PDA

Zobacz pełną wersję : Blitzkrieg



Tripcio
19-09-2009, 22:45
Witam serdecznie ;)
Otóż mam takie zapytanie - czy zna ktoś dobrą stronę z mapami do owej świetnej strategii ?
Istniała jedna swego czasu ale została usunięta (czego pojąć nie potrafię).
Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, jeśli nie trafiłem w dział ;)
Pozdrawiam, Tripcio

Furiusz
26-09-2009, 19:15
Hmm kojarzę jedna anglojęzyczną, ale nie wiem czy o niej właśnie nie mówisz. grasz w jedynkę czy dwójkę?

Tripcio
27-09-2009, 08:44
Gram oczywiście w jedynkę

02-10-2009, 10:06
Jedynka zdecydowanie najlepsza :) dwójka też fajna, ale nie trzyma w napięciu jak poprzedniczka. Polecam też gierkę Kryzys Kubański na silniku Blitza I ;)

Furiusz
03-10-2009, 14:32
nie widziałem tej gierki. Jak dla mnie dwójeczka była miodzio, podobała mi sie kampania Niemiecka, amerykańce mieli za bardzo drażniącą piechotę, a Ruskie to taka masówka na wpierjot, bez myslenia jak dla mnie.

04-10-2009, 09:19
nie widziałem tej gierki. Jak dla mnie dwójeczka była miodzio, podobała mi sie kampania Niemiecka, amerykańce mieli za bardzo drażniącą piechotę, a Ruskie to taka masówka na wpierjot, bez myslenia jak dla mnie.


Grałem z siostrzeńcem po lanie w Blitza 2. Ja Dritte Reich on ZSRR. Na pałę budowałem flaków i trochę tygrysów - mówię Ci masówka ni miała nic do powiedzenia na każdym kroku dostawała owned :lol:

Furiusz
08-10-2009, 20:15
Nie przesadzaj, da się przy tym i pokombinować i pomyśleć a i masówka nie aż taka, zwłaszcza na mapach stworzonych przez graczy.

11-10-2009, 01:25
Pokombinować można, rzeczywiście :) w końcu udało mi się pokonać masę ruskich czołgów mając nieliczne siły pancerne :) wystarczyło dobrze rozlokować flaki by zapewnić sobie sukces.

Fallen
16-11-2009, 18:37
Wystarczy mieć z trzy flaki i trzy tygrysy i ruskie wąchają kwiatki od spodu
kiedyś zrobiłem rajd przez mapę stoma czołgami średnimi. Reakcji gościa nigdy nie zapomnę miał dwa flaki i rozwalił mi 10 czołgów ale poległ z wdzięcznym słowem !FUCK!

Furiusz
28-11-2009, 12:55
Fallen na jakiej mapie i jak uzbierałeś taka liczbę czołgów średnich? 25 razy wezwałeś czołgi i trzymałeś je w jednym miejscu?

Fallen
28-11-2009, 14:47
Grałem z kumplami mapka jesienny deszcz.
Kumpel powoli dochodził to jego bazy znacz się przejmował flagi i się tam bronił.
Lecz nagle wróg przygotowywał kontrofensywę
Ja w tym czasie robiłem Cruserdery .
Wróg zaatakował pozycje przy tum mostku najbardziej na południe,były tam dwa działa ppanc i kilka czołgów okopanych.
I wtedy wkroczyłem zrobiłem mu blitzkrieg do skrzyżowanie .
Następnie wezwałem bombowce żeby zbombardowały drogę gdzie były działa.
Działa płoną wkraczam 50 czołgami i gościu wącha kwiatki od spodu.

Były zgrupowane w jedną grupę[nie wiem czemu frajer nie wysłał bombowców :shock: ]
Jeden kumpel robił tylko dalekie zasięgi i przeciwlotniczy i zastawiał nasze bazy.
Cały atak został poprzedzony salwą z 20 dział i nalotem bombowców.

To mój najdłuższy post!

Czynczyl
29-12-2010, 13:14
Jedna z najlepszych strategii w jakie grałem :D
Przeszedłem wszystkie kampanie parę razu i uważam że najtrudniejsza jest Niemiecka.Na początku dość łatwo się nią gra,ale w późniejszych etapach gry wojska Radzieckie i Alianckie przewyższają technologicznie Niemców

kopaa
12-03-2011, 12:16
Witam, niedawno zauważyłem że złota edycja 2 części tej gry jest za 5.40 w naszym markecie więc nie mogłem sobie tego przepuścić, zauważyłem dość uproszczeń w stosunku do Blitzkriega 1, uderza żałosna siła piechoty, znacznie osłabione lotnictwo szturmowe ( to akurat na plus) i nieco zmieniona wytrzymałość czołgów w stosunku do 1, tutaj jakby łatwiej przestrzelić potężny pancerz takiego tygrysa albo Kw. Blitzkrieg 2 jest też dość łatwiejszy od swojego poprzednika, gram kampanie Sowiecka, i właściwie miałem tylko 2 dość trudne misje ( jedna z nich naprawde trudna) ale mimo wszystko jakoś sobie poradziłem :d
Ale do czego zmierzam, że ta gra ma nadal w sobie ogromne pokłady miodu, widok zmasowanego ataku naszej artylerii rakietowej plus bombowców obracajaych w ppył przeciwnika jest piękny, wreszcie czołgi obalają drzewa i drobniejsze przeszkody co było niemożliwie w 1, misję są ciekawe a przede wszystkim nie krótkie, kampania Sowiecka zajeła mi ponad 10 godzin( a z powtarzaniem wszystkiego znacznie wiecej) a przecież jest jeszcze sporo map dodatkowych no i jeszcze 2 kampanie :d. Jakie macie najskuteczniejsze taktyki, szczególnie denerwuje mnie piechota z panzerfaustami ukryta w okopach, potrafią solidnie przerzedzić szeregi moich czołgów, na dodatek w okopach ma nie wiarygodną wytrzymałość.

odi.profanum
18-08-2013, 19:10
BLITZKRIEG 3 ZAPOWIEDZIANY :D



Studio Nival Interactive zapowiedziało kolejną część swojej kultowej gry.

Pojawiła się oficjalna informacja, o tym, iż studio pracuję nad trzecią częścią swojej strategii czasu rzeczywistego. Niestety twórcy nie ujawnili zbyt wiele informacji o samej grze. Wiemy na pewno, iż gra będzie działała na zasadzie modelu Free2Play i w dniu premiery będzie zawierała darmowy tryb wieloosobowy, a jakiś czas później wyjdzie płatne DLC zawierające kampanie dla jednego gracza.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... MBhfsCR7ig (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IMBhfsCR7ig)

Pampa
18-08-2013, 21:49
Coś mi tu śmierdzi z tym F2P :| Graficznie nie przebija coha, chyba że będzie tak samo grywalne jak Blitzkrieg 2 :D

odi.profanum
18-08-2013, 23:29
W sumie to na razie tylko nius, bez sensu jest wyciąganie jakichkolwiek wniosków ;) Ja się cieszę, że jest. 1 to wygrałem kilka razy łącznie z dodatkami, dwójeczka też, chociaż dodatki tam dla Niemców były mało łaskawe :?, więc się sporo namęczyłem, by nimi wygrać. Mi CoH nie podchodzi zbytnio.

Sapiens
28-08-2013, 07:53
Kiedyś była wspaniała strona/forum Blitzkrieg Portal, jak mi jest żal kiedy uświadamiam sobie że już nie funkcjonuję. Można ją znaleźć (forum) tylko w formalinie.
Również mi żal że zawieszony(?) został projekt Fall Weiss 1939 która patrząc po obrazkach był w bardzo zaawansowanej formie. :(

Ekaton
04-09-2013, 12:21
Polecam mody stąd, szczególnie Motherland Calls. Zmian jest sporo, jak np. większa wytrzymałość i skuteczność piechoty (nie jest już bezużyteczna), wolniejsze przeładowywanie, mniejsza celność artylerii, lepiej rozwiązana widoczność, wraki są trochę dłużej na polu walki i jeszcze sporo innych ulepszeń.

http://www.gordoncz.com/blitzkrieg/

ThrainPL
04-08-2014, 14:05
Witam. Na Windowsie7 nie działa mi Blitzkrieg 2. Pojawia się informacja że Starforce Protection nie działa i zostaje zablokowany.Gre mam z czasopisma. Na XP gra normalnie działała. (Jeżeli dział zły to przepraszam). Bardzo prosze o pomoc.

Jeżeli istnieje temat o danej grze, to piszemy w nim, nie zakładamy nowego wątku. Przeniosłem. - McAbra

Aztec
04-08-2014, 15:51
Z tego co udało mi się znaleźć grę należy spatchować do wersji 1.5, i wrzucić non-cd crack. W tym wypadku nie będzie problemu gdyż posiadasz oryginalną grę.

Link do najnowszego patcha z instrukcją:
http://www.gry-online.pl/s030.asp?ID=15372

Edit: Paczta jak McAbra na zielono pisze :champagne:

ThrainPL
11-08-2014, 10:17
Po długiej i ciężkiej batalii udało się odpalić grę. Dzięki:D