PDA

Zobacz pełną wersję : Pobieranie i instalacja IB:SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI !!!



buger13
15-12-2011, 18:04
Za namową Eutychesa z dniem 22.01.2013r. przejąłem temat Szlachetnego BlackWooda.

Jak piszą starożytni kronikarze, nastały mroczne czasy dla Świętego Cesarstwa Rzymskiego, którego trawią od środka konflikty, walki o władzę a korupcja zżera je jak podstępna zaraza, której nikt nie może się oprzeć, na którą nawet najtęższe ówczesne medyczne umysły nie znajdą lekarstwa.
Zepsucie obyczajów, dawne wartości prawdziwego rzymianina uległy rozkładowi, jak ofiara ze zwierzęcia na ołtarzu o której ktoś zapomniał, kiedy dawni wojowniczy bogowie, bez których błogosławieństwa, żaden cesarz nie ośmielił się wysłać, choć jednego legionu na pole bitwy, zostali wyparci przez o wiele mściwego i ponoć sprawiedliwego Boga, który zesłał na ziemię swojego syna pod postacią człowieka.
Tak twierdzą ci co głoszą jego słowa.... Chrześcijanie.
Nie dość że w samym cesarstwie źle się dzieje, to ludy które dotąd pierzchły na widok złotego orła, wzrosły w siłę i nękają jego granicę.Są na tyle przebiegłe, butne że coraz śmielej zapuszczają się na ziemię spokojnych rzymskich obywateli! Sieją grozę, przemoc, łupią bogate ville, pozostawiając krwawe ślady na ścianach,zamiast pięknych fresków a ogniem spalonych osad można śledzić ich niecną wędrówkę ! Wszelakie pakty mają za nic, takowe są te ludy barbarzyńskie! Skrytobójcze, podstępne, nie okazujące litości nawet dzieciom ;)
Taki obraz niegdyś Wielkiego Imperium zastał Julian Apostata, kiedy w 355r. n.e morderca jego ojca Konstancjusz II mianował go cezarem i wysłał na wojnę z Germanami do Galii. Jednak jak mówią kroniki, Julian miał inne plany po pokonaniu german chciał zmienić oblicze Rzymu, chciał aby stare religie wróciły do łask, aby zapanował w końcu ład i porządek a tron Cesarski należał do niego, jako pierwszy w historii Cesarz miał być intronizowany poprzez podniesienie na tarczy!
Czy chcecie spełnić jego przeznaczenie?? Zmierzyć się z historią Juliana Apostaty, ostatniego pogańskiego Cesarza Rzymu? A może staniecie po stronie barbarzyńskich ludów? Jeśli tak,to wreszcie odszukaliście modyfikację która mnie jako skromnego gracza powaliła na kolana!!

INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI Dzieli się na trzy kampanie, które według naszego uznania instalujemy zanim uruchomimy modyfikację.
Mamy do wyboru:
*355 r Flawiusz Julian w Galii (POLECAM)
*361 r. Julian Apostata jako nowy Cesarz wyrusza przeciw rosnącym w siłę Imperium Sassanidów
*365 r. Czasy po śmierci Apostaty.
Zacznę wiec czysto technicznie:
Do pełnej instalacji modyfikacji potrzebujemy dodatku RTW:BI ver. 1.6
- Mod działa samodzielnie,czyli możemy go instalować z innymi modami, gdyż nie nadpisuje nam oryginalnych plików gry(wyjątkiem może być intro. które nie musimy dodawać w późniejszej instalacji,ale to potem)
-Po ściągnięciu moda kierujemy instalator do głównego folderu gry. Czyli tak jak u mnie => \RTW , po zakończonej instalacji powinniśmy po otwarciu głównego folderu z grą widzieć folder o nazwie "SAI"

Aby poczuć klimat i dopełnić reszty instalacji zapoznajcie się z moją instrukcją!

* Wchodzimy we wspomniany wcześniej folder "SAI" , odszukujemy folder options a w nim teczkę o nazwie "Campaign".
Mamy tam do wyboru trzy kampanie, daty od których zaczniemy grę, oraz tury na rok( hipotetycznie mod zakłada 6,ale możemy zmniejszyć na 4!).
Uruchamiamy instalator kampanii na który się zdecydowaliśmy, ja wybrałem 355 i 6 tur (jak radzą twórcy), musimy pamiętać o tym jaką kampanię wybraliśmy i na ile tur się zdecydowaliśmy, gdyż nowym krokiem w instalacji będzie WGRANIE SKRYPTÓW KAMPANII KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W INNYM FOLDERZE!
Ścieżkę instalacji kierujemy w taki sposób \RTW\SAI (nie do daty!!!!)

*Mamy również możliwość wgrania patcha na 12 tur.(w tym wypadku pomijamy powyższy punkt)
Pach na 12 tur należy wypakować do SAI\option\campaign.
Ścieżkę instalacji wybieramy tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI(tu pomijamy krok następny).

* Następnie odszukujemy folder Scripts, który znajduje się w folderze SAI. Tu natomiast wybieramy tury na rok, jakie wcześniej zdecydowaliśmy się wgrać z folderu kampanii.
Jeśli jest to 6 obrotów na rok,to wchodzimy w folder docelowy i wybieramy kampanię którą zdecydowaliśmy się wcześniej wgrać. Czyli tak jak ja 6 tur=>355AD=>full scripts(tą pierwszą opcję,znacznie rozwiniętą polecam! W grze będzie dużo dodatkowych elementów urozmaiconych kampanię,jak posiłki i inne wydarzenia.Natomiast opcja druga doda nam tylko ilość kolejek na rok..Tyle)Instalujemy tak samo jak wcześniej czyli \RTW\SAI (nie do daty!!!!).

* Ważnym elementem jaki oferuje modyfikacja, to oprawa dźwiękowa w tym celu musimy odszukać folderu SoundMod! W głównym folderze SAI!(Dodam że mamy tam oryginalne języki rodem z EB i masa innych atrakcji :twisted: )
Aby zainstalować poprawnie moda, musimy odszukać w głównym folderze "SAI" teczki SoundMod , wejść w niego i uruchomić instalator Vanilla SoundMod option, pokierować ścieżkę instalacji tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI .
Następnie wejść w folder SAI i odinstalować Vanilla SoundMod option poprzez kliknięcie odpowiedniego narzędzia pod nazwą CA Vanilla Soundmod uninstall.exe!
Koniecznie teraz musimy odszukać tego samego folderu SoundMod w zakładce OPTIONS i zainstalować na nowo Ihatemonday Soundmod options a ścieżkę docelową kierujemy tak jak zwykle czyli D\RTW\SAI !!!

*Opcjonalnie Pach na rekrutację wypakowujemy w SAI\option\Minimal Recruitment Option.
Ścieżkę instalacji wybieramy tak jak zwykle czyli: \RTW\SAI
Patche można pobrać z linku na końcu postu.

Reszty opcji nie ruszamy gdyż , jedynie możemy odinstalować dodatki które mod już ma wgrane, takie jak przyroda z RSII ,mod na dyplomacje, nowa mapa itd.

Podsumowując, INVASIO BARBARORVM : SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI to potężna modyfikacja, mająca kupę zmian, nowych modeli jednostek,budowli,portretów generałów itd.
Mod mogę opisywać tylko w superlatywach,mam nadzieję że istota zmian jakie posiada, nie będzie wam przynosiła masy błędów, które niestety posiada każda dużo poprawiająca i dodająca praca twórców. Modyfikacja ma ogromny potencjał i niesamowity klimat, moim zdaniem to Europa Barbarorum o późniejszych czasach starożytnej europy. Polecam każdemu kto na nowo chce przeżyć powrót na stary dobry RTW-BI!!! Pozdrawiam

Link do POBRANIA I KONKRETNYCH INFORMACJI ODNOŚNIE ZMIAN I SAMEJ GRY,POLECAM SIĘ ZAPOZNAĆ: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=126462

Baal-Melkart
20-12-2011, 17:26
To BlackWoodzie wynalazłeś diamencik. Mod prezentuje się naprawdę ciekawie. W niedalekiej przyszłości spróbuję pobrać. Tylko czy czasu starczy, żeby zagrać?

http://i187.photobucket.com/albums/x268/pericles_photos/RomeTW-BI2011-04-1121-04-07-11.jpg

BlackWood
21-12-2011, 00:06
Jam ci powiadam , że na tego moda musi ci sił i czasu starczyć. Gdyż jest to jeden z niewielu po Europie Barbarorum, mod który ma tyle bajer i klimatu że aż dziw aby o nim tak cicho było!
Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości ,ktoś opiszę swoje odczucia i wrażenia z gry. Naprawdę polecam poświęcić choć godzinkę na rozruch, a przyłapie się na tym że skończy na trzech ;) Pozdrawiam

radoxx4
21-12-2011, 17:20
Zapowiada się ciekawie. A jak wygląda tu min rozkład prowincji?

BlackWood
21-12-2011, 20:00
Prowincji jest sporo, ja naprawdę radzę pograć w to cudeńko. To kawał dobrej roboty, tego moda udoskonalano już od dawna.Teraz to już efekty końcowe. Ja po prostu chylę czoła ekipie ludzi, którzy tworzą cały projekt IB o czasach późnej starożytności. Pozdrawiam

boogeyman
27-12-2011, 17:14
witam
zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

narka ;)

27-12-2011, 17:38
witam
zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

narka ;)
Jaki system? Gdzie zainstalowana gra? Chyba nie tam gdzie system?

BlackWood
27-12-2011, 20:43
witam
zaciekawił mnie ten mod i postanowiłem go zainstalować ale mam pewien problem a mianowicie zrobiłem wszystko tak jak było to opisane i chciałem włączyć mod z ikonki na pulpicie i bach nie działa pokazuje mi się informacja typu:
C:\Program Files\Activision\Rome- Total War\RomeTW-BI.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32!!!
Totalnie nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie bardzo proszę o radę
Czekam z niecierpliwością bo jestem ciekawy moda

narka ;)

Po pierwsze zobacz czy posiadasz BI( podstawowy dodatek) w wersji 1.6!
Po drugie niektóre mody nie działają w dokumentach program files! Najlepiej stwórz osobny folder (jak ja to robię) , nazwij go RTW czy rome total war i tam instaluj całą grę, a potem mody oczywiście. Ścieżki instalacji najlepiej kieruj ręcznie, gdyż linijki tworzone przez twórców często są mylące. Pozdrawiam

boogeyman
28-12-2011, 10:08
dzięki za pomoc ale poradziłem sobie zainstalowałem go na D i wszystko hula
gra na prawdę wygląda fajnie zobaczymy jak trochę pogram
ale mam jeszcze jedno pytanie ;)
chodzi o styl wyświetlania opcji dodatkowych na polu bitwy są na górze i nie bardzo mi to odpowiada
chciałbym aby było tak jak w podstawce na dole czy da się z tym coś zrobić
dzięki za pomoc

pozdrawiam :)

BlackWood
28-12-2011, 13:17
Odszukaj w głównym katalogu gry folder SAI, wejdź w niego i otwórz następnie folder o nazwie preferences!
Wewnątrz powinieneś mieć dokument tekstowy o nazwie preferences.txt , otwórz go i w linijkach ustawień znajdź taką nazwę MINIMAL_UI:TRUE
Teraz musisz zmienić to TRUE na FALSE .Czyli musi być tak MINIMAL_UI:FALSE .Jeśli tak zrobiłeś zamknij plik i zapisz zmiany. Pozdrawiam

inquisitor
29-03-2012, 18:17
Właśnie pobieram to cudeńko, bo po ponownym obejrzeniu Gladiatora naszło mnie na Rzym, a na IB2 i Eb2 nie chcę mi się czekać, więc wracam do starego dobrego Romka ;D

Mam tylko pytanie do Was, czy mod ma podmienione tekstury mapy czy te z podstawki ?

buger13
29-03-2012, 18:35
Właśnie pobieram to cudeńko, bo po ponownym obejrzeniu Gladiatora naszło mnie na Rzym, a na IB2 i Eb2 nie chcę mi się czekać, więc wracam do starego dobrego Romka ;D

Mam tylko pytanie do Was, czy mod ma podmienione tekstury mapy czy te z podstawki ?

Polecam mod jest świetny, tak są nowe.

BlackWood
29-03-2012, 20:00
Właśnie pobieram to cudeńko, bo po ponownym obejrzeniu Gladiatora naszło mnie na Rzym, a na IB2 i Eb2 nie chcę mi się czekać, więc wracam do starego dobrego Romka ;D

Mam tylko pytanie do Was, czy mod ma podmienione tekstury mapy czy te z podstawki ?

Mod jest w pełni "przerobiony" , tylko musisz pewne rzeczy doinstalować, wszystko opisałem dokładnie w opisie. To takie EB tylko dzieje się w późniejszym okresie historii starożytnej. Posiada kupę skryptów, historycznych detali od budowli ich przeznaczenia na jednostkach kończąc, cech postaci, AI i wiele dużo innych bajer, a klimatu mogą pozazdrościć największe modyfikacje pod RTW czy MTW II!
Ja się dziwie że modyfikacja ta, jest tak mało popularna to jakiś absurd!! :o Pozdrawiam

29-03-2012, 20:29
Jest jak napisał szlachetny BlackWood odnośnie tej modyfikacji, swego czasu opisałem cała rodzinę tych modów
viewtopic.php?f=57&t=839 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=839)

traktujących o schyłku starożytności przyjmując standardową chronologię. Dlaczego mało popularny? Wydaje mnie się ze swego czasu było zainteresowanie starożytnością, rodem z Imperium Rzymskiego pod wodzą Juliusza Cezara i jemu podobnych, wcześniejsze historie jak z Spartakusem, wojny diadochów na wschodzie itd....itp...:) Ale tylko taka mała dygresja.
Modem zagrywałem się, ale jaką nacją hmmm...nie powiem, ale wszystkie są dobrze dopracowane i trud moderski nie poszedł na darmo...
Oczywiście opinia jest subiektywna, tendencyjna i wcale nie musi odpowiadać innym gustom :mrgreen:

BlackWood
29-03-2012, 21:37
Zapewne tak było jak prawisz ;) , jednak wątek o EB czy RS jest nadal aktywny (na tym forum), a temat o IB wysechł jak stara studnia. Warto było odświeżyć i opisać od nowa co nieco, gdy twórcy nadal rozwijają to cudeńko :P . Ja wiem o Wielki Eutychesie że zagrywałeś się w te modyfikacje, fajnie by było jeśli więcej z nas, też by się za tego moda wzięło ;) Pozdrawiam :!:

inquisitor
01-04-2012, 09:14
Właśnie zainstalowałem i idę pykać w tę zacną modyfikację, po skończonej sesji skrobnę jakiegoś posta ..

Zadam pytanie, zainstalowałem kampanię 355AD, i moje pytanie brzmi w której kampanii Italia należy do Cesarstwa Zachodniego ?

BlackWood
01-04-2012, 13:05
Wiesz w 355 r. Cesarstwo jeszcze było w całości, definitywnie rozpadło się na dwie części w 395, więc nie ma jeszcze mowy o zachodnim czy wschodnim. Mod przedstawia właśnie dosyć specyficzny układ sił w tamtym okresie dziejów starożytnych, według mnie decydujący i bardzo dramatyczny ;) . Choć na pierwszy rzut oka nadal mamy dwie frakcje rzymskie, w grze traktowane są jako scalone,ziemie pod panowaniem cezara Apostaty i ziemie Cesarza Konstancjusza II(oczywiście obszarowo o wiele większe od Apostaty, gdyż Julian według dziejów skierowany był do walk przeciw germanom).

Mod trzyma dużą oprawę historyczną i to widać, więc jeśli wybierasz frakcję Apostaty, to tak jak byś grał "zachodnim Rzymem" , ale według tego w jaki okres nas wrzuca modyfikacja o frakcji takiej nie ma mowy ,gdyż Rzym mamy jako jedno państwo, a jako gracz wcielasz się raczej w jego obrońcę na zachodnich jego obrzeżach. Pozdrawiam
Edit: Uwaga! Powtarzam jeszcze raz odnośnie instalacji, miłościwi użytkownicy, starajcie się czytać to co napisałem o sposobie instalowania dodatków, za zrozumieniem i spokojem, gdyż jeden zły ruch i będą problemy z samą grą!! Krok po kroku wgrywajcie pliki, by później cieszyć się naprawdę dobrą modyfikacją, w pełnej okazałości!!

inquisitor
01-04-2012, 15:21
Powiem szczerze że mod trzyma poziom !
Tylko niestety jest to RTW i po przesiadce z Medka, może być ciężko znów się przyzwyczaić do biedoty graficznej i interfejsu ale jeżeli to Nam nie przeszkadza to mod jest super !

Gram w kampanię z 365 AD 12 tur i jest super, bardzo dobra muzyka, jednostki i mapa, urzekła mnie piosenka "Now He is free" z gladiatora ...

Jest to dla mnie najlepszy mod dziejący się w końcówce starożytności i pozostanie Nim, aż do premiery IB2 na Medievala !

A co do instalacji, to wystarczy kierować się instrukcją którą napisał Szlachetny BlackWood i powinniście sobie poradzić.

Scorpi80
01-04-2012, 16:12
Jakoś przegapiłem tego moda, ale jak skończę kampanię Galią w XC to zainstaluję na pewno:)

03-04-2012, 00:26
Jakoś przegapiłem tego moda, ale jak skończę kampanię Galią w XC to zainstaluję na pewno:)Warto zagrać, ja grałem w wersję swego czasu bez dodatków z RS, i wtedy robił wrażenia, a teraz po dodatkach uczynionych według tego jak napisał BlackWood mogłem z przyjemnością z Rawenny przenieść stolicę do Konstantynopola i powstrzymać szerzące się chrześcijaństwo :)

BlackWood
03-04-2012, 12:49
To może jakieś konkretne relacje z waszych kampanii panowie :?: Jestem ciekawy jak wam idzie, co was na maksa zaskoczyło itd. Wiem że ciągnę za języki, ale próbuję rozgrzać wątek, gdyż SAI jest naprawdę dobrym modem z nowymi animacjami, kupą zmian i tym pozytywnym klimatem ;) Warto aby więcej graczy ceniących jeszcze RTW sięgnęło po tego moda! Pozdrawiam

inquisitor
04-04-2012, 18:57
Narazie nie gram w tego moda, bo gram w IB Conquestus Britaniae i próbuje się zabrać za trochę dłuższą sesją w Rule Britania na MTW ale gdy znajdę czas to pogram w tego moda i napiszę swoją relację ;)



Kampania 361 AD 12 tur i nie wiem jak mam ją rozegrać, może ktoś z Was podpowie co i jak mam robić aby przetrwać na początek ?

matmat2000
14-04-2012, 20:06
Bardzo ciekawy mod tylko zauważyłem że dziwnie zachowuje się w nim kawaleria podczas obrony miasta. Tak jak by szaleje bez rozkazu się przemieszcza i buguje między budynkami. Mam też inny problem mianowice wie ktoś jak ustawić zwykł panel podczas trwania bitwy- w tym nie ma zwiększania prędkość bitwy przez co czasami trwa pełne 20 min co mnie trochę irytuję ?

buger13
14-04-2012, 20:18
Witaj, matmat2000 stronę wcześniej pisał o tym BlackWood poczytaj tam. Dokładnie środa, 28 grudnia 2011, 15:17.

matmat2000
14-04-2012, 21:16
No właśnie już wcześniej zrobiłem tak jak pisał i po wejściu do Romka nadal mam inny panel. Wchodzę jeszcze raz w ten plik i jest FALSE przy minimal ui .

BlackWood
14-04-2012, 22:23
No właśnie już wcześniej zrobiłem tak jak pisał i po wejściu do Romka nadal mam inny panel. Wchodzę jeszcze raz w ten plik i jest FALSE przy minimal ui .
Musisz wejść w folder z SAI i tam odszukać teczkę preferences i plik o tej samej nazwie oraz dokonać zamiany. Gdybam, że robisz zamiany ale w folderze z podstawki... Pozdrawiam
EDIT: Kawaleria czy AI komputera może czasem mieć dziwne zachowanie, ale to wina raczej samego silnika TW, czasem zdarzą się bugi, jednak w całości mod wymiata ;)

inquisitor
15-04-2012, 11:07
M@t ja Ci podeśle na xf ten plik preferences i Ci zrobię jak nie wiesz jak :p

matmat2000
17-04-2012, 14:02
No właśnie już wcześniej zrobiłem tak jak pisał i po wejściu do Romka nadal mam inny panel. Wchodzę jeszcze raz w ten plik i jest FALSE przy minimal ui .
Musisz wejść w folder z SAI i tam odszukać teczkę preferences i plik o tej samej nazwie oraz dokonać zamiany. Gdybam, że robisz zamiany ale w folderze z podstawki... Pozdrawiam
EDIT: Kawaleria czy AI komputera może czasem mieć dziwne zachowanie, ale to wina raczej samego silnika TW, czasem zdarzą się bugi, jednak w całości mod wymiata ;)

Trafiłeś w sedno sprawy. Z nieuwagi i pospiechu zmieniłem to w podstawce a nie w folderze SAI. Sory za zamieszanie wszystko śmiga. Gram na h/h i rzeczywiście jest trudno straciłem już prawie całą brytanie i północną galię. Denerwuje mnie że prawie na całym terytorium gali nie można rekrutować wartościowe oddział( poza marsylia) -reszta strasznie słaba i nawet w obronie miast się nie sprawdza

BlackWood
17-04-2012, 19:55
Czyli wedle starego powiedzenia , pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł ;) . Odnośnie rekrutacji i wartościowych jednostek, to tu ci nic nie pomogę. Modyfikacja zakłada jak najbardziej historyczny obraz danej epoki. Wystarczy prześledzić główny wątek na TWC (oczywiście znając choć troszeczkę angielski), że twórcy to hobbyści pełną gębą i na historii się znają :ugeek: . To trudny okres dla rzymskich dziejów, całkiem nowy dla ówczesnej europy. Warto sięgnąć do dobrych źródeł historycznych i dowiesz się że na granicach już nie stacjonowały ciężkozbrojne legiony(które obciążały już i tak nadszarpnięty budżet imperium) a zazwyczaj lekka piechota, mówiąc językiem laika "strażnicy" nie rzymskiego pochodzenia a tzw."Barbarzyńcy". Dlatego dbając o takie drobne szczegóły, mod ma dużą wartość historyczną a dodatkowo zajeb.. bawi :D

Scorpi80
18-04-2012, 12:20
Jak znajdę trochę więcej czasu to zagram. Dawno nie grałem w nic z BI.

Scorpi80
11-05-2012, 21:27
Mod zainstalowany. Chyba zagram na początek w kampanię 355AD 6 tur Hindusami. Jeden problem bo chyba nie działa mi mod sound bo dźwięki są nadal standardowe. Spróbuje przeinstalować.

BlackWood
11-05-2012, 22:22
Musisz zrobić dokładnie tak jak opisałem, najpierw instalujesz Vanilla SoundMod zaraz potem odinstalowujesz i wgrywasz ten właściwy wszystko do folderu SAI. Polecam zagrać Rzymianami bo głównie pod tą nacje zrobiono moda, a powiem ci że łatwo nie jest :? Masz do wyboru wschodnią kampanię i zachodnią ;) Pozdrawiam

Scorpi80
11-05-2012, 23:26
Udało się, wszystko raczej gra jak należy:) Świetny klimat jest, lubię ostatnio grać barbarzyńcami a tereny Brytanii są fajne. Wybór póki co padł na Celtów. Dźwięki i muza dodają klimatu, masakra. Kolejne dni pod znakiem RTW:D Ta gra dzięki różnym ciekawym modom nigdy się nie nudzi.

p.s. po kilku turach w różnych momentach, w czasie walki i na mapie kampanii gra się zawiesza i to dosłownie. Pomaga tylko "trzech króli" i wyłączenie procesu. Czy ktoś z Was tak miał?

sebek82
09-06-2012, 13:20
Witam wszystkich! ten mod to naprawdę drugie EB bardzo mi się podoba ale coś mi się często wysypuje do pulpitu zrobiłem krok po kroku jak w instrukcji na pierwszej stronie czy ma ktoś z szanownych forumowiczów jakieś cenne wskazówki co do stabilności?

BlackWood
09-06-2012, 14:56
Niedawno wyszedł Hotfix, pobrać go można na samym dole postu na TWC, gdzie twórcy udostępnili moda. Po zassaniu musisz wkleić po każdym folderze do teczki SAI. Tylko jest jedno "ale" , musisz pamiętać jaką kampanię i skrypty instalowałeś na początku. Jeśli te co opisałem, problem z głowy bo musisz wkleić fixy (czyli foldery), które będą pasowały do tegoż opisu. Chodzi tu o instalację daty kampanii i tur na rok (6) i do tego full script też odpowiadające kampanii i turą na rok. Pozdrawiam
EDIT:Po wprowadzeniu zmian, kampanię najlepiej zacząć od nowa!

sebek82
10-06-2012, 16:22
Dziękuje za szybką pomoc! zawsze można na ciebie liczyć tacy ludzie to skarb na tym forum.Pozdrawiam,a powiedz mi jeszcze gdzie mam to wrzucić? do głównego katalogu czyli SAI

BlackWood
10-06-2012, 18:12
Spoko ;-) staram się mieć rękę na pulsie, mam nadzieję że ta łatka coś poprawi. Może rozkręcimy wątek i ktoś po troszku opisze swoją kampanię?? Pozdrawiam

urquart
21-07-2012, 15:10
Mod rzeczywiście robi wrażenie, szczególnie muzyka, która tworzy klimat, ale mam do Kolegów pytanie. Po dłuższym czasie regularnie po każdej bitwie wywala mi grę do windowsa, też macie tem problem?

BlackWood
21-07-2012, 19:35
Pisałem wcześniej że mod ma już fixsa do pobrania ze strony gdzie jest download(tylko niżej). Instalację opisałem kilka postów wyżej.Pozdrawiam

Jakub123
23-09-2012, 19:56
Witam, podzielam zdanie osób wypowiadających się wcześniej, mod jest po prostu kosmiczny, lecz mam pewien problem, od jakiegoś czasu znikaja mi możliwość rekrutowania określonych jednostek, a mianowicie nie moge w kartaginie rekrutować legio septymanii (jeśli dobrze pamiętam nazwe), w amidzie legia armenia pseudocomostenes, a w londynium legio britani, ktoś wie czym jest to spowodowane?nie jest to czasem efekt jakiś błędów którym zaradzi wspominani fix? z góry dziękuje za pomoc!

BlackWood
23-09-2012, 20:21
Prawdopodobnie, to nie błąd, tylko skrypt twórców. Zapewne ma to symulować stopniowe braki mobilizacyjne tych lepszych jednostek na tych terenach. Jeśli chodzi o Brytanię, to powolny rozkład sił ma skłonić gracza do opuszczenia tej wyspy. Lub wysyłania posiłków z innych części imperium. Wszystkie te zabiegi mają utrudnić nam żywot w grze, oraz pokazać jak stopniowo kruszyła się militarnie armia Rzymska, stawiając swoją obronność na coraz to gorzej wyposażonych żołnierzach, często "barbarzyńskiego" pochodzenia.
Chyba o to chodzi twórcom modyfikacji? No chyba że budowle które rekrutują te jednostki uległy uszkodzeniu w jakiś zamieszkach, które też wstrząsają miastami Rzymskimi. Sprawdź..
Pozdrawiam

EDIT: Na przyszłość warto zapamiętać, jeśli wychodzi jakaś nowa poprawka do modyfikacji, zawsze ją instaluj. Zazwyczaj poprawia pewne bolączki spowodowane błędami ;)

Jakub123
24-09-2012, 13:12
Też o tym myślałem ale coś mi nie pasowało generalnie, a zatem powodem takiego stanu rzeczy są jak słusznie spostrzegłeś budynki, jeśli w takiej np. Kartaginie postawi się Palatinae barracks to porostu znika możliwość rekrutacji comitatenses, ale wystarczy albo nie budować tych baraków a jak już są, to zniszczyć je i wybudować od początku i po problemie, może się komuś przyda ta wiedza.Dzięki i pozdrawiam!

McAbra
24-10-2012, 06:56
Piszecie o tym modzie wiele dobrego, a znacie jakiś alternatywny link do pobrania?
Ten z TWC jest zawirusowany... :|

Samick
24-10-2012, 08:09
Postaram się pomóc:
1) Wstaw link, z którego korzystałeś.
2) Jakiego antywira używasz?
3) Ściągnę, przeskanuje i dam odpowiedź.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dotarłeś do odnośnika, gdzie mod jest w jednym pliku. Nie mam dużo czasu na poszukiwania i dotarłem tylko do tematu, gdzie plik instalacyjny podzielono na 3 części (+patch) ----> http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=126462

McAbra
25-10-2012, 10:49
Ad.1. Korzystałem z linku w pierwszym poście.
Ad.2. Na komputerze z którego pobierałem jest ArcaVir
Ad.3. Mam nadzieję ;)

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dotarłeś do odnośnika, gdzie mod jest w jednym pliku.
Nie, to ten który podałeś.
Part I i Part II zassało dobrze, problem pojawił się przy Part III i patch'u.

Samick
28-10-2012, 12:00
Używam Bitdefender Internet Security 2012 z wykupioną licencją. Oba pliki są bez zarzutów.

Jakub123
13-11-2012, 08:59
Witam! na stronie moda zamieszczony został Hotfix 1, i mam odnośnie niego pytanie(tak, tak wiem ze mało rozgarnięte) gdzie go wkleić? z góry dziękuje za pomoc!

BlackWood
13-11-2012, 09:47
Niedawno wyszedł Hotfix, pobrać go można na samym dole postu na TWC, gdzie twórcy udostępnili moda. Po zassaniu musisz wkleić po każdym folderze do teczki SAI. Tylko jest jedno "ale" , musisz pamiętać jaką kampanię i skrypty instalowałeś na początku. Jeśli te co opisałem, problem z głowy bo musisz wkleić fixy (czyli foldery), które będą pasowały do tegoż opisu. Chodzi tu o instalację daty kampanii i tur na rok (6) i do tego full script też odpowiadające kampanii i turą na rok. Pozdrawiam
EDIT:Po wprowadzeniu zmian, kampanię najlepiej zacząć od nowa!

Jeśli jest ten sam, sprawdź czy pasuje do tej instrukcji. Pozdrawiam !

LEGION
18-11-2012, 09:35
Ktoś zna inne linki do pobrania moda? Z poziomu TWC mod jest nieosiągalny.

buger13
18-11-2012, 15:55
Postaram się pomóc. Zajrzyj poniżej.
Linki do pobrania w pierwszym poście!

LEGION
18-11-2012, 20:33
buger13 dzięki za pomoc w odnalezieniu plików.
Rzeczywiście mod strasznie miodny i po EB chyba najbardziej grywalny, jednak po 3 godzinach straciłem zapał do obrony czegoś co i tak upadnie. :D Jasne przyjemność w graniu jest i to ogromna. Jednostki podobają mi się nawet bardziej niż w EB. Jednak całe tło nie skłania mnie do zajęcia się tematem bardziej. Podobnie jest u mnie z wczesnym średniowieczem, niby człowiek ciekawy bo to historia ale jednak budowa pozycji republiki/królestw hellenistycznych, walka o dominację i budowa imperium przyciąga bez porównania z obroną muru dziurawego w kilku miejscach, jednym oddziałem kawalerii. ;)
Co nie zmienia faktu, że kiedy znudzę się EB(co chyba szybko się nie zmieni, gdyż gram już w EB kilka lat i nadal rozegranie kampanii Macedonią, Baktrią, Rzymem, Polemeuszami czy Seleucydami przyciąga o wiele bardziej niż pojawiające się po EB inne modyfikacje, jakkolwiek ciekawe w kilku aspektach, to nie potrafiące nawet wystartować w jakieś konkurencji z EB :) ) i jego wszystkimi frakcjami to pewnie wrócę do IB chociażby rozegrać jakąś bitwę, gdyż skłonny jestem twierdzić, że tekstury jednostek są lepsze niż te z EB.

krzych
07-12-2012, 13:22
Czy mógłby ktoś podać odświezone linki do pobrania tego moda. Dzięki

buger13
07-12-2012, 19:06
Czy mógłby ktoś podać odświezone linki do pobrania tego moda. Dzięki
Jutro jak będę miał chwilę, to postaram się wrzucić nowe linki. :mrgreen:

krzych
07-12-2012, 21:45
buger13 - problem mam ze znalezieniem Hotfix wskazałes że można ściągnąć z tego linku na dole strony niestety nie moge go tam znaleźć nie wiem czy został usunięty, jak byś mógł go wrzucić lub wskazać inne źródło byłbym wdzięczny.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=126462

buger13
07-12-2012, 22:02
buger13 - problem mam ze znalezieniem Hotfix wskazałes że można ściągnąć z tego linku na dole strony niestety nie moge go tam znaleźć nie wiem czy został usunięty, jak byś mógł go wrzucić lub wskazać inne źródło byłbym wdzięczny.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=126462
Sprawdziłem i faktycznie link został usunięty, bo wygasł. Poniżej masz nowy. :mrgreen:
[spoiler:3154jfs7]http://www.sendspace.pl/file/c4ab743078d050ae7c8725d[/spoiler:3154jfs7]

15-01-2013, 22:20
buger13 :D pozwoliłem sobie uzupełnić pierwszego posta o twój link. Mod jest ciekawy, szkoda że pod Medka 2 nie zrobili z takich rozmachem :cry:

buger13
16-01-2013, 09:10
Fakt ten mod wymiata, jeden z lepszych w jaki grałem pod RTW.

16-01-2013, 09:25
buger13 Mam pytanie do ciebie, znasz jakiś dobry upload? mam zamiar porobić trochę alternatywnych zbiorczych paczek, najbardziej znanych modów...Cały czas szukam, spróbuję na dropo podobnych, ale czy to wypali?
---
Jak ktoś zna też proszę podać, będę próbował :D

buger13
22-01-2013, 20:03
Przejąłem temat, tak więc jak by ktoś miał kłopot z linkami do ściągnięcia moda lub jakiś problem proszę śmiało pisać.
Pozdrawiam

Momos1972
22-01-2013, 20:40
Mam zainstalowaną antologię. Co zrobić żeby mod działał?

buger13
23-01-2013, 16:52
Mam zainstalowaną antologię. Co zrobić żeby mod działał?

Jak masz ściągnięte pliki z pierwszego postu, to postępuj zgodnie z instrukcją.
Dziś aktualizowałem i można ściągnąć wszystkie trzy części moda, oraz łatkę z numerkiem 1.2 z linków w pierwszym poście.

Pozdrawiam

Momos1972
23-01-2013, 20:18
Mod działa. Bardzo dziękuje za pomoc.

buger13
04-03-2013, 20:59
Linki do moda wygasły i jak ktoś był by zainteresowany jego ściągnięciem proszę pisać, to wrzucę nowe(alternatywne).

Grogmir
07-03-2013, 18:48
Ja poproszę. ;)

buger13
07-03-2013, 21:07
Jutro postaram się wrzucić alternatywne(nowe) linki, jak tylko przyjdzie paczka z nowym zasilaczem do kompa.
Pozdrawiam

Grogmir
08-03-2013, 13:17
Ok, dzięki wielkie. :) Pozdrawiam

Edit: Ściągnąłem już jednoplikową instalkę z tego tematu (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?126462-SOMNIUM-APOSTATAE-IULIANI-MAINPAGE-amp-INSTALLATION-DOWNLOAD) - zawiera ona (pomimo nazwy 1.0) patcha 1.2 i fixa. Ściągałem z modbb, więc możecie zaktualizować pierwszą stronę tematu o ten link. ;)

Co do samego moda to wstyd przyznać, ale przeraził mnie on swym ogromem! Nie spodziewałem się, że po EB trafię na coś przynajmniej równie dopracowanego i rozbudowanego, a tu proszę... Mimo wszystko kampanii nie będę jeszcze rozpoczynał - dokończę budowę Imperium Rzymskiego na EB i po wytyczeniu historycznych granic 'przeskoczę' te kilkaset lat, by bronić imperium w SAI. ;) Szkoda, że nie jest to możliwe w jednej rozgrywce. :)

16-03-2013, 10:31
Jest to jeden z najlepiej dopracowanych historycznie modów pod Rome Total War :D Ale są inne z " tej rodziny", równie ciekawe mody :D
Dzięki za info o linku, więcej takich informacji a ominie się barierę gamefrontu :D

buger13
01-11-2013, 15:19
Witam, gram sobie w SAI i oto proszę propozycja pokojowa nie do odrzucenia?! :D
http://img4.imageshack.us/img4/5324/vq65.png
By było ciekawiej dodam tylko, że stronicy Konstancjusza utrzymali się tylko na Krymie w chwili złożenia tej wyważonej :shock: propozycji .
Pozdrawiam

Lwie Serce
03-01-2014, 18:24
Ten mod wygląda świetnie! I zdziwiło mnie że aż tyle waży, będzie co pobierać. Niedługo na pewno się zaopatrzę w SAI, gdyż strasznie mnie naszła ochota na te czasy. A jako iż grałem w IB na Medka, to wstyd nie spróbować również tych na starego, dobrego Rome :) Zwłaszcza że zebrał tu bardzo pozytywne opinie.

EDIT : No ja sobie gram ostatnio w IB:SAI. Na razie ochoty i czasu starczyło mi tylko na własne bitwy, ale kampanię oczywiście niedługo zacznę :) Same bitwy nawet, dostarczają masę znakomitej zabawy. Już w pierwszej, ogromne wrażenie zrobiły na mnie jednostki. Zaryzykuję stwierdzenie, że są ładniejsze nawet od tych z EB. Szczególnie spodobali mi się ciężkozbrojni jeźdźcy Rzymu i Sasanidów, świetnie wyglądają! Balans bitewny również mi do gustu przypadł, widać tą zmianę w układzie sił, łatwo zauważyć że kawaleria szybko staje się siłą napędową armii, od której zazwyczaj zależy wynik bitwy. Szarży zwartego oddziału katafraktów nie odeprze się łatwo, nawet jeśli się uda to przy bardzo dużych stratach. Bardzo fajnie jest. Na uwagę zasługuje też teren bitwy. Na ogół do grafiki nie przywiązuję dużej uwagi, ale tu się zachwyciłem bo jest tak żywo, i miło dla oka. Mym zdaniem, wersja na Rome, przynajmniej pod względem bitew, znacznie przebija IB na Medka.

Cóż, po rozegraniu kampanii pewnie napiszę szerszą opinię, ale nawet grając w same bitwy już widzę że to świetny mod, to po rozpoczęciu kampanii pewnie mnie urzeknie jeszcze bardziej, gorąco polecam! :)

Bradley
04-02-2014, 14:06
Mod wygląda zachęcająco - trochę jako odskocznia od Europa Barbarorum, Roma Surrectum i nowego Roma. Mam jednak pytanie odnośnie instalacji :
Wyczytałem, że Mod będzie działał z innymi modami ale nie mam pojęcia czy Europa Barbarorum będzie działać z nim ??
Czy można instalować w tym samym folderze C\RTW, gdzie jest już EB ?
Czy nie będzie problemem jeśli mam zainstalowane EB na pełnej antologii, tj. na Alexandrze ?
I na koniec czy po instalacji będą działać obie modyfikacje tj. SAI i EB ?

McAbra
04-02-2014, 14:10
Niestety, EB gryzie się ze wszystkimi modami i nie zadziała nic, co zainstalujesz na RTW zmodowanego Europą Barbarorum.

Bradley
04-02-2014, 14:15
Szkoda, po cichu liczyłem, że tylko Roma Surrectum II jest takie "nieprzyjazne" dla innych modyfikacji :(
A czy może ktoś wie jakie są wymagania sprzętowe do modyfikacji SAI??, bo jeśli nie jakieś mega rozbudowane to może wyjmę z lamusa starego laptopa

buger13
04-02-2014, 15:32
AVE
To może ja dorzucę swoje trzy grosze w sprawie powyższego.

Niestety, EB gryzie się ze wszystkimi modami i nie zadziała nic, co zainstalujesz na RTW zmodowanego Europą Barbarorum.
Ja osobiście mam zainstalowane EB oraz SAI i wszystko śmiga aż miło.
Tak więc myślę że nie powinno być żadnego problemu.
Co do wymagań jak pociągnęło u ciebie EB to i SAI poleci.
Pozdrawiam

McAbra
04-02-2014, 15:38
Dziwne, zazwyczaj EB nie działa z innymi modami.
Cóż, widać wszystko należy rozpatrywać indywidualnie. :)
@down,
Nom, w takim razie faux pás z mojej strony. Kajam się. :)

Lwie Serce
04-02-2014, 15:48
Niestety, EB gryzie się ze wszystkimi modami i nie zadziała nic, co zainstalujesz na RTW zmodowanego Europą Barbarorum.
Mylisz się, ja swego czasu miałem Chivalry, EB, SAI i Diadochi na jednej kopii i działało ;)

Bradley
04-02-2014, 22:09
Ja osobiście mam zainstalowane EB oraz SAI i wszystko śmiga aż miło.

Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj zainstalowałem SAI (oczywiście zgodnie z instrukcją z początku tematu - jak zwykle okazała się bezbłędna - zresztą podobnie jak w przypadku EB :D - wielki szacunek, szczególnie za cierpliwość i łopatologiczne wyjaśnienie sprawy)
SAI działa z EB -przynajmniej jak na razie :D Do tej pory EB chodziło stabilnie (ani razu mnie nie wywaliło) zobaczymy czy SAI coś nie popsuje - ale osobiście myślę, że nie.
W tym tygodni zacznę jakąś kampanię na SAI więc zobaczę jak ze stabilnością tego moda.
Tak na szybko zajrzałem w kampanię rzymską, zapowiada się miodzio. Jeszcze kusi mnie w przyszłości mod odnośnie wojny diadochów

Napoleon7
10-03-2014, 07:41
Niestety, EB gryzie się ze wszystkimi modami i nie zadziała nic, co zainstalujesz na RTW zmodowanego Europą Barbarorum
Mam na RTW zamontowane dobrych parę modów (jak policzyc, to będzie co najmniej 8) w tym EB, i wszystko chodzi jak trzeba. Co prawda ostatnio coś mi się zaczęło zacinać, ale to chyba wina laptopa - po przeczyszczeniu sytuacja się poprawiła. Sam problem jest jednak dla mnie o tyle ciekawy, że do zamontowania mam jeszcze pare mofdów a zastanawiam sie czy to czynić właśnie z powodu obaw, czy czasem gra nie zacznie sie zacinać.

McAbra
10-03-2014, 17:00
Tak, tak, jak już wyżej napisałem pomyliłem się.
Możliwe że pomyliło mi się z RS :)

buger13
27-05-2015, 11:49
Witam!
Dzięki pracy Ragimund Von Wallat mamy możliwość wgrania pacha na 12 tur w roku oraz zmianę czasu i kosztów rekrutacji oraz kosztów utrzymania jednostek.
Wszelkie informacje o pachach znajdziemy w poniższym linku.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?687702-Add-Ons.
WAŻNE: aby pach na 12 tur działał poprawnie należy go wgrywać na nowo zainstalowany mod SAI.
Jeśli będą zainteresowani dokładniej opisze zmiany dodane po wgraniu patch-y.
Życzę fascynującej gry i czekam na relacje z kampanii.
Pozdrawiam

zig&sharko
09-05-2016, 08:27
Postanowilem wrocic do starego ROME i zainstalowalem sobie poczciwego moda o Julianie i jego epoce. Mam problem z ta gra: jak w kampani zacznie mi sie ladowac bitwa to cos wywala i Windows przestaje obslugiwac gre.Mam Windows'a 8.Komus chodzi na osemce czy problem lezy w Windowsie???

buger13
09-05-2016, 11:03
Witaj.
Czy na pewno postępowałeś zgodnie z instrukcją instalacji??
Czasami zdarzają się drobne pomyłki. Zainstaluj jeszcze raz od nowa, bo to raczej nie wina Windows'a skoro masz mapę kampanii.

zig&sharko
09-05-2016, 16:47
Wszystko zgodnie z instrukcja do folderu z Rome TW, nie BI.Pozniej dorzucam variuous skrypty dotyczace kampanii z 355r.
Wieczorem zainstaluje mod Ruina Rome: jak problem bedzie ten sam to wina systemu.kiedys mialem starszego laptopa ze zintegrowana karta Intela i dokladnie mialem taki sam problem, co teraz na nVidii.