PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa Kampanii.



Rapsod
20-09-2009, 14:59
Dział do prowadzenia dyskusji o mapie, możliwych zmianach, balansie miast, nacji, rozbudowy infrastruktury. Moje zmiany w porównaniu z pierwotną wersją WWMWE to:

1. Magdeburg na starcie dla Niemiec.
2. Dijon dla Francji, a Brugia dla buntowników.
3. Syene dla Egiptu.
4. Zamiana Portugalii w Aragonię.
5. Caceres dla Hiszpanii w miejsce Toledo.
6. Revel dla Danii.
7. Armagh dla Szkocji.
8. Ajaccio dla Mediolanu.

Jeśli miałyby powstać jeszcze jakieś zmiany w układzie miast to osobiście byłbym za dodaniem:

1. Zadaru dla Wenecji.
2. Balearów dla Aragonii.
3. Alany jako rebelii między Bizancjum a Seldżukami.
4. Krewa dla Litwy.
6. Turynu dla Mediolanu.
6. Usunięcia Galway w Irlandii.

Kretson
22-11-2009, 08:47
Nie lepiej stworzyć frakcje Aragonia?

Rapsod
22-11-2009, 16:17
Nie.

Tukkamon
12-01-2010, 18:06
Co robi Tungwaste jako stolica Prus?

Rapsod
13-01-2010, 21:36
Naśladuje przyszły Królewiec. A stolicą kraju nie jest, więc myślę, że ok.

Onufry Zagłoba
19-02-2010, 20:48
Hmmm... ciekawy temat. Po pierwsze mapa, która jest - jest baaardzo dobra, zresztą jak cały mod. No ale każdy ma chyba swoją wizję mapy...

Więc ja bym skasował Litwę, która w 1080 roku ledwo co "zeszła z drzewa". Do XIII wieku nie można mówić o państwie litewskim. W miejsce Litwy wprowadziłbym więcej państw ruskich: księstwo halicko-włodzimierskie i może jeszcze połockie lub smoleńskie. Z prowincji Kijowskiej "wyciąłbym" Podole z Kamieńcem Podolskim, jako stolicą. Nad samym Morzem Czarnym, pomiędzy Dniestrem i Donem zrobiłbym jeszcze jedną prowincję, ale nie wiem jak ją nazwać, ani co powinno być jej stolicą. Chodzi mi o tereny Połowców.
No i Magdeburg bym zamienił na Brennę, co świadczy, że zrobiłbym z niej prowincję buntowników - zresztą bardzo silną.

Zlikwidowałbym też wszelkie możliwości przejścia przez cieśniny bez floty.

Rapsod
23-02-2010, 21:17
Więc ja bym skasował Litwę, która w 1080 roku ledwo co "zeszła z drzewa". Do XIII wieku nie można mówić o państwie litewskim.

Wiem o tym. Podobnie Dania nie posiadała Revelu. Ale mod ma być z założenia zbalansowany i ciekawy, a nie ściśle historyczny. Przynajmniej podoba się graczom KO. Na obronę dodam, że ma najpoprawniejszą mapę, jeśli chodzi o miasta i ich rozlokowanie.


W miejsce Litwy wprowadziłbym więcej państw ruskich: księstwo halicko-włodzimierskie i może jeszcze połockie lub smoleńskie.

Tyle, że nie ma kto zrobić nowych nacji. Dyskusja ma dotyczyć jedynie dodawanie lub likwidowania prowincji, rzek, przejść, etc.


Z prowincji Kijowskiej "wyciąłbym" Podole z Kamieńcem Podolskim, jako stolicą.

Boję się zbytniego zagęszczenia zachodniej Rusi.


Nad samym Morzem Czarnym, pomiędzy Dniestrem i Donem zrobiłbym jeszcze jedną prowincję, ale nie wiem jak ją nazwać, ani co powinno być jej stolicą. Chodzi mi o tereny Połowców.

A nie lepiej Sharukan dalej na wschód? Niestety odległości są tam jakieś dziwne i przez to jest mało miejsca między Kurskiem a Azowem.


No i Magdeburg bym zamienił na Brennę, co świadczy, że zrobiłbym z niej prowincję buntowników - zresztą bardzo silną.

A dlaczego nie Magdeburg? W końcu stolica arcybiskupstwa.


Zlikwidowałbym też wszelkie możliwości przejścia przez cieśniny bez floty.

A ja na złość dodałem przejście przez Cieśninę Kerczeńską.

Do mapy na pewno dodam w najnowszej wersji Salzburg, aby wzmocnić Cesarstwo Niemieckie i połączyć odizolowaną Austrię z Rzeszą. Zobaczę również co z tym Sharukanem. Planuję jeszcze dodać w końcu jakiś bród na Dźwinie, aby Połock miał kontakt z Mińskiem.

Onufry Zagłoba
24-02-2010, 16:53
Wiem o tym. Podobnie Dania nie posiadała Revelu. Ale mod ma być z założenia zbalansowany i ciekawy, a nie ściśle historyczny. Przynajmniej podoba się graczom KO. Na obronę dodam, że ma najpoprawniejszą mapę, jeśli chodzi o miasta i ich rozlokowanie.

Nie masz się przed czym tu bronić, bo tak jak napisałem mapa jest git :)


Tyle, że nie ma kto zrobić nowych nacji. Dyskusja ma dotyczyć jedynie dodawanie lub likwidowania prowincji, rzek, przejść, etc.

No ja się na modowaniu nie znam kompletnie, nad czym zresztą ubolewam, bo inaczej z chęcią bym pomógł. W tej "likwidacji Litwy" to strasznie by było dużo pracy, gdyby ją po prostu zamienić na Ruś Halicko-Włodzimierską, która miała by wojska jak Ruś Kijowska?


Boję się zbytniego zagęszczenia zachodniej Rusi.

Z prowincji Kijowskiej "wyciąłbym" Podole z Kamieńcem Podolskim, jako stolicą, bo szczerze jestem zakochany w Kamieńcu :) Jest po prostu niesamowity!


A nie lepiej Sharukan dalej na wschód? Niestety odległości są tam jakieś dziwne i przez to jest mało miejsca między Kurskiem a Azowem.

A może być i tam, ale chodziło mi o coś, co nęka Ruś Kijowską od południa i odcina od Morza Czarnego...


A dlaczego nie Magdeburg? W końcu stolica arcybiskupstwa.

Bo połabie było pogańskie i słowiańskie do połowy XII wieku, a ich podbój wymagał od Niemców jednak troszkę wysiłku. Więc może byłoby fajnie, gdyby była to wymagająca prowincja, na którą trzeba by poświęcić nieco czasu i uwagi.


A ja na złość dodałem przejście przez Cieśninę Kerczeńską.

No nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie masz floty a śmigasz sobie przez cieśniny... to na czym Wenecja niby zbudowała swoją potęgę? 1 dukata brała za przewiezienie jednego krzyżowca przez Bosfor... Troszkę by to skomplikowało grę ;)


Do mapy na pewno dodam w najnowszej wersji Salzburg, aby wzmocnić Cesarstwo Niemieckie i połączyć odizolowaną Austrię z Rzeszą. Zobaczę również co z tym Sharukanem. Planuję jeszcze dodać w końcu jakiś bród na Dźwinie, aby Połock miał kontakt z Mińskiem.

Mniam :)

A ja tak sobie myślę, że Wenecja powinna być na wyspie bez możliwości przejścia bez floty, żeby nie można jej było tak łatwo zdobyć! Wenecja jest niemiecka, genueńska lub sycylijska parę tur po rozpoczęciu gry. To jest bez sensu...

kuroi
24-04-2010, 13:19
Temat chyba martwy ale co tam, napiszę :P
Można by trochę odsunąć port gdański od miasta? Miasto zasłania port i ciężko się dokuje tam statki..Lub ewentualnie krótki tutorial jak samemu to robić :)

Rapsod
24-04-2010, 15:18
Gratuluję przypomnienia kilkanaście godzin po wydaniu nowej wersji...
A tutorial masz w dziale modów.

kuroi
24-04-2010, 17:01
Gratuluję przypomnienia kilkanaście godzin po wydaniu nowej wersji...
A tutorial masz w dziale modów.
Ale przydałaby się też "nowa wersja" dla tych, co nie graja w KO. Tacy też są... Tak myślę, bo chyba jedyny nie jestem :D

Rapsod
24-04-2010, 17:27
Nowej wersji nie będzie, bo nowe prowincje nie mają racji bytu bez nowej nacji, zaś pozostałe zmiany psują grę w singla. Nie będę wydawał nowego moda dla zmiany jednego piksela na mapie.

kuroi
24-04-2010, 17:42
A naprawienie tego, że podczas wybierania kampanii Rusią Kijowską jest natychmiastowe CTD jest warte robienia patcha? :D

Destro7er
24-04-2010, 19:07
Aby nie wywalało trzeba:
1. wybierz kampanie jakimś normalnym państwem typu anglia
2. wystartuj kampanie
3. wyjdz do menu
4. Wybierz Kijów
5. Graj.

Joopiter
25-04-2010, 13:17
A naprawienie tego, że podczas wybierania kampanii Rusią Kijowską jest natychmiastowe CTD jest warte robienia patcha? :D
Problem w tym, ze zaden z nas nie ma pojecia skad ten blad. Sprawdzalem to na rozne sposoby, byc moze medek "gryzl sie" z plikiem graficznym odpowiedzialnym za symbole. W kazdym razie w nowej wersji (tej do KO) juz ten blad nie wystepuje, pojawil sie inny - po wybraniu nowych nacji we "Wlasnej bitwie" i probie cofniecia sie by wybrac jakas inna, gra sie wywala do windowsa. No ale to chyba nie az tak uciazliwy problem.

Co do reszty - mozesz spokojnie grac w singlu w wersje KO, z tym ze tylko z bitwami automatycznymi. Albo jeszcze inaczej - sciagnac najpierw wersje 1.0 (pelna), nastepnie wersje do KO i podczas kampanii zapisywac stan gry przed kazda bitwa i probowac wlaczyc ja. Bo mimo wszystko zdecydowana wiekszosc jednostek ma zaimplementowane modele i dziala takze w bitwach. Nie dzialaja na pewno zadne jednostki nowej nacji - Bulgarii - oraz pojedyncze jednostki Turcji, Egiptu i Rusi.

No chyba, ze zglosi sie jakis modder znajacy sie na modelach i zrobi te brakujace jednostki (to nie byloby az tak bardzo trudne, wystarczy przemalowac dotychczasowe jednostki i dodac bannery dla Bulgarii) ;) Wtedy moge obiecac, ze mod zostanie wydany w nowej, pelnej wersji i sam wlasnorecznie poprawie ten port gdanski ;)