PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



PlanB
29-10-2011, 16:59
Mam kilka pytań dotyczących tematyki tego działy(moddingu?)
Mianowicie,mam Medka czystego(patch 1.3),i chciałbym wprowadzić pewne zmiany
-Zagęszczenie terenów na wschodzie Europy
-Dodanie kilku(2-3)nowych frakcji
Czy jest jakiś minimod który by to umożliwiał(polski)?
Albo czy mógłbym wgrać całą nową mape z jakiegoś moda?
Nie chodzi mi o żadne usprawnienia tylko o te 2 punkty które podałem wyżej.
Wybaczcie jeśli jest to gdzieś napisane i spamuje.

Herod
29-10-2011, 17:13
1. Nie zagęścisz terenów bez zmiany mapy. To jest zaaw. moderacja, bardzo. Dużo roboty, dużo na to czasu trzeba poświęcić.
2. Patrz wyżej.

Oczywiście, gdybyś chciał to zrobić sam.

3. Polski? Takie zmiany to raz nie minimod ale już spory modzik, dwa - Polacy (w sensie polskie, spolszczone mody zespołów polskich) mało co modują.
4. Zakup sobie Kingdoms, modów na podstawkę jest już bardzo mało, więc to utrudnia dobranie tobie trafnej produkcji.

http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=33

Obejrzyj tego moda, powinien jako-tako zaspokoić twe wymagania. Lub obejrzyj sobie listę modów, którą znajdziesz na forum.

PlanB
29-10-2011, 18:26
Te dodawanie prowincji jako tako ogarniam,jak się przyłożę to sam to zrobie,ale nigdzie nie widziałem jakiegoś poradnika odnośnie tworzenia nowych frakcji,gdzieś mi się coś obiło o uszy o Litwie,Aragoni.

Araven
29-10-2011, 19:19
Te dodawanie prowincji jako tako ogarniam,jak się przyłożę to sam to zrobie,ale nigdzie nie widziałem jakiegoś poradnika odnośnie tworzenia nowych frakcji,gdzieś mi się coś obiło o uszy o Litwie,Aragoni.
viewtopic.php?f=102&t=7890 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=102&t=7890)
Poczytaj o tym modzie, jest polski i spełnia większośc Twoich wymogów wg mnie. Dodawanie frakcji to wyższa szkoła jazdy ;)

turkopol
29-10-2011, 19:42
Gdybyś jednakże znalazł moda z satysfakcjonującą Cie mapą zastalbys stan gry nie inny jak w tym modzie bo takie bezkolizyjne przenoszenie mapy nie jest mozliwe w sensie rzeczy latwej do zrobienia w krótkim czasie. Dysponowalbyś wiec wojskiem z moda, nie z podstawki - i wszystkim innym. Mógłbyś w oparciu o moda zrobić wlasnego submoda a gdybyś chcial np miec wtedy dokładnie takie same wojsko np jak w podstawce - to w zaleznosci od stopnia w jakim odchodzi od niej mod musialbyś sie troche napocic tak czy owak z "rosterem". O innych rzeczach już zamilcze. Ogólnie to zawsze mozna modowac na modzie jak wiele nam z niego pasuje.

Natomiast samo rozlokowanie miast o ile mod zachowal vaniliowe współrzędne - jest do przekopiowania w oparciu o zasady dodawania miast. Tym razem o dodawaniu frakcji zamilcze - strzelam w ciemno ze w ciemno (nie wiedząc w co sie pakujesz) predzej znudzi Ci sie ten pomysł jak go wcielisz w zycie. To tak jakby ktoś kupił sobie młodego technika i snul plany skonstruowania elektrowni atomowej. Wszystko to jest wykonalne. Czemu nie...