PDA

Zobacz pełną wersję : agenci



karus73
15-01-2012, 18:14
chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej szkolić, tak by zdobywali doświadczenie.
1. Z ninja sprawa raczej prosta. Cel i działa. Z kolei jak stoi samopas w księstwie wroga to nie wiem czy działa, niby ma szpiegować. Tylko nie wiem czy tak zdobywa doświadczenie. Celu mu nie daję i tak sobie stoi.
2. z metsuke i mnichem (i pewnie także księdzem) również nie wiem jak to wygląda. Mnich ma działać stojąc w prowincji nawracając na buddyzm, ale czy tak zdobywa się doświadczenie ?
Metsuke można dać misję na miasto i je nadzoruje. Czy tam coś rośnie to nie wiem, ale mój stoi chyba z 10 tur i nic nie zdobył, nawet jednej gwiazdzki. Wiem, że można metsuke 'zabić' swego adwersarza, bo sam tak straciłem. Komp zlikwidował mego oskarżając go zdradę i skazali gościa. Nawet mi się podobało, że 'myśli'.
No to jak zdobyć mnichem doświadczenie ?

Polakko
15-01-2012, 18:22
1. Ninja zdobywa doświatczenie wykonując misje typu- sabotuj/zabij, np. przy sabotowaniu zamku, czy wrażej armi lub zabijanie agentów/gienków. za samo stanie na obcej ziemi nic nie dostaje, a może on wykonać 1 misje na ture (jak by co).

2.Metsuke nabiera dośwatczenia za nadzór miasta w zawrotnym tępie 1pkt exp na ture nadzoru, z mnichem tak samo jest.

Wielki Mistrz Malborka
15-01-2012, 18:34
Najlepiej ninją 2 razy zasabotować bramę zamku bo to najłatwiejsza i najtańsza misja i dostajesz jedna gwiazdke, dajesz na drzewku zeby mial +2 do zamachow i najlepiej jak w swicie tez jest jakis gosciu z +1 do zamachu, wtedy masz juz 5 gwiazdek zamachu i większość tego typu operacji będzie się powodziło a ty zaraz naekspisz sobie kolejne gwiazdki.
Mnich najlepiej żeby wlazł na obcą ziemię, to za nawracanie dostanie pkt, chyba że jest 100% buddyzmu to wtedy raczej nie, i osłaiał morale każdej napotkanej armii a jak spotka metsuke to go nawrócić, tak najszybciej wyekspisz mnicha
Najtrudniej wyekspić metsuke bo on może tylko przekupić armię za dużo expa a to kosztuje i jest trudne, najlepiej wybudować sobie akademię konfucjonistów (czy jakoś tak) i kabukanamę, wtedy od razu masz metsukę na 5 gwiazdek, tak samo dzieje się też z innymi agentami dla mnicha to zespół świątyń i coś tam :P a dla ninja to dzielnica jakaś tam i ulepszona górska kryjówka

karus73
22-01-2012, 10:00
ninja - misja nadzoruj miasto/załóż siatkę szpiegowską - czy wtedy poprawia porządek publiczny w mieście przez turę czy może faktycznie jakąś siatkę ? (u mnie było dwóch w mieście kilka tur; porządek był - i o to chyba chodzi - ale siatki nie założyli (chyba, że to tylko tak się nazywa)

Boa morte
22-01-2012, 10:29
Najłatwiej szkoli się księży. Samo stanie na prowincji o innej wierze powoduje że co runda wpada +1. Do tego można wykonywać darmowe przeklinanie wrogich armii.

ManUtd
22-01-2012, 11:37
ninja - misja nadzoruj miasto/załóż siatkę szpiegowską - czy wtedy poprawia porządek publiczny w mieście przez turę czy może faktycznie jakąś siatkę ? (u mnie było dwóch w mieście kilka tur; porządek był - i o to chyba chodzi - ale siatki nie założyli (chyba, że to tylko tak się nazywa)

To po prostu taka nazwa, każdy z agentów ma możliwość zwiększenia lojalnościw mieście w którym przebywa, u każdego to się nazywa inaczej. Przy czym metsuke chyba jeszcze zwiększa dochody, mnich nawraca na buddyzm.
Mi właśnie najłatwiej expi się metsuke, nie używam ich do przekupywania armii tylko zwalczania agentów, dobrze się sprawdzają. Najgorzej wchodzą mnisi bo misje są dość ryzykowne a przy samym nawracaniu wolno się to wbija.

szajen00
24-01-2012, 12:39
ninja - misja nadzoruj miasto/załóż siatkę szpiegowską - czy wtedy poprawia porządek publiczny w mieście przez turę czy może faktycznie jakąś siatkę ? (u mnie było dwóch w mieście kilka tur; porządek był - i o to chyba chodzi - ale siatki nie założyli (chyba, że to tylko tak się nazywa)
Ponieważ siatkę szpiegowską zakłada się we wrogim mieście