralem tylko trochę w prolog ale oglnie gra mi się podoba.

Samick
10-11-2012, 10:02
Za 30 zł z darmową dostawą do domu:
http://sklep.muve.pl/pc/strategia/rome- ... pc-pl/1611 (http://sklep.muve.pl/pc/strategia/rome-total-war-antologia-pc-pl/1611)

Kupować i nie ściągać piratów.

Aleksander_Wielki
12-11-2012, 12:40
w empiku na bielanach koło wrocławia RTW Antologia kosztuje 24.99 zł

holek
13-11-2012, 19:21
w empiku na bielanach koło wrocławia RTW Antologia kosztuje 24.99 zł

Oj wątpie że jest jeszcze wogóle do kupienia w empiku ja dzisiaj w Lublinie pytałem się w punkcie info czy jest możliwość sprowadzenia to pani mi powiedziała ze niestety już jest całkowicie wycofane ze wszystkich sklepów sieci empik wiec wie może ktoś czy da rade kupić tą grę przez internet i jaka będzie jej cena najlepiej z linkiem do strony z góry dziękuje dobroczyńcy ;)

Lwie Serce
13-11-2012, 19:26
Przez internet nie wiem ale widziałem ostatnio w sklepach Casfilm, tam też kupiłem rok temu. I kosztowała 25 zł więc nie zdziwiłbym się jeśli teraz jest po 20 czy 15.

holek
13-11-2012, 19:38
już zamówiłem przez internet z linku co Samick podał wiec luz czekać teraz aż przyjdzie ;p

gpr
13-11-2012, 20:00
Powiedział bym że za takie pieniądze to co szkodzi? Ja w dodatki nie gram chociaż mam Antalogie. Jakoś mi nie przypadły do gustu. Ale może kiedyś..

Lwie Serce
13-11-2012, 20:02
Ale warto je mieć bo wiele modów jest pod nie. Poza tym nie oszukujmy się BI jest świetnym dodatkiem.

MajkelloKróllo
13-11-2012, 22:02
Ja kupiłem na steamie jak była przecena chyba 1,5 dolara kosztował rome a kazdy kolejny dodatek po $ :P
Jakby ktoś znał strone gdzie można kupić te gre za sms to poprosze o link :P

kapifili
11-02-2013, 16:54
Tak oplaca się kupić! ja kupilem i teraz sobie cisnę ;)

Rita
17-02-2013, 16:38
Również polecam, sama mam antologię, 3 dość ciekawe i zajmujące długie godziny gry w takiej cenie to dobra inwestycja ;)

Andrij Marszałek
24-03-2013, 19:10
Trochę drogie i po angielsku ale to w końcu Rome :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.progamingshop.pl/rome-total-war-anthology/d-74084/

To nie wiem po jakiemu i podejrzane jakieś ale tanie i to ostatnia sztuka :D :D :D :D
http://www.sleeveking.pl/pl/p/ROME-Total-War-ANTOLOGIA/741

Ja sam zamówiłem z http://www.saturn.pl/

Tam wystarczy w wyszukiwarce wpisać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KURDE JUŻ SIĘ DOCZEKAĆ NIE MOGE I AŻ 3 DNI MUSZE CZEKAC :D :D :D :D :D :D

Aztec
24-03-2013, 20:56
Widzę, że niezły z Ciebie archeolog, nie dość, że odkopujesz tematy to jeszcze hieroglify :)

Przepłaciłeś, Rome Antologia to teraz wydatek rzędu 20 zł

Reznow45
24-03-2013, 22:04
Niestety, dziś nie ceni się TW (jak na steamie w swoim czasie RTW było za 2 dolce...)

Aztec
25-03-2013, 20:06
Nie to, że się nie ceni :) Rome ma już swoje lata, więc i cena musiała spaść

Reznow45
25-03-2013, 20:36
Wiesz, stara jest, ale z sentymentu i szacunku to tak trochę żal że kosztuje grosze ;)