PDA

Zobacz pełną wersję : Przerzucenie Napoleona na drugi komputer



Soul of Night
25-09-2011, 10:03
Wczoraj kupiłem nowy komputer. Jako, że stary ledwie ciągnął niektóre gry, od razu zabrałem się za przerzucanie potrzebnych rzeczy na nowego. Zainstalowałem Steama, zalogowałem się na konto (weryfikując je przez maila) i na tym stanęło. Tłumacząc - nie widzę żadnych gier, które posiadam do ściągnięcia przez Steam. Na starym komputerze wszystko normalnie pracuje - mam gry na liście w bibliotece i działają one sprawnie. Na nowym co bym nie robił nie chcą się pokazać. Oczywiście zainstalować z płyt się nie da - bo są już aktywowane... To samo dotyczy przywracania gry z buckupów - wiadomo dlaczego..., a kopiowanie, że tak się wyrażę na "ciężko" tzn. przerzucając całego steama nic nie daje - różnica systemów, ustawień itd.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Zapytanie do Steama już wysłałem, ale znając systemy pomocy zanim ktoś w ogóle mi odpisze minie tydzień. Dodam, że gra oczywiście oryginalna - kupiona w normalny sklepie, edycja: "Game of the year edition Empire & Napoleon Total War". Grałem w nią już wielokrotnie, na starym komputerze i nadal mogę ja na nim odpalić.
Z góry dzięki za pomoc ;)

Sareth4
25-09-2011, 12:32
Nie mam najmniejszego pojęcia niestety jak Ci pomóc , ale w ramach pocieszenia mogę dodac , że kilka razy pisałem już do steam i zawsze dostawałem odpowiedz tego samego dnia. Poczekaj , może dostaniesz dziś odpowiedź.

Soul of Night
25-09-2011, 13:00
Podejrzewam, że problem w większości dotyczy konta Steam. Kiedy wchodzę w zawartość konta na starym komputerze wyświetlają się kupione gry, ale na nowym i kiedy wchodzę przez stronę pokazuje tylko Steama. Dzięki za pocieszenie ;)

Rue
25-09-2011, 13:54
Tłumacząc - nie widzę żadnych gier, które posiadam do ściągnięcia przez Steam. Na starym komputerze wszystko normalnie pracuje - mam gry na liście w bibliotece i działają one sprawnie. Na nowym co bym nie robił nie chcą się pokazać. Oczywiście zainstalować z płyt się nie da - bo są już aktywowane...

Może masz w Bibliotece na lewym panelu zaznaczone "zainstalowane gry". Wybierz "wszystkie gry".

Soul of Night
25-09-2011, 14:37
Nie, aż tak zielony to nie jestem ;)

EDIT:

Widać, że chyba za mało gier wykupiłem w Steamie, bo moje pytanie pozostaje w takim samym stanie jak było i chyba nikt ze Steama nie zamierza mi odpisać ;)

gribol
30-09-2011, 14:18
Nie wiem czy to może byc rozwiązanie twojego problemu, ale być może musisz usunąć te gry ze starego komputera? Poza tym możesz bez problemu zainstalować gry z płyt na nowym komputerze, a nawet musisz to zrobić, żeby sobie pograć. Problem ze steamem jest taki, że 1 gra może być zainstalowana tylko na 1 komputerze (co sprowadza sie do tego, że ze starego trzeba je usunąć). Spróbuj, może to pomoże.

Rue
30-09-2011, 15:59
Poza tym możesz bez problemu zainstalować gry z płyt na nowym komputerze, a nawet musisz to zrobić, żeby sobie pograć.

Przecież Soul of Night napisał że z płyty się nie da bo już aktywował klucz produktu.

Problem ze steamem jest taki, że 1 gra może być zainstalowana tylko na 1 komputerze (co sprowadza sie do tego, że ze starego trzeba je usunąć). Spróbuj, może to pomoże.
Ja mam Warbanda zainstalowanego na 2 kompach (w pracy i na osobistym) więc raczej nie o to chodzi.

gribol
30-09-2011, 18:19
Poza tym możesz bez problemu zainstalować gry z płyt na nowym komputerze, a nawet musisz to zrobić, żeby sobie pograć.

Przecież Soul of Night napisał że z płyty się nie da bo już aktywował klucz produktu.

No nie wiem, ja spróbował bym z płyty jednak, bo inaczej pozostaje ściąganie 20GB przez Steama (no, chyba że net jest na tyle dobry, że to nie problem). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem, ale przecież pliki gry i tak muszą się znaleźć na tym nowym kompie.
Gdy wywaliłem napka z kompa, to mój profil steam pozostał. Potem jak instalowałem go ponownie to robiłem to z płyty.



Problem ze steamem jest taki, że 1 gra może być zainstalowana tylko na 1 komputerze (co sprowadza sie do tego, że ze starego trzeba je usunąć). Spróbuj, może to pomoże.
Ja mam Warbanda zainstalowanego na 2 kompach (w pracy i na osobistym) więc raczej nie o to chodzi.

A tego nie wiedziałem. Jeżeli jest to możliwe, to się nie kłócę.

Soul of Night
08-10-2011, 12:04
Problem rozwiązałem, jeśli można tak to nazwać... Lepiej nie pytać co było przyczyną... Nie wiem jakim cudem mam na Steamie na tym samym mailu, 2 konta, których nazwa różni się 1 cyferką.