PDA

Zobacz pełną wersję : Steam - pytania / problemy



Shogunito
30-05-2011, 17:06
Zastosowałem się do tych porad zawartych w tamtym temacie: viewtopic.php?f=239&t=8539&p=180491#p180491 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=239&t=8539&p=180491#p180491) i teraz mam parę pytań (dopiero założyłem konto).
1. Ile zapłacę za przelew na poczcie (przelewam 4 euro) i czy zapłacę w złotówkach czy w euro?
2. Czy paypal pobierze coś z moich przesłanych pieniędzy? (Dokonuję przelewu 4 euro i przychodzi mi 4 euro tak?)
3. Czy jeżeli jestem niepełnoletni to i tak mogę założyć konto na paypalu i normalnie z niego korzystać?

Z góry dziękuje.

Gaius Julius
02-06-2011, 18:09
1. poczcie płacisz za transfer pieniędzy. To jest procent od przelewanej kwoty lub po prostu dopłata by całą sumę przelać. A ile pobierają tego już nie pamiętam, bo przelewy robię przez e-bankowości od dłuższego czasu. Musisz na poczcie zapytać.
2. Paypal z tego co mi wiadomo nic nie pobiera
3. Nie ma ograniczeń wiekowych o ile się orientuję.

Porada na przyszłość:
Zapisz sobie hasło na karteczce do swojego konta paypal, bo jak je zapomnisz to potem będzie naprawdę bardzo trudno je odzyskać 95% szans, że nie odzyskasz.
Mnie się o tyle poszczęściło, że przypomniałem sobie hasło...

Shogunito
02-06-2011, 21:28
Dziękuję, w poniedziałek na 99% idę wysłać przelew i pewnie stanę się szczęśliwym posiadaczem Ikko-Ikki Clan Pack DLC.
Pozdrawiam!

gelo441
17-07-2011, 10:21
Witam! Gdy Włączam szhoguna przez steam pisze że gra jest chwilowo niedostępna spróbuj za jakiś czas.
2. Na moim koncie pisze, że grano na shogunie 70 min, ostatni raz dzisiaj, a ja nie używałem prawie w ogóle shoguna, bo mam kiepski sprzęt, ale nie mogę się oprzeć i chcę zagrać mimo wszystko.
3. co się może stać, jak jest duże zużycie procesora? mam kiepski procesor.
z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam!

Amrod
17-07-2011, 11:57
Jak masz mocno obciążone łącze internetowe (coś ściągasz, oglądasz) to Steam ma problemy z włączeniem gry, stąd takie powiadomienie. Co do drugiego, to Steam zlicza czas nawet jak jesteś tylko w menu gry albo (chyba) gdy klikasz aby ją uruchomić (stąd data ostatniego uruchomienia). Gra może nie działać, klatkować, nie uruchamiać się, w najgorszym wypadku może dojść do przegrzania procesora, ale raczej głównie "objawami" będzie brak płynnego działania lub problemy z uruchomieniem gry.

gelo441
17-07-2011, 16:09
dzięki serdeczne za odpowiedź.

kirlan
18-07-2011, 08:36
Co do procesora to polecam:

1) oczyść system ze zbędnych składników, ZWŁASZCZA zainstaluj dobry ale niezbyt obciążżający system ochronny (ja polecam ESETa albo F-secure) -odinstaluj niepotrzebne programy przez ich menu lub z menu sytemowego: "dodaj, usuń programy" (to zaoszczędzi procesorowi zbędnej roboty)
2) Często odkurzaj kompa w środku i na zewnątrz, odkurzaj też w pokoju w którym grasz.
3) postaw kompa na podłodze albo gdzieś nisko w pokoju (byleby nie był potrącany)
4) jak masz klimę w pokoju, to przenieś skrzynkę kompa tak, żeby na nią wiało chłodkiem
lub
5) przenieś się do piwnicy
i / lub
6) w czasie największych upałów nie używaj najbardziej wymagających programów (duże wymagające gry, profesjonalna obróbka grafik w ogromnej rozdzielczości, obróbka filmów wideo, programy typu GIS i CAD), jak używasz programów małych to 1 - 2 no powiedzmy 4 na raz, a nie 15 okien.
------------------------
Nadużywanie procesora w początkowej fazie objawia się tym właśnie co napisał powyżej Amrod.

Dalej jest niekontrolowane zatrzymanie gry, błędy, wywalanie do systemu albo wręcz niekontrolowane samo- wyłączenie się kompa.

Dopiero w skrajnych przypadkach następuje "spalenie się" procesora.

Współczesne kompy mają już coraz lepsze zabezpieczenia. Wiele z nich zamiast się spalić zamienia się w "powolnego muła" ((taki "under-clocking" - odwrotność podkręcania)) albo wręcz "świadomie" wyłącza się lub celowo "samo-zawiesza".
------------------
Jak się martwisz o procka to rozważ zakup i instalację dodatkowego wentylatora WYSYSAJĄCEGO powietrze z kompa - szczegóły skonsultuj z informatykiem bo możesz nie tylko nic nie pomóc ale i nawet zaszkodzić. Z kolei jak dobrze pójdzie to może nawet nastąpi lekki wzrost wydajności procesora w porównaniu z tym co masz teraz, albo wzrost znaczny - jeśli komp dawniej zakładał sobie a teraz zdejmie sobie hamulec anty-przegrzaniowy.

Kurczak034
16-09-2011, 08:10
Witam mam taki problem łączy mi się z kątem Steam jest przygotowanie gry i po chwili wyskakuje wiadomość "W tej chwili gra jest niedostępna Spróbuj ponownie za jakiś czas" tylko takie coś mi wyskakuje już od 4 dni mam oryginał i grałem już ponad 50h do tego ma Empire Total War i mi się normalnie łączy i chciałem się dowiedzieć czy wszyscy tak mają czy tylko ja i co można z tym zrobić

Rue
16-09-2011, 10:41
Sprawdź spójność plików gry. W tym celu należy w menu Biblioteka Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na tytule gry, wybrać Właściwości i przejść na zakładkę Pliki lokalne. Na zakładce tej kliknij przycisk Sprawdź spójność plików gry i zaczekaj na zakończenie weryfikacji. Jeśli Steam wykryje jakiekolwiek błędy, automatycznie naprawi instalację gry.

Kurczak034
16-09-2011, 16:23
Dzięki pomogło :)

OPAL_PL
26-09-2011, 22:33
Właśnie na Steam jest promocja na gry Total War w tym na DLC do Shoguna ale widzę przy nich opis :
Wymaga podstawowej gry Total War: SHOGUN 2 w wersji Steam do działania.. To co: z boxową EK nie będą działały? Moja EK leży sobie jeszcze w pudełku nie instalowana, konta na Steam też jeszcze nie mam. Jak aktywuję Shoguna to wtedy stanie się "wersją Steam"? Wydawało mi się że i tak trzeba grę aktywować żeby działała. Czy to tylko bezsensowny opis przy DLC czy jest jakiś haczyk?
Czy na Steamie można płacić kartami bankowymi?

pretorian
27-09-2011, 06:14
Do działania gier typu Shogun II potrzebny jest Steam. Gdy zainstalujesz grę to razem ze steamem i już. Cała filozofia...

Rue
27-09-2011, 06:51
Czy na Steamie można płacić kartami bankowymi?
Możesz zapłacić kartą kredytową,paypalem lub za pomocą PaySafeCard.Kartą do bankomatu nie zapłacisz.

Scooter
27-09-2011, 07:45
.Kartą do bankomatu nie zapłacisz.
Ja płacę kartą do bankomatu właśnie:-))

OPAL_PL
27-09-2011, 22:53
Czyli "w wersji Steam" to bezsensowny opis.

matmat2000
23-11-2011, 18:40
witam, otóż posiadam Napoleona na jednym koncie steam i shoguna 2 na drugim i czy mogę jakoś połączyć te dwa konta bez tracenia avatara w shogunie bo preferuje przeniesienie shoguna 2 na konto na którym mam napoleona jest to możliwe?

Rue
23-11-2011, 19:24
Nie.Klucz gry można tylko raz aktywować.Gra wtedy jest przypisana na stałe do konta na którym została aktywowana.Nie można przenosić z konta na konto.Sprzedaj konto z jedną grą i kup jeszcze raz to samo. ;)

matmat2000
25-11-2011, 13:30
Raczej średni pomysły bo strace swojego awatara w shogunie ale dzieki za odp

pozdro

Amrod
25-11-2011, 13:36
Może po prostu napisz do supportu Steama? Z tego co wiem to nie rozdzielają gier na konta, ale może z połączeniem jest inaczej. Albo poszukaj w FAQ Steama, tam coś na ten temat było.

Neron
27-12-2011, 12:51
Ja również mam kilka pytań.

1.Czy jeśli zakupiłem szoguna2, mam kod, zarejestrowałem grę w steam to płacę coś za pobieranie i używanie gry?
2.Czy jest polski support steam?
3. Czy jeśli gra pobiera się przez steam, to jest w niej kampania dla jednego gracza?
4. Czy do grania w Shogun2TW[Kampania dla 1 gracza] jest niezbędny internet?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Kyuzo
27-12-2011, 14:10
Ad.1 nie
Ad.2 chyba nie
Ad.3 tak
Ad.4 Do gry w singla nie musisz być podłączony do sieci. Steam ma opcje działania offline.

Neron
27-12-2011, 14:42
Czyli jak gra się pobierze, mogę usunąć aplikacje steam z komputera?

Rue
27-12-2011, 14:47
Jak usuniesz steama to usuniesz też i gry.

Neron
27-12-2011, 18:52
Z racji tego, że jestem nowy w steam, zadam jeszcze dwa pytania.
Czy używanie tego jest bezpieczne dla komputera?
Jak często zdarzają się włamy, na platformę?

Kyuzo
30-12-2011, 15:20
Ad. 1 Raczej tak, zależy od użytkownika :?
Ad. 2 Tak często jak się komuś uda włamać...

Neron
01-01-2012, 10:56
Jak shogun2 skończy się pobierać ze Steama,to będzie go trzeba jeszcze instalować?
Czy od razu,będzie można grać?

Rue
01-01-2012, 11:13
Możesz grać od razu.

karus73
22-03-2012, 15:20
Ad.4 Do gry w singla nie musisz być podłączony do sieci. Steam ma opcje działania offline.to rozumiem, że graliście/grałeś jak byłeś offlajn ?
U mnie to jakoś nie działa. Pisze, że nie mam netu, gdy kliknę na działanie offline to 'myśli' i po kilku sekundach, że nie może nawiązać połączenia i kolejny aplet, że mam poszukać pomocy na ich stronie. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Możliwe jednak iż coś źle robię :P

ManUtd
22-03-2012, 16:19
U mnie to działa normalnie, choć fakt, czasami zdarzają się problemy. Ale generalnie jest tak że jak nie ma neta pokazuje isę info o tym że nie można połączyć i są opcje próbuj ponownie i tryb offline, zazwyczaj działa.

Wielki Mistrz Malborka
22-03-2012, 22:00
Jeśli masz to samo konto steam na dwóch komputerach to na jednym z nich może występować taki problem choć nie powinien.
Powinno się pokazać okienko że nie ma neta i dwie opcje do wyboru: spróbuj połączyć ponownie i zacznij w trybie offline

karus73
23-03-2012, 07:25
Jeśli masz to samo konto steam na dwóch komputerach to na jednym z nich może występować taki problem choć nie powinien.mam to na obu kompach. Stacjonarnemu wyjąłem kabelek i też lipa.

Powinno się pokazać okienko że nie ma neta i dwie opcje do wyboru: spróbuj połączyć ponownie i zacznij w trybie offlinei jeszcze wyjście. Ta opcja odpada.
Spróbuj ponownie też odpada - jak nie mamy neta.
Zaczęcie offline, klikam: pisze, że nie ma połączenia z netem. Drugi aplet, że mam poczytać więcej na ich stronie - to mnie bawi bo co to za debil zrobił skoro nie mamy neta. Jest jeszcze trzeci aplet, ale jak kliknę drugi to tego widać przez sekundę (też coś o ich stronie pisze) i sam znika.
Gra się oczywiście nie uruchamia.

Asuryan
23-03-2012, 22:03
Spróbuj przełączyć na offline będąc połączonym z netem. Następnie zamknij steam, odłącz net, uruchom ponownie steam. Powinno zadziałać. Przynajmniej mi działało, ale to w czasach gdy konto miałem na jednym kompie.

Niko
24-03-2012, 17:22
Mam problem ze steam.

Chodzi o to że w grze nie mogę robić zrzutów ekranu. W ustawieniach mam przypisany klawisz F12 ale jak go naciskam podczas gry nic się nie dzieję. Nie mogę także z poziomu gry wejść do steam za pomocą shift+Tab.

Miał ktoś tak?? O co chodzi i jak to naprawić??

karus73
24-03-2012, 18:13
Spróbuj przełączyć na offline będąc połączonym z netem. Następnie zamknij steam, odłącz net, uruchom ponownie steam. Powinno zadziałać. Przynajmniej mi działało, ale to w czasach gdy konto miałem na jednym kompie.próbowałem raz i ... grałem bez neta. pomogło thx
więcej gadać nie mogę, bo niestety nie jestem Irlandczykiem ;)

a czy przypadkiem F9-F12 nie są przypisane do punktów mapy, o ile je sobie ustawimy; może dlatego nie działają ?
ps. ja tam do zrzutów ekranu używam zawsze uosu.

Kyuzo
25-03-2012, 19:07
@Niko a masz w opcjach steam`a w 'ustawieniach' w zakładce 'w grze' zaznaczone 'dostęp do społeczności Steam w grze" ?

Niko
25-03-2012, 19:28
Tak mam to zaznaczone. Zmieniałem także przycisk do robienia zrzutów ale to nic nie daje nadal nie mogę ich robić.

Asuryan
25-03-2012, 21:13
Tak mam to zaznaczone.
Zarówno w ustawieniach steam, jak i we właściwościach danej gry?

karus73
26-03-2012, 12:10
Spróbuj przełączyć na offline będąc połączonym z netem. Następnie zamknij steam, odłącz net, uruchom ponownie steam. Powinno zadziałać. Przynajmniej mi działało, ale to w czasach gdy konto miałem na jednym kompie.próbowałem raz i ... grałem bez neta. pomogło thx [...]teraz już nie działa, czyli to chyba metoda - przynajmniej u mnie - jak mam net i dam sobie tryb offline na jeden raz. potem znów lipa :(

Niko
26-03-2012, 16:29
Tak mam to zaznaczone.
Zarówno w ustawieniach steam, jak i we właściwościach danej gry?

We właściwościach gry?? A gdzie znajduje się takie pole do zaznaczania w Shogun 2?? Bo paczyłem i nie mogę znaleźć.

Kyuzo
26-03-2012, 19:45
We właściwościach gry, które są w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę gry w bibliotece steam. W pierwszej zakładce.

Niko
26-03-2012, 20:03
Zarówno w ustawieniach steam, jak i we właściwościach danej gry?


We właściwościach gry, które są w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę gry w bibliotece steam. W pierwszej zakładce.

Ok. Wielkie dzięki nie miałem tego zaznaczonego. Teraz wszystko gra ;)

william/kaszanka
28-03-2012, 20:40
Witam,

Mam pytanie czy można kupić DLC np ikko ikki nie przez steam?

Jeżeli nie, czy jest możliwość zapłaty telefonem? Tzn poprzez doładowanie konta telefonu i wysłaniu sms. Podobno można tak wpłacić na PayPala ale nigdzie nie mogę znaleźć jak...

][G][ illusionist
29-03-2012, 10:11
No rzeczywiście trudne.
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/websc ... es-outside (https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/mobile/MobileAdvancedFeatures-outside)

william/kaszanka
29-03-2012, 19:39
Dzięki...

Sujo
31-03-2012, 16:46
Witam:

Będę miał format komputera i mam pytanie : Czy stracę mojego avatara ? ( Oczywiście w Shogun 2 )

Scooter
31-03-2012, 17:03
Nie ,

][G][ illusionist
01-04-2012, 21:56
Nie stracisz, najlepiej zrzuć sobie na dysk zewnętrzny/ usb / partycje nieformatowaną wszystkie pliki z: Dane aplikacji\The Creative Assembly\Shogun2 [ tu są zachowane również wszelkie ustawienia / zapisane powtórki i całe pozostałe gówno ] Potem po formacie i zainstalowaniu gry wrzucisz sobie go spowrotem na miejsce i wszystko będzie jak dawniej.
- folder ten ma status "ukryty" domyślnie

rolpa120
03-04-2012, 13:10
Witam. Kiedy zainstaluje sobie shoguna 2 to musi sie sciagac jakies 5 gb. nie da sie tego wylaczyc i uruchomic gry zamin to sciagnie ? na moim necie to 5 gb chyba z 1 tydzien pujdzie. ; d ;(

Rue
03-04-2012, 14:48
No nie, nie da się tego ominąć.Musisz zaktualizować grę do najnowszej.