PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Podczas rozpoczęcia starcia gra się wyłącza



LiFT
04-01-2012, 14:29
Otóż wczoraj przywieziono mi zakupionego przez internet Shoguna 2
Gra się zainstalowała, aktualizacje pobrały się przez Steama i niby wszystko jest w porządku, ale gdy wybrałem sobie klan i rozpocząłem bitwe wywaliło mnie do pulpitu.
Dokładniej; Bitwa się załadowała rozstawiłem jednostki i rozpocząłem bitwe. Wszystko śmiga ładnie 0 lagów, ale gdy moi łucznicy odpalili jedną salwe która dotarła do wrogiego oddziału gra zawiesiła się i wyskoczył mi błąd ( raport o błędach ). Próbowałem zobaczyc czy to może jakis bug tego klanu ale nic nie pomogło. Nie ważne kim gram gdy tylko dojdzie do starcia ( nieważne również jakie jednostki walczą pomiędzy sobą ) wyskakuje mi błąd i gra się wyłącza. Dodam że przed pełną wersją miałem pobrane demo i wszystko działało jak powinno.

Sprzęt:
Procesor: Intel Pentium IV 3.0.6
Karta graficzna: Asus AH3650
Ilość ramu: 1.126 MB ( ale komputer widzi tylko 1 GB )
Windows: XP SP2
Zasilacz: Antec 420 W
P.Główna: AbitBD7II

Może zna ktoś rozwiązanie lub mógłby mi udzielic jakieś rady?

04-01-2012, 23:34
Jak dla mnie słaby sprzęt, chyba że nasz moderator techniczny, czy ktoś uważa inaczej i w czym innym upatruje przyczynę takiego stanu rzeczy....

Kyuzo
05-01-2012, 08:05
Zdecydowanie wygląda na winę sprzętu.
Pozostaje ustawić wszystko na minimum w opcjach i zobaczyć czy wtedy też pojawia się błąd. Ewentualnie odpalić Benchmark, który jest w opcjach jak się kliknie prawym przyciskiem myszy na ikonę shoguna w bibliotece Steam.

Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić spójności plików. We właściwościach gry na steam`ie jest taka opcja.

kirlan
05-01-2012, 13:28
(...)
Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić spójności plików. We właściwościach gry na steam`ie jest taka opcja.

.. No i generalnie zgadzam się z tym co przedpiszcy podali.

a poza tym standardowo:
1) skan FIZYCZNY twardziela CAŁEGO - obszar pliku wymiany też!!
2) kontrola chłodzenia - odkurzanie
3) reinstalka sterownika grafiki

.. ------------
.. jak jeszcze nie pomoże to

.. zwiększ rozmiar wirtualnego RAM (czyli pliku wymiany czyli pliku/plików stronicowania )

.. przeskanuj FIZYCZNIE pamięc RAM np. MemTest-em
===========
.. educja : dla lepszego zrozumienia dopisałem trochę tj: linijki oznaczone .. na początku

LiFT
05-01-2012, 20:59
Postąpiłem wedle waszych rad lecz niestety nic nie pomogło :/ Gdy przeskanowałem spójnośc w Steamie znalazło ponad 30 błędów, ale natychmiast zaczęło pobierac nowe elementy. Cóż... zapewne jest to właśnie wina sprzętu, ale sprawdze to jeszcze na o wiele lepszym komputerze brata. Jeśli tam zadziała to na 100 % wina komputera. Dziękuje za rady i podpowiedzi.

kirlan
06-01-2012, 14:56
(...)ale sprawdze to jeszcze na o wiele lepszym komputerze brata. Jeśli tam zadziała to na 100 % wina komputera. Dziękuje za rady i podpowiedzi.

1) Jeśli brat ma inny internet to tak na 100% się nie dowiesz bo może być to problem z netem (chociażby 1b) walnięty modem, albo coś u twojego dostawcy internetu)

2 a )Jak korzystacie z TEGO SAMEGO modemu i na kompie brata będzie ok - to tak jak napisałeś - walnięty sprzęt : prawdopodobnie dysk twardy, pamięć RAM albo port pod którym masz podłaczony modem. W praktyce to oznacza wizytę u informatyka.

2 b) Jak masz internet poprzez kartę sieciową (zamiast zewnętrznego modemu) to właśnie ona może być kopnięta.
-----------------------------------------------------------
Jeśli chcesz SPRÓBOWAĆ uniknąć wizyty u informatyka (płatnej) oto co możesz zrobić: (na TWOJE własne ryzyko!!)

w przypadku 1 - podepnij SWOJEGO kompa u jakiegoś kolegi który ma internet z innej firmy
w przypadku 1b - podepnij inny modem
w przypadku 2 a - zrób jak napisałeś
w przypadku 2 b możesz spróbować podpiąć inną kartę sieciową (jak się nie znasz na gniazdach wewnętrznych kompa , zgodnościach itp. to do sam się nie podejmuj)

Z tym ostatnim najbardziej uważaj

PS

Jak już zadziałasz, to koniecznie napisz co dało efekt, jaka była przyczyna / co zrobił informatyk.

Pozdrawiam i życzę rychłego powrotu do gry!

LiFT
12-01-2012, 13:07
Dziwna rzecz z dzisiaj; Sprawdzając dalej te błedy zrobiłem sobie bitwe na średnich ustawieniach grafiki ale tylko generał vs generał. O dziwo żaden błąd nie wyskoczył i udało mi się zakończyc bitwe. Dalej sprawdziłem kolejną malutką bitewkę ( około 6 oddziałów razem na polu bitwy ) na najniższych możliwych ustawieniach i dopiero wtedy wyskoczył błąd.
==========================================
Co do sprawdzenia na kompie brata; nie wiem kiedy będzie to możliwe więc nie wiem również kiedy wstawie tutaj wiadomośc o tym, ale co do internetu to obydwaj korzystamy z UPC ale z innych routerów ( on już na swoim więc dlatego ). Cóż odnośnie podpięcia kompa u kolegi to wszyscy z mojej klasy korzystamy z UPC więc jeśli błąd oznaczałby dostawca internetu to ( zapewne ) u braciaka by to wykazało. Jeśli będzie tam wszystko ok to postaram się pożyczyc jedną kośc ram ( 1 GB ), wsadzic do swojego komputera i zobaczyc czy to da jakiś efekt.

EDIT:

Ok, problem rozwiązany. O dziwo pomogła nowa karta dźwiękowa :shock: . Na poprzedniej dźwięk się przerywał ( i to dośc często ) więc możliwe że to własnie dźwięk był powodem wyłączania się gry. Dzięki wszystkim za rady. Temat chyba można zamknąc.