PDA

Zobacz pełną wersję : Teodo-Cancelario di Crimea Ligura Premiero-Matti Cavour'ente



Mefisto7
28-12-2011, 14:38
.................................................. .......http://www.tanie-loty.com.pl/images/stories/Temat_tygodnia/mediolan.jpg...................................... ...........................

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/93/CoA_Citt%C3%A0_di_Milano.svg/428px-CoA_Citt%C3%A0_di_Milano.svg.pnghttp://img839.imageshack.us/img839/4051/cavour.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/Stemma_di_Genova.svg/514px-Stemma_di_Genova.svg.png
..........................Milano.................. .................................................. .................................................. ...Genuvo..........................

.................................................. ..................http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/51/Turin_coat_of_arms.svg/300px-Turin_coat_of_arms.svg.png........................ .......................................
.................................................. ....................................Torino........ .................................................. ................................................



Ciao dans la Premiero Matti Cavour'ente Cacelario, motto bene messaggeri. Il, avec la Radento vais pryjmenno vous dans le obraddo salle.

Ligurio Republico est l'uni entre les Milan'ente, Genuv'ente et Torin'ente wolnenno miastetto avec Milano per stolicemente. Republico est le ośrodkenno di Italiano nepodległenne handello, culturro et silo, dans la Dios prawetto.


Aliancette:
- Bizantino Cesarum
- Germania Cesarum

Privo di non-agressione:
- Kievonno Grando Ducatto stallo (qu 24 turetto)
- Gruzjenne Righello stallo (qu 25 turetto)

Guerre:
- Wenetto Republico
- Aragonni Righello
- France Righello
- Sycyliano Coloniarmento


<SŁOWNIK: MINI i niepełny
le/la/les/de/des ...tto - rzeczowniki - z dodatkiem s - l.mnoga - czasem inaczej, zależnie od fonetycznej melodii.
...nno,mmo - przymiotniki
...mente - czasowniki
'ente przy rzeczowniku - wskazanie formy własnościowej, jak w angielskim: Hilary's glasses.
a'czasownik - czas przeszły
vais czasownik - czas przyszły
Mogę też kombinować z podanymi końcówkami w kwestii samogłosek, a także z końcówkami: rro, llo, ni czy co jeszcze mi się wymyśli. :P >

Mefisto7
28-12-2011, 14:47
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Savoie_flag.svg/360px-Savoie_flag.svg.pnghttp://savoia.blastness.com/images/1295_bn-biancamano.jpg
Ciao...Je suis le Umbert'ente Biancanam'ente messagerri et je presylaniemte messagio, que Savoy territorio ne est pas le parte de Ligurio Republico jużerro. Om le force de la ziemi'ente prawettes - Conterro Umberto prejmujenno ces territorio pour siebietto. Il zostaienno le vassallo de la Roi la France!

Mefisto7
28-12-2011, 15:47
Ces't trahisonte! Et tu, que trahisoner'ente pomagierro vais bedzietto wtrącenne dans la lochetto...

Zachar
28-12-2011, 15:51
Basileus wstał dzisiaj lewą nogą klnąc na lewo i prawo//spojrzał w odbicie łyżki w zupie z korzeni cytrusów i rzekł : chce mieć najlepszych kucharzy z Mediolanu!!

Wysłał przeto posłańca z propozycją sojuszu!!!

biada temu kto zmusi Autokratora do ponownego korzystania ze starego kucharza..
zresztą stary Andronik Brienos oślepiony już został z powodu przesolenia strawy Autokratora

Mefisto7
28-12-2011, 16:03
Ciao, messagiorre.
Nous sommente zaszczycenno votremente Aliancette propozitione et Ligurio Republico avec grande radościetto - pryjmujemente.
Nostres Kucharzettos sont wsadzatettes on statkettorro et wysyletenne qu Konstantynopollo. :)

Majkello
29-12-2011, 17:17
مغاربي الخليفة يهنئ حاكم جنوى وميلانو وتورينو. كما أراد الحاكم أن أنقل تحيات سلميا الصادقة لكم واقتراح السلام الذي سيكون مناسبة معاهدة عدم اعتداء، وتوسيع نطاق التبادل التجاري بين بلدينا. ما رأيك؟

(Kalif Mauryjski pozdrawia władcę Genui, Mediolanu i Turynu. Jako pokojowy władca chcieliśmy wam przekazać najszczersze pozdrowienia i pokojową propozycję jaką miałby być stosowny pakt o nieagresji oraz rozwinięcie handlu między naszymi państwami. Co o tym sądzicie ?)

Tak na marginesie to mam pytanko - czy te 3 twoje ambasady mają jakieś ukryte przeznaczenie którego nie mogę rozkminić czy są by być ?

Mefisto7
29-12-2011, 22:45
Ciao messagiorre pre pystynetto atario.
Radetto a'postanovemente abo mimonte midzi nous różnicerre - podpisatement privo di non-agrresione avec vous par 10 latettos. Sa va?


<A czy przeznaczenie choćby ambasady tego zdrajcy - Umberto - jako władcy okręgu turynckiego, a przy tym nowego wasala króla Francji nie jest oczywiste? ;) Ambasada Republiki Toskanii jest tak żeby uczłowieczyć moją ofiarę, coś tam dodam jeszcze żeby to nie było puste "zajmowanie rebelii". Każda ta pseudo rebelia to w historii jakieś państwo/terytorium, które ma swój lud i jakichś władców... Nawet chciałem Republikę Sardynii i Ankonę wcisnąć, ale zrezygnowałem. (A, nie twierdzę, że to co zrobiłem jest jakoś bardzo zgodne z historią)>

Majkello
30-12-2011, 11:48
موافقة
(zgoda)

Zachar
06-02-2012, 11:54
posłańcy autokratora Zachariosa Komnena przybywają z propozycją pewnej umowy:

na mocy "Chrysobullon" nadaje się obywatelom Republiki Ligurii szczególne prawa handlowe dzięki którym mają oni prawo do handlowania dobrami w wybranych przez siebie lokalizacjach ( wyjątkiem są dobra przy Konstantynopolu, które to zostały już obiecane zaprzyjaźnionym cesarzowi władcom)
umowa obejmuje też stworzenie centrum handlowego dla Republiki Ligurii przez oddanie w dożywotnią dzierżawę miasta Teodozja.
w zamian autokrator oczekuje 20% zysku z tego miasta ( jednakże nie mniej niż 100 florenów) , pozostawia sobie prawo do postawienia baz wojskowych w celu pilnowania porządku w prowincji oraz rezerwuje sobie 2 centra handlu tanimi robotnikami ;), zwanymi gdzieniegdzie biurami pośrednictwa pracy a w krajach niecywilizowanych targami niewolników
Ziemie te będą formalnie nadal należeć do cesarstwa, Republika będzie nimi tylko zarządzała z ramienia autokratora
umowa ma wejść w życie pod koniec 1081 roku ( 4 tura )


prosimy o potwierdzenie

Domen
06-02-2012, 12:29
Jakie prawa handlowe :?: :!: Jaka dzierżawa :?: :!:

Pod przykrywką tej idiotycznej umowy Mefisto zbiera armię na Krymie - sam mi o tym właśnie pisze na GG.

Jeśli coś ma być podpisane, to Krym musi być strefą zdemilitaryzowaną - 1 oddział wojska max. Wtedy możecie sobie dzierżawić :!:

Mefisto7
06-02-2012, 12:32
E?
Skasuj to, bo durnoty piszesz.

Domen
06-02-2012, 12:39
Sam durnoty piszesz:

1. Dzierżawi ci tą prowincję po to, żeby nikt kto ma pon-a lub sojusz z Bizancjum nie mógł jej atakować bez zerwania tegoż.

2. Rzekomo zaprasza kupców, a faktycznie chcesz tam gromadzić wojsko.

Innymi słowy, szwindel.

Jeśli dzierżawi, to musi to być strefa zdemilitaryzowana (jedynie wojsko bizantyjskie - bo to jego ziemia - i jedna twoja jednostka do utrzymania porządku).

Jeśli chcesz tam gromadzić wojsko, to nie ma żadnej "dzierżawy" - tylko przejmujesz ją jako część swoja państwa.

Tyle.

Zachar
06-02-2012, 12:40
:roll:
po pierwsze oficjalnie w grze prowincja będzie należeć do Mediolanu ( umowa o dzierżawie to zabieg nadający klimatu- w końcu to ma być zabawa)
państwo które zaatakuje krym nie wypowiada automatycznie wojny mi - tylko Mediolanowi.
ja jako sojusznik Mediolanu mam przecież dostęp militarny- i jeżeli zostanie mój sojusznik zaatakowany - to wg regulaminu mogę go wesprzeć odczekując 1 turę )
Nie sądzę by mefisto planował zakrojoną na ogromną skalę inwazję na północ ponieważ ma poważniejsze kłopoty
oddając tą prowincję tracę sporo dochodu, jednakże chcę głównie wesprzeć finansowo mojego sojusznika który już na starcie z racji samego położenia ma ciężką sytuacje.
Równie dobrze moglem napisać że prowincje oddaje, sprzedaje i kropka.
Czy mefisto okaże się szaleńcem i ruszy jedną jednostką na północ to przecież jego wyłącznie sprawa ( przypominam że rozwiąże po oddaniu wszystkie jednostki oprócz jednej)

Zachar
06-02-2012, 12:44
Domen poczytaj trochę regulamin zanim zaczniesz się wykłócać proszę
Jeżeli mefisto kogoś zaatakuje to jedynie co mogę zerwać pakt o nieagresji i czekać 2 tury.
Jeżeli jednak sam zostanie zaatakowany to mam prawo jako sojusznik bronić go i wypowiedzenia paktu trwa już tylko 1 turę

edit:
ktoś skasował posta? :roll:

Domen
06-02-2012, 12:45
po pierwsze oficjalnie w grze prowincja będzie należeć do Mediolanu ( umowa o dzierżawie to zabieg nadający klimatu- w końcu to ma być zabawa)
państwo które zaatakuje krym nie wypowiada automatycznie wojny mi - tylko Mediolanowi.

Dobrze, że jasno o tym piszesz. ;)

Ale gdybym się nie upomniał wyżej, nie napisalibyście tego explicite - a później byłyby wymówki, że "przecież to tylko dzierżawa, a nie terytorium Mediolanu". ;)



Domen poczytaj trochę regulamin zanim zaczniesz się wykłócać proszę


Możliwe są wszelkie umowy nieprzewidziane regulaminem, jeśli tylko wyrazi na nie zgodę MG. A tutaj ktoś właśnie próbował takową po kryjomu "przepchnąć"... ;)



umowa o dzierżawie to zabieg nadający klimatu


Gdybym nie przycisnął, podejrzewam, że twierdzilibyście później, że jest to jednak coś więcej niż zabieg kosmetyczny. ;)

Ale dobrze, że "sprostowałeś" moje "wątpliwości". ;)

Zachar
06-02-2012, 12:55
moje: " ziemie te formalnie należeć będą do cesartswa" miało dobitnie pokazać, że jakakolwiek agresja na te ziemie nie zostanie pozostawiona bez reakcji Bizancjum. Głównie kierowane było to do Kijowa, któremu ta wymiana nawet jest na rękę w przypadku kiedy chce pozyskać dla siebie Krym. Gdyby ziemie te należałyby nadal do mnie..musiałby zrywać pona a ja miałbym trochę czasu na przygotowanie. w przypadku oddania Mediolanowi chciałem zwyczajnie go nastraszyć że będę bronił Mediolan ( oczywiście zachowując zasady wypowiedzenia paktów )
jeżeli zapis i przesłanie były niejasne - przepraszam
Król Polski naprawdę zacnym jest sojusznikiem Kijowa.to głównie z nim rozmawiam o sprawach Rusi..prawowity władca nie kwapi się z dyplomacją ;)

Errichto
06-02-2012, 12:58
Domen ma trochę racji. Z umowy wnioskuje się, że wcale nie jest tak:

po pierwsze oficjalnie w grze prowincja będzie należeć do Mediolanu ( umowa o dzierżawie to zabieg nadający klimatu- w końcu to ma być zabawa)
państwo które zaatakuje krym nie wypowiada automatycznie wojny mi - tylko Mediolanowi. jest to nie do końca zgodne z tym:

Ziemie te będą formalnie nadal należeć do cesarstwaNo ale sprawa wyjaśniona, sprostowanie jest.

Jbc. posta pisałem przed zobaczeniem ostatniego posta Zachara.

maryniasz
06-02-2012, 15:43
:roll:
( przypominam że rozwiąże po oddaniu wszystkie jednostki oprócz jednej)
Niekoniecznie, ustaw na wzrost wojska czy jak to tam i możesz mieć nawet 3 jednostki jeśli będzie to wymagało. W regulaminie pisze ze zostaje tyle ile potrzeba do ZAPROWADZENIA PORZĄDKU.

Domen
06-02-2012, 15:48
:roll:
( przypominam że rozwiąże po oddaniu wszystkie jednostki oprócz jednej)
Niekoniecznie, ustaw na wzrost wojska czy jak to tam i możesz mieć nawet 3 jednostki jeśli będzie to wymagało. W regulaminie pisze ze zostaje tyle ile potrzeba do ZAPROWADZENIA PORZĄDKU.

Kolega nie czytał regulaminu dokładnie:

viewtopic.php?f=3&t=3097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=3097)


d) Po przejęciu osady drogą dyplomatyczną, wszystkie jednostki powstałe w wyniku tego przejęcia należy usunąć (poza jedną, potrzebną do utrzymania porządku w mieście).

Ja ostatnio przejąłem Tunis w WKO 30. Dostałem 6 jednostek berberyjskich piratów.

Uczciwie usunąłem 5 z nich, mimo że musiałem przez to zmniejszyć podatki na normalne.

Tak jest w regulaminie - wyraźnie napisano, że tylko jedną można zostawić. A na tym modzie jest niemożliwe, żeby nie dało się utrzymać porządku jedną jednostką w jakimkolwiek mieście przy niskich podatkach. Zresztą zawsze może sobie doszkolić jednostki od razu w pierwszej turze po przejęciu - jedna zostawiona + 2 szkolone to już 3, spokojnie wystarczy.

Ale jak chcecie, to możemy ten punkt regulaminu zmienić. Też na tym skorzystam. Teraz przejmuję Oporto, Toledo i Leon w WKO 30. Przeniosę sobie stolicę na drugi koniec kraju i podkręcę podatki na maksa, żeby jak najbardziej pogorszyć nastroje w tych osadach. Wtedy będę mógł zostawić wszystkie jednostki jakie się pojawią pod pretekstem "utrzymania porządku". ;)

A pojawi się prawdopodobnie portugalska piechota morska, czyli nie byle co. ;) Tak więc bardzo chętnie skorzystam na takim naginaniu regulaminu. Dzięki z góry. ;)

Mefisto7
06-02-2012, 16:02
Ty pograj najpierw w tego moda trochę, a później mów, że jedna jednostka zawsze wystarczy...

Domen
06-02-2012, 16:05
Przenieś stolicę od razu na Krym, to gwarantuję, że wystarczy.

Tak jak pisałem - możesz zostawić więcej, mi nic do tego. Ale wtedy też na tym skorzystam w WK30, przeniosę sobie stolicę na drugi koniec kraju, do Tunisu, podkręcę podatki na maksa w przejętych Toledo, Oporto i w Leonie - i powiem, że muszę zostawić wszystkie, bo inaczej się buntują. ;) Dlaczego mam mieć gorzej :?:

Tak jak pisałem - jeśli nie będziemy trzymać się zasady, że zostawia się 1 jednostkę, to stworzy to bardzo duże pole do nadużyć i naginania regulaminu na własną korzyść. To tyle.

W regulaminie jest wyraźnie napisane - "jedną jednostkę, potrzebną do utrzymania porządku." Nie ja ten regulamin tworzyłem, ale tak jest napisane.

Nie jest tam napisane - "tyle jednostek, ile jest potrzebnych do utrzymania porządku". ;)



a później mów, że jedna jednostka zawsze wystarczy...


To trzeba było o tym myśleć zanim zgodziło się na przejęcie osady na drugim końcu mapy...

W regulaminie masz czarno na białym - jedną jednostkę...

Jeśli nie będziemy się tego trzymać, to gracze będą sobie zostawiali wszystkie za każdym razem. Bo na upartego to prawie zawsze da się zrobić tak, żeby do utrzymania porządku były potrzebne wszystkie. Wystarczy przenieść stolicę na drugi koniec kraju, wyburzyć wszystkie budynki dające +% do porządku publicznego, itd., itp. ...

Zresztą właśnie to przed chwilą proponował Ci maryniasz - żebyś podkręcił podatki na maksa i wtedy będziesz mógł zostawić więcej.

To jest, drodzy Koledzy, naginanie regulaminu. Jeśli nie łamanie - bo jest tam wyraźnie napisane - JEDNĄ.

Mefisto7
06-02-2012, 16:12
Bosz... a teraz, jakbym żałował przejęcia miasta tylko ze względu na Twoje marudzenie...
Mówię, tylko, że mam chociażby sejw Aragonią, gdzie i 10 spieszonych feudalnych rycerzy nie wystarcza, żeby utrzymać porządek na poziomie niebieskim... w rozwiniętych miastach(karczmy, ratusze, zajazdy i tortury) czy zamkach.

Domen
06-02-2012, 16:14
Bosz... a teraz, jakbym żałował przejęcia miasta tylko ze względu na Twoje marudzenie...
Mówię, tylko, że mam chociażby sejw Aragonią, gdzie i 10 spieszonych feudalnych rycerzy nie wystarcza, żeby utrzymać porządek na poziomie niebieskim... w rozwiniętych miastach(karczmy, ratusze, zajazdy i tortury) czy zamkach.

Dobra - dzięki Ci wielkie :!: Właśnie dostałem za darmo 2 x 6 = 12 portugalskiej piechoty morskiej w WKO 30... :mrgreen:

Do utrzymania porządku, ma się rozumieć.

Szkoda tylko że nie mogę cofnąć tury, bo okazuje się, że niepotrzebnie kasowałem 5 berberyjskich piratów w Tunisie zmniejszając podatki przez to.



Mówię, tylko, że mam chociażby sejw Aragonią, gdzie i 10 spieszonych feudalnych rycerzy nie wystarcza


Powtarzam raz jeszcze - nie ja układałem regulamin KO...

Ale po coś on chyba jest.

Mefisto7
06-02-2012, 16:16
Można różnie interpretować, tak jak ACTA.

Domen
06-02-2012, 16:16
Sorry ale tego nie można różnie interpretować, bo jest wyraźnie napisane, że zostawiamy jedną jednostkę.

To jest jednoznaczny przepis:

viewtopic.php?f=3&t=3097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=3097)


d) Po przejęciu osady drogą dyplomatyczną, wszystkie jednostki powstałe w wyniku tego przejęcia należy usunąć (poza jedną, potrzebną do utrzymania porządku w mieście).


Można różnie interpretować, tak jak ACTA.

Dlatego są protesty przeciwko ACTA i dlatego ACTA nie przejdzie. Tak jak zostawienie więcej niż jednej jednostki nie przejdzie. :P

Domen
06-02-2012, 16:22
Jeśli "normalnie" jedna nie wystarczy, to proponuję Ci:

- zmniejsz podatki na minimum.
- przenieś stolicę na Krym, żeby zmniejszyć odległość od stolicy (= zwiększyć zadowolenie).
- wykorzystaj dwa sloty rekrutacji do zrobienia 2 jednostek, pojawią się od razu po Twojej turze i utrzymają porządek.
- zbuduj od razu mały kościół (budowa zajmuje 1 turę - więc już w turze rebelii wpłynie na porządek).
- jeśli nie kościół to coś innego co buduje się 1 turę i daje bonus do porządku.

Mefisto7
06-02-2012, 16:23
Ciao el Messageris pro alianto Bizantino Casarum!
Nous cieszemente pre tako le propozetto et Je - premierro di Liguri Republico pryjmente cetto avec plus-wyższenno happytto et ufanetto ino la futurro cooperazione in de la Crimea region...
Nostre podpisetto vais giscimente sur cetto papieretto.

Mefisto7
06-02-2012, 16:25
x) - stary, nie ucz mnie jak sobie radzić z podburzoną ludnością... Czyżbym wczoraj oświadczył, że "Hej, zainstalowałem Medievala, ale nie będę tracił czasu na singla, chcę do KO!"?
Tego, że dyskutuję w sprawie przepisu, w żadnym razie nie można połączyć z problematyką zostawienia jednej jednostki w stosunku do buntów.

Domen
06-02-2012, 16:26
x) - stary, nie ucz mnie jak sobie radzić z podburzoną ludnością...

Nie wyczułeś ironii.

Tak naprawdę to uczę Cię jak radzić sobie z regulaminem, a nie z podburzoną ludnością.



Czyżbym wczoraj oświadczył, że "Hej, zainstalowałem Medievala, ale nie będę tracił czasu na singla, chcę do KO!"?


Nie kpij sobie. To, że masz większe doświadczenie w KO nie znaczy, że nie musisz przestrzegać regulaminu.

Mefisto7
06-02-2012, 16:27
Bo i po rozmowie z Tobą i na forum, i na gg - można było jednak takowej w pełni nie oczekiwać. To zmienia postać rzeczy.
Nauki radzenia sobie z regulaminem też mi nie trzeba.

Domen
06-02-2012, 16:29
Tego, że dyskutuję w sprawie przepisu, w żadnym razie nie można połączyć z problematyką zostawienia jednej jednostki w stosunku do buntów.

Czyli zastosujesz się do regulaminu i zostawisz jedną jednostkę a dyskutujesz sobie tak "na przyszłość"? Czy o co Ci chodzi?



Bosz... a teraz, jakbym żałował przejęcia miasta tylko ze względu na Twoje marudzenie...


Marudzili wszyscy - nawet sam MG - na tą Waszą całą wymianę prowincji. A tylko mnie akurat się czepiasz.



x) - stary, nie ucz mnie jak sobie radzić z podburzoną ludnością...


Maryniasz proponował, żebyś podkręcił podatki na maksa i zostawił tyle jednostek ile trzeba do utrzymania porządku, w du*** mając regulamin. :P

Mefisto7
06-02-2012, 16:32
Bo akurat z Tobą tu dalej gadam, a nie z innymi. I to Ty drążysz temat tego garnizonu, nie inni.

EDIT:
Tak to jest, że regulamin właśnie nie jest jednoznaczny, przy jakim poziomie podatków czy abstrakcyjnie - wyścigów - chodzi o to "utrzymanie porządku". Więc zależnie od interesu, można uznać, że chodzi o najwyższe podatki i wyścigi co roku. :P To tak na chama, ale prawdziwe.

Domen
06-02-2012, 16:33
Dobra. :P Najlepiej pozamieniajcie się 20 prowincjami i w każdej zostawcie wszystkie jednostki, które się pojawiły, do utrzymania porządku. :lol:

Ciao!

Edit:


Więc zależnie od interesu, można uznać, że chodzi o najwyższe podatki i wyścigi co roku. :P To tak na chama, ale prawdziwe.

Ok. W takim razie portugalska piechota morska w WKO 30 rusza za chwilę do boju. ;)

A za skasowanie 5 berberyjskich piratów i niepotrzebne obniżenie podatków na jedną turę proszę o wypłatę odszkodowania od Danii...

Mefisto7
06-02-2012, 16:42
No... po za tym, że oprócz trzymania ich w mieście...ruszać się nimi nie wolno.
(Tak, tak - ja wiem, że ciężko o kontrolę, ale taka jest możliwa) ;)

Domen
06-02-2012, 16:49
A za skasowanie 5 berberyjskich piratów i niepotrzebne obniżenie podatków na jedną turę proszę o wypłatę odszkodowania od Danii...

2500 florenów odszkodowania proszę (4 x 600* koszty ponownej rekrutacji tych piratów i 100 utracone zyski z podatków).

Twoja Dania jest kasiasta więc to nie problem.

*Jednak było 5 jednostek, z czego 4 wykasowałem.



No... po za tym, że oprócz trzymania ich w mieście...ruszać się nimi nie wolno.


A to gdzie jest niby napisane w regulaminie :?: I przez jaki czas niby nie wolno? Wymyślasz teraz. ;)

Mefisto7
06-02-2012, 17:21
Męczysz z tą Danią Domen, męczysz. ;)

Ja nie zmierzałem wcale nastawać na to, żeby nie wiem ile jednostek tam trzymać. Tak tylko gdakam sobie. :P I tak dostanę tam pewnie niedarmowe jednostki, a przecież chodzi mi o pieniążki.
Gdyby to ode mnie zależało, to nie powinno być ani jednej jednostki w pobieranym mieście. To, że skrypt moda dodaje ich czasem i z 12 to w ogóle błąd.( no, ale w 100nej turze mogłoby to się skończyć rebelią w mieście gdzie trzeba 10ciu jednostek - gdyby w ogóle ich nie dawać.)
...Ja tak tylko odnośnie interpretacji regulaminu i powszechnych przekonań.

Marioo mnie tu nawet uświadomił czym taka interpretacja mogłaby się skończyć u mnie, kiedy od przejmuje Bolonię. x) Przyznaję - mój błąd.


Ogólnie: temat trudny do rozwiązania.

maryniasz
06-02-2012, 17:45
:roll:
( przypominam że rozwiąże po oddaniu wszystkie jednostki oprócz jednej)
Niekoniecznie, ustaw na wzrost wojska czy jak to tam i możesz mieć nawet 3 jednostki jeśli będzie to wymagało. W regulaminie pisze ze zostaje tyle ile potrzeba do ZAPROWADZENIA PORZĄDKU.

Kolega nie czytał regulaminu dokładnie:

viewtopic.php?f=3&t=3097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=3097)


d) Po przejęciu osady drogą dyplomatyczną, wszystkie jednostki powstałe w wyniku tego przejęcia należy usunąć (poza jedną, potrzebną do utrzymania porządku w mieście).

Ja ostatnio przejąłem Tunis w WKO 30. Dostałem 6 jednostek berberyjskich piratów.

Uczciwie usunąłem 5 z nich, mimo że musiałem przez to zmniejszyć podatki na normalne.

Tak jest w regulaminie - wyraźnie napisano, że tylko jedną można zostawić. A na tym modzie jest niemożliwe, żeby nie dało się utrzymać porządku jedną jednostką w jakimkolwiek mieście przy niskich podatkach. Zresztą zawsze może sobie doszkolić jednostki od razu w pierwszej turze po przejęciu - jedna zostawiona + 2 szkolone to już 3, spokojnie wystarczy.

Ale jak chcecie, to możemy ten punkt regulaminu zmienić. Też na tym skorzystam. Teraz przejmuję Oporto, Toledo i Leon w WKO 30. Przeniosę sobie stolicę na drugi koniec kraju i podkręcę podatki na maksa, żeby jak najbardziej pogorszyć nastroje w tych osadach. Wtedy będę mógł zostawić wszystkie jednostki jakie się pojawią pod pretekstem "utrzymania porządku". ;)

A pojawi się prawdopodobnie portugalska piechota morska, czyli nie byle co. ;) Tak więc bardzo chętnie skorzystam na takim naginaniu regulaminu. Dzięki z góry. ;)

Domen nie postuj miregulaminem bo znam go na pamięć w przeciewieństwie do Ciebie, pograsz w ko, zaczniesz wygrywać to sam zobaczysz, że czasami podbijając prowincje po drugiej stronie mapy jedna jednostke będziesz mógł sobie w dupe wsadzić nawet na najmniejszych podatkach jakie będą możliwe, wystarczy, że naprzykład państwem francuskim albo Anglią zaatakujesz prowincje Egiptu lub Turcji, wtedy zostawiając swoją jedną jednostke w kolejnej turze miasto będzie zbuntowane...

PS: szczerze mowiąc swoje zdanie potwierdzając regulaminem - przykładowo gdyby ktoś zostawił 2-3 jednsotki jeśli tego będzie wymagać sytuacja, pozostali gracze (Ci co już jakiś czas grają i wiedzą jak to wygląda) poprostu cię wyśmieją... i proszę cię... nie rzucaj się jak wsza na grzebieniu bo nie miałeś racji od początku i nie masz jej teraz... prawdą jest że pisze JEDNA jednostka... gratuluje wszyscy potrafimy czytać, jednak ten regulamin nie raz już pokazał, że trzeba być w stosunku do Niego ELASTYCZNYM.

Domen
06-02-2012, 18:19
prawdą jest że pisze JEDNA jednostka... gratuluje wszyscy potrafimy czytać, jednak ten regulamin nie raz już pokazał, że trzeba być w stosunku do Niego ELASTYCZNYM.

To proszę zmodyfikować regulamin, widać zawiedli jego twórcy. I swój arogancki i chamski ton też, bo wypraszam to sobie.


wystarczy, że na przykład państwem francuskim albo Anglią zaatakujesz prowincje Egiptu lub Turcji, wtedy zostawiając swoją jedną jednostke w kolejnej turze miasto będzie zbuntowane...

Zaatakowanie i zdobycie a przejęcie drogą dyplomatyczną to dwie różne rzeczy. Czy Ty naprawdę znasz ten regulamin na pamięć? ...

Po zaatakowaniu i zdobyciu nie muszę żadnych jednostek kasować, bo też żadne mi się nie pojawiają same z siebie.

maryniasz
06-02-2012, 18:25
To nie jest chamski ton tylko raczej indywidualny :lol: , widocznie za mało mnie znasz żeby to wiedzieć ;) pogramy razem to się przekonasz. Nie zmienia się regulaminu przez jedną sytuację, bo np przypadki odnośnie tego punku zazwyczaj tyczą się prowincji w pobliżu własnych granic i wtedy jedna jednostka wystarcza, Takie przypadki jak ten są odrębną sprawą i dlatego trzeba interpretować osobno.

Booooooziu jak ty się czepiasz szczegółow...
Przykład bo zaczynasz mnie denerwować...:
Wk29
Ja - Francja, Meff - Anglia, Abu - Turcja, np tocząc wojne na terenie biz gdybym zdobył prowincje Turecką i oddał ją Meffowi (po wcześniejszym podpisaniu np PONu pona z Turcją, żeby nie było ZNOWU problemów) nie wystarczyłaby jedna jednostka... miasto zbuntowałoby się.

Mefisto7
06-02-2012, 18:25
W tym przypadku nie ma żadnej różnicy. "Zaatakujesz" było użyte przykładowo.

Domen
06-02-2012, 18:26
Nie zmienia się regulaminu przez jedną sytuację

Pisałem "zmienić" w sensie - wprowadzić do niego zmianę. Nie w sensie: wywalić na śmietnik i napisać nowy. :P

Tutaj wystarczyłoby zamienić fragment "jedną jednostkę" na "tyle ile potrzeba". Żadna filozofia.

Przynajmniej wtedy regulamin nie wprowadzałby w błąd nowych graczy, którzy jeszcze nie znają go na pamięć.



To nie jest chamski ton tylko raczej indywidualny :lol:


Dobra, niech będzie indywidualny. :P


Przykład bo zaczynasz mnie denerwować...:

To jesteśmy kwita. ;)



Booooooziu jak ty się czepiasz szczegółow...


Nie martw się mnie też już zmęczyła ta dyskusja o jakiejś durnej jednostce.

Już miałem zresztą kończyć ten temat, Mefisto postawił kropkę nad i - "bla bla bla, Ogólnie temat trudny do rozwiązania, bla bla bla". To jakby zamknęło dyskusję.

Ale musiałeś jeszcze być tak miły i wstawić swój komentarz w "indywidualnym" tonie, więc odpisałem... :lol: ;)

william/kaszanka
07-02-2012, 13:44
PON stalowy od Kijowa na tur 20 ;)

Mefisto7
07-02-2012, 16:07
Bonjourno, bonjourno!

Grazie, bono kievonno messagerri, pour votre Duce pro cetto propozetto. Liguri Republico pryjmente avec grande happytto et nadziejetto pro le paix ovocenne. :)
Forcettos ligurenne en Crimea vais ne bedzie pas czynemento anyllo wstrentottos sur le granycco. Nous liczemente pro bono et partnerro handello avec nostres kupcettos in la reggio...
Addio!

Joopiter
12-02-2012, 12:40
Ligurska flota wtargnela na wody wewnetrzne Ksiestwa Katalonii, co jest niedopuszczalne! Smialek zostal pozbawiony zycia, a jego okret przeszedl pod wladanie Katalonii.

Wojna!

Piter
10-03-2012, 15:58
Ja z Bożej łaski król Gruzji proponuje włodarzom na Krymie 15 tur pona.

Mefisto7
11-03-2012, 20:17
Ciao el messagiorre.
Ino tako de la trudnenno okresetto, nous ne wzgardzimente pas oferetto de la piece avec novenno neighboretto... Consenso. ;)

Domen
06-04-2012, 15:38
Czy liguryjski generał zamierza gościć na ziemiach Zjednoczonego Królestwa Polskiego w trakcie swej podróży na Krym :?:

Domen
20-04-2012, 19:49
Ekhm, ekhm - czy liguryjski władca byłby łaskaw wreszcie wykrztusić z siebie jakąś odpowiedź?

Mefisto7
20-04-2012, 20:06
{Wybacz}

Si, si... Nous a'messente le Premiero - Matti Cavour si il moglemente la Crimea Provincia governo. Le morskenna via est zbitto dengereuxenne ino la guerre.

Je - Liguri Republic'ente Premierro - sil vous plait un la via par Polonia, bene Poloniae Righello! Consenso?

Domen
20-04-2012, 20:58
Król jest na łowach, lecz z jego upoważnienia odpowiedzi udziela wam, nowy namiestnik prowincji Lubeka:

Konsens, aber sie mussen przyrzekieren, dass sie nicht atakieren uns und nicht szpiegieren machen oder informationen przekazieren für grosse menden któren existieren auf der anderen Seite der Oder, wenn sie marschieren machen durch unser Land, das ist, Land der Wunderbar Königreich Polen. Konsens?

Wybaczcie łamaną polszczyzno-niemczyznę, Król w swej mądrości obsadził urzędy w swych nowych włościach lojalnymi spośród miejscowych.

Mefisto7
21-04-2012, 00:02
Ino la reprezentazione di Liguri Republico - Je przyrzekamente, che Je - Premiero Matti Cavour - ne a'bede pas spiegare et attacare votre territorio pour Germanne Cesarum. Il a'udamente a votre oriente granicetto ino la via beste krótcenne. Je przyrzekamente on la h'onorare di Republico!

Domen
21-04-2012, 12:23
Świetnie!

Piter
11-05-2012, 18:38
Król Gruzji proponuje 10 tur stalowego pona dla utwierdzenia przyjaznych stosunków między naszymi narodami.

Mefisto7
13-05-2012, 21:16
<bez premiera w siedzibie>
Si, si - Consenso.
Nous ne mamente pas les zlyttos zamiarettos qu Gruzijjo Righello.
10 turettos par stallo.

Piter
06-07-2012, 10:51
Gruzja proponuje przedłużenie stalowego pona do 25 tury.

Mefisto7
08-07-2012, 12:08
<bez premiera w siedzibie>

Bonjourno!
Je ne widzemente pas ni les priszkoddos qu teme! Si, si, consenso! Pro bono Carno Maro.

Domen
12-11-2012, 17:45
viewtopic.php?f=3&t=6842&start=480&p=253684&view=show#p253684 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=6842&start=480&p=253684&view=show#p253684)

Bądź co bądź bogatsi od Kijowa - bo odcięliście Kijów od morza, przejmując kontrolę nad całym handlem morskim dóbr kijowskich...

A swoją drogą gdzie się podziewa Wasz generał co sobie maszerował przez ziemie Króla Polski? Ostatnio widzieliśmy go w lasach pod Krakowem, ale teraz wszelki ślad po nim zaginął. Zamiast korzystać z naszych znakomitych dróg i gościnności w zaludnionych rejonach, przedziera się przez chaszcze i knieje :?:

Mefisto7
16-11-2012, 22:40
< bez premiera w siedzibie>

Bon Giorno senior.
Nostre Premiero - Matti Cavour'ente - est già one les territorios des Grande Kievonno Ducatto, simplenno ino la via qu Crimea. Et vais bylemente dengereuxenno, mais tutto est bene tera. Grazie bene pro votre goscinnietto ino les poloniae territorios.

Per favore, poloniae messagerri - prekazallo qu Nostre Roi le motivation à Grande Kievonno Ducatto helpello... Leur situazione est terriblenne! Take, que Votre Imperio, ne może pas patrello a cettos rozbiorettos di no reazione!

Domen
16-01-2013, 16:46
Polacy proponują wzajemne prawa handlowe :!:

Domen
17-05-2013, 21:57
Polska proponuje następujący układ z państwem Crimea Ligura (dalej zwanym Genuą):

1. Genua odstąpi Polsce Teodozję za 9,999 florenów bez burzenia budynków w mieście (Polska zna już liczbę i rodzaje budynków w tym mieście).
2. Genua w turze 20 wyśle dyplomatę z ww. propozycją, zostawiając w mieście aż do przejęcia go przez Polskę garnizon potrzebny do uniknięcia zamieszek.
3. Polska podpisze z Genuą stalowego pona do końca tury 31, z zastrzeżeniem, że Polska może go zerwać jeśli Genua zaatakuje Kijów lub Gruzję, a Genua zerwać jeśli Polska zaatakuje Bizancjum. Blokowanie statków lub wojsk, np. w celu ochrony sojusznika, spowoduje anulowanie stalowego charakteru paktu.
4. Nie będziemy na czas trwania pona zarażać wzajemnie naszych miast ani działać sobie wzajemnie na szkodę żadnymi agentami.

Mefisto7
17-05-2013, 22:02
Accordo. Musente byto le pokojetto entre Cristiani... Morte a la islamisti!

Domen
17-05-2013, 22:05
Świetnie :!:

Zachar
18-05-2013, 08:33
Smuci nas wielce że kupczy się ziemiami danymi w "dzierżawę" w tak dobrej wierze.Rozumiemy, że jest to gwałt któremu nie sposób odmówić ;)
Czy port w Teodozji nie stanie się narzędziem agresji na Cesarstwo wschodniorzymskie w rękach Polski? Życzymy wam sukcesu w wojnie z niewiernymi Bułgarami ale będziemy pamiętać by nie oddawać juz wam naszych rdzennych miast pod opiekę :(

Domen
24-05-2013, 22:08
Czy port w Teodozji nie stanie się narzędziem agresji na Cesarstwo wschodniorzymskie w rękach Polski?


Jeśli podpiszecie z Polską stalowego pona do końca 30 tury to nie. Król Polski jest skłonny taki pakt podpisać, okazuje swe pokojowe intencje.

Oczywiście tylko łącznie z prawami handlowymi, których nam wcześniej dwukrotnie (!) odmówiliście, co było chyba aktem złej woli Basileusa :?:

Domen
26-06-2013, 18:17
Nie dotrzymaliście 2. punktu umowy:


[Genua] zostawi w mieście aż do przejęcia go przez Polskę garnizon potrzebny do uniknięcia zamieszek.

W efekcie zginęło trochę ludzi z powodu zamieszek.

Więc zgodnie z ustaleniami w prywatnych komnatach oddacie nam w ramach rekompensaty za to 400 florenów, zgoda :?:

Mefisto7
26-06-2013, 18:54
Accordo...