PDA

Zobacz pełną wersję : porządek publiczny, odległość od stolicy i korupcja



Asteroth
29-01-2012, 10:51
Chciałbym się Was zapytać gdzie w romie w plikach jest zapis dotyczący odległości od stolicy (bo co komu przeszkadza że stolica jest daleko) chciałbym to wykasować ponieważ uważam, że ta opcja jest zbędna oraz chciałbym zmniejszyć przyrost nędzy o minimum 65% (dziwne jest że miasto jest bardzo rozwinięte pod względem rolnictwa przychody są dobre miasto jest rozwinięte handel kwitnie na wielką skalę a nędza wynosi 130% oczywiście na niskich podatkach) i korupcję o 50% (przy dużym państwie korupcja wynosi ponad 30.000 denarów) ponieważ uważam, że te wartości oryginalnie w grze są źle zbalansowane dodam jeszcze na koniec że jestem zielony w modowaniu i bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie w którym pliku to jest z góry dziękuję za okazaną pomoc

Pozdrawiam
Asteroth

Samick
29-01-2012, 14:19
Chciałbym się Was zapytać gdzie w romie w plikach jest zapis dotyczący odległości od stolicy (bo co komu przeszkadza że stolica jest daleko) chciałbym to wykasować ponieważ uważam, że ta opcja jest zbędna

Radziłbym poczytać o tym jak kiedyś podróżowano, ile to zajmowało i w jakich warunkach. :)


chciałbym zmniejszyć przyrost nędzy o minimum 65% (dziwne jest że miasto jest bardzo rozwinięte pod względem rolnictwa przychody są dobre miasto jest rozwinięte handel kwitnie na wielką skalę a nędza wynosi 130% oczywiście na niskich podatkach)

Radziłbym poczytać o tym jak wyglądało życie w mieście, a przynajmniej obejrzyj serial Rzym. ;)


i korupcję o 50% (przy dużym państwie korupcja wynosi ponad 30.000 denarów) ponieważ uważam, że te wartości oryginalnie w grze są źle zbalansowane

Tutaj też poczytaj.

I nim przejdziesz do modyfikowania, zastanów się, czy nie stracisz za dużo. ;)

Asteroth
29-01-2012, 14:55
podróż na pewno nie była tak lekka jak teraz mogę trochę poczytać tylko ja poprosiłem o pomoc z tym związaną jak mi nie będzie odpowiadało to wkleję z powrotem oryginalny plik chcę sobie tak zaeksperymentować :) a że nie wiem jak się za to zabrać to dlatego poprosiłem o pomoc ale tak na marginesie trochę denerwuje mnie że wskaźnik odległość od stolicy na porządek publiczny wpływać może na aż 80%(gdzie wg mnie ta wartość powinna wynieść maksymalnie 15%) posiadam czystego rome z najstarszą wersją 1.0 chcę to zmienić bo strasznie wkurza mnie fakt że muszę mieć pełny garnizon w miastach aby porządek publiczny był na poziomie chociaż 85% stąd moja prośba o pomoc

Samick
29-01-2012, 15:29
Proponuje zacząć od patchy i dobić do wersji 1.5. Myślę, że zmiany, które wprowadzają, mogą chociaż po części zadowolić Ciebie.

Asteroth
10-02-2012, 18:24
zainstalowałem rome v 1.5 ponad tydzień temu i miałem okazję przetestować oczywiście część problemów rozwiązana ale nie jestem zadowolony dlatego ponawiam swoją prośbę oraz chciałbym coś zrobić z Egiptem, ponieważ niszczy w tamtym rejonie świata wszystko co napotka na swej drodze z niespotykaną łatwością poradźcie co mam zrobić aby walka w tamtym rejonie była mniej więcej równa(dosłownie wszystkich tam demolują)

z góry wielkie dzięki
pozdrawiam
Asteroth