PDA

Zobacz pełną wersję : KO - co i jak?



Świętowit
19-09-2009, 18:31
Witam wszystkich:) Czy moglby ktos mi opisac dzialanie KO? Na jakiej wersji gry sie gra o co chodzi z tymi haslami itp? taki maly FAQ albo zbior informacji na ten temat... poniewaz chcialbym pograc z wami jednak moja wiedza na ten temat jest niestety prawie ze zerowa:( dodam ze od dluzszego czasu obserwuje tematy wszystkich KO i chetnie bym sie wkrecil na dluzsza mete;]

-----
Temat niech będzie traktowany jako topic do zadawania podstawowych pytań odnośnie KO.
Maximus XI

Nezahualcoyotl
19-09-2009, 18:38
Obserwujesz tematy z KO a piszesz tutaj :lol: :?: :mrgreen:

Świętowit
19-09-2009, 20:43
Obserwujesz tematy z KO a piszesz tutaj :lol: :?: :mrgreen:


Obserwuje jednak nie wszystko rozumiem a nie znalazlem tematu ktory w pelni by wyjasnial zasade dzialania tych KO. Znalazlem regulamin no i zapoznalem sie z nim ale nie odpowiada on na wszystkie pytania jakie sobie postawilem;)

Pop517
19-09-2009, 20:57
ehmm...no więc tak hasła są poto aby inny gracz se niewszedł i zrobił coś na swoją korzyść...
ale ja mam pytanie ty chcesz wiedzieć jak w nie grasz jeśli tak
to tu możesz się zapisać
viewtopic.php?f=3&t=1075 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=1075)
a teraz wyjaśnie jak grać poprostu ściągasz seva do pliku na MTW2/Mods/teutonic/save
włanczasz grę wczytujes tak jak singla poprzes wczytaj kampanie i tam powinna się pojawić konsola haseła a potem już grasz...

Abu Yusuf
19-09-2009, 23:40
żeby Ci rozjaśnić sytuacje, pop troche zagmatwał... Więc , Ogólnie :
1. Wszystko związane z grą odbywa się na forum (dyplomacja , traktaty itd) a potem jest za pomocą dyplomatów wprowadzane w życie(mam na myśli dyplomacje, mapy handel sojusze)
2. Gracze posyłają do siebie save'a z kampanii hot seat, poprzez wrzucanie save'ow na strone speedyshare.com
3.w temacie "kolejka" tura przesyłana jest dalej poprzez link zawierającym save'a , a link w poście w ów temacie

I dokładnie :

4. Gracz mający ture przed Tobą może(nie musi) powiadomić Cię o turze przez gg , wtedy sobie wchodzisz na forum, ściagasz save'a do mtw2/saves ew. gdzie indziej zalezy od kampanii i ew. moda
5. wczytujesz ów save'a pojawia się konsola, wpisujesz swoje hasło (ważne jest żeby je zapamiętać, bo potem są kłopoty.)
6. Wykonujesz swój ruch (swojej frakcji) klikasz klepsydre
7.Po kliknięciu otworzy się konsola z menu frakcji kolejnego gracza (np grając anglią po wykonaniu tury i kliknięciu klepsydry otworzy się ekran startowy francji) Wtedy zapisujesz gre , najczęściej w formacie "nazwa kampani , tura" np. WKO18tura11
8. Wychodzisz z medka(po zapisaniu gry) wrzucasz save'a z punktu wyżej ^ na strone speedyshare.com , upload'ujesz (wgrywasz na serwer)
9. po ów czynności pojawia Ci się link do pliku (save'a dla kolejnego gracza) wybierasz pierwszy ponieważ drugi link usuwa plik z serwera
10.piszesz posta w temacie "kolejka" danej kampanii online, w swoim poście zamieszczasz tego linka
11. Jeżeli masz czas i chęci to powiadamiasz o turze następnego gracza wysyłając mu link np.
12.Czekasz na swoją następną ture, i wszystko od początku (czyt. od pkt 4.)
13.Swoje hasło po wykonaniu 1szej tury wysyłasz do mg(mistrza gry) żeby go nie zapomnieć i żeby ew. mógł on za Ciebie zrobić ture gdybyś się spóźnił

Dodam że na wykonanie tury masz 24 godziny, po tym czasie ture za Ciebie robi mg chyba że wyznaczysz zastępce i wyślesz mu hasło.

Po reszte reguł odsyłam do lektury "zasad ko" :

viewtopic.php?f=109&t=954 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=109&t=954)

Jeżeli są jeszcze jakiekolwiek pytania, zapraszam na gg bądź pw.

Świętowit
20-09-2009, 13:17
Dziekuje o to wlasnie mi chodzilo:) ostatnie pytanie.... na jakiej wersji gry rozgrywana jest WKO?

Pop517
20-09-2009, 13:57
podstawka na 1.3
kingdomsy na 1.5

Garindor
20-09-2009, 19:11
Proponuję podwiesić to w ogłoszeniach kampanii online. ;) Naprawdę co któryś się o to teraz pyta.

Pop517
20-09-2009, 19:13
od wczoraj odpowiadałem 3 razy na to "cuś"

Świętowit
20-09-2009, 19:29
Proponuję podwiesić to w ogłoszeniach kampanii online. ;) Naprawdę co któryś się o to teraz pyta.



Dobry pomysl ;) popieram w 100%. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi oraz za cierpliwosc ktorej zdecydowanie wam nie brakuje;) temat do zamkniecia! pozdrawiam

Mefisto7
20-09-2009, 19:49
skomplikowane to z tymi save'ami :( co turę śćiągać , coś uploadować, łojej

Haller
20-09-2009, 19:52
Ale za nim tura dojdzie do ciebie to minie ponad dzień ;)

Biniu
21-09-2009, 15:56
Wydaje się strasznie skomplikowany ten tryb Hot-seat przez sieć... a może w praktyce jest łatwiej?

janker92
21-09-2009, 18:41
nawet duoż łatwiej niż myślisz ;)

Soul of Night
21-09-2009, 19:49
Wydaje się strasznie skomplikowany ten tryb Hot-seat przez sieć... a może w praktyce jest łatwiej?

Tyle, że... Jak trafisz na ludzi "grających" w KO "zawodowo" to w ciągu tygodnia 2 osoby zrobią ruch... Niestety wada "słownych" ludzi.

Behmod
22-09-2009, 15:01
takie jedno pytanko gdzie jest PoN w dyplomacji jak gram w grze to nie ma czegoś takiego chyba ,że to jest tylko tak wymyślone do KO?

Amrod
22-09-2009, 15:03
Tak.

Mefisto7
22-09-2009, 16:39
Ja już mówiłem na wątkach: zasady o Ponie i co o nim myślę, he xD ale teraz powiem, żę nie podoba mi sie często używana zasada- "nie niszcz budynków w zdobytych miastach przeciwnika/ innego gracza". Otóż czemu nie? w końcu pewne frakcje mogę być ucharakterytzowane na takie "wikingowo-rozbójnicze". Jako przykład to podam xD orcs of misty mountains :P w modzie TAtw .. nie wyobrażam sobie żeby te gobliny rozszerzały terytoria, tylko jakbym nimi grał to zawsze napad, plądruj, niszcz i wycofaj sie w góry. To takie charakterystyczne dla barbarzyńców :P

Joopiter
22-09-2009, 19:02
Rozgrywka nie ma byc realistyczna, tylko maksymalnie grywalna ;) I zasady sa po to, zeby ta grywalnosc podniesc jak najwyzej

Behmod
22-09-2009, 19:19
a poza tym wyobraś sobie budowałeś miasto wkładałeś w to dużo kasy miałeś wszytko na maxa a tu ci przejmują zamek i wszystko niszczą i cała kasa i wysiłek poszło na nic.

Garindor
22-09-2009, 20:23
Bo to nie jest gra ekonomiczna :roll: (tzn może troche jest ale bardziej strategiczna) :P jak chcesz nic nie tracić to w to zagraj http://www.zieloneimperium.pl/login.php?t :mrgreen:

Behmod
22-09-2009, 20:25
Co ty to jest na mnie za trudne.

Mefisto7
22-09-2009, 20:52
a poza tym wyobraś sobie budowałeś miasto wkładałeś w to dużo kasy miałeś wszytko na maxa a tu ci przejmują zamek i wszystko niszczą i cała kasa i wysiłek poszło na nic.

No może macie rację, z tym "na maksa" mnie przekonałeś, chociaż z drugiej strony motywowało by cie to do większej obrony tego miasta ;)

ottoman
24-09-2009, 15:30
jak uruchomić tryb hotseat? i jak sprawdzic na jakim modzie dzieje sie dana kampania?

Haller
24-09-2009, 16:18
W menu głównym gry, wchodzisz w multiplayer, i klikasz Hotseat ;)

Joopiter
24-09-2009, 18:26
jak uruchomić tryb hotseat?
Robisz tak jak napisal Haller, a jak tam nie ma to trzeba cos tam w configu zmienic. Ale zeby wczytac save biorac udzial w KO nie musisz nic uruchamiac/wlaczac, samo sie zrobi.

i jak sprawdzic na jakim modzie dzieje sie dana kampania?
Najczesciej w podforum danej KO jest temat (zwykle na samym dole) z jej nazwa i tam w postach zalozyciele pisza na jakim modzie jest gra.

Z tych KO ktore sa teraz WK 17, 18, 21 i 24 sa na WWmwE, a WK 19 i 23 oraz MK 5 na czystym medku. Pozostale KO sa takie jak nazwa danego podforum (broken crescent, third age, krzyzacy itd)

Abu Yusuf
24-09-2009, 22:32
co do burzenia budynków w miastach jest to sprawa indywidualna każdego gracza,ogólnie zniszczenie budynków po przejęciu nie jest dobrze odbierane przez większośc, mało graczy tak robi, ale różnie bywa, co do sprawdzania co się dzieje w danej ko, albo musisz kogoś osobiście spytać albo niektóre ko posiadają mapy/kroniki (rzadkość, 24wko ma b. dobrą) na których nijako widać sytuacje

Mefisto7
25-09-2009, 10:52
a jeśli chodzi o sprawę z dyplomacją między graczami... na forum umawiamy sie co i jka, ale wprowadzane w życie jest to za pomocą dyplomatów, a jak to niby się odbywa skoro np gracz z którym chcę zawrzeć pakt nie śledzi sytuacji i jak podejde dyplomatą to jak on zaakceptuje?

Świętowit
25-09-2009, 10:55
a jeśli chodzi o sprawę z dyplomacją między graczami... na forum umawiamy sie co i jka, ale wprowadzane w życie jest to za pomocą dyplomatów, a jak to niby się odbywa skoro np gracz z którym chcę zawrzeć pakt nie śledzi sytuacji i jak podejde dyplomatą to jak on zaakceptuje?


Robisz dyplomata normalnie interakcje z danym graczem wtedy wysuwasz mu propozycje i zamykasz okno czekajac i gdy dochodzi do jego tury on dostaje ten sam panel dyplomacji z wysunieta przez Ciebie propozycja i moze zaakceptowac badz tez odrzucic

Mefisto7
26-09-2009, 22:53
z bitwą jest tak samo? że czeka do jego tury, by mógł zdecydować czy walczyć czy sie wycofać?

Świętowit
27-09-2009, 01:31
bitwa sie odbywa od razu z tego co sie orientuje

Joopiter
27-09-2009, 11:39
Tak, bitwa od razu sie odbywa w momencie ataku agresora, obronca nie ma mozliwosci odstapienia od bitwy. Dlatego w KO tak wazne sa forty (w singlu np w ogole ich nie uzywalem, w KO to podstawa). Zostawienie nieobstawionych wojsk w poblizu wroga konczy sie zawsze ich strata.

Mefisto7
27-09-2009, 12:02
tyle że w TA nie ma fortów... można budować tylko wieże. :roll:

Destro7er
27-09-2009, 13:42
W TA są postawione forty w strategicznych miejscach.

Argaleb
22-12-2009, 16:27
Witam wszystkich! Szczerze mówiąc to chciałem zacząć grać w KO. Obserwuję różne od jakiegoś tygodnia, rozumiem prawie wszystko prócz jednego aspektu. Jak wrzucić na tą stronkę save'a. I o co chodzi z tym uploadowaniem.

Mefisto7
22-12-2009, 16:46
No normalnie..
-Zapisujesz grę w momencie gdy jest panel następnej frakcji (czyli po wciśnięciu klepsydry)
-wychodzisz z gry lub wczytujesz sobie następną ko
-wchodzisz na speedyshare.com
-tam wybierasz ten swój save, z folderu "saves" który jest w każdym modzie,dodatku i czystej podstawie.
-i dajesz upload
-po skończeniu uploadowania, pojawi ci się link, który kopiujesz.
- w temacie "kolejka" danej KO wklejasz skopjowany link i piszesz kto dalej(nie musisz, ale to uporządkowywuje)

Argaleb
22-12-2009, 20:47
No normalnie..
-Zapisujesz grę w momencie gdy jest panel następnej frakcji (czyli po wciśnięciu klepsydry)
-wychodzisz z gry lub wczytujesz sobie następną ko
-wchodzisz na speedyshare.com
-tam wybierasz ten swój save, z folderu "saves" który jest w każdym modzie,dodatku i czystej podstawie.
-i dajesz upload
-po skończeniu uploadowania, pojawi ci się link, który kopiujesz.
- w temacie "kolejka" danej KO wklejasz skopjowany link i piszesz kto dalej(nie musisz, ale to uporządkowywuje)


W takim razie to o wiele prostrze niż sądziłem. A te hasła? Coś dokładniej oznaczają? Czy tylko wczytuję grę i wyskakuje mi panel z hasłem które wymyśliłem i muszę wpisać?

Haller
22-12-2009, 20:49
Dokładnie. Wyskakuje na początku gry panel z hasłem.
Jeśli robisz 1 turę w tej KO musisz to hasło dopiero wprowadzic i potwierdzic.
W kolejnych turkach po prosu je wpisujesz i zaczynasz grę ;)

Argaleb
23-12-2009, 19:38
A gdy wpiszę takowe hasło pierwszy raz, powinienem je przesłać GM-owi tak?

Amrod
23-12-2009, 19:39
MG, Mistrzowi Gry. Tak, jeśli takowego kampania posiada. Chodzi o to, żeby tura nie stała w razie niewyjaśnionych okoliczności zniknięcia gracza i postoju tury. Kwestia zastępstwa, obrania nowego gracza.

Argaleb
23-12-2009, 23:12
No tak, teraz wszystko rozumiem. Dziękuję, teraz poczekam na aż zwolni się jakieś miejsce w KO, byle by to był oryginalny Medek bo nie chce mi odczytywać modów.

Świętowit
23-12-2009, 23:54
No tak, teraz wszystko rozumiem. Dziękuję, teraz poczekam na aż zwolni się jakieś miejsce w KO, byle by to był oryginalny Medek bo nie chce mi odczytywać modów.



O oryginalnym Medku mozesz raczej zapomniec prawie wszystkie KO tocza sie na modach;] WWMWE nie zajmuje przeciez duzo

Krzyzak
24-12-2009, 10:10
No właśnie . WWMwE 0.9 ma 78 mb, a WWMwE 1.0 z tego co pamiętam około 120 mb ale raczej się mylę . I jeszcze dodaje nowe frakcje takie jak Litwa i Ruś Kijowska :D I na czystym medku już nikt nie gra, lepiej zapisz się do jednej z części Kingdoms ;) Tam nie musisz mieć modów.

Argaleb
24-12-2009, 11:49
Ale coś jest nie tak. Nie znam się za bardzo na ściąganiu plików...w każdym razie robię tak:

1.Ściągam i daję zapisz na pulpicie.
2.Jak się zapisze i próbuję rozpakywać czy odczytać przez TC to automatycznie ponownie wyskakuje mi okienko Otwórz, Zapisz, Anuluj i tak cały czas. Mógłby mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób ściągać mody tak żeby działały poprawnie. Rozumiem że trzeba je zapisać w folderze Mods w Medievalu. Ale jakich użyć programów i ogólnie w jaki sposób to ściągnąć?

marcinus1002
24-12-2009, 11:56
Ja jak ściągnę to rozpakowuję do przykładowo D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War i działa mod

Mefisto7
24-12-2009, 13:12
albo po prostu zrób " rozpakuj tutaj" i to co ci się rozpakuje wklej do medka, po prostu..

Argaleb
24-12-2009, 16:30
albo po prostu zrób " rozpakuj tutaj" i to co ci się rozpakuje wklej do medka, po prostu..

Nigdzie nie mogę znaleźć opcji "rozpakuj tutaj"? Wie ktoś może gdzie jest?

Świętowit
24-12-2009, 19:02
W winrarze po kliknieciu PPM masz "Wypakuj Tutaj"

Argaleb
24-12-2009, 21:24
Działa! Dziękuję wam:D Można to uznać za prezent pod choinkę, dziękuję was jeszcze raz...teraz biorę się za ściąganie innych modów!

EDIT: Gdzie można się zapisać do KO?

Krzyzak
26-12-2009, 08:08
Albo możesz się wpisać w temacie " Zastępcy do KO " i czekać aż ktoś odpowie. Albo założyć nowy temat ze swoją KO . Jeśli zgłosi się dostateczna ilość ludzi możecie grać . Wejdź sobie w " Kampanie Online " ( dział ) i tam poszukaj jakiś wolnych KO, bo zdaje mi się, że jeszcze są ;) . Musisz tylko posiadać mody na, których odbywa się Kampania - ale to chyba wiesz :D .

Dzigi
29-12-2009, 21:18
Przejolem wlasnie Sycylie na WKO XXVI i nie do konca zrozumialem co mam zrobic aby wczytac ture :? Sciagolem link podany przez Phenomeon ( ostatniego ktory ture wykonal bo nastepnie powinno jeszcze zrobic ture 6 innych osob zanim ja powinnienem byc ) wrzucilem go do Medieval 2 total war >> saves nastepnie wlaczylem medivala 2 total war wczytaj kampanie wybralem te ktora sciagnolem i wyskoczyl blad Medieval 2 total war napotka. Rozumiem ze powinna sie pojawic konsola do wpisania hasel. Jeszcze jedno wersja jaka powinnienem miec to 1.3 rozumiem z 1.3 jest potrzeba tez do uruchomienia krolestw ?

Marat
29-12-2009, 21:29
Pewnie dlatego, że gramy na WWMWE 1.0, a nie czystym Medku 8-)

Dzigi
29-12-2009, 22:17
Rozumiem ze WWMWE to mod a moge prosic o link zeby go sobie sciagnac ?
Co to sa te PoNy ?

Mefisto7
29-12-2009, 23:59
PoN-prawo o nieagresji, wyznaczane na jakaś tam określoną ilość tur, przy zerwaniu pona czekasz 2 tury i możesz atakować, 1 turę jeśli zerwałeś w obronie sojusznika.
Tak, mod, zobacz do wątku o polskich modyfikacjach. Tam jest jedynie on, dwie wersje, ta Ko (XXVI) do której dołączyłeś jest na wersji 1.0.

Dzigi
30-12-2009, 00:13
Tak znalazlem juz o tym modzie sciagne dopiero jutro bo teraz pozno a sciaga sie jedna czesc z godzinke. viewtopic.php?f=33&t=2168 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=33&t=2168) Tylko czytam ze sa jakie problemy z tym modem ;p narazie tylko to mnie martwi

Joopiter
30-12-2009, 11:34
Problemy maja tylko ci, ktorzy zle to instaluja :) W tym temacie - viewtopic.php?f=33&t=2168 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=33&t=2168) - w 1 poscie masz linki do downloadu. Sciagasz, rozpakowujesz za pomoca programu winrar (darmowy, do pobrania stad - http://www.winrar.pl/winrar/pobierz) klikajac na sciagniety plik prawym przyciskiem => wypakuj pliki => wybierasz folder z zainstalowanym medkiem, pozwalasz nadpisac pliki (o ile windows o to zapyta). I tyle, moda masz w folderze wwmwe-1.0, save kopiujesz do folderu wwmwe-1.0/saves (jesli go nie ma, trzeba go utworzyc lub uruchomic przynajmniej raz mod). Mod uruchamia sie poprzez plik wwmwe-1.0.bat (jesli wszystko zostalo dobrze wykonane powinien sie znajdowac w glownym folderze medka).

Dzigi
30-12-2009, 16:03
Dzieki za wyjasnienie :D Mysle ze teraz nie bede mial problemu z tym modem.

Edit: Sciagnolem wlaczylo sie nie zaczolem jeszcze rzadnej kampani ale raczej powinna dzialac ;]

Joopiter
31-12-2009, 10:47
Sprobuj sciagnac dowolny save podany w temacie z kolejka w wk26. Jesli sie wczyta (pojawi sie karta do wpisania hasla) to znaczy, ze dziala.

Dzigi
31-12-2009, 12:06
Dziala :D Szkoda ze opisy sa po angielsku ( budynkow, wojska itp. )

Edit: Jezeli nie jest moja tura to moge nadal dyplomatyczne ustalenia na forum prowadzic ? ( raczej tak ale zawsze lepiej zapytac )

Krzyzak
01-01-2010, 11:09
Tak, będziesz mógł . Zawsze możesz to robić ;)

righeira
03-01-2010, 02:54
Mam taki problem. Rozgrywam z jeszcze jedną osobą kampanię online w trybie hotseat. Zapisujemy i przesyłamy sobie sejwy. Problem polega na tym, że gdy ładuję swój sejw, to po otwarciu nie mam już żadnych komunikatów. Ani o budownictwie, ani o rekrutacji, ani innych. Pozostają tylko komunikaty, w których gracz musi osobiście podjąć decyzję i ogólny komunikat o przebiegu tury. Natomiast ta druga osoba ma wszystkie komunikaty. Nie mam pojęcia co jest? Zapisujemy według wszystkich zasad. Miał już ktoś tak? Będę wdzięczny za jakąś radę.

Joopiter
03-01-2010, 11:36
Tak juz niestety bywa i nie da sie na to poradzic nic.

righeira
03-01-2010, 11:51
Hmm... No trudno. Ale tylko tak bywa czy tak zawsze jest?

Joopiter
03-01-2010, 11:58
Tak zawsze jest. Tzn czasami jeden ktos ma wszystkie komunikaty, a reszta nic, czasami nikt nic nie ma.

righeira
03-01-2010, 12:35
OK. Dzięki za odpowiedź.

Świętowit
03-01-2010, 12:39
Co nie sprawia ze nic sie nie dzieje bo wszystko rozwija sie w normalny sposob;)

Amrod
03-01-2010, 13:34
Zadania możesz zobaczyć klikając na kopertę. Chociaż tyle.

Dzigi
17-01-2010, 15:38
Mam pytanie jak wyglada sytuacja kiedy kilka panstw zaklada Zwiazek albo Lige po to aby dzialac razem ? ;)

Amrod
17-01-2010, 15:48
W przypadku małych KO (kingdomsowych), było w zwyczaju, że dozwolone jest max. 2 sojusze, aczkolwiek to jest tylko półśrodek i nie ma sposobu przeciwdziałania. Nieprzyjemna sytuacja, gdy jest to kilka państw. No cóż, dyplomacja, bo w gruncie o to przecież chodzi w początkowym etapie gry, żeby osiągnąć jakąś dominację (sedno sojuszu). Zapewne takie "ligi" widoczniejsze są w większych KO, ale akurat w tych nie gram.

Marat
17-01-2010, 16:02
Nie ma lig nawet w WKO, choć bywały kiedyś. Jest to jednak sama nazwa, taki smaczek do dyplomacji. 3-4 kraje mogą podpisać sojusz i owocnie współpracować bez tego. Taka liga będzie więc uznana za zwykły sojusz i tyle.

Knecht
24-05-2010, 23:04
Mam takie pytanie odnośnie dyplomacji w KO te wszystkie sojusze, prawa handlowe i inne które ogłaszane są w tych ambasadach na forum to w grze na mapie też są podpisywane przez dyplomatów ??? wiem że może głupie pytanie ale chce się upewnić bo niedługo chcę zacząć grać w KO :P

Dagorad
24-05-2010, 23:23
Sojusze są podpisywane ale nie muszą tylko że jak nie podpiszesz sojuszu i nie dasz praw przemarszu to będziesz sobie psuj reputacje u kompa co zresztą i tak ma mały wpływ na grę. PON jest rzeczą umowną i stanowi raczej rodzaj 2 turowego okresu ochronnego do danej tury. No a prawa handlowe dają coś tylko w grze więc muszą być tam zawarte. Oficjalnie liczą się tylko pakty zawarte na forum.

Abu Yusuf
25-05-2010, 15:38
Oficjalnie liczą się tylko pakty zawarte na forum.
ta część wypowiedzi poprzednika jest najważniejsza :) ot cała filozofia, całe odzwierciedlenie w grze, to tylko formalność, ważne jest to, co zostało ustalone między graczami, na forum bądź gdzieś indziej (gg czy cuś ) ;)

pakty o nieagresji - pony, są umową na określony czas, mogą zostać zerwane itd, ale o tym wszystkim masz w regulaminie kampanii online, poczytaj ;)

Kruchy
26-08-2010, 17:14
Mam pytanie odnośnie kampani na wwmwe. Czy odbywają się one na zwykłej wersji czy tej stworzonej do KO ? I jeszcze jedno. Bitwy rozgrywamy na automacie czy dowolnie?

OskarX
26-08-2010, 18:14
Zawsze automat. Oczywiscie ,ze na wersji KO! Po co niby ona jest?

Joopiter
26-08-2010, 18:54
Nie wprowadzaj w blad. Kampanie sa rozgrywane na roznych wersjach wwmwe.

WK 25 i MK 10 - na wwmwe 0.9c;
WK 26, 27 i MK 9, 11, 13 na wwmwe 1.0

Na "edycji-KO" jest tylko TDO oraz upadla WK 28 (chyba, ze MK 14 lub 15 - nie wiem na jakiej sa one wersji). Sa plany, ze nastepna WK bedzie na nowej wersji 2.0 (o ile znajdziemy powod bledu wywalajacego do menu po kilku turach).

blackhand
10-09-2010, 17:11
Ostatnio zainteresowałem się nieco sprawą KO, i, choć poznałem sprawę od strony spraw jak zamieszczanie save'ów itp., to jednak nie mam najmniejszego pojęcia o samej rozgrywce, czyli o co w tym wszystkim chodzi.

Oczywiście mógłbym się rzucić na głęboką wodę, jednak niezbyt mi się uśmiecha zostać zmiażdżonym w ciągu pierwszych 3 kolejek mojej gry przez mojego sąsiada. Dlatego prosiłbym, żeby, jeśli ktoś może, podesłać mi (napisać tu lub na PW na przykład) jakiekolwiek wskazówki, od tematu walk automatycznych, po samo zarządzanie państwem. Nie chce jakiś sekretów czy wyrafinowanych technik, tylko podstawy.

I jeszcze tak z ciekawości: Czy losuje się nacje tylko żeby uniknąć głupich kłótni, czy stoi za tym coś więcej?

Volfgan
10-09-2010, 19:22
Nacje są losowane, wiadomo, że nie wszyscy są zadowoleni z wyników, ale to najlepszy sposób. Gracze zdają się na uczciwość osoby losującej.

Dunkel
03-10-2010, 18:26
a ja mam pytanie - czy jestem w stanie przewidzieć kiedy będzie moja tura? sęk w tym, że mogę mieć czasem problem z dyspozycyjnością, a jednak jak pomyśle, że cały czas ktoś będzie grał za mnie to wiadomo, że nie da mi to takiej radości z gry jakbym chciał.

Amrod
03-10-2010, 18:56
Co do dnia to wątpię, chyba, że masz za przodka Nostradamusa. Ale średnio wko lecą dwa tygodnie i dłużej, a kingdomsówki 4-5 dni. Ale czasem jest tak, że po dniu spóźnienia turę wykonuje MG, więc jak wiesz, że nie dasz rady wykonywać na czas to szkoda nerw i czasu innych graczy, a i Twojego, bo tury nie własnoręczne nie dają tej satysfakcji jak piszesz.

Dunkel
03-10-2010, 18:59
czyli cała wielka kampania trwa ok. 2 tygodnie? zasady gry są takie, że dany sojusz zajmuje całą mapę? i jeszcze jedno, u mnie najczęściej jest tak, że zajęty miałby weekend, czyli np. 3 dni całe, a tak to środek tygodnia mogę grać...

Amrod
03-10-2010, 19:02
Nie, nie, nie. Jedna kolejka (tura) trwa dwa tygodnie :) Tak, jeżeli silny sojusz to grają do końca wspólnie dzieląc się zwycięstwem.

Dunkel
03-10-2010, 20:16
aaa, to spoko, a jest np. możliwość przesunięcia swego ruchu, tak aby wszyscy zagrali daną turę przede mną albo jeszcze inaczej, że na daną turę zagrałbym pierwszy?

Volfgan
03-10-2010, 20:24
Nie, kolejność wykonywania tur jest zawsze taka sama, dla przykładu, w Kampanii Brytyjskiej zawsze idzie:

Anglia, Irlandia, Walia, Szkocja, Norwegia

Abu Yusuf
05-11-2010, 22:04
Czemu wogóle ten temat istnieje? Skoro jest ten :
viewtopic.php?f=3&t=3161 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=3161)

Krzyzak
06-11-2010, 08:15
Jest to niech będzie.

Abu Yusuf
06-11-2010, 08:39
wybitny argument :D nieważne, rozmnożenie się podobnych tematów poprostu.. wogóle wartałoby przeczyścić dzial.

Dunkel
06-11-2010, 14:45
wydaje mi się, że nie, tamten temat jest skótowy, zawiera sedno rzeczy, a tu sie <cenzura> od rzeczy, ewentualnie upewniając się, że jest tak a nie inaczej, ewentualnie...

Osta chcesz zarobić? - Marat

Matisek
06-11-2010, 19:05
mam pytanko: czy jeśli zerwę pona z jakimś krajem, to podczas czekania tych 2 tur, mogę wejść na jego terytorium i budować forty?

Krzyzak
06-11-2010, 19:31
Na podstawie 2 moich KO odpowiadam
nie.

Abu Yusuf
06-11-2010, 20:44
A czemu tu zadajesz pytanie? jest temat Turtorial KO - CO I JAK, mi się wydaje że on jest adekwanty.. cóż..

Nie, nie możesz.

Matisek
07-11-2010, 13:27
ogarnij się yasuf. Popatrz na nazwę tematu i się skończ czepiać.
"KO - co i jak?" Skoro jest taki temat, to nie rozumiem dlaczego mam się w nim nie pytać tylko w innym? Jakbym nie mógł się tu wypowiedzieć, to są moderatorzy, którzy zamkną temat. A czemu tego nie zrobili? Wywnioskuj sobie sam.

Dzięki za odpowiedzi.

Krzyzak
07-11-2010, 13:42
Nie czepiaj się Abu, bo on ma prawo coś napisać przecież. I nie Yasuf tylko Yusuf :D

Abu Yusuf
07-11-2010, 15:55
Odpowiedziałem na pytanie, ładnie, kulturalnie, i się spytałem czemu tutaj, a nie w przyklejonym temacie..a tu jak zwykle wyskoczy cham z japą..
Bo moim skromnym zdaniem jestem ogarnięty, i nie rozumiem po cóz ten temat, jak i wiele innych w tym dziale, więc swoje uwagi nt mojej osoby zostaw dla siebie.

Amrod
07-11-2010, 16:03
No już, dosyć. Temat Joopitera jest poradnikiem, odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Jednocześnie jest tematem ogłoszeniowym, a więc z zasady takim w którym się nie dyskutuje. Ten temat natomiast służy do zadawania pytać, w których nie ma rozwiązania lub nie jest to zamieszczone w FAQ Joopitera.
Wilk syty i owca cała.

Abu Yusuf
07-11-2010, 18:20
Jak uważasz, amrodzie. Można by również zescalić oba tematy, zmieniając temat przyklejonego, by był faq + akutalne pytania, zamiast 2.
Cieszę się że po tygodniach wkońcu ktoś przeczyścił dział, może kiedyś wkońcu będzie czytelny?:)

Matisek
07-11-2010, 19:21
i nie rozumiem po cóz ten temat, jak i wiele innych w tym dziale, więc swoje uwagi nt mojej osoby zostaw dla siebie.

ale to w takim razie chyba pretensje nie do mnie tylko do modów co? Jest temat, napisałem w nim i bezsensu jest Twoje czepianie się mojej osoby.

Krzyzak
07-11-2010, 19:26
Matisek widziałeś co napisał Amrod ;)

dawid96
13-11-2010, 07:35
A ja mam pytanie trochę filozoficzne :)
Chodzi mi o umiejętności, to znaczy że np. ktoś w singlu wymiata na h/h czy będzie równie dobry w KO a jak ktoś średnio se radzi na normal/normal no to tylko będzie dostawał po pysku?

Krzyzak
13-11-2010, 07:55
Nie, ale wchodząc do KO musisz się nauczyć kilku rzeczy, których w Singlu używa się rzadko. Umiejętności bitewne tutaj mało Ci się przydadzą, a by zostać dobrym graczem KO musisz przede wszystkim myśleć. Myślenie to klucz do zwycięstwa :P

Avasil
13-11-2010, 09:04
Hm, nie grałem, ale myślę, że choć umiejętność gry w singlu jest ważna, wiesz jak się rozwijać, to jednak do piachu idzie cała dyplomacja, o ile na niej polegałeś, tu więcej zależy od graczy, ale są chyba mniej agresywni od AI :D

No i jeżeli umiałeś przewidywać co zrobi komputer, jak się rozwija, czego można się spodziewać etc. no to też, trzeba myśleć na nowo.

dawid96
13-11-2010, 09:14
Tyle że po paru kampaniach można wiedzieć mniej więcej co komp robi nawet nie myśląc ;)
Zagrał bym w KO od zaraz ale wszystkie na podstawkę są zajęte :(

Adixis
13-11-2010, 09:15
No to jest już tu całkiem co innego. Trzeba umieć manewrować, wiedzieć kiedy i gdzie postawić fort. W miastach nie wiele się buduję, większość kasy musi iść na wojsko. Trzeba umieć się dogadać z sąsiadami i już na początku utworzyć jakieś przymierza.
Przynajmniej ja tyle wywnioskowałem z ostatnich 4 miesięcy gry.

Jak co to mozemy zrobić jakieś MKO, paru nowicjuszy i kilku takich lepszych graczy. Co wy na to? ;)

Krzyzak
13-11-2010, 09:21
Dokładnie. W KO szczególnie na początku w miastach nic się nie buduję, no chyba że budynki wojskowe. Gospodarka idzie tylko wtedy, kiedy mam zapewniony spokój i mamy kasę na jej rozwinięcie. Jestem za pomysłem MKO :D

Avasil
13-11-2010, 09:22
Chętnie wziąłbym udział, zakładam że ktoś odpowiedziałby na pytania początkującego, zawsze mam ich sporo :P

Matisek
13-11-2010, 09:23
ja bym się chętnie dołączył (ale jako nowicjusz czy średnio-zaawansowany- nie wiem... :P)
W ko liczy się jeszcze to jakim krajem grasz i jakie masz sojusze. Jeśli grasz np. 1 na 1 silnym państwem przeciw słabemu, to wiadomo, że jeśli będziesz uważał, to nawet najlepszy gracz Cię nie pokona, bo nie będzie miał czym. Dlatego ważna jest dyplomacja.

PS: jak ktoś założy temat o mko, to od razu mnie zapiszcie!

Mefisto7
13-11-2010, 09:52
Na to pytanie pare postów powyżej odpowiem dobitniej:

Na nic Ci singiel... Przydaje się jedynie do opanowania, rozeznania systemowych niuansów rozgrywki, np: brak ruchu u pokonanej armii kraju będącego później w kolejce... Ale i tak nigdy w singlu nie miało się możliwości bycia później w kolejce, więc to przychodzi nagle. no... jeszcze te budynki, koszty, hmm ale i tak zmienisz szybko taktykę.
Zanim doszedłem do KO rok temu, myślałem że sam jestem wymiataczem, grałem na vh/vh zawsze...myślałem że hoho, będę kozak, a tu się nagle okazało ,że ja w singlu nawet nie widziałem sensu stawiania fortów. Dostałem od Marata i Abu jednocześnie tak po dupie, że bolała dwa tygodnie. :) Przegrałem w 2 tury. I taki oklep się przydaje. Zacytuję, że "o wiele więcej i szybciej się można nauczyć gry, dostając od razu po dupsku , niż skromnie zaczynając z nowicjuszami."

Za to po praktyce w KO dowiesz się dopiero jakim debilem było AI i że stanowi tyle problemu co rebeliant. ;)

Wspomniane wcześniej rozeznanie w kosztach i oszczędzaniu: też się nie przydaje z singla. Ja w singlu byłem mega bankowiec, kasy miałem jak lodu, a i imperium rosło w świetnym tempie. Tu nagle zobaczysz jak polubiły nas minusy... (chociaż w tym nowym Wwmwe już ograniczyły się koszty nieco)

Dunkel
13-11-2010, 11:21
jakby co to ja tez się pisze na jakies mko...tyż byda pirwszy roz groł ;)

Joopiter
13-11-2010, 12:36
Na to pytanie pare postów powyżej odpowiem dobitniej:

Na nic Ci singiel... Przydaje się jedynie do opanowania, rozeznania systemowych niuansów rozgrywki, np: brak ruchu u pokonanej armii kraju będącego później w kolejce... Ale i tak nigdy w singlu nie miało się możliwości bycia później w kolejce, więc to przychodzi nagle. no... jeszcze te budynki, koszty, hmm ale i tak zmienisz szybko taktykę.
Zanim doszedłem do KO rok temu, myślałem że sam jestem wymiataczem, grałem na vh/vh zawsze...myślałem że hoho, będę kozak, a tu się nagle okazało ,że ja w singlu nawet nie widziałem sensu stawiania fortów. Dostałem od Marata i Abu jednocześnie tak po dupie, że bolała dwa tygodnie. :) Przegrałem w 2 tury. I taki oklep się przydaje. Zacytuję, że "o wiele więcej i szybciej się można nauczyć gry, dostając od razu po dupsku , niż skromnie zaczynając z nowicjuszami."

Za to po praktyce w KO dowiesz się dopiero jakim debilem było AI i że stanowi tyle problemu co rebeliant. ;)

Wspomniane wcześniej rozeznanie w kosztach i oszczędzaniu: też się nie przydaje z singla. Ja w singlu byłem mega bankowiec, kasy miałem jak lodu, a i imperium rosło w świetnym tempie. Tu nagle zobaczysz jak polubiły nas minusy... (chociaż w tym nowym Wwmwe już ograniczyły się koszty nieco)
To wszystko racja, dlatego male ostrzezenie dla nowych graczy: zastanowcie sie, czy chcecie zaczynac w KO, bo potem nie bedziecie juz grac na singlu, bo okaze sie za nudny :D

To tak z przymrozeniem oka ;)

Rapsod
13-11-2010, 15:37
Taaa... Kolejna ko, żebyście jeszcze wolniej robili tury w już istniejących. Genialna taktyka zakładania nowej ko po 2 turach od rozpoczęcia poprzedniej, bo mi nie idzie. Jeśli nowi gracze chcą się czegoś nauczyć, a przede wszystkim rozeznać, czy ko im przypadnie do gustu, to zamiast grać w nowej kampanii z innymi nowicjuszami, w której niczego się nie nauczą, powinni przystąpić do już istniejących w zastępstwie. Zapraszam więc do działu zastępstw. Kilka tur, ostry łomot, ale skończycie ją znacznie lepsi.

Adixis
13-11-2010, 15:39
Nie widziałem żeby była jakaś KO z nowicjuszami ostatnio ... hm

Rapsod
13-11-2010, 15:47
Nie widziałem żeby była jakaś KO z nowicjuszami ostatnio ... hm

?

Adixis
13-11-2010, 15:50
Źle cię zrozumiałem. Może i masz racje, bo więcej przy porażce się nauczysz, ale jak już zebraliśmy ludzi no to spróbujemy, przynajmniej wprowadzimy do gry nowych zawodników.A tym którym nie będzie się chciało dalej grać bo źle pójdą sprawy podziękujemy.

Rapsod
13-11-2010, 15:52
A tym którym nie będzie się chciało dalej grać bo źle pójdą sprawy podziękujemy.

I tym samym zakończycie całą ko.

Adixis
13-11-2010, 15:55
Tych dla których jest to 1 KO jest 3, więc jeszcze zobaczymy, mam nadzieję że będą twardzi. ;p

Marat
13-11-2010, 16:04
Nie widziałem żeby była jakaś KO z nowicjuszami ostatnio ... hm

Nie no Rapsod gra w kilku 8-)

dawid96
13-11-2010, 16:06
powinni przystąpić do już istniejących w zastępstwie.
Rapsod ja szukałem jakiś wolnych KO ale po 1 mam tylko podstawkę( może uda mi się upolować dodatek na Boże Narodzenie :P ) a po 2 wolny net więc z modami też by było ciężko. Z tego co widziałem była wolna Turcja ale Romanos się zastanawiał nad przejęciem więc się nie wpychałem ;)
Ja mogę tylko powiedzieć że wytrwam do końca ;)

Rapsod
13-11-2010, 16:12
Naprawdę te kilkadziesiąt MB WWMWE to nie jest aż tak wiele. A ko na podstawce to ślepy zaułek, z którego dawno wyszliśmy i po prostu nie będzie się już na tym grało.

Marat, jeden nowicjusz charakteru kampanii nie tworzy.

dawid96
13-11-2010, 16:15
Naprawdę te kilkadziesiąt MB WWMWE to nie jest aż tak wiele. A ko na podstawce to ślepy zaułek, z którego dawno wyszliśmy i po prostu nie będzie się już na tym grało.
No to ewentualnie tak ale gdybyś wiedział jaki mam szybki internet :( :( :(

Adixis
13-11-2010, 16:16
Dla chcącego nic trudnego. :p

Matisek
13-11-2010, 16:19
A ko na podstawce to ślepy zaułek, z którego dawno wyszliśmy i po prostu nie będzie się już na tym grało.

popatrz ile się osób zgłosiło.

dawid96
13-11-2010, 16:21
Dla chcącego nic trudnego. :p
Dla zobrazowania podam przykład
Patche do Empire jakoś 2,5g ściągałem UWAGA 7 dni :( :(
A patch 1.3 całą noc :( :(

Yaevinn999
13-11-2010, 16:30
A ko na podstawce to ślepy zaułek, z którego dawno wyszliśmy i po prostu nie będzie się już na tym grało.

popatrz ile się osób zgłosiło.

Osobiście uważam, że jak wko to tylko wwmwe, w mko to raczej podstawka z racji mniejszej liczby frakcji i mniejszej mapy (szybsze podboje itp.).
Liczba zgłoszeń do "kampanii dla nowicjuszy" to nie jest wyznacznik jakości :), zresztą ostatnie 2 wko na wwmwe "rozeszły sie" chyba nawet po 2 dni każda, przy czym zgłaszali się ci głównie starsi stażem.

Adixis
13-11-2010, 16:31
Nie sądziłem że tyle ludzi się zgłosi, myślałem o 10 max. dlatego chciałem na podstawce założyć, ale nie wiem czy teraz nie będzie to problemem dla kogoś ściągać wwmwe

Krzyzak
13-11-2010, 17:10
Na wwmwe nie gram.

Yaevinn999
13-11-2010, 17:13
Z góry sory za offtop.

Krzyżak, trzeba było 100mb WWMWE ściągnąć zamiast TA 2gb :lol: .

Krzyzak
13-11-2010, 17:21
Ja też sory :D
Jak mi to wstawisz na torrenty to spoko :P

Abu Yusuf
14-11-2010, 10:21
Na podstawce nie gramy , bo to już ogólnie oklepane schematy do każdej frakcji itd, wwmwe wprowadza zmiany, dlatego na nim gramy.

Krzyzak
14-11-2010, 10:56
Ale jednak chętni są ;)

Rapsod
14-11-2010, 15:56
Ale zobaczymy ile pogracie.