PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Powtarzający się problem



pierdoła
28-12-2011, 14:07
witam!
jestem zrozpaczony- otóż od pewnego czasu nie potrafię rozgrywać bitew na mapie- każdorazowo wyrzuca mnie z błędem do pulpitu. Nie wiem dlaczego tak jest, wcześniej nie było problemu. Reinstalowałem już grę i to nic nie pomogło.
Mam antologię.
Pozdrawiam
Edit:
dodatkowym problemem który się pojawia jest to iż gra uruchamia się ale jakakolwiek próba uruchomienia kampanii: czy przez wczytanie stanu gry czy też od początku powoduje automatyczne wyrzucenie do pulpitu bez jakiejkolwiek informacji.

28-12-2011, 15:49
Nie zakładaj licznych tematów bo po co...
Jaki masz system, bo w specyfikacji wynika że masz linuksa, xpeka i vistę? Jaka karta grafiki, dokładnie jak seria wydania Romka...
Gdzie jest zainstalowana gra?
Czy tam gdzie system najczęściej dysk c:?
Odpowiedz na te pytania, inaczej nie pomogę ci
pozdrawiam

pierdoła
28-12-2011, 18:33
xp home sp3
karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (DirectX10, SM 4.0, Avivo)
pamięć karty graficznej 128 MB
antologia z cd projektu
instalacja poza partycją systemową
czy to wystarczy ?

28-12-2011, 19:50
Według mojej wiedzy, ale proszę mnie poprawic, oże kirlan, czy kto inny, to

(DirectX10, SM 4.0, Avivo)
załatwia ci grę, po kiego przy tak leciwym sprzęcie i systemie dx10?
Moje rokowania, hmmmm ja ci nic nie podpowiem, dla mnie jeszcze karta hmmm nie za bardzo, mimo że gra leciwa, ale są informatycy na forum może ci co podpowiedzą, jakieś pomysły? Na przykład zmiana sterowników?

kirlan
29-12-2011, 11:14
jeśli chodi o cofnięcie Direct X to pzajrzyj >>tutaj<< (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=190339#p190339)

tak wogóle to luczowe jest przypomnienie sobie co zmieniałeś w kompie między stanem jak działao a stanem jak się kopie - jakieś instalki programów? jakiekolwiek? zmiana rozdzielczości monitora?


tak na szybko (bo właśnie wychodzę z domu)
zmniejsz częstotliwośc odświerzania monitora - 60 HZ starczy,

wejdź w zaawansowane stawienia grafiki - (jak? - koedzy podpowiedzą albo ja ale później) i dopilnuj zeby rozdzielczośc monitora była "zalezna od aplikacji" , zaśww grze zmniejsz rozdzielczość

sprawdź czy nie masz wirusa, albo czy ktoś nie ograniczył praw do folderów (jeśli system NTFS)

PRZYPOMNIJ SOBIE WSZYSTKIE INSTALOWANE OSTATNIO PROGRAMY - czyprzypadkiem nie przypisałeś jakiś plików do programu (zwykle to dobre działanie ale czasem są byki - np przypisanie plików MP3 do Irfanwiew)

tyle na razie - naprawdę musze TERAZ wybiec z domu!!

pierdoła
29-12-2011, 18:39
witajcie!
otóż jako że nie wiedząc co robić wybrałem ścieżkę najłatwiejszą- ponowna reinstalacja gry- na razie działa...
nic nie instalowałem miedzy działaniem a nie działaniem więc ewidentnie mam "kobiecą" wersję gry z humorami typowymi dla tej płci ;)
pozdrawiam i dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc

kirlan
30-12-2011, 09:51
witajcie!
otóż jako że nie wiedząc co robić wybrałem ścieżkę najłatwiejszą- ponowna reinstalacja gry- na razie działa...
nic nie instalowałem miedzy działaniem a nie działaniem więc ewidentnie mam "kobiecą" wersję gry z humorami typowymi dla tej płci ;)
(...)
:lol:
...
:roll:
Albo raczej błąd na dysku twardym - przeskanuj "fizycznie" twardziela - ZANIM znowu coś zacznie się kopać.
Oczywiście mogło to być jakieś "logiczne" uszkodzenie - czyli po reinstalce wsio OK, ale sprawdzić dysk nie zawadzi.
Miłej gry!