PDA

Zobacz pełną wersję : DLC - 'Blood Pack' & 'Hattori Clan Pack'



KLAssurbanipal
30-11-2011, 14:34
Dla tych, którzy nie byli zachwyceni pierwszym dodatkiem pudełkowym CA przygotowali kolejne DLC, tym razem bardzo nietypowe... KREW:

http://blogs.sega.com/totalwar/2011/11/ ... -pack-dlc/ (http://blogs.sega.com/totalwar/2011/11/30/blood-guts-and-no-shortage-of-gore-its-the-blood-pack-dlc/)

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=7YMos621dGQ

Zakup przez Steam:

http://store.steampowered.com/app/201272/

;)

Amrod
30-11-2011, 14:47
To już przesadzili, sprzedawać opcję graficzną. Hattori Clan Pack dla tych co nie mieli limitowanej wersji OK, ale... Blood Pack?

KLAssurbanipal
30-11-2011, 14:53
I w dodatku można kupić to samodzielnie. ;) Szkoda że nikt nie zrobił moda z krwią przed nimi. ;)

DonVega
30-11-2011, 15:19
Poproszę o tłumaczenie :)

Rise of the Samurai
- Fixed forum issue enabling players to exceed the maximum veteran slot limit
- Fixed bug where Chosokabe Daikyu Samurai could be recruited
- Fixed bug where Realism mode wasn’t being saved
- Fixed bug where players had to add an extra unit to ready up after a classic MP battle
- Fixed bug where replay battle type didn’t update correctly when switching between types
- Fixed issue with Invite Friends and Weather tickboxes
- Fixed bug where duplicate experienced and veteran units displayed incorrect cost
- State Academy entry in Encylopaedia now displays correctly
- Fixed bug where remaining funds did not update when player switches sides in a siege battle
- Fixed crash bug when starting a 1v3 on a 2v2 map
- Fixed bug where grouped units could not be given orders after rallying from a rout
- Fixed issue where players with a full unit roster could still click ‘add to army’
- Fixed bug where the cutscene after the Nagashino historical battle caused a lockup
- Fixed bug where clearing then loading an army containing Hero units prevented Hero units from appearing as selectable units on the unit selection group

Retainers
- Infantry officer: retainer’s effect is +2 instead of +1
- Yari master: Reduce spear defence from 3 to 2
- Unabalanced spears: reduced effect from -3 to -2 (the counter to yari master)
- Stricken unholy forge: tweaked to affect all monk units
- World weary: morale penalty removed
- European gun smith: Tweaked to affect reload
- Way of the Ikko-Ikki: +10% now affects monks and ashigaru, with +2 melee defence rather than +3
- Rennyo’s teachings: Morale boost now +1 rather than +2 and +3 melee defence rather than +4

Unit categories
- Spear and naginata units are now distinct so that spear retainers do not benefit naginata units. This affects a number of overpowered army/retainer combinations to reduce their effectiveness.

Units
- Samurai Archers reduced in cost by 50 koku
- Great Guard cap raised to 2
- Matchlocks reduced in cost as they are now less effective with previous friendly fire fixes
- Naginata Warrior Monk Cavalry capped to 3 max to reduce potency

Braveheart kaleczne serce
30-11-2011, 15:48
Skoro odblokowali jednostki z edycji limitowanej Shoguna to powinni tak samo zrobić z oddziałami z Napoleona z edycji kolekcjonerskiej :mrgreen:

Ensis
30-11-2011, 16:21
Oni takim podejściem tylko zachęcają do kupowania gier w późniejszych złotych edycjach lub na promocjach. Hattori zrozumiem, ale Blood Pack DLC już nie.

piernik
30-11-2011, 16:52
Moim zdaniem blood pack to świetny ruch ze strony producenta.
Fani od dawna chcieli krew w grze - sega jej nie wprowadzała bo musieliby podnieść kategorię wiekową (w niektórych państwach to coś znaczy). Tym sposobem wilk syty i owca cała - sam DLC ma kategorię wiekową 18 lat, więc kto chce i jest pełnoletni to sobie kupi, a gra nadal pozostaje w kategorii 16 lat.
Poza tym ten DLC to raptem 6 zł - nie przesadzajmy :/

Sareth4
30-11-2011, 18:08
Po za tym z tego co przeczytałem , wprowadza to jeszcze jakieś animacje czy coś w tym stylu. Dla fanów cinematic shogun total war też coś znaczy.

djmaxkg
30-11-2011, 18:52
Kolejny DLC tylu dodatków jeszcze nie widziałem ze strony CA co do serii Total War (chyba że się mylę) bardzo mnie to cieszy w końcu gra Shogun 2 będzie 100% kompletna bez żadnych niedoróbek a to że trzeba będzie wydać dodatkowa kasę??............ja do tego się już przyzwyczaiłem i w pewnym sensie poddałem dla tego nie narzekam i nie mędze tylko odkładam kasę i kupuje.

Shane
30-11-2011, 21:21
wiecie moze czy ten blood pack spowalnia gre?Mam troche mieszane uczucia co do tego,a moglby ktos zamiescic screena jak wyglada miejsce bitwy gdzie leza polagli,czy sa wokol nich plamy krwi,moze sie skusze to w koncu 1 euro,ale mozna ta opcje wylaczyc kiedy sie chce?

KLAssurbanipal
30-11-2011, 21:31
Jak każda zmiana graficzna na pewno spowalnia grę gdy masz słaby sprzęt. Efekt na pewno odczuwalnym na Ultra.

Shane
30-11-2011, 21:54
mam radka 6770m 2gb ale nie mam dostepnych ultra

Tomek1989dgl
30-11-2011, 22:19
Tak Możesz wyłączyć kiedy chcesz w opcjach dochodzi kwadracik w korym zaznaczasz czy chcesz krew czy niee ... Hym Mam Radeona 6970 , 8GB ram , AMD Phenom 955 i powiem , że wogóle po tym nowym patchu mam wrażenie jak by gra troche zwolniła a jeśli chodzo o krew to włączałem i wyłączałem i nie zauwazłyłem różnicy w płynności z krwią czy bez a tak po za tym to mega fajnie to wygląda plamy na ziemi odcinane glowy MIAZGA :) Pozdrawiam

Shane
30-11-2011, 23:15
zainstalowalem:)calkiem ciekawie wyglada,ale chialbym zeby zrobili cos ambitnego,ze moze dolacza mongolow albo chinoli,a oni oferuja dodatkowa krew troche smieszne.Ma ktos moze pomysl dlaczego nie mam dostpnych ultra?Mam i7 2630qm 2.0,8 gb ramu i tego radka 6770m,tylko ze jest to laptop

Bambusek
01-12-2011, 00:26
Ustawienia ultra są chyba dostępne tylko przy DirectX11. Ergo - trzeba mieć i kartę która korzysta z tych bibliotek i Windows 7.

Co do DLC: kupiłem oba. Krew to fajny bajer i świetnie się teraz powtórki ogląda, a na Hattorich czekałem od dnia premiery (z pewnych względów mam zwykłą edycję Shoguna 2, nie limitkę ani kolekcjonerkę). Chociaż wydają mi się nieco przegięci z tą opcją wystawienia dowolnej jednostki samurajów (mnisi, Ashigaru i kawaleria się nie liczy) po za swoją strefą rozstawienia (ale we wrogiej też nie można)

legoras
01-12-2011, 08:06
Ustawienia ultra są chyba dostępne tylko przy DirectX11. Ergo - trzeba mieć i kartę która korzysta z tych bibliotek i Windows 7.


mam win XP (direct 9), 1 generacje i5, 4 gb ramu, radka 5750 i wszystko co może być na ultra gra domyślnie ustawiła ultra :) -po za filtrowaniem i wygładzaniem krawędzi które żrą cholernie mocno wydajności a tak na prawde różnicy żadnej widocznej odrazu nie ma miedzy filtrowaniem x4 a x16, czy wygładzaniem MSAA(coś takiego) a x8. Może dlatego że wygładzanie ustawiłem domyślnie w ustawieniach radka i gra nie musi go robić bo już "wcześniej" graficzna go zrobiła :D Jakościowo się nie różni, a wydajnościowo już tak na +

A jeśli chodzi o DLC, mod na krew już był, ale głów w nim nie dało się odcinać xD poczekam na promocje -75% to kupie :] pewnie na wiosne będzie.

Ensis
01-12-2011, 08:23
Na gwiazdkę raczej też będę dobre promocje. :D

Shogun2 TW : Blood Pack - Clip (new DLC):
http://www.youtube.com/watch?v=ETHpedJV ... ture=feedu (http://www.youtube.com/watch?v=ETHpedJV-GU&feature=feedu)
Shogun 2 Blood & Gore DLC is Glorious!!! :
http://www.youtube.com/watch?v=GEaGpIhp ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=GEaGpIhp74w&feature=related)

manolito
01-12-2011, 21:41
i właśnie tak zarzyna się tą serię, zamiast dodać tą krew od początku (do tej pory bitwy wyglądały jak starcie armii lalek - mimo, że drugi shogun graficznie powala, to ten drobny szczegół absolutnie przesądza o klimacie!) to wydają kastrata, którego później uzupełniają nazywając bezczelnie dlc.

KLAssurbanipal
01-12-2011, 23:23
i właśnie tak zarzyna się tą serię, zamiast dodać tą krew od początku (do tej pory bitwy wyglądały jak starcie armii lalek - mimo, że drugi shogun graficznie powala, to ten drobny szczegół absolutnie przesądza o klimacie!) to wydają kastrata, którego później uzupełniają nazywając bezczelnie dlc.

Nie dali krwi żeby zaniżyć kategorię wiekową zwiększając sprzedaż. Z krwią gra od początku musiałaby mieć znaczek +18, zamiast +16.

Martinus123
02-12-2011, 07:56
Opcje grafinczne ultra sa dostępne jeśli masz kartę graficzną z 1GB pamięci. Ja mam 512 i też nie mialem ale wystarczy zmienić opis w plikach gry i opcjach ustawień grafiki widac że masz kartę 1 GB a wtedy wszystkie opcje graficzne są dostępne. Później spradze i napisze gdzie dokladnie się to zmienia

manolito
02-12-2011, 08:39
king louis, przecież mogli "wydać" krew jako niezobowiązujący dodatek tuż po premierze gry, a tak po prostu szukają kolejnego żenującego sposobu na wyciągnięcie kasy.

KLAssurbanipal
02-12-2011, 09:15
king louis, przecież mogli "wydać" krew jako niezobowiązujący dodatek tuż po premierze gry, a tak po prostu szukają kolejnego żenującego sposobu na wyciągnięcie kasy.

Tak, mogli z tego kasy nie ciągnąć. Ja jedynie piszę, że nie mogli tej krwi umieścić od razu w grze, żeby nie zmniejszać sobie rynku.

ManUtd
02-12-2011, 09:32
Ta, znaczek +18 by tak im wpłynął na sprzedaż.. tak samo jak w CoDach gdzie jest pełno 12-letnich dzieciaków.
Imo jest to bez sensu chociaż może to być rzeczywiście powód, ale i tak w grach przez steam zaczyna się tendencja sprzedawania bety i uzupełniania jej z upływem czasu płatnymi dodatkami. Nie mówię, zawartość niektórych jest ciekawa, a kto nie chce nie musi płacić, ale byłoby badziej fair gdyby dali to od samego początku wszystkim... no cóż, kapitalizm ;)

piernik
02-12-2011, 11:05
W niektórych krajach chyba gra+18 by się nawet nie pojawiła - gdzieś czytałem że w Niemczech nie można kupić tego blood DLC, ale nie wnikałem w temat czy tak jest na pewno.

Ensis
02-12-2011, 11:44
W Niemczech nie pojawiło się ponieważ tam występuje olbrzymia cenzura treści brutalnych i krwawych.

ManUtd
02-12-2011, 11:45
Tak, nie jest dostępne w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Może ich prowokować nie chcą.. :roll:

Rue
02-12-2011, 13:14
A jak Niemiec zmieni region pobierania na steamie na polski to będzie mógł te DLC pobrać?Dobrze rozumiem.

ManUtd
02-12-2011, 13:18
Raczej nie. Ja mam region pobierania Frankfurt i mam blood pack dostępne, więc w drugą stronę pewnie też nie działa.

Gaius Julius
02-12-2011, 15:19
tutaj trzeba by było zrobić taki mały szwindel jak w przypadku BF'a 3 8-) wtajemniczeni pewnie wiedzą o co chodzi ;), czyli zassanie Thora czy innego badziewia ukrywającego IP, zaznaczyć jakiś tam region czy proxy np z Polski lub z USA i gotowe

jako gracz to niechciałbym mieszkać w Niemczech :?

Paul Atryda
16-12-2011, 14:29
Ale dlaczego oczekiwać od kogokolwiek że nie będzie chciał zarobić na swoich produktach? Gadanie ,że wydawanie dodatków i pierdółek do gry jako płatnych uzupełnień to złodziejstwo, jest niepoważne. Studia nie tworzą gier dla sztuki a wydawcy nie rozpowszechniają ich z uwielbienia dla geniuszu twórców tylko dla pieniędzy. Proste

ManUtd
16-12-2011, 14:33
Oczywiście że tak, to jest właśnie to co umożliwiło wydawanie ściąganych przez internet dlc, kiedyś można było wydać jeden porządny pudełkowy dodatek a reszta była w grze, dzisiaj co im się nowego nawine zaraz sprzedają za pare euro. Ale to nie zmienia faktu że sprzedawanie za pieniądze opcji graficznych które równie dobrze mogłyby być od razu albo wyjść w patchu jest już trochę przegięciem.

Paul Atryda
16-12-2011, 20:07
Pisząc poprzedni post chciałem aby był bardzo ironiczny...nie wyszło, oczywiście zgadzam się z przedmówcą. W innym dziale pisałem już o tym, że znakiem naszych czasów jest bylejakość. Tu dodam jeszcze że bezgraniczna chciwość. Wypuszczane są niedokończone produkty (nie tylko gry) a potem użytkownicy muszą płacić drugi, szósty i osiemnasty raz za to, co powinni dostać na samym początku. I tak będzie dopóki decydenci będą się kierować PKB nieprzekładalnym na dobrobyt społeczeństwa.

Ensis
18-12-2011, 05:20
W ramach Daily Wishlist Giveaway platforma dystrybucji cyfrowej Steam przeceniła grę TOTAL WAR: Shogun 2 o 67%..Dnia dzisiejszego, tj. 17 grudnia Steam daje zniżkę na Shogun 2 oraz wszystkie DLC do -67% pierwotnej ceny. I tak:

podstawową wersję gry Shogun 2 możemy kupić za 13,33 euro, czyli około 60 złotych polskich
dodatek The Ikko Ikki Clan Pack – 1,16 euro
dodatek Sengoku Jidai Unit Pack – 0,66 euro
dodatek Rise of the Samurai Campaign – 2,33 euro
dodatek the Hattori Clan Pack – 1,16 euro
dodatek Blood Pack DLC – 0,53 euro

Promocja jest ważna tylko jedną dobę i kończy się o godzinie 19:00 w niedzielę
http://totalwar.org.pl/blog/2011/12/17/ ... -shogun-2/ (http://totalwar.org.pl/blog/2011/12/17/promocja-steam-shogun-2/)