PDA

Zobacz pełną wersję : Ataki w Norwegii



Witia
23-07-2011, 10:46
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Katastroficzne-rozmiary-atakow-w-Norwegii-zwieksza-sie-liczba-zabitych,wid,13623271,wiadomosc.html)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wstrzasajace-relacje-dzieci-z-wyspy-Utoya-slyszalam-go,wid,13623251,wiadomosc.html)

Dziwnym trafem jeszcze nikt nie otworzył tematu odnośnie tego ataku.


Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o przeprowadzenie obu piątkowych ataków. Jak poinformowano, to 32-letni obywatel Norwegii.

Według telewizji TV2 zatrzymany mężczyzna ma związki ze skrajną prawicą.
Pewnie jeden z tych którzy myślą, że mają zdrowe poglądy, a Norwegia gnije od socjalizmu.
No cóż. Szkoda tych dzieci. Można śmiało powiedzieć że to kolejne ofiary polityki i ideologii. Zobaczymy jakie będą ostateczne wnioski po śledztwach.

Ciekawi mnie czy ataki na Wyspie i w Stolicy są powiązane bezpośrednio.

glaca
23-07-2011, 10:51
ofiary nie były przypadkowe to członkowie Ligii Młodzieży Robotniczej (AUF) przybudówki norweskiej Partii Pracy

http://i167.photobucket.com/albums/u148/konstanty_bucket/Anders-Behring-Breivik-1.png
wyznanie - chrzescijanin
poglady polityczne - je**na konserwa
ulubione zajecia - polowania

no i wszystko jasne...tak sie konczy " randkowanie " poprzez nadmierna tolerancje ze skrajna prawica
a na polskich forach już pełno wpisów, że lewackie media kłamią, bo ataku nie dokonał skrajnie prawicowy chrześcijanin, tylko dżihadyści. A media chcą urobić społeczeństwo przeciw prawicy :lol:
Mam nadzieję, że ten ''obrońca'' europy i chrześcijańskich wartości przed lewicą i muzułmanami nie stanie się inspiracją dla kolejnych mu podobnych, ale w Polsce :|

Dagorad
23-07-2011, 11:44
Ale media nie mają pojęcia o czym piszą rzekomo neonazista a równocześnie skrajny prawicowiec i wróg lewicy :roll:. Jak widzę niektórzy tu też nie mają pojęcia co jest prawicowe a co lewicowe.

Tak poza tym ponoć samych strzelających było więcej jeden ponoć miał karabin na plecach. Zatrzymany też miał ponoć karabin maszynowy choć jak dla mnie ta plotka wynika raczej z faktu że ludzie i media nie rozróżniają broni i dzielą je tylko na pistolety, strzelby, karabiny maszynowe. Dziwne że na wyspie mógł być koleś z "dużą" bronią, trochę dziwne jest nawet to że ochroniarz wpuścił policjanta z "dużą" bronią.

Limon
23-07-2011, 11:49
wyznanie - chrzescijanin
poglady polityczne - je**na konserwa


no i wszystko jasne...tak sie konczy " randkowanie " poprzez nadmierna tolerancje ze skrajna prawica

Dziwnie się składa, że większość tragedii wieku 20 było spowodowanych przez ateistów o szeroko pojętych poglądach lewicowych. Nic to przecież Che tak dobrze wygląda na zdjęciu.

Aquila
23-07-2011, 11:52
http://news.money.pl/artykul/zamach;w;a ... 03879.html (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;atenach;podejrzane;lewicowe;bojowki,231,0 ,603879.html)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3 (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nepal-kolejne-ataki-lewackich-bojowek,wid,187505,wiadomosc.html?ticaid=1cb64&_ticrsn=3)





http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 73883.html (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,3873883.html)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ofiar.html (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7881432,Eksplozja_kolo_atenskiego_wiezieni a__Nie_bylo_ofiar.html)

Proszę bardzo.




Gratuluję, żeby na podstawie jednego zamachowca oceniać cały nurt swiatopoglodowy. Takie czy inne poglądy nie mają znaczenia, to idiota i tyle. Ale w tvn już sikają z podniecenia, że faszysta powiązany z C18.

I nie próbujcie nikomu wmawiać, że nie widzicie co się dzieje w Europie i do czego prowadzi multikulti.

glaca
23-07-2011, 11:53
czy to jest temat o che czy o aktualnych wydarzeniach? co ma che do muslimów i zabijania lewicowej młodziezy..?
Chcecie się przerzucać w ilosci fragów..?

a do czego prowadzi ksenofobia i uprzedzenia? do tego samego.

Aquila
23-07-2011, 11:57
a do czego prowadzi wpuszczanie do danego państwa rozmaitych plemion ? do jednego wielkiego syfu i żerowania na uczciwie pracujacych.

zeby bylo jasne - w zadnym wypadku nie usprawiedliwiam zamachu.

glaca
23-07-2011, 12:05
a do czego prowadzi wpuszczanie do danego państwa rozmaitych plemion ? do jednego wielkiego syfu i żerowania na uczciwie pracujacych.

no taa... szengen sie skonczy, bo norweg norwega zabil. w norwegii. :lol:

Volomir
23-07-2011, 12:06
Takie czy inne poglądy nie mają znaczenia, to idiota i tyle.

O dziwo zgadzam sie z mRe!


wyznanie - chrzescijanin
poglady polityczne - je**na konserwa
ulubione zajecia - polowania

No wez glaca troche na luz. Dopisz sobie do tego, ze gral w MW2 :roll: Idioci sa wszedzie, po jednej i drugiej stronie.

Dagorad
23-07-2011, 12:08
Według tego co wiem to ten zamach nie jest wynikiem jakiejś walki prawica-lewica co wielu już chce narodowi wmówić przy okazji mówiąc że jest on neonizstą co już w ogóle siebie wyklucza. Według mnie był to atak na władzę jako iż władza nie robi nic żeby wyrzucić z kraju nie-norwegów. No ale równie dobrze media mogą zaraz podchwycić temat że koleś jest graczem WoW-a przy okazji zapewne usłyszelibyśmy że jest to rasistowska strzelanka polegająca na realistycznym mordowaniu wrogów narodu.

Aquila
23-07-2011, 12:13
No wez glaca troche na luz. Dopisz sobie do tego, ze gral w MW2 Idioci sa wszedzie, po jednej i drugiej stronie.


Heh, a ja zgadzam się z Tobą, no ale to chyba dobrze.

glaca niby taki love&peace, ale idzie wyczuć taką nienawiść do wszystkiego co po prawo.

dawid96
23-07-2011, 12:15
A słyszeliście że był członkiem loży masońskiej z 3 stopniem? :D
Źródło: http://www.dagbladet.no/2011/07/23/nyheter/terror/drap/17421854/

Limon
23-07-2011, 12:16
Chcecie się przerzucać w ilosci fragów..?

W ilości fragów "Katolickie Konserwy" zdecydowanie przegrywają z "Lewicowymi Ateistami" więc raczej sensu taka licytacja by nie miała.


do czego prowadzi ksenofobia i uprzedzenia? do tego samego.

Dokładnie dlatego używanie określeń tak nacechowanych negatywnie jak "je**na konserwa" gdy piszemy w temacie poświęconym tragedii spowodowanej przez brak tolerancji innych poglądów wydaje mi się "trochę" nie na miejscu.

Dagorad
23-07-2011, 12:26
Dokładnie dlatego używanie określeń tak nacechowanych negatywnie jak "je**na konserwa" gdy piszemy w temacie poświęconym tragedii spowodowanej przez brak tolerancji innych poglądów wydaje mi się "trochę" nie na miejscu.

Jak dla mnie to jest reakcja podobna to tej za którą niedawno wykonali wyrok śmierci na kolesiu w Teksasie.

Zakapior-san
23-07-2011, 12:30
Pewnie jeden z tych którzy myślą, że mają zdrowe poglądy
Oczywiście Ty nie myślisz, że masz zdrowe poglądy?
:lol: :lol: :lol:

Można śmiało powiedzieć że to kolejne ofiary polityki i ideologii. Zobaczymy jakie będą ostateczne wnioski po śledztwach.
To wydajesz z góy wyrok czy czekasz na śledztwo? Właśnie tu widać ideologię :twisted:

wyznanie - chrzescijanin
poglady polityczne - je**na konserwa
ulubione zajecia - polowania
Komorowski podejrzany o współudział :lol:

I nie próbujcie nikomu wmawiać, że nie widzicie co się dzieje w Europie i do czego prowadzi multikulti.
Popieram. To jest REALNY problem. Strzelaniny jak ta norweska oraz rozróby jak np. we Francji to tylko rezultat tego problemu.
Co do socjala to oczywiście jestem przeciw ale co ważne dla tematu- ludzie po prostu łatwiej akceptują socjal dla swoich krajan niż dla imigrantów.

Ps: jako ciekawostkę podam, że takie jatki jak dzisiejsza są normą we wschodniej Ukrainie i nikt się tym nie podnieca ani media nie szumią.

Barturus
23-07-2011, 14:26
Jako iż wiadomo, że za taki popełniony czyn będzie kara. Tylko jaka? Czy dla takich osób, którzy zabijają z zimną krwią prawie setkę ludzi, powinna być kara śmierci? Zakładając, że sprawca nie jest chory psychicznie.

Limon
23-07-2011, 14:56
viewtopic.php?f=26&t=4028 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=26&t=4028)

Dagorad
23-07-2011, 15:25
Jako iż wiadomo, że za taki popełniony czyn będzie kara. Tylko jaka? Czy dla takich osób, którzy zabijają z zimną krwią prawie setkę ludzi, powinna być kara śmierci? Zakładając, że sprawca nie jest chory psychicznie.

Norweskie prawo przewiduje 21 lat maksymalnie z tego co wyczytałem. Jeżeli tak to maksymalnie w wieku 53 lat by wyszedł, więc za około 21 lat stanie się celebrytą, wyda jakąś książkę, pamiętniki. Choć pamiętając zdjęcia podajże właśnie norweskich wiezień które krążyły po internecie (tych luksusowych) to książka może pojawić się o wiele szybciej. Chyba że te 21 lat grozi mu tylko za masakrę na wyspie, wówczas w sumie dożywocie może dostać, w Europie tylko Białoruś ma karę śmierci, Rosja od ponad 10 lat żadnej nie wykonała (oczywiście oficjalnie ;)) a Łotwa i Albania mają tylko na specjalne okazje typu stan wyjątkowy.

Chorym psychicznie już go nazwano tylko że póki co tylko zgodnie z tendencją że ten co robi coś bardzo "dziwnego" i mocno odstającego od norm jest chory psychicznie.

Witia
23-07-2011, 16:11
Oczywiście Ty nie myślisz, że masz zdrowe poglądy?
Ja myślę, że mogę się mylić. Ludzie tego pokroju jak pan świr z Norwegii najwyraźniej uważają, że się nie mylą. Zabijanie osób o innych poglądach jest najwyższym stopniem zaślepienia.

No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.



To wydajesz z góy wyrok czy czekasz na śledztwo? Właśnie tu widać ideologię :twisted:
W którym miejscu stawiam wyrok w sprawie śledztwa ? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i się zastanów.

To, że ofiary zostają uznane za ofiary na tle politycznym rozumie się samo przez się. Skrajny prawicowiec likwiduje ( to dobre słowo - likwiduje ) ludzi o innych poglądach, przeciwników politycznych z ugrupowania trzymającego władzę w państwie. Nie wiem co dziwnego jest w moim komentarzu tej sytuacji.


EDIT. Według mnie ważna sprawa, choć lekko oftopowa


Dziwnie się składa, że większość tragedii wieku 20 było spowodowanych przez ateistów o szeroko pojętych poglądach lewicowych. Nic to przecież Che tak dobrze wygląda na zdjęciu.


Komunizm i realny socjalizm, bo o nich mowa, były największą zbrodnią przeciwko ludzkości - nikt się z tym nie kłóci.
Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem. Ateizm w naturalny sposób wpasowywał się w koncepcje czerwonych. Idealny komunista był ateistą na potrzeby ideologii. Nie odwrotnie. Tak więc nie rozumiem sensu mówienia, że zbrodnie komunistów należy przypisać ateizmowi. To jest odwracanie uwagi od realiów. Komunista nie zabijał w imię ateizmu, tylko komunizmu. Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI. Dla swojego boga. Jest różnica i to znaczna.

Prosiłbym o wskazanie mi wojny i zbrodni motywowanych ateizmem bezpośrednio, a nie tak dalece pośrednio jak sugerujesz. Idąc Twoim tokiem rozumowania możnaby stwierdzić, że większość zbrodni i przestępstw w Polsce jest motywowana religią katolicką, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy. Ma to sens ? Nie ma.

Paniał ?

Elrond
23-07-2011, 16:49
Pewnie jeden z tych którzy myślą, że mają zdrowe poglądy, a Norwegia gnije od socjalizmu.

Jak widać trzeba takich izolować w psychuszkach, bo są "zagrożeniem dla demokracji" :lol: Z pewnością postępowe władze europejskich krajów, w trosce o nasze bezpieczeństwo naturalnie, będą takimi sprawami uzasadniać dalsze ograniczanie naszych swobód...


no i wszystko jasne...tak sie konczy " randkowanie " poprzez nadmierna tolerancje ze skrajna prawica
a na polskich forach już pełno wpisów, że lewackie media kłamią, bo ataku nie dokonał skrajnie prawicowy chrześcijanin, tylko dżihadyści. A media chcą urobić społeczeństwo przeciw prawicy :lol:

Jeśli się okaże, że facet się faktycznie kumał z neonazistami, to tylko mamy tylko kolejną "awanturę w rodzinie", gdzie jeden socjalista morduje innych...

Volomir
23-07-2011, 17:03
Komunizm i realny socjalizm, bo o nich mowa, były największą zbrodnią przeciwko ludzkości - nikt się z tym nie kłóci.
Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem. Ateizm w naturalny sposób wpasowywał się w koncepcje czerwonych. Idealny komunista był ateistą na potrzeby ideologii. Nie odwrotnie. Tak więc nie rozumiem sensu mówienia, że zbrodnie komunistów należy przypisać ateizmowi. To jest odwracanie uwagi od realiów. Komunista nie zabijał w imię ateizmu, tylko komunizmu. Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI. Dla swojego boga. Jest różnica i to znaczna.

Prosiłbym o wskazanie mi wojny i zbrodni motywowanych ateizmem bezpośrednio, a nie tak dalece pośrednio jak sugerujesz. Idąc Twoim tokiem rozumowania możnaby stwierdzić, że większość zbrodni i przestępstw w Polsce jest motywowana religią katolicką, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy. Ma to sens ? Nie ma.

Pelna zgoda z Witia;) Nikt nie mordowal w imie ateizmu. To bzdurne demonizowanie ateizmu nie majace oparcia w faktach. Zreszta, nie ma sensu sie tu uzewnetrzniac, Witia to jasno i klarownie przedstawil.

Limon
23-07-2011, 17:25
Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem. Ateizm w naturalny sposób wpasowywał się w koncepcje czerwonych. Idealny komunista był ateistą na potrzeby ideologii. Nie odwrotnie

Moja wypowiedź wskazywała na to, że niesprawiedliwym jest uznawanie katolicyzmu jako jednego z głównych źródeł zła na tej ziemi (obok konserwatyzmu) kiedy za większością zła wyrządzonego w 20 wieku stali ludzie o poglądach lewicowych będących ateistami. Zgodzę się, że sam ateizm nie był powodem dokonania tych zbrodni tak samo jak sądzę, że wydarzenia w Norwegi nie są inspirowane Chrześcijaństwem. Glaca co do tego drugiego przypadku jednak myśli inaczej.


. Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI.

W kwestii inkwizycji (zwłaszcza słynnej Hiszpańskiej) jak i wypraw krzyżowych to polecam przeczytanie pierwszego lepszego opracowanie na ten temat by się przekonać jak często wiara wykorzystywana była w gierkach politycznych.


większość zbrodni i przestępstw w Polsce jest motywowana religią katolicką, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy

Jeśli katolicyzm zakładał by "zbrodnie i przestępstwa" jako jedno z podstaw swojej ideologi to czemu nie ;)

Dagorad
23-07-2011, 17:26
Fakt że jest on chrześcijaninem i rasistą nie znaczy też że mordował w imię Trójcy Świętej/Kościoła równie dobrze może on traktować swoją wiarę jak spora część ludzi czyli element tradycji. Poza tym przecież on nie wymordował muzułmanów.



No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.

Jest zatwardziałym konserwą ponieważ ma taki wpis na facebooku? Można tam ustawić status neonazista? Poza tym to chyba nie temat na takie tandetne prowokacje względem konserwatystów.

Zakapior-san
23-07-2011, 17:26
Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
Czyli pakujemy wszystkich do jednego wora i pod lód. Dla dobra ludu pracującego miast i wsi oczywiście.

Ja myślę, że mogę się mylić.
No to ciekawe czy z tym zafiksowaniem wszystkich konserwatystów do "zakompleksionych i bezrozumnych" przyznasz się do błędu :mrgreen:

To, że ofiary zostają uznane za ofiary na tle politycznym rozumie się samo przez się.
Słowo klucz: ZOSTAJĄ UZNANE.

Skrajny prawicowiec likwiduje ( to dobre słowo - likwiduje ) ludzi o innych poglądach, przeciwników politycznych z ugrupowania trzymającego władzę w państwie. Nie wiem co dziwnego jest w moim komentarzu tej sytuacji.
Jak to co jest dziwnego? Skąd wiesz że był to skrajny prawicowiec? Nie dopisuj sobie rozwiązań pod własną ideologię przez to co ktoś znalazł na profilu z fejsa LOL :shock:
Druga sprawa- jak to likwiduje ludzi z ugrupowania trzymającego władzę w państwie? To tam padli tylko partyjni? Pytał się przed strzałęm każdego o legitkę?
Elrond już na ten temat napisał- jeśli koleś kumplowałsię z neonazistami to był skrajnym socjalistą a nie prawicowcem. Za parę dni powinno być wszystko jasne, na razie go jeszcze dobrze nie przesłuchali.

Problem polega jednak na tym, że w przypadku ideologi komunistycznej ateizm nie był jej źródłem, tylko skutkiem.
Ateizm był podstawą komunizmu tak samo jak idea walki klas. Jakakolwiek religia była dla komuchów ostoją feudalizmu, mieli zwalczać religie jednocześnie z likwidacją wrogów ludu, kułaków, imperialistów i burżujów.

Dla porównania, średniowieczne katole-czubki inkwizytorzy/krzyżowcy/etc, zabijali DLA RELIGI.
Z krzyżowcami było tak, że religia miała tylko wymiar propagandowy, tak naprawdę jak zwykle chodziło o kasę i władzę. Tylko lewacy o tym zapomnieli (?) i wszędzie się rozpisują o czynniku religijnym jako kluczowym.

Prosiłbym o wskazanie mi wojny i zbrodni motywowanych ateizmem bezpośrednio, a nie tak dalece pośrednio jak sugerujesz.
Podaj mi chociaż jedną wojnę która toczyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla religii :roll: Nie znajdziesz, z ateizmem też się nie znajdzie. Z tym że ateizm był pośrednio przyczyną masakry jaką zrobili Hitler i Stalin- największej masakry w dziejach.

MateuszKL
23-07-2011, 17:31
No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.

Nie wiem, jak można na to patrzeć z tej perspektywy? Przecież jak ktoś robi coś takiego, to jest czubkiem do tego stopnia, że każda ideologia w jego głowie jest niebezpieczna. Ktoś zabija kilkudziesięciu ludzi przez konserwatywne kompleksy? Nie, jest po prostu po%#bany. Równie dobrze za młodu mógł wpaść w inną rodzinę i ten zamach zrobić w imię Allacha.

Furvus
23-07-2011, 17:56
Zabawne, jak szybko potraficie skierować każdą dyskusję na stare tory i jak szybko pojawiają się utarte podziały :)

Witia
23-07-2011, 19:07
Dobra. Z tym:

No ale cóż. Konserwa to konserwa. Myślenia mało, kompleksów dużo.
Przesadziłem - sorry.


Cytuj:
To, że ofiary zostają uznane za ofiary na tle politycznym rozumie się samo przez się.

Słowo klucz: ZOSTAJĄ UZNANE.
Inaczej. To są ofiary polityczne. Chodzi jedynie o to co bardziej szczegółowego powiedzą po śledztwie. Ale sedno jest takie a nie inne - czubek poglądowy/polityczny zabijał innych za inny światopogląd.



Ateizm był podstawą komunizmu tak samo jak idea walki klas. Jakakolwiek religia była dla komuchów ostoją feudalizmu, mieli zwalczać religie jednocześnie z likwidacją wrogów ludu, kułaków, imperialistów i burżujów.
Mieszasz przyczyny i skutki. Idee tworzone przez Marksa zaimportowały ateizm, ponieważ świetnie wpasowywał się w koncepcję społeczeństwa bezklasowego. Ateizm był pomocny przy realizowaniu koncepcji znoszenia barier i różnic między ludźmi, bo religie są takimi barierami. Komunizm nie powstał na ateizmie. Komunizm skorzystał z ateizmu.

Zastanów się nad tym.



Podaj mi chociaż jedną wojnę która toczyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla religii :roll: Nie znajdziesz, z ateizmem też się nie znajdzie. Z tym że ateizm był pośrednio przyczyną masakry jaką zrobili Hitler i Stalin- największej masakry w dziejach.
Ehhh.. Przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post. Napisałem tam jaki sens ma odwoływanie się do takich 'pośrednich' przyczyn. Najwyraźniej z emocji nie przeczytałeś nawet całości ;)

Aquila
23-07-2011, 19:30
"Musimy upewnić się, że wywrzemy wpływ na innych kulturowych konserwatystów tak aby obrali nasz antyrasistowski, prohomoseksualny, proizraelski sposób myślenia" - tak w 2009 roku w dyskusji na jednym z norweskich portali pisał Anders Behring Breivik, okrzyknięty zgodnie przez politycznie poprawne media "prawicowym ekstremistą".
Tu poglądy z jego posta z zeszłego roku:
"Critical to multiculturalism (Anti-kulturmarxistisk)
Anti-racist
Pro Progress Party (maybe right)
Pro Israel (+ support for Armenia, Christian Copts / Maronite / Assyriere, cultural conservative Indians, support for the establishment of a Christian state Biafra, Southern Nigeria and support to the establishment of a Christian state in Sudan, support for Russian / Thailand / Philippines / China + fighting Jihad)
Anti-UN
Anti-EU
Critical to kulturmarxistiske media (all)
Pro free market
Pro Christian "
http://translate.google.com/translate?h ... ng-breivik (http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=no&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.document.no%2Fanders-behring-breivik)

Tutaj jego posty na norweskiej stronce przetłumaczone na angielski.


Jak to jest skrajna prawica, to :lol:

Zakapior-san
23-07-2011, 19:34
"VG" podał, że mężczyzna miał zarejestrowaną broń: pistolet, strzelbę oraz karabin maszynowy. Należał do klubu strzeleckiego, jest także członkiem loży masońskiej.


Szwedzka organizacja Expo, monitorująca skrajne organizacje w Skandynawii, twierdzi, że Breivik był także aktywnym użytkownikiem i miał zarejestrowany profil na szwedzkiej nazistowskiej stronie internetowej Nordisk.nu.
źródło:
http://fakty.interia.pl/raport/zamachy- ... ka,1672201 (http://fakty.interia.pl/raport/zamachy-w-norwegii/news/sprawca-masakry-w-norwegii-uchodzil-za-spokojnego-czlowieka,1672201)

Tak gwoli ścisłości- naziści to nie skrajna prawica ale skrajna lewica.

Dagorad
23-07-2011, 20:05
Tak gwoli ścisłości- naziści to nie skrajna prawica ale skrajna lewica.

Tak gwoli ścisłości ;) to naziści teraz to po części banda rasistów marząca o wielkości swojego narodu grupująca się w bandy, tacy bandyci tylko że mają oni rzekomo jakiś "cel". Nazizm został wyprany ze swoich lewackich poglądów i jest traktowany jako "wyższy" poziom nacjonalizmu. Zresztą same prawicowe poglądy też zostały dziwnie zmienione (przez media co ludzie oczywiście kupili) tak że teraz rasizm i nacjonalizm jest uważany za część poglądów prawicowych.

Aquila
23-07-2011, 22:06
Ja uwazam siebie za nacjonalistę i jestem w 100% przekonany o tym, że jestem po prawo. Mysle, ze to oczywiste i media nic tu nie musza dzialac.

Nikt w tym srodowisku nie traktuje powaznie NS i nikt nie ma zamiaru sie z nimi bratac.

Regulus
24-07-2011, 05:41
Obejrzyjcie sobie jego filmik: http://www.youtube.com/watch?v=zZ5_Uz5nMbg
Wszystko wzkazuje na to, że nie był to żaden psychol neonazista, ale w pełni poczytalny facet, z którego poglądami utożsamia się ogromna część Europejczyków. Początek anty-islamskiej reakcji w Europie? Prędzej czy później coś takiego musiało nastąpić, nienawiść do imigrantów (muzułmanów) i ksenofobiczne nastroje stale rosną w krajach Zachodniej Europy. Koncepcja multikulturowego społeczeństwa okazała się totalną klęską, a będzie tylko gorzej.

Adamsky
24-07-2011, 07:28
Skrajny prawicowiec? Czyli, jak rozumiem, nie dość że monarchista (i to do tego w skrajnym wydaniu tradycjonalizmu) to do tego libertarianin gospodarczy?
Zaraz, zaraz. Z chęcią dowiedziałbym się o jego poglądach na gospodarkę. Czyżby nie byłoby to coś w stylu "wszystko dla swoich", czyli nacjonalizm? A nacjonalizm, jak wiadomo, nie ma barw, występuje od prawa do lewa. Idźmy dalej. Neonazista (jeśli wierzyć mediom). Jak ktoś wyznający narodowy socjalizm może być prawicowcem? Że "obcych" nie lubi? To może być związane jedynie z szowinizmem (czyli wykluczamy już nacjonalizm), co też trudno zaklasyfikować do danego odłamu politycznego. Że sam siebie określił mianem konserwy? Jak ktoś już wcześniej wspomniał - nie wiadomo, czy miał nawet możliwość określić swoich poglądów, jako nazistowskie, a po drugie, czy należy ufać zapewnieniom szaleńca? Gdyby wpisał zawód wróżka, też byście na to przystali?
Mam wrażenie, że niektórzy zamiast ruszyć własnym małym rozumkiem, jak papugi (nie obrażając ptactwa) powtarzają za mediami, a te ostatnie charakteryzują się tym, że lubują się w uproszczeniach i postrzeganiem świata w czarno-białych barwach. Dochodzi do tego nieznajomość zagadnień związanych z opcjami politycznymi, uleganie propagandzie, chęci naśladownictwa innych, by być za wszelką cenę ,,osobą postępową" oraz zwykłe, ludzkie lekceważenie realiów.
Podzielam zdanie Elronda. Jeśli neonazista, to po prostu kolejne porachunki w politycznej rodzinie. Jeśli nie neonazista, to czyżby media kłamały? (nic nowego), a może tylko mijały się z prawdą?

glaca
24-07-2011, 09:39
hehe
wpiszcie sobie w google grafika: norwegian prison :D

Regulus
24-07-2011, 10:00
Z lektury jego postów, do których dogrzebano się w internecie, wynika, że facet jest zwolennikiem wolnego rynku, Izraela, a przeciwnikiem nazizmu, komunizmu, UE i wszelakich innych odmian czerwonego. Co do jego rzekomego fundamentalizmu chrześcijańskiego - ta informacja oparta jest oparta wyłącznie o wpis na facebooku, więc teorie, że przeprowadził zamach z pobudek religijnych (na wzór muzułmanów) można raczej odrzucić.

Jak dla mnie - oceniając gościa w oderwaniu od straszliwej, jakiej się dopuścił - reprezentował poglądy wybitnie prawicowe, podzielane przez większość mieszkańców Europy Zachodniej, nastawionych sceptycznie do imigrantów, UE itd. I to jest prawdziwa groźba i lekcja, jaką powinny wyciągnać z tego zamachu społeczeństwa zachodnie. Multikulti jest totalnym syfem i zamiast oczekiwanego, pokojwego współżycia i mieszania się ras i kultur, przyniósł nietolerancję, brak zrozumienia, frustracje, a ostatnio brutalną przemoc.

Witia
24-07-2011, 10:32
Wszystko wzkazuje na to, że nie był to żaden psychol neonazista, ale w pełni poczytalny facet, z którego poglądami utożsamia się ogromna część Europejczyków. Początek anty-islamskiej reakcji w Europie? Prędzej czy później coś takiego musiało nastąpić, nienawiść do imigrantów (muzułmanów) i ksenofobiczne nastroje stale rosną w krajach Zachodniej Europy. Koncepcja multikulturowego społeczeństwa okazała się totalną klęską, a będzie tylko gorzej.
I w imię walki z imigrantami i muslimami zamordował norweskie dzieci z Partii Pracy ?


Jak dla mnie - oceniając gościa w oderwaniu od straszliwej, jakiej się dopuścił - reprezentował poglądy wybitnie prawicowe,
Oczywiście że reprezentował poglądy skrajnie prawicowe. Tylko według niektórych ( najwyraźniej ), jak ktoś nie słucha wywiadów Korwina i nie jest anarchistą, to nie może być prawicowcem. Przecież to takie oczywiste.


Mam wrażenie, że niektórzy zamiast ruszyć własnym małym rozumkiem, jak papugi (nie obrażając ptactwa) powtarzają za mediami, a te ostatnie charakteryzują się tym, że lubują się w uproszczeniach i postrzeganiem świata w czarno-białych barwach. Dochodzi do tego nieznajomość zagadnień związanych z opcjami politycznymi, uleganie propagandzie, chęci naśladownictwa innych, by być za wszelką cenę ,,osobą postępową" oraz zwykłe, ludzkie lekceważenie realiów.
Tej, Adamski, powiem Ci coś. Nie szpanuj hasłami 'nieznajomość opcji politycznych', bo nie tak dawno pisałeś na dokładnie tym forum, że III Rzeczpospolita Polska nie jest krajem republikańskim. Jak chcesz krytykować innych takim tonem to najpierw sam się dokształć, bo prezentujesz w większości przypadków marny poziom tej 'wiedzy politycznej'.

Regulus
24-07-2011, 11:04
W krajach takich jak Holandia czy Francja niechęć do imigrantów, muzułmańskich w szczególności, jest ogromna. Najlepszym tego potwierdzeniem jest popularność ruchów skrajnych, takich jak partia Wildersa, a przecież popiera go tylko część sceptyków. Innym - referendum, którym Szwajcarzy opowiedzieli się jednoznacznie przeciwko minaretom. Kolejnym - rzeź w Norwegii. Motywacją Breivicka była skrajna wrogość wobec ideologii multikulti i islamu, wynika to jasno z jego poglądów. Dlaczego zaatakował akurat norweskie dzieci? Być może dlatego, że był to najbardziej dotkliwy punkt, a jednocześnie łatwy cel, dzięki któremu na długo wzbudzi przerażenie i zaistnieje w mediach na całym świecie. Facet podobno chętnie zgodził się zeznawać, ale chce, żeby były one publiczne - pewnie chce zaprezentować swoje poglądy szerokiej publiczności.

Dagorad
24-07-2011, 12:37
I w imię walki z imigrantami i muslimami zamordował norweskie dzieci z Partii Pracy ?

Czemu udajesz głupiego?

Witia
24-07-2011, 12:56
Dziecko drogie, bez takich odzywek proszę.

Wypytuję kolegę o argumentację zdania, które na pierwszy rzut oka nie jest jakoś wielce logiczne, bo jeżeli facet, Norweg, morduje 90 norweskich dzieci z młodzieżówki partii rządzącej, to wyciąganie wniosku, że motywem były poglądy anty-muzułmańskie i anty-imigracyjne, wymaga głębszego uzasadnienia.

Tak więc nie, nie udaje głupiego. Stawiam pytania, aby poznać głębiej opinię kolegi.

Mateusz Sz
24-07-2011, 18:46
Dla takich ludzi, jak sprawca tego czynu należy się albo dożywocie w kopalni na Syberii o zaostżonym rygoże, albo kara śmierci. Ale należy także pamiętać, że w praktycznie każdym kraju mogło by się coś takiego wydażyć i to co się wydażyło w Norwegii powinno być dla krajów cywilizowanych przestrogą przed terrorystami nie islamskimi, ale takimi których się najmniej spodziewamy- rdzennych obywateli swojego kraju.

Dagorad
24-07-2011, 20:23
Dziecko drogie, bez takich odzywek proszę.

Wypytuję kolegę o argumentację zdania, które na pierwszy rzut oka nie jest jakoś wielce logiczne, bo jeżeli facet, Norweg, morduje 90 norweskich dzieci z młodzieżówki partii rządzącej, to wyciąganie wniosku, że motywem były poglądy anty-muzułmańskie i anty-imigracyjne, wymaga głębszego uzasadnienia.

Tak więc nie, nie udaje głupiego. Stawiam pytania, aby poznać głębiej opinię kolegi.

"Dziecko" :lol:, a moja odzywka była moim zdaniem jedną z bardziej kulturalnych reakcji na zadawanie głupich pytań, na które każdy zdrowo myślący powinien znać odpowiedź, która zresztą była już przez kogoś podana. Zresztą pytanie bardzo przypomina moim zdaniem pytania retoryczne które mają odwrócić kota ogonem/zrobić ludziom wodę z mózgu/zrobić z kogoś męczennika (typu te PiS-owskie po ataku w Łodzi, możliwe więc że jestem na nie uprzedzony ;) ).

No ale jeżeli trzeba powtórzyć to powtórzę: Wymordował ich ponieważ "nie pasuje" mu polityka władz Norwegii.

Uderzenie w dzieci zawsze robi największy efekt dodatkowo wątpię ażeby mógł łatwo znaleźć równorzędny cel w którym ofiarami byliby muzułmanie. Na tej wyspie z całą pewnością zginęli też nie lewacy. Mu chodziło o rozgłos ale nie chciał zostać męczennikiem (dlatego się klasycznie nie zabił po zamachu a i zabijał profesjonalnie), widać to po tym że teraz jego manifest stał się sławny a i z całą pewnością zaczną (o ile już się nie zaczęły) rozmowy o multikulti a zwłaszcza imigracji islamskiej. Swoją drogą powinny zacząć się już dawno zwłaszcza że odsetek przeciwników jest bardzo duży i ciągle wzrasta no ale ktoś musi taki temat zacząć/ruszyć. Inną kwestią jest to czy atak na muzułmanów dałby by taki sam efekt w końcu on by muzułmanów nie zniechęcił do imigracji a i sami muzułmanie (póki co) nie mają zbyt wiele do gadania w tej kwestii.

Osobiście zastanawia co się stało z ochroniarzem skoro on zaczął masakrę od "najsłodszego" dziecka no i ochroniarz powinien stać gdzieś na obrzeżach więc powinien mieć czas na reakcję.

Witia
24-07-2011, 21:03
To są domysły, na które nie masz żadnego potwierdzenia. Jak śledztwo ustali, że faktycznie koleś tak daleko pośrednio chciał mścić się na muslimach, to ok. Póki co, nie wiem czemu piszesz w tak oczywistym tonie.
Regulusa spytałem się kulturalnie o uzasadnienie opinii i otrzymałem kulturalną odpowiedź. Nie wiem po cholerę się wtrącasz ?

Andsztal
24-07-2011, 21:22
To są domysły, na które nie masz żadnego potwierdzenia. Jak śledztwo ustali, że faktycznie koleś tak daleko pośrednio chciał mścić się na muslimach, to ok. Póki co, nie wiem czemu piszesz w tak oczywistym tonie.
Regulusa spytałem się kulturalnie o uzasadnienie opinii i otrzymałem kulturalną odpowiedź. Nie wiem po cholerę się wtrącasz ?

Ja generalnie powstrzymałbym się na razie od wygłaszania jakichś przełomowych opinii. Przynajmniej zanim nie będziemy wiedzieć o sprawie czegoś więcej, i to ze źródeł nieco pewniejszych niż facebook i żądni sensacji dziennikarze, którzy faktycznie mają raczej nikłe pojęcie na temat przynależności ideowej narodowego socjalizmu.


Dla takich ludzi, jak sprawca tego czynu należy się albo dożywocie w kopalni na Syberii o zaostżonym rygoże, albo kara śmierci. Ale należy także pamiętać, że w praktycznie każdym kraju mogło by się coś takiego wydażyć i to co się wydażyło w Norwegii powinno być dla krajów cywilizowanych przestrogą przed terrorystami nie islamskimi, ale takimi których się najmniej spodziewamy- rdzennych obywateli swojego kraju.

Ech...

Czyli na hura mamy zwiększać (jeszcze bardziej) inwigilacje obywateli bo jakiś Norweg o którym informacje czerpiemy głównie z facebooka wyjął broń i zaczął strzelać na wysepce pod Oslo, podłożywszy wcześniej bomby w stolicy swojego kraju? Jakoś słaba to argumentacja na to, żebym od jutra zaczął sprawdzać czy sąsiad nie konstruuje przypadkiem w piwnicy ładunku wybuchowego, czyszcząc w międzyczasie kałasznikowa.

Gaius Julius
25-07-2011, 00:07
a propos tej tragedii w Norwegii UE chce zaostrzyć przepisy dot. broni palne (i ostrej amunicje także), pytanie tylko czy to coś da? G.o da, ludzie nagle się gnatów nie pozbędą, nadal będą je mieli. Po prostu moim zdaniem przy tego typu imprezach powinno się zrobić kontrole na broń z ostrą amunicją i innymi groźnymi przedmiotami ludzi tam obecnych i przybywających a to dlatego iż z reguły tak duże zbiorowiska są podatne na ataki różnych ludzi.

Zakapior-san
25-07-2011, 08:37
http://fakty.interia.pl/raport/zamachy- ... 72346,7648 (http://fakty.interia.pl/raport/zamachy-w-norwegii/aktualnosci/news/breivik-chce-wystapic-w-sadzie-w-mundurze,1672346,7648)


- Ma dwa życzenia: po pierwsze, chce, by jego rozprawa była publiczna, a po drugie, by mógł mieć na sobie mundur - oświadczył adwokat. - Nie wiem, o jaki mundur chodzi - dodał.
Niewątpliwie mundur jest oznaką rozpoznawczą chrześcijańskiego fanatyka tak jakby chciał to glaca i prawicowca jakby chciał tego Witia :mrgreen:

Według adwokata, Breivik "chce wytłumaczyć, dlaczego to zrobił, i chce to zrobić publicznie". Norweskie media piszą, policja wniesie ze swej strony o rozprawę za zamkniętymi drzwiami.
Dlaczego mnie nie dziwi reakcja policji?
Dajcie chłopu się wypowiedzieć. Zobaczymy wreszcie o co mu chodziło z jego własnych ust a nie z relacji politpoprawnych mediów. Stop cenzurze!

Witia
25-07-2011, 09:46
Zakpior, Ty jesteś naprawdę specyficznym człowiekiem

Regulus napisał stronę temu:

Z lektury jego postów, do których dogrzebano się w internecie, wynika, że facet jest zwolennikiem wolnego rynku, Izraela, a przeciwnikiem nazizmu, komunizmu, UE i wszelakich innych odmian czerwonego. Co do jego rzekomego fundamentalizmu chrześcijańskiego - ta informacja oparta jest oparta wyłącznie o wpis na facebooku, więc teorie, że przeprowadził zamach z pobudek religijnych (na wzór muzułmanów) można raczej odrzucić.
Według wszelkich ustalonych powszechnie norm, ten facet zalicza się do skrajnej prawicy. To, że Tobie się to nie podoba i jest wbrew prywatnemu światopoglądowi, nikogo zbytnio nie interesuje i jest głównie Twoim problemem.

Andsztal
25-07-2011, 11:15
Regulus napisał stronę temu:
[quote:2vup4zes]Z lektury jego postów, do których dogrzebano się w internecie, wynika, że facet jest zwolennikiem wolnego rynku, Izraela, a przeciwnikiem nazizmu, komunizmu, UE i wszelakich innych odmian czerwonego. Co do jego rzekomego fundamentalizmu chrześcijańskiego - ta informacja oparta jest oparta wyłącznie o wpis na facebooku, więc teorie, że przeprowadził zamach z pobudek religijnych (na wzór muzułmanów) można raczej odrzucić.
Według wszelkich ustalonych powszechnie norm, ten facet zalicza się do skrajnej prawicy. To, że Tobie się to nie podoba i jest wbrew prywatnemu światopoglądowi, nikogo zbytnio nie interesuje i jest głównie Twoim problemem.[/quote:2vup4zes]

Witia, sporo było takich którzy ogłaszali się prawicowcami w zakresie gospodarki, wcale nimi nie będąc (żeby daleko nie szukać to PO było swego czasu ogłaszane "liberalnym"). Posty internetowe to jeszcze nie nieomylna wyrocznia na temat człowieka i jego poglądów, choć oczywiście nie mówię, że ich analiza nie ma sensu. Po prostu na razie mamy za mało informacji by ostatecznie decydować gdzie gościa "zaszufladkować".

Ale swoją drogą zauważyłem w dyskusji na temat jego poglądów rzecz pozytywną. Nienawiść do Żydów nie jest już nieodłączną cechą każdego "prawicowca" ;)

Witia
25-07-2011, 11:21
Ja rozumiem, tylko ciskanie się Zakpiora, że facet jest na bank lewicowcem ( bo przypisanie go do prawicy jest nie na rękę ludziom jego pokroju ), trzeba jakoś skontrować.

Ze stanu obecnie posiadanej wiedzy, najbezpieczniej jest ufać zdaniu samego zainteresowanego.

EDIT
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zamachowiec-muzulmanie-pobili-mnie-kilka-razy-moje-Oslo-multikulturowa-kloaka,wid,13627192,wiadomosc.html)

Wszystko wygląda na to, że Regulus dobrze ocenił sytuację.

Herod
26-07-2011, 07:23
Czasami nienawidzę praw człowieka i innych pierdół, dzięki którym zawdzięczamy zniesienie kary śmierci. Za Starych, Dobrych Czasów wzięłoby się zaprzęg konni, znalazło jakiś ładny ryneczek, delikwenta i taki dobry bacik. Trochę wiązania... Potem "WIO! WIŚTA!" i mamy elegancko rozwiązany problem, w kilku miejscach. Nabijanie na pal, palenie na stosie, topienie, ścinanie, wieszanie... wszystkie brutalne zdobycze cywilizacji szlag trafił.
Się nie dziwię człowiekowi, iż zgadza się na dożywocie - ludzie rozerwaliby go na strzępy, gdyby nie kraty. Lincz czuć w powietrzu. Teraz, w ciszy i spokoju napisze kilka książek, przekaże prawnikowi, prawnik da wydawcy w kraju na krańcu świata, wydrukuje - może się rząd wtrąci, a może nie - Brevik ma dalej swój rozgłos, reszta forsy jak lodu...
Zawsze można pokładać nadzieję w starej, dobrej więziennej sprawiedliwości, o ile Brevik nie będzie się bał wyjść ze swojej, najpewniej pojedynczej, celi. Właśnie, jak się prezentują warunki w Norweskich Więzieniach? Plazma, Komputer, Internet, Basen i takie sprawy czy bliżej Południowoamerykańskim standardom? Poważnie się pytam.

Rue
26-07-2011, 07:48
Właśnie, jak się prezentują warunki w Norweskich Więzieniach? Plazma, Komputer, Internet, Basen i takie sprawy czy bliżej Południowoamerykańskim standardom? Poważnie się pytam.
Chociażby tak:
[spoiler:dian6rj0]Jak tracić wolność, to tylko w Norwegii. Tamtejsze więzienia to istny raj na ziemi. Czysto, słonecznie, przytulnie, a wszystko urządzone jest z gustem i smakiem. W oknach nie ma krat, a na więźniów czekają boiska i świetlice. Są nawet zabawki dla odwiedzających ich dzieci.

Cele przypominają pokoje w pensjonacie - jest wygodne łóżko, fotel, meble i przyzwoity telewizor. W oknach wiszą kolorowe zasłony i - co chyba najważniejsze - nie ma śladu krat. Gdzieniegdzie na ścianach są nawet obrazy.

Więzienie przestaje przypominać hotel dopiero, gdy przyjrzymy się ogrodzeniu. Wysoka siatka i kamery na każdym kroku przypominają, że trafia
się tu za karę. Choć wielu polskim więźniom trudno byłoby w to uwierzyć.[/spoiler:dian6rj0]

kuroi
26-07-2011, 07:53
Właśnie, jak się prezentują warunki w Norweskich Więzieniach? Plazma, Komputer, Internet, Basen i takie sprawy czy bliżej Południowoamerykańskim standardom? Poważnie się pytam.
Norwegian prison (http://www.blameitonthevoices.com/2008/02/norwegian-prison.html) Tak się prezentują....
Warunki do życia lepsze niż w moim mieszkaniu...

Sam Fisher
26-07-2011, 07:58
Brakuje tylko zamtuza :geek: :ugeek: :?

Herod
26-07-2011, 08:33
Dzięki wszystkim. Wiem, gdzie będę mieszkał jak się noga podwinie. :D
Myślę iż kwestia zamtuza została rozwiązana poprzez jakieś przepustki lub pokoje miłości, jak u nas. :) 21 lat w takich warunkach? Gdzie podpisać? :D

Adamsky
26-07-2011, 08:59
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamac ... omosc.html (http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamachy-w-norwegii/wakacje-w-wiezieniu-luksusy-dla-zbrodniarzy,1,4802559,wiadomosc.html)

Łowienie ryb, dostęp do internetu (gry sieciowe też?)
Oczywiście lepiej, gdyby podano link do tych "więzień o zaostrzonym rygorze". Nie wiadomo jak tam jest, ale pewnie niewiele się różnią.

Według prawa, może on otrzymać maksymalną karę 21 lat wiezienia. Oznacza to, że za każdą ofiarę odsiedzi zaledwie 82 dni.
To nawet ciąża trwa dużo dłużej.

Według mnie istnieje możliwość, że któryś z jego nowych więziennych kompanów zatłucze go w więzieniu na śmierć. Chyba, że będzie traktowany wyjątkowo (to byłoby dziwne w równouprawnionej Norwegii) i będzie odseparowany od kontaktu z innymi skazanymi.

Dagorad
26-07-2011, 10:39
Według mnie istnieje możliwość, że któryś z jego nowych więziennych kompanów zatłucze go w więzieniu na śmierć. Chyba, że będzie traktowany wyjątkowo (to byłoby dziwne w równouprawnionej Norwegii) i będzie odseparowany od kontaktu z innymi skazanymi.

Szczerze wątpię bo i za co? Ponieważ nienawidzi muzułmanów albo zabił kilkunastu ludzi? Za to mógłby zostać tam bohaterem a przecież żaden więzień nie będzie sobie odbierał takich luksusów jakie tam mają. Poza tym jak patrzę na te Norweskie więzienia to nie wyobrażam sobie ażeby dochodziło tam to jakichś poważnych przestępstw, wszystko jest wychuchane i cacy. Choć prawie na pewno trafi do więzienia o zaostrzonym rygorze to standardy pewnie i tak są odpowiednio wyższe niż w Polsce. No i na pewno będzie pod specjalnym nadzorem. Nawet jeżeli trafiłby na jakiegoś ojca-mordercę dziecka które zamordował to zostało by to odkryte przed tym jak on mógłby cokolwiek zrobić. No i tu chodzi o Norwegię a nie USA bo w tym drugim to zapewne długo by nie pożył.

Witia
26-07-2011, 11:15
Norwegia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów, o niskiej przestępczości więc i ludzie inaczej patrzą na kwestię kary i więzień. Nie ma w tym nic dziwnego.

Herod
26-07-2011, 12:39
Według mnie istnieje możliwość, że któryś z jego nowych więziennych kompanów zatłucze go w więzieniu na śmierć. Chyba, że będzie traktowany wyjątkowo (to byłoby dziwne w równouprawnionej Norwegii) i będzie odseparowany od kontaktu z innymi skazanymi.

Szczerze wątpię bo i za co? Ponieważ nienawidzi muzułmanów albo zabił kilkunastu ludzi?
76 osób. To kilkudziesięciu już. :P
Nie ważne czy ktoś (więźniowie są różni, muzułmańskie byczki tez się znajdą - jak zabije to mu wiele nie zrobią...) to zrobi z własnej inicjatywy, czy przy zachęcie pieniędzy... (to nie kilka osób, lecz kilkadziesiąt zabitych, które to mają zrozpaczone rodziny, wnerwionych przyjaciół i tak dalej, a które to pokazują swój entuzjazm np. atakując samochód z Brevikiem) w nocy nikt go w celi nie dopadnie, gdyż tamtejsi więźniowie mają cele pojedyncze...
Może zginie przy próbie ucieczki. Któż to wie... może może może... spekulacje, a jak Brevik chodził uśmiechnięty tak chodzi nadal.

glaca
28-07-2011, 17:10
a w internetach są już pierwsze piosenki ku czci bohatera o białą Europę :)
nie trzeba się wysilać żeby znaleźć też wpisy pochwalne na jego temat (polskie!).
Aż specjalnie się pofatyguję na marsz 11 listopada aby poszukać jego podobizn, bo coś na bank czuję, że będą wśród naszych patriotów :)
niezłe bagno :twisted:

Witia
28-07-2011, 17:41
http://www.youtube.com/watch?v=4Am6o1ZTvGE

Oglądnij. Wszystkie trzy. Warto poświęcić czas.

MateuszKL
28-07-2011, 17:45
Nie wiem czy chęć prowokacji już tobą całkowicie zawładnęła, czy naprawdę w to wierzysz.

Witia
28-07-2011, 19:19
Tu nie było ani grama prowokacji i ironii. Glaca pisał o 11 listopada w negatywnym wydźwięku. Chciałem mu podrzucić całkiem sensowną rozmowę na temat 11 listopada, kto, gdzie, jak bierze udział w pochodach, żeby nie porównywał potem całej prawicy jaka istnieje do jakiegoś oszołoma z Norwegii.

Herod
28-07-2011, 19:43
a w internetach są już pierwsze piosenki ku czci bohatera o białą Europę :)
Chociaż dobre te piosenki? Z nutą, melodią i tak dalej czy smenty (smęty?) "A mury runą la la la nasz Breviku wspaniały"? :P
Zawsze się znajdą jakieś zakały w ludzkości, za które płaci potem cała ludzkość...

Gaius Julius
28-07-2011, 21:25
co oni w nim takiego widzą? Przecież bezdusznie pozabijał ponad 70 ludzi, jeszcze raz się spytam co tu jest takiego śmiesznego czy chwalebnego? Taki człowiek powinien zostać skazany na pracę na rzecz społeczeństwa i to ciężką żeby w ciągu jego życia udało się przynajmniej w części spłacić dług wobec społeczeństwa

PaskudnyPludrak
28-07-2011, 22:09
a w internetach są już pierwsze piosenki ku czci bohatera o białą Europę :)

I już zaroiło się od teorii spiskowych ,trop standardowo prowadzi do Izraela i do Rosji :lol:

Herod
28-07-2011, 22:10
Myślę iż on ma dług nie wobec szarej, bezmózgiej masy (tłumu) zwanej szumnie społeczeństwem, lecz wobec rodzin 76 ludzi, których zabił z zimną krwią, w bardziej brutalny sposób niż większość zwierząt. To te rodziny powinny zadecydować co z nim zrobić, tak by było najbardziej uczciwie i sprawiedliwie.

A tak... społeczeństwo zafunduje mu wakacje w pięknym sanatorium, z internetem i będzie mógł sobie grać... być może nawet w tego WoWa, którego tak lubi (kolejny powód by nie lubić WoWa. :D). W swej luksusowej celi. Co rano pojeździ sobie na koniku, wokół jeziora z krystalicznymi wodami, w których to będzie pływał. Strażnika, albo nawet ochroniarza zobaczy raz na pół dnia. Dostarczą mu żywność, albo sobie złowi... też tak chce!

MateuszKL
29-07-2011, 02:39
Tu nie było ani grama prowokacji i ironii. Glaca pisał o 11 listopada w negatywnym wydźwięku. Chciałem mu podrzucić całkiem sensowną rozmowę na temat 11 listopada, kto, gdzie, jak bierze udział w pochodach, żeby nie porównywał potem całej prawicy jaka istnieje do jakiegoś oszołoma z Norwegii.


Przecież ja do niego pisałem.

Czekam na te plakaty 11 listopada.

Regulus
29-07-2011, 09:53
Myślę iż on ma dług nie wobec szarej, bezmózgiej masy (tłumu) zwanej szumnie społeczeństwem, lecz wobec rodzin 76 ludzi, których zabił z zimną krwią, w bardziej brutalny sposób niż większość zwierząt. To te rodziny powinny zadecydować co z nim zrobić, tak by było najbardziej uczciwie i sprawiedliwie.
Skoro powracamy do średniowiecza to proponuje także zastosować zemstę rodową i wybić wszystkich jego krewnych z zimną krwią.

Witia
29-07-2011, 10:11
Myślę iż on ma dług nie wobec szarej, bezmózgiej masy (tłumu) zwanej szumnie społeczeństwem, lecz wobec rodzin 76 ludzi, których zabił z zimną krwią, w bardziej brutalny sposób niż większość zwierząt. To te rodziny powinny zadecydować co z nim zrobić, tak by było najbardziej uczciwie i sprawiedliwie.
A ja myślę, że groźne jest wymierzanie sprawiedliwości bezpośrednio przez poszkodowanych. Jeżeli to jest Twoja sprawiedliwość i uczciwość, to faktycznie... Dobrze że jesteś jeden, a reprezentantów 'mas bez mózgu' więcej.

Tak PS. Wiesz czym jest społeczeństwo ?

Herod
29-07-2011, 10:20
Skoro powracamy do średniowiecza to proponuje także zastosować zemstę rodową i wybić wszystkich jego krewnych z zimną krwią.
Jeżeli to proponujesz rodziną ofiar to ja nic przeciwko nie mam... oczywiście poza tym iż rodzina nic złego nie zrobiła prawdopodobnie, więc czemu ma ginąć? A Brevik (żeby chociaż okazał skruchę!) zrobił istotnie, zaszlachtował tych ludzi i mimo wszystko ma go osądzać coś takiego jak społeczeństwo, które jest jak owca - dostanie kopniaka, zrobi "MEEEEEE", trochę podskoczy... po czym przejdzie dalej, jakby nigdy nic, jakby nic się nie stało, nie będzie poświęcać nadal temu uwagi i jak żarła trawę tak nadal żreć będzie. O kopniaku będą pamiętać pewne ignorowane (na początku ogarnięte współczuciem, fotografowane, mają wywiady), mało istotne części ciała... Społeczeństwo tam nie było, nie uciekało w panice, nie błagało o litość, nie robiło w gacie z przerażenia, nie tonęło. Nie będzie mieć urazu (chociaż tutaj miałbym już wątpliwości, patrząc na sajgon w USA), nie będzie kaleką, nie będzie budziło się z krzykiem w środku nocy i wołało rodziców/biegało po domu, uciekając przed widmami i urojeniami. Nie straciło potomstwa, lecz jedynie podatników i podatki.
Społeczeństwo siedziało sobie w ciepłym fotelu, popijało kawkę, ciasteczko i widziało kilka zdjęć, robionych z daleka...

Społeczeństwo to durne zwierzę. Nie sami ludzie, jako jednostki, lecz jako jedna, wielka szara masa. Tłum, w którym giną okrzyki jednostek. Może ktoś to zdefiniuje inaczej, trudno. Inaczej postrzega, przez wyższe pryzmaty, może mylę terminologię... ale jak mam myśleć o narodzie np. Polskim, który narzeka na polityków, na partię, jakie jest wszystko złe i tak dalej, ale dzielnie popełnia te same błędy.

"Mamy" 76 rodzin ofiar + drugie tyle rannych + inni na wyspie. Powinni być najbardziej zainteresowani i to ich opinia co zrobić z Brevikiem winna być brana na pierwszym miejscu, a nie społeczeństwa - w którym jak widzimy ma Brevik fanów i wielbicieli, piszą o nim piosenki i wiersze, a kiedyś zrobią zapewne jakiś amatorski film "Brevik Krzyżowiec", "Brevikheart", "Ostatni Biały Człowiek"...
Tak ja widzę oddanie komuś sprawiedliwości w takich sprawach, to nie spór o kilka arów ziemi, domek i komu oddać psa.

Często tak bywa iż stare jest dobre, gdy się tego należycie użyje.

PS.
Nie mas, lecz Masa. Wielki stwór.

Aquila
29-07-2011, 10:29
glaca zapraszam więc na nastepny marsz, licze tylko na to ze nie bedziesz, jak to macie w zwyczaju napinac sie zza plecow milicji.

glaca
29-07-2011, 10:52
tak wam przeszkadza, że Norwegowie mają takie prawo? Mają dla jednego psychola robić jakiś wyjątek i uczcić go wyrokiem śmierci? Więzienie to więzienie- bez różnicy jak luksusowe. To że nasze wyglądają jak wielki syf to ma być powód do dumy? Czy Norwegowie mają się wstydzić tego, że mogą zapewnić nawet szumowinom ludzkie warunki? Skoro wszyscy są rowni wobec prawa to nie rozumiem czemu akurat Breivik nie miałby z tego korzystać.
To my się powinniśmy wstydzić, że nasi obywatele żyją gorzej niż więźniowie w wielu krajach...
Co kraj to obyczaj ;)

co do 11.11- ojejku jej. żartować nie można? ^^

Herod
29-07-2011, 11:10
No cóż, co kraj to istotnie obyczaj. W Chinach lub krajach Islamskich Brevik by już nie żył
Być może taki Norweg jak słyszy iż ma pójść na 21 lat do więzienia w Norwegii to płacze po nocach i wzywa mamusię niczym Pers na widok swego biczowanego (osobno) ubrania. Ja (mówię za siebie) z chęcią bym tam pomieszkał - w tych luksusowych (jak dla mnie) warunkach. Jestem typem domatora, więc tym bardziej mi taki układ odpowiadał. Może Brevik to typ włóczęgi.
Dla jednego więzienie, dla drugiego dom.
W Norweskich warunkach powiedzenie "zgnijesz w więzieniu" nabiera (dla mnie) całkiem miłego wydźwięku.
Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby Polskie więzienia przypominały np. Rosyjskie lub ciężkie obozy pracy. Ludzie powinni się bać takich miejsc, skoro nie ma już kary śmierci. Powinno to ich jakoś motywować do nie czynienia zła.

Marek I Wielki
29-07-2011, 11:20
Czy nie uważasz że kara śmierci w dzisiejszym wydaniu to jedynie uwolnienie od kilkudziesięciu lat w więzieniu :?: Bo świadomość że nigdy nie wyjdziesz z więzienia jest gorsza od świadomości że zaraz umrzesz. Dzisiejsze prawo zmusza do bardzo głupiego myślenia że zabicie bez bólu jest karą, gówno prawda jeśli nie ma życia po życiu to nie ma nic tak więc kary też.

Herod
29-07-2011, 11:30
Świadomość, że nic nie ma po życiu (nie musi być iż będzie to od razu ciężka kara) kontra świadomość iż nigdy nie wyjdę z więzienia, lecz będę żył i oddalę moment "nic nie ma". Owszem, na początku czułbym strach, być może tak jak niektórzy bym się powiesił. Ale gdybym wytrzymał to po kilku latach zacząłbym się przyzwyczajać, a po kilkunastu najprawdopodobniej nie wyobrażałbym sobie życia poza murami, gdyż więzienia stałoby się moim domem. Zwłaszcza w takim ładnym więzieniu (szybkość akceptacji byłaby dla mnie wprost proporcjonalna do panujących tam warunków. Gdyby to był łagry.... oooooj).
To, że że zaraz umrę - hmmm... to faza akceptacji. Nie to co oczekiwanie np. na śmierć i żywienie nadziei iż może się uda.

Oczywiście to tylko moja teoria, luźne domysły i wyobrażenia. Nie siedziałem w głowach skazanych, nie wypowiem się za innych, nie stałem przed takim wyborem. Może gdybym miał wywiady ze skazanymi na dożywocie, którzy siedzą w pace ze 20 lat...

glaca
29-07-2011, 12:30
W Chinach lub krajach Islamskich Brevik by już nie żył
i dlatego chiny czy kraje islamskie to to takie zaje***te miejsca do zycia, nie to co ta piekielna Norwegia, nie? Pewnie dlatego ludzie z calego swiata emigruja do chrld i takiego iranu :D


Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby Polskie więzienia przypominały np. Rosyjskie lub ciężkie obozy pracy. Ludzie powinni się bać takich miejsc, skoro nie ma już kary śmierci. Powinno to ich jakoś motywować do nie czynienia zła.
heh, a nie wydaje ci się, że więzienie jest tylko miniaturką państwa..? Jakie państwo- takie więzienie? Jakoś nie znam przykładu bogatego panstwa z kiepskimi więzieniami i odwrotnie. Ale za to na przykładzie więzień doskonale widać w jakim stanie jest dane państwo...

Aquila
29-07-2011, 13:22
dziwna logika, no ale nie wyobrazam sobie zeby gwalciciel czy morderca siedzial w takich warunkach, o jakich niektorzy moga pomarzyć w swoim mieszkaniu :lol:

uwazasz zaje** kraje do zycia, takie w ktorych we wiezieniu masz luksusowe warunki ? ja uwazam, za chore.

Herod
29-07-2011, 13:31
No cóż... w Iranie i Chinach życie jest tanie, a zarobki raczej (raczej) beznadziejne. Z chęcią wyemigrowałbym tam, ale nie lubię ogromnych temperatur, a chrześcijanie w takim Iranie mają raczej ciężko... Za to Norwegia... miłe mi zimno plus świetne więzienia z ciekawymi wyrokami.
Jakie państwo takie więzienie - dokładnie, "jaki kraj tacy terroryści". Nie neguję tego ani wpływu praw człowieka na warunki "Bo ten morderca też ma ludzkie uczucia, resocjalizacja bla bla bla". Zastanawiam się tylko czy to co niektórzy (Narody) robią jest całkiem dobre (może z ich punktu widzenia faktycznie, zwłaszcza z bogatej Norwegii, raczej (hmmm) spokojnej, gdzie nawet mordercy mogą za karę sobie żyć w bardzo dobrych warunkach) -Jak widać miraż norweskiego więzienia nie wpłynął ani trochę na postawę Brevika, a raczej trudno wątpić iż w samej Norwegii nie pojawią się nowe Breviki...
Patrzę w przeszłość więziennictwa, patrzę na dziś...


Aquila - twoja sprawa. Z punktu widzenia skazanego (przestępcy... potencjalnego... np. emigrantów, którzy pobili kiedyś tam Brevika) nie - dla niego. Dostajesz dwadzieścia pięć lat. Gdzie wolisz siedzieć - w czymś, co przypomina ci polskie sanatorium lub agrogospodarstwo czy w Brazylijskim więzieniu? :P
Z punktu widzenia zwykłego obywatela (czyli z mojego naturalnego) za super uważałbym państwo, w którym jest bezpiecznie, a przestępców (jacy się pojawią) czeka sprawiedliwa kara, której postarają się uniknąć za wszelką cenę. Na obecną chwilę kraje Skandynawskie odpadają... ciekawe jak w starej, dobrej Szwajcarii...

Witia
29-07-2011, 13:37
dziwna logika, no ale nie wyobrazam sobie zeby gwalciciel czy morderca siedzial w takich warunkach, o jakich niektorzy moga pomarzyć w swoim mieszkaniu :lol:
Mam kulturalne pytanie, bez zaczepki, prowokacji.

Czy bierzesz pod uwagę drobny szczegół, że dla osób, które średnio statystycznie żyją na o niebo wyższym poziomie, w ramach innej kultury, mają inną mentalność, dla których pojęcie 'standardu' jest inne, rozumienie kary i 'złych warunków' również jest inne ?

Aquila
29-07-2011, 13:41
Ja tez odpowiem kulturalnie, uważam że bez względu na poziom życia gdziekolwiek, warunki we więzieniach powinny być takie, żeby nikt nie chciał tam trafić.

Pasuje ?

Witia
29-07-2011, 13:44
Co to znaczy, że warunki powinny być takie, aby nikt nie chciał tam trafić ? Może w Norwegii nie chcą trafiać do tak wyglądających cel. Wziąłeś to pod uwagę ?


Jak ktoś przez całe życie jeździ Ferrari po autostradach i nagle przerzucisz go na ruskie ziemianki i dasz trabanta, będzie czuł dyskomfort. Prawda ?

Herod
29-07-2011, 14:02
Jak ktoś przez całe życie jeździ Ferrari po autostradach i nagle przerzucisz go na ruskie ziemianki i dasz trabanta, będzie czuł dyskomfort. Prawda ?

Dokładnie, jak wspominałem:

Być może taki Norweg jak słyszy iż ma pójść na 21 lat do więzienia w Norwegii to płacze po nocach i wzywa mamusię niczym Pers na widok swego biczowanego (osobno) ubrania.

Bo to inna mentalność, inny poziom życia. Ale raz iż w kraju pojawili się imigranci, którzy to mają inną mentalność i żyli w innych warunkach i nie są święci, co komplikuje sprawę. Dwa - na Breviku nie wywarło to wrażenia ani wcześniej, ani później.

Osobiście ja nie miałbym wielkich oporów przed przeniesieniem się do takiego wiezienia. Podejrzewam (może bez podstaw) iż taki typowy Somalijczyk, ktoś z krajów byłego (dalszego) ZSRR czy innych ubogich ziem za życie do końca istnienia na ziemi wyrżnąłby całe Oslo.
A ludzie emigrują... np. Słowianie Wschodni do nas, którym grzecznie dajemy azyl, którym płacimy z tego tytułu i którzy śmieją się nam w twarz, gdy popełnią przestępstwo i grozi im nasze polskie więzienie. Mnie to osobiście irytuję i smuci, bo sam byłem czegoś takiego świadkiem.

Regulus
29-07-2011, 14:07
To, że kary będą drakońskie, a warunki w więzieniach nieludzkie nie sprawi, że przestępcy zamienią się w potulne owieczki. Sprawców najcięższych zbrodni (mordercy-recydywiści, psychopaci pokroju Breivika) nie zatrzyma perspektywa długiej odsiadki w złych warunkach, nie bądźcie śmieszni. Systemu kar w Norwegii nie należy oceniać w oderwaniu od kontekstu - jest to jeden z elementów polityki kryminologicznej konsekwentnie i z sukcesami realizowanej w krajach skandynawskich. W tamtejszych realiach funkcjonuje ona bardzo dobrze, bo narody nordyckie to małe i bogate społeczności. U nas, w prawie 40mln kraju o dużym rozwarstwieniu społecznym taka polityka nie sprawdziłaby się.

Zupełnie inną sprawą jest kara śmierci - osobiście uważam, że powinna być przywrócona i stosowana właśnie wobec sprawców najcięższych zbrodni - recydywistów - pozbawionych szans na resocjalizację - stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Ale to temat na inną dyskusje :)

Herod
29-07-2011, 14:27
To, że kary będą drakońskie, a warunki w więzieniach nieludzkie nie sprawi, że przestępcy zamienią się w potulne owieczki. Sprawców najcięższych zbrodni (mordercy-recydywiści, psychopaci pokroju Breivika) nie zatrzyma perspektywa długiej odsiadki w złych warunkach, nie bądźcie śmieszni.
Ale takie warunki mogą elegancko wykończyć naszych milusińskich morderców-recydywistów i psychopatów. Pamiętajmy też o imigrantach (jest ich coraz więcej) - Kraje Skandynawskie dzisiaj to nie kraje Skandynawskie 20-40 lat temu, gdy np. zniesiono kraje śmierci, a tam mieszkali sami swoi i było fajnie. No i w końcu mamy jeszcze innych przestępców.
Uważam iż albo trzeba utrudnić imigrantom przybywanie (może niesubiektywnie, ale skasowałbym azyl) do danego kraju, albo doprowadzić do zrównania standardów więzień, żeby taki Białorusin, Ukrainiec u nas (zwłaszcza u nas) czy Arab w Norwegii nie śmiał się karze prosto w pysk.

Zupełnie inną sprawą jest kara śmierci - osobiście uważam, że powinna być przywrócona i stosowana właśnie wobec sprawców najcięższych zbrodni - recydywistów - pozbawionych szans na resocjalizację - stwarzających zagrożenie dla społeczeństwa. Ale to temat na inną dyskusje

Na widły ich! :D

glaca
29-07-2011, 17:39
hehe dobry komentarz mi wpadl w oko i chyba swietnie oddaje klimat:

''Po Smoleńsku mieliśmy wysyp ekspertów od lotnictwa i katastrof, teraz mamy wysyp ekspertów od prawa karnego, jego stosowania, skuteczności i sposobów zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu. Polak potrafi - zawsze wie lepiej.''
:lol:

Herod
01-08-2011, 15:56
Każdy mówi za siebie...
Ja po prostu boję się o własny łeb, a konkretnie iż ktoś ten łeb uwali (bardzo lubię swoją głowę... jestem do niej przywiązany od dzieciństwa), a potem będzie się śmiał. Akurat zdarzyła się okazja to dziele się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Skoro wiesz lepiej - moje gratulacje, możesz się podzielić dla dobra ludzkości, a nie drwić z niewesołej sytuacji (może jesteś hydra lub Cerber to ci nie zależy). Polak potrafi - zawsze wie lepiej. :P

Ps. Lepszy chwilowy wysyp ekspertów niż olanie całej sprawy. A Smoleńskiem się nie interesowałem, bo nie boję się iż Tu-154 spadnie na mój łeb, ani też zupełnie nie znałem faktów (oprócz tego iż samolot miał swe lata, psuł się i rozbił się w Rosji, a mój sąsiad skończył we fragmentach) :P



Edit: Ciekawostka taka... widły i pochodnie mile widziane.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/mobile_swiat/norwescy-przestepcy-wyznaczyli-nagrode-za-glowe-breivika,80200,1

Darz bór! Spuścić Komorowskiego!