PDA

Zobacz pełną wersję : Zasięg bomby atomowej w twoim mieście



Mateusz Sz
04-10-2011, 15:13
Przy pomocy tej aplikacji możesz sprawdzić, czy twój dom przetrwa wybuch nuklearny ;)

http://meyerweb.com/eric/tools/gmap/hydesim.html

SCREEN: Wybuch bomby o sile 1 kilotony w centrum Warszawy
http://www.footbridge.pl/hist/war.jpg

Presidente
04-10-2011, 16:48
A jakiś opis odnośnie poszczególnych okręgów byś zapodał.

Nagano
04-10-2011, 16:52
Jest na dole strony. U mnie bombka o sile 50 kiloton objęła by ok 80-85% Łodzi...

voitek
04-10-2011, 19:14
Jakby w centrum Warszawy jebla Car Bomba 50 megatonowa, to zrownaloby ja calkiem z ziemia i okoliczne miejscowosci :P

Kot
04-10-2011, 20:25
U mnie to by całe miasto zniszczyło+przy okazji kilka wsi i może przy okazji sąsiednie miasta.Przynajmniej był bym szczęśliwy że ci debile którzy mnie wkurzali już nie żyją:)

Knecht
07-10-2011, 23:35
Jakby w centrum Warszawy jebla Car Bomba 50 megatonowa, to zrownaloby ja calkiem z ziemia i okoliczne miejscowosci :P
Nie wiadomo czy i nie więcej by nie rozwaliła... Bo Car Bomba została zdetonowana 4 km nad ziemią, więc jakby została zdetonowana w samym środku Warszawy to zmiotłoby Warszawę i oolice a Polską przyrodę zamieniłaby tą z mad maxa :D i nawet z Czarnobyla mogliby podziwiać podobny wybuch co u nich :lol:

kuroi
08-10-2011, 07:47
W rejonie Poznania "jedynie" kilka miasteczek zostałoby dosięgniętych eksplozją bomby o sile 50KT. :P
Swoja drogą. W prawdzie nie jestem znawcą w tej kwestii, ale jestem pewien, że teren zabudowany stawiałby jakiś nikły opór wybuchowi i trochę zmniejszył zasięg eksplozji, więc te "koła na mapie" raczej nie odzwierciedlają realnego zasięgu takiej eksplozji w terenie zabudowanym.

Knecht
08-10-2011, 11:44
Nie... budynki nie stawiałby żadnego oporu, po za tym nie tylko w strefie wybuchu zmiotłoby domy ale i dalej też ponieważ wybuch spowodowałby dużą siłę wiatru o sile 1000 km/h i wiatr ten zmiótłby dalej zabudowania, na wikipedii pisało nawet że zgniótłby betonowe schrony w ziemi... :P

Presidente
08-10-2011, 12:04
Zależy też jeszcze jaki jest rodzaj tej bomby bo są z tego co pamiętam 2 rodzaje. Taka co robi ogromną siłę uderzeniową i taka co wydziela ogromne promieniowanie.

Herod
09-10-2011, 15:04
Gdyby jakiś szaleniec zdetonował 100kt bombę w Zakliczynie to teoretycznie bym ocalał... dzięki ok. 10 metrom od tego szarego okręgu. :D
Cieszę się iż Zakliczyn sam w sobie nie stanowi aż tak bardzo istotnego celu strategicznego.

Knecht
09-10-2011, 17:07
No wiesz Martin mało prawdopodobne żeby o takiej sile bomba wybuchła nie daleko ciebie, nie dlatego że to zapomniana miejscowość :mrgreen: ale ze względów transportowych takiej wielkiej bomby, sama car bomba była tylko demonstracją siły radzieckiej techniki wojskowej :P