PDA

Zobacz pełną wersję : Buntownicy Cesarstw



chochlik20
16-11-2011, 21:02
Postanowiłem odświeżyć sobie roma i zagrać jakąś kampanie - padło na buntowników Cesarstwa Zachodniego. Rozgrywkę zaczynałem kilka razy, irytowały mnie prowincje jakie buntowały mi się na starcie aż w końcu dostałem Lepcis Magna, 2 prowincje graniczne na wchodzie i Ravenne. Od razu destrukcja budynków w tamtych miastach, zebrałem dość potężną armię i hajda podbijać półwysep!! Początkowy minus zlikwidowałem łupiąc Rzym i Tarentum. Przebiegu kampanii nie będę opisywał, bo nie ma sensu. Co do ciekawszych wydarzeń: wyrugowałem Bizantyjczyków z Europu, zniszczyłem Alemanów, hordę Franków, Sarmatów, podbiłem plemiona Berberów, walczyłem jak przegrałem kampanie!! z Wandalami.
Ravenna - miasto w którym wybuchł bunt przeszło na stronę Cesarstwa( za dużo kmiotów w mieście), zebrałem pospiesznie jakaś tam armię z 6 jednostek generalskich plus ciężka piechota - victora!! ludność pod nóż a ja dalej prowadzę podboje - wszakże cesarstwo padło. A tu wyskakuje mi obrazek z komunikatem: kampanie zakończona niepowodzeniem. Patrzę po wyskakujących eventach - nowy porządek, nowy przywódca frakcji itp. Podbite moje prowincje stały się nowym Cesarstwem Zachodnim, którym już nie mogłem pograć :cry:
Próbował ktoś z Was kampanii buntownikami?
Dla ludzie, którzy zapytają: jak zagrałeś tą frakcją? przecież nią nie można - odsyłam do założonego przeze mnie wątku pt. tytułem: "Gra frakcjami niegrywalnymi" :ugeek:

norbass87
03-09-2013, 12:51
Witam.

Mam pytanie dotyczące buntowników cesarstw.

Gram na modzie Justynian
http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=675

Grając Awarami likwidowałem Cesarstwo Wschodniorzymskie.Jednak na początku gry pojawili się u nich w nowo zdobytych prowincjach buntownicy.
Konkretnie sycylia i południowa Italia.Wiadomo wspierałem tych buntowników dyplomatycznie czasem finansowo bo wiązali walkami Ostrogotów ciągle walczyli o rzym a ja miałem spokój na granicy zachodniej.W końcu po kilku ładnych turach pokonałem ostatnie miejsce oporu Bizantyjczyków.
Tu nastąpiło moje zdziwienie gdyż otrzymałem komunikat że się pogodzili z tymi buntownikami i tam gdzie byli buntownicy pojawili się bizantyjczycy..
To normalne? Zawsze tak się dzieje?
:|

McAbra
03-09-2013, 13:02
Pokonałeś Cesarstwo Bizantyjskie, a więc Buntownicy tegoż cesarstwa stali się jego "spadkobiercami" i to oni są teraz uważani za Cesartwo Bizantyjskie. ;)

norbass87
04-09-2013, 19:20
Jednak dla mnie to dziwne.. Sztandary się zmieniły na bizantyjczyków itp.Zaleta tylko taka że byli bardzo słabi ,jednak desant na italię trochę mnie kosztował..
Prowincje natomiast ciągle się buntowały... Teraz na szczęście już spokój i czas na likwidację państwa wandalów w afryce :D

McAbra
04-09-2013, 21:00
Dla mnie jak najbardziej normalne. Oni walczą przede wszystkim o władzę w państwie, jako drugi "ród". Usuwając Ces. Bizantyjskie umożliwiasz im to. ;)