PDA

Zobacz pełną wersję : Age of Wonders: Antologia



Princeps
02-01-2012, 17:00
http://img593.imageshack.us/img593/7941/1285576223z.jpg
Pare screenów:
http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=4627

Stara strategia turowa (z elementami rpg). Część pierwsza wydana została w 1999, a druga w 2002 (z dodatkiem w 2003) roku.
Przenosi nas do fantastycznej krainy, gdzie będziemy toczyć zacięte walki o miasta i oczywiście władzę...
Seria oferuje nam ładną bajkową grafikę, dwanaście unikatowych ras (w ShadowMagic - 3 dodatkowe), siedem sfer magii i łatwy w obsłudze edytor map.
Pierwszy raz grałem w nią chyba 5 lub 6 lat temu i chętnie do niej wracam.
Czy jest ona komuś znajoma? Co o niej sądzicie?

Samick
03-01-2012, 10:49
Znajoma jest, ale jakoś Disciplesi i Heroesi III (z naciskiem na H3) przeważyli.

Neron
03-01-2012, 12:13
Grywałem swego czasu,nie podoba mi się.
Nie mogłem się jakoś połapać i kiepska graficznie.

Kot
03-01-2012, 19:14
Grałem w Wondersa,niezła gierka była:)
Ale grałem jedynie w Wondersa 1 demo,i w Wondersa 2 Shadow Magic:P ale podobała mi się i jest niezła.Zmień może temat na Age of Wonders - ogólna dyskusja czy coś w tym stylu:P

Princeps
04-01-2012, 15:20
Zmieniłem... i ładnie wyszło nawet. :)

Ja grałem tylko w The Wizard’s Throne, ale juz postanowiłem sobie kupić (pobrać jak nie da rady) Shadow Magic.
Grę bardzo chce pochwalić za rasy. Jak juz wyżej napisałem jes ich 12. Każda posiadaw swoje wyjątkowe i oryginalne jednostki.
Podoba mi się też ten... system magii. Magiczne wieże, magowie i jak efektowne zaklęcia podczas bitew...

Kot
08-01-2012, 13:29
Przydało by się kiedyś jakoś tą serie odświeżyć bo jest naprawde dobra.

08-01-2012, 19:25
Ostrzeżenie, za następny tekst tego typu - ban stały za piractwo...
viewtopic.php?f=143&t=8435 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=143&t=8435)

T&D TWC
17-02-2014, 17:56
Jeżeli ktoś się nie przekonał to jego strata ja gram z bratem w mody które urozmaicają te grę ( AoW 2)
-BNW 3,2 ( slabe jednostki wraz z wzrostem doswiadczenia ulepszaja się, twórca mówi że jest tam 300 herosów-faktycznie zazwyczaj trafiają mi się inni gdy gram:P)
-Strange Lands- zupełnie inna bajka niz ten mod powyżej mało ulepsznia jednostek w nowe ale za to ciekawsze frakcje dla mnie chyba(smerfy, giganci i Balrog u demonów..)

Ituriel32
25-09-2014, 06:44
Ja grałem zwłaszcza w dwójkę. Szkoda że jedną z najlepszych strategi było budowanie całej armii z jednostek latających, które nie miały prawie żadnych wad a same plusy.

Lwie Serce
07-05-2015, 19:45
A odświeżę temat bo ostatnio wróciłem do AoW 1, znakomitej gry, moim zdaniem lepszej od dwójki. :) Grywalność i klimat potrafią przyciągnąć na długo, choć teraz człowiek starszy to nie potrafi usiedzieć kilku godzin grając jak parę lat temu. :D

Parę screenów ode mnie:
891892893894895

Nawet epicki pojedynek pingwina z paladynem się znalazł. ;D

Ituriel32
07-05-2015, 19:56
Mi brakuje czasu na zgłębianie historii z 1 i 2. Po za tym trudne są i wymagają za dużo myślenia.

Ponury Joe
07-05-2015, 20:07
Grałem chwilę w dwójeczkę. Gra ok, ale wnerwiało mnie ciągłe ładowanie merchandise'ów do kolejki produkcji w miastach i przez to jakoś nigdy nie zabrnąłem za daleko. Zresztą bardziej przypadła mi do gustu seria Disciples. Bardziej klimatyczna moim zdaniem.

Asuryan
07-05-2015, 21:54
Grałem we wszystkie gry tej serii. najbardziej przypadła mi do gustu 1 i Shadow Throne. Do 3 jakoś nie mogę się przekonać.

Rhaegrim
08-05-2015, 13:40
Także grałem we wszystkie. Moim ulubieńcem jest pierwsza część. Wolę trzecią od drugiej.

Ituriel32
08-05-2015, 16:50
Ja dużo grałem w tron. Fabularnie najbardziej podobała mi się chyba jedynka, ale była dla mnie za trudna. Co do trójki to ona podoba mi się najbardziej, ale nie jest zbyt przyjazna dla nowych graczy.

Lwie Serce
08-05-2015, 16:55
W jedynce ta trudność mi się podoba właśnie, zwłaszcza jak musimy odpierać duże nawały wrogów a na polu walki zostanie sam nasz bohater/bohaterka ze współczynnikiem obrony 10 a my będziemy patrzyć jak szaleńczo się broni, wstrzymując oddech z każdym ciosem nieprzyjaciela. ;) A jaka radocha jak się taką bitwę wygra hehe.

Apocryficum
19-03-2018, 17:07
Bardzo proszę o pomoc. Kupiłem Age of Wonders - Antologia, Kolekcja klasyki (oryginalna płyta) na płycie jedynka jest w wersji 1.36.0054 - niestety na Windowsie 7 64 nie mogę wyjść z gry. Gdy wciskam "wyjście"; na ekranie pojawia się zielona tekstura liści (czy czegoś zielonego) gdzie nie da się nigdzie kliknąć, muzyczka dalej leci- w instrukcji nic o tym nie napisano. Jedyne rozwiązanie wychodzenia z gry to ubicie procesu przez ctrl alt delete. Znacie jakieś rozwiązanie aby można było wyjść z gry przez przycisk wyjście. Patchu na tą wersję nie ma żadnego chyba, a uruchomienie w zgodności XP nie rozwiązuje tego problemu.

Ogólnie średnio polecam to wydanie: Tron Czarnoksiężnika łączy się z internetem - a Norton Security podaje, że plik ma złą reputację (na czerwono).
Z jedynką poza wychodzeniem z gry nie ma żadnych problemów, nawet rozdzielczość się da ustawić na full hd, z Tronem II jest jak wyżej pisłem, tylko z Magią Cienia nie ma żadnych problemów. W dwójeczce i Magii cienia nie da się już ustawić full HD - jedynie 1600x900 lub 1600x1024

Trójkę też posiadam ale już zupełnie nie polecam - walki w kolosalnych miastach - psują wrażenia - odechciało mi się grać gdy ujrzałem jak wyglądają walki; już przyjemniej mi się grało w Fantasy Wars - Złotą Edycję mimo że te dwie ostatnie są wyjątkowo słabe w porównaniu do takiego Age of Wonders 1 i 2