PDA

Zobacz pełną wersję : Jak instalować mody - pytania.



marek
18-09-2009, 11:43
witam
jestem "świeży" w M2TW jak i w ogóle w informatyce itp.
potrzebuję pomocy bo nie mam bladego pojęcia jak instalować mody a mam ich kilka już zebranych na kompie.po "normalnej" instalacji gra odpala się na zasadzie czarnego ekranu lub w ogóle nie odpala.a ten mod jak rozumiem jest pod Kingdoms teutonic?
z góry dzięki za pomoc

Rapsod
18-09-2009, 12:22
A co ściągnąłeś?

kamilcio
18-09-2009, 13:26
Podaj nazwe moda ktorego chcesz zainstalowac, co mod to inny sposob instalacji. Zazwyczaj to jest tak ze w glownym katalogu z gra tworzy sie plik z roszerzeniem bat z ktorego mozna odpalic gre, w niektorych starszych modach bywa tez tak ze sam musisz utworzyc ten plik.

marek
18-09-2009, 13:32
mam
road to jerusalem 3.0 beta
stainless steel
wheere west meets with east
lithuania mod

Wwmwe-instalowałem zgodnie z instrukcją i.....pojawia mi się menu a po kliknięciu wlk kampania klops czarny ekran(MTW2 1.3+kingdoms)
na razie tylko tego moda instalowałem żeby choć królestwa mi chodziły...ale tam już też większość frakcji zaliczyłem

Haller
18-09-2009, 15:49
Może nie masz patha 1.5

marek
18-09-2009, 16:29
mam patcha 1.5 ale go nie instalowałem bo gdzieś wyczytałem że te mody chodzą z wersją 1.3

Rapsod
18-09-2009, 17:26
Ale ja pytałem który WWMWE...
O pierwszym linku masz wyraźną moją przestrogę, że ukryta pod nim wersja jest najprawdopodobniej wadliwa.

kamilcio
18-09-2009, 19:24
Marek
Ja polecam ci zainstalowanie Stainless Steel, najbardziej rozbudowany i przez wielu uznawany za najlepszego moda. Instalacja jest prosta, wystarczy w instalatorze podac lokalizacje twojego MTW2. W katalogu mods (w glownym folderze gry) utworzy ci sie folder Stainless Stell a w nim plik bat Stainless_stell_kingdoms z ktorego mozesz odpalic moda.

Aycox
18-09-2009, 20:03
Mozecie mi napisac jak zainstalowac moda reneissance,bo go sciagnalem i nie mam pojecia jak go zainstalowac

marek
18-09-2009, 20:14
stainless steel działa!?no fajnie,a jak zainstalować road to jerusalem?do jakiej wersji jest ten mod bo ja mam terz 1.5

18-09-2009, 20:54
stainless steel działa!?no fajnie,a jak zainstalować road to jerusalem?do jakiej wersji jest ten mod bo ja mam terz 1.5
Z tego, co wyczytałem, masz już skopanego Medka, sugeruję reinstalację gry, wcześniej oczywiście wywal, pozostałości po modach, zainstaluj jednego, powtarzam, jednego moda, zobacz o co w tym biega, i jak chcesz instaluj następne, ale nie zalecam... ;)

Aycox
19-09-2009, 10:15
Prosze napiszcie mi jak zainstalowac moda do renesansa total war,bo wstyd sie przyznac zielony jestem w tym :D
No bo probuje wszystko przeniesc do glownego folderu z gra i rozpakowywuje moda i potem nic nie ma gra otwiera sie normalnie bez zadnych zmian,prosze pomozcie

19-09-2009, 13:09
Prosze napiszcie mi jak zainstalowac moda do renesansa total war,bo wstyd sie przyznac zielony jestem w tym :D
No bo probuje wszystko przeniesc do glownego folderu z gra i rozpakowywuje moda i potem nic nie ma gra otwiera sie normalnie bez zadnych zmian,prosze pomozcie

Czy chodzi, ci o tego moda?

viewtopic.php?f=30&t=682 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=682)

Aycox
19-09-2009, 13:13
Tak wlasnie o tego i bylbym wdzieczny gdybys mi napisal krok po kroku jak go zainstalowac,wy sobie pocinacie na modzikach,ja tez tak chce ;)

kamilcio
19-09-2009, 13:29
Najpierw zainstaluj moda do jakiegos swojego folderu(nie do medka), potem otworz folder Renesaince TW 2.75(ktory powstanie w folderze w ktorym instalowales go wczesniej, o ktorym pisalem poprzednio) i przekopiuj wszystkie pliki ktore sie tam znajduja do glownego folderu Medieval2 Total War. Powodzenia!
EDIT:
Aha i tak jak jeszcze pisza na swoim forum na TWC:
INSTALLATION:

1)Just point your installer to your main MTWII directory, it will do the rest.
2)Copy and paste your unit_models and banners folder found on your Renaissance folder on your main data folder.
This will make Teutonic Units and banners visible.

Download here: http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1156 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1156)

Have fun with Renaissance: Total War!!!

Nie wiem jak tam u ciebie z angielskim, (ale jezeli tak jak u mnie, czyli kiepsko) to postaram ci sie to przetlumaczyc. Jezeli juz zainstalowales poprawnie moda (w folderze z MTW2 powinnes teraz mniec oprocz poprzednich plikow folder Rennesaince oraz plik cfg i Renessaince.bat<---z niego odpalasz moda) to teraz z folderu Medieval2 Total War\Renessaince\data\ musisz skopiowac folder unit_models, banners i wkleic do folderu data Medievala.

Aycox
19-09-2009, 14:06
Nie rozumiem mam wkleic te dwa foldery banners i units models gdzie do data medieval? gdzie jest ten folder

Aycox
19-09-2009, 14:09
A i ten plik z .bat co mial mi sie pokazac jak zainstaluje moda i przeniose do glownego folderu z gra,to jak ok wyglada?To ma byc takie dwa kolka zebate,ale w nazwie pliku nie mam nazwy .bata,tylko Renaissance ale juz nie renaissance.bata

kamilcio
19-09-2009, 14:48
Nie rozumiem mam wkleic te dwa foldery banners i units models gdzie do data medieval? gdzie jest ten folder
Dobra teraz spokojnie i wyraznie. Zakladam ze tak jak napisalem poprzednio prekopiowales do folderu z Medieval 2 Total War(u mnie np. sciezka dostepu wyglada tak:D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War) nastepujace plik\foldery:
-folder Renaissance
-Renaissance.bat- to ten plik z tymi zebatymi kolami "Plik wsadowy MS-DOS"
-Renaissance.cfg(to ten kolorowy)
-Uninstallx2 te pliki ci sie przydadza jak bedziesz chcial odinstalowac moda

Nie rozumiem mam wkleic te dwa foldery banners i units models gdzie do data medieval? gdzie jest ten folder
Wejdz do folderu Renaissance\Data\(u mnie np tak by to wygladalo: D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\Renaissance\Data\) i przekopiuj foldery banners i unit_models do folderu data Medievala 2 Total War(u mnie by to wyglodalo tak:D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\) Medieval 2 Total War\data. Teraz mozesz odpalic moda przez ta ikone z zebatkami Renaissance "Plik wszdowy MS-DOS".
Gdybys mial jeszcze jakies problemy to pytaj, bo widze ze informatyka to nie jest twoja najmocniejsz strona.

marek
19-09-2009, 18:03
moge prosić o poprawny link do dobrego moda Wwmwe?stainless steel w sumie dział ale po spatchowaniu do 6.1 najsilniejsze jednostki to milicje miejskie :oops: a generalicja to mameje nie z tej ziemi,chyba że patch wprowadza poziom hard core i wyższe :mrgreen:

kamilcio
19-09-2009, 19:19
stainless steel w sumie dział ale po spatchowaniu do 6.1 najsilniejsze jednostki to milicje miejskie
Widac ze nie zaglodales do watku o tym modzie. Blad powtarzany przez prawie kazdego kto po raz pierwszy instalowal SS. Przy wgrywaniu patcha 6.1 niepotrzebnie zaznaczyles podczas instalacji wszystkie submody(z tego drzewka gdzie dawales checki), nastepnym razem jabys chcial go instalowac to poprostu odznacz wszystko i zainstaluj jedynie patch 6.1 bez zamieszczonych tam przy okazji tamtych sub modow.

Aycox
19-09-2009, 19:31
Ok przedewszystkim dzieki za pomoc wszystko rozumiem ale jednej zeczy nie:p Karzesz wlasnie te dwa foldery przekopiowac do Medieval/data no ale ja nie mam czegos takiego jak data w glownym folderze medievala? sprawdzam naprawde sprawdzalem i nie ma tego data w glownym folderze z gra o nazwie ,,medieval II total war,,

kamilcio
19-09-2009, 20:07
Karzesz wlasnie te dwa foldery przekopiowac do Medieval/data no ale ja nie mam czegos takiego jak data w glownym folderze medievala? sprawdzam naprawde sprawdzalem i nie ma tego data w glownym folderze z gra o nazwie ,,medieval II total war,,
Heh technicznie niemożliwe, uwierz mi naprawde, tam znajduja sie wszystkie glowne pliki medka i bez tego nic ci nie ruszy! Jezeli tego folderu rzeczywiscie nie masz to znaczy ze musiales go wykasowac, jedyne co mozesz zrobic to reindtal medka(chyba ze tak jak ci wczesniej napisalem zrobiles kopie zapasowa calego folderu).
Poszukaj jeszcze raz ten folder musi tam byc u mnie np sciezka dostepu do niego wyglada tak:D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\Data
Jezeli zeczywiscie go tam nie ma to tak jak pisalem wczesniej pozostal ci jedynie reinstall calego medka!

marek
20-09-2009, 06:12
na forum wyczytałem,że jest mod Wwmwe pod wersje 1.2 a nawet 1.3 a potem że jest jakas łatka do tego moda.czy jak to ściagne to będzie oki?mam teraz wersje M2TW 1.5,będzie potrzebna reinstalka do wersji 1.3 (jestem w tym kompletnie zielony) :mrgreen:

Przemysł II
20-09-2009, 10:29
witam, czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć, jak zainstalować spolszczenie do moda Broken Crescent??

Aycox
20-09-2009, 10:54
Po reinstalce medievala II biore w moim komputerze wyszukaj/medieval II total war.Znajduje mi ten folder o nazwie,, Medieval II Total War,, mi sie wydaje ze to jest ten glowny folder z gra tylko ze wewnatrz tego foldera nie ma zadnych innych folderow a rowniez nie am tego data,nie wiem normalnie zainstalowalem medka a takie zeczy sie robia:P

20-09-2009, 11:20
Po reinstalce medievala II biore w moim komputerze wyszukaj/medieval II total war.Znajduje mi ten folder o nazwie,, Medieval II Total War,, mi sie wydaje ze to jest ten glowny folder z gra tylko ze wewnatrz tego foldera nie ma zadnych innych folderow a rowniez nie am tego data,nie wiem normalnie zainstalowalem medka a takie zeczy sie robia:P

Wodzu, zerknij kurna nać, na ten screen i napisz, czy masz takiego Medka, masz to zrób, jak sugerował kamilcio. :evil:



http://img9.imageshack.us/img9/2601/beztytuuhf.jpg

Abu Yusuf
20-09-2009, 11:34
zapewne znalazłeś jakiś folder z danych aplikacji czy czegoś w tym stylu, szukaj folderu GRY, tam gdzie go instalowałeś.. litości :P

marek
20-09-2009, 12:43
na forum wyczytałem,że jest mod Wwmwe pod wersje 1.2 a nawet 1.3 a potem że jest jakas łatka do tego moda.czy jak to ściagne to będzie oki?mam teraz wersje M2TW 1.5,będzie potrzebna reinstalka do wersji 1.3 (jestem w tym kompletnie zielony) :mrgreen:
puk,puk moge prosić o odpowiedz?

20-09-2009, 13:05
na forum wyczytałem,że jest mod Wwmwe pod wersje 1.2 a nawet 1.3 a potem że jest jakas łatka do tego moda.czy jak to ściagne to będzie oki?mam teraz wersje M2TW 1.5,będzie potrzebna reinstalka do wersji 1.3 (jestem w tym kompletnie zielony) :mrgreen:
puk,puk moge prosić o odpowiedz?

Spytaj się Rapsoda, o to. ;)

Aycox
20-09-2009, 13:13
Mam viste zobaczcie sami niby wszystko zgralem i skopiowalem ale nie wiem co dalej,nadal odpala sie ten plikw biosie

kamilcio
20-09-2009, 15:01
Dobra czekaj, widze ze troszke sie zamieszales. Poprostu podaj sciezke ktora podales podczas instalacji Medieval 2 Total War(to ta w instalatorze np:D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War), tak bedzie najprosciej, jezeli nie pamietasz to odinstaluj MTW2, bo widze ze zamieszales i to pozadnie, teraz zainstaluj go w jakims folderze w ktorym napewno nie instalowales go poprzednio(najlepiej podaj taka to nam zaoszczedzi pozniejszych kloopotow i nieporozumien:"D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War"), i kiedy podczas instalacji podasz juz swoja sciezke to przekopiuj ja i wklej do posta ok?
Pliki ktore znajduja sie w eksploatorze na twoim screenie to napewno nie wszystkie pliki ktore powinien posiadac Medieval wiec nie wiem co to jest i jak to stworzyles.
EDIT:
Jezeli jestes pewien ze wszystko dobrze przekopiowales i chodzi ci jedynie o odpalenie skrotu to chodzi o ten plik z zebatka "Renaissance"
http://img59.imageshack.us/img59/760/rerere1.jpg

Aycox
20-09-2009, 16:46
Ok zrobilem tak jak chciales tylko ze zamiast D dalem E E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
Co dalej?

kamilcio
20-09-2009, 19:38
Ok zrobilem tak jak chciales tylko ze zamiast D dalem E E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
No i fajnie, wszystko bedzie teraz dokladnie i jasno!

Co dalej?
-Spakowany instalator wypakuj np na partycje D albo E, jak tam chcesz.
-Utworz na E folder Renaissance
-Teraz odpal instalator moda i zainstaluj go do wczesniej utworzonego folderu(ten o ktorym byla mowa u gory)
-Wejdz do folderu Renaissance do ktorego instalowales moda
-Powinien znajdowac sie w nim folder o nazwie "Renaissance Total War 2.75"(E:\Renaissnace\Renaissance Total War 2.75)
-Wejdz do niego i skopiuj wszystkie pliki ktore sie tam znajduja (czyli: folder Renaissance, plik Renaissance.bat, Renaissance.cfg,jakis plik tekstowy uninstaller i plik konfiguracyjny do niego)
http://img97.imageshack.us/img97/9235/podpowiedz.jpg
-Tak jak napisalem na screenie wklej skopiowane pliki do E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\
-Teraz wejdz do folderu E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\Renaissance\data i skopiuj foldery:unit_models, banners
-Wejdz do folderu E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data i wkelj wczesniej skopiowane plik, jezeli bedzie taka koniecznosc to nadpisz pliki o ktore pyta.
-Odpal moda z:E:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War przez ta ikone:
http://img97.imageshack.us/img97/5752/ikona.jpg
Powodzenia i pozdrawiam!

Aycox
20-09-2009, 19:41
Dzieki wielkie za pomoc! Wszystko juz smiga super,jeszcze raz wielkie dzieki :D

kamilcio
20-09-2009, 19:59
Ciesze sie ze moglem pomoc, a jeszcze bardziej ciesze sie ze dziala....nareszcie :D

marek
22-09-2009, 10:17
A jak zainstalować Road to Jerusalem 3.0 beta? lub RTJ Terra Sancta v 0.93? i z jaką wersją to działa?

kamilcio
22-09-2009, 20:12
A jak zainstalować Road to Jerusalem 3.0 beta? lub RTJ Terra Sancta v 0.93? i z jaką wersją to działa?
A może jakieś linki do tych modów?

22-09-2009, 22:51
A jak zainstalować Road to Jerusalem 3.0 beta? lub RTJ Terra Sancta v 0.93? i z jaką wersją to działa?
Road to Jerusalem v3.0 Beta pod M2TW 1.3
RTJ Terra Sancta v0.93 final pod M2TW Kingdoms

Ja tych modów, nie wrzucam do Zbrojowni, bo maja one już swoja lata... ;)

dewastator
11-11-2009, 18:22
a jest może jakiś link do sposobu ich instalacji?bo szukać szukałem ale nic nie znalazłem

dewastator
13-11-2009, 17:55
niestety mój wrodzony antytalent do informatyki skutkuje tym że jestem marudny jeśli chodzi o mody.jak zainstalować Deus Lo Voult?zainnstalowałem go normalnie w folderze z M2TW,na pulpicie mam ikonke i......nie odpala się,mignie coś i na tym koniec.mam M2TW Kingdoms v1.5,i tylko Bałtyckie Krucjaty.szukałem sposobu instalacji,ale nie znalazłem....może link?

Przemysł II
14-11-2009, 19:50
niestety mój wrodzony antytalent do informatyki skutkuje tym że jestem marudny jeśli chodzi o mody.jak zainstalować Deus Lo Voult?zainnstalowałem go normalnie w folderze z M2TW,na pulpicie mam ikonke i......nie odpala się,mignie coś i na tym koniec.mam M2TW Kingdoms v1.5,i tylko Bałtyckie Krucjaty.szukałem sposobu instalacji,ale nie znalazłem....może link?
Musisz go zainstalować w folderze mods, a nie głównym. Tzn. /M2TW/mods ( tutaj instalujessz)

dewastator
15-11-2009, 07:27
działa :D ,dzięki.

Przemysł II
15-11-2009, 12:16
NIe ma za co :) Musimy sobie pomagać ;)

Kitraiel
28-11-2009, 14:27
Niestety i ja mam problem, stwierdziłem że mogę spróbować zagrać w jakiegoś moda, ale mam problem. Zainstalowałem AL Ultimate, i chciałbym zainstalować jeszcze Stone forts for Medieval, ale nie wiem gdzie te forty zainstlowac. W medek/mods/stone... ? Nawet gdy wszystko skopiuję, i włączę przez ikonkę AL Ultimate to te kamienne forty będą działały, czy będą tam standardowe drewniiane? Z góry dzięki za pomoc.

4est
30-11-2009, 13:49
Witam,

na początku chciałem przywitać się ze wszystkimi, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam kilka pytań:
1. Czy mogę jednocześnie grać na modzie Where West meets with East oraz Ultimate AI? Jeżeli tak jak powinna wyglądać instalacja tych modów?
2. Czy mody można ze sobą dowolnie łączyć?
3. Czy jeżeli mam zainstalowany dodatek Kingdoms będę mógł grać na modach stworzonych pod Medieval II?
4. Czy mając grę w języku polskim, po zainstalowaniu moda w języku angielskim cała gra będzie po angielsku (np. czy po zainstalowaniu Seinless Steel gra jest w języku angielskim?)

Będę wdzięczny za odpowiedzi! Z góry dzięki!

SpookS
04-12-2009, 16:04
Witam

Mam problem z działaniem moda wwmwe 1.0, a mianowicie co jakiś czas gra się zawiesza lub wyłącza . Czy jest jakaś łatka żeby błąd nie występował ???

Wedge
06-12-2009, 14:28
czy mod pod kingdom mozna zainstalowac do podstawki?

Soul of Night
15-12-2009, 16:07
czy mod pod kingdom mozna zainstalowac do podstawki?
Nie. Jeżeli widnieje napis, że wymaga dodatku, to go potrzebuje - na podstawce nie zainstalujesz.

Żakuj
16-12-2009, 11:35
Czy może mi ktoś po kolei napisać jak zainstalować tego sub moda pod SS 6.1 http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=300716? Mam Viste, reinstalowanego kilkakrotnie Stainless Steel 6.1 i jak zwykle wydaje mi się, że robię wszystko jak trzeba ale kto wie.

lajtus
17-12-2009, 07:24
Też mam problem z tym modem jak kolega wyżej, instaluje SS 6.0 potem idzie łatka 6.1, wypakowuje RR/RC odpalam FILE_TASK, w grze w momencie rozgrywania 3 bitwy wywala mnie do pulpitu z takim komunikatem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f16 ... e417c.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1656e37725e417c.html). Dodam że w modzie TATW też tak się działo.

lajtus
22-12-2009, 17:55
Miał ktoś taki problem z jakimkolwiek modem?

Soul of Night
22-12-2009, 20:17
Na TA też masz RR/RC?
Sprawdzałeś instalację Medka? Najlepiej przeinstaluj mimo wszystko.

lajtus
22-12-2009, 23:42
W TATW działo się tak samo od patcha 1.3 bez RR/RC, 2-3 razy przeinstalowywałem Medka i niestety nic nie to nie dawało. Dodam że ma XP HE i nawet po formatowaniu, pierwszą instalowaną grą był Medieval (oczywiście z dodatkiem i patch'em 1.5).

edit:Podczas działania FILE_TASK zdążyłem zrobić screen'a
http://img684.imageshack.us/img684/1139/filetask.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/filetask.jpg/)

Orzel93
30-12-2009, 18:23
instalacja modów wszystko fajnie ale jak je potem odinstalować :?:

//już nie ważne

zingal
02-01-2010, 20:11
Witam! Na modach się nie znam więc proszę o wyrozumiałośc.Otóż mam pewien problem , a mianowicie zainstalowałem SS 6.0 1 i 2cz oraz patch 6.1. Próbowałem grę odpalic przez plik Stainless_Steel_Kingdoms ale nic nie działało. Pisało że nie można otworzyc pliku kingdoms.exe (odrazu mówię że mam M2TW bez Kingdoms , a w bibliotece modów pisało że mod jest na M2TW), tak więc zmieniłem nazwę pliku na w/w.Odpaliłem grę i coś takiego mi wyskoczyło http://img214.imageshack.us/i/badw.png/.Proszę o szybką odpowiedź bo bardzo napaliłem się na tego moda.

lajtus
02-01-2010, 21:50
Trzeba mieć dodatek Kingdoms aby ten mod ci działał (ogólnie większość modów chodzi na Kingdoms).

Argaleb
03-01-2010, 12:34
No to utknąłem. Wie ktoś jak zainstalować mod Anno Domini?


EDIT: Zrobione. Mod jest jednak cienki...wyskakiwały mi wszędzie puste białe okienka. Odinstalowałem go i pomieszał mi w plikach. Nie mogę uruchomić w podstawce normalnej kampanii! Nie polecam moda nikomu.

lajtus
03-01-2010, 18:17
Problem chyba rozwiązany, trzeba wyłączyć pomoc komputera przy rozpoczynaniu kampanii.

Argaleb
04-01-2010, 15:51
Niestety, nie pomogło. Ale zrobię wkrótce reinstall. A może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób zainstalować Stainless Stel. Ściągłem z biblioteki modów wszystkie cztery części i co teraz. Rozpakować do folderu Medievala? Jeśli tak to w jaki sposób później ściągać patche?

ottoman
21-01-2010, 11:54
mam pytanie, jak Zainstalowac DLV? Mam werasje 6.0 6.1 nigdzie nie moge znaleźc no to sicgalem 6.2 i tam pisze zeby czegos nie robic podczas isntalacji ale nie rozumiem ;/ powiedzcie jak mam zaisntalowac DLV ;/;

{Crusaders}Chris
24-01-2010, 17:12
Siema a ja mam mały problem z modem call of warhammer :(. Otóż zainstalowalem go usunąłem teutonic i juz niby wszystko gra klikam plik wsadowy i juz się odpala. Pełen euforii widze pierwszy ekran z logo moda po czym wywala mnie do windy i mam takir okienko z wiersza cmd

http://img19.imageshack.us/img19/2210/screenshot001la.th.png (http://img19.imageshack.us/i/screenshot001la.png/)

Proszę pomóżcie, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Amelia_90
26-01-2010, 16:53
Zainstalowałam moda ale przy próbie odpalenia wyskakuje mi informacja" Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application"

Co mam zrobić prosze o pomoc?

Soul of Night
26-01-2010, 18:14
Zainstalowałam moda ale przy próbie odpalenia wyskakuje mi informacja" Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application"

Co mam zrobić prosze o pomoc?

Włożyć odpowiednią płytę - jeśli nie posiadasz oryginału, to polecam zmienić forum. Nie tolerujemy piractwa.

hellbert
27-01-2010, 14:02
To nie koniecznie wina pirata, ja mam oryginał a też mam taki komunikat czasem. Mowa oczywiście o Kingdoms, Medek nie wariuje. Przyczyny mogą być inne, np emulatory napędów - to już podpada pod piractwo, zgoda - oraz złe ustawienia w panelu sterowania/system/sprzęt/menadżer urządzeń/kontrolery IDA ATA/ATAPI/Podstawowy kanał IDE/właściwości/ustawienia zaawansowane. Tutaj powinno być "tylko PIO" jeżeli masz niżej jako bieżący tryb transferu PIO. Czasami z automatu jest ustawione "DMA jeżeli jest dostępne".

A najprostszy powód to ten że mod wymaga Kingdoms (np. Retrofit) a w napędzie jest płytka z podstawki;)

Jadziek
14-02-2010, 11:12
jak zainstalowac moda three age??

14-02-2010, 11:13
jak zainstalowac moda three age??

Trzeba go ściągnąć, uruchomić instalator a później wskazać prawidłową ścieżkę

Werewolf
24-03-2010, 11:08
Czesc. Sto lat mnie nie bylo od czasow instalowania The Third Age. nawet nick mi wykasowali. Do rzeczy. CHcialbym zainstalowac SS do MTWII. Obecnie mam zainstalwoane MTWII, Kingdoms i na to The Third Age plus jakeis dodatki. Czy musze cos odinstalwoac zeby SS chodzil poprawnie?

Soul of Night
25-03-2010, 06:35
Czesc. Sto lat mnie nie bylo od czasow instalowania The Third Age. nawet nick mi wykasowali. Do rzeczy. CHcialbym zainstalowac SS do MTWII. Obecnie mam zainstalwoane MTWII, Kingdoms i na to The Third Age plus jakeis dodatki. Czy musze cos odinstalwoac zeby SS chodzil poprawnie?

Raczej nie powinno być problemów z instalacją SS na takie pliki. Te dodatki są tylko do TA czy jeszcze jakieś inne?

Werewolf
25-03-2010, 08:19
Jak mniemam sa to tylko dodatki do TA, z tego co pamietam Real Combat plus cos jeszcze. Ok. Dziekuje. Ale zauwazylem, ze moze byc problem chyba bo mam neistety wersje polska MTWII a SS anglojezyczne. Beda kompatybilne?

Przemysł II
25-03-2010, 15:14
Jak mniemam sa to tylko dodatki do TA, z tego co pamietam Real Combat plus cos jeszcze. Ok. Dziekuje. Ale zauwazylem, ze moze byc problem chyba bo mam neistety wersje polska MTWII a SS anglojezyczne. Beda kompatybilne?
Większość userów ma wersję polską i wszystko działa normalnie. Możesz spokojnie instalować mody jakie chcesz :)

Oreius11
13-04-2010, 16:57
Wiem, że ten mod nie żyje, ale ciekawie wyglądała beta, no i korciło mnie, żeby zagrać, ściągnąłem, no ale jest problem z uruchomieniem tej gry. Nie wiem w jaki sposób ją uruchomić. Szukałem sposobu uruchomienia tutaj:
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=739. Były tam posty jak uruchomić, lecz ciągle mi nie wychodziło. Umieściłem folder XVII century mod beta(nazwa My_Mod) w głównym folderze gry, rozszerzenie .bat czasami w folderze głównym gry, czasami w folderze My_Mod, pojawiło się nawet okienko, ale tylko czytało informacje w szybkim tempie od góry do dołu i nic się nie uruchamiało. Może chodzi o wersję gry? Na jaką wersję jest ta beta? Jeżeli ktoś grał już w tą grę to niech mi pomoże :). Proszę o dokładną instrukcję.

Kyuzo
13-04-2010, 17:46
Z tego co wyczytałem na TWCenter instalacja i sprawdziłem u siebie powinna wyglądać tak:

Rozpakować moda do folderu Medieval`a.
Włożyć dysk 1 Medieval`a do napędu (bardzo ważna sprawa :lol: )

Pierwsza metoda. Trzeba stworzyć nowy plik tekstowy w folderze Medieval`a w notatniku i wkleić do niego tylko to:

medieval2.exe @My_mod.cfg

zapisać wszystko jako .bat
czyli w nazwie wpisać np. XVIIcenturymod.bat
trzeba również wybrać w Zapisz jako typ - Wszystkie pliki
(lub po prostu zmienić nazwę po zapisaniu na np. cokolwiek.bat)


Druga metoda to zmiana elementu docelowego ikony Medieval 2.
Trzeba po spacji dodać @My_mod.cfg
Czyli wychodzi np. coś takiego C:\Medieval 2\medieval2.exe @My_mod.cfg


U mnie działa. Do wyboru jest jedynie własna bitwa i są dostępne jedynie cztery frakcje Dania, Niemcy, Polska, Ruś. Poza tym jest bardzo mało jednostek. Ogólnie słabo , ale to w końcu beta...

Farosz
25-04-2010, 15:50
Witam.
Jestem całkowicie zielony w instalowaniu modów, nawet tych najłatwiejszych w obsłudze.
Ściągnąłem Crimson Tide 4 ( z Waszej strony) zainstalowałem do Medka, stworzył mi się folder "mods".
Ale w grze nie ma żadnych zmian.
Mam wersję 1.3.
Mam ściągnąć inne patche? Jak tak to proszę o linki i pomoc.

Serdecznie dziękuję.

Kyuzo
05-05-2010, 09:50
Niestety ten cytat z tematu o Crimson Tide (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=174686&highlight=crimson+tide) na TWCenter stwierdza, że na 'czystym' Medku ten modzik nie zadziała.

Installation:
Point the installer at the /data folder of the mod of your choice.

RUTEX
28-07-2010, 22:52
Witam, mam problem z modem "call of warhammer" pobrałem go z tej strony:http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=320935 zainstalowałem i nie wiem co dalej, dodam że jestem bardzo zielony :? w informatyce, wiem że trzeba pogrzebać w folderach ale gdzie i jak, prosiłbym o pomoc krok po kroku, byłbym wdzięczny o odpowiedź.

Proszę o pomoc, w zainstalowaniu moda call of warhammer :roll: :roll: :roll: :roll:

Kyuzo
29-07-2010, 09:41
Tutaj (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=314#p314) to jest chyba całkiem nieźle opisane ?

RUTEX
29-07-2010, 17:58
No tak, ale ja połowy z tego nie rozumiem np " wybrać ścieżkę ręcznie" najlepiej jak byś mi napisał co mam po kolei zrobić, ale pewnie za dużo wymagam.

Kyuzo
30-07-2010, 10:55
Może moja wiedza o omawianym modzie nie jest zbyt rozległa, ale przynajmniej mogę wyjaśnić, o co chodzi z " wybrać ścieżkę ręcznie".

To nic innego jak podanie w kreatorze instalacji miejsca gdzie znajduje się folder Medievala 2.
Domyślnie gra instaluje się do C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War w zależności od tego gdzie zainstalowaliśmy Medka2 ta ścieżka będzie inna np. G:\gierki\TW\Med2 czy cokolwiek innego.

Najważniejsze jest żeby podać ścieżkę do folderu głównego Medieval`a 2.

RUTEX
01-08-2010, 19:43
Dzięki za pomoc, już zainstalowałem po wielu nieudanych próbach, jeszcze tylko muszę ściągnąć muzykę :o

Raziro
08-08-2010, 10:12
Witam.
Mam problem z jednym z tych modów ( CLOUDS ACROSS EUROPE ). Kiedy wlączam moda i wczytuje mi się już mapa kampanii wyrzuca mi do pulpitu. Taką samą sytuacje mialem z Stanless Steel. Mam MTW2 wersję 1.2 polską. Czy mógłbyś pomóc. Poza tym Cloud Across Europe nie jest pod Kingoms?

adam
13-08-2010, 21:49
wiecie co mam taki problem ni umiem zainstalowac third age total war divide and conquer

Kyuzo
14-08-2010, 06:34
Mam nadzieje, że masz tę wersje (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=262063), bo nie wymaga nawet TATW :twisted:

trzeba zrobić folder Third_AgeDAC w folderze mods\ czyli
\mods\Third_AgeDAC
rozpakować/przekopiować tam zawartość archiwów
i odpalić Third AgeDAC.bat

Trzeba jeszcze zajrzeć do Third_AgeDAC.cfg (notepad), znaleźć windowed i zmienić True na False żeby nie grać w oknie.
Wycinek z tego tematu (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=103218#p103218)

I postaraj się nie zakładać osobnego tematu na pojedyncze pytanie szczególnie w działach o konkretnych modach....

Krispin
10-09-2010, 09:37
Czy jeśli zainstalowałem do podstawki Medievala dodatek Kingdoms to czy mogę nadal grać w mody wydane dla podstawki (np.Falcom TW czy Bulgaria TW)?

10-09-2010, 09:40
Czy jeśli zainstalowałem do podstawki Medievala dodatek Kingdoms to czy mogę nadal grać w mody wydane dla podstawki (np.Falcom TW czy Bulgaria TW)?
Tak, nie przeszkadza, grałeś w Bułgarię TW? Fajny mod, ale autorzy nie z tej strony Europy, to i małe zainteresowanie :lol:

Krispin
10-09-2010, 10:12
Dzięki za odpowiedź.:).Gram w Bulgaria TW obecnie i podzielam pogląd odnośnie tego ,że jest interesujący i jak dla mnie "grywalny".Fakt iż jest "nie z tej strony Europy",czy nie towarzyszy mu wielkie zainteresowanie - mnie nie zniechęca ;)

Alexander12345
11-02-2011, 21:31
Witam serdecznie.
Mam pytanie i bardzo bym prosił o pomoc!

Gram w Warhammera figurkowego od około 11 lat (krasnoludy, chaos dwarfy) . Bardzo chciałbym zagrać w mod pod nazwą Call of Warhammer.

-> Mam mtw podstawkę oraz kingdoms ( wszystko legalnie kupowane w empiku). Ściągam Calla wstawiam w folder mods i kupa. Instaluje i nic. Nie odnajduje kingdoms.exe. Nie znalazłem patcha do kingdoms 1,4. Instalacje przeprowadzam w języku rosyjskim.
Może wstawiam do nieodpowiedniego folderu [ do mods, ale nie w żaden konkretniejszy czyli teutonic itd].


Bardzo bym prosił o pomoc.

Araven
11-02-2011, 21:43
Witam serdecznie.
Mam pytanie i bardzo bym prosił o pomoc!

Gram w Warhammera figurkowego od około 11 lat (krasnoludy, chaos dwarfy) . Bardzo chciałbym zagrać w mod pod nazwą Call of Warhammer.

-> Mam mtw podstawkę oraz kingdoms ( wszystko legalnie kupowane w empiku). Ściągam Calla wstawiam w folder mods i kupa. Instaluje i nic. Nie odnajduje kingdoms.exe. Nie znalazłem patcha do kingdoms 1,4. Instalacje przeprowadzam w języku rosyjskim.
Może wstawiam do nieodpowiedniego folderu [ do mods, ale nie w żaden konkretniejszy czyli teutonic itd].


Bardzo bym prosił o pomoc.

Witam. Zajrzyj pod ten link o Call of Warhammer i tam poproś o pomoc. Oto link viewtopic.php?f=30&t=130 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=130) Opisany też jest sposób instalacji tego moda. Pozdrawiam.

Arktos
01-03-2011, 10:53
Witam. Mam pytanie. Jak zainstalować Massive Overhaul Submod czyli populary MOS do TA. Oraz mam problem przy instalacji patcha 1.5 do Kingdoms. Mianowicie wyskakuje mi taki błąd: Ta wersja nie może zostać zainstalowana na wersję english gry Medieval II: Total War. To samo jest gdy chcę zainstalować patcha w angielskiej wersji

Araven
01-03-2011, 11:17
Witam. Mam pytanie. Jak zainstalować Massive Overhaul Submod czyli populary MOS do TA. Oraz mam problem przy instalacji patcha 1.5 do Kingdoms. Mianowicie wyskakuje mi taki błąd: Ta wersja nie może zostać zainstalowana na wersję english gry Medieval II: Total War. To samo jest gdy chcę zainstalować patcha w angielskiej wersji
Witam. Proszę oto sposób instalacji MOS 4.0 i potem patcha 4.1.
P.S. Arktos a TATW 2.1 działa Ci prawidłowo na wersji 1.4? Jak tak to mam nadzieję, że MOS też zadziała. Ale formalnie TAW 2.1 powinno być na patchu 1.5. Pozdrawiam.

1. Zainstaluj czyste TATW 2.1
2. Zmień nazwę katalogu na Third_Age_SP
3. Ściągnij MOS 4.0 i wypakuj np. na pulpicie. Otwórz po wypakowaniu katalog The Mod 4.0 potem the mod 3.0, potem wejdź do katalogu Mod i skopiuj całą jego zawartość
4. Wklej zawartość katalogu Mod (z pkt.3) do Third_Age_SP, nadpisz wszystkie pliki
5. W katalogu Third_Age_SP Wejdź do Data/World/Maps/Base i usuń plik map.rwm
6. Utwórz skrót do pliku Third Age MOD DOS plik wsadowy taki z "kołem zębatym" – utworzony skrót wklej na pulpit i odpal grę. Po instalacji 4.0 tylko uruchom i wyjdź z gry. Nie graj na razie
7. Teraz wypakuj patch 4.1 np. na pulpit - wszystko co tam jest wklej do katalogu Third_Age_SP i nadpisz pliki. Potem kliknij 2 razy na plik File Tasks.Bat ten z patch 4.1 poczekaj chwilę ekran zrobi się czarny na moment
8. Po instalacji patcha znowu usuń map.rwm jak w pkt. 5
9. Uruchom grę ze skrótu jaki masz na pulpicie z pkt 6 i graj. :mrgreen:

Arktos
02-03-2011, 08:02
Dziękuję za pomoc. Udało mi się zainstalować patcha oraz submoda. Jeszcze raz dziękuję.

Riekann
12-06-2011, 11:38
Postanowiłem zainstalować niejaki Ultimate AI Mod, poprawiający sztuczną inteligencję kompa, ale ze jestem noga w temacie modowania i grzebania w plikach mam problem...

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=104932

Instalację należy przeprowadzić tak:

"The files belong in the ../M2TW/ultimateAI/data folder, or respectively in the data folder of your favourite mod.

If you want to use the files with the vanilla game, you have to put the files into the M2TW/data folder and start the game with the
-io.file_first option.

Herefore open your medieval2.preference.cfg and add the lines
[io]
file_first = true

Note also, that not all mods support the included EDU.txt, in this case use only the other files."


Pobrałem to ultimate AI, umieściłem w folderze M2TW/data, ale kompletnie nie łapię o co chodzi z tym -io.file_first option.
Znalazłem ten folder medieval2.preference.cfg, ale nie mogę go edytować bo jest w dziwnym formacie... CO mam zrobić? Proszę o pomoc :/

Araven
12-06-2011, 15:45
Postanowiłem zainstalować niejaki Ultimate AI Mod, poprawiający sztuczną inteligencję kompa, ale ze jestem noga w temacie modowania i grzebania w plikach mam problem...

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=104932

Instalację należy przeprowadzić tak:

"The files belong in the ../M2TW/ultimateAI/data folder, or respectively in the data folder of your favourite mod.

If you want to use the files with the vanilla game, you have to put the files into the M2TW/data folder and start the game with the
-io.file_first option.

Herefore open your medieval2.preference.cfg and add the lines
[io]
file_first = true

Note also, that not all mods support the included EDU.txt, in this case use only the other files."


Pobrałem to ultimate AI, umieściłem w folderze M2TW/data, ale kompletnie nie łapię o co chodzi z tym -io.file_first option.
Znalazłem ten folder medieval2.preference.cfg, ale nie mogę go edytować bo jest w dziwnym formacie... CO mam zrobić? Proszę o pomoc :/
medieval2.preference.cfg to jest plik konfiguracyjny otwórz go notatnikiem i wklej to co nizej na zielono potem zapiusz zmiany. Bo jak rozumiem masz czystego Medka i Ultimate AI zainstalowales w data ale nie dziala tak? Powinien zadzialac ale musisz wkleić ponizszy zapis jak napisałem.
[io]
file_first = true

Riekann
14-06-2011, 17:01
Szlag by trafił to modowanie...
Z wielkim entuzjazmem zabrałem się za mody- postanowiłem zainstalować Ultimate AI Mod, Loyal Allies Mod oraz Stainless Steel Mod. I d... blada, przy każdym z nich spotykam inne trudności :P

1) Ultimate AI- mimo zastosowania się do rady Aravena mod nie działa (...tzn ikonka na pulpicie "Ultimate AI" nie działa :p) Co tu może być źle?
2) Loyal Allies- tu już w ogóle odjazd, trzeba instalować moda w jakichś folderach których nie mam lub kopiować ręcznie dane godzinami- chwilowo dałem sobie spokój
3) Ale już Stainless Steel nie odpuszczę!

Postanowiłem pobrać wersję 6.1 (bo tylko ona ma spolszczenie, a choć angielski znam dobrze, o wiele bardziej wolę po polsku grać ;p).
Zgodnie z instrukcjami tutaj http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=341997 mam pobrać najpierw część 1 z 2, potem 2 z 2, zainstalować obie i do tego ściągnąć patch 6.0->6.1

Pobrałem obie części, zainstalowałem w Medieval II Total War/mods, i niby wszystko OK, menu i mapa kampanii (robiąca wrażenie) działa, ale gra zawsze wywala do pulpitu przy wczytywaniu bitwy.
Do tego, mimo instalacji patcha 6.1, wersja dalej pozostaje 6.0.
Źle coś zainstalowałem? Mam do innego folderu wrzucić ten SS?

Pomocy proszę, jestem kompletnym żółtodziobem w moderstwie i grzebaniu w plikach, wytłumaczcie mi jak małemu dziecku co zrobić :roll:

EDIT

Ok, zdołałem zainstalować Stainless Steel, ale Ultimate AI dalej mi się nie udało

Araven
14-06-2011, 17:36
Szlag by trafił to modowanie...
Z wielkim entuzjazmem zabrałem się za mody- postanowiłem zainstalować Ultimate AI Mod, Loyal Allies Mod oraz Stainless Steel Mod. I d... blada, przy każdym z nich spotykam inne trudności :P

1) Ultimate AI- mimo zastosowania się do rady Aravena mod nie działa (...tzn ikonka na pulpicie "Ultimate AI" nie działa :p) Co tu może być źle?
2) Loyal Allies- tu już w ogóle odjazd, trzeba instalować moda w jakichś folderach których nie mam lub kopiować ręcznie dane godzinami- chwilowo dałem sobie spokój
3) Ale już Stainless Steel nie odpuszczę!

Postanowiłem pobrać wersję 6.1 (bo tylko ona ma spolszczenie, a choć angielski znam dobrze, o wiele bardziej wolę po polsku grać ;p).
Zgodnie z instrukcjami tutaj http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=341997 mam pobrać najpierw część 1 z 2, potem 2 z 2, zainstalować obie i do tego ściągnąć patch 6.0->6.1

Pobrałem obie części, zainstalowałem w Medieval II Total War/mods, i niby wszystko OK, menu i mapa kampanii (robiąca wrażenie) działa, ale gra zawsze wywala do pulpitu przy wczytywaniu bitwy.
Do tego, mimo instalacji patcha 6.1, wersja dalej pozostaje 6.0.
Źle coś zainstalowałem? Mam do innego folderu wrzucić ten SS?

Pomocy proszę, jestem kompletnym żółtodziobem w moderstwie i grzebaniu w plikach, wytłumaczcie mi jak małemu dziecku co zrobić :roll:
1. Ultimate AI - zły wybór przereklamowany i niewiele wnosi, mnie się nie spodobał.
2. Loyall Allies wymaga wypakowania Medka, albo na moda można go zainstalować
3. SS 6.0 + patch 6.1 to już lepiej pograj nieco. A potem spróbuj Bellum Crucis 6.2 też ma spolszczenie. Instalacja SS

Click here for the Stainless Steel 6.0 - 6.2 Install Guide

Install Part1, Part2 and the 6.1 Patch into the default Medievall II Total War directory.
Normally this is: .../SEGA/Medieval II Total War.
If you have installed Medieval II into another folder, please select the folder manually.
NOTE: Stainless Steel 6.0 will not overwrite older Stainless Steel versions, so you have to delete them manually
Czyli instalujesz do folderu głównego Medka, najpierw part I, potem part II, na koncu patch 6.1 najlepiej z odznaczonymi 4-ma opcjami czyli nie do mods a do folderu głównego. Instalator podaje domyślną ścieżkę jeśli masz inną to ją musisz zmienić ręcznie. Pozdrawiam. Jest opcja, że instalujac wcześniej Ultimate Ai coś namieszaleś i SS nie odpali. Po instalacji patcha wyświetla się, że wersja to 6.1.

Faflon
07-11-2011, 09:20
A ja mam problem z WWmwE :( Ściągam tą wersję co jest w forumowej bibliotece, wypakowuje do bylejakiego folderu, całość ( folder z modem, plik .bat, i plik .cfg) wrzucam do folderu głównego medievala, odpalam .bat, i niby wsio śmiga - zmienione menu, nowe jednostki w wyborze do bitwy, nowe ekrany ładowania, ale nie działa ani szybka bitwa, ani bitwa gracza... reszty nie sprawdzałem. Wybieram jednostki, łąduje się wsio, i jak jest sto procent to black screen wchodzi :( Proszę o pomoc. Mam wersję 1.03 ( nie wiem właśnie czy to 1.3 czy 1.0 jest).

Errichto
07-11-2011, 15:03
viewtopic.php?f=33&t=5696&start=0 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=33&t=5696&start=0)
Ogromne czerwone info w pierwszym poście - bitwy nie działają.

ps. 1.03 to 1.3

Hanco
27-10-2012, 08:09
Witam , mógłby mi ktoś pomóc z modem renaissance ? Otóż zrobiłem wszystko tak jak napisali koledzy w na 1 stronie , jednak mimo to cały czas mam starego medievala II i tylko niektóre jednostki zostały zmienione , proszę o szybką pomoc ! :(

Araven
28-10-2012, 17:01
viewtopic.php?f=372&t=4049 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=4049) spytaj w temacie moda, powinie Ci Ktoś pomóc.

Optymista24
14-02-2013, 18:34
hej mam pytanie bo chciałem pograć w nową wersje moda "broken Cresent " lecz jest tam kilka plików nie wiem które instalować pierw miałem jakieś dwie paczki pod wersje 2.2 plus dałem tekst polonizacyjny po jakiejś turze mi sie to posypało pisało "system napotkał..." i gra się wyłączałą nie wgrywałem tam pacha moze dla tego mi się posypało ale mam pytanie interesowałą by mnie wersja tego najnowsza no i jak to wpływa na spolszczenie gdyż chciałbym to po polsku pograć a spolszczenie niby jest tylko do wersji 2,2 a nie wyżej a tam jakieś wersje 2.3.2 albo 2.3 i jakieś łatki patche i w ogóle strasznie się w tym gubię nie siedzę zbyt w modach więc nie jestem na bieżąco :/

Optymista24
14-02-2013, 22:08
postanowiłem ściągnąć jakiś torent wersji 2.3 tam są trzy pliki całość ma koło 2.3 giga czy 2.1 jakoś tak nie wiem czy będzie działało jak ktoś wie to mógłby mi napisać czy to wymaga jakiegoś patcha czy czegoś niechce by po x turze mnie wyrzuciło hehe bo to irytuje grasz sobie i nagle cię wywala :D inne mody jak Belum czy Third age dzialaja

wolf81
19-02-2013, 18:01
Witam!mam problem z modem Rage of Dark Gods: Battle for the Empire-mod mam oczywiście koleżki Gigantusa.Instalowanie moda,patcha i fixów przećwiczyłem już kilkadziesiąt razy i co bym nie zrobił i w jakiej kolejności,zawsze mi wyskakuje komunikat przy próbie uruchomienia moda że system nie może odnaleźć pliku "kingdoms.exe".Wyczytałem na forum że kilka osób miało już taki problem lecz z odpowiedzi nadal nie potrafie dojść co jest nie tak z instalacją tego moda.Jeśli ktoś miał problem ten co ja i go rozwiązał prosiłbym o wskazówki z góry dziekuję.

Araven
20-02-2013, 19:38
Ile Ci zajmuje miejsca katalog z modem patchem i fixami?

wolf81
21-02-2013, 12:07
Mod z patchem i fixami ma rozmiar 8,84 gb.

Araven
22-02-2013, 13:08
Mnie też tyle zajmuje, masz katalog Rage_of_dark_Gods w mods ?, jaki masz system operacyjny? Gra jest na dysku systemowym? Podaj dokładną lokalizację, litera dysku itp. Plik map.rwm usunąłeś z katalogu base z moda data/worlds/maps/base ?

Tu jest temat o modzie: viewforum.php?f=368 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=368)

wolf81
23-02-2013, 11:04
W mods jest katalog Rage...,mój sytem to XP,gra nie jest na dysku systemowym,plik map.rwm również usunięty,ścieżka jest podana krok po kroczku a mod jak nie działał tak nie działa kupiłem nawet nowego medka bo stare płytki juz ostro porysowane poprostu rece opadają...

Araven
23-02-2013, 12:58
To spróbuj go zainstalować ponownie, albo pobierz z innego źródła niż ostatnio. Może coś pomieszałeś z kolejnością albo miejscami instalacji, mam na myśli patch i fiksy. Rozmiar masz ok moda, ale może niewłaściwie cos jednak poinstalowałeś ?

wolf81
24-02-2013, 10:26
Możesz mi podpowiedzieć skąd mógłbym pewnie pobrać moda?

Araven
25-02-2013, 09:47
viewforum.php?f=368 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=368) stąd - Tam jest dział o modzie na Forum, wejdź w temat Pobierz Rage of Dark Gods Battle for Empire i tam będziesz miał linki. Sprawdź nazwę katalogu czy masz co do litery Rage_of_dark_Gods

momentomori
10-01-2014, 17:27
Witam. Mam problem z modem expanded americas 3.3. Zainstalowałem go w folderze mods ( patch nr 2 do folderu data tego modu) i wystepuje błąd podczas ładowania. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

Piter
10-01-2014, 18:02
Witam. Mam problem z modem expanded americas 3.3. Zainstalowałem go w folderze mods ( patch nr 2 do folderu data tego modu) i wystepuje błąd podczas ładowania. Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

Podaj ścieżkę jaką masz do moda, może wgrałeś w złe miejsce, bezpośrednio w folderze mods ma być modzik, z oryginalną nazwą folderu jaka była pewnie pokazana przy instalacji i bezpośrednio w tym folderze powinien być plik odpalający moda. Jeśli to jest dobrze to może czegoś nie zainstalowałeś, jak mod jest pofragmentowany do ściągnięcia to najczęściej trzeba wgrywać wszystko po kolei nie wgra się automatycznie wszystko gdy odpalisz jeden ze ściągniętych archiwów (czy jakiś instalek)

momentomori
10-01-2014, 19:11
Rozwiązałem problem dzięki Tobie Piter. Mod z niejasnych przyczyn nie chciał stworzyć własnego folderu w "mods". Domyślna instalacja była błędna (mam medievala na innym dysku), tak więc tworzyłem sam folder dla moda. Nie wiedziałem, że nazwa musi być odpowiednia. Teraz stworzyłem folder z nazwą podaną podczas domyślnej instalacji i zainstalowałem według instrukcji. Działa. Dzięki, sorry za błąd nowicjusza

MaciejRycerzyk
26-07-2014, 17:17
Witam. Medek i Kingdomsy pobrały mi się od nowa na Steamie. Jak już się pobrały to zauważyłem, że znikną launcher. Dodawałem sobie do launchera mody, ale teraz go nie ma i nie mam jak wlaczac modyfikacji. Co mogę zrobić by uruchomić modyfikacje?

marengo
26-07-2014, 19:08
Spróbuj rozwiązania z wiadomości Gigantusa nr 228 w pierwszym linku lub z pierwszego posta drugiego linku (bardziej zalecane):

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?659843-ummm-what-s-the-update-for&p=13982731#post13982731

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?659843-ummm-what-s-the-update-for&p=13976844&viewfull=1#post13976844





Open Steam, click "Games" on top left toolbar.
Select "Add a non-steam game to my library"
Browse and find Medieval2.exe
You will now see "medieval2" on your games list, right click, open "Properties"
You can now rename it to your mod title, eg "Rise of three Kingdoms". on the target line add ""C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\medieval2.exe" @mods\nameofmodfolder\nameofconfig.cfg"
Make sure in the modfolder the .batch file uses medieval2.exe and not kingdoms.exe. Open the .batch with notepad++ and you will see this line "start kingdoms.exe @mods\nameofmodfolder\nameofconfig.cfg" rename kingdoms.exe to medieval2.exe

MaciejRycerzyk
26-07-2014, 20:27
Dzięki, ale jednak launcher nie znikną. Nie odpala się przez steama, ale jest w plikach Medka i wystarzy wrzucić skrót na pulpit i po problemie.

Edit: Jednak nie działa. Launcher jest, ale nie da się z niego odpalić modyfikacji.

Araven
31-07-2014, 11:01
Zajrzyj tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?10083-Instalowanie-mod%C3%B3w-na-wersji-steam

hummels
14-01-2015, 10:31
Jak mieć kilka modów do Medievala? Bo z reguły każdy mod wymaga aby go instalować na czystej wersji medka lub kingdoms no to wtedy musimy usunąć swoje mody, które już mamy. W tej chwili posiadam stainless steel i third age MOS i chciałem pobrać third age divide and conquer, ale trzeba zainstalować na czystej wersji kingdoms. Myślę sobie, zainstaluję na nowo medka, ale w innym miejscu na dysku i będę mieć dwie kopie. No niestety nie mogę bo wyskakuje, że już gra jest zainstalowana. Proszę o pomoc z góry dzięki.

Lwie Serce
14-01-2015, 11:02
Skopiuj folder z Medkiem i modami, pousuwaj mody i masz czystą grę. :) Poza tym modyfikacje na Kingdoms są samodzielne, możesz i 20 ich mieć. :D

Araven
14-01-2015, 11:16
Hummels

Niby trzeba na czystej ale instaluj na tej co masz.
Zmień nazwę Third_Age_3 na Third_Age_3MOS i instaluj czyste TATW i potem DaC. Jak będziesz chiał grać w MOS to dodaj do DaC i będzie Third_Age_3DaC i usuń litery MOS i grasz w MOS, ja mam kilka submodów do TATW tak porobionych.
4 do 5 to raczej starczy więcej submodów można, ale co za dużo to niezdrowo. A kopia czystego Medka się przyda.

hummels
14-01-2015, 15:37
A no faktycznie, fajnie dzięki za pomoc :)

Sauron4490
02-05-2015, 18:17
Ja mam takie pytanko :) Jak zainstalować mod The elder scrolls? Posiadam metka 2 oraz kingdoms z patchem 1.5. Wystarczy tylko wgrać mod tam gdzie mam grę?

sadam86
02-05-2015, 18:26
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11955-The-Elder-Scrolls-Total-War&p=345196#post345196 tu można porozmawiać o modzie jak również poczytać o instalacji.

Theoden
30-05-2016, 14:04
Witam,
czy ktoś z was instalował mod'a Dunkle Schwingen? Fajnie to wygląda, na pewno lepiej niż Westeros 0.53, więc baaardzo chciałbym wiedziec dlaczego po instalacji, gdy zaczynam grę - 1 i enter - wywala mi błąd i niczego nie można z tym zrobić. Instalowałem już parę razy i nic nie pomaga, jedynie antywirus coś mi sygnalizował, ale dodałem do whitelisty :3 Proszę o pomoc ;)

Araven
30-05-2016, 15:39
Witaj.
1. Podaj link do tego moda, sam muszę poczytać jak się go instaluje.
2. Jaki masz system? Gra legalna?, podaj lokalizację jakiegoś moda u siebie lub kampanii w Kingdoms, pełną ścieżkę.
3. Niestety albo na szczęście nie umiem czytać w myślach. :cool:

Theoden
30-05-2016, 16:40
http://westerostw.de.tl/ - link po niemiecku, ale wersja angielska w zakładce u góry i w grze też chyba jest :P
System Win 7, legit,
D:\Total War\mods\americas

Araven
30-05-2016, 17:25
Installation path: "...\SEGA\Medieval II\mods"
Installation path Steam: "...\Steam\SteamApps\common\Medieval II Total War\mods"

Czyli instalujesz do mods, u Ciebie D:\Total War\mods
Jest patch, też go pobierz i zainstaluj wersja angielska ma być wkrótce, napisz jak się gra.

Theoden
30-05-2016, 17:43
Tak zainstalowałem i wyskoczył fehler :/A ten patch pobieram i nic mi się nie otwiera, antywirus mówi, że trojan XD

Araven
30-05-2016, 19:11
Spróbuj to obejść i pobrać. ew. pobierz w pracy albo przez znajomego z innym antywirusem.
Usuń plik map.rwm z base i spróbuj odpalić, ale to raczej nic nie da.

MrPoland
31-05-2016, 16:37
Witam! Chciałbym zainstalować mod Polish kingdom mod, plik pobrałem i tu nasuwa się moje pytanie otóż nie wiem gdzie mam wypakować (i co, czy tylko jakiś jeden plik czy całe archiwum). Medievala mam na steamie i widziałem że powinienem podawać ścieżkę steam>steamapps>common...

Theoden
01-06-2016, 12:10
Okej, rozwiązałem problem, win 7 instalował to w złe miejsce :3 Mod sprawia dobre pierwsze wrażenie, dotąd się nie wysypał i jest baaaardzo rozbudowany (Robb Stark i jego postac na mapie bitewnej <3 ) Śmiało mogę powiedzieć, że zrobiono coś na miarę TATW, ale można to jeszcze baardzo rozbudować :) No i jest tryb multi!

Araven
01-06-2016, 13:42
@MrPoland

Zajrzyj tutaj, do postu nr 1 w tym temacie: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6097-MOS-1-7-i-1-62-dyskusja Wejdź w link o MOS tam masz dokładny opis instalacji moda na steam. To powinno pomóc w zainstalowaniu moda jaki podałeś. Na Forum jest też osobny temat o instalowaniu modów na steam, poszukaj.

@Theoden

Dzięki, ale to nie Win7 a Ty źle zainstalowałeś. Jak będzie zangielszczenie pobiorę, zaciekawiłeś mnie tym modem.

MrPoland
01-06-2016, 16:39
Teraz trochę inny problem wkładam polish kingodm do mods zmieniam nazwę na americas a americas na americas org. Na steam włączam americas i mam odpalonego moda, który się ładuje jednak po chwili wywali mi i pisze że medieval wykrył błąd. Co robię źle?

Araven
01-06-2016, 17:51
Jaki system masz gdzie masz mods, podaj link skąd pobierałeś, powinien tam być opis instalacji.

MrPoland
01-06-2016, 18:05
Windows 8. "gdzie masz mods"?
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4243-Polish-Kingdom-Mod-temat-archiwalny

Araven
01-06-2016, 18:59
Mój mods masz niżej. Podaj analogicznie swój.

G:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3

Tam są 2 wersje tego moda, stara i nowa która pobrałeś? Nie wiem czy to zainstalujesz na steam.

To stary mod i nie rozwijany. Sobie pobierz Bellum Crucis 7.0 z Megasubmodem lub Broken Crescent 2.4

MrPoland
01-06-2016, 19:23
C;\program files 86\steam\steam apps\common\medieval 2\mods (chyba tak) a pobierałem nową.

Araven
01-06-2016, 20:27
Moda się instaluje do katalogu Medievala z opisu instalacji.
Zobacz w mods czy masz katalog z tym modem. Nie wiem czy on też coś nie zmienia w plikach podstawowych gry, a to niewskazane przy steam.

MrPoland
02-06-2016, 14:23
Wiesz, chyba go sobie odpuszczę. A przy okazji mógłbyś polecić mi jakiś mały mod? (chodzi o moje powolne łącze)

Araven
02-06-2016, 15:17
To nowy mod ale nie wiem czy mały na Twój gust, nie grałem ale brzmi ciekawie. Link: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13843-KingdomsMod

Z takich mniejszych fajnych to Regnum Poloniae grałem, link: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4282-Regnum-Poloniae

MrPoland
02-06-2016, 16:25
Chyba podoba mi się Regnum Poloniae ale link nie aktualny nie ma pliku do pobrania.

Araven
02-06-2016, 19:20
Poszukam czy mam i jutro wstawię ew.

MrPoland
03-06-2016, 14:54
Znowu mam problem przenoszę folder regnum poloniae do mods zmieniam nazwę na americas i odpalam na steam. Steam nie odpala jednak moda tylko podstawkę nie ma nowej mapy ani jednostek. Co znowu robię źle próbowałem nie zmieniać nazwy i odpalać przez bat ale nadal nic to nie daje.

Araven
03-06-2016, 23:25
@MrPoland odnajdź u siebie


***\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Regnum_Poloniae*

I powinno odpalić ze skrótu Regnum Poloniae plik wsadowy 1 kb (bat) w głównym katalogu moda.

Najlepiej wypakuj Regnum_Poloniae na pulpit potem wytnij katalog z modem i wklej do swojego mods.

- Zobacz też ten temat w poście 1795 masz poradnik do instalowania na steam http://forum.totalwar.org.pl/showthr...skusja/page180 (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6097-MOS-1-7-i-1-62-dyskusja/page180)

Zajrzyj też na stronę pierwszą tamtego tematu, wejdź na link podstawowy MOS tam też jest na TWC instrukcja instalacji na steam. Jak ogarniesz opisz jak to zrobiłeś.

Kuzyn
04-06-2016, 08:21
@MrPoland odnajdź u siebie


***\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Regnum_Poloniae*

I powinno odpalić ze skrótu Regnum Poloniae plik wsadowy 1 kb (bat) w głównym katalogu moda.

Najlepiej wypakuj Regnum_Poloniae na pulpit potem wytnij katalog z modem i wklej do swojego mods.

- Zobacz też ten temat w poście 1795 masz poradnik do instalowania na steam http://forum.totalwar.org.pl/showthr...skusja/page180 (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?6097-MOS-1-7-i-1-62-dyskusja/page180)

Zajrzyj też na stronę pierwszą tamtego tematu, wejdź na link podstawowy MOS tam też jest na TWC instrukcja instalacji na steam. Jak ogarniesz opisz jak to zrobiłeś.
Ja próbowałem odpalać batem, zmieniać nazwę folderu oraz użyłem tego najnowszego launchera pod wersje steamowe i cały czas "Medieval 2 napotka"

Araven
04-06-2016, 11:38
Jeśli tak, to niestety posiadaczom wersji steam pozostają tylko mody z nim działające, w opisach instalacji modów jest wzmianka jak je instalować na steam. Innych pomysłów jak wyżej nie mam.

Kuzyn
04-06-2016, 15:27
Jeśli tak, to niestety posiadaczom wersji steam pozostają tylko mody z nim działające, w opisach instalacji modów jest wzmianka jak je instalować na steam. Innych pomysłów jak wyżej nie mam.

Zainstalowałem non steam i nie ma opcji żeby odpalić tego moda, użyłem tego launchera co do steama i błąd wywaliło. Logi:


16:24:52.322 [system.rpt] [always] CPU: SSE216:24:52.323 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
16:24:52.358 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
16:24:52.386 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
16:24:52.429 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
16:24:52.469 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
16:24:52.500 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
16:24:52.501 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
16:24:55.500 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 52, column 14
Unknown delay ammo type [arrow3]
16:24:55.500 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 53, column 14
Unknown delay ammo type [arrow2]
16:24:55.500 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 54, column 14
Unknown delay ammo type [pesarrow]
16:24:55.500 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 55, column 14
Unknown delay ammo type [arrowhorse]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 56, column 14
Unknown delay ammo type [arrow3horse]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 57, column 14
Unknown delay ammo type [crossbow_bolt2]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 58, column 14
Unknown delay ammo type [crossbow_bolt]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 59, column 14
Unknown delay ammo type [steel_crossbow_bolt]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 60, column 14
Unknown delay ammo type [hand_gun_bullet]
16:24:55.501 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 61, column 14
Unknown delay ammo type [arquebus_bullet]
16:24:55.502 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 62, column 14
Unknown delay ammo type [musket_bullet]
16:24:55.502 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_projectile.txt, at line 63, column 14
Unknown delay ammo type [elephant_cannon_shot]
16:24:56.646 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_mount.txt, at line 117, column 1
Could not find battle model for mount 'Mount_Adv_English_Armoured_Horse'.
16:24:56.646 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_mount.txt, at line 147, column 1
Could not find battle model for mount 'Mount_Adv_English_Barded_Horse'.
16:24:56.647 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_mount.txt, at line 162, column 1
Could not find battle model for mount 'Mount_Adv_French_Barded_Horse'.
16:24:56.647 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_mount.txt, at line 242, column 1
Could not find battle model for mount 'Mount_AdV_French_Heavy_Horse'.
16:24:57.357 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/export_descr_buildings.txt, at line 5537, column 2
Building DB error - faction mongols has gap in building prior to militia_barracks
16:24:57.357 [script.err] [error] Script Error in mods/Regnum_Poloniae/data/export_descr_buildings.txt, at line 5537, column 2
Building DB error - faction egypt has gap in building prior to caravanersary (unavailable at level zero)
16:24:57.378 [game.script] [error] Condition parsing error in mods/Regnum_Poloniae/data/descr_faction_standing.txt, at line 1591, column 15
Condition parser doesn't recognise this token: Not
16:24:59.514 [system.rpt] [error]

Araven
04-06-2016, 19:21
Ja na nim grałem długo i ctd nie było. Usuń plik map.rwm z base Regnum i spróbuj ponownie.