PDA

Zobacz pełną wersję : WB



PlanB
30-01-2012, 10:28
Ponieważ mod 1143 był już ogrywany w KO i się nie przyjął,pomyślałem o modzie Wojny Bałtycki.Mi osobiście się spodobał,min forty stałe są bardzo fajne w KO.Jednak mod wymaga przystosowania do KO,byłby ktoś chętny to zrobić?Przydałby by się ktoś kto zna się w większym lub mniejszym stopniu na modowaniu,chociaż co ja tam wiem,w razie czego chętnie pomoge przy prostszych rzeczach :)

To co o tym powiecie? 8-)

Haller
30-01-2012, 21:52
Kiedyś pamiętam też była myśl aby zagrać w tego moda. Ale tylko na myśleniu się zakończyło. Był tam niby ktoś, kto mógłby przystosować moda pod KO ale nie wypaliło.

Andzia
30-01-2012, 22:06
mod 1143 był grany już trzykrotnie na tym forum pamiętam dobrze że przed upadkiem serwera była jedna KO na tym modzie a później po odnowieniu forum także powstała jedna KO opartej na tej modyfikacji, KO na tych modach była trochę niezbalansowana z tego co pamiętam ale trzeba byłoby to potwierdzić

PlanB
31-01-2012, 08:18
Wydaje mi się że do obu modów trzeba by wprowadzić trochę poprawek,aby można było dobrze pograć.
Także pytanie brzmi czy ktoś jest w stanie to zrobić?

Rapsod
31-01-2012, 08:33
ACM

Zmniejszenie kosztów i czasu budowy budynków to zadanie, z którym poradzi sobie przedszkolak. Po prostu pooglądaj plik export_descr_buildings.

PlanB
31-01-2012, 08:53
Nie przesadzałbym,gdyby to było takie proste to już ktoś by to zrobił :D

Majkello
31-01-2012, 09:09
To w takim wypadku można by było sobie dostosować mapkę WWmwE 2 pod jakiś późniejszy rok poprzez stworzenie sobie własnej custom campaign. Wiadomo - Wielkie Księstwo Litewskie, Korona Królestwa Polskiego, te wielkie Państwo Ruskie już czy powiększona Rzesza Niemiecka. Ale to znowu wiele roboty - chociaż kiedyś będę musiał się o to skusić :/

Rapsod
31-01-2012, 09:35
Nie przesadzałbym,gdyby to było takie proste to już ktoś by to zrobił :D

Między innymi dlatego z WWmwE 3 będziemy męczyć się jeszcze z pół roku. Bo nikt nie chce pomóc nawet w najprostszych, acz żmudnych robótkach.

Domen
31-01-2012, 11:29
Rapsod, jako spec od moddingu kojarzysz może jak szybko i bezboleśnie dodać możliwość budowania fortów drewnianych w dodatku Kingdoms Ameryka?

No i jeszcze trzeba dodać jakieś statki dla frakcji indiańskich...

Errichto
31-01-2012, 14:29
jak szybko i bezboleśnie dodać możliwość budowania fortów drewnianych w dodatku Kingdoms Ameryka?W folderze data znajduje się plik descr_campaign_db.xml
W kategorii settlement są linijki dotyczące fortów (zawierają wyraz "forts" ;) ). Np. can_build_forts odpowiada za możliwość stawiania fortów (generałami). Jest też jakaś tam linijka, która mówi, czy forty są stałe (nie znikają). Do tych opcji można dać true lub false.

Domen
31-01-2012, 14:43
Ok, dzięki.

A co do portów i statków dla frakcji indiańskich - chyba już wiem, jak je dodać. Trzeba zmodyfikować dwa pliki (data\export_descr_building.txt oraz data\text\export_buildings.txt). Problem w tym, że ten drugi plik trzeba najpierw przekonwertować z pliku BIN data\text\export_buildings.txt.strings - bo tylko taki tam jest... - na plik txt. A nie wiem, jak to zrobić i czym.

Próbowałem tym programem:

http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1006 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1006)

Ale coś jest nie tak.

=======================

Edit:

Nie chodzi mi o tworzenie nowego budynku / jednostki od podstaw, tylko o to żeby Indianie mogli budować podstawowy poziom portów a w nich rekrutować kiepskie statki, np. kogi.

Errichto
31-01-2012, 17:03
Raczej plików z folderu text nie trzeba będzie ruszać. Za to na pewno trza będzie EDU jakoś modyfikować.
poradnik:
viewtopic.php?f=249&t=5747 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=249&t=5747)
tyle że nie trzeba modeli kopiować