PDA

Zobacz pełną wersję : Third Age - Wydajność komputera



Assar
11-01-2012, 00:59
Witajcie
Od niedawna postanowiłem sobie zainstalować TATW w wersji 2.1. Mod jest genialny ale pojawił się nurtujący problem.Gra ścina mi się dość mocno w bitwach ( przy armi ok 1500 wojaków)a czasami nawet na mapie, przy ustawieniach średnich.Posiadam grafikę GTS 250 512mb procesor athlon 7750 2x 2.7, 4GB ramu i win 7 64bit. Co ważne, na podstawce było ok, na królestwach ciut gorzej ale teraz to jest jakaś masakra :x . Czy tan mod aż tak daje popalić grafice? Jak to jest na waszych sprzętach? Z góry dziękuję za pomoc.

Samick
11-01-2012, 01:32
Mam niewiele gorszy sprzęt niż Ty (ale ja działam na WinXP) i bitwy na poziomie 2000 żołdaków rozgrywają się płynnie. Tury co prawda trwają i trwają (nie wiem na ile to wina submoda Barona, ale patrząc na to iż skryptów jest ogromna ilość, to nie jest to już dziwne).

Pytanie jakie bym skierował do Ciebie to jak dbasz o komputer, defragmentacje, oczyszczanie itp. I czy partycja systemowa z partycją oraz partycja na której jest zainstalowana gra, mają po kilka gigabajtów wolnego miejsca. Jak mi brakowało na pa którejś z nich miejsca to odczuwałem spadek obrotów. Oczywiście możesz pobawić się w wyłączanie procesów i zbędnych programów przed grą, włączenie trybu gry w antwirze, też może pomóc jak i aktualizacja sterowników. Nie zapominajmy o wszelkiej maści wirusach i innych śmieciach, które mogą popsuć człowiekowi humor.

Assar
11-01-2012, 16:22
Dzięki za odpowiedź.A na jakich ustawieniach grafiki grasz? Jeśli na słabszym sprzęcie gra działa płynnie to coś jest nie tak.O komputer dbam dość solidnie. Skanowany był wczoraj,defragmentacja też niedawno, a miejsca wolnego na dysku mam ok 20gb.W zamykanie procesów również się bawiłem.Grafika na najnowszych sterach.Bez efektu. Zastanawiające jest to że przycinanie występuje w momencie przybliżania walki, tak jakby karta nie wydalała. Co prawda GTS 250 to nie jest szczyt techniki ale do takiej gry powinien wystarczyć w 100% moim zdaniem.

Samick
11-01-2012, 19:49
Kartę mam Radeon HD 4770 i gram na takich ustawieniach:
http://img807.imageshack.us/img807/4455/ustawienias.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/807/ustawienias.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Przy zbliżaniu kamery do walczących oddziałów? Spróbuj zmniejszyć detale jednostek, zieleni i cieni.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest taka opcja żeby komputer działał w trybie oszczędnym i dynamicznym, może zmiana trybu działania?

Assar
12-01-2012, 12:08
Mam dokładnie takie same ustawienia grafiki w grze, ale chyba doszedłem do tego w czym leży haczyk. W opcjach kamery jest coś takiego jak skala jednostki. Ja miałem ją ustawioną ma "olbrzymia". W momencie kiedy zmieniłem na "normalna" jest ok. Wygląda to znacznie mniej efektownie ale jest płynnie. Jak Ty masz ustawioną tą opcje?

Araven
12-01-2012, 12:15
Poza skalą jednostek, mocno obciążają Cienie shadow, ja gram na niskich, szczegóły wegetacji (Vegetation) i terenu (Grass) też można na low ustawić Odbicia i połyskiwanie czy coś podobnie też swoje robi (Bloom i Reflections). jakośc efektów (Effects), tez można nieco obniżyć. Pozdrawiam.
Edit: Kompa mam silnego gram na skali olbrzymiej i ogólnie dość wysokich detalach poza niskimi cieniami, ale maksa i tak nie ustawiam. Ale tekstury o szczegóły sa bardzo dopracowane w Tatw 3.1.

12-01-2012, 12:30
Do autora tematu, ten mod nie jest taki zły, odnośnie wymagań, jeżeli chodzi o mody pod Medka 2...
dziwi mnie że szlachetny Araven mając takiego smoka
[spoiler:3goklbd3]http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=6442&start=100[/spoiler:3goklbd3], takie ma ustawienia, ale może to nie ten komp, co kiedyś podawał gabaryty...
Jednakże żeby poczuć smak, klimat TA, czy innych modów trzeba mieć lepszy sprzęt od tego co ma szacowny założyciel tematu...I trzeba zawsze przemyśleć, jaki sprzęt i do czego nam służący kupujemy...
pozdrawiam

EDIT przez Araven: Eutychesie Ja mam np rozdzielczośc 1920 x 1080 i inne takie wysoko, cienie mam niskie bo i tak są dla mnie wystarczające. Powyższe porady co do ustawień jakie dałem są ew. dla Osób chcacych poprawić u siebie wydajność w bitwach. Kompa mam mocnego, ale wiele Osób ma teraz dużo silniejsze maszyny. ;)

Samick
12-01-2012, 14:25
Mam dokładnie takie same ustawienia grafiki w grze, ale chyba doszedłem do tego w czym leży haczyk. W opcjach kamery jest coś takiego jak skala jednostki. Ja miałem ją ustawioną ma "olbrzymia". W momencie kiedy zmieniłem na "normalna" jest ok. Wygląda to znacznie mniej efektownie ale jest płynnie. Jak Ty masz ustawioną tą opcje?

Teraz nie mam czasu sprawdzić, ale ja gram z wielkością oddziałów, taką jaką ustawili domyślnie twórcy (chyba), czyli oddziały dochodzą do 251 żołnierzy.

12-01-2012, 14:38
ustawiaj na najmniejszą skalę, duża domyślna zamula bardzo....

Bizantyjczyk
21-01-2012, 14:56
Witam, mam problem minowicie instaluje third age 3.0 i gdy proboje wlaczyc wyskakuje blad kindoms.exe ...

Powiedzcie jak nalezy to zainstalowac na folderze mods, czy jest potrzebna podstawowa wersja 1.0, czy mozna przeniesc wersje 2.1 (ktora posiadam) na inny folder.

Samick
30-01-2012, 16:21
Musisz mieć Kingdomsów spatchowanych do wersji 1.5.

Wywalasz poprzednie wersje moda.

Instalujesz do folderu /mods/

Resztę robi instalator.

XSauronX
04-02-2012, 11:00
Witam, mam third age 3.0.Chciałbym grać w bitwy z udziałem ok.8000 jednostek, lecz niestety gra zacina się nawet w bitwach po ok.4000, obojętnje od detali, a sprzęt IMO mam dosyć dobry.
i5 2500k 3,4, 2x2 ram, gtx560ti twin frozr2, 1tb i system Windows 7 64bit
Chodzą mi bardzo płynnie najnowsze gry na max detalach, a w medku 2 i third age nie jest już za fajnie.Co dziwne wykorzystanie CPU to 30%, a GPU 25%, więc powinno być płynnie skoro nie chce im się 'pracować'.Dodam, że komputer nie jest zawalony, wirusów również nie mam.A gdy wybieram oddziały do custom battle to przy 4 tysiącach wyskakuje mi że komp jest za słaby.To na jakim komputer nie jest za słaby?Jakie wy największe z dobrą płynnością bitwy rozegraliście?
Może ktoś wie jak zmusić podzespoły do cięższej pracy?
A może trzeba coś pozmieniać w plikach ? tylko co...

__________________________________________________ __________________________________________________ ____________


Halo odświeżam temat i mam pytanie czy da się coś zmienić w plikach by zdjąć limit, że przy 4000 jednostek krzyczy, że niby komp za słaby.Może wyeliminowało, by to problem z zacinaniem.Bo może gra blokuje jakoś sprzęt ?

Posty należy edytować. - MvC.

04-02-2012, 11:22
XSauronX :evil: :arrow: viewtopic.php?f=366&t=9640 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=9640)

XSauronX
04-02-2012, 11:43
Chodzi o to bym tam napisał ?Bo czytałem tam i nic mi to za bardzo nie dało :(

04-02-2012, 22:45
Chodzi o to bym tam napisał ?Bo czytałem tam i nic mi to za bardzo nie dało :(
...Jakbyś poczytał w sumie krótki temat to byś zorientował się że ten mod jak i wiele innych potrzebuje naprawdę mocnych kompów...
Szlachetny Araven ma mocniejszy komp od twojego a musi kombinować, tak jest z modyfikacjami, u ciebie chyba jeszcze dochodzi to że nie podajesz w jakich ustawieniach gry grasz, dlatego nie ma odzewu...
edit:
paradoksalnie zabrzmi, ale za dobra karta graficzna nie zawsze pomaga przy starszych grach, nie tylko w przypadku Medka 2 , bo napisałeś ze masz z nim problem, popróbuj z ustawieniami, wejdź w trakcie grania w menedżera zadań, zmień priorytet, zmniejsz ilość rdzeni obsługujących grę, zobacz czy ci się poprawi wydajność...Ja takich problemów nie mam, więc mi trudno pomóc może ktoś zna rozwiązanie i ci podpowie :)

Herod
04-02-2012, 23:07
Pragnę przypomnieć drobny szczegół, chociaż to tylko szczegół - Medieval II został zaprojektowany i wydany w czasach p.e.dr (Przed erą podwójnych części) i tak też widzi waszych komputerów wnętrzności. Masz np. cztery rdzenie po 1,8 każdy? On widzi tylko jeden z nich.

Ja tam nigdy na płynność nie narzekałem, ale ja mam inne wymagania co do ilości klatek niż większość społeczeństwa (W Risena grałem w 2008 na 5-7 FPSach) a mam Laptopa Acer Aspire 5740G (wyjątkowo dobra maszyna, która ma też inne ciekawe zalety i zastosowania jako np. grzejnik lub substytut koca).

04-02-2012, 23:10
Dobrze prawisz o Martinie :) Ale wspomniałem naszemu nowemu koledze o monstrum zwanym menedżerem zadań, powinno pomóc :)

Samick
05-02-2012, 00:25
Pragnę przypomnieć drobny szczegół, chociaż to tylko szczegół - Medieval II został zaprojektowany i wydany w czasach p.e.dr (Przed erą podwójnych części) i tak też widzi waszych komputerów wnętrzności. Masz np. cztery rdzenie po 1,8 każdy? On widzi tylko jeden z nich.

To dziwne, bo ja widziałem Medka II odpalanego na czterech rdzeniach i działał płynnie, mimo iż jeden rdzeń to 600 mhz. Zasadniczo to właśnie z niego teraz piszę i w sumie na nim pogrywam w TATW. :)

Herod
05-02-2012, 08:43
Za płynne działanie odpowiada też karta graficzna. Procesor silny ma być, gdy mnoży się wielka ilość jednostek, a komputer liczy.

Samick
05-02-2012, 11:11
Tak. Spójrz na moje wypowiedzi w tym temacie, tam jest podana karta Radeon HD 4770 i ustawienia na których gram, bitwy toczę spore i gra nie ma problemów. Znak to iż Medek lub/i Kingodmsy obsługują 3 albo nawet 4 rdzenie, skoro mogę spokojnie sobie pograć.

Herod
05-02-2012, 17:48
Albo masz komputera-mutanta, który spontanicznie wyewoluował i niebawem spróbuje razem ze swoimi kolegami spróbuje przejąć świat. :P
Ja szczerze powiedziawszy staram się wnioskować z prostych przesłanek - Medieval II był już tworzony niczym ukończono Rome (silnik z tego co pamiętam nawet ten sam lub zbliżony). Prace ruszyły ok 2003/2004, ukończone w 2006, procesory wielordzeniowe (dwurdzeniowe) i to o skromnej mocy dopiero zaczęły się pojawiać. O 3-4 zwykli ludzie nawet nie śnili. CA i Sega musiałyby się okazać nie lada wizjonerami, aby swój projekt już we wstępnej fazie (2004) przygotować pod wielordzeniowce. Brak ich obsługi może tłumaczyć (paradoksalnie) nie najlepsze osiągi najnowszych komputerów w Medievalu, czyli sytuacje Aravena, Saurona i im podobnych przypadków.
No, ale ty też masz jak na dzisiejsze standardy (nie medkowe) bardzo niską rozdzielczość, a to też ma wpływ na tempo. No i te 2000 żołdaków, a 8000 (chociaż zakładam iż chodziło ci też o takie liczby) to mało.

Samick
05-02-2012, 18:39
Ja szczerze powiedziawszy staram się wnioskować z prostych przesłanek - Medieval II był już tworzony niczym ukończono Rome (silnik z tego co pamiętam nawet ten sam lub zbliżony). Prace ruszyły ok 2003/2004, ukończone w 2006, procesory wielordzeniowe (dwurdzeniowe) i to o skromnej mocy dopiero zaczęły się pojawiać. O 3-4 zwykli ludzie nawet nie śnili. CA i Sega musiałyby się okazać nie lada wizjonerami, aby swój projekt już we wstępnej fazie (2004) przygotować pod wielordzeniowce.

Ale gdyby nie korzystały te gry z tych rdzeni to bym z 600mhz nie odpaliłbym raczej Medka, a tura trwałaby parę minut, prawda?

Rome chodzi mi jako tako, dlatego uważam, że Rome korzysta z moich 2 rdzeni, bo w 3 lub 4 wątpię.

Chociaż co do samych wniosków to zgadzam się, że mają solidną podstawę. Kingdomsy to 2007 rok, więc wielordzeniowe procki już były, może wtedy dodano gdzieś możliwość korzystania z rdzeni?

Ostatecznie mam jeszcze jedną wersję: procesor wielordzeniowy, procesorowi wielordzeniowemu nie równy. Czyli ktoś kto ma niby 4 rdzenie, ale w praktyce są to dwa rdzenie, a każdy z nich ma dwa procki? Eeee... nie wiem czy to jest klarowne, o napisałem, nie wiem jak to wytłumaczyć.

Herod
05-02-2012, 19:06
Ostatecznie mam jeszcze jedną wersję: procesor wielordzeniowy, procesorowi wielordzeniowemu nie równy. Czyli ktoś kto ma niby 4 rdzenie, ale w praktyce są to dwa rdzenie, a każdy z nich ma dwa procki? Eeee... nie wiem czy to jest klarowne, o napisałem, nie wiem jak to wytłumaczyć.
Klarownie... eeee...


Ale gdyby nie korzystały te gry z tych rdzeni to bym z 600mhz nie odpaliłbym raczej Medka, a tura trwałaby parę minut, prawda?

Turę bym raczej zwalił na ram. Logiczne jest iż skoro uruchamiasz grę to powinno korzystać z więcej niż jednego twego rdzenia, z drugiej strony brak obsługi tychże tłumaczy problemy wielu graczy, w tym i z innych forum. Patch 1,3 z Kingdomsa musiałby zawierać takie dane mieszające w silniku gry, w jej wewnętrznych bebechach.
Ja tam w każdym razie mam 2,26, dwa takie rdzenie i jestem szczęśliwy (dopóki w jednym miejscu nie tanie kilka tysięcy żołnierzyków),

XSauronX
05-02-2012, 21:16
Dzięki, że mi pomagacie, bo jak na takim popularnym forum komputerowym npisałem to mi nawet nie odpowiedzieli :(
Ustawiłem najniższe możliwe ustawienia i chyba nic to nie dało.
W menedżerze zadań też próbowałem coś poustawiać, lecz narazie bez skutku.Jutro poszukam jeszcze jakiegoś rozwiązania.Problem nie tkwi raczej w słabym kompie, bo chyba było by większe użycie jak-25%.

Araven
05-02-2012, 21:30
Masz najnowsze sterowniki do karty graficnej i DirectX 9? Inne gry działają Ci ok?

Samick
05-02-2012, 21:41
Ten DirectX może nie koniecznie najnowszy? Może Medek właśnie taką grą, która dobrze chodzi pod DirectX 9? Ja korzystam z 9.0c.

05-02-2012, 22:08
Witam, mam third age 3.0.Chciałbym grać w bitwy z udziałem ok.8000 jednostek, lecz niestety gra zacina się nawet w bitwach po ok.4000, obojętnje od detali, a sprzęt IMO mam dosyć dobry.
i5 2500k 3,4, 2x2 ram, gtx560ti twin frozr2, 1tb i system Windows 7 64bit
Chodzą mi bardzo płynnie najnowsze gry na max detalach, a w medku 2 i third age nie jest już za fajnie.Co dziwne wykorzystanie CPU to 30%, a GPU 25%, więc powinno być płynnie skoro nie chce im się 'pracować'.Dodam, że komputer nie jest zawalony, wirusów również nie mam.A gdy wybieram oddziały do custom battle to przy 4 tysiącach wyskakuje mi że komp jest za słaby.To na jakim komputer nie jest za słaby?Jakie wy największe z dobrą płynnością bitwy rozegraliście?
Może ktoś wie jak zmusić podzespoły do cięższej pracy?
A może trzeba coś pozmieniać w plikach ? tylko co...

__________________________________________________ __________________________________________________ ____________


Halo odświeżam temat i mam pytanie czy da się coś zmienić w plikach by zdjąć limit, że przy 4000 jednostek krzyczy, że niby komp za słaby.Może wyeliminowało, by to problem z zacinaniem.Bo może gra blokuje jakoś sprzęt ?

Posty należy edytować. - MvC.
Jeszcze raz napisz jaki masz sprzęt, najlepiej weź wklej z zapisu dxdiag

XSauronX
05-02-2012, 22:56
Stery mam najnowsze, wszystkie najnowsze gry chodzą mi super na ultra.
Sprzęt mam taki:

CPU: Intel i5 2500k 3,3ghz quad
Ram: 2x2 gb
Gpu: Nvidia gtx 560 TI niereferencyjna od MSI
Zasilacz: Seasonic 620w
OS; Windows 7 64bit
Więcej chyba nie ma sensu podawać.
Spróbuje jutro ściągnąć directX 9 chodź niby mam 11 ale może to coś da.
Sorrki za błędy bo pisze z iPoda

05-02-2012, 23:01
To ile masz w końcu rdzeni? Czy zrobiłeś tak jak ci napisałem?
edit:
już sprawdziłem, 4 ?
Direct nic tu nie ma do rzeczy, ważne jest czemu taki sprzęt tak cienko chodzi :oops:

XSauronX
05-02-2012, 23:06
cztery rdzenie po 3,3gigaherców każdy.
Do kompa dostęp będę miał jutro dopiero, teraz niestety z ipoda touch piszę.

Samick
05-02-2012, 23:06
XSauronX, zanim zmienisz tego DirectX'a to może niech inni napiszą z jakiego korzystają. Mogę być przedpotopowym wyjątkiem, a namęczysz się bez potrzeby. Ja używam tego, ponieważ znakomita większość gier w które gram jest sprzed paru lat, a te najnowsze rozwiązania nie zawsze są takie dobre dla nich.

XSauronX
05-02-2012, 23:10
A to jak zainstaluje 9 to mi 11 nie będzię pewnie działał ?

Blood_187
05-02-2012, 23:14
Skoro Ci wyskoczyło że powyżej 4000 jednostek spada wydajność to obawiam się że nic z tym nie zrobisz. Mam ten sam problem przy 4000, również nie mam słabego kompa(no może karta niezbyt do gier ale mimo wszystko podstawkę z 2005 powinna ciągnąć na max detalach) i także mi to wyskakuje. Żadne defragmentacje, directx, stery czy zmniejszanie ustawień grafy nie pomogą, 4000 to max płynności i tyle. Swoją drogą to strasznie dziwna i irytująca sprawa. Już z pół roku się zastanawiam od czego to zależy i nie mogę dojść do jakiś sensownych wniosków.

Co do teorii że proc 4 rdzeniowy, po 1,8 Ghz każdy rdzeń jest słabszy dla Medka od np. Pentium IV 2,8 Ghz to się zgodzić nie mogę. Ja mam Athlona 4 rdzeniowego po 3 Ghz każdy i raczej dość kiepsko działa w Medku.

No chyba że liczba max. 4000 żołnierzy wyskakuje każdemu niezależnie od sprzętu ale w to wątpie. (ja grałem na dwóch kompach i na obu wyskakiwało mi max 4000). Ale fajnie by było jakby szlachetni panowie posiadający jakiś wypasiony sprzęt podali swoją konfigurację, na jakiej liczbie wyskakuje okienko o zmniejszonej wydajności w custom battle oraz jak bitwa wygląda przy tej granicy a jak po przekroczeniu o np. 2000 jednostek ;)

Pozdrawiam

PS. Jakbyś Sauron znalazł jednak jakieś rozwiązanie, napisz o tym niezwłocznie na forum ;)

05-02-2012, 23:18
Ja mam taki, zero problemów z grami, umieszczam w spoilerze
[spoiler:3rybyudg]procesor: Core i5-2500K 3,3-3,7 GHz (4C/4T)
chłodzenie: Corsair Cooling Hydro Series H60
karta graficzna: GeForce GTX 560 1GB
płyta główna: MSI P67A-GD55 (B3)
RAM: 8GB RAM DDR3 1600 MHz Corsair Vengeance Blue
dyski: Western Digital Caviar Green 1TB
napęd optyczny: Lite-ON DVD+/-RW
obudowa: Fractal Design Define R3
zasilacz: Corsair CMPSU-600CXV2EU 600W
monitor
24'' iiyama ProLite E2473HDS-1 LED[/spoiler:3rybyudg]
edit:

Nic się nie tnie, jadę na maksa w wielu grach, nie jestem wstanie pomóc, podejrzewam że cos tam w ustawieniach systemowych szwankuje, ale głowy nie dam, niech się wypowie ktoś kto ma wiedzę ze sprzętu ;)

XSauronX
05-02-2012, 23:21
jakby się udało na pewno tu napiszę.I dodam że na trzyletnim lapku też pokazywało mi przy 4k i z płynnością było podobnie.A to jest różnica kilku klas wydajności...

Widzę że masz bardzo podobny sprzęt do mnie tylko nie wiem czy karta z TI czy bez ?I mówisz że z ok.8k Ci płynnie chodzi? Kiedy się pokazuje komunikat o niby słabym kompie ?

Blood_187
05-02-2012, 23:27
jakby się udało na pewno tu napiszę.I dodam że na trzyletnim lapku też pokazywało mi przy 4k i z płynnością było podobnie.A to jest różnica kilku klas wydajności...
No właśnie i to jest dziwne.

Niezły kombajn masz Eutychesie, ale jak już mówiłem, jakbyś miał czas wejść np. w TA w custom battle, dać pełne armie orków z oddziałami 251 i przy ilu jednostkach ci wyskoczy ostrzeżenie o spadku wydajności(o ile wyskoczy w ogóle) to byśmy mieli pewne porównanie ;)

05-02-2012, 23:31
Dalej mi się coś z twoim sprzętem nie zgadza, masz jaka płytę główną? Zajrzałem w wujka google i trochę się zdziwiłem, ale ważne przy doborze sprzetu do gier a mój komp jest pod tym katem kupiony, by wszystkie części były kompatybilne, specjalnie robią teraz firmy kompy dla fanów gier....Tyle co mogę ci podpowiedzieć, najlepiej podpytaj się w realnym życiu...
pozdrawiam
edit:

Blood_187
Zerknę jak to wygląda, jak będzie się wynik znacząco różnił, to napiszę :) Może byc tak, że faktycznie jest tak jak napisaliście, ale spróbujcie zagrać w Shoguna 1 na sprzęcie takim jaki macie, czy Medku 1, ma prawo wam gra się slimaczyć, nie mówiąc o bitwach. To co Martin napisał może też być prawdą, że architektura gier była pod inny sprzęt robiona, i zbierze się tych powodów kilka i jest jak jest...W sumie nic już nie wymyślę :)

XSauronX
05-02-2012, 23:35
Płyte mam AsRock Pro 3.Sprzęt też kupiłem do gier.Na dzisiejszych częściach się zanam i wszystko napewno jest na 100% kompatybilne

05-02-2012, 23:36
Zedytowałem posta, uprzedziłeś mnie. :D

Samick
05-02-2012, 23:49
A może Medek nie był zrobiony pod Windowsa 7? Ja używam XP.

(Tak teoretycznie (i w praktyce) możemy wymieniać i wymieniać, obalać i obalać nasze przemyślenia w nieskończoność :))

XSauronX
07-02-2012, 15:06
No chyba próbowałem zrobić już wszystko chyba napiszę do ich supportu.Chodź wątpie by mi pomogli, ale może jutro napisze.Nie ma już nikt żadnych pomysłów?

Samick
07-02-2012, 22:24
Myślę, że mogę wypowiedzieć się w imieniu wszystkich: prosimy byś nam napisał swoja wymianę zdań z supportem. Nawet jeśli nie znajdą rozwiązania.

XSauronX
08-02-2012, 15:56
Mam już odpowiedź.Nie za miła i dużo osób tak przypuszczało.

Powiem Wam, że chodzi o to że płynna rozgrywka jest niemożliwa przez grę która wykorzystuje tylko jeden rdzeń i nie może sobie on poradzić z płynną grą przy takich ilościach wojska :(

Tak mi mniej więcej napisali, ale kazali bym tego nie rozpowszechniał

Herod
08-02-2012, 16:05
Czyli ostatecznie wychodzi na moją teorię.

XSauronX
08-02-2012, 16:17
Jak ktoś narzeka na wydajność w TATW to niech sobie podkręci proca ja se do 4,0ghz zrobiłem OC i przy 7k jak nie przyśpieszam x6 jest płynnie.Także do podkręcania !

Mefisto7
11-02-2012, 00:12
Tak czytam i nie wierzę. Podajecie tu jakieś monstra i jeszcze macie problemy?

Ja mam: Komputerek z 2006tego roku. (karta graficzna nowsza)
Intel Core 2 Duo - 2,66Ghz
GeForce 9800GT
3gb Ram

A w Third Age spokojnie obsługuję na maksymalnych detalach przy 1690:1150 dwie armie orków po 251 wojaków... bez najmniejszych ścin.
Pytałem, jak to możliwe i Pop podał mi inną możliwą przyczynę...

Może macie w swoich kompikach za duży BURDEL?! Terabajty danych, śmieci... z 8 modów poinstalowanych... Może w tym szukać należy, hm? ;)

XSauronX
11-02-2012, 12:33
U mnie nie ma za dużo danych, moda to mam tylko jednego-TATW 3.1 :)Poza tym jakoś nie chce mi się normalnie wierzyć.Przy ilu jednostkach wyskakuje Ci komunikat że komp jest za słaby ?
A poza tym z odpowiedzi supportu jest to raczej mało możliwe.Chyba że bym se podkręcił proca do 5ghz :)Do czego przydało by się chłodzenie wodne

Blood_187
11-02-2012, 12:50
A Tobie Sauron po podkręceniu dalej wyskakuje limit 4000 jednostek czy się zwiększył?

XSauronX
11-02-2012, 13:46
Cały czas wyskakuje i chyba niezależnie od sprzętu nie da się tego komunikatu uniknąć :(

Mefisto7
11-02-2012, 13:56
Haa... Komunikat wyskakuje mi dużo wcześniej, przy 32 takich jednostkach, jednak 40 i tak nie zmienia niczego w płynności. ;)

XSauronX
11-02-2012, 14:10
Jak to możliwe że tobie wyskakuje to przy 8k jednostek ?

Mefisto7
11-02-2012, 15:05
Nie wiem jak to możliwe. Jest tak i wsio. ;)

W Broken Crescent mogłem zrobić 2 armie krzyżowców na 3 armie islamu i nie było wielkich ścin. ( Z tym, że moja 1 armia krzyżowców - to była konnica, i jedna armia islamu - też konnica, tylko że 15 jednostek.)

XSauronX
11-02-2012, 15:07
Nie sprawiedliwe ;) Widocznie Medek nie lubi nowych maszyn :(

Mefisto7
11-02-2012, 15:15
Coś w tym jest! Z kolei w Rome - tnie mi się przy choćby dwóch pełnych armiach... A jak zrobię oblężenie Sparty - to już w ogóle.




EDIT:
A właściwie to powinna być wina sterowników. Macie za nowe do Medka, tak jak ja mam za nowe do Romka. ;)

XSauronX
11-02-2012, 17:09
No to może jest w tym problem ale jak tu mieć nowe i starsze sterowniki.Chyba trzeba do NVidii napisać by pomyśleli o starym, ale jarym Medku ;)