PDA

Zobacz pełną wersję : MG



Marat
26-12-2011, 20:18
Ktoś złamał regulamin? Pisać, zgilotynuje!

Marat
05-02-2012, 22:04
Zachar z Mefistem poprosili mnie o zatwierdzenie wymiany prowincji. Krym dla Mediolanu. Szczerze, to niezbyt mi się to widzi, ale z drugiej strony zasada miała zapobiegać cwaniactwu w razie porażki, a tutaj jakby nie patrzeć wojna dopiero się rozpoczyna. Dlatego też zezwalam na tą wymianę.

Joopiter
05-02-2012, 23:54
A nie lamie to czasami tego punktu?

c) Zabrania się sztucznego podtrzymywania nacji przy życiu, poprzez oddawanie im miasta na peryferiach.
Bo w jakim innym celu niz podtrzymywanie przy zyciu jest ta wymiana?

Marat
06-02-2012, 03:45
Dla mnie ta wymiana jest szemrana, jeżeli mam być szczery. Natomiast regulaminu nie łamie, bo w zasadzie chodziło o państwa bliskie upadku ( co w sumie nie jest doprecyzowane ). Obecnie Mediolan dopiero zaczyna wojnę, więc nie ma tu mowy o upadku. Tak ja to widzę.

Andzia
06-02-2012, 08:27
Przy okazji genueńczycy faktycznie mieli swoje bazy na Krymie zgodnie z historią ;p

Domen
06-02-2012, 11:22
A nie lamie to czasami tego punktu?

c) Zabrania się sztucznego podtrzymywania nacji przy życiu, poprzez oddawanie im miasta na peryferiach.
Bo w jakim innym celu niz podtrzymywanie przy zyciu jest ta wymiana?

Przecież jest dopiero 3 tura... Mediolan jeszcze bitwy z innym graczem nawet nie stoczył.

Równie dobrze można by powiedzieć, że kilka innych frakcji też chyli się ku upadkowi - idąc tym tropem.

Errichto
06-02-2012, 11:32
A czy Joop napisał cokolwiek o "chyleniu się ku upadkowi"?

Domen
06-02-2012, 11:41
Dobra Errichto miałeś rację - ta umowa to szwindel. Przeczytałem propozycję Zachara.

Co to za jakieś "dzierżawy", ja pier... papier. :P

Mefisto7
06-02-2012, 12:53
Ale sprawa z dzierżawą nie ma nic a nic do rzeczy z tym co mówią Errichto i Joop... więc zastanów się o czym piszesz, panie demonstrator.

To ma być dofinansowanie mnie przez Zachara, ale na dobrą sprawę - nikt nie powinien mieć choćby najmniejszego prawa wtykać nochala w to, czy ja biorą prowincję taką czy sraką. O to też walczę z tą zasadą "niepodtrzymywania frakcji", bo tu nie chodzi tylko o kraje upadające, ale o jakiekolwiek mające wojnę! Przecież te protesty są bez sensu!Mam dobrego sojusznika, który raczy mi oddać prowincję i wolna struktura rozgrywki nie powinna mieć do tego nic, nawet jeślibym zapragnął swoje 37 jednostek wsadzić na okręty i się na ten Krym ewakuować, by ułożyć się w nowym miejscu. Jaki jest sens w tym, żeby ktoś miał mieć do tego jakieś pretensje?! Wolna amerykanka.
A tu się wypowiadają Polak i Litwin, bo mają w tym biznesy, żeby nie pojawił się nowy zawodnik w tym rejonie...

Domen
06-02-2012, 13:03
Dobra, dobra. Zupa z bobra. Dogadujcie się jak chcecie byle bez zbytnich przegięć. ;)


A tu się wypowiadają Polak i Litwin, bo mają w tym biznesy, żeby nie pojawił się nowy zawodnik w tym rejonie...

Nie chciałem tylko, żeby było tak, że zawodnik zbiera sobie wielką armię, a nie można go atakować bez wojny z Bizancjum bo się okazuje, że to nie jego ziemia tylko "dzierżawiona" od Bizancjum. ;)

Errichto
06-02-2012, 13:03
Co się biednego Litwina czepiasz, panie Mefisto? Ja jeno na gg wyraziłem niezadowolenie z waszej umowy - jednakże wynikało to z mego, błędnego jak się okazuje, zrozumienia tejże. Mniemałem, iż atakujący Krym atakuje was obu - tak nie jest więc nic mnie do tego. Chcecie to sobie i Konstantynopol oddajcie, macie moje błogosławieństwo.

EDIT
Jeszcze jedno - na gg zapytałem Cię, drogi Milańczyku, czy atak na Krym to atak i na Biz i na Mediolan. Nie odpowiedziałeś, no ale już nie trzeba.

Domen
06-02-2012, 13:05
jednakże wynikało to z mego, błędnego jak się okazuje, zrozumienia tejże.

Dokładnie. To samo w moim przypadku, o czym fragment dopisałem do posta wyżej.

Marat
07-02-2012, 01:51
Od razu uprzedzam, że ew. atak na mediolański Krym nie będzie równoznaczny z wypowiedzeniem wojny Bizancjum.
I proszę pamiętać o usunięciu jednostek po wymianie.

Marat
18-02-2012, 03:37
Została zgłoszona pewna sprawa. Proszę Errichto o wysłanie mi sejwa z odwzorowaną sytuacją tuż przed atakiem na armie kijowską, która oblega jego fort. Z góry uprzedzam, że i tak to sprawdzę, teraz nie mam po prostu czasu i nie chce mi się wczytywać, bo wychodzą same remisy, a tak będzie mi łatwiej ;)

PS: Najprawdopodobniej dopiero w Niedziele na wieczór dam znać co i jak.

Marat
19-02-2012, 00:21
Chyba nie do końca zrozumiałem. Armia z fortu nie została pokonana. Czyli sprawa jest dosyć jasna, choć ja osobiście nie mam jednostkami z Pińska zasięgu do 7-gwiazdkowego generała Kijowa, brakuje jednej kratki. Jutro pokombinuje.

Errichto
19-02-2012, 08:40
Mi też wychodziły same remisy.

Garnizon z Pińska idzie na pole, które jest 2 kratki w górę i 1 w prawo (lub odwrotnie - 1 w górę, 2 w prawo) od fortu. To, co siedzi w forcie, atakuje. Uprzednio ruszony garnizon Pińska ma teraz zasięg.

Kolejny raz muszę wyjaśniać, co się stało :roll:

EDIT
@down - no przecież wiem, że muszę - toć to napisałem ;)

Marat
20-02-2012, 02:26
Tak musisz, bo jestem MG i mnie o to poproszono ;)
Wszystko jest ok, prawidłowe ruchy Errichto.

Errichto
09-03-2012, 05:19
Wielki Książę Kijowski miał się nie ruszać. (Stał obok mojego miasta.) A dołączyły do niego wojska i rozpoczął oblężenie Pińska, co nie jest możliwe, gdyby nie miał ruchu.
Kijów to państwo bezpośrednio przede mną, więc proponuję powtórzenie tury (chyba że Williamowi to nie pasuje).

A nie jest dla mnie sprawą błahą, czy Pińsk będzie oblegany.

Marat
09-03-2012, 05:30
Powtórki są zabronione przez regulamin, kropka. Wymierzę odpowiednią kare.

Domen
09-03-2012, 05:39
Pińsk i tak może być oblegany - wystarczy armią z fortu pójść jedno pole nad księcia i stamtąd oblegać. Nawet to nie zmieni, bo nie masz w pobliżu nocnego wojownika. Nie musi William powtarzać całej tury, wystarczy zmienić jeden ruch, bo to był jego ostatni ruch. Wiem bo mi się pytał, czy tak można - i mu powiedziałem, że chyba tak - wyglądało w porządku...

Napiszę do niego. Jeszcze nie minęły nawet jego 24 h na turę, a niektórzy przedłużają po 5 dni. Więc ostatni ruch może zmienić.



A dołączyły do niego wojska i rozpoczął oblężenie Pińska, co nie jest możliwe


:?: Sprawdzałeś? Przecież nie musiał się ruszać - stał na polu zaraz koło Pińska. :roll: Więc to chyba możliwe. Zwłaszcza, że dołączył do niego inny generał z armią. Ale ja tam nie wiem.

Marat
09-03-2012, 05:52
Jeszcze raz, bo do niektórych chyba nie dociera, nie ma powtarzania kolejki.

Domen
09-03-2012, 05:58
Dobra. Jak mieliśmy wątpliwości czy Errichto zrobił wszystko przepisowo to najpierw pisaliśmy do niego a nie od razu lecieliśmy do MG.

William jest nowym graczem i ja też. Wydawał mi się taki ruch w porządku i tak Williamowi powiedziałem. Nie został przecież wielki książę ruszony z miejsca - stoi tam gdzie stał.

Ciekawa jaka będzie kara - usuniesz całą armię, w sytuacji kiedy i tak to miasto mogło być oblężone i i tak Errichto nie miałby możliwości oblężenia odbić?

Dlatego, że regulamin jest nieprecyzyjny? Jest tam mowa o nieruszaniu pokonanego oddziału - nie został ruszony. Dołączyła do niego armia i razem oblegli miasto na polu obok (to jest "ruch"? - przecież stoi na tym samym polu?!). Można też oblec to miasto z pola wyżej armią fortu, chcesz to możesz sprawdzić. I sprawdź też czy Errichto może takie oblężenie odbić - wątpię.

Zwłaszcza, że nie ma nocnego wojownika w pobliżu, czyli wielki książę i tak włączy się do bitwy w razie próby odbicia.

Więc na jedno wychodzi gdzie co stanie.

Avasil
09-03-2012, 06:02
Taka armia nie miałaby ruchu, aby oblec(generał by walczył, ale nie może oblec, do tego potrzebny jest ruch), ale wystarczy nawet wsadzić tam jednostki(zakładając że dalej nie mają zasięgu), a obok oblec kawalerią, aby były machiny. Ale nie wiem jaka jest sytuacja.

I gwoli ścisłości regulamin zakazuje cofania kolejki z nakazu MG, nie przy porozumieniu graczy, ale jeżeli MG zabrania, to zabrania i nie ma nad czym dyskutować. Właściwie decyzja ma dużo sensu, bo ktoś może złamać regulamin, licząc na to, że osoba po nim nie zauważy, a jak zauważy to kary nie będzie, bo powtórzy.

Domen
09-03-2012, 08:42
Taka armia nie miałaby ruchu, aby oblec(generał by walczył, ale nie może oblec, do tego potrzebny jest ruch),

Ty to wiesz bo grasz w KO x czasu. William nie wiedział ja też nie wiedziałem i go wprowadziłem w błąd, myślałem że tak można...

Regulamin mówi o zakazie ruchu pokonanej armii, nie precyzuje co to znaczy "ruch" (myśleliśmy, że chodzi o przemieszczanie armii - a nie o jakąkolwiek akcję). Nie ma więc tego dokładnie i jasno napisanego w regulaminie. Wy to wiecie, bo gracie w KO x czasu i oprócz regulaminu są też pewne niuanse i detale, które starzy gracze po prostu znają.

Poza tym nie wiedzieliśmy, że w odwrotnej sytuacji "gra zabroniłaby" oblężenia miasta przez pokonanego gienka stojącego na polu obok (to znaczy gdyby pokonany litewski generał stał koło kijowskiego miasta). A nie sposób tego sprawdzić / zasymulować, bo niby jak zrobić, żeby pokonany generał wycofał się akurat tak samo niefortunnie (na pole tuż obok wrogiego miasta)? To trzeba mieć szczęście takie jak miał Errichto w poprzedniej turze, żeby pokonany wrogi generał tak się wycofał. Nie sposób zrobić symulacji, nie sposób sprawdzić. :roll: Jak ktoś gra w KO kilka lat i spotkał się już z taką sytuacją (że generał państwa w kolejce po drugim państwie, wycofał się po bitwie tuż pod mury miasta tego drugiego państwa) to wie jak jest. Ale nie my...

Owszem MG decyduje i rozstrzyga w sytuacji gdy regulamin nie jest dostatecznie precyzyjny. Ale nie można wyciągać konsekwencji z powodu nieznajomości prawa, którego nie ma nigdzie jasno napisanego... Każdy się uczy i na przyszłość na pewno William będzie wiedział, że tak nie można i ja też to zapamiętam.

W tej konkretnej sytuacji to z którego pola zostanie oblężony Pińsk i tak nie ma większego znaczenia (czytaj niżej).


ale wystarczy nawet wsadzić tam jednostki(zakładając że dalej nie mają zasięgu), a obok oblec kawalerią, aby były machiny. Ale nie wiem jaka jest sytuacja.

Sytuacja jest taka, że jednostki z fortu owszem mają dalej zasięg. Już pisałem, że można oblegać Pińsk także z pola o jedno wyżej.

Tak można zrobić bez "ruszania" wielkiego księcia, nie dołączając do niego jednostek - IMO na jedno wychodzi:

http://s14.postimage.org/okyhoiqg1/image.jpg

Tak czy siak Litwin nie ma nocnego wojownika w pobliżu ani dobrych / dużo jednostek (same milicje - po 1 w każdym - siedzą w fortach i w tym mieście na północy).

Poza tym ten drugi generał ma 5 gwiazdek w obronie (3 normalnie, ale 5 w obronie bo ma "confident defender") - to raptem 1 gwiazdka mniej niż wielki książę.

Czyli to czy zrobi się tak czy siak nie będzie miało żadnego wpływu na rozgrywkę. :roll:

"Społeczna szkodliwość czynu" zerowa...


I gwoli ścisłości regulamin zakazuje cofania kolejki z nakazu MG, nie przy porozumieniu graczy

No właśnie - a tutaj Errichto wyraził zgodę / porozumienie na "cofnięcie" (zaraz wyjaśnię, dlaczego "cofnięcie" w cudzysłowie).

Poza tym gwoli ścisłości to w tej KO już raz w ten sposób kolejka była "cofana" (nie wiem, czy można nazwać cofaniem skoro Errichto jeszcze nie robił tury a jest w kolejce zaraz po Williamie - co innego gdyby Errichto miał kolejkę 5 graczy po nim, albo gdyby zrobił już turę). Chyba w pierwszej turze - Spikrambo cofał turę Anglii (powtarzał jeszcze raz). Wszyscy jakoś wyrazili zgodę, jeszcze pisali, że "jest nowy to niech cofnie". A teraz Marat robi problem, mimo że Errichto się zgodził, i mimo że wiadomo że nie był to celowy ruch tylko spowodowany niewiedzą.

====================

Edit:

Albo to było w innej KO nie pamiętam - wiem, że Spikrambo w każdym razie.

====================

Edit:


Wielki Książę Kijowski miał się nie ruszać. (Stał obok mojego miasta.) A dołączyły do niego wojska i rozpoczął oblężenie Pińska, co nie jest możliwe, gdyby nie miał ruchu.
Kijów to państwo bezpośrednio przede mną, więc proponuję powtórzenie tury (chyba że Williamowi to nie pasuje).

A nie jest dla mnie sprawą błahą, czy Pińsk będzie oblegany.


Patrz wyżej - będzie oblegany tak czy siak. Niezależnie czy "ruszy" wielkiego księcia, czy oblegnie Pińsk o jedno pole wyżej...

I nawet jeśli jesteś w stanie odbić to oblężenie (nie wykluczam) - to i tak będzie oblegany. Armia nie zostanie w forcie czekając biernie.

A jeśli już MG chce koniecznie ukarać - to niech chociaż nie karze przez "zniwelowanie" oblężenia Pińska. Bo tak czy inaczej byłby oblężony.

I podejrzewam, że niezależnie z którego pola William by obległ - wynik tej bitwy / oblężenia byłby taki sam (choć mogę się mylić).

Więc skutki tego czy armia z fortu dołączy do wielkiego księcia czy oblegnie o jedno pole wyżej są żadne.

====================

Edit:

Proszę - już jest dobry sejw dla Litwy, bez "ruszania" wielkiego księcia. Wystarczyło zmienić ostatni ruch, żadnego "powtarzania kolejki" nie było:

http://speedy.sh/Fa36c/wko33tura4Litwa.sav

Errichto
09-03-2012, 08:49
Dobra. Jak mieliśmy wątpliwości czy Errichto zrobił wszystko przepisowo to najpierw pisaliśmy do niego a nie od razu lecieliśmy z płaczem do MG jak on teraz.William do mnie się nie odzywał w tej sprawie. I wypraszam sobie jakieś "latanie z płaczem do MG".
Co do mechaniki - oblężenie armią stojącą przy mieście to jest ruch.
Co do regulaminu:

Zasada obowiązuje tylko w przypadkach, gdy w odwrotnej sytuacji mechanika gry zabroniłaby ruchu pokonanej armii oraz gracz kierujący zwycięskimi wojskami zgłosi fakt pokonania danych jednostek w odpowiednim temacie w dziale danej KO.
Zrobię z nowej tury, chyba że Marat będzie bardzo krzyczał. I w takim wypadku nie ma sensu karać w jakikolwiek sposób Kijowiaka.
A oblężenie odbiję, nie musicie się o to martwić ;)

Domen
09-03-2012, 08:51
Tak z tym płaczem to mnie poniosło trochę. Przepraszam. No ale latanie.

Williama nie było chyba online, to się nie odzywał.


A oblężenie odbiję, nie musicie się o to martwić

Spoko. Gdyby armia została w forcie, zaatakowałbyś wielkiego księcia, armia z fortu włączyłaby się do bitwy - też by przegrała. Jeden pies.

Gdyby zostało tak jak było (że wielki książę oblega) - pewnie tez nie zrobiłoby to różnicy w wyniku tej bitwy.


gdy w odwrotnej sytuacji mechanika gry zabroniłaby ruchu pokonanej armii

Pamiętam tą zasadę. Ale nie sposób było tego sprawdzić (chyba że godzinami symulować odwrót generała, aż w końcu wycofałby się pod miasto).

Sam przyznałeś, że w dziwne miejsce się wycofał (do przodu się cofnął - przez most i jeszcze pod wrogie miasto).

Marat
10-03-2012, 03:17
Domen, czy mam na czole napis "idiota" i dałbym kare bez zaglądania do kolejki? Widzę jednak, że zdążyłeś już wymyślić kilka kar którego mógłbym rzekomo wlepić. I wyszło, że pan teoretyk gubi się w praktyce - co było do przewidzenia.
Tury nie cofamy, tak mówi regulamin. I nie obchodzą mnie intencje, ja patrze na suche fakty, bo inaczej może wyjść tak jak napisał Avasil. Cwaniak złamie regulamin i będzie liczył, że nikt nie zauważy. I jak mu udowodnisz, że zrobił to celowo? No ale nic, wasz cyrk, wasze małpy, nie mam czasu ani chęci na kłótnie i polemiki ( zwłaszcza z tobą ), więc róbta co chceta. Errichto jedziesz z tym koksem :mrgreen:

PS: Co do wcześniejszej rzekomo cofniętej turki, to nie zaglądam tu zbyt często ( przy okazji prośba o informowanie mnie o turze papy i opóźnieniach ) i po prostu tego nie zauważyłem. Errichto też nie płakał mi na gg, bo akurat wczoraj sprawdzałem ten temat i zareagowałem sam, więc insynuacje na temat innych graczy można wsadzić pomiędzy bajki i baśnie.

maryniasz
10-03-2012, 17:32
Marat ty to jestes brutal :D

Domen
10-03-2012, 18:13
Taaa. Tylko nie wiem nadal, za co zostałem nagrodzony tytułem "pana teoretyka"? ;)

Marat
11-03-2012, 03:54
Marynka, staram się nie zawieść ciebie 8-)

A pan teoretyk zapomniał już nasze pierwsze polemiki? Jak widać rada dla Williama brutalnie zderzyła się z praktyką ;)

Domen
11-03-2012, 09:18
A pan teoretyk zapomniał już nasze pierwsze polemiki?

A, faktycznie. Kiedy to było. Teraz pamiętam. :lol:

Zachar
20-04-2012, 19:17
proszę o potwierdzenie zgody na sprzedaż Azowa Mediolanowi

Marat
22-04-2012, 23:30
Potwierdzam.

Domen
27-04-2012, 20:50
Czy to jest bug desantowy czy nie (przechodzi na skos z jednego zielonego na drugie zielone, nie przechodzi po czerwonym): :?:

http://s16.postimage.org/dl9ke23np/pytanie.jpg

==============================

Edit:

Raczej nie jest, bo można przejść także z lądu, a nie tylko bezpośrednio z okrętu:

http://s14.postimage.org/9ep6i5q4x/odpowied.jpg

Joopiter
27-04-2012, 22:42
Nie jest to bug desantowy, mozesz tak zrobic.

Ostrzwtlumie
09-05-2012, 17:09
MG będzie robił turę za ACN, tak?

Domen
09-05-2012, 19:39
Jak ACN nie będzie tylko 2 tygodnie, to chyba nikt nie będzie musiał za niego robić. :mrgreen:

Bo do jego tury to jeszcze daleko.

Mnil
12-05-2012, 18:18
Od razu zglaszam zburzenie budynków w obleganej prowincji Algier przez Maura - proszę o sprawdzenie i karę

Zachar
12-05-2012, 19:21
a ja tylko mam pytanie kiedy dokładnie zerwałeś pona z maurem..bo edytowałeś posta w ambasadzie Muarów z lutego i interesuje mnie dokładna data zerwania..
takie rzeczy powinno się robić w dodatkowym poście by był dowód

Marat
13-05-2012, 18:02
W stosownym czasie sprawdzę.

Marat
24-05-2012, 05:27
Jako, że prowincja Uppsala dostała się we władanie Polski, Duńczyk musi bezzwłocznie wycofać swoje wojska najkrótszą możliwą drogą.
Sprawe Mnila sprawdzę do końca tygodnia i wydam wyrok.

Domen
24-05-2012, 18:35
I najlepiej niech wycofa na statek. Zresztą lądem w stronę Norwegii nie pójdzie, bo akurat tam sobie stoi mój generał. Jedynie można albo lądem na południe do prowincji Kalmar (która też jest już moja, więc to nic nie da), albo na statek - druga opcja lepsza, bo od razu wypłynie poza moje granice.

Marat
27-05-2012, 06:14
Na konto Sycylii zostanie wypłacona kwota 1500 florenów ze skarbca papieskiego, na odbudowę zburzonego przez Maura portu.
Maur po odzyskaniu płynności finansowej odda 500 florenów do skarbca papieskiego.

eleven
27-05-2012, 10:53
I najlepiej niech wycofa na statek. Zresztą lądem w stronę Norwegii nie pójdzie, bo akurat tam sobie stoi mój generał. Jedynie można albo lądem na południe do prowincji Kalmar (która też jest już moja, więc to nic nie da), albo na statek - druga opcja lepsza, bo od razu wypłynie poza moje granice.

Ta i od razu mi zatopisz statek z armią :lol: Posłuchaj - tak z łaski swojej nie pisz co mam i jak zrobić :!: - MG wcześniej wyraził się jasno i wyraźnie. A czy pójdę lądem w stronę Norwegii, to niech cie o to główka nie boli. Zresztą nigdzie MG nie napisał, ze na opuszczenie prowincji mam 1 turę :!: Jakbys zapomniał, to cytuje bo pewnie nie zrozumiałeś :?


Duńczyk musi bezzwłocznie wycofać swoje wojska najkrótszą możliwą drogą.

Domen
27-05-2012, 17:52
Duńczyk musi bezzwłocznie wycofać swoje wojska najkrótszą możliwą drogą.


No właśnie - a najkrótsza możliwa droga to na statek i przez morze. Wszystkie inne drogi są dużo dłuższe.



MG wcześniej wyraził się jasno i wyraźnie.


Tak - napisał "najkrótszą możliwą drogą". Wyraźnie najkrótsza jest przez morze - najmniejsza ilość pól i największy zasięg ruchu.



Zresztą nigdzie MG nie napisał, ze na opuszczenie prowincji mam 1 turę


Tak. Tylko logicznym jest, że najpierw musisz opuścić tą armią moje ziemie, żeby móc nią atakować.

Więc jeśli nie zdążysz opuścić ich do 10 tury, to cofasz się dalej - aż dojdziesz do granicy. A dopiero wtedy możesz zawrócić i atakować.

Tak mi się przynajmniej wydaje, na logikę. Ale niech lepiej MG napisze, jak on to widzi.



Zresztą nigdzie MG nie napisał, ze na opuszczenie prowincji mam 1 turę


No nie. Ale napisał, że najkrótszą możliwą drogą i w dodatku, że bezzwłocznie.

Czyli nie możesz sobie chodzić w różne strony i przedłużać, tylko prosto do celu, najkrótszą drogą.



Ta i od razu mi zatopisz statek z armią :lol:


Gdybym chciał, to już w tej turze mogłem tą armię rozwalić w bitwie - stosunek sił był 1:1 i dawało radę wygrać, jak sprawdzałem.

Marat
27-05-2012, 17:59
Jeżeli wejscie na statek równa się zatopieniu armii, można użyć drogi lądowej.
Jeżeli Duńczyk nie opuści ziem Polaka do wygaśnięcia "pon-a ochronnego", po dojściu do granicy, wycofam jego armię na maksymalną odległość w głąb jego państwa.

Domen
27-05-2012, 18:01
Ok.

Mnil
14-08-2012, 14:22
proszę MG o sprawdzenie jakmi cudem Maur mial zasieg do mojej armii pod kasantiną...

po drugie, z poprzednim 'wlascicielem' mialem ustalone pon i to stalowy, teraz nagle ktos przejmuje i mnie atakuej z nienacka.

Zachar
14-08-2012, 16:25
oczywiśccie zademonstruje MG jak możliwe było sięgnięcie tej armii, ( armia była w zasadzce i wystarczyło poświęcić jeden oddział konnicy by ją "wyciągnąć" )
a co do pona : żadnego w ambasadzie nie ma.
Sam Gruha postanowił walczyć i takie też dostałem wytyczne

Marat
14-08-2012, 23:07
Przy odpowiednich ruchach, jest zasięg do armii Sycylii.
Co do pon-a, niestety nie ma o nim żadnej wzmianki ani w ambasadzie Maura, ani Sycylii, dlatego też Zachar miał prawo cię zaatakować.

Mnil
16-08-2012, 11:06
urok nowych graczy w KO, co innego mowi, co innego robi...

brak slow.

Zachar
27-08-2012, 19:53
Sycylia: armia księcia Simona kryjąca się w lesie na północ od Konstantiny została pokonana i wycofała się na statki..następne sama flota wraz niedobitkami pobita odpłynęła na północ
proszę nimi nie ruszać w następnej kolejce


prośba została zignorowana
flota wraz z armią ruszona została o jedno oczko na północ

Marat
27-08-2012, 19:58
Czekam na wyjaśnienia.

Marat
27-08-2012, 21:12
Sprawdziłem dokładnie i statki Maura i tak nie miały zasięgu, dlatego w ramach kary wycofam flotę Sycylii, tak by nie mogła w tej turzę wylądować. Proszę jednak Maura, o odpuszczenie tym statkom. I niech to będzie przestrogą na przyszłość, bo kolejna kara będzie sroga.

Mnil
27-08-2012, 21:20
tak czy siak czuję się oszukany przez szachry poprzedniego gracza mauryjskiego, który zawalil mi nieźle przyszlosc w tej KO, ale spoko.

Marat
27-08-2012, 21:21
A co ja mam na to poradzić? Jesteś starym graczem, wiesz doskonale, że takie umowy na gg, nie są zbyt pewne, zwłaszcza z nowymi graczami.

Marat
13-09-2012, 19:48
Kto gra Wenecją? Nie chce tutaj rzucać żadnych oskarżeń, nic z tych rzeczy, ale widzę, że na granicy Rzymu zbiera się armia wenecka z balistą. Przypominam, że miasto można dobywać tylko katapultą. I uprzedzam, konwencjonalne oblężenia będę odbijał. Jeżeli ta armia została wysłana w innym celu, to przepraszam za pomówienie.

Domen
14-09-2012, 08:20
Marat. Przecież Rzym jest traktowany jak rebelia / frakcje AI - można go zdobywać nawet szpiegiem. W każdej innej KO tak było.

W MKO 26 gdzie też jesteś MG, zdobyłem Rzym szpiegiem w 1 turze robiąc turę za Genuę (a też gramy tam na zasadach oblężniczych Joopa).


I uprzedzam, konwencjonalne oblężenia będę odbijał.

Powinna być tylko jedna próba odbicia oblężenia - tak jak zrobiłoby to AI - a nie wczytywanie aż do skutku (tak jakby to robił Human).

Precedens masz w MKO 22, gdzie za Papieża robi Avasil a moja sycylijska armia oblegała Rzym. W sumie nie wiem, czy na pewno próbował odbijać tylko raz, no ale w każdym razie nie odbił, więc raczej zbyt wiele razy nie próbował wczytywać, bo stosunek sił nie był aż tak bardzo dla mnie korzystny.

Marat
14-09-2012, 10:32
W mko26 wziąłeś mnie z zaskoczenia, po za tym tam jest dosyć specyficzna kampania, gdzie ścierają się dwa, z góry ustalone bloki.
Jako, że kiesy papieskiej używam do wypłacania rekompensat za złamanie regulaminu, wolałbym aby Rzym pozostawał w moich rękach, najdłużej jak się da.
Dlatego też proszę zdobywać to miasto jedynie w sposób, jaki można zdobywać miasta żywych graczy, czyli katapultą i bez szpiegów. Oblężenia będę odbijał, tak jak już mówiłem wyżej. Jeżeli kraj jest neutralny w stosunku do papiestwa, może przechodzić przez teren Lacjum, jeżeli wcześniej atakował, jego armie będą atakowane w granicach państwa papieskiego.

Domen
14-09-2012, 19:50
Jako, że kiesy papieskiej używam do wypłacania rekompensat za złamanie regulaminu, wolałbym aby Rzym pozostawał w moich rękach, najdłużej jak się da.

Utrata Rzymu (i tym samym całości wojska) spowoduje akurat wzrost ilości pieniędzy w kasie papieskiej - bo Papież ma sakiewkę 5000 florenów.

Policz sobie ile kosztuje utrzymanie wojska jakie masz, a ile pieniędzy daje miasto Rzym. Na pewno więcej pochłania utrzymanie wojska.

Po utracie Rzymu nadal zostanie 5000 florenów na turę z sakiewki, a przestaniesz ponosić koszty na utrzymanie wojska.

Jak dotąd jeszcze żadnej rekompensaty nie musiałeś wypłacać - a jakie masz rezerwy finansowe :?:



po za tym tam jest dosyć specyficzna kampania, gdzie ścierają się dwa, z góry ustalone bloki.


A co to za różnica :?: Twierdzisz, że takie Maury albo Bizancjum nie miałyby żadnej szansy zdobyć Rzymu katapultą przed Genuą :?:


W mko26 wziąłeś mnie z zaskoczenia

Pytałem Cię na PW jak to jest z tym zdobywaniem Rzymu - co prawda to pytanie dotyczyło Rzymu w MKO 22. Odpowiedzi chyba nie dostałem.

Ale w MKO 26 też napisałem na PW, że zdobyłem w 1 turze Rzym szpiegiem - i nic nie odpisałeś. Ok, nazywaj to zaskoczeniem jeśli chcesz... :?:

Poza tym Mefisto na forum pisał, że Rzym można sobie zdobywać.

W paru miejscach na forum spotkałem się z wypowiedziami, że Papież jest traktowany jak rebelia / frakcje AI.


Dlatego też proszę zdobywać to miasto jedynie w sposób, jaki można zdobywać miasta żywych graczy, czyli katapultą i bez szpiegów. Oblężenia będę odbijał, tak jak już mówiłem wyżej. Jeżeli kraj jest neutralny w stosunku do papiestwa, może przechodzić przez teren Lacjum, jeżeli wcześniej atakował, jego armie będą atakowane w granicach państwa papieskiego.

Moim zdaniem to jest zbyt daleko idące mieszanie się do rozgrywki przez MG.

Jeśli chce się wprowadzać takie zasady, to trzeba było je wyraźnie ustalić, spisać i dać na forum na początku KO - a nie po 10 turach.

Czuję się zobowiązany do dyskutowania o tym, bo sam powiedziałem ProNoobowi, że Papiestwo traktowane jest jak rebelia.

I ta armia Wenecji owszem idzie zdobyć Rzym - a rozkazanie jej teraz, żeby się wycofała, to zmarnowanie 2 tur w sytuacji wojny z Bizancjum.



wolałbym aby Rzym pozostawał w moich rękach, najdłużej jak się da.


A rozbudowujesz chociaż Rzym :?: Czy nie budujesz tam żadnych budynków i utrzymujesz podatki na very high, tak że spada liczba ludności :?:

Jeśli to drugie rozwiązanie, to w interesie graczy na pewno nie leży utrzymywanie się Rzymu w rękach Papy jak najdłużej.

Joopiter
14-09-2012, 20:40
Kiedy w ogole ProNoob przejal Wenecje? Przegapilem :o

Domen
14-09-2012, 20:44
Chyba dopiero 1 turę robił. Wtedy jak Mariooooo zniknął w każdym razie.

Marat
14-09-2012, 21:20
Regulamin nie określa statusu państwa papieskiego, którym kieruje MG, dlatego też w tej kampanii uznaje Rzym za normalne miasto, w związku z tym można je zdobywać tylko katapultą i trebuszetem.

Domen
15-09-2012, 00:06
IMO za późno na takie uznawanie. W pierwszej turze to bym zrozumiał.

================================================

Edit:

A poza tym to Joopiter jest twórcą tej zasady z ograniczeniem oblężeń, to może niech on się wypowie.

Bo jeśli trzymać się dosłownie tekstu tej zasady, to miasta frakcji komputerowych też można zdobywać tylko katapultami.

ProNoob
15-09-2012, 08:12
Kiedy w ogole ProNoob przejal Wenecje? Przegapilem :o
Niedawno. 1 turę zrobiłem

Jeśli Rzym ma być jak najdłużej w rękach papiestwa to wydaje mi się to dziwne, bo trzymając w tym mieście tak dużą armię bez królewskiej sakiewki nie byłbyś na + albo byłbyś, ale bardzo mało. Jeśli to będzie tak strasznie konieczne to sprowadzę katapultę i za max 3 tury będzie po sprawie.

Marat
15-09-2012, 09:48
To sprowadź katapultę i będzie po sprawie.

Joopiter
15-09-2012, 10:57
A poza tym to Joopiter jest twórcą tej zasady z ograniczeniem oblężeń, to może niech on się wypowie.
Moje zdanie jest takie:

b) W sytuacjach nieuregulowanymi przepisami, wszelkie decyzje podejmuje MG, od których nie ma odwołania.

Domen
30-09-2012, 18:15
Prosimy (Polska i Litwa) MG o zatwierdzenie sprzedaży prowincji - Tuwangste sprzedane przez Litwę Polsce.

Marat
01-10-2012, 21:59
Zgoda.

Zachar
20-11-2012, 20:04
pisałem w temacie pokonane armie o sycylijskiej pokonanej flocie która znajdowała się w okolicach Tarentu. Prosiłem nią nie ruszać. Oczywiście statek został przeniesiony do portu Tarentu. Proszę więc MG o rozwiązanie tej jednostki oraz ukaranie symbolicznie Sycylii

Marat
21-11-2012, 18:56
To był jeden statek? Jako, że to recydywa, to rozwiążę go w następnej turze.

Zachar
21-11-2012, 19:04
drugi też ruszony ale i tak prawdopodobnie go zatopię

Marat
21-11-2012, 19:21
Możesz użyć floty gdzie indziej, poruszone statki będą rozwiązane.

Mefisto7
02-12-2012, 20:56
Milan chce Sarkel od Kijowa... na granicy z Bułgarami, chcącymi wojny z Kijowem... Brak paktów między Milanem, a Bułgarami. Wolno?

Marat
02-12-2012, 21:44
Wolno.

Mefisto7
03-12-2012, 18:30
Panie MG... Papy turaaa.

Domen
23-12-2012, 20:22
Polska odtąd będzie płacić Jego Świątobliwości daninę Świętopietrza, tak jak się godzi prawdziwym Chrześcijanom.

[spoiler:35zlgyoq]http://skepticism-images.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/images/jreviews/Mieszko_I.jpg[/spoiler:35zlgyoq]
Posłaniec z workiem polskiego złota dla Papieża zebranego z daniny Świętopietrza dwa razy do roku przybywał będzie do Rzymu.

W zamian prosimy Jego Świątobliwość o przysłanie misjonarzy na Pomorze i do Prus, gdyż jeszcze wielu nie przyjęło tam chrztu.

W Prusiech dopiero 18 na każdech 100 dusz przyjęło Chrystusa.

Markus
25-12-2012, 09:51
Mam pytanie a jeśli moje domysły są prawdziwe to zgłaszam protest ,kto zrobił ostatnią turę za turka?
czy w tej KO gramhy bez zasad nie ma MG ?
jeśli sie okaże że zrobił ją maryniasz a dodatkowo rozpoczął rozbiór turcji od południa to będzie to największa przewałka jaką znam w KO i zgłoszę tę sprawę do kolegium .

tak, ja zrobilem i juz oddalem dwa puste miasta na poludniu, bede mogl je spkojnie zajac w swojej turze, nikt tym nie gra to co mam sie przejmowac. Wyslalem sobie jeszcze 2,5 tys ale to chyba nie bedzie problemem.
Ps.maryniasz to nie było pytanie do ciebie jakby użyć przenośni dla wyjaśnienia mnie nie interesuje dlaczego złodziej robi włam ale kto mu dał łom do reki .
Dlatego poszerzam swoje pytanie do MG od kogo dostał hasło do innej nacji w grze gracz który nie miał podstaw aby go otrzymać .

maryniasz
25-12-2012, 20:23
tak, ja zrobilem i juz oddalem dwa puste miasta na poludniu, bede mogl je spkojnie zajac w swojej turze, nikt tym nie gra to co mam sie przejmowac. Wyslalem sobie jeszcze 2,5 tys ale to chyba nie bedzie problemem.

Marat
26-12-2012, 19:47
O co znowu chodzi? Może ktoś wytłumaczyć dokładnie?

HunterPL
26-12-2012, 19:52
Chodzi ,że ostatnio maryniarz robił turę za turka i wysyła sobię kase i chyba nigdzie nie ma ,że turek oddał państwo.

Domen
26-12-2012, 19:55
tak, ja zrobilem i juz oddalem dwa puste miasta na poludniu, bede mogl je spkojnie zajac w swojej turze, nikt tym nie gra to co mam sie przejmowac. Wyslalem sobie jeszcze 2,5 tys ale to chyba nie bedzie problemem.

Że co proszę :?:

Yangberg gra Turcją. A nawet gdyby frakcja była wolna to nie masz prawa robić tego co opisałeś wyżej. Zwłaszcza, że są zastępcy którzy mogą zrobić albo ACN, który kiedyś grał tą Turcją. Jakie dwa puste miasta :?: W każdym mieście miał garnizony, chyba że robiąc turę sam opróżniłeś miasta z wojska.

Markus
26-12-2012, 19:56
Marat zadałem pytanie tobie jako MG kto zrobił turę za turka ,jeśli to maryniasz to zadałem ci w związku z tym drugie pytanie dlaczego i od kogo maryniasz dostał hasło.Jesteś MG w tej KO wieć proszę o odpowiedz w zależności jaką wiedzą sie podzielisz z nami w tej sprawie temat sie dalej potoczy ale proszę o wyjaśnienie co najmniej tego o co pytam.

Panowie proszę o jedno nie chodzi o szum i rwetesy ale o rzeczowe wyjaśnienie sprawy,bardzo proszę .

Domen
26-12-2012, 19:58
i chyba nigdzie nie ma ,że turek oddał państwo.

Pewnie, że nie ma. Yangberg nic nie pisał. Poza tym ACN ma hasło bo to kiedyś była jego frakcja i ja też bo raz robiłem turę w zastępstwie.

PlanB
26-12-2012, 19:58
Na moje to maryniasz ironizował :D

Domen
26-12-2012, 20:00
A kto zrobił turę za Turcję :?:

Marat
26-12-2012, 20:01
Następnym razem proszę o PW, wtedy szybciej podejmę działania, bo raczej tu nie zaglądam.
Nie robiłem za Turcje. Maryniasz ma z nią sojusz? Rzeczywiście to on robił, czy tylko tak się zgrywa?

Domen, poradzimy sobie bez ciebie, nie musisz się wtrącać.

Markus
26-12-2012, 20:12
Żle zrozumiałem posta ACN wiec go poprawiam :D -sorki ACN ;)
Pytanie jest od kogo dostał maryniasz hasło i dlaczego jeśli to on zrobił turę za turka jeśli nie to kto?.To co w następnej turze kto jest chętny na zrobienie tury może bizancjum bez jaj Panowie takie zachowanie jest delikatnie mówiąc niewłaściwe.Pomijając co zrobił a co nie zrobił maryniasz fakt jest jeden nie powinien dostać hasła i w ogóle robić tury bo nie ma podstaw ku temu nie jest w sojuszu z turcją.Turcja obecnie to jeszcze zdrowe państwo bardzo istotne w regionie i takie zagrywki z rozdawaniem haseł i robieniu tur przez wszystkich zainteresowanych jest niepoważne .Tyle w temacie zresztą Domen zadał pytanie odnośnie tego dlaczego maryniasz zrobił turę zaraz jak on wstawił i nie było reakcji.

PlanB
26-12-2012, 20:13
Ej moment, jak sobie przypominam nikomu hasła nie dawałem, nie mieszajcie mnie w to :)

Marat
26-12-2012, 20:15
Spokojnie. Nie wiemy na razie czy ACN dał mu hasło. Zresztą Maryniasz raczej takich wałków nie odstawia, wiec jest to mocno wątpliwa sytuacja. Najpierw trzeba ustalić kto zrobił turę, bo równie dobrze mógł być to jakiś poproszony gracz z poza kampanii.

EDIT: Jak widać, ACN nic nie dawał. Spokojnie z tymi oskarżeniami i domysłami.

Markus
26-12-2012, 20:18
Za szybcy jesteście w odpowiedziach wiem żle przeczytałem sorki jeszcze raz ACN ;)
Marat wiesz o co pytam więc na spokojnie rozpoznaj sprawę.

maryniasz
26-12-2012, 21:33
hahahahahaha wiedzialem że się posikacie albo nawet posracie... ale taka napinka co u niektórych to niepodejżewałem... ture dostałem na gg od..... Uwaga Uwaga.... Firzen, Robił kiedyś ture juz za turcje. Z tego co zrozumiałem to sa to równiez znajomii z realu...
Widziałem że kiedyś juz robił ture i udało się go złapac na gg. Dzwonił do Yangberg'a czy ma robić ture... Ponoc tworzy chłopak jakiś wzmacniacz czy cholera wie co na prace inż.. tak mi to wytłumaczyli dlaczego nie ma czasu....

Poprosiłem, zadzwonił, zrobi i podesłał na gg...

Swoją drogą... kutwa nie myślałem, że znajdzie się ktoś tak mądry żeby uwierzyć w to napisałem... Markus... ręce mi opadły... gratuluje. Łatwiej cię wkręcić niż młodego pelikana...

Ja1
2012-12-22 16:44:20
siema
2012-12-22 16:44:26
zrobisz wk33?
2012-12-22 16:44:35
chyba lepiej byloby gdybys ty to zrobil a nie MG
firzen
2012-12-22 16:45:03
za yangberga czy co tam jest do zrobienia?
Ja1
2012-12-22 16:45:10
tak
2012-12-22 16:45:15
standardowo:>
firzen
2012-12-22 16:45:23
:D
Ja1
2012-12-22 16:45:29
zrobisz?
firzen
2012-12-22 16:45:41
kurde tylko znowu passow nie mam chyba
Ja1
2012-12-22 16:45:51
napisz do marata
2012-12-22 16:45:58
powinien byc na gg to ci podesle
2012-12-22 16:51:47
i jak/
2012-12-22 16:51:49
?
firzen
2012-12-22 16:51:57
juz mam haslo
Ja1
2012-12-22 16:52:00
ok
firzen
2012-12-22 16:52:03
zadzwonilem do yangberga :D
Ja1
2012-12-22 16:52:07
podeslij mi linka na gg jak zrobisz
2012-12-22 16:52:12
co powiedzial?
firzen
2012-12-22 16:52:23
no niedlugo sie oganie i bedzie robil
2012-12-22 16:52:30
bo ma ciezko z praca inzyniersa
Ja1
2012-12-22 16:52:35
looo matko
firzen
2012-12-22 16:52:39
i musi ja skonczyc
Ja1
2012-12-22 16:52:46
ja swoja napisalem w tydzien a on sie ciagle ta praca wykreca:>
2012-12-22 16:52:53
to rob jak mozesz i podeslij mi linka nagg
firzen
2012-12-22 16:53:02
no bo on jueszcze do tej pracy musi wzmacniacz zbudowac :D
2012-12-22 16:53:17
wiec pracy ma troche
firzen
2012-12-22 17:03:24
http://www.speedyshare.com/GhtkU/wko33t14.sav Poleć znajomym
2012-12-22 17:03:26
prosze
Ja1
2012-12-22 17:03:35
lol
2012-12-22 17:03:39
widze ze kupa roboty:>
firzen
2012-12-22 17:03:44
noo
2012-12-22 17:03:46
duzo ^^

Wstyd Panowie... wstyd żeby takie podejrzenia wypuszczać...

Naprawde nie dało sie w tamtym poście wyczuć ironii...?

Czapki z głow Panie ACN :> Jedyny który ma poczucie humoru i wie co to pojęcie Ironia. :D

Markus
26-12-2012, 23:08
Swoją drogą... kutwa nie myślałem, że znajdzie się ktoś tak mądry żeby uwierzyć w to napisałem... Markus... ręce mi opadły... gratuluje. Łatwiej cię wkręcić niż młodego pelikana...

powiem ci że jakoś nie czuje sie wkręcony za bardzo sie nie czuje po napinany jedynie sie dziwie maryniasz bo za bardzo nie pokazałeś klasy wręcz przeciwnie jednak okazało sie że zrobiłeś te turę a tym naprawdę klasy nie pokazałeś .
Domyślam sie kogo chciałeś nakręcić bo widać z kimś sie pazurkiem często drapiesz ale czy było warto no nic to twoja bajka nie moja.
No to jak sie pośmialiśmy , ponakręcaliśmy to przejdźmy do sedna jak już wiemy co i jak no to Marat żeby było sprawiedliwie to prześlij hasło do mnie do Bizancjum może też zainteresowane będzie zapytaj innych może sie ktoś jeszcze znajdzie bo skoro goście jak to określiłeś którzy wałeczków nie kręcą robią takie numery znając zasady jakie obowiązują w Ko to nie mam pytań .
Oj maryniasz ale pokazałeś klasę że aż mi pióra z kuperka opadły a takie piękne jak to pelikany tyłka mają ,powiem ci maryniasz że na sam koniec się jednak trochę pośmiałem oj pośmiałem .



Ps.maryniasz to nie było pytanie do ciebie jakby użyć przenośni dla wyjaśnienia mnie nie interesuje dlaczego złodziej robi włam ale kto mu dał łom do reki .
Dlatego poszerzam swoje pytanie do MG od kogo dostał hasło do innej nacji w grze gracz który nie miał podstaw aby go otrzymać .

Pomijając co zrobił a co nie zrobił maryniasz fakt jest jeden nie powinien dostać hasła i w ogóle robić tury bo nie ma podstaw ku temu nie jest w sojuszu z turcją.


Ps.Mam nadzieje że nie tylko ACN znowu zauważył ironię.

maryniasz
26-12-2012, 23:43
Swoją drogą... kutwa nie myślałem, że znajdzie się ktoś tak mądry żeby uwierzyć w to napisałem... Markus... ręce mi opadły... gratuluje. Łatwiej cię wkręcić niż młodego pelikana...

powiem ci że jakoś nie czuje sie wkręcony za bardzo sie nie czuje po napinany jedynie sie dziwie maryniasz bo za bardzo nie pokazałeś klasy wręcz przeciwnie jednak okazało sie że zrobiłeś te turę a tym naprawdę klasy nie pokazałeś .
Domyślam sie kogo chciałeś nakręcić bo widać z kimś sie pazurkiem często drapiesz ale czy było warto no nic to twoja bajka nie moja.
No to jak sie pośmialiśmy , ponakręcaliśmy to przejdźmy do sedna jak już wiemy co i jak no to Marat żeby było sprawiedliwie to prześlij hasło do mnie do Bizancjum może też zainteresowane będzie zapytaj innych może sie ktoś jeszcze znajdzie bo skoro goście jak to określiłeś którzy wałeczków nie kręcą robią takie numery znając zasady jakie obowiązują w Ko to nie mam pytań .
Oj maryniasz ale pokazałeś klasę że aż mi pióra z kuperka opadły a takie piękne jak to pelikany tyłka mają ,powiem ci maryniasz że na sam koniec się jednak trochę pośmiałem oj pośmiałem .


[quote]Ps.maryniasz to nie było pytanie do ciebie jakby użyć przenośni dla wyjaśnienia mnie nie interesuje dlaczego złodziej robi włam ale kto mu dał łom do reki .
Dlatego poszerzam swoje pytanie do MG od kogo dostał hasło do innej nacji w grze gracz który nie miał podstaw aby go otrzymać .

Pomijając co zrobił a co nie zrobił maryniasz fakt jest jeden nie powinien dostać hasła i w ogóle robić tury bo nie ma podstaw ku temu nie jest w sojuszu z turcją.


Ps.Mam nadzieje że nie tylko ACN znowu zauważył ironię.[/quote:q9dsxeq4]


Ja chyba z rozmawiam z jakimś nierozwiniętym... :shock: :shock: :shock: bo innego wytłumaczenia nie mam na to co właśnie napisałeś...

Ty i pióra??? ty jesteś taki pelikan ze sam sobie po dziobie depczesz i do tego z gołą dupą!!... ja piernicze... poczekam aż znajdzie się ktoś chętny i drukowanymi ci to wytłumaczy bo ja ... po prostu nie wiem, nie rozumie.. nie pojmuje... zaskoczyłeś mnie..

PS: Mylisz się jeśli masz na myśli DOMENA, w ogóle ten post nie był skierowany do niego... co więcej, może on zechce wytłumaczyć tobie co i jak... bo on akurat zrozumie.

Markus
27-12-2012, 00:10
Ty i pióra??? ty jesteś taki pelikan ze sam sobie po dziobie depczesz i do tego z gołą dupą!!... ja piernicze... poczekam aż znajdzie się ktoś chętny i drukowanymi ci to wytłumaczy bo ja ... po prostu nie wiem, nie rozumie.. nie pojmuje... zaskoczyłeś mnie..

Wiesz jak nazywa się klasę którą właśnie zaprezentowałeś ,rynsztokową maryniasz żałosne napinasz się i nakręcasz ręce opadają ......

maryniasz
27-12-2012, 01:27
Może i jest rynsztokowa... ale rozumna w przeciwieństwie do twojej. Wróć do momentu gdzie uczą czytać ze zrozumieniem. Na twoja odpowiedź, że "nie musisz"... - Sorry, musisz.

Markus
27-12-2012, 07:22
Ty masz gościu jakiś problem że agresją przesłaniasz argumenty w rozmowie czy po prostu rodzice wyszli z domu i sobie na więcej pozwalasz przed komputerem .
Dziękuję panie rozumny za lekcje czytania ze zrozumieniem chociaż nadal nie rozumiem jak będziemy dalej grali w tej KO gdzie hasła latają bez mrugnięcia okiem ,rozumiem że jako chętny pomocnik dobrego kolegi staniesz sie również sprzymierzeńcze w grze bo na to wygląda chociaż to również nie ok gra dwoma frakcjami .A to jest problem o ile jest MG widać grę według regulaminu wypomina sie tylko nowicjuszom jak to mówili sprawiedliwie nie znaczy po równo.
Czekam na odpowiedz od MG .

firzen
27-12-2012, 10:24
OMG tylko tyle mogę napisać... Chłopaki ręce opadają. Maryniasz wszystko napisał, turę Turcji zrobiłem JA, hasło dostałem od Yangberga, z tym że wysłałem od razu turę maryniaszowi, a zapomniałem po porostu wstawić na forum. Nie ma się o co kłócić, ustaliłem z Yangbergiem że jak jakaś tura dojdzie do niego i on nie będzie mógł zrobić to zrobię ją ja. Miało to być dobre rozwiązanie dla wszystkich, ale widzę że wolicie aby tura stała przez nie wiadomo ile czasu. To chyba wszystko co miałem do powiedzenia.
Pzdr

Ostrzwtlumie
27-12-2012, 10:39
Byś wstawił na forum jak w innych KO i problemu by nie było ;) A tak znów mamy popis kulturalnej kłótni na tle forum. Jest się z czego pośmiać czasem ale z umiarem proszę was.....

firzen
27-12-2012, 10:47
Te tury Yangberga zawsze wyskakują jak królik z kapelusza :D . Nie zawsze mam czas i ochotę robić, więc jak wysłałem link na gg to po prostu ta tura wyparowała mi z pamięci 8-)

maryniasz
27-12-2012, 11:18
Markus ja cię po prostu nie rozumiem.... człowieku zaskakujesz mnie... Tak naprawde zaczynam już wątpić, że ty wiesz o co tutaj chodzi... Miałeś waty do mnie o tury...

DLA JASNOŚCI - JA JEJ NIE ROBIŁEM!!!

O Hasło - Ja HASŁA NIE MAM.

Skąd miał Domen - nie mam pojęcia, nawet nie kojarzyłem że ma...

Skąd miał firzen, On akurat to hasło miał zanim ty zacząłeś grać w tej ko....

Co jeszcze... a tak sojusz...

Nie mam z Turcją żadnych paktów... Co więcej.. Już dawno może i był walną ta Turcję... ale skoro te tury są co trochę robione przez kogo innego to nie chciałem zachować się jak świnia i atakować.

Co do pomocy, Gdybym chciał nawet pomóc Turcji... nie wiem nawet z kim miałbym rozmawiać...

Co do mojej agresji...
Sorry, niestety taką mam naturę, wale prosto z mostu i mam cięty język. O tym wie chyba każdy kto trochę ze mną pograł. Tym bardziej skoro widzę gościa, który nie wiem, może ma naście lat... obraża mnie i oskarża... Dla mnie to bardzo denerwujące...

Co do moich porównań o pelikanach... Nie słyszałeś czegoś takiego? "łapiesz szybciej niż pelikan?"

We Wroc to akurat dość popularne i nikogo się tym nie obrazi... widać twoja duma została... Duma, jak duma, ale tobie nawet tłumaczenie nie pomaga bo się dalej spinasz tak, że zaraz gumka w gaciach puści...

Mówiąc o pelikanie?? - porównanie kilka postów wyżej...
Mówiąc już o dziobie... nawet po dokładanym wytłumaczeniu, przesłaniu rozmowy z gg, gdzie jasno jest że nie ja robiłem - Ty dalej stwierdziłeś że z tej rozmowy wynika iz to ja robiłem... to tak jakbyś policzył 2+2*2=6, w sumie tez można.
Co do gołego tyłka - była to już riposta na wypadające piórka z twojego kuferka... Miało być zabawnie, sorry, Mam dowcipy jak Strasburger.

Domen z którym się tak kłociłem, na chwilę obecna już wie, że ze mnie taki Strasburger i nie zwraca na to uwagi. Co więcej konfliktu żadnego nie ma jak to piłeś troche wcześniej.

Wyskakujesz z jakimiś problemami o hasło... To komu Yangberg dał hasło to chyba jego sprawa, dał Domenowi, widocznie uznał że jemu może, firzen ?? robił niejednokrotnie za niego już turę. Dla mnie lepiej że chłopaki zrobili chociaż po 2-3 dniach niż miałaby stać tydzień.
A ty dalej z pretensjami do MG..

Zastanawiam się czy coś jeszcze wytłumaczyć, jeśli coś pominąłem - pisz. Odpowiem z miłą chęcią...

I proszę cię... nie załamuj mnie o jakichś rodzicach... Na ulicy możliwe że powiedziałbyś do Mnie na Pan...

Marat
27-12-2012, 12:41
Maryniasz, dostajesz ostrzeżenie za chamskie odzywki.

Markus. Maryniasz nie ma hasła, ture zrobił Firzen, kolega Yangberga. Czy ktokolwiek ma jeszcze hasło? Nie mam pojęcia, na pewno nie ode mnie. A komu daje właściciel nacji to ja już nie wiem i nie mam na to wpływu.

Domen
27-12-2012, 13:04
Ja mam hasło bo robiłem jedną turę w zastępstwie:

viewtopic.php?f=395&t=9518&p=242556&hilit=Yangberga#p242556 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=395&t=9518&p=242556&hilit=Yangberga#p242556)

Ale nikomu nie dawałem hasła.

maryniasz
27-12-2012, 14:45
ok, .trudno

Markus
27-12-2012, 16:40
Przepraszam maryniasz pomijając całą otoczkę jaką wytworzyłeś tutaj należą ci się moje przeprosiny odczytałem wypowiedzi firzena jako twoje . Tego się blednie doczytałem i tutaj mnie nic nie tłumaczy ,reszta jak to powiedział mój i twój znajomy Niesioł kwestia o jednego słowa za dużo i męskich hormonów otoczonych oparami ego.
Przepraszam wszystkich za swoja nadpobudliwość i złośliwy charakter .
Można było tego wszystkiego uniknąć jakbyś maryniasz odpowiedział na pytanie Domena zadane po wstawieniu swojej ostatniej tury .
Marat dziękuje i przepraszam za kłopot.
PS:
Na ulicy możliwe że powiedziałbyś do Mnie na Pan...
maryniasz ja jestem stary jak izotop węgla :D

maryniasz
27-12-2012, 16:44
Spoko, z mojej strony to samo, Sorki.

HunterPL
27-12-2012, 19:04
Byś wstawił na forum jak w innych KO i problemu by nie było ;) A tak znów mamy popis kulturalnej kłótni na tle forum. Jest się z czego pośmiać czasem ale z umiarem proszę was.....
Mało adi powiedziane to coś gorszego od mojego wygłupu w mk30.


Przepraszam maryniasz pomijając całą otoczkę jaką wytworzyłeś tutaj należą ci się moje przeprosiny odczytałem wypowiedzi firzena jako twoje . Tego się blednie doczytałem i tutaj mnie nic nie tłumaczy ,reszta jak to powiedział mój i twój znajomy Niesioł kwestia o jednego słowa za dużo i męskich hormonów otoczonych oparami ego.
Przepraszam wszystkich za swoja nadpobudliwość i złośliwy charakter .
Można było tego wszystkiego uniknąć jakbyś maryniasz odpowiedział na pytanie Domena zadane po wstawieniu swojej ostatniej tury .
Marat dziękuje i przepraszam za kłopot.

No fakt zrobił się burdel przez ten jeden błąd ,ale przynajmniej jest zgoda i przeprosiłeś Markus : D.Szkoda tylko ,że użyliście takich słow.

maryniasz
27-12-2012, 19:31
Hunter... prosze cię... jestescie raczej "nowi".. ACN, Marat, nikt z nich raczej nie wział na powaznie tego co napisałem...

Mnil
27-12-2012, 19:53
Hunter - mr know it all - rejestracja 8 listopada <3

HunterPL
29-12-2012, 18:26
Hunter... prosze cię... jestescie raczej "nowi".. ACN, Marat, nikt z nich raczej nie wział na powaznie tego co napisałem...
Niektórzy mogą brać ; D .

Mefisto7
07-01-2013, 19:06
Janker (Węgry) chciałby mi oddać Targoviste w wko33. Nie ma on wojny z nikim naokoło. Ja też nie mam wojny z nikim... em ... prócz tych łajz zaborczych na zachodzie, co się nie liczą. Możemy?

Marat
07-01-2013, 19:17
Zgoda.

maryniasz
31-01-2013, 21:58
Egipt i Biz prosze o pozwolenie na oddanie Krety.

Marat
31-01-2013, 22:23
Rozumiem, że nie ma sprzeciwów? Jeżeli tak, to zgoda.