PDA

Zobacz pełną wersję : Wersja 0,9c



Rapsod
20-09-2009, 13:46
Where West Meets with East wersja 0,9c

Odświeżona wersja historycznego pierwszego polskiego projektu moderskiego pod MTW II. Choć jednostki są już nieco przestarzałe, brakuje wielu nowych rozwiązań z dodatku i innych modów; to ten produkt wciąż pozostaje atrakcyjny i powinien wzbudzić sentyment wśród polskich graczy. Najlepsza mapa do kampanii głównej teraz została ulepszona poprzez naniesienie na nią odpowiedniej infrastruktury i zbalansowana poprzez zmiany w początkowej przynależności prowincji. To oraz uzupełnienie wschodniej części teatru rozgrywki dwiema nowymi nacjami uprzyjemnia grę i znacznie poprawia jej klimat. Utrudnienia w postaci wydłużonego czasu stawiania budowli, większego kosztu rekrutacji i utrzymania jednostek oraz spowolnienie wzrostu miast; powodują iż wiele tur należy w tej grze przeklikać, dając tym samym szansę SI na przygotowanie do walki, podbój nowych ziem oraz graczowi na doczekanie późniejszych epok gry, które powoli wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne do sztuki wojennej.

Zmiany wprowadzone w wersji 0,9c:

1. Poprawne nazwy państw.
2. Bardziej konsekwentne nazewnictwo prowincji.
3. Nowe drzewko rodziny dla Aragonii.
4. Nowe mapki zrobione przez Joopitera.
5. Korsyka na starcie dla Mediolanu.
6. Drobne zmiany w skarbcach kilku nacji na starcie.
7. Uzupełnione podziękowania.

http://img34.imageshack.us/img34/4808/mappoland.jpg

W poprzedniej wersji dodałem nowe warunki zwycięstwa, zwiększono koszty rekrutacji i utrzymania oddziałów oraz dokonano korekt w pozycjach startowych nacji.

Wielkie podziękowania dla pierwszej polskiej ekipy modderów i jej lidera, który podjął się trudu organizacji pracy:

Dyrektor Projektu

Zgrzybek


Koncept Nowych Jednostek

Rayoken
Urgo Arthez


Mapa:

Zgrzybek
Bart`i


Tekstury

Burrek
Wercyg
Urgo Arthez
Arioch


Modele

Harold
Urgo Arthez


Statystyki i Parametry Jednostek:

Rayoken


Twórca Nowych Nacji:

Bart'i


Skrypty Mapy:

Rapsod
Zgrzybek


Grafika:

Mossin
Joopiter


Heraldyka:

Gajusz


Skrypty:

Rayoken
Voodu


Historycy:

Grogmir
Mroczek


Reklama i Promocja:

Rayoken


DOWNLOAD:

http://hotfile.com/dl/41921996/4a19f24/data.rar.html
http://hotfile.com/dl/44658551/1418256/WWmwE.rar.html

1. Wypakować oba pliki i skopiować do głównego katalogu gry.
2. Usunąć plik map.rwm z wwmwe\data\map\base.
3. Grę uruchamia się przez plik wwmwe.bat.
4. Jeśli wcześniej wypakowano pliki MIITW należy usunąć descr_geography_new i descr_geography_new_text z Medieval II\data.

kamilcio
20-09-2009, 14:08
Biorę się za pełną.
Czy to znaczy ze wznawiacie parace nad modem? Chyba cos zle zrozumialem...

Ronin
20-09-2009, 14:08
Biorę się za pełną.

Czyli jaką pełną wersje? Bo z tego co wiem jest wersja tylko 0.9 c a pełnej nigdy nie było zrobionej. :D

Rapsod
20-09-2009, 14:45
Pełną w znaczeniu z możliwością rozgrywania bitew i uzupełnionymi podziękowaniami. Po prostu chcę uporządkować dzieło nad którym pracował sztab Polaków i zawrzeć je w jednej instalce.

A pełnej we właściwym tego słowa znaczeniu nie będzie, póki nie pojawią się ikonki. A ponieważ mod jest stary i jednostki wypadają już marnie przy obecnych superprodukcjach, to zapewne nikt się tego nie podejmie.

Ronin
20-09-2009, 16:16
No ale przecież jak jest zrobione 3/4 cieżkiej pracy to naprawdę nie znajdą się ludzie którzy by mogli dokończyć to polskie dzieło. Ja się na tym osobiście nie znam modowałem sobie ostatni raz coś w miedku jedynce hehe. Ale na pewno są ludzie którzy mają większe umiejętności i doświadczenie w tej dziedzinie. I z tego co wiem to byłby pierwszy w pełni od początku do końca zrobiony polski mod pod Miedka II. Chyba że coś już chłopaki innego robią ale nie słyszałem o tym. Naprawdę szkoda tego moda na zmarnowanie bo jest całkiem dobry pewnie że nie taki jak najnowsze cuda Jak choćby BC ale nie ma tragedii. Tylko żeby po prostu usprawnić to co jest żeby nie było tych bugów w grze i to w zupełności wystarczy.
Ale wiem że ludzi żeby namówić do roboty zwłaszcza polaków to trzeba mieć stalowe nerwy Litwini jakoś mogli swojego moda unowocześnić ale Polak to polak ech przykre to jak się na to patrzy. A potem wszyscy mają pretensję że nic polskiego nie wychodzi. :roll:

Rapsod
20-09-2009, 17:42
No ale przecież jak jest zrobione 3/4 cieżkiej pracy to naprawdę nie znajdą się ludzie którzy by mogli dokończyć to polskie dzieło.

Ściągnij gimpa i do dzieła. ;)

A tak poważnie, napiszę to ostatni raz wielkimi literami i na kolorowo, co by było lepiej widoczne:

TEN MOD MA PONAD 2 LATA, A PRZEZ TO I PRZESTARZAŁE JEDNOSTKI. JEST WIĘC JEDYNIE ZAPISKIEM HISTORII I NIKT NIE BĘDZIE GO ROZWIJAŁ. A BUGI SĄ W KAŻDYM MODZIE I JEST TO WINA MECHANIKI GRY A NIE MODERÓW.

Zresztą, jedyny bug na jaki natrafiłem to ten nieszczęsny baner Kijowa w menu. Po kliknięciu wywala do windy. Trzeba najpierw wybrać inny kraj, wrócić do menu i wtedy można wybrać Kijów. A roboty jest zrobione 95% a nie 75%.

Ronin
20-09-2009, 20:35
No ale przecież jak jest zrobione 3/4 cieżkiej pracy to naprawdę nie znajdą się ludzie którzy by mogli dokończyć to polskie dzieło.

Ściągnij gimpa i do dzieła. ;)

A tak poważnie, napiszę to ostatni raz wielkimi literami i na kolorowo, co by było lepiej widoczne:

TEN MOD MA PONAD 2 LATA, A PRZEZ TO I PRZESTARZAŁE JEDNOSTKI. JEST WIĘC JEDYNIE ZAPISKIEM HISTORII I NIKT NIE BĘDZIE GO ROZWIJAŁ. A BUGI SĄ W KAŻDYM MODZIE I JEST TO WINA MECHANIKI GRY A NIE MODERÓW.

Zresztą, jedyny bug na jaki natrafiłem to ten nieszczęsny baner Kijowa w menu. Po kliknięciu wywala do windy. Trzeba najpierw wybrać inny kraj, wrócić do menu i wtedy można wybrać Kijów. A roboty jest zrobione 95% a nie 75%.

No skoro w ten sposób stawiasz sprawę to równie dobrze możesz sobie dać spokój z tym modem bo skoro i tak jest przestarzały i nikt go nie dokończy to raczej jest to tylko przykład niekompetencji osób które zabierają się za coś a później tego nie dokańczają. I czy to wymaga specjalnych podziękowań dla tej byłej ekipy. Dziękuje się za wykonaną pracę i efekt tejże a nie za próbę wykonania pracy i jej nie ukończenie.
No ale każdy ma swoje podejście do tej sprawy. Powodzenia w pracach mimo wszystko. :D

Rapsod
20-09-2009, 21:16
I tak potem skasuję ten spam, ale napisz co Ci się w modzie nie podoba i jakie to on bugi posiada?

Ronin
22-09-2009, 15:07
A grałeś chociażby Litwą i nie mogłeś wejść do bitwy lądowej bo wywalało cie do Pulpitu bo ja miałem coś takiego nie raz i z tego co wiem to nie tylko ja na starym forum było pełno ludzi którzy narzekali na to że gra strasznie crach-uje. Jeżeli to według ciebie jest spam że ktoś wyraża swoje zdanie które jest inne od twojego no to już trudno. Nic na to nie poradzę. Tylko nie mów że nie można tego patcha dokończyć bo to śmiech na sali jest a Litwini w czym są lepsi od polaków co ? Bo oni swojego moda mogli i mogą udoskonalać a też jakiś czas nic przy nim nie robili. I jakoś nikt nie tłumaczy się w ten sposób że mod jest za stary żeby coś w nim grzebać bo i tak z tego nic nie będzie. Pozdro :D

Rapsod
22-09-2009, 17:29
Tylko nie mów że nie można tego patcha dokończyć bo to śmiech na sali jest

Nie da się, bo ja jestem tylko skrypterem mapy.

A Litwini wkrótce uklękną przed nowym roosterem polskim. ;)

Ronin
22-09-2009, 18:20
Tylko nie mów że nie można tego patcha dokończyć bo to śmiech na sali jest

Nie da się, bo ja jestem tylko skrypterem mapy.

A Litwini wkrótce uklękną przed nowym roosterem polskim. ;)

No to chociaż coś hehe Pozdro ;)

Miszczykov
01-10-2009, 19:18
a jakie sa nowe polskie jednostki bo slyszalem ze husaria ma byc:)

Rapsod
02-10-2009, 10:06
a jakie sa nowe polskie jednostki bo slyszalem ze husaria ma byc:)

Eeeeee...?

mr.Mateusz
06-10-2009, 16:54
Najbardziej denerwują mnie niektóre angielskie nazwy i opisy, przecież to jest polski mod :?:

Rapsod
07-10-2009, 13:44
Inaczej się nie da. Każdy mod tak ma, jak byś nie zauważył.

Ronin
07-10-2009, 22:11
Inaczej się nie da. Każdy mod tak ma, jak byś nie zauważył.

Z tego co mówiłeś to zamierzałeś coś dopracować w tym modzie chciałem się więc zapytać czy coś nowego już robiłeś przy nim czy jeszcze nie bo mam starą wersję na CD i nie wiem czy ta jakoś się różni zasadniczo od mojej. Pozdro. ;)

Rapsod
08-10-2009, 10:21
Zmiany podane są w pierwszym poście. Całkowicie zmieniają rozgrywkę na mapie kampanii.

Jastrzębiec
12-11-2009, 18:11
Witam, czy wam też nie wyświetlają się ikonki/herby Litwy i Kijowa na mapie kampanii?
O ile sobie przypominam, to we wcześniejszej dyskusji nie było mowy o takim błędzie/niedociągnięciu.

Rapsod
12-11-2009, 18:13
Te ikonki zniknęły dwa lata temu podczas update`a moda, a grafik olał sprawę i proszony niedawno, nie wykonał ich ponownie.

ziolo
14-11-2009, 04:40
To nie temat o innych modach. Poza tym pisz po polsku, bo ciężko zrozumieć. - Rapsod

dewastator
15-11-2009, 18:00
czy moge prosićo pomoc?w tym modzie każdą bitwe,każdą nacją muszę rozgrywać na automacie bo inaczej wywala mnie do pulpitu.jest na to jakaś rada?

Pop517
15-11-2009, 18:08
czy moge prosićo pomoc?w tym modzie każdą bitwe,każdą nacją muszę rozgrywać na automacie bo inaczej wywala mnie do pulpitu.jest na to jakaś rada?
ściągnołeś wersje odchudzoną(mniejszą pod ko)ściągnij pełną wersje chyba że masz patch 1.3 bo jak masz tą wersje to wwmwe niebędzie kompatybilne... - Dlaczego ma być niekompatybilne? Mod działa i pod 1.02 i pod 1.03. - Rapsod

dewastator
15-11-2009, 18:24
mam wersje z pierwszego linku na stronie), i M2TW v 1.5

Rapsod
15-11-2009, 18:26
Ściągnij z Rapida, albo przeinstaluj grę.

Pop517
15-11-2009, 18:30
Dlaczego ma być niekompatybilne? Mod działa i pod 1.02 i pod 1.03. - Rapsod
to pan bóg moder napisał a nie ja :lol:
a pozatym sprawdzałem...

Rapsod
15-11-2009, 22:20
Ale co sprawdzałeś? To na czym Ty grasz?

Pop517
16-11-2009, 08:58
Ale co sprawdzałeś? To na czym Ty grasz?
Sprawdzałem wwmwe ;) a gram na wersji odchudzonej to oczywiste... :) a tak w zasadzie o co chodzi z tymi dopiskami moderów? :?

Rapsod
16-11-2009, 11:07
Nie siej tu dezinformacji...

Dewastator - A czy masz również mod Wojny Bałtyckie?

dewastator
16-11-2009, 13:33
tak,mam.....to gryzą się te mody?

Rapsod
16-11-2009, 14:10
Chyba jest tak, że jeśli rozpakujesz pliki gry, to wtedy bitwy w WWMWE nie działają... Przynajmniej na to wychodzi. Bitwa wczytuje się, nawet przez ułamek sekundy ją widać i crash.

dewastator
16-11-2009, 14:45
no cóż ,w takim razie musze skończyć kampanie w "bałtyckiej krucjacie " i przeinstalować medka.

Fajerfax
20-11-2009, 14:05
Witam. Gram już w tego moda od dłuższego czasu ( w wersje 0.9c nieodchudzoną ) , lecz nie wiedzieć czemu od wczoraj mam pewien problem, gdyż co jakiś czas podczas gry wylatuje mi error, który wygląda tak: http://i47.tinypic.com/2r3corn.jpg. Po nacisnięciu "ok" jak nietrudno się domyślić gra wychodzi do pulpitu. Co może być tego powodem? Dodam, że mój sprzęt bezproblemowo "dźwiga" medievala na najwyższysz ustawieniach graficznych i nigdy takich problemów z nim nie miałem. Dzięki z góry za pomoc.

Marat
20-11-2009, 14:11
Potwierdzam ten problem, dzieje sie on zawsze w okolicach Krymu, gdy tam coś robie, czy najeżdzam kursorem, gra wywala do Windowsa.

Joopiter
20-11-2009, 16:07
Tez to mam i to juz od dawna. Ani ja ani Rapsod tego nie potrafimy naprawic, wiec raczej musicie sie z tym pogodzic. Z tego co zdazylem zauwazyc, wersja 1.1 tego bledu nie ma, a przynajmniej jeszcze ani razu mi sie podczas testow nie przytrafil.

Rapsod
20-11-2009, 16:33
Mnie to się akurat jeszcze nie przytrafiło. Najlepsze jest to, że taki komunikat nie mówi nic o naturze błędu. Mogę jedynie przeszukać skrypty i pliki mapy.

Fajerfax
20-11-2009, 19:49
Szkoda, trochę nie widzi mi się zaczynanie gry od nowa, no ale cóż ale tak czy siak dzięki za zainteresowanie.

Mam wobec tego pytanie innego rodzaju: Jaką frakcją arabską warto by bylo zagrać w tej modyfikacji waszym zdaniem? Bo chciałbym się teraz przenieść na te właśnie klimaty, a nie wiem którą najbardziej warto byłoby grać na dłuższą metę.

Highlam56
04-09-2010, 10:18
mam proble kiedy probowałem uruchomić wyskoczył mi blad napotka