PDA

Zobacz pełną wersję : Third Age - rozwój frakcji



Aramil11
09-01-2012, 01:02
Witam, z góry przepraszam jeśli to nie jest miejsce dla tego tematu. Otóż zacząłem grac w tego moda bardzo mi się podoba, wybrałem frakcje leśnych elfów no i tu problem ponieważ nie wiem co trzeba zrobić by mieć entów, pograłem prawie 200 tur i nic dlatego potrzebuje waszej pomocy. Za wszelkie porady będę wdzięczny.

trolkamil
09-01-2012, 01:46
Witam, z góry przepraszam jeśli to nie jest miejsce dla tego tematu. Otóż zacząłem grac w tego moda bardzo mi się podoba, wybrałem frakcje leśnych elfów no i tu problem ponieważ nie wiem co trzeba zrobić by mieć entów, pograłem prawie 200 tur i nic dlatego potrzebuje waszej pomocy. Za wszelkie porady będę wdzięczny.

ENTY REKRUTUJESZ W PROWINCJI "FANGORN". Możesz je rekrutować raz na kilka tur. Wchodzisz na teren prowincji generałem i rekrutujesz je.

Samick
09-01-2012, 02:42
Skoro jest już taki temat, o takim tytule, to żeby się nie zmarnował mam do Was pytanko: jak sprawić by nie mieć problemów finansowych w Kraju Jeźdźców. Normalna metoda: "podbijaj ile wlezie, rozwijaj handel, wysyłaj kupców po czekoladę" nie działa (podbijam, ale mało to daje, handlu nie mogę rozwinąć bo osady są małe i nie mam aż takich dochodów, a kupców ....). Jakaś porada?
Odpowiedź nie musi być natychmiastowa i tak w tej chwili nie mam czasu (ani jak) grać.
Czysty TATW w wersji 3.1.

Samick
09-01-2012, 13:31
Czyli jednak nie ma zasady, a szkoda. Lubię mieć dochody większe niż 2 lub 3 in plus. Zbieranie na taki market jest raczej długie przy takim bilansie skarbu, prawda?

Aramil11
10-01-2012, 22:23
'Trolkamil' dzięki za odp, powiedz jak możesz przy jak wysokiej populacji miasta da się je rekrutować, bo zdobyłem Fangorn i ma zaledwie 200 osadników i max wzrost to 1%
Z góry dzękuje.

Samick
11-01-2012, 01:37
'Trolkamil' dzięki za odp, powiedz jak możesz przy jak wysokiej populacji miasta da się je rekrutować, bo zdobyłem Fangorn i ma zaledwie 200 osadników i max wzrost to 1%
Z góry dzękuje.

Ja podpisałem jakiś pakt o niezależności Fangornu i tam było napisane, że w ramach profitów (oprócz podatków) będę miał możliwość od czasu do czasu rekrutowania jednostek. :)

Aramil11
12-01-2012, 00:04
ok dzięki za pomoc faktycznie dostałem Enty za darmo bodajże, tylko nie wiem czy jest jakiś sposób żeby nie znikały z mojej armii po kilku turach, bo to mnie zniechęciło, nawet walki nimi nie stoczyłem;/

Araven
12-01-2012, 07:18
Co do entów to wskazałeś osadę w jakiej mają się pojawić tak i mimo wszystko zniknęli po kilku turach? Dziwne trochę. I jak tak Osoby jakie grają na pliku descr_settlements mechacs z MOS jaki dałem kilka postów wyżej widzą jakąs różnicę? Ja mam więcej kasy, ale musze nieco poprawić ten pli tzn. zwiekszyć przyrost ludności bo nadal jest za wolny jak dla mnie. Na Baronie 5.0 sytuacja na razie jest dośc stabilna ale mam dopiero 75 turę. Pozdrawiam.

Aramil11
12-01-2012, 10:14
Znaczy się wyskoczyło okno (ale angielskiego nie znam za dobrze) po czym zaakceptowałem i w Fangornie pojawiła sie jednostka Entów, ale jak wyżej powiedziałem znikła po kilku turach;/ Macie jakieś rady, wskazówki??

12-01-2012, 11:08
Znaczy się wyskoczyło okno (ale angielskiego nie znam za dobrze) po czym zaakceptowałem i w Fangornie pojawiła sie jednostka Entów, ale jak wyżej powiedziałem znikła po kilku turach;/ Macie jakieś rady, wskazówki??
robić screeny, zawsze to przypominam, np. napisać że miało to miejsce wersji podstawowej moda, ale z jakimś dodatkiem, wtedy idzie radzić ;)

Aramil11
12-01-2012, 13:10
ok teraz będę robił screeny. Tak mam czystego tatw 3.1 i tam mam ten problem, ale zastanawiam się nad Baronem bo coś słyszałem że tam można normalnie rekrutować Enty, to prawda?

12-01-2012, 13:15
Jakoby tak, ja je zabijam więc nie wiem jak je się "robi" ;) A poważnie, to zerknij sobie w temat, poczytaj już rasa ludzka grała w Barona i wymienia się na bieżąco uwagami :)
pozdrawiam

Samick
12-01-2012, 14:22
Co do entów to wskazałeś osadę w jakiej mają się pojawić tak i mimo wszystko zniknęli po kilku turach? Dziwne trochę. I jak tak Osoby jakie grają na pliku descr_settlements mechacs z MOS jaki dałem kilka postów wyżej widzą jakąs różnicę? Ja mam więcej kasy, ale musze nieco poprawić ten pli tzn. zwiekszyć przyrost ludności bo nadal jest za wolny jak dla mnie. Na Baronie 5.0 sytuacja na razie jest dośc stabilna ale mam dopiero 75 turę. Pozdrawiam.

Po zainstalowaniu Barona zacząłem od początku grać Rohanem (bez tych pliczków co podesłałeś) i jakoś żyję. Co prawda kiepskie to życie na krechę (taką na 15tys poniżej zera), ale zdobyłem Isengard i toczę boje o ostatnie dwie prowincje Sarumana (który poległ pewien czas temu). Rozbiłem dwie armie wroga i nawet mam dochody rzędu 100 monet xD. I teraz myślę, czy wgrywać te Twoje poprawki czy też nie. :)

Aramil11
12-01-2012, 21:04
Kolego a mógłbyś mi podać linka do tej rozmowy o Baronie bo szukałem ale znalazłem tylko o sprawach technicznych a nie o rozgrywce, wielkie dzieki

Araven
12-01-2012, 21:19
Kolego a mógłbyś mi podać linka do tej rozmowy o Baronie bo szukałem ale znalazłem tylko o sprawach technicznych a nie o rozgrywce, wielkie dzieki
viewtopic.php?f=366&t=9457 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=9457) o rozgrywce też tam jest. Co do entów w Baronie gram Elfami Leśnymi jak uda mi sie je rekrutowac do czego zmierzam, to dam znać co i jak.

Na razie dokonałem zmian w w/w pliku descr_settlements_mechanics - zwiększyłem nieco wpływ zarządcy i farm na rozwój osad, mam nieco szybszy rozwój teraz. Dochodów nie zmieniałem. Ku mojemu zaskoczeniu pierwsza krucjata ciemności na Edoras przegrała i nie zdobyla miasta (Baron 5.0).

13-01-2012, 09:20
Dochodów nie zmieniałem. Ku mojemu zaskoczeniu pierwsza krucjata ciemności na Edoras przegrała i nie zdobyla miasta (Baron 5.0).
ja tym razem wyeliminowałem skrypt z krucjatami, są inne hehe, i jest po tolkienowsku,
każdy sobie
dobrych skrobie :)
Baron 5.0

Araven
14-01-2012, 18:29
Plik descr_settlements_mechanics zmieniony przeze mnie. Bazuje na tym z MOS 6.32, ta wersja pliku w odróżnieniu od oryginału jaki dałem kilka dni wcześniej w jednym z moich postów ma nieco zwiększone dochody około 20%, oraz przyspieszyłem przyrost ludności. Powinien działać i w czystym TATW 3.1 i w Baronie. Na savy też powinien działać. Mam nadzieje, że nie zakłoci zbytnio równowagi na korzyść tych złych. plik należy wypakowac i wstawic do data Tatw 3.1 i nadpisać. Oryginalny prosze sobie skopiować przed nadpisaniem. Pozdrawiam. Plik jest dla chętnych - czekam na jakieś opinie, w razie czego się coś przytnie albo zmodyfikuje.

Aramil11
14-01-2012, 19:15
Zacząłem grać od nowa ale z Baronem no i zdobyłem fangorn i po kilku turach wyskoczyło okienko odnośnie 'autonomy fangorn' i zaakceptowałem ale nie wiem czy powinienem, screenów niestety nie zrobiłem bo jak robie to mi sie cos wiesza;/


Aha jeszcze jedno czy mógłby ktoś uściślić co to znaczy 'odtworzyć starożytne Elfickie Królestwo Sindarów'??

Samick
14-01-2012, 19:55
Ojej, jak to wyjaśnić... Proponowałbym przeczytanie Silmarillionu by pojąć całą sprawę w pełni. :)

Spełniając odpowiednie warunki można przekształcić swoje elfickie państwo w królestwo z czasów pierwszej ery (jak mnie pamięć nie myli). Jakie daje to bonusy poza samą satysfakcją? Pytajcie Aravena, mu się udało.

Araven
14-01-2012, 20:38
Warunki dla odtworzenia Elfich królestw:

The Reforging-concept of the Elven Factions:
-------------------
* What are the conditions to reform the elven factions?
Elfy Wysokie:
1)conquer and hold: Mithlond, Harlindon, Forlindon, Imladris, Elostirion, Ost-in-Edhil, Lond Daer, Eryn Vorn
2)after you have done this you will be notified through a event that you have undertaken the first steps to reform Lindon
3)develop Ost-in-Edhil to a city in case is isn't already
4)build the history guild (third level --> score enough points to unlock it!) in any given region, build the jewel-smith guild (second level --> score enough points to unlock it!) in Ost-in-Edhil
5)you will be given the option to form Lindon, after this you can recruit Smiths of Eregion in Ost-in-Edhil (after you have at least 80% culture)
-------------------
Elfy Leśne:
1)conquer and hold: Cerin Amroth, Caras Galadhon, Eryn Dolen, Dol Guldur, Emyn-nu-Fuin, Ost-in-Gîl, Thranduil's Halls
2)After you have done this you will be notified through a event that you have undertaken the first steps to reform Woodland
3)develop Dol Guldur & Thranduil's Halls to city in case they aren't already
4)build the forester guild in any given region, build the dance guild (second level --> score enough points to unlock it!) in any forest region.
5)you will be given the option to form a new Sindarin kingdom, after this you can build ent-houses in regions that have the ''forest''-resource and furthermore you can recruit ents (after you have at least 80% culture)

Królestwo Sindarów u Leśnych elfów. Po pierwszym kroku dopiero w 160 turze je stworzyłem. Wszędzie zbudowałem te nowe budynki jakie można budować jak się zrobi pierwszy krok (mają 2 poziomy pierwszy za 7500 drugi za 10000, te od kultury Elfów i Yavanny czy coś podobnie). W miastach leśnych budowałem dance_guild. Królestwo Sindarów powstało jak miałem wszędzie drugi poziom tego nowego budynku, w miastach leśnych gildie tanca w każdym z miast. Przy czym Królestwo powstało jak zbudowalem główną siedzibę dance_guild i to jest chyba klucz III-ci najwyzszy poziom dance_guild. Niewiele mi to daje jak na razie bo budynków do rekrutacji Entów

trolkamil
15-01-2012, 00:00
Warunki dla odtworzenia Elfich królestw:

The Reforging-concept of the Elven Factions:
-------------------
* What are the conditions to reform the elven factions?
Elfy Wysokie:
1)conquer and hold: Mithlond, Harlindon, Forlindon, Imladris, Elostirion, Ost-in-Edhil, Lond Daer, Eryn Vorn
2)after you have done this you will be notified through a event that you have undertaken the first steps to reform Lindon
3)develop Ost-in-Edhil to a city in case is isn't already
4)build the history guild (third level --> score enough points to unlock it!) in any given region, build the jewel-smith guild (second level --> score enough points to unlock it!) in Ost-in-Edhil
5)you will be given the option to form Lindon, after this you can recruit Smiths of Eregion in Ost-in-Edhil (after you have at least 80% culture)
-------------------
Elfy Leśne:
1)conquer and hold: Cerin Amroth, Caras Galadhon, Eryn Dolen, Dol Guldur, Emyn-nu-Fuin, Ost-in-Gîl, Thranduil's Halls
2)After you have done this you will be notified through a event that you have undertaken the first steps to reform Woodland
3)develop Dol Guldur & Thranduil's Halls to city in case they aren't already
4)build the forester guild in any given region, build the dance guild (second level --> score enough points to unlock it!) in any forest region.
5)you will be given the option to form a new Sindarin kingdom, after this you can build ent-houses in regions that have the ''forest''-resource and furthermore you can recruit ents (after you have at least 80% culture)

Królestwo Sindarów u Leśnych elfów. Po pierwszym kroku dopiero w 160 turze je stworzyłem. Wszędzie zbudowałem te nowe budynki jakie można budować jak się zrobi pierwszy krok (mają 2 poziomy pierwszy za 7500 drugi za 10000, te od kultury Elfów i Yavanny czy coś podobnie). W miastach leśnych budowałem dance_guild. Królestwo Sindarów powstało jak miałem wszędzie drugi poziom tego nowego budynku, w miastach leśnych gildie tanca w każdym z miast. Przy czym Królestwo powstało jak zbudowalem główną siedzibę dance_guild i to jest chyba klucz III-ci najwyzszy poziom dance_guild. Niewiele mi to daje jak na razie bo budynków do rekrutacji Entów

zdobywałeś fangorn?? czy jest wymagane??

Araven
15-01-2012, 00:16
Zdobylem Fangorn. Ale zgodziłem sie na jego autonomię i raz na jakiś czas dostawałem Enty w Fangornie, ale po jakimś czasie odchodziły. Może jakbym sie nie zgodzil na autonomie Fangornu mógłbym budować domy entów jak w Mos i szkolić enty?. Ale raczej tego nie sprawdzę już, bo nie mam sava spzred przyznania Fangornowi autonomii. Czyli jakby ktoś grał Elfami niech się nie zgadza na autonomię Fangornu, wtedy zobaczymy, czy da radę rekrutować enty w elfich miastach po odtworzeniu Królestwa Sindarów, ale raczej to niemożliwe, bo tu enty są tak silne, że miznośc ich rekrutacji zakłóciłaby równowagę gry na korzyść Leśnych elfów. :mrgreen:

Samick
15-01-2012, 00:39
Araven, wrzuciłem Twojego submodzika, jest miodzio do bólu. Osady się rozwijają (tylko Fangorn stoi w miejscu mimo 3% rozwoju i najniższych podatków) a dochody są bardzo satysfakcjonujące. Pisałeś, że podkręciłeś budżety o 20%, co dało mi już po wgraniu tego pliku zyski rzędu prawie 2,5 tys. Teraz nie dość, że wystawiam armie, buduje to jeszcze oszczędności mi się zbierają. :)

Bardzo polecam każdemu, kto narzeka na brak gotówki w TATW. :)

Araven
15-01-2012, 09:08
Araven, wrzuciłem Twojego submodzika, jest miodzio do bólu. Osady się rozwijają (tylko Fangorn stoi w miejscu mimo 3% rozwoju i najniższych podatków) a dochody są bardzo satysfakcjonujące. Pisałeś, że podkręciłeś budżety o 20%, co dało mi już po wgraniu tego pliku zyski rzędu prawie 2,5 tys. Teraz nie dość, że wystawiam armie, buduje to jeszcze oszczędności mi się zbierają. :)

Bardzo polecam każdemu, kto narzeka na brak gotówki w TATW. :)
Witam. To się cieszę ale submodzik to za dużo powiedziane, to plik descr_settlements_mechanics podrasowany z MOS do potrzeb TATW 3.1 i Barona 5.0, do pobrania na stronie pierwszej tego tematu w moim poście z 14.01.2012 z godziny 19.29. ;) Prosze o opinię po kakichś 120-160 turach gry. Może te 20-25% zwiekszenie dochodów to jednak za dużo, napiszcie proszą jak to wpływa na balans. Z moich doświadczeń każde podniesienie dochodów bardziej wzmacnia złych bo mają więcej prowincji niż Dobre frakcje. Ale jak napisałem czekam na opinie zwłaszcza z Barona ale i czystego TATW 3.1 także. Pozdrawiam.

Samick
03-02-2012, 12:15
Moje zapędy imperialne na wschodzie spowodowały wystąpienie Easterlingów z ligi państw mroku. :)
Ciekawe kiedy uderzy na mnie Mordor, bo z Haradem daje sobie radę.

I pytanie: czy da się takimi Rohanem czy Eriadorem przejść na Ciemną Stronę Mocy? :)

Araven
03-02-2012, 14:46
Na ile zrozumiałem trzeba na początku zaakceptowac skrypt od konwersji frakcji i aby przejść na złą stronę należy wybijać ludność zdobytych osad, wtedy powinna się pojawić opcja przejścia na złą stronę, w praktyce nie testowałem, bo ostatnio nic nie gram bo czasu nie mam. :mrgreen: Ale może w weekend zagram na tym submodzie dostosowującym statystyki jednostek do zasad Real Combat Point Blanka.

Samick
03-02-2012, 16:16
To jest dziwna sprawa, bo w opisie konwersji pisało, że jestem na tyle silny by zmienić sojusze. O dobrym zachowaniu nie było mowy, miasta w TATW i tak są bardzo... małe pod względem populacji.

Aramil11
01-03-2012, 18:07
Witam, ostatnio nie miałem czasu grać, może w weekend znajdzie się trochę czasu ale moje pytanie dalej podtrzymuje odnośnie Entów, czy komuś udało sie ich rekrutować?? A jeśli nie to czy ktoś jest w stanie zrobić modyfikacje by była taka możliwość? Oczywiście nie chodzi mi o nieograniczoną rekrutacje ale tak ze 3-4 oddziały na stałe (bez samowolnego znikania) to byłoby wyśmienicie.
Pozdrawiam

Tomeczek1220
31-03-2012, 11:58
Witam gram eriadorem i jestem ciekaw jak przekształcić go w anor Zaznaczam iż w mieście annuminas mam wybudowane House of kings Aragorn jeszcze żyje I posiadam osady takie jak Tharbad coldfells i Lunelaith Gram w wersję 3.1

Araven
31-03-2012, 14:37
Witam gram eriadorem i jestem ciekaw jak przekształcić go w anor Zaznaczam iż w mieście annuminas mam wybudowane House of kings Aragorn jeszcze żyje I posiadam osady takie jak Tharbad coldfells i Lunelaith Gram w wersję 3.1
Witam. :
Dokładnie co trzeba zrobić:
-Aragorn musi żyć
-Sojusz z Gondorem
-posiadanie prowincji: Tarbadt , Hoarwell , Coldfelds i prowincji startowych
-w mieście Annúminas trzeba wybudować House of Kings ( Dom Królów) dostępne dopiero przy dużym mieście (large city)

Tomeczek1220
31-03-2012, 22:40
A czy mógłbyśokreślić w której części mapy leży Tarbadt bo wpisywałem nawet Kod toggle_fow odkrywający mapę i nieznalazłem takiej osady I przepraszam za takie głupie pytania

Araven
01-04-2012, 11:14
Ja gram na rozszerzonej mapce, ale ta prowincja była chyba i w zwykłej mapce na południe od Staddle i Amon Sul jej szukaj. Te warunki są z wersji 2.1 by odtworzyć Arnor, w 3.1 raczej są identyczne.

Tomeczek1220
02-04-2012, 13:59
Ok dzięki za pomoc

pathar1989
16-05-2012, 21:34
Witam.
Jestem nowy na tym forum ale przejdę od razu do rzeczy.
Otóż najnowsza wersja moda bardzo mi się podoba, ale denerwuje pewna rzecz a mianowicie to że;
1) nie mogę wybudować budynków kultury dla żadnej frakcji przez co niemożliwe jest rekrutowanie jednostek wymagających określonego pułapu kultury
2) grając eriadorem w ogóle nie mam możliwości rekrutacji jednostek
Czy macie pomysł jak to naprawić ? Gram w wersję 3.1 (z patchem)

Araven
17-05-2012, 07:13
A grasz jako Eriador czy jako Arnor> Przy grze Eriadowem buduje się, takie kamienne kręgi a w Arnorze biblioteki od wzrostu kultury. Ja gram na submodzie MOS ale zobaczę jak to działa z tymi budynkami od kultury. Może być też tak, że nie kiedy w zdobytych prowincjach są np. budynki od Orków zwiazane z ich kulturą, wtedy je zburz po prostu i powinieneś móc wtedy budowac budynki kulturalne dla Eriadoru.

pathar1989
17-05-2012, 13:20
Gram jako eriador i bez żadnych modów, ale nawet na samym początku nie mam możliwości budowy tych obiektów. Tak samo po zdobyciu wrogiego miasta.

Araven
17-05-2012, 14:05
Budynki od kultury można budować zdaje się od poziomu większego miasteczka, czyli musisz rozwinąc swoje osady a wraz ze wzrostem liczby ludności i rozbudową osad, powinna się pojawić możliwośc budowy budynków od kultury. Ustaw podatki na niskie, buduj farmy i budynki od handlu. Zarządcami rób generałów z jak najwyższą szlachetnością i stopniowo osady się roziną. W czystym TATW 3.1 rozwój trwa długo nawet kilkadziesiąt tur. We wsiach - czyli osadach bez palisady napewno nie można zbudowac budynków od kultury. Pozdrawiam.

pathar1989
17-05-2012, 16:15
Dziękuję za pomoc. Czyli mam rozbudowywać miasta i czekać na przyrost ludności.
A wracając do Eriadoru, czy też mam tak postępować ?

Araven
17-05-2012, 16:25
Dziękuję za pomoc. Czyli mam rozbudowywać miasta i czekać na przyrost ludności.
A wracając do Eriadoru, czy też mam tak postępować ?
Tak. To dotyczy tak Eriadoru jak i każdej innej frakcji. ;)

pathar1989
17-05-2012, 17:45
Trochę dziwna sprawa. Po wybudowaniu garnizonu w twierdzy Amon Sul mogę rekrutować wojowników dunedainów (a milicji ziem Bree już nie). Oprócz tego w Stolicy Bree jest budynek kultury "Zwietrzałe kolumny" ale w przeglądarce budowli nie jest w ogóle wyszczególniony.

Araven
17-05-2012, 18:43
Niektóre jednostki można rekrutować tylko w określonych regionach. W tym akurat nie ma nic dziwnego. Tak to Twórcy moda sobie wymyślili. :P

pathar1989
17-05-2012, 18:55
Dzięki za pomoc. No nic to. Pogram i zobaczę co z tego będzie.

pathar1989
17-05-2012, 20:50
Trochę pograłem i stwierdziłem, że frakcje ludzi tzn. Gondor, Rohan, Eriador i Dale mają ten sam błąd. Nie ma znaczenia jak duża jest populacja (nawet 10000) i jak rozbudowane jest miasto, w dalszym ciągu nie można u tych frakcji tworzyć budynków związanych z kulturą. Elfy, krasnoludy i złe frakcje nie mają tego problemu.

Araven
17-05-2012, 21:35
Patcha 3.1 wgrałeś? I nie pisz posta pod postem. Jest opcja edytuj, jak chcesz coś dopisać do swego posta. Ciężko mi to sprawdzić czy te frakcje nie mają budynków od kultury bo ja gram z submodem MOS jak pisałem.

pathar1989
17-05-2012, 21:42
Długo się nie odzywałem, ale udało mi się naprawić te dziwne błędy. Ściągnąłem moda ponownie z innego źródła i teraz wszystko jest w jak najlepszym porządku. Budynki kultury są dostępne, a dla eriadoru jednostki można rekrutować po upływie jednej tury od rozpoczęcia kampanii. Dziękuję wszystkim za pomoc i porady.

Arven przy okazji, twój zmodyfikowany plik descr_settlements_mechanics działa świetnie. Przyrost ludności i przychody są zauważalne, ale osada wschodni Osgiliath ma na starcie 18000 populacji. :D

Elhior
30-07-2012, 08:54
Witam

Mam kilka pytań.
Gram na czystym TATW 3.2 Zacząłem od leśnych elfów na próbę.

1). Od czego zależy wzrost "culture"?
(Tylko prosze darować sobie wypowiedzi typu "od budynków które daja increase culture +2%)

- przykład - zajmuję elfami mały zamek . Culture mam tam 5%, po 20 turach jest to samo, dalej 5%.

2.) Na ile ekonomia w TATW różni się wersjami (tzn 3.1 od 3.2)

3.) Jeżeli ekonomia w 3.2 jest tak słaba jak pisał tutaj w temacie pathar1989 to poproszę jeszcze raz Araven'a o pomoc w modyfikacji "descr_settlements_mechanics".

wielu zwycięstw
Elhior

Araven
30-07-2012, 14:42
Od kultury są specjalne budynki i należy je budować. Namiestnicy też mają jakiś wpływ w MOS to działa, anie wiem na 100% jak w czystym TATW. Ekonomii nie rozpracowalem do końca (bo nie mam czasu), ma być nieco poprawiona. Plik jaki zrobiłem do TATW 3.1 descr_settlements_mechanics powinien działać i w 3.2, kopię zróbcie by mieć oryginał.

Elhior
30-07-2012, 15:55
hmmm
ujmę to inaczej Araven

Zacząłem grać elfami. W 25 turze miałem zajęte 10 regionów.
Culture w niektórych z zajętych osad ani drgnęło. Nie wszędzie i nie od razu da się wybudować tam budynek który to poprawia.
Dla przykładu mam teraz ture ok 40 i w jednym z zajętych zamków 5% elfów od 25 tur. Nic nie podskoczyło. No ja rozumiem "powolny" przyrost elfów, ale to jakas porażka wg mnie.
Innymi słowy 40 tura - ok 10 zajętych regionów. Co z tego. Elfów mało, pieniędzy jeszcze mniej. A wiadomo - im dalej będę zajmował tym elfów mniej.

Dziś zainstaluje MOS. Może to poprawi.
dzięki za odpowiedź

Elhior

newslayer
31-07-2012, 09:46
Gram wysokimi elfami (moja ulubiona frakcja) na submodzie MOS 1.24 i wydaje mi się ze z przyrostem naturalnym jest lepiej w porównaniu z czystym TATW 3.2 oczywiście buduje wszystkie budynki od kultury plus obsada odpowiednimi namiestnikami itp.

Araven
31-07-2012, 10:20
Ja grałem Elfami z Mrocznej puszczy ale na 1.23 i tez wydaje mi się, że poprawili nieco ekonomię. Na razie w 1.24 zagram na oryginale. Bez żadnych zmian.

31-07-2012, 11:13
Ech te Elfy, jak przyszło pomagać to podkuliły spiczaste uszka, zarzuciły blond grzywkami i chodu za Morze :D W MOS-ie pograjcie sobie szlachetnymi Uruk- hai, nie ma jak w podstawce kilka prowincji, a jedną z Isengardem i naprzód budować potęgę, czuć w tym momencie inny balans i jakie szanse mógł mieć Saruman gdyby nie karłowaci odszczepieńcy co za namową Gandalfa białobrodego nie zwinęli pierścienia, ostatecznie go niszcząc... Rozwój jest widoczny, w MOSie widać znaczącą różnicę.
pozdrawiam

Elhior
31-07-2012, 13:53
Ja grałem Elfami z Mrocznej puszczy ale na 1.23 i tez wydaje mi się, że poprawili nieco ekonomię. Na razie w 1.24 zagram na oryginale. Bez żadnych zmian.

Zainstalowałem wczoraj MOS-a ale też 1.23. W mojej ocenie ekonomia poprawiona. "Culture" rośnie też trochę szybciej (dobrze że w ogóle daje się zauważyć wzrost), ale tutaj musimy pamiętac że szybszy wzrost "culture" może być częściowo spowodowany większym nakładem środków jakimi dysponujesz - tzn. można szybciej rozbudować miasta. Więc nie wiem który czynnik powoduje wzrost.
Zagrałem co prawda tylko ok 40 tur wczoraj na MOS-ie, ale z tego co widze jeżeli wioska ma 500 mieszkańców to "culture" dalej stoi w miejscu przez kilkanaście tur. Może się to zmieni wraz z przyrostem ludności. Niemniej ekonomia poprawiona wg mnie na lepsze.

Wielu zwycięstw
Elhior

GRUHA
11-08-2012, 19:58
co do kultury na czystm tatw ktos wie czy jesli usune budynki podbitej frakcji i zamienie je na swoje to czy kultura rosnie szybciej ?? wydaje mi sie ze tak ale ktos moze wie na pewno ??

Elhior
14-08-2012, 13:14
co do kultury na czystm tatw ktos wie czy jesli usune budynki podbitej frakcji i zamienie je na swoje to czy kultura rosnie szybciej ?? wydaje mi sie ze tak ale ktos moze wie na pewno ??

Wg mnie nie rośnie. No chyba że to budynek dający +2% do "culture income" - wtedy wiadomo. Każdy inny nic nie zmienia.

Mam za to inne pytanie. Jak wygląda rozwój elfami z mrocznej puszczyu Was?. Udało mi się w miarę szybko zająć amon lanc, ale co z tego jak niski przyrost wszystkiego. wioseczek dużo, ale ludności mało.
Generalnie mam 90 turę i cośtam próbuję inwazji na mordor, ale przewaga orków szalona.
90 tura i:
- Rohan ma 1 prowincje
- Gondor koło 3-4 prowincje (minas tirith padło)
najmocniejsze frakcje - harad, mordor mają ok 6-7 razy wiecej wojska

czy ta gra na bank jest dobrze zbalasowana?

ProNoob
14-08-2012, 13:51
Gdy ściągnąłem moda, zacząłem grać Eriadorem i jak na razie wszystko wygląda dobrze. (tura około 40-50) Rohan trochę zlał Iskendar,(czy jakoś tak) ale żadne z nich nie pozyskał prowincji. Za to Wysokie Elfy odebrały mu 2 miasta i ja podbiję 2 kolejne. Jeśli chodzi o Leśne Elfy i Mordor to trochę się im dostało, bo faktycznie Mordor przykokszony, ale na przykład krasnale odebrały prowincję Rhunowi, a Gondor 2 Haradowi. (przyznam się, że podglądam czasem sytuację na toggle_fow). Jeśli chodzi o wojnę między Gondorem i Mordorem to granica utrzymuje się na rzece. A jeśli chodzi o tych orków, którzy są na północy zostali przeze mnie prawie pokonani. Zostały im tylko 2 prowincje i na prawdę mizerna ilość wojska. Trochę się dostało Orkom z Gór Mglistych, ale nie wykazują jakiejś zbytniej chęci najazdu i jeszcze nie przegrali wojny.Może po prostu u Ciebie tak wyszło. Faktycznie u mnie Leśne Elfy trochę dostają, ale reszta dobrych frakcji wychodzi na +.

Elhior
17-08-2012, 10:18
Gdy ściągnąłem moda, zacząłem grać Eriadorem i jak na razie wszystko wygląda dobrze. (tura około 40-50) Rohan trochę zlał Iskendar,(czy jakoś tak) ale żadne z nich nie pozyskał prowincji. Za to Wysokie Elfy odebrały mu 2 miasta i ja podbiję 2 kolejne. Jeśli chodzi o Leśne Elfy i Mordor to trochę się im dostało, bo faktycznie Mordor przykokszony, ale na przykład krasnale odebrały prowincję Rhunowi, a Gondor 2 Haradowi. (przyznam się, że podglądam czasem sytuację na toggle_fow). Jeśli chodzi o wojnę między Gondorem i Mordorem to granica utrzymuje się na rzece. A jeśli chodzi o tych orków, którzy są na północy zostali przeze mnie prawie pokonani. Zostały im tylko 2 prowincje i na prawdę mizerna ilość wojska. Trochę się dostało Orkom z Gór Mglistych, ale nie wykazują jakiejś zbytniej chęci najazdu i jeszcze nie przegrali wojny.Może po prostu u Ciebie tak wyszło. Faktycznie u mnie Leśne Elfy trochę dostają, ale reszta dobrych frakcji wychodzi na +.

Mhm. Dobra.
To tylko mi teraz napisz jakimi ustawieniami grasz. tzn.
- poziom trudności
- jakie wybrałeś wzmocnienia
- czy grasz na czystym MOS czy jakies dodatki

ProNoob
17-08-2012, 10:34
vh/vh
Czyste Third Age, najnowsza wersja.

ryczek11
01-09-2012, 16:58
A czy można bez dodatku "baron" przyśpieszyć przyrost ludności w miastach ?Istnieje spolszczenie do barona ?

edeggg
27-09-2012, 21:22
ja mam pytanie jak rekrutowac jednostki specialne typu balroc ents sauron .Enty prubowałem rekrutowac jak opisano wyzej i nic

rutek21
27-09-2012, 22:34
Co do entów to nie wiem czy i jak się da, ale z pewnością z tego co zauważyłem wszystko wymaga czasu i raczej ciężko Ci będzie je z rekrutować na "zaraz". Co do Balroga i Saurona to na zdrowy rozum - ich się nie da wcielić w swoje szwadrony - po za tym jak za pewne zauważyłeś w "custom battle" jest napisane nawet powiększonymi literami, że te jednostki nie biorą udziału w bitwach normalnych. Balrog siedzi w Morii, a Sauron licho go wie gdzie. Ja natomiast nie mam aż tak dużych wymagań i chciałem się dowiedzieć kiedy będę mógł rekrutować grając Mordorem jakieś trole? bo obecnie moja piechota, której jest jak mrówek dostaje ciężkie baty od panów z gondoru, którzy mają chrapkę na moje E.Osgiliath(chyba tak się piszę) a ja nie nadążam z rekrutacją tych brzydkich patałachów.

Araven
28-09-2012, 08:05
Witam. Ja w czyste TATW 3.2 mało grałem, gram w MOS 1.30. Enty dostaje się tylko w prowincji Fangorn jak mu się przyzna autonomię, raz na kilkanaście tur pojawia się jednostaka entów w tymże Fangornie i możemy jej użyć, ale po kilkunastu turach znika i jest info, że elfy wróciły do domu. Balrog sie pojawia w evencie jak ktos zaatakuje Morię. Sauron w MOS jest ale pojawia sie chyba tylko po zdobyciu pierścienia pzrez Mordor i też w evencie. Trolle tylko w określonych obszarach i po evencie o koszarach w Mos po 40 turze ten event na oko jest. I pewnie specjalny budynek trzeba w pliku export_descr_buildings zobacz w data moda albo w pzregladarce budynków sprawdź. Pozdrawiam.

rutek21
28-09-2012, 11:55
Potwierdzam, trole dostałem po 40 turze +/- 5 tur (dokładnie po komunikacie, że już mam tak potężne wojsko, że mogę tylko maszerować i zdobywać) po wybudowaniu dla nich specjalnej klatki - dzięki!
Co do gry to zdobyłem W.Osgiliath co dziwne, pomaszerowałem garstką brzydali na stolicę gondoru M.T i patrze a tam 1 jednostka stacjonuje, wiec nie tracąc czasu zdobyłem białe miasto. co dziwne, gondor nawet nie próbuje odbić swojej stolicy. Stwierdziłem, że mają zajęcie gdzieś indziej i rzeczywiście, po wpisaniu Toggle fow, okazało się, że moi południowi sąsiedzi dają im ostry wycisk. :) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziwi mnie trochę, że tak łatwo zdobyłem to Minas T. Wcześniej na każdego zabitego gondorczyka przypadało 15 moich orków... (rekord to pełnym generałem zaatakowałem 800 gondroczyków - bilans 2600 zabitych moich 590 gondorczyków reszta zwiała... najgorsze, że nie były to najgorsze bandy orków tylko już lepsze troche jednostki - na automacie natomiast przegrałem)

edeggg
28-09-2012, 13:32
morze jest jakis sub mod aby rekrutowac jednostki specialne typu balroc ents sauron .Enty

edeggg
28-09-2012, 13:34
morze jest jakis sub mod aby rekrutowac jednostki specialne typu balroc ents sauron .Enty

rutek21
28-09-2012, 13:40
No tylko pytanie po co Ci takie jednostki? Mając Balroga albo saurona w armii, zabawa się kończy. Ja wole mieć walkę 6tysiecy orków na 2 tysiące ludzi i jeszcze dostać baty. No ale cóż, jeśli Ciebie kręci taka zabawa to już inna sprawa. Ale chcąc odpowiedzieć na twoje pytanie -> przeglądam już od jakiegoś czasu to forum i inne zagraniczne i nie spotkałem się raczej, żeby gdzieś była wzmianka o modzie na balroga, saurona itd. a co do entów to masz już kilka odpowiedzi w różnych tematach i brzmią podobnie czyli -> nawet jak z rekrutujesz już dużych patyczaków to i tak długo się nimi nie nacieszysz a żeby w ogóle się choć chwilę cieszyć musisz podpisać to coś o autonomii fangornu albo nie podpisać nie pamiętam. Pzdr

Araven
28-09-2012, 13:53
Enty można rekrutować w MOS 1.30 grając Elfami z Mrocznej Puszczy po odtworzeniu Królestwa Sindarów - warunki są opisane przy świcie Król Elfów. Można samemu zedytować plik export_descr_buildings i umozliwić sobie rekrutację, ale to duże przegięcie. Można enty zrobić jako najemników w Fangornie i Mrocznej Puszczy np. tak kiedyś było w TATW 2.0 chyba, rekrutować ich można było w Fangornie Elfami.

GRUHA
30-09-2012, 16:05
ta TA3.2 jest tak gdy zajmujesz fangorn i po kilku turach pokazuje ci sie czy chcesz by fangorn byl autonomiczny to zgadzasz sie i wtedy co kilka na tur daja ci jednostke entow (20) i po kilku turach zabieraja i znow po kilku znowu daja i tak w kolko

Kobrax
03-11-2012, 15:19
Gram sobie obecnie leśnymi elfami na h/h, wersja 3.1 z baronem. Dawałem sobie radę choć nie powiem było czasami nieciekawie(jak kasa na minusie była). Ściągnąłem sobie ten plik od Aravena i jest super. Wreszcie populacja rośnie i kasa też jest(zdobycie Morii się opłaciło). Będę chciał stworzyć Królestwo Sindarów ale to jeszcze trochę zajmie. Korzystając z okazji co daje posiadanie pierścienia u siebie? Bo jakiś czas temu pojawił się komunikat, że mają go orki niedaleko mnie ale mieli tam niezłą armię i musiałbym przerywać aktualne podboje i tam iść moimi 2 armiami więc sobie odpuściłem.

Araven
03-11-2012, 17:47
Zdobycie pierścienia daje dużo, kilka tur po jego zdobyciu zostajesz zaproszony na posiedzenie Białej Rady do Imladris, musisz tam iść generałem jaki zdobył pierścień, jak tam dojdziesz dostajesz misję zniszczenia Pierścienia w Orodruinie, to zaś niszczy armie Mordoru, tak to działa w MOS a oni wzięli ten skrypt od Barona, to w Baronie identycznie jest. Pozdrawiam.

Kobrax
03-11-2012, 19:35
Ooo. To następnym razem nie będę czekał tylko zabieram armię i lecę po pierścień. A gra dzięki twojemu plikowi jest o wiele fajniejsza. Kasa jest, armia też, po prostu bosko. Ale Fangornu nie mam bo Rohan zajął. Będę musiał zdobyć jakąś prowincję Rhun(nie pamiętam jak się pisze) i spróbować się zamienić. Albo zaatakować Rohan. A takie pytanko co zrobić by móc budować te dance_guild? Bo te nowe budynki mogę budować i buduje ale żadnej gildii nie mogę zbudować. Szukałem w necie i nic. I czy można pływać po tej rzece, która jest między terytorium leśnych elfów? Bo w porcie nie mogę budować statków, a dostaje misje blokowania portu orków. I do stworzenia tego państwa trzeba zamienić dul guldur w miasto? Bo jest zamkiem, a nie miastem.

Araven
03-11-2012, 20:49
Nie pamiętam w Baronie na 100%, ale jak będziesz miał info, że zrobiłeś pierwszy krok by odtworzyć Królestwo Sindarów, to wtedy w Dol Guldur musisz zbidowac gildię i w Thranduil Halls też tam zdaje sie historyczną. One się odblokują do budowy jak pozdobywasz prowincje konieczne by mieć Królwstwo Sindarów w tym Dol Guldur. Ono powinno zmienic nazwę na Amon Lanc ale na miasto go nie trzeba przebudowywać. Po rzece nie da sie pływać, chyba, ponad rok temu w Braona grałem.

Kobrax
03-11-2012, 21:07
Cholera. Komunikat się pojawił, że mogę zamienić i czy chce to zaakceptowałem ale żadnych gildii budować nie mogę. Tylko te budynki co mają 2 stopnie. Mam nadzieję, że jednak jakoś uda mi się stworzyć to państwo. Może jak wszędzie wybuduje 2 poziom tych budowli to się gildie udostępnią.

Araven
03-11-2012, 21:34
Jak sie nie pojawiły może w Baronie ich nie ma. Raz odtworzyłem w Baronie Sindarów, ale pobudowałem wszystkie te gildkie 2-go poziomu jak piszesz i jakoś sie udalo. Hm, może te gildie dali w MOS dopiero.

Kobrax
03-11-2012, 23:01
Jakoś sobie poradzę. Martwiłem się, że nie będę miał z kim walczyć, a tu taka okazja mi się pojawiła. Podbiłem miastu Rhun i zamieniłem je za Fangorn i sojusz(ale musiałem dać Rohanowi 3,7k). Ja w Fangornie problemów nie miałem ale miasto, które oddałem Rohanowi on stracił na rzecz Mordoru. Teraz jako, że na północy powinienem mieć spokój będę mógł powalczyć z Mordorem. A elfy rozwijają się dzięki twojemu plikowi. Rodzinę też mam wielką, a więc i generałów mnóstwo. Dałem Fangorowi autonomie i zobaczymy jak to będzie z tymi entami. Jeżeli je dostane to od razu idą na Mordor.

Luqass[PL]
05-11-2012, 22:51
A ja mam pytanie takie :> jak dać autonomie dla Fangornu? :>>

Kobrax
06-11-2012, 17:56
Jak go zajmiesz to po pewnym czasie wyskoczyć powinien komunikat czy z informacją, że proszą o autonomię. Tam też jest wszystko wytłumaczone co i jak. Region będzie ciągle widoczny jako twój, będziesz musiał zapewnić tam ochronę.

Dawidek170
06-11-2012, 18:56
Gram na czystym 3.2 spolszczone i gra Isengardem to masakra macie jakieś porady do isengardu???

Luqass[PL]
10-11-2012, 22:10
Mam pytanie i to na szybko ! :< czy da się dać shire autonomie 2 raz???

Araven
11-11-2012, 11:47
Dwa razy nie można, ale można odwołać przyznaną autonomię, trzeba wysłać dyplomatę. W praktyce nie testowałęm tego. Ja jak daję autonomię, to jej potem nie cofam.

Luqass[PL]
11-11-2012, 12:08
Właśnie cofnąłem im tą autonomie i chciał bym dać im 2 raz ;/ (tak ładnie robili mi te drogi ;/) bo był spadek ludności w shire i chciałem zbudować parę ulepszeń :(

Araven
11-11-2012, 12:29
Zobacz, może za jakiś czas ponownie spytają czy im przyznasz autonomię. ;)

Luqass[PL]
11-11-2012, 13:00
Mam taką nadzieje ;)

Kobrax
12-11-2012, 16:32
Ja mam pytanko takie do tych co przyznali Fangornowi autonomię. Po ilu turach pojawiały się enty? Bo już trochę tur mi minęło, a entów nie mam i zaczynam się niecierpliwić.

Araven
12-11-2012, 19:14
Po kilkunastu turach powinni być. Zaglądaj do Fangornu, czasem można przeoczyć komunikat o entach.

Kobrax
12-11-2012, 20:15
Dzięki. Na pewno będę ciągle zaglądał bo mi są enty potrzebne na mordor. Chce zrobić armię enty+ciężcy(ci najlepsi) łucznicy+ci najsłabsi łucznicy+generał, która pójdzie na mordor z innej strony albo na jakieś większe miasto mordoru.

GRUHA
12-11-2012, 20:37
nie zdazysz dojsc entami do mordoru a juz ci je zabiora ;] albo ze mordor juz masz w gondorze ;p chodzi mi o rejony stolicy

Kobrax
12-11-2012, 21:26
Mordor to ja mam już na granicy z moim królestwem. Od strony Dul Guldur i od południa od terytoriów zajętych Rohanowi przez Mordor. Więc do Mordoru mam bliziutko. Zaraz wrzucę screena z mapą.
http://postimage.org/image/45vrlxepl/
Myślicie, że uda się wyswatać Gandalfa z jakąś moją księżniczką i spowodować by zrobił dzieciaka? Jak by się taki miglanc nazywał i jak by wyglądał?

Luqass[PL]
12-11-2012, 21:48
Shire znów poprosiło o autonomie :D więc jeżeli ktoś zabierze autonomie jakiemuś regionowi to po kilkinastu turach znów poproszą o nią :D tak na przyszłość ;D jak by ktoś miał taki sam problem ;P

GRUHA
13-11-2012, 14:41
Kobrax no to lajcik a i jak bedziesz ich uzywal to na moje najlepiej rzucac ich w wir ciaglej walki zeby jak najbardziej wykorzystac bo pozniej znikna i znowu po ilus turach sie pojawia.

Co do Gandalfa to nie wiem czy wgl sie da go wysfatac ;p

Kobrax
13-11-2012, 16:46
Enty będą cisnąć najpierw do miasta któregoś, a potem posłużą do zniszczenia wielkich armii mordoru, które pojawiają się na każdym kroku. Ciekawe jak się spiszą przeciwko mumakilom haradu, choć mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.