PDA

Zobacz pełną wersję : Chrześcijaństwo vs Buddyzm



Michas1996
17-09-2011, 11:51
Mam do was pytanie stawiacie bardziej na chrześcijaństwo czy buddyzm. Każde mocno się różni od drugiego ja zawsze preferowałem buddyzm bo lubię mnichów a wy?

legoras
17-09-2011, 13:54
Ja zrobiłem sobie moda który dodaje wszystkie jednostki chrześcijańskie KAŻDEJ frakcji jeżeli rozbudują dany budynek. Najlepsze jest to że dzięki temu komp buduje statkami z armatami (na przed ostatnim poziomie portu, czy to wojskowego czy handlowego mozna robić nanbański statek, a na ostatnim poziomie Czarne Okręty, dodatkowo czas produkcji, koszt, utrzymanie znaczne zmniejszone).

Normalnie grałem chrześcijanami, ale po dojściu do nanbańskich statków, nie istniała flota która by przejęła "moje" faktorie handlowe.. zbyt prosta gra była. Teraz mam jadke na morzach xD (limity jednostek usunięte dodatkowo).

Zaskroniec
18-09-2011, 14:41
Ja wolę buddyzm bo można mieć mnichów wojowników którzy są bardzo dobrzy.Ale za to chrześcijaństwo daje dobre statki ;)

Boa morte
12-10-2011, 10:29
Chrześcijaństwo trzeba chociaż raz przerobić żeby dostać dwa achiki na steamie :) które są częściami składowymi do retainerów dla avatara.

karus73
14-01-2012, 08:09
czy kiedy się przejmie katolicką prowincję wroga to z czasem będzie się zmieniała wiara w jej populacji na (mój) buddyzm ? Oczywiście mnichem to wiem - choć jeszcze ich nie mam, bo nie mogę wybudować

Polakko
14-01-2012, 12:10
To jest tak że budduzm w niej będzie rósł jeśli będzie graniczyć z prowincjami, w których dominuje buddyzm i wyznanie też troszke zwiększa wzrost danej religi.

Ja sobie zagrałem Mori i odrazu jak sie dało to przeszedłem na Chrześcijaństwo i ogólnie wszystko zależy jak wolimy grać. Jak flota to Chrześcijaństwo, chociaż przyznam że na początku Ashigaru z rusznicami też się przydają (na oblężeniach robili jadke) no ale to kwestia gustu

karus73
14-01-2012, 12:29
ja tam na razie wolę buddyzm. Jeszcze jedno; jeśli się zdobyło w prowincji port 'niebiański' :P to należałoby go zniszczyć i zbudować normalny japoński ? Mam tu na uwadze fakt, że ten generuje co turę 3,5 do katolicyzmu. Co w tym przypadku lepiej zrobić.

Polakko
14-01-2012, 15:38
Oczywiście, jeśli nie chcesz się liczyć w przysłości z cokilkuturowymi buntami chrześciajn. No chyba że barddzo chcesz mieć ashigaru z rusznicami.

Wielki Mistrz Malborka
14-01-2012, 19:01
Buddhist advantages:

Access to the powerful warrior monk units.
Hallowed ground province specialty offers powerful boosts to warrior monks.
Not having the various Christian penalties can make life simpler, smoother, cheaper and easier. This is a large advantage even if it only occupies a single bullet point!


Buddhist disadvantages:

It takes longer to get access to gunpowder units, and you will never be able to build cannon.
The temple family of buildings is slightly less effective in terms of research boost and conversion rate than the Christian family.
The Buddhist monk agent is slightly less effective at boosting chi research even with all of the relevant skills.
Your trade income will be slightly lower due to the lack of the Nanban quarter's third trade route.
Your monks are slightly less effective at causing revolts in enemy provinces.


Christian advantages:

Early access to gun (teppo) units on construction of a Nanban trade port.
The 'imported matchlock ashigaru' unit becomes both cheaper and faster to recruit after conversion.
Access to European cannon when you build the Nanban quarter.
Access to the Nanban trade ship.
Access to the missionary agent.
Access to the Christian family of buildings.
Extra trade income; the Nanban Quarter has 3 trade routes instead of the usual limit of 2.
Super-powered chi research if you take full advantage of the Christian family of buildings and correct missionary skills.


Christian disadvantages:

Diplomacy penalty: an immediate, permanent diplomatic penalty with all Buddhist clans. This penalty varies based upon your difficulty level.
No warrior monk units.
Limited benefit from the hallowed ground province specialty.
You will need to ensure you convert provinces in order to keep unrest down.
Conversion takes time and effort, and can prove costly.
You can end up waiting for the game to 'let' you convert; you need the event which offers Nanban trade before you can build the port.
Converting causes your daimyo to lose 2 points of honour.

Takie coś znalazłem na totalwar.org

karus73
16-01-2012, 12:15
pomocny link ;)

a swoją drogą, rozebrałem port niebiański i dalej mam tych strzelających. Wydaje mi się, że to mogą być te chińskie (one były krótkie) co po raz pierwszy użył Murakami pod Uedaharą (300 strzelców - 250 łuczników, 50 chińskich pukawek) w pierwszej potyczce; tej z atakiem jazdy. Jeszcze nie używałem, ale mam takie 2 jednostki.

HaNiBaL
27-01-2012, 22:48
a ja mam pytanie moze troche głupie mianowicie jak przyjac chrzescijanstwo zgodziłem się juz na handel z naban i dalej w oknie rodowym mam religia sido-budyzm czy jak sie pisze ten sam problem miałem w medieval 2 z litwą prosze o pomoc jak mam je przyjac

Asuryan
28-01-2012, 00:20
Powinieneś mieć niedługo event z tego co kojarzę, w którym albo zgadzasz się na przyjęcie nowej religii, albo odrzucasz możliwość konwesrsji - wybór jest jednorazowy i ma wpływ do końca gry tym rodem.

Polakko
28-01-2012, 10:38
nie bo jak twój DAjmio umze to możesz znowu się nawrócić na Buddyzm

HaNiBaL
28-01-2012, 20:57
ale żeby ten event sie pojawił przyjac handel z naban?

karus73
29-01-2012, 07:48
chrześcijaństwo jest do przejęcia w oknie rodu - tym którym grasz. Tam w górnym lewym rogu jest ikonka krzyża. Kliknięcie jej oznacza przejęcie tej wiary. Z opisu wynika, że zmiana wiary jest jednorazowa za życia danego Imienia, jeżeli on padnie to wtedy następcą można zmienić ponownie wiarę.
Nie trzeba handlować czy cóś, jest to dostępne i tyle ;)

HaNiBaL
29-01-2012, 11:43
ok dzięki

karus73
29-01-2012, 20:18
nie dziękuj bo chyba wprowadziłem Cię w błąd ;) Teraz sobie włączyłem kampanię od nowa i nie mam wyboru religii. Zmyliło mnie to, że jak grałem Shimazu to właściwie od początku miałem to dostępne. Na 90% jest tak, że po zdobyciu Nanbanu można - przypominam sobie, że jak zdobyłem prowincję z tym portem to miałem aplet z filmikiem pt. Chrześcijaństwo. Wydaje mi się, że od tego można.
Nie wiem czy jest jakiś inny iwent, ale teraz grając - nową grę innym rodem - przypłynęli do mnie goście i zaproponowali handel z nanban i się zgodziłem. Dostaełm jednostkę z rusznicami, ale ich wiary nie mam dostępnej.
więc przepraszam za wprowadzenie w błąd :?

karus73
01-02-2012, 09:46
[...]przypłynęli do mnie goście i zaproponowali handel z nanban i się zgodziłem. Dostaełm jednostkę z rusznicami, ale ich wiary nie mam dostępnej.[...]miałem jednak możliwość rozbudowy portu. Jak wybierze się niebiański to po wybudowaniu można przejść na katolicyzm.

karus73
05-02-2012, 14:21
pytanie odnośnie kapłanów/księży: czy oni lepiej nawaracają na wiarę stojąc samopas w prowincji, czy lepiej jak stoją w zamku danej prowincji ?

gribol
05-02-2012, 14:42
Na katolicyzm można przejść, jeżeli w waszych prowincjach występują chrześcijanie (tak mi sie wydaje). Nie ma znaczenia, czy ksiądz stoi w prowincji, czy jest w zamku podczas nawracania.

karus73
05-02-2012, 15:37
wydaje mi się jedank, że są 3 sposoby:
1. iwent nanban i nasza zgoda, a potem budowa nanbańskiego,
2. zdobycie już takiego portu,
3. ktoś przyjmuje tę wiarę i wtedy zbudowanie takiego portu.
Odnośnie kapłanów thx ;) Teraz gram jako chrześcijanin i jest ciężej niż zwykle, ale jak już mi prowincje nawrócą się na właściwą wiarę ...

karus73
06-02-2012, 07:17
mam pytanie odnośnie portów. Gram jako katolik. Produkowałem sobie nanbański i akurat w czasie produkcji zdobyłem już taki port. Jeden z nich (ten zdobyty) mogłem rozbudować do 'dzielnicy nanbańskiej' czy jakoś tak. Pytanie czy nie mogę produkować więcej takich portów ? Teraz nie mam ich dostępnych i rozbudowywać mogę tylko porty wojskowe. Mam jeden nanban - ten z produkcji i jeden zdobyty jako dzielnica.

gribol
06-02-2012, 07:32
Więcej nie możesz zbudować.

tomciopogromcio
19-02-2012, 01:12
Także jak przyjmiemy chrześcijaństwo jako główną religię, to nie można mieć więcej nanbańskich portów jak 1?

karus73
19-02-2012, 21:33
produkować nie. Faktycznie. Mam jednak 3 nanbany i jedną dzielnicę. Dwa jak wyżej pisałem + jeszcze dwa zdobyte; w sumie 4. Gram jako katolik. Jeśli chodzi o okręty to w 'dzielnicy dochodzą nowe jednostki'.